La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Bilbao - 27. února 2022   21:00

Barcelona
37' Aubameyang  • 73' O. Dembèlé (F. de Jong) • 90' L. de Jong (O. Dembèlé) • 90+4' Depay (O. Dembèlé)
4:0
(1:0)
Barcelona
ter Stegen – Dani Alves, R. Araújo, Piqué, Dest – Pedri, S. Busquets (C) (87. González), Gavi (67. F. de Jong) – Traoré (82. Depay), Aubameyang (87. L. de Jong), F. Torres (67. O. Dembèlé).
Cuadra – Alonso, Lopez
Camp Nou (Barcelona)
69 770 diváků
Bilbao
Simón – Lekue, Vivian, Yeray (46. I. Martínez), Balenziaga – Zarraga (67. N. Williams), Vencedor, Vesga (67. Dani García), Serrano – Villalibre (77. I. Williams), Raúl García (C) (46. Sancet).

Barcelona se v tabulce posouvá na čtvrtou pozici před Atlético Madrid, oproti němuž má k dobru ještě jedno utkání. Bilbao zůstává sedmé a trochu si komplikuje pozici v boji o poháry, ale přednější pro něj je domácí pohár.
Barcelona deklasovala Athletic Bilbao 4:0, přičemž hosté odehráli zápas ve výrazně oslabené sestavě, neboť většina opor zahájila utkání jen na lavičce náhradníků, pro Bilbao je přednější středeční odveta semifinále Copa del Rey ve Valencii.

Barcelona vedla v poločase 1:0 brankou Aubameyanga, po přestávce se pak trefili tři střídající hráči, Dembélé, de Jong a Depay, přičemž Ousmane Dembélé na poslední dvě branky parádně přihrál.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 8:10.
90+4'
90+4'
Barcelona právě vstřelila branku!
Bilbao dostává ještě jednu branku na cestu! Dembélé si zpracoval další dlouhý pas k pravé postranní čáře, pak výborným centrem vyzval ke skórování také MEMPHISE DEPAYE!
90+2'
V nastaveném čase už se utkání spíše jen dohrává, z hlediště zní vítězné chorály.
90+1'
Rozhodčí Cuadra oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Už je to o tři branky! Pedri nejdříve vyráběl další parádičky ve středu hřiště, pak vyslal nádherný pas na pravé křídlo k Dembélému, jehož centr umístil do sítě LUUK DE JONG.
89'
Iñigo Lekue pak centroval jen do připraveného brankáře ter Stegena.
88'
Athletic se ještě snaží zabojovat o zdramatizování zápasu, Iňaki Williams teď ale vybojoval jen autové vhazování.
87'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Luuk de Jong.
87'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Nico González.
85'
Bratr Nica Williamse Iňaki se pak dostal ke střele z otočky, ter Stegen ji s jistotou lapil.
85'
Nico Williams se pokusil o přímočarý průnik do pokutového území, tam jej domácí zadáci nepustili.
84'
Po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat hosté na své polovině.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Memphis Depay.
81'
Sergiňu Destovi po průniku levým křídlem nevyšel centr, který skončil za hostující brankou.
79'
Obrovský jásot v hledišti vyvolala parádička Pedriho u postranní čáry, kdy si velmi elegantními jesličkami vychutnal Mikela Balenziagu.
79'
Nico Williams se protáhl po levém křídle, pak ale nedokázal najít před brankou Sanceta, odhlavičkoval Sergiňo Dest.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Iñaki Williams.
77'
Ousmane Dembélé se dostal do další palebné pozice, tentokrát přestřelil soupeřovu branku.
76'
Frenkiemu de Jongovi nevyšel průnik po pravé straně hřiště, míč se pak od něj odrazil za brankovou čáru a bude se kopat od branky Unaie Simóna.
75'
Bilbao se na chvíli podívalo na barcelonskou polovinu, nadále ale platí, že si hosté nedokážou vypracovat žádnou příležitost.
73'
Barcelona zvyšuje svůj náskok! Při brejku do otevřenější obrany Bilbaa Frenkie de Jong přihrál doleva na OUSMANEHO DEMBÉLÉHO, jenž naprosto přesnou ránou z ostrého úhlu vymetl pavučiny v horním rohu hostující branky!
70'
Pique prohrál osobní souboj se Sancetem, pak ze soka málem strhl dres, tak okamžitě vidí žlutou kartu.
69'
Při barcelonském kontru si de Jong vyměnil míč s Démbélém, pak jej posadil na hlavu Pierra-Emericka Aubameyanga, jeho hlavička ale nenadělala španělské reprezentační jedničce v brance žádnou starost.
69'
Dani Alves se kolmicí snažil vysunout Aubameyanga, hosté ji stačili zablokovat.
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Dani García.
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gavi, přichází Frenkie de Jong.
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Oier Zarraga, přichází Nico Williams.
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Ousmane Dembèlé.
65'
Villalibre hlavičkoval do zad Gerarda Piqueho, hosté se marně dožadovali penalty za domnělou ruku, o niž se rozhodně nejednalo.
65'
Xavi chystá dvojité střídání, do hry přijdou Ousmane Démbélé a Frenkie de Jong.
64'
Statistici už gólové šance vypočítali na 5:0 pro Barcelonu.
63'
Busquetsovu přihrávku srazil Lekue jen k Ferránu Torresovi, jenž běžel zcela sám na brankáře Simóna, prostřelit jej ale nedokázal! To byla ohromná šance Barcelony.
63'
Sancetovi byl máván velmi těsný ofsajd, rozehrávat může Barcelona.
62'
Ferrán Torres zkusil silou prostřelit zeď, to se mu nepovedlo.
61'
Gavi byl faulován v těsné blízkosti pokutového území Athleticu, to bude velmi nebezpečná standardní situace ve prospěch Barcelony.
60'
Traorého centr hledající Torrese byl odražen k Busquetsovi, tomu nevyšla rána bez přípravy, která mířila výrazně vedle branky.
58'
Barcelona se nastěhovala na útočnou polovinu a znovu dobývá defenzivní tvrz soupeře.
56'
Hosté neměli špatně rozehranou akci, Villalibre ale nasměroval Sancetovi příliš prudkou přihrávku za domácí obranu a nový muž na hřišti neměl šanci na ni dosáhnout.
55'
Aubameyang hledal před brankou Ferrána Torrese, ten byl pokryt hostujícími zadáky.
54'
Po hostující ztrátě míče dostává Balenziaga žlutou kartu za stažení Traorého.
52'
Z rohového kopu se Katalánci k ohrožení Simónovy branky nedostali.
51'
Torresova střela byla sražena mimo branku, následovat bude rohový kop.
50'
Po sérii nepřesností se míč dostal k brankáři ter Stegenovi, jenž rozehrál na své spoluhráče.
48'
První žlutou kartou zápasu je napomenut Sergio Busquets, jenž přišlápl nohu Unaii Vencedorovi.
47'
Utkání sleduje 69 770 diváků.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ohian Sancet.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Yeray, přichází Iñigo Martínez.
46'
Bilbao chystá dvě střídání, do hry přijdou Íňigo Martínez a Ohian Sancet místo Yeraye Álvareze a Raúla Garcíi.
Barcelona měla v prvním poločase obrovskou územní převahu, z níž vytěžila vedoucí branku v 37. minutě, kdy se po rohovém kopu z dorážky trefil Aubameyang.

Bilbao přijelo s většinou opor na lavičce, neboť upřednostnilo blížící se odvetu semifinále poháru a zatím na Camp Nou převážně jen brání.
45+3'
45+2'
Alvesův nákop do pokutového území odvrátil Asier Villalibre.
45+2'
Po faulu Raúla Garcíi na Pedriho bude Barcelona rozehrávat volný kop na útočné polovině.
45+1'
Rozhodčí Cuadra k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Yeray Álvarez už je zpět na trávníku a Bilbao pokračuje v plném počtu.
44'
Hostující obránce má dokonce tržnou ránu v obličeji a Bilbao teď bude muset hrát chvíli v deseti.
43'
Yeray Álvarez zůstává ležet po zásahu loktem od Adamy Traorého.
42'
Po nepřesné přihrávce Vencedora už jej ale odevzdali zpět Barceloně.
41'
Bilbao drží míč po dobu několika desítek sekund, což je určitě nejdelší časový úsek, kdy hosté měli míč na svých kopačkách.
39'
Barcelona už je zase v náporu, Pedri uvolnil na levé straně rozběhnutého Desta, jehož centr se neujal podobně jako další Busquetsův.
37'
Barcelona využila svoji převahu k úvodní brance! Po rohovém kopu Pique hlavičkoval do břevna, PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG ale pohotovou dorážku dokázal nasměrovat do sítě!
35'
Při hostující útočné snaze byl Villalibre v pokutovém území odstaven Araújem, po přechodu středové čáry pak byl faulován Adama Traoré.
34'
Dani Alves měl po nepřesné přihrávce velkou kliku, že hosté nedokázali založit rychlý protiútok.
33'
Gerard Pique zvládl běžecký souboj s Villalibrem, pak si ještě soka vychutnal povedenou kličkou.
32'
Aubameyang připravil dobrou možnost pro Ferrána Torrese, ten ale pálil jen do připraveného Unaie Simóna.
31'
K Traorého centru se nedostali Aubameyang s Ferránem Torresem, Barcelona se ale brzy zase vrátila k míči.
29'
Po tvrdé srážce s Danim Alvesem zůstává na trávníku ležet Raúl García, zkušení Dani Alves se Sergio Busquetsem mezitím přijímají pokyny od trenéra Xaviho u barcelonské lavičky, svého někdejšího spoluhráče v barcelonském dresu.
28'
Asier Villalibre pronikl po levé straně, z ostrého úhlu pak nevyzrál na Marca-Andrého ter Stegena.
26'
Tu cestu teď domácí sice našli, Ferrán Torres ale dostal pas do zjevného ofsajdu.
25'
Blaugranas si přihrávají ve středu hřiště a hledají znovu cestu k pokutovému území.
23'
Lekueho centr Pique srazil jen k Mikelu Vesgovi, ten ale ránu bez přípravy nasměroval několik metrů mimo branku.
21'
Ferrán Torres z velké dálky pálil výrazně mimo branku, rozehrávat bude Unai Simón.
20'
Aubameyang podnikl průnik po levé straně hřiště, pak přihrával před branku vnějším nártem, Ferrán Torres se ale k míči neprotlačil přes bránící soupeře.
19'
Na opačné straně se pokusil zahrozit Zarraga, mířil ale jen do brankáře ter Stegena.
18'
První tutovka Barcelony! Ferrán Torres ji připravil pro Gaviho, jenž z ideální pozice u penaltového bodu vysoko přestřeluje branku!
16'
Po Alvesově rohovém kopu se k hlavičce dostal Gerard Pique, před brankovou čárou ale hlavou stačil jeho pokus odvrátit Oier Zarraga.
16'
Adama Traoré se na pravé straně dostal k centru, hosté jej srazili na druhý roh Barcelony.
15'
Na přetažený centr Daniho Alvese nedoskočil Ferrán Torres, odraženého míče se znovu ujala Barcelona.
14'
Pedriho oblouček před branku doletěl jen do náruče Unaie Simóna.
13'
Barcelona má proti výrazně oslabenému soupeři nadále obrovskou územní převahu, byť poslední desítky sekund si domácí přihrávají jen na vlastní polovině.
11'
Po zaváhání Busquetse mohl vyrazit dopředu Villalibre, tomu ale ještě stačil zamezit cestu Sergiňo Dest.
10'
Z rohového kopu se Barcelona nijak neprosadila.
9'
Hostům se povedlo zablokovat dva centry Adamy Traorého, po tom druhém bude následovat rohový kop.
8'
Ferránu Torresovi se nepovedlo probít podél levé postranní čáry, v držení míče ale nadále zůstane Barcelona.
6'
Na Torresův centr nedoskočil Pierre-Emerick Aubameyang, navíc byl Torresovi zpětně máván ofsajd.
5'
Neúspěšný průnik Aubameyanga po levé straně hřiště, bude se jen kopat od hostující branky.
4'
Delší souhru domácích zakončila ztráta míče Daniho Alvese, Bilbao ale velmi rychle zase odevzdalo míč soupeři.
2'
Prvnímu barcelonskému rohu se Bilbao ubránilo, v držení míče ale zůstává katalánský celek.
1'
Barcelona vedla svoji první akci po levé straně, Destův centr ale nedoletěl až k Aubameyangovi.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.
Hostující trenér Marcelino vyrukoval do utkání s velmi nečekanou sestavou, jen na lavičce jsou největší hvězdy Muniaín s Iňaki Williamsem či další dlouholeté opory Íňigo Martínez či Óscar de Marcos.

Pro Bilbao se současnou prioritou zjevně stává Copa del Rey, ve středu se v odvetě semifinále domácího poháru utká s Valencií.

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, R. Araújo, Piqué, Dest – Pedri, S. Busquets (C), Gavi – Traoré, Aubameyang, F. Torres.
Náhradníci: Neto, Tenas – Braithwaite, L. de Jong, F. de Jong, O. Dembèlé, Depay, García, Lenglet, Mingueza, Puig, González.
Trenér: Xavi

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Vivian, Yeray, Balenziaga – Zarraga, Vencedor, Vesga, Serrano – Villalibre, Raúl García (C).
Náhradníci: Agirrezabala – Berchiche, Capa, de Marcos, Muniain, Dani García, I. Martínez, Sancet, Núñez, Petxarroman, I. Williams, N. Williams.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Cuadra – Alonso, Lopez.
Athletic Bilbao

Athletic trápí zápasy na Camp Nou, od roku 2001 tu totiž marně čeká na vítězství, z devatenácti zápasů v tomto období navíc získalo v Barceloně jen tři remízy. Nutno ale dodat, že před měsícem Bilbao dokázalo Barcelonu vyřadit ze španělského poháru po výhře 3:2 v prodloužení.

V tabulce je baskický celek aktuálně na osmém místě se ztrátou pěti bodů na svého dnešního soupeře. Z posledních čtyř zápasů uhrálo hned devět bodů za tři výhry, naposledy se radovalo z jasné výhry 4:0 ve žhavém derby nad Realem Sociedad.
FC Barcelona

Barcelona zažívá velmi pochmurnou sezónu, když s osmnáctibodovou ztrátou na vedoucí Real Madrid už musí doufat jen v zajištění účasti v příštím ročníku Ligy mistrů.

Aktuálně je katalánský celek na pátém místě se ztrátou tří bodů na čtvrté Atlético Madrid, oproti Simeonově týmu ale má hned dva zápasy k dobru.

Ve čtvrtek se v Evropské lize povedlo Barceloně přetlačit Neapol, kterou na jejím stadiónu porazila 4:2 a v součtu s domácí remízou 1:1 tak bezpečně postoupila, v dalším kole ji pak čeká Galatasaray Istanbul.

Barcelonu nadále trápí obrovské množství absencí, k Baldemu, Depayovi, Fatimu, Lengletovi, Sergimu Robertovi a Umtitimu kvůli trestu za žluté karty přibyl i Jordi Alba.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání 26. kola španělské La Ligy, na Camp Nou se Barcelona střetne s Athleticem Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.