La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Atlético - 19. února 2022   16:15

0:3
(0:1)
Atlético
4' Félix   • 59' L. Suárez  (Félix) • 89' Á. Correa  (Koke)
CA Osasuna
Herrera – D. García (C), M. Sánchez (76. Cote), N. Vidal (82. J. Martínez), Cruz – Moncayola, Torró, Brašanac (67. R. Torres) – E. Ávila (67. Kike García), Budimir, R. García (67. Barja).
Lopez – Serrato, Méndez
Estadio El Sadar (Pamplona)
20 040 diváků
Atlético
Oblak – Vrsaljko, Savić, J. Giménez (46. Felipe), Reinildo – M. Llorente (81. Á. Correa), H. Herrera, Koke (C), Carrasco (82. Serrano) – Félix (82. Hermoso), L. Suárez (71. Kondogbia).
Gomis – Á. Correa, Felipe, Griezmann, Hermoso, Kondogbia, Lodi, Serrano.

Ode mne to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalších přenosů.
Je konec! Atlético Madrid vítězí nad CA Osasunou 3:0 a připisuje si tři body do tabulky. Výsledek vypadá jednoznačně, ale více ze hry měla právě Osasuna a hosté hrozili především jen z protiútoků. Ty nabídnuté však dokázali proměnit. Postupně se prosadili Félix, Suárez a Correa. Madristé se tak posouvají na čtvrté místo tabulky, kde se mohou vyhřívat minimálně do zítra, kdy hraje Barcelona a ta by se případnou výhrou dostala před ně.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:19.
90+7'
90+6'
Sledujeme už opravdu jen dohrání utkání a zápas se nám pomalu ale jistě chýlí ke svému konci.
90+5'
Savić je nakonec v pořádku a můžeme pokračovat ve hře.
90+4'
Obránce Savić se po jednom z předešlých zákroků svíjí na zemi a žádá si ošetření.
90+3'
David García si nepočínal zrovna ukázkově, když zcela zbytečně v útoku fauloval a dává možnost Atléticu dohrát zápas v klidovém režimu.
90+2'
Nicméně CA to zkouší dál a nechce dát hostím nic zadarmo. Nyní táhl akci po levé straně Barja, ale s finální přihrávkou neuspěl.
90+1'
Žlutou kartu dostává Javier Serrano (Atlético Madrid).
90'
Zdá se, že Osasuna na výsledek zápasu už rezignovala, protože vedení o tři góly je už opravdu téměř nedosažitelné.
90'
Nastavovat se bude šest minut.
89'
Atlético právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ÁNGEL CORREA. Koke adresoval příhru Angelu Correovi, ten si ji zpracoval a následně vypálil na bránu Herrery střelu, na kterou španělský gólman nedosáhl. Asistence: Koke.
89'
Na vysoký centr se sápal Kike García. Přestože dělal co mohl, na pas nedosáhl a ten tak jen prolétl kousek vedle něj. Oblak odkopává od branky.
87'
Barja to zkoušel znovu, ale ani napodruhé neuspěl.
86'
Nápad dostal Cruz, když obelstil soupeře a vyslal na steč Barju. Barja se hnal do zakončení, přešel kolem jednoho hráče, ale v rozhodující chvíli podklouzl a přišel o míč.
85'
Moncayola středem hřiště neuspěl a musí se snažit dál.
84'
Nápor domácích jen nekonečný. Madristé už jen brání a vzádu to jako tradičně zavřeli. Hrozí jen z protiútoků.
83'
Závěr druhé půle se nám blíží a zbývá jen rozluštit, zdali to Atlético přes souvislý nápor Osasuny urve, nebo se nám chystá překvapení.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Mario Hermoso.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Javier Serrano.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Javier Martínez.
81'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Ángel Correa.
80'
Osasuna není v posledních minutách vůbec daleko od vstřelení branky. Navarrský tým tlačí Madristy, jak jen jim síly stačí.
79'
Brankář Sergio Herrera vystihl úmysl Marcuse Llorenteho a jeho průnikový pas lapil do svých rukavic.
78'
Záhy to znovu zkoušel Budimir, ale Oblak byl na svém místě připravený.
77'
To bylo o fous! Na načechraný centr Cruze si naskočil Budimir a v obtížné situaci, kdy hlavičkoval přes bránícího obránce, jen těsně minul horní tyč.
76'
Osasuna posílá hřiště na to nejofenzivnější, co jí ještě na střídačce zbylo a bude to ještě jistě hodně zajímavé.
76'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Cote.
74'
Po odrazu Carrasco nic nevymýšlel a raději jen odkopl do zámezí.
73'
Kike García je po svém nástupu opravdu nebezpečný. Nyní už to vypadalo, že se znovu zmocní balónu po zmatku na hranici vápna. V poslední chvíli byl odzbrojen
72'
Vypadá to, že Diego Simeone bude chtít už jen uhrát průběžný výsledek. Do hry totiž posílá defenzivního záložníka místo hroťáka.
71'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Geoffrey Kondogbia.
70'
Kike García mohl snížit! Španělský útočník si našel odražený míč po rohu a okamžitě střílel. Jeho pokusu scházela razance. Mířil sice k tyči, ale rána to tedy opravdu nebyla a Oblak si ji pohlídal.
69'
Ofenzivní výpad do vápna Davidu Garcíovi nevyšel, proti přesile neměl sebemenší šanci, ale vybojoval alespoň rohový kop.
68'
Carrasco dnes již poněkolikáté fauloval, tentokrát nově hrajícího Kike Garcíu.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Kike García.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Kike Barja.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Roberto Torres.
66'
Félix získal pro svůj tým míč po chybě Herrery.
65'
Rohový kop nebezpečný nebyl, Atlético po zisku však jen zbytečně odevzdává.
64'
Jimmy Ávila zaregistroval ne úplně vzorové postavení Oblaka a z dálky zkusil své štěstí. Do jeho pokusu zasáhl jeden z bránících hráčů a následovat bude rohový kop.
62'
Osasuna se nevzdává a zkouší to jako doposud.
61'
Luis Suárez nám opět připomněl, že nemusí být vidět celý zápas, aby pak v rozhodující moment nabídnutou šanci proměnil.
59'
Autorem branky je LUIS SUÁREZ. To byla fotbalová nádhera! Po nepovedeném rohovém kopu Osasuny se ujal míče Joao Félix a všiml si vystoupeného Suáreze. Luis Suárez schovaný za obranou inkasoval přihrávku do běhu a střelou téměř z půlky trefil odkrytou bránu, jelikož Herrera byl vystoupený při rohu až téměř u půlící čáry. Asistence: João Félix.
58'
Následuje další roh a Osasuna se nám osměluje.
57'
Nacho Vidal napoprvé neuspěl, obral ho Reinildo. Napodruhé vybojoval roh. Z rohového kopu pálil Torró, nová akvizice Felipe mu obětavě zamezila v zakončení.
56'
Po dlouhém úseku, ve kterém se téměř nic nedělo, odcentroval Yannick Carrasco na Luise Suáreze. Jeho úmysl vystihl brankář Herrera a výběhem sebral Suárezovi možnost zakončení.
55'
Žlutou kartu dostává Šime Vrsaljko (Atlético Madrid).
53'
Přímého kopu se ujal Carrasco a hledal na zadní tyči postaveného Luise Suáreze. Ten si prostor nenašel. Dnes to rozhodně není den slavného ,,El pistolera".
52'
Joao Félix využil chvilkové nepozornosti Cruze k rychlému obtočení kolem něj a vybojoval přímák. Cruz Portugalce rukama stáhl k zemi.
51'
Vrsajlko jen odevzdal kulatý předmět soupeři a David García zakládá akci Osasuny.
50'
Jestli jste čekali rychlý a tvrdý fotbal z obou stran, budete zklamaní. Druhá půle je zatím vedena v extrémně pomalém tempu a k vidění není téměř nic.
49'
Až chybou končí územní převaha CA a Oblak může vykopávat.
48'
Od začátku poločasu Osasuna až na chvilkový moment nepůjčila Madristům balón a její kombinace pokračuje.
47'
Dnešní utkání sleduje 20 040 diváků.
46'
O rozehru se postarali domácí a ti se naopak nikam nehnali a až ze zabezpečené obrany hrají s míčem.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází José Giménez, přichází Felipe.
46'
Střely na branku: 2 : 1
Úvodní pětačtyřiceti minutovka je za námi a nabídla nám jednu branku, o níž se postaral hned ve čtvrté minutě Joao Félix. Zbytek poločasu už nám moc fotbalových věcí nenabídl, i když Osasuna natrefila jednu tyčku. Do druhé půle tak jdeme za stavu 0:1. Nutno říci, že více ze hry má domácí tým.
45+1'
45+1'
Poslední akci prvního poločasu vedl Joao Félix a otevřel se před ním dostatek místa. Mladá portugalská hvězda nevyřešila nabídnutou příležitost dobře a přišla o možnost navýšení náskoku svého zaměstnavatele.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Po dalším z takových z centrů nastal ve vápně zmatek, kde nikdo chvíli nevěděl co s míčem udělat. Nakonec to vyřešil Vrsajlko dlouhým odkopem.
43'
Osasuna okopává pokutové území modrých jedním centrem za druhým Žádný nekončí, tam, kde by hráči z Pamplony potřebovali.
42'
Marcus Llorente udělal chybu, jíž se snažil potrestat po levé straně sprintující Ruben García. Hledal jako tradičně Budimira, Savić pozorně zasáhl.
41'
Závěr první půle patří hostím, kteří jsou pevně usazení na půlce soupeře a čekají na volný prostor.
39'
Záhy pálil z první po odrazu Vidal a Oblak se opět pořádně zapotil. Nakonec uklidil hrací předmět do svých rukavic.
38'
Obrovskou možnost na vyrovnání měl Darko Brašanac! Ten se po rohovém kopu zmocnil balónu ve vzduchu a přes bránícího soupeře napálil levou tyč Oblakovy svatyně.
37'
Domácí se zvedají a mají soupeře už téměř dvě minuty na lopatě. Stále ale jen kombinují a chybí tomu nějaké zakončení či odvážný průnik do vápna.
35'
Osasuna se dlouho u míče nezdržela a faulem nabídla soupeři další standartní situaci. Té se ujal Herrera a dlouhým přetaženým centrem nikoho neoslovil.
34'
Podobně jako při první brance si Felix po vzdušném centru Carrasca hledal prostor mezi obránci a čekal na odraz. Ten nepřišel a hrát může po delším časovém úseku tým CA.
34'
Žlutou kartu dostává Ezequiel Ávila (CA Osasuna).
33'
Nyní už se bude žlutit. Felixe doslova sestřelil Ávila a Lopez vytahuje žlutou kartu. Následovat bude rohový kop.
32'
Atlético pokračovalo v držení balónu a za obranu se dostal Herrera, jenž byl však proti přesile sám a dlouho se na míči neudržel.
31'
No to zavánělo dalším faulem na Budimira. Tentokrát zůstal arbitr Lopez klidný a nechal hru plynout dál.
30'
Hra je prozatím poznamenána nespočtem faulů, které se kupí především na straně modrých. Je zázrak, že jsme zatím neviděli žlutou kartu.
29'
Opět stejný signál Osasuny. Monacayola znovu hledal pronikajícího Budimira a našel ho skvěle. Budimir už se chystal k zakončení, do střely mu padl Giménez a zachránil svůj celek.
28'
Savić hledal Yannicka Carrasca, ale v cestě mu stál David García a zamezil vznikajícímu přečíslení.
27'
Chimy Ávila oklamal Kokeho, ten ho doslova nabral na vidle a poslal ho k zemi. Přímý kop pro domácí.
25'
Hrátky s míčem, které zkoušel Savić po zisku balónu, mu dlouho nevyšly a Osasuna je zase v ohnisku hry.
24'
Budimir si důrazně řekl o průnikovou přihrávku a také ji dostal od Sáncheze. Chorvatský útočník se dostal do velkého úhlu a ze strany už pouze vyzkoušel Oblakovu pozornost.
22'
Hlavní sudí píská faul po nepěkném faulu Marcuse Llorenteho. To už je nějaký osmý nedovolený zákrok Madristů.
21'
Domácí kombinují a hledají volná vrátka v obraně soupeře, ale Atlético se jako vždy prezentuje skálopevnou defenzivou.
20'
Hra dlouho pokračovala v držení hostí až si Herrera nadělal problémy a nedovoleným zákrokem napravoval svou chybu. U míče Osasuna.
19'
Střední obránce Gimenéz poměrně zariskoval při rozehrávce a už to vypadalo, že ho Budimir obere o balón, nýbrž uruguyajský reprezentant našel vepředu volného Joaa Felixe, který uklidnil hru.
17'
Carrasco se se svými spoluhráči řítil do přečíslení. To však bylo rychle zastaveno a do šance se na opačné polovině trávníku dostal Ruben García a napálil kulatý předmět mimo.
16'
CA pokračovala ve svém tlaku, který vyústil krásným centrem na Davida Garcíu netradičně vysunutého až na hrotu. García hlavičkoval, ale nemířil mezi tři tyče.
14'
Kapitán Atlética Koke viděl nabíhajícího si Luise Suáreze. Záhy mu také adresoval pas za obranu, ale bránící David García nedopustil ohrožení vlastní svatyně.
13'
Osasuna už se delší dobu drží na míči a za hlasitého povzbuzování svého publika bude jistě usilovat o vyrovnávací branku.
12'
Hra je momentálně velmi rozkouskovaná a jde především o bitvu taktiky a překvapení.
11'
Po nepovedeném přímáku se hra dostala k Rubenu Garciovi, ten střílel a trefil Carrasca do ruky, což znamená další standartku červených.
10'
Nacho Vidal se vydal na cestu ofenzivou a vybojoval alespoň faul. Následně se dopustil faulu Yannick Carrasco a bude následovat přímý kop pro Osasunu.
8'
Hra po vstřelené brance probíhá velmi klidně a vidíme převážně jen kombinace vedené středem hřiště mezi záložní řadou dnešních favoritů.
7'
Ojedinělý ofenzivní výpad domácích byl bezpečně zachráněn a teď už zase pokračují ve svém tlaku hosté oblečeni v modrých dresech.
6'
Ruben García se hnal po levé straně do zakončeni, avšak výborně zasáhl Vrsajlko a včas ho zastavil.
5'
Tak to byl opravdu bleskurychlý nástup Atlética, které rychle odskakuje do vedení.
4'
Autorem branky je JOÃO FÉLIX. Atlético jde rychle do vedení! Po rohu Carrasca míč doputoval až na kopačky zcela osamoceného Joaa Félixe a tomu už nedělalo problém uklidit balón do odkryté části branky Herrery. Bez asistence.
3'
Tentokrát centroval Llorente a jeho snažení rovněž končí rohem pro Madristy.
2'
Pravý obránce hostí Vrsajlko hledal přes pravou stranu volné spoluhráče ve vápně. Jeho centr byl odvrácen na roh, ze kterého Carrasco nikoho nenašel a balón tak bude poprvé putovat na kopačky plejerů Osasuny.
1'
Los o výhodu úvodního výkopu vyhráli hráči Atlética a přes Saviće okamžitě nakopli hrací předmět dopředu.
1'

CA Osasuna: Herrera – D. García (C), M. Sánchez, N. Vidal, Cruz – Moncayola, Torró, Brašanac – E. Ávila, Budimir, R. García.
Náhradníci: J. Pérez – Barbero, Barja, Benito, Cote, Kike García, U. García, J. Martínez, Oier, I. Pérez, Ramalho, R. Torres.
Trenér: Jagoba Arrasate

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, J. Giménez, Reinildo, M. Llorente – H. Herrera, Koke (C), Carrasco, Félix – L. Suárez.
Náhradníci: Gomis – Á. Correa, Felipe, Griezmann, Hermoso, Kondogbia, Lodi, Serrano.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Lopez – Serrato, Méndez.
Atlético Madrid je vyhlášená španělská značka kvality. Madridský klub však letos poměrně klopýtá a už to není ta suverénní mašina Diega Simeoneho jako v době nejvyšší slávy. V tabulce náleží ,,Červenobílým” pátá pozice s jistotou pouze Evropské ligy. V posledním mači Madristé padli s Levantem 0:1 a zaskočili jistě nejednoho fotbalového nadšence. V posledním vzájemném zápase s Osasunou zvítězili 1:0. Povede se jim to i dnes?
CA Osasuna bezesporu patří mezi dosavadní největší překvapení v nejvyšší španělské soutěži. Klub sídlící v městě Pamplona byl vždy zvyklý nacházet se v dolních patrech tabulky, případně bojovat o záchranu. Letos je tomu ale jinak. Navarrský tým se nachází s dvaatřiceti body na devátém místě tabulky a dokázal uhrát několik skvělých výsledků. Například remízy s Realem Madrid a Barcelonou jistě potěšily. Naposledy porazili Vallecano 3:0.
Přeji všem krásný sobotní den u sledování španělské La Ligy. V rámci pětadvacátého kola se střetnou týmy Osasuny a Atlética Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.