La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Bilbao - 9. ledna 2022   18:30

0:0
(0:0)
D. Alavés
F. Pacheco (C) – Martín, Miazga, Lejeune, R. Duarte – Jason (41. Escalante), Moya, García, Rioja (65. Méndez) – De la Fuente (85. Pellistri), Joselu.
Latre – Mateo, Escabosa
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
14 103 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer (83. Serrano), Vencedor (4. Zarraga), Dani García (83. Vesga), Muniain (C) – Sancet (60. Raúl García), I. Williams (60. N. Williams).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:11.
Je konec. Deportivo Alavés nakonec remizovalo s Athleticem Bilbao bez branek. Ve 33. minutě se De la Fuente dostal ke hlavičce, ale tu poslal mimo. V 55. minutě to zkoušel lobem Duarte, ale Simón jeho velmi dobrý pokus vyrazil nad bránu. V 70. minutě se Athleticu naskytla dobrá příležitost na gól, ale ten nepadl. O minutu později pálil Berenguer, ale domácí gólman Pacheco předvedl jistý zákrok.
90+3'
90+2'
Balón zavítal jen do zámezí a Deportivo ještě bude mít autové vhazování.
90+1'
Domácí se sice diví, ale následuje autové vhazování pro Bilbao.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
88'
Hosté chtějí rozhodnout utkání, ale tempo hry je pomalé.
86'
Bilbao sice získalo míč ve středu hrací plochy, ale následně o něj přišlo a hosté se provinili faulem.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Miguel De la Fuente, přichází Facundo Pellistri.
84'
Nico Williams se dopustil útočného faulu a opět je tak hra pozastavená.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel Vesga.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Nico Serrano.
82'
Miguel De la Fuente se sice snažil dostat do zakončení po centru z levé strany, ale nedostal se přes hostujícího obránce.
80'
Zbývá posledních deset minut a stále čekáme na gólovou radost.
78'
Faul Raúla Garcíi ve středu hrací plochy.
76'
Athletic se snaží svého soupeře dostat pod tlak, ale střelecký pokus z levé strany letěl vedle brány.
75'
Nico Williams zkoušel odcentrovat z pravé strany do vápna, ale obrana Alavése odvrátila kotouč.
73'
Yeray má nyní nějaké zdravotní problémy a potřebuje ošetření.
71'
Další šance ze strany hostů, ovšem Fernando Pacheco předvedl fantastický zákrok proti střele Álexe Berenguera!
70'
Tohle vypadalo na velmi dobrou šanci Athletica, jelikož se Iker Muniain dostal středem hrací plochy přes tři hráče a následně posunul míč na Garcíu, který jej dával před bránu, ale tam žádný z hráčů Bilbaa nedokázal zakončit!
69'
Deportivo ovšem pokračuje v útoku autovým vhazováním na levé straně.
68'
Nákop Alavése skončil jen u obrany Athleticu.
67'
Matt Miazga skvělým skluzem zastavil útok soupeře alespoň na momentální chvíli, neboť následuje autové vhazování Bilbaa.
66'
Deportivo se sice dostalo do vápna, ale opět z toho není žádné zakončení.
65'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Edgar Méndez.
64'
Na levé straně se snažili hosté něco vymyslet, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
63'
Střela hostujícího hráče z dálky byla zblokována mimo hrací plochu.
62'
Standardní situace Athleticu nepřinesla nic nebezpečného, ale Bilbao nadále zůstává na míči.
61'
Rubén Duarte tvrdě sejmul Nico Williamse a uviděl od sudího žlutou kartu.
60'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Nico Williams.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Raúl García.
60'
Hodina utkání je u svého konce a na úvodní branku stále čekáme.
59'
Opět byla standardní situace celkem nebezpečná, ale nějaké zakončení na bránu se nakonec nekonalo.
58'
Deportivo ovšem poslední minuty zvýšilo svou aktivitu směrem dopředu a k dispozici má další rohový kop.
56'
Poté získal Alavés rohový kop, ale ten už nic vážnějšího nepřinesl.
55'
Tak tohle nebyl vůbec špatný pokus, jelikož střela lobem domácího hráče Rubéna Duarteho letěla do brány, ale Unai Simón předvedl fantastický zákrok!
54'
Následně se Miguel De la Fuente dostal k centru z pravé strany uvnitř vápna, ale trefil jen obránce soupeře.
53'
Alavés nyní kombinuje na polovině soupeře, ale stále to není nic pohledného.
52'
Znovu je hra přerušená, protože se hostující útočník Iñaki Williams nachytal v ofsajdovém postavení.
48'
Álex Berenguer se snažil projít po pravém křídle, ale nebylo z toho nic nebezpečného a míč se dostal do zámezí.
47'
Déšť také ve druhé půli dnešního zápasu zkrápí Estadio de Mendizorroza. Doufejme, že se ovšem dočkáme atraktivnější půle.
Dnešní utkání sleduje 14 103 diváků.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
45+2'
45+2'
Přihrávka do vápna domácích skončila v moci brankáře.
45+1'
Bilbao se dostalo dopředu po pravé straně a po zblokovaném centru následuje autové vhazování.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
44'
Přízemní centr Deportiva z levého křídla nepřinesl nic nebezpečného ani tentokrát.
42'
V prvním poločase se s velkou pravděpodobností branky nedočkáme, neboť se opět hraje ve středu hrací plochy.
41'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jason, přichází Gonzalo Escalante.
40'
O nůžky se pokoušel domácí hráč ve vápně, ale míč netrefil podle svých představ.
38'
Hostující celek se málem dostal do zakončení, ale chyběla tomu přesná přihrávka.
36'
Hosté se tentokrát sice dostali do zakončení, ale to skončilo jen v boční síti.
35'
Hostům se nepodařilo prodrat po pravé straně, ale pochvíli získali míč zpět na své kopačky.
33'
Miguel De la Fuente se dostal do zakončení hlavou po centru z pravé strany, ale to zamířil těsně vedle levé tyče!
32'
Álex Berenguer se nyní provinil faulem a následuje tak volný kop Deportiva.
30'
Půl hodina utkání je za námi a na branku stále marně čekáme.
28'
Hosté se dostali do prvního zakončení, ale to nebylo nebezpečné a Fernando Pacheco si poradil.
26'
Iñaki Williams byl velmi natěsno bráněn na pravé straně Lejeunem a právě domácí hráč uviděl za faul žlutou kartu.
24'
V posledních třech vzájemných zápasech těchto týmů padly pouze dvě branky a dnes to zatím také nevypadá na nějakou přestřelku.
23'
Opět nedovolený zákrok, tentokrát ale ze strany domácího mužstva. Následný volný kop ale nepřinesl nic.
21'
Nyní se Iker Muniain sice snažil dostat do zakončení po centru z rohu, ale míč netrefil čistě.
20'
Zatím je průběh utkání velkým zklamáním, neboť jsme za dvacet minut neviděl zkrátka vůbec nic zajímavého a rozhodně zábavnější by byla fotbalová hra na videokonzoli.
19'
Po centru z rohu sice šel domácí hráč k zemi, ale sudího píšťalka se neozvala.
18'
Následná střela z přímého kopu byla zblokována do zámezí a k vidění bude také rohový kop.
17'
Hosté se dopustili faulu, což znamená volný kop pro Deportivo.
16'
Standardní situace byla rozehrána nakrátko a posléze přišla rána z dálky, která ale letěla pouze nad svatyni soupeře.
15'
Nyní ale Bilbao získalo rohový kop z levé strany a může něco vymyslet.
14'
Dnes Estadio de Mendizorroza zkrápí déšť, který kvalitu hry snižuje a bohužel toho zatím moc k vidění není.
13'
Následný centr domácích z pravé strany byl odvrácen do bezpečí obranou Athletica.
12'
Opět byly k vidění velké boje ve středu hrací plochy, ale Deportivo nakonec může pokračovat.
10'
Úvod utkání nám toho zatím moc nenabízí a hraje se především ve středu hrací plochy.
9'
Nyní se hostující obránce dopustil nedovoleného zákroku na své polovině a okamžitě se tak ozvala píšťalka hlavního rozhodčího.
7'
Balón opět skončil jen mimo hrací plochu, což znamená autové vhazování pro Bilbao.
6'
Deportivo se dralo dopředu středem hřiště a následně domácí hráč v souboji upadl, ovšem sudí do píšťalky nefoukl.
5'
Antonio Moya skvělým skluzem nepustil soupeře dál, ale Athletic bude pokračovat autovým vhazováním.
4'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Oier Zarraga.
3'
Hra je nyní přerušená, neboť jeden z hráčů Bilbaa musel být ošetřován lékaři a vypadá to, že se bude muset střídat.
2'
Athletic Bilbao na začátku utkání získal rohový kop z pravé strany, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Martín, Miazga, Lejeune, R. Duarte – Jason, Moya, García, Rioja – De la Fuente, Joselu.
Náhradníci: Rodriguez, Sivera – López, Martín, Méndez, Pellistri, Sylla, Tachi, Tirlea, Mendes, Escalante.
Trenér: Javier Calleja Revilla

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer, Vencedor, Dani García, Muniain (C) – Sancet, I. Williams.
Náhradníci: Ezkieta – Raúl García, Lekue, Nolaskoain, Petxa, Serrano, Vesga, Vivian, N. Williams, Zarraga.
Trenér: Marcelino García Toral

Rozhodčí: Latre – Mateo, Escabosa.
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao je na tom v tabulce mnohem lépe, neboť se nachází na 10. příčce s 27 body a skóre 20:17. Po domácí prohře 1:2 s Realem Madrid zavítalo Bilbao do Osasuny. V 10. minutě sice šli domácí do vedení, ale v 16. a 25. minutě se trefil Sancet, který otočil vývoj zápasu. Nakonec si v 68. minutě Sancet připsal hattrick a Athletic vyhrál 3:1.
Deportivo Alavés

Deportivo Alavés se nachází až na 18. příčce s 16 body a skóre 16:30. Po prohře 2:5 na Villarrealu se Alavés utkal doma s Realem Sociedad. Už ve 14. minutě poslal hosty do vedení Januzaj. Ovšem v 58. minutě dokázal srovnat Joselu a Deportivo si tak připsalo bod za remízu 1:1.
Ve 20. kole Španělské LaLigy se proti sobě utkají týmy Deportivo Alavés a Athletic Bilbao. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Bilbaa. V tomto utkání padla pouze jediná branka, kterou vstřelil ve 44. minutě domácí Garcia. Athletic tak vyhrál těsně 1:0. Dnes se ale bude hrát na Estadio de Mendizorroz. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Latre a jeho asistenti Mateo a Escabosa. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.