La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Villarreal - 23. října 2021   21:00

Bilbao
14' Raúl García (I. Williams) • 77' Muniain
2:1
(1:1)
Villarreal
32' Coquelin  (Danjuma)
Bilbao
Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer (87. Zarraga), Dani García (90. Vesga), Vencedor, Muniain (87. N. Williams) – Raúl García (72. Sancet), I. Williams (72. Villalibre).
Cuadra – Alonso, J. López
San Mamés Barria, Bilbao
38 698 diváků
Villarreal
Rulli – Foyth (65. Aurier), Albiol, P. Torres, Estupiñán – Capoue, Parejo, Coquelin (63. A. Moreno) – Pino (63. Raba), G. Moreno, Danjuma.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 6:11.
Je konec! Villarreal si připisuje v tomto ligovém ročníku teprve svou druhou prohru, ovšem dnes zaslouženě, protože hosté byli jednoznačně horší, než domácí Athletic. Bilbao odehrálo skutečně parádní zápas, s výjimkou poslední čtvrthodiny první půle byli jasně lepší a zaslouženě berou všechny body.
90+4'
90+3'
Tak zatím nikoliv, pouze jedna zablokovaná střela, ale hosté zůstávají na míči.
90+2'
Rohový kop pro Villarreal, teprve druhý roh pro hosty v tomto zápase, bude z toho vyrovnání?
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel Vesga.
89'
Autové vhazování Villarrealu, na útočné polovině, z pravé strany, hosté se udrželi po vhazování na míči.
88'
Jsme v samém závěru zápasu a domácí se již v tuto chvíli soustředí hlavně na defenzivu a na ubránění těsného náskoku.
87'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Oier Zarraga.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Nico Williams.
86'
Statistika držení míče – 50% : 50%.
84'
A sám faulovaný Iker Muniain (Ath. Bilbao) také přímý kop rozehrál, chtěl to poslat do vinglu, ale branku těsně minul.
83'
Následuje ale další zajímavá standardka pro domácí, po faulu na Munaina, přímo na hranici vápna!
82'
Álex Berenguer (Athletic Bilbao) to ale vůbec neudělal dobře, to byla hodně špatně kopnutá penalta, kterou Gerónimo Rulli (Villarreal) dokázal zneškodnit!
82'
Pozor, Pervis Estupiñán (Villarreal) fauluje ve vápně Munaina a je tu další penalta pro domácí!
81'
A to již probíhá poslední desetiminutovka zápasu, který se zatím vyvíjí lépe pro domácí.
80'
Žlutou kartu dostává Pervis Estupiñán (Villarreal CF).
79'
Nyní jsou ale hráči Villarrealu zahnáni až k vlastní šestnáctce a mají problém s rozehrávkou.
78'
No vida, tak tu máme další zajímavou zápletku, Bilbao si vedoucí gól rozhodně za svou aktivitu zasloužilo, ale hosté se nebudou chtít vzdát zadarmo a ještě zabojují alespoň o vyrovnání.
77'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Kapitán domácího mužsva IKER MUNIAIN nabídkou nepohrdl, proměnil pokutový kop a vrátil svému mužstvu jednobrankové vedení.
76'
Je to tak, Alberto Moreno (Villarreal) zahrál ve vápně rukou a domácí mají pokutový kop!
75'
A pozor, do hry vstupuje VAR! Vypadá to, že jeden z bránících hráčů Villarrealu zahrál ve vápně rukou!
75'
A platí to i nyní, po dalším rohu Bilbaa, kdy domácím odskakují míče od nohou v tu nejméně vhodnou dobu atd.
74'
A znovu roh pro domácí, Athletico je sice lepší, ale domácím to v koncovce moc nelepí.
72'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ohian Sancet.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre.
71'
U postranní čáry se již chystá do hry jeden z domácích hráčů, vypadá to na Ohiana Sanceta s číslem 8.
69'
Ale ani tento roh nepatří mezi ty povedené, hosté dostávají míč daleko od své šestnáctky.
68'
Rohový kop Athletica, domácí rozehrají z pravé strany.
67'
Autové vhazování domácích, z levé strany, na útočné polovině.
65'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Serge Aurier.
65'
Je to tak, hosté bleskově chystají střídání, Foyth usedá znechuceně na lavičku, místo něho se chystá do hry Serge Aurier.
64'
Juan Foyth (Villarreal) musí z trávníku pro zranění a vypadá to, že pro něho zápas končí.
63'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Daniel Raba.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Alberto Moreno.
62'
Ofsajdem končí akce hostů, kterou zakončil Arnaut Danjuma střelou do boční sítě.
61'
Iker Muniain (Ath. Bilbao) poslal z levé strany centr do vápna, míč se dostal před šestnáctku, odkud to z voleje zkusil Iñigo Lekue a Gerónimo Rulli měl plné ruce práce!
60'
Rohový kop pro Athletic, domácí rozehrají z levé strany.
59'
Dnešní utkání sleduje 38 698 diváků.
58'
Rohový kop rozehráli hosté z levé strany, ale svůj první roh v zápase nerozehráli ideálně, míč má ve svých rukavicích Unai Simón.
57'
Jenže domácí si musí dát pozor na rychlé protiútoky soupeře, kdy Arnaut Danjuma jeden takový zakončil nepříjemnou střelou, s níž měl Unai Sumón starosti.
56'
Athletic opět s míčem na útočné polovině, úvod druhé půle je podobný úvodu zápasu.
54'
Žlutou kartu dostává Juan Foyth (Villarreal CF).
54'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) se drží za hlavu poté, co hlavou poslal míč pouze nad břevno.
52'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) nedokázal zpracovat přihrávku, míč mu uskočil od nohy, hrají hosté.
51'
Iñigo Martínez (Ath. Bilbao) rozehrává, po útočném faulu soupeře, domácí zkouší zaútočit po pravé straně.
49'
Domácí zabojovali o míč při rozehrávce soupeře, ale při tom faulují, takže hosté zůstanou na míči.
48'
Svůj čtvrtý roh rozehráli domácí z pravé strany, ve vápně se dostal k hlavičce Iñigo Martínez, ale jen poslal míč do rukavic Rulliho.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu budeme svědky rohového kopu, který vybojovali domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První poločas končí nerozhodným výsledkem, kdy, s výjimkou úvodních vteřin zápasu, byli celou první půl hodinu jasně lepší domácí. Ti ale z této převahy vytěžili jedinou branku a když pak hosté ve 32. minutě srovnali z ojedinělé akce, začala být hra vyrovnaná a takto tomu bylo až do konce první půle.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Ale fotbalisté Athletica to neudělali dobře, v podstatě jen odevzdali míč soupeři.
43'
Další roh vybojovali domácí, rozehrávat budou z pravé strany.
42'
Hosté z rychlého protiútoku zahrozili, jenže po finální přihrávce nedokázal Arnaut Danjuma ani zakončit.
41'
Gólman Gerónimo Rulli (Villarreal) šel do rizika a zabojoval na hranici vlastního vápna s útočícím Williamsem, obstál a vybojoval míč.
39'
Útočná akce Villarrealu končí odpískaným útočným faulem.
38'
Étienne Capoue (Villarreal) zkoušel z pravé strany projít do vápna soupeře, ale stopku mu vystavili dva bránící hráči Bilbaa.
37'
Bilbao v útoku, sledujeme akci středem, odkud jde pas na pravou stranu. Tam z voleje střílí Álex Berenguer, jenže střela mu nesedla.
36'
Arnaut Danjuma (Villarreal) zakončil zpoza vápna, branku ale minul, přesto sklidil potlesk od svého kouče.
35'
A pozor, Villarreal ožil tím prvním gólem a nyní se opět tlačí dopředu.
34'
Tak k čemu byla Bilbau ta velká převaha, když hosté z ojedinělé šance vyrovnali... a nyní jsme opět na začátku.
32'
Villarreal právě vstřelil branku!
No vida, tak to je studená sprcha pro domácí! Hosté se, poprvé od úvodních vteřin zápasu, dostali k vápnu, dlouhý pas si na levé straně zpracoval Arnaut Danjuma, který prokličkoval do vápna. Tam sice zaškobrtl, ale míč se odrazil k FRANCIS COQUELINOVI, který neváhal a napálil ho nechytatelně z voleje do branky.
32'
Míče nyní létají vzduchem sem a tam, ale bez jakékoliv pořádné fotbalové kombinace.
31'
Je za námi první půl hodina hry, která jednoznačně patřila domácím, Bilbao soupeře k ničemu nepustilo a zaslouženě vede.
30'
Gerónimo Rulli (Villarreal) si došel na hranici vlastní šestnáctky pro míč, po nepřesném pasu soupeře.
28'
Ukvapený pas v podání Villarrealu, kdy míč končí u bránícího hráče Athletica.
27'
Po nepovedeném zakončení domácích si hosté mohou na chvíli oddechnout a zformovat vlastní defenzivu.
26'
Velké nedorazy v defenzivě Villarrealu jsou zatím k vidění... Pervis Estupiñán (Villarreal) nyní dobře zabojoval, získal míč, jenže vzápětí jeho spoluhráč Coquelin nesmyslně ostře fauluje a hosté znovu o míč přicházejí.
25'
Hned vzápětí vybojovali domácí rohový kop číslo dva, ten sice hosté odvrátili, ale u míče zůstanou domácí.
24'
Iker Muniain (Ath. Bilbao) rozehrál roh z pravé strany, ve vápně Villarrealu hlavičkuje Iñigo Martínez a hostující gólman Rulli jen se štěstím vyráží!
24'
Pervis Estupiñán (Villarreal) odehrál míč raději na roh, první roh v zápase si tak rozehrají domácí.
23'
A znovu končí akce hostů zhruba metr za půlící čárou...
22'
Jenže hostům se rozehrávka příliš nedaří, Villarreal má obrovský problém vůbec s tím, přejít přes půlící čáru.
20'
Nepřesným nákopem dopředu se domácí zbavují lacino míče.
18'
Hráči Villarrealu jsou viditelně opaření z toho výborného nástupu domácích, kteří zatím jasně dominují na hřišti.
17'
Álex Berenguer stihl míč na hrací ploše, u pravé postranní čáry, akce domácích ale končí hodně nepovedeným centrem.
16'
Útočným faulem končí snaha hostů vybojovat míč, hrát tak budou domácí.
14'
Unai Simón svým dlouhým nákopem našel Muniaina, ten šikovně prostrčil míč na levou stranu Williamsovi, který poslal přihrávku do vápna. Tam se zjevil RAÚL GARCÍA, který ve skluzu dostal míč do branky.
12'
V první šanci domácích se ocitl Iñaki Williams (Ath. Bilbao), který nastřelil břevno!
11'
Unai Vencedor (Ath. Bilbao) vhazuje z pravé strany, na útočné polovině, hosté se na chvíli dostali k míči, ale nyní již hrají opět domácí.
10'
Hodně to domácí zkouší po pravé straně před Berenguera, který nyní zkoušel odcentrovat, ale jeho pokus nebyl vydařený.
9'
Villarreal vyčkává na své polovině, domácí jen těžko hledají cestu k vápnu soupeře.
7'
Znovu domácí kombinují u půlící čáry, následuje dlouhý pas na levou stranu, tam ale domácí míč ztrácejí.
6'
Álex Berenguer (Ath. Bilbao) neprošel z pravé strany do vápna, míč se ale odrazil k Lekuemu, který se dožadoval rohu pro svůj tým, bude se však vykopávat od branky Villarrealu.
5'
Álexi Berenguerovi (Ath. Bilbao) je ale odpískán útočný faul na pravé straně, takže míč získávají hosté.
4'
Bilbao poprvé drží delší dobu míč na svých kopačkách.
2'
A druhá akce zápasu již končí střeleckým pokusem, opět to byl Iñaki Williams, který se po přihrávce Muniaina dostal ke střele z pravé strany, Gerónimo Rulli si ale s jeho slabou střelou poradil.
1'
Ofsajdem končí vůbec první akce zápasu, v němž se ocitl hostující hráč.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer, Dani García, Vencedor, Muniain – Raúl García, I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Villalibre, Zarraga, Vesga, Yeray, Morcillo, de Marcos, Capa, Sancet, N. Williams, Petxa.

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol, P. Torres, Estupiñán – Capoue, Parejo, Coquelin – Pino, G. Moreno, Danjuma.
Náhradníci: Asenjo – Moisés Gómez, Alcácer, Iborra, Pedraza, Raba, M. Gaspar, Mándí, Chukwueze, Peña, A. Moreno, Aurier.

Rozhodčí: Cuadra – Alonso, J. López.
Utkáním provede jako hlavní sudí Guillermo Cuadra, kterému budou na čarách asistovat Roberto Alonso a Juan López.
VILLARREAL CF
Stejně, jako Athletic, ani Villarreal nehraje zatím vůbec špatně. A také on má odehráno zatím pouze osm kol a také on pouze jednou prohrál! Villarreal v zatím posledním ligovém kole minulý víkend nestačil doma na Osasunu, které podlehl 1:2. Na rozdíl od Bilbaa má ale Villarreal o jednu výhru méně, když zatím porazil pouze Elche (4:1) a Real Betis (2:0). Nicméně Villarreal ještě reprezentuje španělský klubový fotbal na evropské půdě, kde si ve skupině F Ligy mistrů připsal ve středu první výhru – 4:1 na hřišti Young Boys! Což byla vydatná vzpruha po předchozí těsné prohře 1:2 na Old Trafford proti místním United.
ATHLETIC BILBAO
Bilbao nehraje v dosavadním průběhu této sezóny vůbec špatně, o čemž svědčí i fakt, že v odehraných osmi ligových duelech poznalo přemožitele pouze v jediném! Bylo to v utkání 6. kola, v němž doma, překvapivě, nestačilo na Rayo Vallecano, které vyhrálo 2:1. V zatím posledním ligovém duelu, kterým pro Bilbao bylo utkání 8. kola 1. října, porazilo doma Alavés nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Utkání 9. kola na hřišti Realu Madrid bylo odleženo kvůli absenci hráčů Realu, povolaných na reprezentační utkání CONMEBOL.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 10. kola španělské LaLigy, v němž ATHLETIC BILBAO přivítá na svém stadionu VILLARREAL CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.