La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Espanyol - 7. února 2022   21:00

Bilbao
5' Sancet (Raúl García) • 16' I. Martínez (Vivian)
2:1
(2:1)
Espanyol
3' Vilhena  (Puado)
Bilbao
Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga (C) – Berenguer (64. Petxa), Dani García (58. Vesga), Zarraga, Serrano (72. Muniain) – Sancet (72. Villalibre), Raúl García (64. I. Williams).
C. Soto – J. L. González, R. Alonso
San Mamés Barria (Bilbao)
Espanyol
Diego López (C) – Ó. Gil, Sergi Gómez (63. David López), Cabrera, Pedrosa – Morlanes (75. Y. Herrera), Darder – Vilhena (75. Wu), Melendo (63. Embarba), Puado – Dimata (63. Loren).

Díky za pozornost, dobrou noc.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 0:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 17:11.
Tak zatímco první dějství bylo velmi slušně zahrané a to z obou stran, to druhé byla jedna velká katastrofa. Fanoušci se museli spíš nudit, domácí veskrze bránili svůj těsný stav, do útoku se příliš nehrnuli a hosté měli problémy přes jejich obranou hráz projít. Až v závěru si vypracovali jen opravdu velkou příležitost, kterou však nevyužili. Utkání by opravdu remíza slušela více, za výkon ve 2. poločase si výhru nezaslouží ani jeden celek.
90+5'
90+4'
Domácí si vynutili faul u pravého rohového praporku a nikam nepospíchají.
90+3'
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao).
90+3'
Iker Muniain takticky zdržuje, když se válí na trávníku a na nohy se mu nechce,
90+2'
Hosté se vydali do útoku, jenže jeden z nich příliš otálel s přihrávkou a o balón přišel.
90+1'
Hrát se budou ještě čtyři minuty.
89'
Snad vůbec první velká šance druhé půle, v jejím úplném závěru. Sergi Darder střílel pod horní tyč, Unai Simón se musel pořádně natáhnout a konečky prstů vyškrábl balón nad břevno.
88'
Domácí dalekým odkopem poslali balón jenom k hostujícímu gólmanovi, který rychle rozehrává.
86'
Žlutou kartu dostává Alex Petxa (Athletic Bilbao).
85'
Iñigo Martínez si nabíhal na centr z pravého křídla, ale ten nebyl přesný a domácí hráč se tak před brankářem do zakončení nedostal.
82'
Diego López neodkopl od své brány míč vůbec dobře, ale měl štěstí, neboť mu pomohli spoluhráči.
82'
Óscar Gil se snažil co mohl, ale balón před postranní čárou už nedoběhl.
80'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet ve středovém kruhu, faul se však nepíská.
78'
Hra stále pokračuje v stejném trendu, nepřesné míče končí mimo hrací plochu a pohledný fotbal z první půle je ten tam. Domácím to samozřejmě vyhovuje.
75'
Žlutou kartu dostává Óscar Gil (Espanyol Barcelona).
75'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Lej Wu.
75'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Yangel Herrera.
73'
Přetahovaná o míč před bránou Espanyolu, míč nakonec letí do zámezí a bude z toho roh.
72'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Nico Serrano, přichází Iker Muniain.
72'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Asier Villalibre.
71'
Nepřesný pas domácích končí pouze za postranní lajnou, na řadu přijde další střídání.
70'
Žlutou kartu dostává David López (Espanyol Barcelona), za faul na unikajícího protihráče.
69'
Moc pohledná podívaná to ve druhé půli opravdu není, domácí spíš jenom brání svůj těsný náskok a podle toho také vypadá hra.
66'
Rohový kop rozehraje tým Athletica.
64'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Iñaki Williams.
64'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Alex Petxa.
63'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází David López.
63'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Adrián Embarba.
63'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Nany Landry Dimata, přichází Loren.
62'
Žlutou kartu dostává Mikel Vesga (Athletic Bilbao).
61'
Znovu to hosté zkoušeli kombinačně, opět byla jejich akce zastavena včas a domácí vyvádí míč do bezpečí.
59'
Hosté se do zakončení nedostali, obrana Bilbaa se měla na pozoru. Stav je tak stále stejný.
58'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel Vesga.
57'
Hosté se snažili dovolat penalty po údajné ruce soupeře, ovšem hraje se dál.
55'
Domácí si špatně přihráli a musí rychle zpátky. Hraje se nyní ze strany na stranu bez větších příležitostí. Chystá se první střídání.
53'
Dlouho na ní ale nakonec nezůstal a může se pokračovat.
53'
Ohian Sancet se po tvrdém ataku protihráče svíjí v bolestech na travnaté ploše.
51'
Hostům teď nevyšla kombinace v pokutovém území, čehož mohou docela litovat.
50'
Po ztrátě míče museli rychle zpátky, povedlo se jim odehrát míč na roh.
49'
Hráči Espanyolu jsou zatlačeni na své polovině, nedaří se jim přechod přes středovou lajnu.
47'
Jeden z hostů zkusil střelu z rohu velkého vápna, ale ta mu vůbec nesedla a míč putuje vysoko nad břevnem do zámezí. Dotyčný se spoluhráčům poté omluvil.
46'
Velmi slušný první poločas přinesl tři góly. Hosté se sice prosadili jako první, ovšem z vedení se dlouho neradovali a zhruba po čtvrt hodině hry se domácím povedl obrat. Další góly už diváci i přes šance na obou stranách neviděli, fotbalisté Athletica tak odchází do kabin jistě spokojeněji, ale vyhráno zdaleka ještě nemají.
45+2'
45+1'
A nechybělo moc, aby se dostali do dvougólového vedení. Dani García však hlavou poslal balón vedle bližší tyče.
45'
Domácí drží v závěru míč u velkého vápna svého protivníka.
43'
Domácí se chytili do těsného ofsajdu, míč tak musí odevzdat. První poločas se chýlí ke svému konci.
41'
Teda, jak tohle nemohl být gól? Álex Berenguer si udělal v pokutovém území prostor pro střelu a pálil z bezprostřední blízkosti, v poslední chvíli míč tečoval jeden z protihráčů a ten skončil těsně nad břevnem. Hosté měli štěstí.
40'
Hodně špatná kombinace hostů u středového kruhu, dopředu tak vyráží soupeř.
38'
Další slušná příležitost hostů, ovšem přihrávka z levé strany skončila pouze v náruči vyběhnutého gólmana Bilbaa.
36'
Nany Landry Dimata se ocitl osamocen na malém vápně, jenže hlavou usměrnil míč pouze vedle bližší tyče. S touto možností šlo naložit jistě lépe.
35'
Tohle byla hodně ukvapená střela v podání jednoho z hráčů Espanyolu, balón letí mimo vzdálenější tyč.
34'
Hra se otočila a po nedovoleném zákroku hráče Bilbaa rozehraje hostující tým standardku na polovině protivníka.
33'
Hra se odehrává u rohového praporku, hostům se několikrát povedlo dostat míč do zámezí, takže stále rozehrává domácí celek.
32'
Nany Landry Dimata se u středové čáry provinil celkem zbytečným faulem, rozehrávat tak bude soupeř.
31'
Raúl García s bolestivou grimasou sedí na zemi, ale mimo hrací plochu, takže se nepřerušuje.
30'
Kombinace na jeden dotek teď dvěma domácích fotbalistům sice nevyšla, avšak Bilbao zůstává usazeno před velkým vápnem.
28'
Ohian Sancet si nabíhal na přihrávku před bránu, skluzem mu šanci sebral jeden z obránců. Hosté si oddechli.
26'
Málem se Espanyol dostal do šance, v poslední chvíli odhlavičkoval letící míč do bezpečí jeden z domácích fotbalistů.
24'
Příliš slabá střela Leandra Cabrery doputovala k připravenému brankáři, jenž stál u své pravé tyče.
24'
Po zblokované přihrávce rozehrají hosté rohový kop.
23'
Ve střehu musel být i Diego López, který včas uklidil míč do náruče a rychle rozehrál na pravou stranu.
22'
Hodně nepřesný pas končí u gólmana Athletica, jenž bere balón do rukou.
21'
Espanyol stále na balónu, ale to je tak vše. Útoky mu zatím vůbec nevychází.
19'
Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale domácí obraně se daří jejich útočné ataky včas likvidovat.
17'
Domácí byli blizoučko třetímu zásahu, ale jeden z nich si v pokutovém území až příliš dlouho hrál s balónem, toho se zmocnil gólman hostů.
16'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán. První střelu sice dobře postavená zeď pokryla, ale k odraženému balónu se ve velkém vápně dostal Vivian, levačkou jej odcentroval k hranici malého vápna, kde hlavičkoval IÑIGO MARTÍNEZ a obloučkem poslal míč na vzdálenější stranu brány, kde bylo dost volného místa.
15'
Žlutou kartu dostává Manu Morlanes (Espanyol Barcelona).
15'
Teď už se faul píská, Manu Morlanes se sice diví, ale je mu to nic platné. Jeho tým bude čelit přímému kopu.
14'
Tonny Vilhena posílal centr z levé hranice velkého vápna na druhou stranu, kde ovšem žádného ze spoluhráčů nenašel.
12'
Dani García si při souhře nerozuměl se spoluhráčem, míč tak poslal jen za postranní lajnu.
11'
Podobná situace na druhé straně, ovšem v tomto případě hlavní arbitr píská útočný faul hostům, provinil se střelec první branky Tonny Vilhena.
10'
Domácí vyrazili ve čtyřech proti čtyřem, Álex Berenguer však přes soupeře nepřešel a skončil na zemi. Domácí fans bouřili, ale faul se nepíská.
7'
Domácí brankář si šel pro centrovaný míč, ale nerozuměl si se spoluhráčem, který balón odkopl za postranní lajnu.
5'
A gól platí. OHIAN SANCET si vyměnil přihrávku se spoluhráčem, se štěstím se vyhnul ofsajdovému postavení, poté běžel sám na brankáře, kterého překonal střelou ke vzdálenější tyči, od které se míč odrazil do sítě.
5'
Domácím se sice povedlo vyrovnat, ale gól je ještě přezkoumáván. Možná došlo na ofsajd.
3'
Espanyol právě vstřelil branku!
Hosté jdou velmi rychle do vedení. Přihrávku z pravé strany nechali domácí obránci trestuhodně bez povšimnutí, k míči se tak dostal TONNY VILHENA, který parádní střelou pod horní tyč na pravou stranu nedal domácímu gólmanovi šanci.
2'
Javi Puado byl nepříjemně faulován u středové lajny, chvíli sice kulhal, ale ve hře pokračuje.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga (C) – Berenguer, Dani García, Zarraga, Serrano – Sancet, Raúl García.
Náhradníci: Ezkieta – Yeray, Berchiche, Capa, de Marcos, Muniain, Núñez, Petxa, Vesga, Villalibre, I. Williams.

Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Ó. Gil, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Morlanes, Darder – Vilhena, Melendo, Puado – Dimata.
Náhradníci: J. García, Oier – Embarba, Y. Herrera, David López, Melamed, Mérida, Miguelón, Loren, Aleix Vidal, Vilà, Wu.

Rozhodčí: C. Soto – J. L. González, R. Alonso.
Hezký pondělní večer. Španělská La Liga má dnes na programu dohrávku svého 23. kola. Obstarají ji dva týmy ze středu tabulky, které od sebe momentálně dělí pouhé čtyř body. Osmý Athletic Bilbao přivítá třináctý Espanyol Barcelona.

Bilbao se momentálně nachází v dobrém rozpoložení. Z posledních pěti kol odešlo bez bodu jen z jediného utkání a táhne sérii tří zápasů bez porážky, z nichž vytěžilo celkem sedm bodů. Naposledy se remízový král soutěže (10 nerozhodných výsledků z 22 odehraných duelů) představil na hřišti madridského Vallecana. Tabulkového souseda porazilo Bilbao nejtěsnějším rozdílem 1:0. Nejlepším letošním střelcem Athleticu je s pěti zásahy sedmadvacetiletý útočník Iňaki Williams, jenž se ovšem naposledy trefil 19. prosince.

Třináctý Espanyol se může v případě vítězství dotáhnout na svého protivníka na rozdíl jediného bodu. Barcelonský klub ale v posledních kolech tápe – na výhru čeká už tři utkání. Naposledy doma padl Espanyol rozdílem třídy 1:4 s Betisem. Nejlepším střelcem Espanyolu je již tradičně sedmadvacetiletý útočník Raúl de Tomas. S letošními dvanácti zásahy je aktuálně třetím nejpilnějším kanonýrem celé La Ligy, když se trefil v posledních čtyřech po sobě jdoucích soutěžních duelech. Do toho nadcházejícího ale kvůli trestu za červenou kartu nezasáhne.

Hned tři z posledních čtyř vzájemných střetnutí skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Ta by nepřekvapila ani tentokrát, byť se bookmakeři sázkových kanceláří přiklánějí s favorizací poměrně jasně na domácí stranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.