La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Celta Vigo - 10. května 2022   21:30

Barcelona
30' Depay (Dembèlé) • 41' Aubameyang  • 48' Aubameyang (Dembèlé)
3:1
(2:0)
Celta Vigo
50' Aspas  (Galhardo)
Barcelona
ter Stegen – Alves (89. Mingueza), Araújo (67. Lenglet), García XIII, Alba – Gavi, F. de Jong, Depay (64. Fati) – Dembèlé, Aubameyang (84. L. de Jong), F. Torres (46. Puig).
Neto, Tenas – Umtiti, Braithwaite, Traoré, Sanz, Orellana.
Ortiz – Barbero, Estévez
Camp Nou (Barcelona)
Celta Vigo
Dituro – K. Vázquez (46. Murillo), Aidoo, Araujo, Galán – Beltrán (90. Veiga) – B. Méndez, Suárez IV (90. Fontán), Cervi (90+7. Solari) – Galhardo (60. Tapia), Aspas.
Balea Carrillo, Ru. Blanco – Pineda.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Velmi zajímavé utkání nakonec přineslo Barceloně vítězství 3:1. Přibližuje se tak druhému místu španělské LaLigy. Ve druhém poločase padla jedna branka na obou stranách. Hned z kraje poločasu navýšil náskok Katalánců Aubameyang, ale dvě minuty na to pálil po chybě domácí obrany Iago Aspas. Jenže v 58. minutě dostal červenou kartu Murillo a plán Celty de Vigo na srovnání se zcela rozpadnul. Barceloně stoprocentní úspěšnost střelby pokazil až těsně před koncem střídající Ansu Fati. I tak ale dali domácí tři góly ze čtyř přesných střel.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 18:6.
90+13'
90+13'
Rozhodčí dělá za rozhodnutého stavu ze závěru utkání tak trochu bramboračku. Ještě přisuzuje Celtě jeden roh, ze kterého ovšem nezaprší.
90+12'
Sudí ještě ponechávají prostor pro další nastavení. A Jordi Alba toho může litovat, protože fauloval Aspase za cenu žluté karty.
90+10'
Chvíli se po trávníku kutálel Ansu Fati, ale když sudí neodpískal penaltu, vyskočil jako z krabičky. Pak vidí žlutou kartu de Jong, protože takticky zastavil rozvíjející se protiakci. Je to vůbec první žlutá v zápase, předtím padla jedna červená.
90+10'
Padáček z nohy Jordiho Alby se nesnesl tam, kam měl. Krajní bek Barcy se bude muset vrátit o kousíček dozadu, ale nespěchá. Domácí si užívají závěrečnou kontrolu.
90+9'
Ještě jeden přímý kop pro hosty. Tapiu složil menší, ale hodně aktivní Gavi.
90+8'
Poslední prostrkávačka chyběla, aby Ricard Puig vyšperkoval společnou akci s Ansum Fatim, který byl odskočený u penaltového puntíku a potřeboval přesně narýsovaný pas.
90+7'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Augusto Solari.
90+7'
Na levé straně si s obrannými povinnostmi potykal Javier Galán, ale na výsledku už to bohužel pro jeho tým nic nezmění.
90+6'
Ansu Fati zhruba v polovině nastaveného času nechává alespoň na chvíli vyniknout brankáře Ditura, pro kterého by to měl být vůbec první zákrok v utkání. Ostatní střely mířící na branku propustil.
90+4'
Teď zkoušel míč v podstatě patičkou prodlužovat do vápna Ricard Puig, nicméně marně. Barcelona už si nicméně před domácími fanoušky vítězství pohlídá.
90+3'
S problémy, ale přece jen už Barcelona vyčistila prostor před svou bránou a vyráží dopředu. Po levé straně se snaží postupovat Jordi Alba.
90+2'
Drama mohl obstarat druhým gólem Aspas, ale jeho hlavičku znemožnil zřejmě Clément Lenglet. Na každý pád se kope rohový kop proti brance ter Stegena.
90+2'
Dvojice ležících hráčů na trávníku, únava už doléhává. Eric García nepříjemně přepadnul přes Gabriela Veigu, kterého ale přitom fauloval.
90'
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Gabriel Veiga.
ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází José Fontán.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Dani Alves, přichází Oscar Mingueza.
88'
Další míč prosvištěl těsně kolem pravé tyče. A autorem této střely byl muž, kterému před chvíli prozpěvovaly tribuny na Camp Nou – Ansu Fati.
87'
Přestože ter Stegen už dnes jednou po riskantní rozehrávce inkasoval, nebojí se hazardování ani v těchto minutách. Znovu nakrátko kombinoval s Albou.
85'
Krásně sehraná akce mohla rovnout nechat vyniknout čerstvého de Jonga, který ale suchou hlavou neumístil k tyči nadýchaný centr z nohy Alvese.
84'
ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Luuk de Jong.
83'
K míči se během zhruba pěti vteřin přihlásili oba brankáři. Nákop Ditura totiž doputoval po přihrávce Alvese až k ter Stegenovi.
82'
Mezi stopery se podíval Ansu Fati, sklonil se a upadl. Jenže bylo to spíš jeho vlastním přičiněním, penalta se pískat nemohla.
81'
Čas teď nehraje ve prospěch oslabené Celty. Přesto to hosté nadále zkouší a Javier Galán svým pokusem z poměrně nekomfortního úhlu nebyl daleko od úspěchu.
79'
Míč ještě na hrací ploše zachytil Clément Lenglet. Do konce sice zbývá už jen nějakých deset minut, ale můžeme očekávat minimálně sedmiminutové nastavení z důvodu ošetřování Ronalda Araúja.
77'
Barcelona nadále uděluje lekci z produktivity, ale čtvrtý vstřelený gól jí nakonec vezme ofsajd. Ricard Puig přihrával Garcíovi, který nesplňoval pravidla ohledně postavení mimo hru.
76'
Rohový kop poté, co centr z pravé strany pokutového území nezvládl doručit Dani Alves.
75'
Neomezenou nádrží stále disponuje Ousmane Dembèlé, jehož centr tentokrát proskákal skrze celé vápno. Pierre-Emerick Aubameyang už byla však v ostrém úhlu, k zakončení sáhnout nemohl.
74'
Gavi, který se právě srazil s Araújem, teď musel přijmout další ránu, tentokrát však od protihráče.
73'
Domácím fanouškům se pochopitelně nelíbí, že kombinaci momentálně předvádí ve značné míře hosté. Na protiútok sice mohl vyrážet střídající Ansu Fati, ale dostal přihrávku spíše na paty.
72'
Zprava výjimečně Ousmane Dembèlé nepředal přesnou přihrávku. Napodruhé dokonce padá před malým vápnem, ale sudí ukázal víc než výmluvné gesto.
70'
Na poslední chvíli se před naběhnutým Tapiou vyrojil Ousmane Dembèlé. Dokonce si došel pro faul, skvělá defenzivní práce.
69'
Za bouřlivého potlesku tribun odjel Araújo do nemocnice. Vigo mělo po rozehrání zápasu velkou šanci, ale překombinovalo ji.
67'
ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Clément Lenglet.
64'
ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Ansu Fati.
63'
Opakovaný záběr ukázal, že se Gavi srazil hlavou s Ronaldem Araújem. Náraz byl zřejmě hodně vážný. Druhý jmenovaný hráč Barcelony poputuje v sanitce do nemocnice. Věřme společně, že bude vše brzy v pořádku.
62'
Na hřišti je okamžitě také sanitka. Držme palce hráči Barcelony, kterého se zatím nepovedlo identifikovat.
61'
Dorazilo dokonce vozítko s nosítkama. To nevypadá dobře.
61'
Vypadá to, že jeden z hráčů Barcelony přišel k vážnější zdravotní újmě. Na trávník pospíchá hned několik zdravotníků. Věřme, že bude vše v pořádku.
60'
Hosté musí na vyloučení reagovat. Třebaže Thiago Galhardo zásoboval spoluhráče dobrými myšlenkami, je stažen na úkor Renata Tapiy.
59'
Alespoň pro tuto chvíli Depay faul na svou osobu nepotrestal. Jeho táhlá rána těsně minula pravou tyč.
58'
Střídající Jeison Murillo se na hřišti ohřál sotva deset minut a už vidí červenou kartu. To velmi sráží šance Celty na alespoň jednobodový zisk. Murillo byl při ataku Memphise Depaye posledním hráčem, takže sudí vůbec neváhal.
57'
Jemná teč z nohy dobře hrajícího Galharda doputuje přímo do rukavic ter Stegena, který tady prostě nemohl zaváhat.
56'
S velkými zmatky se potýkal Javier Galán, ale nakonec si poradil, i když jeho zákrok trochu zaváněl rukou na půlce. Nevadila by tolik, kdyby Barcelona nechystala kontr do otevřené obrany.
54'
Před vápnem Barcelony bylo opět živo, pak ale kličku proti Alvesovi nedotáhnul Fran Beltrán. Přesto se hosté rychle dostávají k míči zpět.
52'
Šance teď střídá šanci. Další slušnou možnost dostal Pierre-Emerick Aubameyang, ale ze středu vypálil do připraveného bloku.
50'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
To je ovšem blesková odpověď. Nezapomínejme na to, že Celta už v této sezoně stáhla proti Barceloně zápas, v němž prohrávala o tři góly. Nyní k tomu nakročil IAGO ASPAS, když potrestal ledabylost v rozehrávce Katalánců. Ter Stegen se nedohodl s Ronaldem Araújem a pak už společně sledovali, jak kapitán hostů zakončuje s přehledem po zemi k levé tyči. Asistence: Thiago Galhardo.
48'
Barcelona právě vstřelila branku!
Zdá se být rozhodnuto, také třetí střela Barcelony v tomto utkání skončí v síti. PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG může dirigovat fanoušky, kteří zpívají jeho jméno, další exkluzivní asistenci totiž narýsoval Ousmane Dembèlé. Prvně jmenovaný musel akorát uklidit íč do sítě, což se mu povedlo. Asistence: Ousmane Dembèlé.
47'
Kolem Aidooa se snažil proklouznout Ousmane Dembèlé, ale nedostal vůbec žádný prostor a se zlou pořídil. Nakonec z toho bude dokonce hostující odkop.
46'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Ricard Puig.

ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Jeison Murillo.
46'
Druhá půle by mohla začít přibližně ve 22:34.
Domácí mohou být nakonec s osudem prvního poločasu navzdory horšímu začátku spokojení. Dali totiž dva góly, navíc z rovných dvou střel na branku. V prvním případě se prosadil Memphis Depay, když zaskočil gólmana ranou na střed. Ve 41. minutě pak zvedal ruce k nebi ještě Ousmane Dembèlé, když vrátil do sítě nedůrazný odkop obránce Arauja. Stav 2:0 předurčila zejména efektivita zakončení, hosté své velké možnosti zahazovali.
45+1'
45+1'
Vypadá to, že Celta už nechce útočit, ale spíše se vyhnout dalším chybám. Změnil to až Denis Suárez, jeho nápaditá přihrávka ovšem doputovala pouze do náruče ter Stegena, který skvěle čte hru.
45'
Barca ožila a Memphis Depay s ní. Jeho zakončení mělo tentokrát mířit na zadní tyč, jenže míč mu sjel z kopačky a skončil někde v desáté řadě stadionu Camp Nou.
44'
Nyní se Ousmane Dembèlé zřejmě právem diví, proč sudí přisoudili aut v blízkosti rohového praporku hostům. Vypadalo to, že nikdo z domácí družiny se už letícího míče nedotknul.
43'
Mohlo být ještě hůř, ale centrovaný míč tentokrát Néstor Araujo nehodlal podcenit a hlavičkou odvrací na roh.
41'
Jenže katalánským střelcům stačí opravdu málo. PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG nyní využil zmatečného odkopu obránce Néstora Arauja, který se špatně zorientoval a zřejmě ještě podklouznul. Střelu se snažil ještě blokovat Fran Beltrán, ale dobíhal příliš pozdě. Nezareagoval ani opařený Matías Dituro, který si ještě pořádně nesáhl na míč, ale už ho podruhé musí lovit ze sítě. Barcelona vede o dva góly. Bez asistence.
41'
Autové vhazování pro Barcelonu, dopředu se stěhuje Pierre-Emerick Aubameyang, který zatím marně čeká na svoji vážnější šanci.
40'
Na zemi leží Denis Suárez, kterému opět vystavil nepovolenou stopku Alves. Hosté měli šanci s blížícím se závěrem poločasu vymyslet kloudnou rozehrávku, ale pouze odevzdali.
39'
Třetí ofsajd se píská Iagovi Aspasovi, který si tak musí lépe hlídat obrannou hranu.
37'
Přece jen ještě jedna nadějná hlavička Galharda, ale ani napodruhé mu není přáno.
36'
Neskutečný zákrok! Thiago Galhardo zůstal viset na hraně vápna a pravou nohou zkoušel technicky zakončit na zadní tyč. Jenže Marc-André ter Stegen se vrhnul za míčem a konečky prstů ho dokázal vyrazit na rohový kop, ze kterého už hosté žádné nebezpeční nevymysleli.
35'
Šikovně si počínal Joseph Aidoo, jenže dojem pokazil nepřesnou přihrávkou na Arauja, který na poslední chvíli zbavoval Celtu potíží s napadajícími protivníky.
34'
Solidní kombinace na levé straně, přesto se Celta k zakončení nedostane. Franco Emanuel Cervi si příliš předkopnul míč, který skončil až za brankovou čárou.
33'
Teď už ve vzduchu nebyl Marc-André ter Stegen neomylný, obránci mu ovšem pomohli vyčistit prostor dalekým odkopem.
32'
Odkop od brány zvládl velmi dobře Matías Dituro. Franco Emanuel Cervi dokázal tentokrát konečně propasírovat míč do šestnáctky, ale Aspas už byl příliš z úhlu a vybojoval pouze roh.
30'
Půlhodiny čekal MEMPHIS DEPAY na podobný balon, aby se mohl konečně radovat. Ousmane Dembèlé zvládl složité souboje u pravé postranní čáry a pak dobře předložil na svého kolegu z útoku, který sice netrefil míč ideálně, ale brankář Matías Dituro poněkud zaspal a po zemi letící projektil už nevyrazil. Barcelona se sice v útoku značně trápila, ale tento gól by jí mohl dodat klid na kopačky. Asistence: Ousmane Dembèlé.
29'
Zřejmě těsný ofsajd stál nyní za přerušením hry. Už podruhé se hosté dostali do postavení mimo hru.
28'
Načechraný míč Daniho Alvese nedoputoval až k levé postranní čáře. Přítomnost meruny si tak na chvíli opět užijí hráči Celty.
27'
Katalánci pokračují v ofenzivní křeči, neboť Memphis Depay podběhnul přihrávku, která mu měla mířit do kroku. K zakončení tak nedojde, Matías Dituro nadále čeká na svůj první zákrok v utkání.
27'
Nyní už Alba přece jen lépe, když prostrčil míč mezi nohama Vázqueze. Krajní bek se nicméně dokázal rychle zorientovat a nebezpečí odvrátil.
26'
Taneček Ferrána Torrese potlesk nesklidí, neboť svým paso doble se s míčem posunul jen za autovou čáru. Pochvalu spoluhráčů očekávat nemůže.
25'
Stoper Néstor Araujo si dokázal poradit ve vzduchu a odrazil nápor hladových supů, kteří se slétávali k nakopnutému míči.
24'
Celta hraje s velkoklubem vyrovnaný zápas, k čemuž zatím přispívá nevýrazný výkon individualit. Potvrdil to Jordi Alba, když se pod tlakem raději zbavil míče.
23'
Nejprve Memphis Depay přišel o míč u půlící čáry, pak své zaváhání odčinil obětavým skluzem, který musel bolet Kevina Vázqueze.
22'
Ani teď nedoručí svou zásilku na místo určení Franco Emanuel Cervi, který na levé straně hodně zlobí. Barca by si na tohoto vzrůstem nevelkého fotbalistu měla dát pozor.
22'
Zpětná přihrávka hodně poskakovala a mohla zabrnkat na nervy brankář Matíasi Diturovi. Ten si ovšem poradil a míč hravě zastavil.
21'
Gavi dokonal práci svého kolegy a srazil soupeře k zemi, což ovšem znovu znamená volný kop pro Celtu. Fauly se na domácí straně začínají kupit, o vážné prohřešky ale rozhodně nejde.
20'
V posledních desítkách sekund se na míči přece jen držela Barcelona, ale v podstatě se nepodívala za půlicí linii. Akci mohla rozjet až nyní, kdy po levém křídle zkoušel upalovat Ferrán Torres. Zatím se k centru nedostal.
18'
Joseph Aidoo šel do ostrého souboje s ter Stegenem, který zapojil své rukavice a uspěl. Stoper soupeře pak tvrdě narazil při dopadu, brzy se však zvedá.
17'
Franco Emanuel Cervi vniknul do vápna, kde ho zezadu přidržel Alves. Záložník Celty si stěžoval, že se měla pískat penalta, ale nakonec uvidíme pouze roh. Alves vztekle reagoval a zatáhl soupeře za dres.
16'
Nakonec je pískáno, na zemi se ocitá Brais Méndez, kterého zezadu zkontroloval kopačkou Eric García. Musí kroutit hlavou, sudí dnes nastavili poměrně přísný metr.
15'
Do vzduchu se vyšrouboval Fran Beltrán, avšak svou hlavičkou umožní pouze aut Barcelony.
14'
A znovu obrana katalánského týmu propadla při rozehrávce. Iago Aspas se dostal do vyložené pozice, ale jako by snad špatně došlápnul. Tím pádem vystřelil i s přispěním vracejícího se Araúja rychlostí hlemýždě, balon by se patrně ani nedošoural do brány.
13'
Barca překombinovala nadějnou akci. Jako poslední měl dostat přihrávku Ousmane Dembèlé, ale už se k němu seběhla dvojice protihráčů, navíc měl k míči poměrně daleko.
11'
Přenesení hry na protilehlou stranu obstaral Denis Suárez. A byla z toho nakonec obrovská šance! Iago Aspas přihrával naběhnutému Thiagovi Galhardovi do běhu, nicméně záložník hostů ve skluzu už nezakončil mezi tři tyče. Barcelona přežila první infarktový moment.
10'
Zahozenou ránu z obrovské dálky předvedl Dani Alves, spoluhráčům i fanouškům se raději omlouvá gestem. Odkopávat se chystá Matías Dituro.
10'
Na obrannou polovinu se pomalu vrací Denis Suárez, který nezvládl zákrok provést čistě a fauloval před vápnem soupeře.
9'
Až nyní odskákal míč do autu, Eric García byl posledním mužem, který se ho dotknul. Vhazování tedy znovu pro hosty.
9'
Nadějný pobyt Real Clubu na útočné polovině hřiště. Aspas dokonce chvíli operoval s míčem na hranici vápna, ke střele se ovšme zatím neodhodlal.
8'
Nádherně teď Dani Alves ve složité pozici prostrčil míč kolem napadajícího Cerviho. Odkop se Kataláncům nicméně nedaří.
7'
I když to Memphis Depay myslel dobře, narážečku provedl nepřesně. Druhý atak v krátkém sledu končí po jeho přihrávce v rukavicích brankáře Ditura.
7'
Barcelo přijala úlohu bránícího týmu, což by se jí nemuselo vyplatit. Jordi Alba zastavil průnikový pas po křídle, míč pod kontrolu ovšem nedostal.
6'
Nyní zákrok veterána Alvese odnesl Thiago Galhardo. Fanouškům na Camp Nou se nelíbí, že šel záložník soupeře poměrně rychle k zemi.
6'
Hosté hrají poměrně aktivně, Alves se musel vypořádat s dalším centrovaným míčem za obrannou linii. Odcouval dostatečně brzy.
5'
Dobrý rozlet dobrovolně zastavil Gavi, který se probíjel středem zálohy. Rukou se následně míče dotknul Memphis Depay, takže v akci pokračovat nemohl.
4'
Celta de Vigo se v podstatě sama vyhnala od rohového praporku až na vlastní polovinu, kde si poprvé do rozehry sáhne i brankář Matías Dituro.
4'
Po levém křídle se zkoušel probojovat Franco Emanuel Cervi a vybojoval první rohový kop. Pohotový skluz před ním předvedl Dani Alves a zabránil tak centrovanému míči v cestě do vápna.
3'
Další přerušení si vydobil Franco Emanuel Cervi. Hosté pomalu postupují směrem k šestnáctce.
2'
Do souboje šel příliš důrazně kapitán katalánského klubu Jordi Alba. Míč bude nadále patřit Celtě.
1'
Barceloně se ovšem vůbec nevedlo a hosté mají možnost vhazovat blízko pokutového území. Jenže brzy na to kazí, Javier Galán neudržel míč na hrací ploše.
1'
První nákop směrem dopředu nezachytil Aspas, rozehrávat může v klidu z vlastního pokutového území Marc-André ter Stegen.
1'
Vše už se pomalu připravuje k úvodnímu výkopu. Utkání za malou chvíli začne.

FC Barcelona: ter Stegen – Alves, Araújo, García XIII, Alba – Gavi, F. de Jong, Depay – Dembèlé, Aubameyang, F. Torres.
Náhradníci: Neto, Tenas – Puig, Lenglet, L. de Jong, Mingueza, Fati, Umtiti, Braithwaite, Traoré, Sanz, Orellana.
Trenér: Xavi

Real Club Celta de Vigo: Dituro – K. Vázquez, Aidoo, Araujo, Galán – Beltrán – B. Méndez, Suárez IV, Cervi – Galhardo, Aspas.
Náhradníci: Balea Carrillo, Ru. Blanco – Tapia, Murillo, Fontán, Solari, Veiga, Pineda.
Trenér: Eduardo Coudet

Rozhodčí: Ortiz – Barbero, Estévez.
REAL CLUB CELTA DE VIGO
11. místo, 35 zápasů, 43 bodů, skóre: 41:38

Hosté přijedou na Camp Nou v dobrém rozpoložení, když v předchozím měření smázli Alaves výsledkem 4:0 a dostali se tak v rámci celosezonního skóre do pozitivních hodnot. Mužstvem neotřásla ani šokující zpráva o sexuálním skandálu útočníka Santi Miny, kterému soudy vyměřily čtyřletý trest. Góly nadále obstarává Iago Aspas, který už je na 17 trefách. Může potrápit i Barcelonu, přesto se od Celty výhra nečeká. Z posledních devíti venkovních zápasů si tři body odnesla v jediném případě. Hosté však už v této sezoně zvládli proti katalánskému klubu stáhnout náskok tří branek, nic tedy není nemožné.
FC BARCELONA
2. místo, 35 zápasů, 69 bodů, skóre: 65:35

Katalánský klub si pojistil v minulém kole proti Realu Betis (2:1) setrvání v nejlepší čtyřce tabulky a tím pádem účast v Lize mistrů. Vstupenku do elitní společnosti přitom vystřelil obránce Jordi Alba gólem v 94. minutě. Tým trenéra Xaviho si v sezoně prožil řadu nezdarů, přesto by nakonec mohl dosáhnout na druhé místo. Titul už má v tuto chvíli zajištěný věčný rival Barcelony – Real Madrid. Pokud si však domácí pohlídají zápas s Celtou a následně i s Getafe a s Villarrealem, na čtvrté místo se nepropadnou. Musí ovšem lépe bránit. V posledních čtyřech utkáních nedosáhli na čisté konto.
Příjemný večer u evropského fotbalu. V rámci španělské LaLigy se spolu utkají kluby FC Barcelona a Real Club Celta de Vigo. Úvodní výkop proběhne ve 21:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.