La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Real - 22. prosince 2021   21:30

Bilbao
10' Sancet (de Marcos)
1:2
(1:2)
Real
4' Benzema  (Kroos) • 7' Benzema
Bilbao
Agirrezabala – de Marcos, Yeray, Núñez, Balenziaga (63. Lekue) – Zarraga (57. N. Williams), Dani García, Vencedor, Muniain (C) (84. Serrano) – I. Williams, Sancet (63. Raúl García).
Soto Grado – Álvarez, López
San Mamés Barria (Bilbao)
Real
Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Valverde, Camavinga, Kroos – E. Hazard (86. González), Benzema (C) (90. Jović), Vinícius Júnior (85. M. Díaz).
Fuidias, Piňeiro – Blanco, M. Díaz, González, Gutiérrez, Jović, J. Vallejo, Marín.

Real Madrid dnešní výhrou navýšil svůj náskok v čele na osm bodů, druhá Sevila ale stále má ještě zápas k dobru. Další týmy už mají výraznou ztrátu.

Bilbao zůstává desáté se ztrátou pěti bodů na pohárové pozice, po devatenácti zápasech má vyrovnanou bilanci 5-9-5.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:7.
Real Madrid ubojoval další důležitou výhru, když díky dvěma trefám Karima Benzemy z úvodních sedmi minut vítězí v Bilbau 2:1, domácím nepomohla ani rychlá reakce Sanceta, jenž snížil už v 10. minutě, což se nakonec ukázalo být také konečným výsledkem.

Na výraznější šance jsme pak čekali až do závěrečné desetiminutovky, kdy jich ale více měli hosté, na domácí straně mohl vyrovnat snad jen Nico Williams, jenž po kolmici bratra Iňakiho nepřekonal Thibauta Courtoise.
90+3'
90+3'
Vencedorovi se ale nepovedl centr k bližší tyči, po dalším centru pak je pískán faul Núňezovi a tím je hotovo!
90+3'
Bilbao se ještě dostalo dopředu a Serranův centr je sražen na rohový kop.
90+2'
Po souhře s Díazem se ještě dostal do velké šance Toni Kroos, ten však nevyzrál na Julena Agirrezabalu.
90+2'
Peter González připravil zajímavou pozici pro Luku Joviće, tomu ale vůbec nesedla střela levačkou.
90+1'
Camavinga se pokusil vysunout do brejku Petera Gonzáleze, včas ale vyběhl z branky Julen Agirrezabala a před mladým sokem ustřelil míč do zámezí.
90+1'
Rozhodčí Cesar Soto Grande oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
89'
Vencedorovu přihrávku do pokutového území si zády k brance zpracoval Iňaki Williams, toho ale hostující zadáci nepustili ke střele z otočky.
87'
Iňaki Williams teď samostatnou akci zakončil střelou, mířil však jen do Nacha Fernándeze.
86'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Peter González.
86'
Obrovská šance domácích! Při další bratrské spolupráci Iňaki Williams parádní kolmicí vysunul Nica, ten však nepřekonal Courtoise!
85'
Při velmi okleštěné sestavě náhradníků využil hostující trenér Ancelotti první střídání i v náročném programu až pět minut před koncem.
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Mariano Díaz.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Nico Serrano.
84'
Muniaín se dostal hned ke dvěma centrům, po tom druhém je však domácím pískán faul na Edera Militaa.
83'
Muniaín místo střely překvapivě volil centr, mířil však jen k Nachovi Fernándezovi, po jeho hlavičce Iňaki Williams ještě vybojoval alespoň roh.
82'
Vencedorovu přízemní střelu zpoza pokutového území zachytil Courtois, hostující fotbalista ale byl zároveň faulován a bude z toho zajímavá standardní situace pro Bilbao.
81'
Real zaútočil do otevřenější obrany domácích a velkou šanci na zvýšení stavu měl Eden Hazard, jeho střelu ale pokryl brankář Agirrezabala.
80'
Po Vencedorově pasu Nico Williams na pravém křídle nepřetlačil Mendyho a bude se kopat od branky.
78'
Na prudkou finální přihrávku Nica Williamse před brankou Realu nedoklouzal jeho bratr Iňaki.
76'
V závěru další domácí akce se do osmnácti metrů opřel do míče Raúl García, mířil však nad Courtoisovu branku.
76'
Na opačné straně se o střelu z dálky pokusil Camavinga, jeho rána však byla zablokována.
75'
Po další chybě v rozehrávce Realu se do šance řítil Nico Williams, hosté mu však stačili ukopnout míč těsně před pokutovým územím.
74'
Lekue přehnal razanci svého centru, míč doletěl až za branku Realu a rozehrávat bude Thibaut Courtois.
73'
Óscar de Marcos prudkou přihrávkou z pravého křídla hledal před brankou Iňakiho Williamse, ten zblízka nepřekonal Courtoise, navíc byl autorovi přihrávky odmáván ofsajd.
71'
Muniaín už je na nohou a ve hře se může pokračovat.
70'
Zdravotní potíže teď trápí Ikera Muniaína, ten byl podkopnut Benzemou.
68'
Znovu v akci levý obránce Athleticu, ten sice nepřešel přes Vázqueze, ovšem vybojoval alespoň rohový kop.
66'
Íňigo Lekue dostal příliš dlouhou přihrávku na levé křídlo, k míči měl velmi daleko a bude se kopat od hostující branky.
65'
Domácí ještě zůstali na chvíli natlačení vepředu, Lekue ale příliš přetáhl svůj centr a k balónu už se dostali fotbalisté z metropole.
64'
Bilbao ještě mohlo zahrávat rohový kop, po něm se do zakončení nedostalo.
63'
Po standardní situaci se do zajímavé pozice dostal Nico Williams, hosté ale jeho střelu zablokovali, podobně pak dopadla dorážka Raúla Garcíi.
63'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Raúl García.
63'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Iñigo Lekue.
62'
Rychlý přechod Muniaína na útočnou polovinu zastavil jen za cenu žluté karty Camavinga.
61'
Dani García dostává žlutou kartu za faul na Valverdeho ve středu hřiště.
61'
Po dlouhé době jsme viděli šanci! Hosté výrazně chybovali při rozehrávce, Sancet pak připravil dobrou šanci pro Iňakiho Williamse, ten střílel jen do boční sítě.
60'
Hosté ji rozehráli nakrátko, pak se ani nedostali k pokutovému území Bilbaa.
59'
Po faulu na Hazarda bude Real zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
58'
Balenziagův zajímavý centr letěl přesně mezi oba bratry Williamse, kteří se budou pohybovat na hrotu domácí sestavy.
57'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Oier Zarraga, přichází Nico Williams.
56'
Při další útočné snaze Realu si Toni Kroos vyměnil míč s Viníciusem Júniorem, pak zpoza pokutového území střílel vysoko nad branku.
55'
Zarragovu přihrávku k postranní čáře na de Marcose si pohlídal Vinícius Júnior a výbornou defenzivní činností vybojoval aut pro svůj tým.
55'
Bilbao se po čase dostalo k míči, zatím však nemá moc kudy se dostat dopředu.
53'
Lucas Vázquez byl u postranní čáry faulován Núňezem, chvíli se zvedal z trávníku, už je ale zpět na nohou.
51'
Přihrávku de Marcose po pravé straně hřiště na Zarragu zachytil Ferland Mendy a dopředu může zase Real.
50'
Iker Muniaín si u pokutového území Realu chtěl narazit míč se Sancetem, při zpětné přihrávce ale podklouzl a hosté se ubránili.
49'
Utkání sleduje 42 722 diváků.
49'
Vinícius Júnior na levém křídle nezvládl kličku proti de Marcosovi, Yeray Álvarez pak málem ještě daroval hostům rohový kop, stačil ale míč zachytit na brankové čáře.
48'
Camavinga byl ve středu hřiště faulován Danim Garcíou, hosté rychle rozehráli volný kop.
47'
K Mendyho přetaženému centru se Vázquez nedostal přes Balenziagu.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Úvod zápasu nabídl divokou desetiminutovku, kdy po dvou brankách Benzemy a snížení Sanceta to rychle bylo 1:2, pak už jsme ale žádnou další výraznější šanci neviděli a za tohoto stavu se tak jde do šaten.
45+1'
45+1'
Vinícius Júnior se znovu skácel k zemi po souboji s de Marcosem u rohu pokutového území, také v tomto případě se ale nepískalo.
45+1'
Rozhodčí Cesar Soto Grande k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Po nakrátko rozehrané standardní situaci centroval Muniaín a našel hlavu Ohiana Sanceta, ten však mířil vedle hostující branky.
43'
Vinícius Júnior se stává prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto zápasu.
43'
Žlutě je potrestán také Unai Vencedor.
42'
Vinícius Júnior se po pádu na levém křídle marně dožadoval odpískání faulu Unaie Núňeze.
41'
Tempo zápasu výrazně zpomalilo, na obou stranách se kupí nepřesnosti.
39'
Na levém křídle se k centru nedostal Muniaín, míč se od něj odrazil za brankovou čáru, navíc mu byl zpětně máván ofsajd.
38'
Óscar de Marcos zahrál rukou v soupeřově pokutovém území, rozehrávky se ujme Thibaut Courtois.
36'
Faulů zatím vidíme jen málo, v tuto chvíli to na nedovolené zákroky je 3:2.
34'
Po odrazu míče do zámezí bude vhazovat Óscar de Marcos, rozhodčí Cesar Soto Grande mezitím ještě přiběhl něco vyřešit k lavičkám.
32'
Z rohového kopu se pak domácí nijak neprosadili.
31'
Iňaki Williams se na pravém křídle neprosadil v souboji s Mendym, s trochou štěstí ale vybojoval rohový kop.
29'
Viníciusovi Júniorovi nevyšel průnik podél levé postranní čáry, Brazilec se s míčem dostal do zámezí a vhazují domácí.
28'
Stále pokračuje postupný útok Realu, Bilbao zahustilo vlastní pokutové území a soupeře tam nepouští.
27'
Hosté si přihrávají mezi obranným kvartetem na vlastní polovině, už se ale chystají zaútočit rychlejším přechodem středu hřiště.
25'
Hosté běželi v rychlém brejku ve třech proti dvěma obráncům Bilbaa, Hazard ale vyloženě pokazil přihrávku Benzemovi a odevzdal míč soupeři.
24'
Po rohu se do odraženého míče opřel Mikel Balenziaga, jeho prudká rána mířila zhruba dva metry vedle hostující branky.
24'
Bilbao přeneslo hru na útočnou polovinu, kde de Marcosův centr odvrátil na rohový kop Nacho Fernández.
23'
Lucas Vázquez si zasekl míč kolem Balenziagy, pak ale byl při jeho centru před brankou pokryt Karim Benzema.
21'
Při další akci Athleticu se do zakončení dostal Balenziaga, také jeho střela ale byla příliš vysoká.
20'
Do Muniaínova rohu se zavěsil Yeray Álvarez, v tísni ale mířil nad branku.
19'
Bilbao vybojovalo premiérový rohový kop tohoto zápasu a domácí hlavičkáři míří před Thibauta Courtoise.
18'
Camavinga napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů, s pomalou střelou doprostřed branky ale Agirrezabala neměl nejmenší problémy.
18'
Lucas Vázquez odcnetroval přes Muniaína, domácí ale stačili srazit centr mířící na Benzemu.
16'
Bilbao hraje s míčem ve středu pole, domácí zatím dopředu moc nespěchají.
14'
Do akce Realu se vložil Balenziaga, jenž nepustil k míči Lucase Vázqueze a odehrál míč za postranní čáru.
12'
Tentokrát zaútočili Baskové, Sancet se znovu dostal k zakončení ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale byl zablokován, podobně pak dopadl ten Balenziagův, k němž se míč odrazil.
11'
Real se pokusil zaútočit po pravé straně, brzy však je jeho akce přerušena kvůli ofsajdu.
10'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Už je to jen o gól! OHIAN SANCET potáhl míč k pokutovému území, pak se z jeho hranice trefil parádně o tyč hostující branky a poprvé rozjásal stadión San Mamés Barria!
9'
Krátce po rozehrávce už se dvougólový střelec z úvodu tohoto zápasu vrací zpět na trávník.
8'
Karim Benzema byl při gólové střele zasažen do obličeje a musel být ošetřen, měl by ale být schopen pokračovat.
7'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Už to je o dvě branky! Athletic se na chvíli dostal k míči, po ztrátě Balenziagy se ale domácí museli rychle vracet, Hazard však dokázal proniknout po ose hřiště, pak s obrovskou pomocí Unaie Núňeze prostrčil míč na KARIMA BENZEMU, jenž tváří v tvář Agirrezabalovi prostřelil domácího brankáře!
5'
Real i po vstřelené brance pokračuje v aktivním výkonu, hosté jsou znovu usazeni na útočné polovině a hledají cestu do pokutového území.
4'
Hotová paráda na úvod zápasu! Po souhře Viníciuse Júniora s Tonim Kroosem se do míče od rohu pokutového území opřel KARIM BENZEMA a zavěsil svoji střelu přesně ke vzdálenější tyči domácí branky! Famózní trefa francouzského ostrostřelce.
2'
První střelu zapisuje do statistik Toni Kroos, jeho pokus ale postrádal veškerou razanci a brankář Agirrezabala si připsal jednoduchý první zákrok zápasu.
1'
Oba celky hrají v tradičních barvách, Athletic tedy v červeno-bílých pruhovaných dresech, Real celý v bílém.
1'
Úvodního výkopu se ujal Real a je rozehráno!
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku zaplněného stadiónu San Mamés Barría a utkání bude brzy zahájeno.

Athletic Bilbao: Agirrezabala – de Marcos, Yeray, Núñez, Balenziaga – Zarraga, Dani García, Vencedor, Muniain (C) – I. Williams, Sancet.
Náhradníci: Iruarrizaga – Capa, Raúl García, Morcillo, Lekue, Paredes, Petxa, Serrano, Vesga, N. Williams.
Trenér: Garcia Toral Marcelino

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Valverde, Camavinga, Kroos – E. Hazard, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Fuidias, Piňeiro – Marín, Blanco, M. Díaz, González, Gutiérrez, Jović, J. Vallejo.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Soto Grado – Álvarez, López.
Real Madrid

Zatímco Bilbao se v prosinci spíše trápilo a výrazně se zlepšilo až v posledním zápase, tak Real Madrid je na tom naprosto opačně. První čtyři soutěžní prosincové zápasy totiž vyhrál bez inkasované branky, tu pak nedostal ani v tom dosud posledním utkání, v něm ale nedokázal udolat defenzivu Cádizu a na svém stadiónu s ním senzačně jen remizoval 0:0.

Přesto je ale Real Madrid v čele soutěže s náskokem pěti bodů na druhou Sevillu, třetí Betis po zmíněné prohře v Bilbau ztrácí na madridské Los Blancos už deset bodů.

Také Real je výrazně postižen pozitivními testy na koronavirus. Už minulý týden byli pozitivně testováni Modrić, Rodrygo, Asensio, Bale, Marcelo a náhradní brankář Lunin, k nim se v pondělí přidal i Isco a v úterý Alaba. Mimo hru jsou také zraněný Carvajal a vykartovaný Casemiro. Carlo Ancelotti na předzápasové tiskové konferenci uvažoval o změně rozestavení z 4-3-3 na 4-4-2 vzhledem k chybějícím všem pravým křídlům.
Athletic Bilbao

Bilbao během prosince, kdy má velmi těžký los, dlouho nedokázalo vůbec skórovat. Po zmíněné prohře na Realu Madrid hrálo bez branek v Getafe, pak podlehlo v domácím prostředí Seville 0:1 a vstřelené branky se tak dočkalo až tuto neděli, kdy proti druhému sevillskému celku, tedy Betisu, vyhrálo 3:2.

V zápasech Athleticu padá vůbec nejméně branek v celé soutěži. Gólový poměr 16:14 z osmnácti zápasů znamená, že má průměr vstřelených i inkasovaných branek pod jednu na zápas. Nedělní přestřelka s Betisem se tak jeví jako zcela nevídaná u Basků. Aktuálně je Bilbao desáté s bilancí 5-9-4.

Domácí mají celou řadu absencí, nejvýznamnějšími z nich jsou španělští reprezentanti, brankář Unai Simón a stoper Íňigo Martínez, kteří měli pozitivní test na koronavirus.
Hezký večer při sledování přenosu předehrávky 21. kola mezi Athleticem Bilbao a Realem Madrid.

Pro oba celky to je už druhé vzájemné utkání v rámci prosincového programu La Ligy, neboť hned první den tohoto měsíce se utkaly na stadiónu Santiaga Bernabeua, kde Real Madrid vyhrál 1:0 brankou Karima Benzemy, když v zápase přežil celou řadu velkých příležitostí soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.