La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Atlético - 15. srpna 2021   17:30

Celta Vigo
59' Aspas
1:2
(0:1)
Atlético
23' Á. Correa  (Lemar) • 64' Á. Correa  (Saúl)
Celta Vigo
Dituro – Mallo (C), N. Araujo, Fontán, Galán – Tapia (75. Solari) – Méndez (75. Beltrán), Denis Suárez, Nolito (62. Cervi) – Aspas, S. Mina.
R. Blanco – Aidoo, Baeza, Beltrán, Cervi, Solari, Domínguez, K. Vázquez.
Munuera Montero – Prieto, Martínez
Abanca-Balaídos (Vigo)
Atlético
Oblak – Carrasco (90+7. Vrsaljko), Savić, J. Giménez, Hermoso, Saúl – Koke (C) (66. Trippier), Kondogbia, Lemar (66. de Paul) – Á. Correa (65. L. Suárez), M. Llorente (82. Lodi).
Grbić – de Paul, Lodi, L. Suárez, Trippier, Vrsaljko, Camello, Serrano, Simeone.

Je za námi zápas s nesmírně dramatickým závěrem, kdy rozhodčí Munuera Montero musel rozdávat jednu kartu za druhou, celkovým výsledkem je devět žlutých a tři červené karty.

Především však Atlético Madrid vstupuje úspěšně do nového ročníku La Ligy, když vítězí na trávníku Celty Vigo 2:1. Hráčem zápasu byl zcela po zásluze vyhlášen Ángel Correa, autor obou hostujících branek, za Celtu na chvíli vyrovnal z pokutového kopu Iago Aspas.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.
90+10'
90+10'
Rozhodčí Munuera Montero ukazuje další červenou kartu, tentokrát na hostující lavičce, zřejmě ji dostává Marcos Llorente.
90+10'
Atlético přeneslo hru na útočnou polovinu, kde hosté vybojovali rohový kop.
90+9'
Po rohovém kopu vznikl závar před brankou Atlética, domácím se ale vystřelit nepovedlo.
90+8'
Před rohem ještě dostává další žlutou kartu Giménez.
90+8'
Po Solariho přihrávce se ke střele dostal Aspas, hostům se ji povedlo srazit na roh.
90+8'
Po značném prodlení se v zápase může pokračovat, oba týmy hrají v deseti.
90+7'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Šime Vrsaljko.
90+6'
Žlutou kartu dostává i Iago Aspas.
90+6'
Vyloučeni by měli být Hugo Mallo a Mario Hermoso.
90+5'
Suárez byl při předchozí přihrávce faulován Hugem Mallem a následně vzniká hromadná strkanice, místy až šarvátka.
90+5'
Na famózní přihrávku Luise Suáreze si naběhl Yannick Carrasco, ten v úniku nepřekonal brankáře Ditura!
90+3'
Třetí nastavená minuta se blíží ke svému konci a Atléticu se stále daří hrát na domácí polovině.
90+2'
Žlutou kartu dostává i Yannick Carrasco.
90+1'
Rozhodčí Munuera Montero oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut.
90'
Za další faul na Luise Suáreze dostává žlutou kartu José Fontán.
89'
Celta kombinuje na útočné polovině, Atlético ale zahustilo prostor před svým pokutovým územím.
87'
Na centr Denise Suáreze nedosáhl Iago Aspas, míče se zmocnil Jan Oblak.
86'
Augusto Solari fauloval Renana Lodiho, za svoji přehnanou reakci pak dostává i žlutou kartu.
84'
Solariho centr doputoval k Janu Oblakovi, mezitím leží na trávníku Iago Aspas, jehož trápí křeče.
83'
K zajímavému centru Solariho se žádný z domácích hráčů nedostal, Celta ale zůstává v držení míče na útočné polovině.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Renan Lodi.
81'
Hostující trenér Simeone chystá své poslední střídání, do hry zamíří brazilský reprezentační obránce Renan Lodi.
80'
Neuvěřitelné! Iago Aspas se dostal do úniku, obešel brankáře Oblaka, svoji slabší pravačkou ale minul prázdnou branku Atlética!
78'
Také v druhém poločase je tu přestávka na občerstvení.
77'
Po souboji Suárezů vidí Denis žlutou kartu za faul na Luise.
77'
Iago Aspas trefil jen zeď, pak byla zablokována i jeho druhá střela.
76'
Augusto Solari si došel pro faul v blízkosti hostujícího pokutového území, to bude velmi nebezpečný volný kop.
75'
Luis Suárez se pokusil vystřelit z dobrých třiceti metrů, vysoko však přestřelil domácí branku.
75'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Fran Beltrán.
75'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Augusto Solari.
74'
Santi Mina zezadu podrazil Saúla, žluté kartě se ale dokázal vyhnout.
73'
Změny v sestavě se chystají u domácí lavičky, do hry by měli zasáhnout Fran Beltrán a Augusto Solari.
72'
Peruánský fotbalista už je zpět na nohou a může se pokračovat.
72'
Zdravotní potíže trápí Renata Tapiu, ten zůstal ležet na trávníku po střetu s Marcosem Llorentem.
70'
Atlético zahrávalo rohový kop a k hlavičce se dostal Giménez, v těžké pozici však branku minul.
69'
Rodrigo de Paul svoji střelou trefil do ruky Huga Malla, tady však o penaltě nemůže být řeč, neboť domácí kapitán měl ruku přímo u těla.
68'
Po odrazu míče do zámezí vhazuje Atlético poblíž středové čáry, ujme se toho nový muž na trávníku Kieran Trippier.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Rodrigo de Paul.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Kieran Trippier.
65'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Luis Suárez.
64'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atléticu se povedl výborný přechod do útoku a znovu se ujímá vedení! Saúlovu přihrávku napříč útočnou polovinou převzal ÁNGEL CORREA a přesnou přízemní střelou překonal brankáře Ditura!
63'
Brzy bude střídat i Atlético, kromě Luise Suáreze přijde do hry i nová posila Rodrigo de Paul. Mimochodem také nový muž v dresu Celty Franco Cervi je posilou z lisabonské Benficy.
62'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Franco Emanuel Cervi.
61'
Geoffrey Kondogbia dostává žlutou kartu za skluz pod nohy Iaga Aspase ve středu hřiště.
59'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
IAGO ASPAS s přehledem kopl penaltu do Oblakova protipohybu po zemi k levé tyči a otevírá gólový účet Celty v nové sezóně!
58'
Míč si na penaltový bod staví nesmírně zkušený Iago Aspas.
57'
Marcos Llorente navíc dostává žlutou kartu.
57'
Je to penalta! Llorenteho ruka byla skutečně posouzena jako prohřešek proti pravidlům.
56'
Situace se řeší u videorozhodčího, Iago Aspas zahrál míč do Llorenteho hrudi, od niž se balón skutečně odrazil do ruky. Rozhodčí Munuera Montero se běží podívat na monitor.
55'
Po standardní situaci se teď domácí hromadně dožadují penalty za ruku, kterou měl zahrát Llorente.
55'
U rohového praporku se rozcvičuje několik hráčů Atlética, mezi nimi i Luis Suárez.
54'
Na levé straně hřiště se otevřel obrovský prostor před Lemarem, jeho pas před branku se pak s trochou štěstí dostal ke Correovi, ten se ještě snažil přihrát do běhu Llorentemu, pak už ale míč opustil hrací plochu a Llorente přihrával zpoza brankové čáry, bude se kopat od domácí branky.
52'
Iago Aspas dostal další nepřesnou přihrávku na hrot, míč doputoval k Janu Oblakovi a domácí útočník se na své spoluhráče zlobí.
50'
Correovi se nepovedlo prostrčit míč do pokutového území na Lemara, Araújo odkopl balón do zámezí.
49'
Hugo Mallo byl na pravém křídle zatlačen dvěma soky k rohovému praporku, proti početní přesile se mu nepovedlo vybojovat roh a bude se kopat od hostující branky.
47'
Na trávníku v jednu chvíli zůstali ležet dva hráči Atlética, odpískání faulu se ale nedočkali, neboť krátce předtím byl Saúl přistižen v ofsajdu.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas nabídl minimum fotbalové zábavy, přesto se Atlético ujalo vedení díky povedené ráně Ángela Correy a má výrazně lepší výchozí pozici do druhého poločasu. Celta zatím takřka nijak nezahrozila a musí se výrazně zlepšit, pokud dnes chce bojovat o body.
45+3'
45+2'
Koke nepřesnou přihrávkou přišel o míč ve středu hřiště, také domácí se ale balónu brzy zbavili.
45+1'
Carrascovi se na pravém křídle nepovedlo projít jeden na jednoho v souboji s Araújem, ten odehrál míč k brankáři Diturovi.
45+1'
Rozhodčí Munuera Montero k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Na ztracené míče už to je čtyřicet ku třiceti z pohledu Celty, vidíme opravdu celou řadu nepřesností na obou stranách.
43'
Atlético výborně vykombinovalo domácí defenzivu, Carrasco se uvolnil na levém křídle, pak ale velmi nepovedeně přihrával do pokutového území a bylo po šanci.
41'
Atlético zaútočilo do otevřenější obrany domácích a dostalo se ke dvěma střelám, obě však byly zablokovány ještě před brankářem Diturem.
40'
Po centru Kokeho se k hlavičce dostal Savić, v těžké pozici ale branku netrefil.
39'
Javier Galán ve středu hřiště pořádně tvrdě poslal k zemi Marcose Llorenteho, ani tady nebylo daleko ke žluté kartě.
38'
Atlético získalo dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém hlavičkoval Hermoso, míč se odrazil k Savićovi, jenž zblízka trefil jen brankáře Ditura!
36'
Iago Aspas se dostal do palebné pozice, střele domácího útočníka však chyběla veškerá razance i přesnost a Jan Oblak mohl znovu zůstat v klidu.
34'
Po zhruba dvouminutové pauze se může ve hře pokračovat.
33'
Za úvodní půlhodinu jsme viděli jen tři střelecké pokusy (1:2), přičemž kromě té povedené trefy Ángela Correy byly obě další střely zablokovány.
32'
Vzhledem k vysokým teplotám rozhodčí poskytují hráčům pauzu na občerstvení.
31'
Střílený centr Denise Suáreze hosté bez potíží ubránili.
30'
Nolito byl sražen na trávník Kokem na levém křídle, to by mohla být nebezpečná standardní situace ve prospěch domácího celku.
28'
Neúspěšný průnik Nolita do pokutového území, příliš si předkopl míč od kopačky, toho se zmocnil brankář Oblak.
28'
Suárezově rohu se Atlético ubránilo, v držení míče ale zůstává Celta.
27'
Celta získala svůj první rohový kop, může se tak pokusit ohrozit Jana Oblaka ze standardní situace.
27'
Thomas Lemar si neúspěšně hledal střeleckou pozici poblíž domácího pokutového území, po zisku míče teď může zase dopředu Celta.
25'
Fotbalisté Celty kombinují s míčem na kopačkách ve středu hřiště, zatím marně hledají cestu do tradičně výborné defenzivy Atlética.
23'
Hosté se ujímají vedení! Mario Hermoso vybojoval míč ve středu hřiště, předal jej Lemarovi, ten pronikl až k pokutovému území, kde po jeho přihrávce nezadržitelně napálil míč do sítě ÁNGEL CORREA!
22'
Celta se ale sama zbavila míče nepřesnou přihrávkou na Nolita, ten už neměl šanci zachránit míč na hrací ploše a Atlético vhazuje.
21'
Domácí jsou v držení míče, přihrávají si ve středu hřiště, Atlético brání v pasivním bloku.
19'
Atlético se pokusilo o pohlednou kombinaci na pravém křídle, domácím se ale povedlo získat míč po nepříliš ideální přihrávce Llorenteho.
17'
Celta se vysokým presinkem snaží dostat Atlético pod tlak až u jeho pokutového území, teď ale hosty ze složité pozice vysvobodil Minův faul.
15'
Ošetření nakonec není potřeba, Lemar už vstává zpět na nohy.
14'
Ke žluté kartě teď neměl daleko ani Brais Méndez za svůj skluz na Thomase Lemara, ten zůstává ležet v bolestech na trávníku.
13'
Celta má míč ve svém držení, zatím se ji ale nedaří přiblížit se pokutovému území, teď se domácí museli vrátit až k brankáři Diturovi.
11'
Thomas Lemar šel příliš důrazně do souboje ve středu hřiště a dostává velmi brzy zbytečnou žlutou kartu.
10'
Carrascův centr z rohu přeletěl předbrankový prostor a hosté tak nijak nezahrozili.
9'
Atlético vybojovalo první rohový kop, hostující hlavičkáři už míří před branku Celty.
7'
Carrasco se po souhře s Kokem šikovně probil po pravém křídle mezi dvěma protihráči do pokutového území, pak mu ale nevyšla finální přihrávka před branku.
6'
Iago Aspas se pokusil vysunout po levém křídle Nolita, adresoval mu však příliš prudkou přihrávku.
4'
Po odrazu míče do zámezí bude vhazovat Atlético, ujme se toho Saúl.
3'
Úvod zápasu se odehrává takřka výhradně ve středu hřiště, míč teď mají pod kontrolou domácí.
1'
Rozehráno! Celta oblékla tradiční světle modré dresy, Atlético dnes hraje v modro-červené kombinaci.
1'

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo (C), N. Araujo, Fontán, Galán – Tapia – Méndez, D. Suárez, Nolito – Aspas, S. Mina.
Náhradníci: R. Blanco – Aidoo, Baeza, Beltrán, Cervi, Solari, Domínguez, K. Vázquez.

Atlético Madrid: Oblak – Carrasco, Savić, J. Giménez, Hermoso, Saúl – Koke (C), Kondogbia, Lemar – Á. Correa, M. Llorente.
Náhradníci: Grbić – de Paul, Lodi, L. Suárez, Trippier, Vrsaljko, Serrano, Simeone, Camello..
Atlético Madrid

Atlético loni získalo místy až dvouciferný náskok v čele tabulky a zdálo se, že jej v cestě za jedenáctým mistrovským titulem v historii klubu nic nezastaví, v průběhu jara však na klub přišla menší krize a Barcelona s Realem Madrid se na Atlético postupně dotáhly, závěr sezóny však Atléticu zase vyšel, byť v posledních dvou kolech trenér Simeone i fanoušci klubu psychicky zestárli o několik let. Atlético potřebovalo nutně vyhrát zápasy nad Osasunou a ve Valladolidu, přičemž v obou prohrávalo, proti Osasuně ještě i deset minut před koncem, pokaždé však otočka vyšla a mohla vytrysknout radost z titulu.

Vyjma navrátilců z hostování (Lucas Torreira a Moussa Dembélé) se Atléticu povedlo udržet celý kádr, naopak klub ještě posílil o Rodriga de Paula, argentinský reprezentační záložník přišel za 35 miliónů liber.
Real Club Celta de Vigo

Celta se loni po většinu sezóny pohybovala v klidném středu tabulky, povedenou závěrečnou části se pak ještě přiblížila pozicím zajišťujícím účast v evropských pohárech, nakonec se musela spokojit s konečným osmým místem.

Kádr Celty zůstal přes léto pohromadě, z klubu nikdo důležitý neodešel, smlouva nebyla prodloužena zkušenému Argentinci Ferreyrovi, který povětšinou zasahoval do zápasů v závěru. Naopak do klubu zamířilo křídlo Franco Cervi z Benfiy a levý obránce Javi Galán z Huescy.

V přípravném období Celta porazila kyperský Paphos 2:0, remizovala bez branek s portugalským týmme Gil Vicente a v generálce si připsala cenné vítězství 1:0 proti anglickým Wolves.
Hezký nedělní podvečer při sledování přenosu z utkání prvního kola španělské La Ligy, ve Vigu zápasem proti domácí Celtě do nové sezóny vstupuje obhájce titulu Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.