La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Espanyol - 23. října 2021   18:30

Elche
23' Boyé  • 84' Benedetto
2:2
(1:0)
Espanyol
51' Morlanes  (de Tomás) • 52' de Tomás  (Pedrosa)
Elche
Casilla – Mojica, Bigas, Verdú (C), Barragán (83. Milla) – Guti (83. Palacios), Mascarell (64. Morente) – Fidel, Pastore (64. Benedetto), Lucas Pérez (64. Gumbau) – Boyé.
Figueroa – Porras, Carreño
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Espanyol
Diego López – Pedrosa, Cabrera, Sergi Gómez, Ó. Gil (82. Mérida) – Embarba, Darder (67. Y. Herrera), David López (C) (46. Morlanes), Melendo (75. Aleix Vidal) – Wu (46. Melamed), de Tomás.

Ode mne je to pro dnešek již úplně vše. Děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. Závěrem dodávám, že mužem zápasu byl vybrán Raúl de Tomás.

Fauly: 15:9.
Duel Elche s Espanyolem tak končí remízou 2:2. Celek z Barcelony předvedl na startu 2. poločasu famózní obrat, když ze stavu 0:1 otočil na 2:1 během pouhých dvou minut. Nejprve se parádní ranou na zadní tyč z hranice vápna prosadil Morlanes a minutu po něm se po parádním centru Pedrosy o obrat postaral de Tomás rychlou střelou, proti které se Casilla nemohl stihnout přesunout. Radost z výhry však uzmul Espanyolu v 84. minutě Benedetto, když po smolném odehrání Cabrery pohodlně skóroval z bezprostřední blízkosti.

Utkání bylo zajímavé především v druhé půli, celek z Barcelony tahal pilku do 60. minuty. Pak opět iniciativu převzali hráči Elche, kteří dnes byli o fous aktivnějším celkem. Odměnou jim bylo vyrovnání, díky němuž se celek z Alicante znovu odsunul o bod od sestupových příček. Espanyol si bodem rovněž upevňuje pozici ve středu tabulky La Ligy.
90+5'
90+5'
Závěr patří domácím, kteří se ještě tlačí kupředu, první šanci měl Gerard Gumbau, jenž z velké dálky pálil na pravou tyč, tam však byl brankář López včas. Snad poslední šanci utkání měl ještě Helibelton Palacios, jenž ale z bezprostřední blízkosti gólmana Espanyolu rovněž nepřekonal, utkání tak skončí remízou.
90+4'
Pedro Bigas tvrdým skluzem zastavil po levé lajně pronikajícího Adriána Embarbu, který sice hned vstal a chtěl pokračovat v akci, ale další obránce mu ukopl míč. Sudí aspoň ukazuje Bigasovi žlutou kartu, protože obránce Elche měl ještě k výrokům rozhodčích nějaké připomínky.
90+4'
Elche se ve finálním útoku chtělo dostat vpřed po levé lajně. Lucas Boyé ale míč nedostal, takže se domácí musí vracet ke své kleci.
90+4'
A zase honem na druhou stranu, tam ale velice dobře zapracoval Adria Giner Pedrosa a Aleix Vidal míč ideálně nezpracoval, takže postup Barcelony je zastaven.
90+3'
Espanyol nyní obléhá vápno Elche jako by se snad hrála házená. Špatná přihrávka však vysílá domácí na zteč, kupředu jde Lucas Boyé po levé lajně.
90+2'
Hra má teď obrovský spád. Celý stadion je na nohou kvůli tomu, že čárová sudí mávla aut pro Barcelonu. Aleix Vidal mezitím už vhazuje.
90+1'
Adrián Embarba se nyní nedokázal na pravé straně vápna Elche prosadit k zakončení a celek z provincie Alicante tak může jít sám kupředu.
90'
Adrián Embarba se ocitá na zemi po střetu se Pedrem Bigasem, který jej nyní zvedá na nohy. Čtvrtý sudí už stojí u lajny a ukazuje, že se bude hrát ještě pět minut.
90'
Darío Benedetto mohl být hrdinou tohohle zápasu! Na hranici vápna Espanyolu vybojoval míč a z otočky vyslal tvrdý přízemní projektil ke vzdálenější tyči. Tam ale skočil Diego López a merunu chytá.
89'
Elche se drží na meruně n půli soupeře. Johan Mojica už pochopitelně nemá moc sil, dnes toho naběhal strašně moc. Jeho centr obrana Espanyolu pohodlně odvrátila.
88'
Espanyol nyní mocně tlačí, dva rohové centry šly do vápna Elche, první vyboxoval Kiko Casilla daleko od své klece. Druhý byl zakončený, ale velice nepřesně.
87'
Standardní situace nebyla vůbec zahrána zle! Adrián Embarba vyslal opravdu parádní bombu na vzdálenější tyč k zemi, tam se ale tygřím skokem vrhl brankář Kiko Casilla, jenž vyráží míč na roh.
86'
Žlutá karta pro Helibeltona Palaciose, jenž na hranici své šestnáctky přišlápl nohu Nicu Melamedovi a tým z Barcelony má velkou šanci na to, aby si vedení vzal z dobré pozice při standardce rychle zpět.
85'
Elche se ale tlačí dál a rádo by předvedlo podobný obrat, jaký se na startu druhé půle povedl fotbalistům Espanyolu.
84'
Elche právě vstřelilo branku!
Šest minut před koncem základní hrací doby je srovnáno! Fidel poslal z pravé strany centr do vápna, Leandro Cabrera jej odhlavičkoval jen do pozadí Yangela Herrery, od něhož se míč odrazil k DARIU BENEDETTOVI. Ten jej prudkou ranou poslal z bezprostřední blízkosti do sítě, tady Diego López neměl nejmenší šanci zasáhnout. Obrovská smůla obránců Espanyolu, kteří nedokázali míč odehrát, znamená pro Elche srovnání na 2:2!
84'
Oba týmy tedy vystřídaly a my budeme sledovat strhující závěr utkání, protože hosté vedou o jedinou branku.
83'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Antonio Barragán, přichází Pere Milla.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Guti, přichází Palacios.
82'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Fran Mérida.
81'
Režisér přenosu se mezitím vrátil ke všem brankám dnešního zápasu. Na trávníku ještě stále leží Óscar Gil, který pochopitelně nemá důvod vstávat a nechá se odnést na nosítkách, drž se za nohu, ačkoliv to byl on, kdo prudce kopl do Mojicy.
80'
Na trávníku nyní leží dva hráči. Johan Mojica se tvrdě srazil při odehrání míče s Óscarem Gilem a ani jednomu z borců se nechce na nohy. Hůř je na tom ale dle mého soudu domácí obránce Mojica, jenž dostal zásah botou na stehno.
79'
Elche se nyní dostává kombinací na levou stranu k rohovému praporku a Tete Morente posílá míč za sebe. Následně přichází centr do vápna od Johana Mojicy, ale ten je odvrácen obranou hostí do bezpečí.
78'
Domácí chystají další dvojité střídání, mezitím ale hráči Espanyolu poslali dlouhý míč do šestnáctky Elche, pro který si ale bez potíží došel Kiko Casilla.
77'
Ale Elche si musí dávat pozor také na zadní vrátka. Yangel Herrera se nyní dostal k míči kousek za šestnáctkou domácího celku a ihned ho tvrdě poslal na bránu. Kiko Casilla míč vyráží rukavicemi před sebe.
77'
Elche se tlačí kupředu po levé lajně. Gerard Gumbau vyslal z tohoto prostoru zajímavý centr někam na penaltu. Tam míč pohotově odvrátil jeden z obránců do bezpečí.
76'
Dobře nyní zakombinovali hráči Espanyolu na pravé lajně, jenže finální přihrávka do vápna byla nepřesná a kupředu tak rychle mohou zase borci z provincie Alicante.
75'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Aleix Vidal.
74'
Konečně snad brankář Barcelony Diego López rozehraje. A ne, už to nestihne, sudí k němu přibíhá a zblízka mu ukazuje žlutou kartu za zdržování hry.
73'
Nyní fanoušci hlasitě pískají. Na trávníku je totiž po jednom ze soubojů Óscar Melendo, jemuž se na nohy moc nechce. Espanyol už chystá střídání.
72'
Tempo v utkání nám ve druhém poločase krásně kulminuje. Po otočce Espanyolu se nyní zase Elche tlačí hodně kupředu. Johan Mojica znovu pracuje na levé straně, kde předal Tete Morentemu a po jeho centru nebezpečně hlavičkoval Darío Benedetto, jenž svým projektilem jen těsně minul bližší tyč!
71'
Domácí celek se tlačil vpřed po pravé straně. Óscar Melendo hází míč autovým vhazováním zpět do hry. Ve vápně si ale nakonec našel míč brankář Barcelony Diego López.
70'
Po standardní situaci se do zakončení v pádu dostal na malém vápně Leandro Cabrera, jeho pokus byl ale obranou sražen a dorážka v podání Yangela Herrery byla tak prudká, že mířila vysoko nad klec Elche.
69'
Zajímavě nyní kombinovali hráči Espanyolu na pravé straně hřiště, nakonec dostávají k dispozici volný přímý kop z tohoto prostoru po jednom z menších faulů.
68'
Zajímavá situace také na druhé straně, kde se hnal rychle kupředu Tete Morente, jehož rána na přední tyč však nezaskočila brankáře Diega Lópeze.
67'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Yangel Herrera.
66'
Adrián Embarba nyní zahrál opravdu hodně zajímavý rohový kop na vrchol malého vápna, kde se do vzduchu vznesl snad Raúl de Tomás, jehož hlavička šla těsně nad břevno svatyně soupeře.
66'
Roh byl rozehrán nakrátko a další centr z levé strany od Cabrery poslal defenziva domácího celku na další rohový kop.
65'
Fotbalisté Espanyolu se nyní dostali na levé lajně k dalšímu střílenému centru, který poslal Adria Giner Pedrosa. Jeho pas obrana Elche srazila na rohový kop.
64'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Tete Morente.
64'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Gerard Gumbau.
64'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Darío Benedetto.
64'
Vzrušení bylo zbytečné i teď, když se snad Raúl Guti dostával do šance, kdy střílel z penalty do hru Casilly. V akci stál v ofsajdu.
63'
Rohový kop z levé strany byl brutálně přetažený a nikoho z hráčů domácího celku nenašel. Přesto jsou jeho hráči ještě na míči.
62'
Johan Mojica se znovu prodral po levé straně kupředu a jeho centr museli obránci zblokovat na rohový kop. Elche má šanci srovnat skóre.
61'
Domácí celek chystá hned dvojité střídání, zatím se ale na pravé straně snaží prosadit do šance, což se mu ale přes pečlivou obranu Espanyolu zatím nedaří.
60'
Johan Mojica šel po levé lajně kupředu a následně přenesl hru na pravou stranu. Odsud vyslal zajímavý prudký střílený centr Lucas Pérez, ale brankář Diego López míč pohodlně chytá.
59'
Nejprve skvěle a a pak mizerně, tak by se nyní dalo ve zkratce popsat to, co předvedl Lucas Boyé. Ten nejprve skvěle obral soupeře o míč, jenže pak si ho předkopl a přišel o něj. Při centru pak fauloval dalšího obránce Espanyolu, takže ruka Sergi Gómeze ve vápně se pískat jako penalta nemůže.
59'
Espanyol se ale i tak dál tlačí vpřed. Na pravou stranu dostává merunu Óscar Gil, jenž ji okamžitě vrací do středu a celek z Barcelony se už zase žene k vápnu Elche.
58'
Myslím, že to byl snad Óscar Melendo, kdo se postavil k zahrání standardní situace. Chtěl pálit rovnou na bránu, ale jeho pokus neprošel přes zeď, která dobře vyskočila.
57'
Verdú fauloval před vápnem Elche Nica Melameda a Espanyol má zajímavou standardku trochu z levé strany asi z pětadvaceti metrů. Zajímavá pozice pro Barcelonu.
56'
Hráči Elche jako by zmizeli z trávníku. Lucas Boyé se nyní těžce zvedá ze země, ale soupeř mu od nohy odkopl jen balon, nic mu není.
55'
Hráči Espanyolu jsou ale pochopitelně v ráži a útočí znovu. Další centr z levé strany od Pedrosy znovu našel de Tomáse, jemuž se rána o zem tentokrát moc nepovedla, takže Casilla chytá bez potíží.
54'
Rohový kop obrana Elche odvrátila bez větších potíží a snad tak našla trochu sebevědomí na to, aby se znovu zformovala.
53'
Obrana Elche se nyní bortí jako domeček z karet! Znovu šel Raúl de Tomás po pravé straně rychle kupředu a tvrdou ranou na zadní tyč nechal vyniknout Kika Casillu, jenž šel nyní rychle na zem a míč konečky prstů vyrazil na rohový kop! Mohlo to být po třech minutách z 0:1 na 3:1!
52'
Espanyol právě vstřelil branku!
A za další minutu Espanyol skóre otáčí! Centr z levé strany od Pedrosy se dostal ve vápně na kopačku RAÚLA DE TOMÁSE, jenž ho okamžitě napálil do sítě dřív, než se Kiko Casilla stihl přesunout a celek z Barcelony vede 2:1! Asistence: Adria Giner Pedrosa.
51'
Na startu druhého poločasu máme skóre srovnané! Centr z levé strany sice Verdú odvrátil. Jenže před vápnem soupeře si zpracoval míč Raúl de Tomás, lehce jej posunul MANU MORLANESOVI a ten si s ním podobně jako v první půli Boyé seběhl na střed k hranici velkého vápna a tvrdou ranou na zadní tyč překonal Casillu! Asistence: Raúl de Tomás.
50'
Na pravé straně vhazují míč zpět do hry hráči Espanyolu. Ti přenesli hru doleva a teď vysílají z tohoto místa centr, který si ale bravurně pohlídal Gonzalo Verdú.
50'
Nyní zase fotbalisté Elche postupují vpřed. Antonio Barragán si na svou osobu vynutil faul a následně z volného přímého kopu vrací merunu svým obráncům.
49'
Poprvé si ve druhém poločase pořádně zahrají také fotbalisté Barcelony, kteří jsou už u hranice šestnáctky na levé lajně. Prudký centr na zadní tyč na Óscara Gila byl jen o malinko delší, než bylo třeba, jinak by obránce Espanyolu zakončoval ve slibné a akrobatické pozici.
48'
Po drobném faulu ve středu pole to Elche nyní zkusilo vysokým míčem na pravou stranu, kde se nyní jeho fotbalisté snaží překonat zformovanou obranu Espanyolu.
47'
Ještě chvilku se fotbalisté Elche drželi vepředu, na levé straně házeli aut, ale svým postupným útokem se nikam nedostali, takže vrací míč obráncům a brankáři Casillovi.
46'
Hosté provedli do druhé půle dvě střídání a domácí zase rozehrávají. Míč posílají zpět až na brankáře Kika Casillu, jenž vykopává merunu k levé lajně.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Manu Morlanes.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Lej Wu, přichází Nico Melamed.
46'
Hráči obou mužstev se vrací na trávník. 2. poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
První poločas duelu Elche s Espanyolem příliš mnoho zajímavých situací nenabídl. Ne že by se nehrál zajímavý fotbal, ale oba celky chtějí stoprocentně vycházet z pevné defenzivy. O výsledku utkání zatím rozhodla brutální minela Davida Lópeze, jenž nerozehrál dost rychle, nechal se obrat o míč Lucasem Boyém, který pak z hranice vápna nelítostnou ranou k zadní tyči otevřel skóre utkání. Celek z provinice Alicante tak vstoupí do druhé pětačtyřicítky s nejtěsnějším možným vedením.
45'
45+1'
Sudí nastavuje jedinou minutu nad rámec základní hrací doby v první půli. Espanyol jde ještě rychle kupředu po pravé lajně. Střet Johana Mojicy s Óscarem Gilem tentokrát jako faul rozhodčí neposoudil.
45'
Krkolomná kombinace Espanyolu nakonec přece jen vyústila v zakončení. Rána Óscara Melendoa z hranice šestnáctky byla razantní, ale strašně nepřesná.
44'
Hra se jako klasicky na konci poločasů trošku víc otevírá a zrychluje, borci z Espanyolu se znovu ženou po pravé lajně kupředu. Johan Mojica nejprve podkopl Óscara Gila a když slyšel, že mu sudí pískal faul, tak míč ještě rukou odhodil o kousek dál.
43'
Lucas Pérez hází aut na pravé straně u šestnáctky Elche. Jeho hráčům se ale do vápna projít nepovedlo. Následně tam sice zamířil vysoký nákop od Leandra Cabrery, Casilla si ho však v klidu pohlídal.
43'
Zahraje si také brankář Diego López, jenž vrací míč svým stoperům, kteří ale nevědí, kudy kam. Lucas Boyé podebral ve výskoku Davida Lópeze, za což je mu pískán faul. Barcelona tak zůstane na míči.
42'
Hráči Espanyolu vhazují u půlící čáry na levé lajně. S útokem teď ale nespěchají, nejprve chtějí hru přenést na protější stranu. Následně míří balon na obránce.
41'
Barcelona se žene kupředu po pravé straně, ráda by srovnala ještě do přestávky. Centr z hranice vápna v podání Melenda však byl pohodlnou kořistí pro Kika Casillu.
40'
Esoanyol rozehrál rohový kop nakrátko. Po krátké kombinaci se do zakončení z levé hranice šestnáctky dostal Sergi Darder, jehož rána šajtlí se ale točila směrem od brány, takže Kiko Casilla mohl zůstat v klidu.
39'
Adria Giner Pedrosa jde rychle kupředu po levé lajně, ve vápně jej následně čistým skluzem odzbrojil Antonio Barragán a Barcelona tak má k dispozici jen rohový kop.
38'
Elche se nyní snažilo rychle přenést hru kupředu vysokým míčem na levou stranu. Tu si však obrana Espanyolu pohlídala a nyní sama rozehrává na své polovině.
37'
Hráči Barcelony získali kulatý nesmysl, jenže s ním nedokázali daleko dojít a nakonec to byl Raúl de Tomás, kdo zezadu tvrdě podkopl Gonzala Verdú. Kapitán Elche a před chvílí karetně trestaný hráč se nyní dle mě po právu zlobí na sudího za to, že tento zákrok také nehodnotí kartonkem žluté barvy.
36'
Fotbalisté z provincie Alicante se pěknou kombinací dostali na úroveň velkého vápna na pravé straně. Centr Antonia Barragána však obrana Espanyolu odvrátila do bezpečí.
35'
Raúl de Tomás se nyní zlobí a mává na rozhodčí, stejně tak se ozývá i pískot z tribun. Důvodem je to, že Kiko Casilla vyběhl na hranici velkého vápna a chytil míč do rukavic. Útočník Espanyolu si myslí, že to bylo mimo vápna a žádá si nepřímý volný kop.
34'
Gonzalo Verdú vidí žlutou kartu jako první hráč v utkání. Adria Giner Pedrosa se snažil jít po levé lajně rychle kupředu. Kapitán Elche ho zastavil tím, že mu rukou sáhl na krk, což sudí hodnotí kartou žluté barvy.
34'
Gonzalo Verdú zpracovává zpětnou přihrávku a sám vysílá tvrdým kolmým pasem kupředu Antonia Barragána, míč ale lapili obránci Espanyolu.
33'
Hráči Elche se nyní dobře zapojili do kombinace na pravé straně a následně přenesli hru k protější lajně, kde se ovšem Raúl Guti ocitá sám proti velké přesile protihráčů.
32'
Adria Giner Pedrosa nyní nasadil Fidelovi výstavní jesle, díky čemuž pokračovala Barcelona ve výpadu. Ten ovšem končí odmávaným ofsajdem.
31'
Merunu nyní drží hráči Espanyolu na polovině soupeře. Pěkný centr z pravé strany nedokázala obrana Elche odkopnout. Ránu Raúla de Tomáse z penalty však dokázal chumel bránících fotbalistů zablokovat.
31'
Fotbalisté Barcelony z rohového kopu zahrozit nedokázali a hráči Elche už vyváží merunu od své svatyně. Dostali se s ní ale jen k půlící čáře.
30'
Adrián Embarba se nyní pomstil a udělal zase Johanu Mojicovi pěknou kličku. Následný centr končí rohovým kopem pro Espanyol.
29'
Johan Mojica nyní dobře zpracoval ve vlastním vápně míč a parádně se s ním otočil kolem Óscara Gila, který se jej snažil stínovat. Následně balon poslal do zámezí.
29'
Gonzalo Verdú nadále kombinuje se svými spoluhráči z obranných řad na půlící čáře. Elche se snaží vytáhnout Espanyol z jeho pevně sevřeného obranného boxu na vlastní polovině.
28'
Fotbalisté Elche zase drží míč na svých kopačkách. Na pravou stranu jej dostává Antonio Barragán, který ho vrací dozadu na Raúla Gutiho.
27'
Espanyol jde kupředu po pravé lajně, jeho kombinace ale dospěla jen těsně za půlící kruh, kde Óscar Melendo ztratil proti přesile soupeřů hrací předmět.
26'
Hráči z provincie Alicante se po levé straně dostali se svým výpadem až k rohovému praporku, kde znovu dobře zapracoval Lucas Pérez, jenž získal pro svůj tým aut z dobré pozice.
25'
Fotbalisté Elche jsou povzbuzení svým úvodním zásahem a drží se dál na míči. S dalším útokem ale nespěchají. Obránci si vyměňují míč mezi sebou na vlastní polovinětrávníku.
24'
Óscar Gil nyní na půlící čáře tvrdě atakoval Lucase Péreze, sudí ale pro kartu zatím sahat nebude, pokračuje se ve hře.
23'
Roh neměl nejmenší úspěch, míč byl odkopnut za vápno a zpětná střela nestála za nic. Následně ale Espanyol rozehrával a David López vyrobil fatální minelu, když se zezadu nechal lacino obrat LUCASEM BOYÉM. Ten sebral obránci Barcelony míč, z levé strany seběhl na střed a ostrou přízemní ranou z hranice vápna těsně nad zemí nedal brankáři Diegu Lópezovi nejmenší šanci zasáhnout! Elche po zásluze vede 1:0 a David López si o poločase od trenéra určitě vyslechne něco o zodpovědnosti.
22'
Gólman Diego López zase jednou rozehrává akci svého celku. První čtvrtina utkání nám zatím nabídla jen tři vzrušující situace. Nyní ale Elche po centru Lucase Péreze získávají roh.
21'
Nyní se Elche trochu nedaří souhra ve finální fázi, dvě nebo tři zajímavě založené akce nyní končí v zámezí či zbytečnou chybou v přihrávce ve vápně.
20'
Centr z levé strany do šestnáctky Barcelony nepřinesl nic jiného než pěknou souhru obránců Espanyoul. Jeden z nich míč sklepl hrudí na zem a druhý jej odkopl do bezpečí.
20'
Raúl Guti se šikovnou kličkou ve středu pole zbavuje bránícího hráče a následně posílá vysoká míč na levou stranu, kde jeho spoluhráči postupují vpřed.
19'
Hráči Barcelony se znovu hnali po levé straně kupředu, ale dobře teď zapracoval směrem dozadu Gonzalo Verdú, jenž vytlačil jejich hráče skoro až k rohovému praporku.
18'
Fotbalisté Espanyolu se dostali k zakončení z velké vzdálenosti. Rána Sergia Dardera však mířila opravdu hodně vysoko nad bránu Elche.
17'
Johan Mojica se nakonec dostal k centru z levé strany, ale ve vápně nikoho ze spoluhráčů nepochopil. Stejným selháním končí o chvíli později průniková přihrávka Lucase Boyé, kterou nikdo ze spoluhráčů nepřečetl.
16'
Hráči Elche se derou kupředu po pravé straně. Následně přišel křižný centr na levou stranu, kde si merunu zpracovává Johan Mojica.
16'
Adrián Embarba se na pravé straně hodně snažil, aby ještě vrátil balón do vápna na Raúla de Tomáse, ale míč už končí za koncovou lajnou a Kiko Casilla může vykopávat.
15'
Antonio Barragán se marně hlásí na pravé straně o přihrávku, dostává ji asi až o dvacet minut později a následně rychle přenáší hru k protilehlé lajně.
14'
Espanyol se ale i tak dál drží na míči, znovu celou akci rozehrál brankář Diego López, jeho spoluhráči se ale tentokrát skrz pozornou obranu Elche nedostali ani k půlící čáře.
13'
Diego López vykopává na levou stranu, kde hraje Adria Giner Pedrosa, jenž okamžitě posunul míč kupředu středem hřiště. Výpad Barcelony měl ale životnost jen k pokutovému území soupeře.
12'
Obránci Elche si vyměňují merunu na své půli a s výpadem vpřed nijak zvlášť nespěchají. Nakonec přišel centr do šestnáctky soupeře z levé strany a následně i další z opačné lajny. Žádné vzrušení před Lópezem se však neděje.
11'
Fotbalisté Barcelony tu bylo s dalším výpadem po pravé straně, míč jim ale ve finální fázi utekl za brankovou čáru a Kiko Casilla tak může vykopávat.
10'
Omar Mascarell a Adrián Embarba se srazili v osobním souboji ve středu pole, záložník Elche si vyžádal ošetření, protože ležel na trávníku delší dobu.
9'
Elche právě vstřelilo branku, která však nebude platit. Fidel si na pravé straně naběhl za obranu Espanyolu a z bezprostřední blízkosti obhodil Lópeze na vzdálenější tyč. Gól ale neplatí pro ofsajd.
8'
Hráči Espanyolu se nakonec rozhodli vyslat vysoký nákop na pravou stranu, který však letěl až příliš vysoko nad hlavou Óscara Melenda do zámezí.
7'
Fotbalisté Barcelony se drží na míči, merunu si vyměňují obránci na vlastní polovině a snaží se vylákat obranu Elche z jejího dobrého postavení.
6'
Nyní se nám na hřišti trochu přitvrdilo a Gonzalo Verdú kopl nohou Raúla de Tomása ve výskoku a útočník Espanyolu se bolestivě poroučel k zemi. Sudí píská faul.
5'
A ještě jednou zahrozili hráči Espanyolu! Adria Giner Pedrosa dostal na levé straně trochu prostoru, seběhl si na střed a tvrdou střelou na bližší tyč jen těsně minul brankovou konstrukci svatyně Elche!
4'
A máme tu první zakončení zápasu. Leandro Cabrera nejprve ve vápně Espanyolu skvěle ubránil Lucase Péreze, když mu ukopl míč. Domácí publikum chtělo penaltu, která však nebyla na místě. Barcelona však šla do rychlého protiútoku, který svou střelou pět metrů před vápnem Elche zakončoval Raúl de Tomás, jeho tvrdý přízemní projektil však šel do středu domácí klece. Přízemní pokus Kiko Casilla bez potíží chytá.
4'
Zajímavý dlouhý centr z levé strany obrana Epanyolu nedokázala odvrátit, bránícímu Gilovi se míč od nohy odrazil až do zámezí. Domácí hází aut.
3'
Celek z provincie Alicante se nyní snažil prodrat před šestnáctku soupeře kombinací po levé straně. Balon jim však utekl a brankář Diego López jej razantně odkopl od své svatyně.
2'
Elche se drží na míči, vyjelo s ním po pravé straně kupředu a následně byla hra přenesena na druhou lajnu, kde ovšem Fidelovi utekl míč do zámezí.
1'
Utkání bylo zahájeno. Úvodní výkop měli hosté, kteří se okamžitě dostali dlouhým balonem kupředu a dokonce se dostali do prvního zakončení, když z pravé strany vápna pálil Raúl de Tomás, jenž však mířil dosti nepřesně.
1'
Oba týmy se už vyfotily a podaly si ruce, probíhá los obou kapitánů u sudího a představování zahajovacích formací.
Oba celky již pomalu přichází na hrací plochu, utkání začne za malý okamžik.
Ještě jednou přeji všem příznivcům té nejlepší španělské kopané pěkný večer. Do startu utkání mezi Elche a Espanyolem nám zbývá ještě téměř tři čtvrtě hodiny, ale vy se již můžete podívat na to, v jakých sestavách oba celky nastoupí. Tým z provincie Alicante preferuje rozestavení 4-2-3-1, zatímco mužstvo z Barcelony sází na osvědčené 4-4-2.

Elche CF: Casilla – Mojica, Bigas, Verdú (C), Barragán – Guti, Mascarell – Fidel, Pastore, Lucas Pérez – Boyé.

Náhradníci: E. Badía – Benedetto, Carrillo, González, Gumbau, Josan, Josema, Milla, Palacios, Piatti, Roco, Morente.

Espanyol Barcelona: Diego López – Pedrosa, Cabrera, Sergi Gómez, Ó. Gil – Embarba, Darder, David López (C), Melendo – Wu, de Tomás.

Náhradníci: J. García – F. Calero, Dimata, Y. Herrera, Melamed, Mérida, Morlanes, Loren, Sanchez, Vadillo, Aleix Vidal, Vilà.

Rozhodčí: Figueroa – Porras, Carreño.
Espanyol Barcelona

Klub z Barcelony se úspěšně vrátil do nejvyšší španělské soutěže, pochopitelně by se v ní i rád udržel. Nakročeno k tomu má ještě o něco lépe než Elche, neboť je devátý se ziskem dvanácti bodů. Morenova družina má v posledních týdnech výbornou formu, z předešlých čtyř utkání hned třikrát vyhrála, nestačila pouze na silnou Sevillu. Střeleckou produktivitu vede Raúl de Tomás se čtyřmi trefami.
Elche CF

Fotbalisté Elche mají letos jediný cíl, a sice udržet se. Zatím se jim tento krok daří plnit, se ziskem devíti bodů jsou čtrnácti s náskokem čtyř bodů na první sestupovou příčku, kterou momentálně okupuje Levante. V posledních pěti ligových utkáních zvítězili svěřenci kouče Escriby pouze nad Celtou Vigo, remizovali s Levante a třikrát prohráli. Nejlepším střelcem týmu je Lucas Pérez s dvěma góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní podvečer. Vítám vás při sledování 10. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Elche a Espanyolem Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.