Bunú – Navas (C), Diego Carlos, Rekik, Acuňa – Jordán (68. Delaney), Fernando, Rakitić (60. A. Gómez) – Suso (60. Mir), Nasjrí (87. Idrissi), Óscar Rodríguez (60. Lamela).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Rohové kopy: 5 – 3
Ofsajdy: 2 – 0
Fauly: 6 – 9
Žluté karty: 2 – 0.
Sevilla na dvě výhry z předchozích dvou kol nenavázala. Na stadionu Elche od jedenácté minuta prohrávala gólem Roca. Pak už na trávníku dominovala, ale ze soustavné převahy vytěžila pouze snížení na konečných 1:1. Ve čtyřicáté minutě proměnil Acuňou kopnutou standardní situaci marocký útočník Nasjrí. Po změně stran už vypadaly ofenzivní snahy Andalusanů bezradně. Casilla nečelil vlastně žádné stoprocentní šanci a Elche udrželo chtěnou remízu až do závěrečného hvizdu.
90+6'
90+6'
Marcos Acuňa naposledy čepoval míč do pokutového území. Prosadit se tam snažil Rafa Mir, ale hlavou prostor branky o velký kus netrefil.
90+6'
Tohle se ale vůbec nepovedlo. Fidelův nákop ze vzduchu sebral Jasín Bunú a rychlým výhozem rozjel jeden z posledních útoků Sevilly.
90+5'
Pere Milla byl zezadu zfaulován Fernandem. Pro Elche je to velká úleva. Navíc může přijít i ohrožení Bunúa ze standardní situace. Na přímou střelu to ještě není.
90+4'
Mir prodloužil Acuńův centr až na pravý kraj. Ten zavíral Jesús Navas, jenže neadresným pasem nechal vyniknout zkušeného gólmana Casillu.
90+3'
Lamelova střela neprošla přes Josemu. Guido Carrillo pak vytáhl míč k půlící čáře, jenomže ho tam dost nešikovným způsobem zase ztratil.
90+2'
Z centru mířícího k Mirovi nezahrozilo. V době Casillova odkopu chybí do oknce zápasu čtyři a půl minuty.
90+1'
Při odkopu do autu se do nohy Ivana Marconeho dostala křeč. Argentinský záložník se ale musí rychle zvedat, rozhodčí nehodlá povolávat zdravotnický personál.
90'
Nastavený čas bude až nečekaně bohatý. Na tabuli čtvrtého rozhodčího svítí informace o šesti minutách navíc!
89'
Po týdnu se Sevilla nachází v úplně stejné situaci. Už na hřišti Getafe zachraňovala jednogólové vítězství v úplném závěru. Přesněji ve třetí nastavené minutě. Jak to dopadne dnes?
88'
Oussama Idrissi krátce po příchodu pálil zpoza pokutového území. Pravačkou mířil k bližší tyči, ale scházela tomu potřebná razance.
87'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Oussama Idrissi.
87'
Milla se u půlící čáry hnal do protiútoku. Po souboji s Fernandem padl k zemi, ale Valentín Pizarro Gómez v tom žádný nedovolený zákrok neviděl.
86'
Palacios odrazil asi stý Acuňův centr na roh, kterého se rovněž chopil argentinský levý obránce. Nízký pas odvrátil Josan.
85'
Diego Carlos se v pozici posledního hráče nezalekl aktivně presujícího Milly. Míč prošel za zadní čáru a vracet ho bude nepříliš zaměstnaný Jasín Bunú.
84'
Od hostů už je to dost těžkopádné a monotónní. Pozorně bránící Elche se minutu po minutu přibližuje cennému remízovému výsledku.
82'
Mir musel s obráncem za zády vyběhnout mimo pokutové území. Totéž platilo v případě Alejandra Gómeze.
81'
Fernando zase dává míč do míst, odkud dnes hrozí domácí obraně největší nebezpečí. Acuňa tentokrát zařadil zpátečku.
80'
Čtyřiatřicetiletý gólman se bolestivě srazil se zpevněnějším Delaneym. Tady asi nemůže být řeč o nějakém úmyslném zdržování.
79'
Marcos Acuňa si mohl svůj neúspěšný centr zopakovat. Ani podruhé k zakončení nedošlo, v bolestech skončil brankář Casilla.
78'
Necelý metr vedle pokutového území byl Érik Lamela faulován Marconem. Bude se opakovat standardka, ze které Sevilla dala dosud jediný gól.
78'
U Bunúa kraloval jeho všudypřítomný krajan Nasjrí. Během chvíle se všichni hráči přesunuli na druhou polovinu hřiště.
77'
Josan ve snaze o centr napálil prvního hráče, kterým byl Marcos Acuňa. Na programu bude rohový kop, tribuny pochopitelně ožívají!
75'
Navas s Carlosem otáčí těžiště na levou stranu, kde se zrodil další centr. Ani teď s ním Nasjrí nemohl naložit podle hostujících představ.
74'
Navas odcentroval přes Fidela. Júsuf Nasjrí se odpoutal od Josemy, ale hlavičku mezi tři tyče Casillovy brány nevměstnal.
73'
Míč rozhodčího patří fotbalistům Sevilly, kterým zbývá posledních dvacet minut, aby svému trenérovi dali k 55. narozeninám tříbodový dárek.
72'
Gonzálezovo ošetřování je spojeno s hromadným občerstvováním. V Elche by mělo být něco okolo sedmadvaceti stupňů.
71'
Po neúspěšném centru před Casillu byla Sevilla vytlačena zpátky na půlku, odkud přišla i malá domů na Bunúa. V tu samou dobu na hřišti leží Diego González.
70'
Diego Carlos neohroženě skočil pod nohy Mojicy, který kvaltoval po levé postranní čáře. Brazilský stoper dokonce ukořistil vhazování pro Navase.
69'
Na Júsufa Nasjrího si domácí obrana dává ve druhé půli mnohem větší pozor. Kamkoliv se hne, tam se musí potýkat s dotěrným soupeřem.
68'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Thomas Delaney.
67'
Alejandro Gómez bez cizího přičinění ztratil stabilitu ve chvíli, kdy zpracovával přihrávku do volné lokality v pokutovém území.
65'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Josema.
65'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Enzo Roco, přichází Guido Carrillo.
64'
Jesús Navas vedl rychlý protiútok čtyř hráčů. Pro přihrávku si vybral toho nejvzdálenějšího, jenže Mir při zakončení bez přípravy podebral míč takovým způsobem, že jej katapultoval několik metrů nad bránu.
63'
Ani z tohoto mráčku pršet nebude. Náhradní kapitán Fidel poslal centr nad hlavy všech, kteří se tlačili do malého vápna.
62'
Lamela se ani nedotkl míče a už stihl zavinit standardní situaci. Na levém kraji zezadu poslal k zemi Mojicu.
61'
Těsně před masivním posílením hostující ofenzivy promarnil Benedetto volný prostor na levé straně. Centr poslal mimo hřiště.
60'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Érik Lamela.
60'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Alejandro Gómez.
60'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Rafa Mir.
59'
Dnešní narozeninový oslavenec Lopetegui připravil hned trojí střídání. Ještě předtím se ale domácí zkusí něco vymyslet z autu v křídelním prostoru.
58'
Znovu je pískáno v domácí prospěch. Suso si přidržel Mojicu. Elche rychle rozehrálo, i když to bylo spíše směrem k vlastní brance.
57'
Joan Jordán byl zatažen za dres, ale rozhodčí to přešli bez odezvy. Jen o pár vteřin později přitom pískli faul na Raúla Gutiho.
56'
Kiko Casilla poslal odkop jen na nohy Karima Rekika. Vše tedy zůstává při starém, Sevilla kombinuje v nepalebné lokalitě.
55'
Zprava svěřenci Julena Lopeteguiho tak často nehrozí. Operuje tam Suso, který nyní byl čistě vytlačen mimo hrací plochu.
54'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Gonzalo Verdú, přichází Helibelton Palacios.
53'
Dnešní utkání sleduje 10 385 diváků.
52'
Útoky po levé straně hostům fungují. Marcos Acuňa už vykonstruoval několikátý nadějný centr. Nasjrí na něj těsně nedosáhl, což Elche uchránilo od pohromy.
51'
Výprava z Andalusie je hodně trpělivá. Už několik desítek vteřin se pohybuje pouze u středové čáry. Nečelí přitom žádnému presinku.
50'
Jinak se dění na hřišti asi měnit nebude. Sevilla se snaží najít cestu přes kompletní jedenáctku zformovanou před bránou Kika Casilly.
49'
Fidel šel za centrem z pravého křídla. Míč ale trefil v nekomfortní pozici na zakončení a Jasín Bunú v přímém ohrožení nebyl.
48'
Óscar Rodríguez se ocitl u koncové čáry. U malého vápna na jeho finální přihrávku čekal Nasjrí, nicméně vpůli cestu zastavil míč Casilla.
47'
Ani jeden z trenérů v pauze nevystřídal, takže jedinou změnou zůstává vynucený příchod Milly za zraněného útočníka Boyého.
46'
Až na jednu pětiminutovku měla Sevilla první poločas pod kontrolou. Ve zmíněné pasáži každopádně stihla inkasovat – v jedenácté minutě otevřel skóre Enzo Roco. Poté už to bylo jen o dobývání domácí obrany, jež povolila při bránění jedné ze standardních situací. Na 1:1 upravila stav přesná hlavička Júsufa Nasjrího, které předcházel nedopískaný „faul“ Rekika. Kvůli tomu odchází rozhodčí na přestávku za hlasitého pískotu.
45+3'
45+3'
Júsuf Nasjrí prodloužil neúplně přesný nákop na rohový kop. Většina hráčů se natlačila dovnitř malého čtverce, kam míč také letěl, ale obešlo se to bez střely na bránu.
45+2'
Za levou nohu se po pádu na zem drží Milla. Způsobilo to nepříjemné došlápnutí od Fernanda. Konat se bude domácí standardka z osy.
45+1'
Óscar Rodríguez nedoručil zásilku do plánovaného místa určení. Ze sraženého centru každopádně resultuje vhazování Acuni.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Júsuf Nasjrí startoval za nákopem z poloviny hřiště. Na předchozí gólovou hlavičku ale navázat nemohl, k míči to měl blíže Casilla.
43'
Úspěšná trefa ještě více povzbudí Sevillu, která na hřišti vesměs celou první půli dominuje. Domácí nutně potřebují přestávku.
42'
Stejně tak neudržel nervy záložník Fidel.
41'
Elche spustilo hromadné protesty kvůli údajnému faulu Rekika na Millu. Větší smysl ale neměly, o žlutou kartu si navíc řekl hrubě nespokojený Verdú.
40'
Sevilla právě vstřelila branku!
Pět minut před koncem poločasu je vyrovnáno na 1:1! Po faulu Josana se uskutečnila standardní situace z levého křídla. Marcos Acuňa špičkově nacentroval ke značce pokutového kopu, kde se k hlavičce protlačil JÚSUF NASJRÍ a Casilla se po balonu natahoval marně.
40'
Rakitićovy manévry vyústily jen ve ztrátu míče, jenže domácí se s ním znovu nedostali ani za půlící čáru.
39'
Na kolenou v tento okamžik trpí i Jesús Navas, kterého Fidel trefil míčem přesně mezi nohy. Soucítíme.
38'
Gonzalo Verdú byl po odehrání míče z lokality vedle pokutového území faulován Nasjrím. Maročan přišel do souboje s domácím kapitán hodně pozdě.
37'
Fanoušci se snaží trochu povzbudit domácí fotbalisty, kteří už dlouhou dobu odolávají velkému tlaku. Ten nyní přerušila nepřesná přihrávka pro Rakitiće.
36'
Júsuf Nasjrí ekvilibristicky udržel míč v hracím poli. Sevilla to zkusila zprava, ale Navasův centr ztroskotal na Rocovi.
35'
Držení míče: 40 % – 60 %.
34'
Teď se to Acuňovi trochu vrátilo, protože se s ním přenesením přes celou šířku hřiště nepojil hluboko hrající Suso.
33'
Óscara Rodrígueze minula přihrávka z půlící čáry hned o několik metrů. Marcos Acuňa se mu za to okamžitě omlouvá.
32'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Pere Milla.
31'
Rozhodčí dává hráčům krátkou pauzu. Z té už se asi nebude vracet Boyé, který se zranil při nedávné útočné akci.
30'
Lucas Boyé signalizuje na lavičku, že bude muset střídat. Casilla mezitím podržel Elche proti Najsrího pokusu z ostrého úhlu.
29'
Ten se později skutečně uskutečnil. Boyé z pravého okraje velkého vápna nahrál pod sebe a Raúl Guti solidně vyprášil Bunúovy rukavice.
28'
Domácí jsou hodně pasivní a jen přihlíží cirkulaci míče mezi soupeřovými obránci. Je to čekání na nějaký protiútok.
27'
Zámek u domácí branky povolil nepřesností Ivana Rakitiće. Před odkopem od branky si hráči jako Verdú nebo Diego González mohou trochu oddechnout.
26'
Darío Benedetto podstoupil důrazný střet uprostřed hřiště. K nelibosti sympaticky zaplněných ochozů se však nedovolený zákrok nepískal.
25'
Jordánovi nevyšla krátká prostrkávačka. Díky kontra-presinku se však nadále hraje na útočné polovině Sevilly.
24'
Casilla nemusel nikam skákat kvůli dalekonosné střele. Marcos Acuňa trefil jen pokryté místo uprostřed brány.
23'
Hráči Elche vystihli přenesení hry a sami se díky tomu pustili do rychlého brejku. Výborný centr zleva však přinesl jen nepřesné zakončení z hlavy Benedetta.
22'
Tak nakonec ho vystřídal Óscar Rodríguez, jenž rozehrál nakrátko. Centroval Saso, ovšem Verdú důležitý vzdušný souboj s Rekikem zvládl.
21'
Marcos Acuňa otřel míč o Josana a vybojoval další rohový kop, který si argentinský fotbalista nejspíše sám rozehraje.
20'
Hosté se docela rychle vzpamatovali z inkasovaného gólu a už několik minut vymýšlejí způsob k vyrovnání. Každou chvíli se na trávníku něco děje.
18'
Znovu prosvištěl míč vedle Casillovy pravé tyče! Nasjrí si našel centr zprava, ale zároveň nenaklonil hlavu tak, aby trefil bránu.
17'
Bránění standardky zvládli hráči Elche o něco lépe, než tomu bylo opakovaně k vidění na opačném konci hřiště.
16'
Kiko Casilla se proletěl vzduchem poté, co Jordán napřáhl z uctivé vzdálenosti. Resultuje z toho rohový kop.
15'
Elche se zatáhlo do kompaktního bloku. Přineslo to kýžené ovoce, jedna z mnoha hostujících přihrávek nevyšla podle plánu.
14'
Mojica nevyřešil nákop letící na Susa. Ten se každopádně dostal do nulového úhlu a z těžké pozice nepřehodil brankáře Casillu.
13'
Bez Koundého to v obraně Sevilly zatím vůbec nefunguje. Rušno bylo prakticky vždy, když se míč ocitl v pokutovém území.
11'
Elche právě vstřelilo branku!
V jedenácté minutě se nám poprvé mění skóre! Diego Carlos se několik vteřin jenom díval na Fidela, který si mohl dovolit stát kousek před vápnem. Ve finále bravurně načasoval průnikovou přihrávku. S tou sladil náběh ENZO ROCO a odrazem od vybíhajícího Bunúa otevřel skóre zápasu.
10'
Znovu to od hostů nebylo precizně ubráněné. Výsledek byl ale stejný jako před chvílí, střela Karima Rekika byla ztečována na roh.
9'
Jesús Navas nezkrotil těžkou přihrávku a musel se rychle vracet. Po tečovaném centru se míč zdržel v pokutovém území a nakonec byl k vidění volej Gutiho, jenž Bunú raději vyrazil.
8'
Lucas Boyé poprvé doručoval zásilku před bránu Sevilly. Bunú se nepochopil s obráncem, který mu míč ukradl. Nemilé následky to ale nemělo.
7'
Teď to neměl Kiko Casilla moc složité. Nákop z poloviny byl pro něj v ideální letové hladině.
6'
Od začátku se to valí jen na branku Casilly. Elche se ještě pořádně nepodívalo na útočnou polovinu.
5'
Acuňa sklepl skvěle přenesený míč do vápna. Roco to tam úplně nezvládl a pustil ke střele Óscara Rodrígueze, který orazítkoval tyč!
4'
Darío Benedetto vyběhl s míčem za postranní čáru. Po autu Navase Sevilla utekla z nepříjemného napadání přihrávkou na volnější levou stranu k Óscaru Rodríguezovi.
3'
Sevilla nastoupila bez stopera Koundého, který se v nejbližší době bude dost možná stěhovat na jinou adresu. Na lavičku se naopak posadila nejnovější akvizice z Dortmundu – záložník Delaney.
2'
Úvodního výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté v černých dresech.
1'

Elche CF: Casilla – Roco, Verdú, González – Josan, Guti, Fidel, Marcone, Mojica – Benedetto, Boyé.
Náhradníci: Andreu, Badía – Álamo, Barragán, Carrillo, Donald, Josema, Milla, Palacios, Piatti, Morente, Mascarell.

Sevilla FC: Bunú – Navas, Diego Carlos, Rekik, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić – Suso, Nasjrí, Óscar Rodríguez.
Náhradníci: Díaz, Dmitrović – Augustinsson, Gudelj, Idrissi, Lamela, Mir, G. Montiel, A. Gómez, Romero, Carmona, Delaney.

Rozhodčí: Gómez – Romero, Granado.
Vzájemné zápasy 20/21

17.03.2021 Sevilla – Elche 2:0
06.03.2021 Elche – Sevilla 2:1.
Sevilla FC

Zatímco Elche je předurčeno k boji o záchranu, tak hostující parta bezpochyby bude bojovat na místech zaručující účast v pohárové Evropě. Dosavadní průběh sezóny tomu odpovídá. Sevilla v prvním kole využila vyloučení brankáře Zidanea a s přehledem zvítězila 3:0 nad Vallecanem. Ve druhém kole to byla mnohem náročnější šichta. Svěřenci trenéra Lopeteguiho porazili domácí Getafe výsledkem 1:0 gólem Lamely až z 93. minuty. V tabulce LaLigy se díky tomu ocitli na úplném čele. Zranění dnes nepustí do hry Lucase Ocampose a Olivera Torrese.
Elche CF

Skromně vedený klub z provincie Alicante se zřejmě bude i tento rok pohybovat ve spodní třetině tabulky, kde se v předchozím ročníku umístil na prvním nesestupovém místě. A právě na sedmnácté příčce se Elche nachází i po dvou odehraných kolech. V tom prvním všemi deseti bralo bod za bezbrankovou remízu s Bilbaem. Špatně si nevedlo ani před týdnem na hřišti favorizovaného Atlética Madrid, kde prohrálo pouze 0:1 gólem Correy. Na marodce se aktuálně nachází jen dvaatřicetiletý útočník Pablo Piatti.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího kola španělské LaLigy. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Elche a Sevillou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.