La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real Betis - 4. prosince 2021   16:15

0:1
(0:0)
Real Betis
79' Juanmi  (Tello)
Barcelona
ter Stegen – Dest, R. Araújo, Lenglet (82. L. de Jong), J. Alba – Gavi (36. Puig), S. Busquets, González (59. F. de Jong) – Ezzalzouli (82. Piqué), Depay, Coutinho (59. O. Dembèlé).
Real Betis
Rui Silva – Bellerín, Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Guardado – Ruibal (63. Tello), Canales, Juanmi (81. Iglesias) – José (71. W. Carvalho).

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:12.
Utkání je za námi. Barcelona sice měla ve druhém poločase poměrně jasnou převahu a soupeře téměř k ničemu nepouštěla, v zakončení ovšem byla bezzubá. Naopak Betis dokázal využít snad svou jedinou šanci ve druhé půli a díky gólu Juanmiho z protiútoku si z Camp Nou odveze všechny tři body. Pro trenéra Xaviho se jedná o první ligovou porážku po příchodu do klubu.
90+4'
90+3'
V pokutovém území se během tohoto monetu stal střet. Nedovolený zákrok to ovšem nebyl. Ze strany hostujícího hráče už vůbec ne.
90+2'
Po nedovoleném zákroku na Ousmaneho Dembèlého zahrávala Barcelona standardní situaci z nadějné pozice. Nakonec přišel centr, ten byl ale odvrácený.
90+1'
Už pouze tři minuty zbývají Barceloně k tomu, aby vyrovnala. Tak dlouhou dobu totiž rozhodčí nastavil nad rámec základního hracího času.
90'
Míč opět na kopačkách fotbalistů domácího celku. Zatím se s ním však Barcelona nachází pouze na své polovině.
89'
Vysoký centrovaný míč od Depaye mířící od levé postranní čáry až na druhou tyč byl příliš dlouhý a Ousmane se k němu tak nedostal.
88'
Stále se fotbalistům Realu Betis daří držet své soupeře daleko od své brány.
86'
Kromě velké šance Abdeho se Barcelona zatím po inkasování k ničemu nedostala a čas na vyrovnání se jí začíná hodně rychle krátit.
85'
Úplný beton to však opravdu není. Nyní z levého křídla centroval Guardado. Nikoho ze svých spoluhráčů ovšem nenašel.
84'
Je jasné, že pro Barcelonu to nyní bude ještě těžší. Betis se totiž ještě o to víc stáhne do defenzivního bloku.
83'
Taktika hostů zatím vychází do puntíku. Bude mise úspěšná i po závěrečném hvizdu? Betis musí ještě zhruba deset minut vydržet.
82'
Abde nyní sice vystřídal, ještě před tím ale měl velkou šanci. Míč ovšem z první z levé strany vápna usměrnil jen kousek nad horní tyč!
82'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Luuk de Jong.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Abde Ezzalzouli, přichází Gerard Piqué.
81'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Borja Iglesias.
80'
Barcelona tak pyká za svou neefektivitu a malé množství střel mezi tři tyče. Je to pro ni ale i hodně kruté, protože soupeře k ničemu dlouho nepouštěla.
79'
Real Betis právě vstřelil branku!
Nakonec je tomu přesně naopak! Hosté se po dlouhé době vydali dopředu a slaví svůj první gól! Akci tři na tři prostupně v pokutovém území vykombinovali na JUANMIHO, který z levé strany měl hodně času překonat ter Stegena. Učinil tak střelou po zemi.
78'
Betis se zdá, jako by už úplně rezignoval na ofenzivu. Ter Stegen je poslední minuty, skoro už desítky minut, bez práce.
77'
A opět stejný fotbalista! Ousmane Dembèlé je po svém nástupu hodně aktivní. Ani jednu ze svých minimálně čtyř střel nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Stejně tomu bylo i nyní.
76'
O další střelu se postaral Ousmane Dembèlé. Z pravé strany vápna vyslal přízemní pokus na vzdálenější tyč. Ten byl ovšem poměrně málo razantní a navíc se do brány nevešel.
75'
Konečně nějaká práce pro jednoho z gólmanů. Clément Lenglet naskočil na míč od rohového praporku. Upřesnil jej ovšem přesně do místa, kde se nacházel brankář Silva.
74'
Čeká nás přibližně posledních dvacet minut a zatím nic nenapovídá tomu, že bychom se měli dočkat gólu. Stále však jedna povedená akce či náhoda a vše může být jinak.
73'
Žlutou kartu dostává Guido Rodríguez (Real Betis).
72'
Že by se Betis chtěl ještě více soustředit na defenzivy? Střídání tomu napovídá. Útočníka Williana Josého totiž nahradil defenzivní záložník William...
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Willian José, přichází William Carvalho.
70'
Stále je to však v podání Blaugranas marné dobývání brány soupeře. Chybí střelba, která by proletěla až ke gólmanovi Silvovi.
69'
Je ovšem pravda, že Barcelona je v posledních minutách poměrně výrazně aktivnější než její soupeř. Betisu se nedaří na delší dobu dostat k míči a sám zaútočit.
68'
Barcelona nyní zahrávala rohový kop z levé strany. Depay ovšem našel jen rukavice brankáře Ruie Silvy.
66'
Barcelona to často zkoušívá přes centrovaný míče, to ale k úspěchu prost nevede. Nyní se o střelu zleva pokoušel Depay. Byla zablokována, domácí hráč byl ale i tak v ofsajdovém postavení.
65'
Ve druhém poločase jsme pak za posledních za prvních dvacet minut neviděli ani jednu jedinou jedinou. Je pak celkem jasné, že k vidění nemohl být ani jeden gól.
64'
Střely, které nějakým způsobem ohrozily brankáře a donutily je k zákroku, napočítáme za ceký zápas v klidu na prstech jedné ruky.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Cristian Tello.
62'
A znovu stejný fotbalista. teď si zasekl míč a posílal jej na branku z hranice pokutového území. Prostor mezi třemi tyčemi ale opět nenašel.
61'
Ousmane Dembèlé chvíli po svém příchodu hned kroutil míč z levé strany na bránu. Ten se ale přece jen nakonec zatočil jen vedle vzdálenější tyče.
61'
Zajímavě teď vypadalo situace, kdy Dest posílal míč do ohně z pravé strany vápna. Našel ovšem jen bránícího hráče, který balon uklidil do bezpečí.
60'
Uvidíme, zda střídání na straně Barcelony povedou k oživení hry. Coutinho měl dobrou pasáž okolo desáté minuty první půle, kdy byl hodně vidět. Od té doby se ale s míčem už moc nepotkal.
59'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Ousmane Dembèlé.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nico González, přichází Frenkie de Jong.
57'
Poměr držení míče je zatím i ve druhém poločase prakticky totožný s tím v půli první. Barcelona má převahu, ke střelám na bránu to ale nevede. Ve druhém poločase jsme totiž zatím neviděli ani jednu.
56'
Abde nyní upadl po souboji s Guardadem na pravé straně pokutového území. Rozhodčí se ani v tomto případě penaltu ale rozhodl neodpískat.
55'
Po odmlce vynucené technickými potíže se hlásím zpět. O nic jsme ale nepřišli, protože se stále hraje vyrovnaný fotbal bez branek na obou stranách.
48'
Trošku aktivnější vstup do druhé půle mají hostující fotbalisté. Další centrovaný míč ale už přes bránící hráče neprošel.
47'
Ter Stegen musel být pozorný. Míč totiž po centru z pravého křídla a odrazu od souboje hráčů hodně ztratil rychlost a skoro se zastavil. První se k němu ale dokázal dostat právě domácí gólman.
46'
První poločas utkání je za námi a vypadal přibližně tak, jak se dalo očekávat. Je to totiž vyrovnané. Mnoho vzrušení co se týče fotbalové krásy a radosti nám ale nepřinesl, neviděli jsme totiž ani jeden. Nějaké možnosti jsme viděli jen v úvodu a posléze během pětiminutového nastavení. Všechno je tak do druhé dějství otevřené. Po úderu míčem do hlavy musel střídat Gavi, kterého nahradil Puig.
45+6'
45+5'
V závěru poločasu jsme tak konečně viděli i nějaké trošku zajímavější momenty na obou stranách.
45+4'
Na pravé straně si skvěle počínal Abde, které dostal pod tlak bránícího hráče Morena a navíc jej zbavil míče. Hosté měli štěstí, že si vzápětí moc nakopl míč a k tomu se o kousek dřív dostal Bartra.
45+3'
Philippe Coutinho dostal hezkou přihrávku vzduchem na levou stranu vápna. využil ji ovšem jen k tomu, že po zaseknutí míče trefil protihráče. Ukázalo se však, že i on byl v ofsajdu.
45+2'
Betis se tak v závěru prvního poločasu snaží více ohrožovat bránu soupeře. Nyní to zkusil Canales, břevno ale přestřelil.
45+1'
Nastaveno pět minut nad rámec základního hracího času prvního poločas a teď už si navíc ter Stegen musel připsat zákrok proti střele soupeře.
45'
Konečně trošku zajímavější moment i v ofenzivě. Alex Moreno odcentroval rychlý nízký míč do pokutového území z levého křídla. tam se jej efektním způsobem pokusil mezi tři tyče usměrnit Aitor Ruibal. Úspěšný ovšem nebyl.
45'
Opravdu to už přestává být zábava. Nyní byl naopak faulovaný Memphis Depay a faulů jsme tak viděli už opravdu hodně.
44'
Nakonec se ale zmiňovaný fotbalista dokázal zvednout a působí to tak, že minimálně první poločas by měl zvládnout dohrát.
43'
Nico celkem tvrdě sestřelil jednoho z protihráčů a nyní je to pro změnu on, kdo je na trávníku ošetřován.
42'
Žlutou kartu dostává Nico González (FC Barcelona).
40'
Barcelona se ale po delší pauze už opět snaží o alespoň centrované míče do pokutového území. ty jsou sice většinou zablokovány, ale aspoň něco.
39'
Abde Ezzalzouli nastřelen míč před branku z velkého úhlu po souboji s bránícím hráčem, trefil ovšem jen dalšího hráče soupeře.
38'
Ošetřování a střídání Gaviho nám tak hru ještě natáhlo a už si ani pořádně nepamatuji, kdy měl jeden z brankářů v dnešním zápase nějakou práci.
37'
Jordi Alba nyní skvěle zasáhl v defenzivě, když z pravé strany o střelu se pokoušejícího Aitora Ruibala rozhodil a navíc před ním ukopl balon.
36'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gavi, přichází Ricard Puig.
36'
Nevím, zda jste to někdy už zahlédli, ale na Camp Nou se používá místo klasických nosítek vozítko, které zraněného odveze do útrob stadionu.
35'
Na střídačce už se připravuje Riqui Piug, který Gaviho s největší pravděpodobností nahradí
34'
Že by byl Gavi opět trefen míčem do hlavy? Podle opakovaného záznamu ano a teď už to nepůsobí tak, že by mohl pokračovat v zápase. Nebo je také možné, že ho to nepřestalo bolet už z toho prvního případu a dál už nemohl.
32'
V současných chvílích zápas opravdu postrádá prvky k tomu, abychom jej mohli nazvat atraktivním. Nevidíme totiž žádné šance a hodně často je přerušeno z důvodu faulů.
31'
Jestliže střely na brány nevidíme, tak o nedovolené zákroky zatím není v zápase nouze. Viděli jsme jich už prakticky patnáct.
30'
Gavi byl nyní nechtěně nastřelen do hlavy a svalil se na zem. Po chvilce se ale zvedl a bude v zápase pokračovat.
29'
Průběh zápasu zatím celkem odpovídá tomu, jak se dalo očekávat před zápasem a podle statistik. je to vyrovnané.
28'
Stále čekáme na další střely mezi tři tyče. Od té Coutinhovy, což byla si zatím největší šance zápasu, jsme totiž neviděli ani jedinou.
27'
Betis začíná narovnávat poměr v držení míče. ze strany Barcelony to v posledních minutách totiž není ani zdaleka tak drtivý jako v úvodu poločasu.
26'
Juanmi si teď sběhl na přihrávkou, pokusil se obejít gólmana a následně zakončil do boční sítě. Byl ale v hodně očividném ofsajdu, takže by gól ani tak platit nemohl.
25'
Procházíme takovou z pohledu diváka nudnější pasáží, kdy se toho moc neděje a hraje se hlavně na polovině hřiště.
24'
Z hostující strany teď přišel zbytečný útočný nedovolený zákrok. K míči se tak vrátí opět fotbalisté Barcelony, kteří jej budou rozehrávat.
22'
Hra se nám opticky trošku vyrovnává ze strany domácích tak byla nejlepší pasáž kolem desáté minuty. Od té doby se Barcelona k ničemu moc nedostala.
21'
Pěkná souhra hostujícího celku skončila zablokovaným centrovaným míčem z levé části pokutového území. Hráči Betisu budou vhazovat.
20'
Ze hr přece jen mají více hráči katalánského celku. Kromě náznaků možností Coutinha se ovšem ke střelám na Silvu úplně nedostávají.
19'
Na opačné straně zkusil své štěstí Héctor Bellerín. Jeho pokus z větší vzdálenosti sice nebyl nejhorší, prostor mezi třemi tyčemi ale i tak minul.
18'
Z pravé strany pokutového území teď z velkého úhlu letěl domácí centr. Míč se sice následně odrazil opět k hráčům Barcelony, ti jej ale dlouho udržet nedokázali.
17'
Oba brankáři si v dosavadním průběhu museli připsat jeden zákrok. ten hostující to měl sice těžší, i on si ale dokázal poradit a první gól tak ještě nepadl.
16'
Co se týče útočení, tak se situace už trošku uklidnila. Místo toho naopak vidíme více nedovolených zákroků. Často na polovině hřiště.
15'
A trošku to tak připomíná styl hry, který katalánský klub aplikoval dříve v dobách své větší slávy, kdy byl součástí týmu třeba i její současný trenér Xavi.
14'
Třeba při poslední výhře domácích na hřišti Villarrealu to bylo na držení míče úplně vyrovnané. Doma tak Barcelona asi zkoušejí trošku jinou taktiku.
13'
Barcelona má v dosavadním průběhu utkání více než 70 % převahu v držení v míče. Uvidíme, zda to povede k prvnímu gólu.
12'
Žlutou kartu dostává Sergio Canales (Real Betis).
11'
První větší příležitost utkání. Tentokrát už Jordi Alba dostal míč do vápna z levé strany. Tam jej dokázal na bránu usměrnit Philippe Coutinho a Rui Silvy tak musel být poprvé v pozoru a zasáhnout.
10'
První deset minutek nám dalo představu o tom, jak mlže zápas dále vypadat. Barcelona bude držet míč a kombinovat, Betis pak naopak čekat na okénka v obraně a nějaké šance z nich plynoucí.
9'
Centrovaný balon Jordiho Alby z levého křídle byl sražen bránícím hráčem, viděli jsme tak první rohový kop. Ten bez větších potíží odvrátil někdejší hráč Barcelony Marc Bartra.
8'
Po odmlce na útočné polovině s míčem u kopaček také hráči Betisu. Nic ovšem nevymysleli a celkem rychle jej zase ztratili.
7'
Začíná se však poměrně v dobrém a vysokém tempu. Na míči jsou nyní opravdu prakticky pouze domácí. Aktivní je Coutinho, který nyní střílel zpoza vápna. Moc mu to ale nesedla a míč hodně minul levou tyč brány.
6'
Philippe Coutinho na levém křídle hezky zbavil bránícího hráče, když mu nasadil jesle. V souboji s dalším protihráčem pak upadl v pokutovém území, o faul se však nejednalo.
5'
Domácí začínají ukazovat, že se budou snažit hrát a kombinovat s míčem. O to se nyní pokoušejí na útočné polovině.
4'
Kurzy poměrně jasně favorizovaly právě Barcelona, co se týče herního rozpoložení a postavení v tabulce to tak však ale nevypadá. podle toho se dá očekávat spíš vyrovnané utkání.
3'
Betis však svému soupeři hned v úvodu ukázal, že se nebude bát útočit. Naopak Barcelona se během prvních minut blíže k bráně nedostala.
2'
Centrovaný míč z pravého křídla usměrnil hlavou v souboji s bránícím hráčem Juanmi. Ter Stegen to měl jednoduché a balon lapil.
1'
Míč se po rozehrávce rychle dostal na kopačky hráčů Betisu. I oni jej ovšem poměrně rychle po přechodu na útočnou polovinu ztratili a navíc přišel nedovolený zákrok.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, R. Araújo, Lenglet, J. Alba – Gavi, S. Busquets, González – Ezzalzouli, Depay, Coutinho.
Náhradníci: Neto, Tenas – Demir, Puig, Mingueza, Balde, L. de Jong, O. Dembèlé, Umtiti, García, F. de Jong, Piqué.

Real Betis: Rui Silva – Bellerín, Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Guardado – Ruibal, Canales, Juanmi – José.
Náhradníci: Robles – González, Rodri, Rober, Tello, W. Carvalho, Akouokou, Pezzella, Joaquín, Miranda, Iglesias, D. Lainez..
Real Betis

Po loňské vyvedené sezoně, kdy se sevillský celek umístil na šestém místě, pokračuje tento tým v podobném trendu i v letošním ročníku. Momentálně se totiž nachází dokonce na pátém místě, tedy ještě o příčku výše. Na druhé místo přitom ztrácí pouhé dva body. V této části tabulky jsou čtyři týmy za sebou seřazeny s malými rozestupy. V lize si Betis naposledy poradil doma s Levante 3:1. Barcelona se v tabulce sice nachází čtyři body pod ním, i tak se ale dá čekat, že právě soupeř bude větším favoritem zápasu.
FC Barcelona

Nejspíš všichni z nás jsou si vědomi toho, jak je na tom v současné době slavná fotbalová značka. Většina jejích hráčů z vyvedené generace totiž už buď ukončila kariéru, nebo odešla do jiných týmů. Barcelona tedy dá se říci prochází generační obměnou. A není to pro ni situace z řady nejjednodušších. Před sezonou tým opustila dlouholetá ikona a tahoun Lionel Messi a bez něj to prostě pořád není úplně ono. Před nedávnem se do Barcelony vrátila legenda Xavi, která usedla na trenérskou lavičku. A posledních šest zápasů jsou domácí neporažení, když třikrát vyhráli a třikrát remizovali. V ligové tabulce se momentálně nacházejí na sedmé příčce.
Zdravím vás u 16. kola La Ligy, ve kterém se spolu utkají týmy FC Barcelona a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.