La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Valencia - 17. října 2021   21:00

Barcelona
13' Fati (Depay) • 41' Depay  • 85' Coutinho (Dest)
3:1
(2:1)
Valencia
5' Gayá
Barcelona
ter Stegen – Roberto (71. Mingueza), Piqué, García, J. Alba – F. de Jong, S. Busquets (C), Gavi (71. González) – Dest (87. Agüero), Depay, Fati (59. Coutinho).
Manzano – Montero, Vázquez
Camp Nou (Barcelona)
Valencia
Cillessen – Foulquier (75. Musah), Diakhaby, Paulista, Gayá (C) – Soler, Wass, Guillamón (86. Costa), Duro (59. M. André) – M. Gómez (87. M. Vallejo), Guedes (75. Čeryšev).

Je za námi utkání 9. kola španělské nejvyšší soutěže mezi celky Barcelony a Valencie. Byl to střet sousedů v tabulce, po kterém se raduje domácí celek. Barcelona sice brzy prohrávala, ale ve 13. minutě odpověděl Ansu Fati. Chvíli před pauzou vstřelil vítězný gól Memphis Depay, jenž proměnil penaltu. Ve druhém dějství hrála Valencia dobře, hned několikrát svému soupeři pořádně zatopila, ale branku nevstřelila. Naopak v 85. minutě ještě jednou inkasovala, když se trefil Philippe Coutinho. Katalánci tak vyhráli 3:1.

Barcelona se po dnešku posunula na sedmou příčku ligové tabulky. Její ztráta na vedoucí Real Sociedad ale není nikterak obrovská, činí pouhých pět bodů. Valencii patří momentálně deváté místo za Bilbaem.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou!
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:13.
90+4'
90+3'
Ale domácí stále hrozí z protiútoků. Tentokrát si hledal místo v šestnáctce Agüero, avšak kousek před argentinským útočníkem zapracoval Dán Daniel Wass.
90+3'
Začala probíhat poslední minuta nastaveného času. Těžiště hry se znovu přesouvá před branku Barcelony.
90+2'
Po rohovém kopu se dostal ke střele z voleje Jordi Alba, jehož pokus zamířil zhruba dva metry nad horní tyč Cillessenovy brány.
90+1'
Střídající Sergio Agüero ale vyrazil do brejku. U zadní tyče ještě hledal spoluhráče, ale jeden z hostujících obránců míč odhlavičkoval do bezpečí.
90'
Valencia ale získala rohový kop. Podaří se jí po něm vstřelit kontaktní branku?
89'
Zdá se, že hosté už nemají síly na to, aby si v úplném závěru vytvořili tlak. Nyní se hraje dostatečně daleko od ter Stegenovy svatyně.
88'
Memphis Depay se postaral o další vzruch před bránou soupeře. Ke střele se sice nedostal, ale Valencia se objevila v úzkých.
87'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Sergio Agüero.
87'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Manu Vallejo.
86'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Hélder Costa.
85'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona dělá velmi důležitý krok směrem k zisku tří bodů z tohoto utkání. Brejkovou situaci započal skvělým ziskem míče Jordi Alba, ale akci domácí překombinovali. Nicméně Sergiño Dest nakonec přesně vybídl na malém vápně nikým nehlídaného PHILIPPEHO COUTINHA, který se zakončením žádný problém neměl. 3:1. Asistence: Sergiño Dest.
84'
Maxi Gómez vyslal ránu ze střední vzdálenosti při přímém kopu. Zadní tyč sice o pár centimetrů minul, ale ter Stegen situaci jistil.
83'
Sergio Busquets výtečně vystihl přihrávku soupeře, nicméně hosté se teď drží na útočné polovině. Stále platí, že se Barcelona o výsledek bojí. Nic jistého zatím nemá.
82'
Maxi Gómez fauloval loktem. Také on byl potrestán žlutým napomenutím.
81'
Coutinhovi střela ze strany nevyšla ideálně. Lépe řečeno, ona by mezi tři tyče dost možná mířila, jenže byla sražená nad bránu Valencie.
80'
Frenkie de Jong s přehledem zvládl hlavičku na půlící čáře. Míč poslal ke svým stoperům.
79'
Jen kousíček chyběl Valencii k brance na 2:2! Carlos Soler natáhl krok a s míčem na kopačce se dostal až do vápna. Jakmile ter Stegen vyběhl, hostující hráč přihrával pod sebe. Na malém vápně ale střela nepřišla, nejlépe se tam zorientoval Piqué.
78'
Coutinho přenesl hru na pravou stranu, kde si však míč nezpracoval Dest. Výborně se vrátil Gayá, jenž záložníkovi soupeře další přihrávku nepovolil.
77'
Philippe Coutinho neměl před sebou dostatek volného prostoru, a proto si situaci nekomplikoval. Raději přihrál dozadu volnějšímu Garcíaovi.
76'
Marc-André ter Stegen velmi konstruktivně rozehrál po zemi. Barcelona tak bude moct zrychlit svou rozehrávku středem hřiště.
75'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Yunus Musah.
75'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.
74'
Právě krajní bek Valencie zůstal sedět na trávníku. Vypadá to, že má svalové problémy.
73'
Dimitri Foulquier si musí dávat pozor. Jednu žlutou kartu už totiž viděl a nyní dvakrát celkem výrazně fauloval. Od sudího dostává zřejmě poslední napomenutí, jinak příště by už šel pod sprchy.
72'
Gabriel Paulista si poctivě zakřičel. Velmi jistě odhlavičkoval centr z pravé strany.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Oscar Mingueza.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gavi, přichází Nico González.
70'
Gonçalo Guedes v souboji s Albou získal míč a poté také tolik potřebný prostor. Snažil se vymyslet co nejlepší přihrávku do vápna, jenže rychleji byl na zemi ter Stegen, který si připsal další úspěšný zásah.
69'
Depay se nepohodl s Gavim. Tito dva hráči si teď vůbec nerozuměli, míč tak celkem zbytečně zamířil do zámezí.
68'
Dimitri Foulquier zvládl osobní souboj s Gavim. Posléze ale nedokázal přesně přihrát, takže na míči je znovu Barcelona.
67'
Philippe Coutinho ještě stihl míč na hrací ploše, přičemž stačil i po zemi odcentrovat. Balón dokonce vypadl Cillessenovi z rukavic, ale k dorážce se žádný z hráčů v modročerveném dresu nedostal.
66'
Gabriel Paulista měl velké štěstí, že od hlavního arbitra neviděl žlutou kartu. Jeho faul na Memphise Depaye byl zřetelný.
65'
Marcos André se poprvé po svém nástupu na hřiště dostal výrazněji na balón. Jeho centr směrem do vápna ale nenašel Gómeze.
64'
Barcelona to zkoušela rychlým vysunutím Depaye, avšak těsně před střelcem zatím rozdílové branky zakročil stoper Valencie Gabriel Paulista.
63'
Dimitri Foulquier to na útočné polovině přehnal s agresivitou. Do souboje s Gavim se dostal až jako druhý, tudíž žlutá karta byla zde zcela na místě.
62'
Guedes má dnes opravdu hodně doteků s míčem. Nyní si jej znovu přebral, ale nedovoleným způsobem byl sražen k zemi.
62'
Křížná přihrávka Gonçala Guedese si s přesností nepotykala. Dozadu se precizně vrátil Jordi Alba, který zažehnal nebezpečí.
60'
Gaviho centr zamířil jen do prvního bránícího hráče. Hugo Guillamón si splnil své defenzivní povinnosti na jedničku.
59'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Marcos André.
59'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ansu Fati, přichází Philippe Coutinho.
59'
Barceloně ale teď vůbec nefunguje střed pole. Valencia využívá solidního „průchoďáku“.
57'
Gonçalo Guedes si navedl míč na pravačku, kterou vystřelil velice prudce ze střední vzdálenosti. Marc-André ter Stegen prokázal fantastický reflex, ránu vyrazil doslova volejbalovým způsobem.
56'
Valencia ale působí na začátku druhé půle aktivnějším dojmem. Dá se říct, že se Barcelona v tuto chvíli bojí o výsledek.
55'
Marc-André ter Stegen dlouho váhal s odkopem od brány. Nakonec zvolil přihrávku do strany na stopera Garcíu.
53'
Mohlo být srovnáno! Gonçalo Guedes vybídl v lepší pozici Maxiho Gómeze, který okamžitě pálil. Pokus druhého jmenovaného se odrazil od tyče zpátky do hry, takže ter Stegen měl velkou kliku.
52'
Eric García se dnes skvěle doplňuje se svým kolegou Piquém. Nyní zažehnal nebezpečí právě on.
51'
Domácí se rychle museli vracet na defenzivní polovinu. Sergio Busquets odkopl míč do zámezí těsně před rozběhnutým Guedesem.
50'
Ansu Fati se po šikovné souhře Barcelony dostal k další střele. V šestnáctce tentokrát pálil levačkou k bližší tyči, ale bývalý barcelonský gólman Jasper Cillessen skvěle zakročil.
49'
Depay si pro míč seběhl až do hloubi pole. Rychle se snažil obtočit, ale nevybojoval ani faul. Jeho spoluhráči se však postarali o zisk míče, takže Barcelona jde opět dopředu.
48'
Gonçalo Guedes centroval směrem na malé vápno, ale tam hlavou zapracoval domácí stoper Gerard Piqué.
47'
Hned z první akce druhého poločasu se Barcelona provinila ofsajdem. Posléze ale opět vybojovala míč a tentokrát získala faul.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl kvalitní podívanou. Viděli jsme už tři góly. Jako první skóroval hostující kapitán José Gayá parádní střelou z dálky. Oku lahodící byla také vyrovnávací branka Ansu Fatiho, který nádherně zakroutil svou pumelici směrem k zadní tyči. V závěru poločasu kopala Barcelona penaltu, kterou suverénně proměnil Memphis Depay.
45+2'
45+2'
Carlos Soler vyslal střílený centr, který ale skončil na zdi. Poté se Barcelona osvobodila odkopem.
45+1'
Hosté vybojovali standardní situaci. Dokáží zhruba minutu před koncem prvního dějství srovnat stav?
45'
José Gayá za okamžik vhodí autové vhazování zhruba na polovině hřiště. Mezitím jsme se dozvěděli, že se v rámci prvního poločasu budou nastavovat 2 minuty.
44'
Hostům byl odpískán útočný faul. Soler se hodně diví verdiktu sudího, jenže s tím už nic udělat nemůže.
43'
Domácí se díky druhé brance v síti Valencie mohou mírně uklidnit. Teď rozhodně nikam nespěchají, svou další akci vedou přes brankáře ter Stegena.
41'
Barcelona překlápí vývoj střetnutí na svou stranu. K puntíku se postavil nizozemský útočník MEMPHIS DEPAY, který precizně a důrazně poslal míč k pravé tyči ze svého pohledu. Cillessen zůstal stát jako přikovaný, tudíž nárok neměl. Depay vsítil svůj čtvrtý gól v letošním ligovém ročníku. 2:1.
39'
Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF).
39'
Bude se kopat penalta! Po nádherné souhře barcelonské ofenzívy se do šance dostával Fati, který byl skluzem zezadu zastaven Gayóu.
38'
Nyní sledujeme trochu slabší pasáž tohoto utkání. Hra z obou stran ztratila tempo, které bylo na začátku velice vysoké.
37'
Ansu Fati se objevil v ofsajdu. Další akce Barcelony tak musela být zastavena, rozehrávky se nyní ujímá Gabriel Paulista.
36'
Dest si šikovně přehodil míč směrem k lajně a následně i nacentroval. Ke střele z druhého doteku si to naváděl de Jong, avšak větší potíže obrana Valencie řešit nemusela.
35'
V obraně domácího mužstva se objevila celkem výrazná vrata. Gómezovi se ale klička směrem na střed hřiště příliš nepovedla.
34'
Jasper Cillessen teď pořádně pocukroval nervy hostujících příznivců. Míč nevyboxoval zrovna nejlépe, záhy ale svou chybu napravil odkopem.
33'
Pěkná kombinace mezi Fatim a Albou skončila centrem druhého jmenovaného. Gabriel Paulista ale stačil odvrátit míč do zámezí.
32'
Nepříjemnost pro Barcelonu. Další žlutou kartu viděl i kapitán Sergio Busquets, jenž si tedy už bude muset dávat daleko větší pozor.
31'
Albův centr hledal de Jonga, jenž se ocitl v zajímavém náběhu. Kreativní záložník si ale nepřebral míč zrovna nejlépe, tudíž výraznější vzruch tato akce nenabídla.
30'
Depay vystřelil, ale jeho pokus zaplaval hodně vysoko nad horní tyč. Vskutku nepovedený projektil.
29'
Frenkie de Jong byl taktéž nedovoleně atakován. Domácí budou rozehrávat přímý volný kop zhruba z pětadvaceti metrů. Budou střílet rovnou po bráně?
28'
I když má Memphis Depay už jednu asistenci, tak do hry se zatím více nedostává. Nyní chtěl postupovat vpřed, jenže zazněl hvizd hlavního sudího, který viděl faul Fatiho.
27'
Piqué kontroloval míč, který letěl do zámezí. Následný aut mířil až k německému brankáři ve službách domácího celku.
26'
V posledních minutách je Valencia ve středu hřiště jistější. Wass krásně posunul na Maxiho Gómeze, který chtěl pálit z dálky co nejdříve. Trefil však před sebou stojícího obránce Barcelony.
25'
Valencia sehrála útočnou akci docela dobře, chybělo jen přesnější zakončení. Gonçalo Guedes si navedl míč do šestnáctky, ale tam přesně nezacílil. Marc-André ter Stegen si zákrok připsat nemusel.
24'
Tentokrát se až moc viditelně do soupeře opřel Gerard Piqué, jemuž byl sudím Manzanem taktéž odpískán faul.
23'
Za sebou máme polovinu prvního dějství. Viděli jsme už dvě branky, což jistě muselo potěšit oko nejednoho fotbalového fanouška.
22'
Přízemní pobídka Maxiho Gómeze směrem na malé vápno vůbec nebyla špatná. Marc-André ter Stegen musel na zem, přestože si na balón nesáhl.
21'
Wassův centr si hledal právě Soler, jemuž ovšem nevyšlo zpracování. Skvělou defenzivní práci odvedl velezkušený Jordi Alba.
20'
Gavi viděl první žlutou kartu tohoto utkání. Mírně totiž přišlápl Solera, který ale bude po tomto zákroku v pořádku.
19'
Na zemi se tentokrát ocitl hostující středopolař Guillamón. Rozhodčí nedovolený zákrok viděl, takže míč přisoudil hostům.
18'
Nepříliš dobře kopnutý centr chtěl vracet do ohně Fati. Jeho pobídka byla taktéž zablokovaná, tudíž zde máme další roh Katalánců.
18'
Gaviho přihrávka z levé strany byla sražena do zámezí. Barcelona vybojovala svůj třetí roh v utkání.
17'
Útočník hostů se už vrátil na hrací plochu, takže se pokračuje v jedenácti proti jedenácti.
15'
Na hrací ploše dochází k ošetření. Gonçalo Guedes teď zřejmě neprožívá nejlepší chvíle. Vypadá to ale, že by v utkání mohl pokračovat.
13'
Domácí se však prokombinovali na útočnou polovinu a vzápětí srovnávají průběžný stav utkání. ANSU FATI si narazil míč s Memphisem Depayem a poté i sám vypálil. Jeho krásně obalená střela pravačkou k zadní tyči nedala brankáři Cillessenovi žádnou šanci. 1:1. Asistence: Memphis Depay.
13'
Už třetí faul v řadě v okolí půlící čáry byl odpískán. Na Barceloně je vidět mírná nervozita po velmi nepodařeném vstupu do utkání.
12'
Útočným faulem se provinil Fati, jenž fauloval Huga Dura, který držel balón na své kopačce.
11'
Daniel Wass se snažil presovat rozehrávku domácích, ale zatím se zisku míče nedočkal.
10'
Teď to barcelonská ofenzíva nezahrála vůbec špatně. Gavi posouval z levé strany míč k zadní tyči, kam si nabíhal Sergiño Dest. Těsně před krajním záložníkem s číslem 2 na zádech ale zapracoval vracející se Gayá.
9'
Valencia se ale s přehledem ubránila. Nyní se znovu hraje v bezpečné vzdálenosti od svatyně Nizozemce Jaspera Cillessena.
8'
Gavi se snažil dostat k míči v pokutovém území soupeře, ale dříve byl u hracího předmětu jeden z bránících hráčů. Barcelona si také bude moct vyzkoušet kop od rohového praporku.
7'
Barcelona se už opět dostala na útočnou polovinu, ale na pravé straně nic kloudného nevymyslela.
5'
Valencia právě vstřelila branku!
Rohový kop mířil na přední tyč, kde zapracoval Jordi Alba. Odražený míč se ale dostal proti noze hostujícího hráče, kterým v danou chvíli byl kapitán JOSÉ GAYÁ. Krajní obránce se zhruba z dvaadvaceti metrů opřel levačkou do míče a parádně zavěsil k tyči. 0:1.
4'
Hosté dokonce vybojovali i svůj první rohový kop v utkání. Marc-André ter Stegen si už staví své kolegy v šestnáctce.
4'
Na trávníku zůstal ležet Gonçalo Guedes po kontaktu se Sergi Robertem. Valencia tedy bude rozehrávat.
3'
Katalánci se znovu zmocnili míče, přičemž nyní kombinují zhruba na půlící čáře.
2'
Ansu Fati se hned na začátku dostával do šance na levém křídle. Navedl si balón na střed, ale jeho pokus byl sražen do boční sítě.
1'
Hosté rozehráli a vzápětí nakopli dopředu. Maxi Gómez si ale míč zpracovat nedokázal, tudíž poprvé se rozehrávky zmocní domácí brankář ter Stegen.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, García, J. Alba – F. de Jong, S. Busquets (C), Gavi – Dest, Depay, Fati.
Náhradníci: Peña, Neto – Balde, Coutinho, Agüero, L. de Jong, Lenglet, Demir, González, Mingueza, Umtiti, Puig.

Valencia CF: Cillessen – Foulquier, Diakhaby, Paulista, Gayá (C) – Soler, Wass, Guillamón, Duro – M. Gómez, Guedes.
Náhradníci: Doménech, Mamardašvili – Costa, Jason, Čeryšev, Mosquera, M. André, Musah, Račić, M. Vallejo, J. Vázquez.

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano.
V soubojích obou týmů padá v poslední době hodně branek. 2. května vyhrála Barcelona na půdě soupeře 3:2. Na Camp Nou se naposledy hrálo 19. prosince loňského roku a body se po remíze 2:2 dělily.
Rovněž Valencia má na kontě dvanáct bodů, odehrála ovšem o jeden zápas více. Díky lepšímu skóre se v tabulce nachází o příčku před Barcelonou a je osmá. Netopýři v posledních dvou kolech remizovali – nejprve doma 1:1 s Bilbaem a před reprezentační přestávkou 0:0 na stadionu Cádizu. Nejlepším střelcem je tříbrankový Carlos Soler. Pozor si bude muset dát Barcelona rovněž na Maxiho Gómeze, který se v osmi duelech proti katalánskému klubu prosadil hned šestkrát.
Barcelona má po sedmi odehraných zápasech bilanci tři výhry, tři remízy a jednu porážku. S dvanácti body se Katalánci nachází až na deváté pozici dvacetičlenné tabulky. V minulém kole Barcelona prohrála 0:2 na hřišti Atlética Madrid. V součtu s Ligou mistrů vyhrála jen jediný z posledních šesti zápasů. Během reprezentační přestávky tak jistě měli svěřenci Ronalda Koemana o čem přemýšlet. Nejlepším ligovým střelcem Barcelony je se třemi góly Memphis Depay. V dresu nizozemského národního týmu zaznamenal v posledních dvou zápasech dva góly a tři nahrávky.
Hezký večer. Španělská La Liga má dnes na programu celkem kvarteto zápasů 9. kola. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy FC Barcelona a Valencia CF. Roli papírového favorita bude plnit domácí klub, který má ovšem letos k ideální formě daleko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.