La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Atlético - 21. září 2021   19:30

Getafe
45' S. Mitrović (Nemanja Maksimović)
1:2
(1:0)
Atlético
78' L. Suárez  (Hermoso) • 90+1' L. Suárez  (Vrsaljko)
Getafe
Soria – Iglesias, Dakonam, S. Mitrović, Cuenca, Olivera – Florentino (90+4. Poveda Romera), Nemanja Maksimović, Aleñá – Jaime Mata, Macías (68. Ünal).
Cuadra – Barbero, Lopez
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Atlético

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:11.
Je konec! Atlético Madrid otočilo duel na půdě Getafe a vítězí 2:1. Po prvním poločase totiž prohrávalo. O něco aktivnější přitom bylo favorizované Atlético Madrid, jenže hosté svou velkou šanci zahodili, když Suárezův volej vyrazil Soria na roh. V závěru prvního poločasu pak přesnou hlavičkou poslal Getafe do vedení Stefan Mitrovič. Po změně stran si Getafe dlouho drželo vedení. Zlom přišel v 74. minutě, kdy byl vyloučen Carles Aleňá. Poté se o slovo přihlásil Luis Suárez, který v 78. minutě vyrovnal a v první minutě nastavení rozhodl o triumfu Simeoneho družiny.
90+7'
90+7'
V sedmé minutě nastavení fauloval Cunha, který za zbytečné došlápnutí vidí žlutou kartu.
90+6'
Žlutou kartu dostává Jorge Cuenca (Getafe CF).
90+5'
Atlético si proti oslabenému soupeři s přehledem drží své vedení a nikam se nežene. Hráči hostujícího celku jsou aktivnější a bez problémů kráčí za třemi body.
90+4'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Florentino, přichází Darío Poveda Romera.
90+3'
Žlutou kartu dostává Yannick Carrasco (Atlético Madrid).
90+1'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atléticu Madrid se obrat nakonec povede! Na vysoký centr z pravé strany si na malém vápně počkal LUIS SUÁREZ, který dostal moře volného prostoru a hlavou nedal gólmanovi sebemenší nárok!
90'
Nemanja Maksimovič na polovině Atlética takovým zápasnickým chvatem složil soupeře a vidí žlutou kartu.
90'
Atlético už vrhá všechny síly do útoku. Do vápna směřoval další vysoký centr z pravé strany, ale pro míč si bez problémů dokráčel gólman David Soria.
89'
Po souboji v pokutovém území upadl Brazilec Cunha, který nejprve reklamoval nedovolený zákrok, ale sudí ukázal pouze odkop od branky.
88'
Atlético se po delší době nastěhovalo na polovinu domácího celku. Do vápna směřoval další centr na Luise Suáreze, před kterým zachránil situaci obětavou rybičkou Dakonam.
87'
Getafe zahrávalo další rohový kop. Prudký centr směřující na přední tyč odkopl do bezpečí hned první obránce v červenobílém dresu Atlética Madrid.
86'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Šime Vrsaljko.
85'
Getafe se dostalo do útoku, kde střídající Enes Ünal aktivním napadáním rozehrávky soupeře získal pro Getafe rozehrávku rohového kopu.
84'
Atlético se nyní prakticky nemůže usadit na polovině soupeře. Getafe si ale z tlaku pomáhá jen dlouhými nákopy na polovinu favorizovaného celku.
83'
Dakonam si dal pozor na nákop za obranu domácího celku a zpracoval si míč pravačkou. Domácí Getafe hrou s míčem ve své moci sbírá cenné sekundy.
82'
Do kombinace Atlétia Madrid se vloudila nepřesná přihrávka. Na pravé straně už míč ve hře nedokázal udržet střídající Hermoso.
81'
Hosté už se opět usadili na polovině svého soupeře, kde kombinují s míčem na kopačkách a hledají si prostor pro zakončení.
79'
Branka skutečně platí a Atlético Madrid vyrovnává na 1:1. Hosté navíc budou útočit na vítězství.
79'
Tak pozor! Ještě se řeší, zda Luis Suárez nestál v době přihrávky v ofsajdu.
78'
Je vyrovnáno! Atlético nakonec dokázalo udeřit z takové nenápadné akce! Na centr z levé strany si naběhl LUIS SUÁREZ, který si míč zpracoval a druhým dotekem jej poslal pod břevno!
77'
Atlético zahodilo další obrovskou šanci! Nejprve zakončil Cunha, ale k odraženému míči se dostal Suárez, jehož ránu z těsné blízkosti zneškodnil Soria.
76'
Jaime Mata při obranném zákroku doslova sestřelil rohový kop, což odnesl křečí. Domácí hráč nyní zůstává ležet na trávníku.
75'
Dá se očekávat, že tlak Atlética Madrid proti oslabenému soupeři ještě poroste. Hráči v červenobílém už se nastěhovali do blízkosti velkého vápna.
74'
Je to tak! Aleňa se doslova prošel po lýtku svého soupeře a musí do sprch!
73'
Tak pozor! Po zákroku na Cunhu se řeší u VARu červená karta pro Aleňu!
73'
Po následném přímém kopu se u vzdálenější tyče dostal do zakončení stoper Savič, ale domácí brankář David Soria stál na správném místě.
72'
Florentino ostrým skluzem sestřelil de Paula a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
71'
Atlético už se opět usadilo na polovině Getafe, ale hosté teď kombinují daleko od domácí svatyně. Domácí navíc hráče na míči pravidelně zdvojují.
70'
Domácí brankář Soria si pohlídal nepřesnou přihrávku za obranu Getafe a před napadajícím soupeřem jednoduše odkopl míč do bezpečí.
69'
Mohlo být vyrovnáno! Na parádní centr z pravé strany si naběhl Luis Suárez, který hlavičkou z těžké pozice orazítkoval břevno!
68'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází José Macías, přichází Enes Ünal.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Matheus Cunha.
67'
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).
66'
Žlutou kartu dostává Jaime Mata (Getafe CF).
66'
Atlético zahrávalo další přímý kop. Na vysoký centr si naskočil Luis Suárez, ale ve vzdušném souboji s Dakonamem neměl šanci na úspěch.
65'
Žlutou kartu dostává Héctor Herrera (Atlético Madrid).
64'
José Macías se znovu řítil do pokutového území, ale na jeho hranici jej skvěle obral o míč střídající Mario Hermoso. Atlético ale potřebuje hrát na opačné straně.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Mario Hermoso.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Rodrigo de Paul.
62'
Renan Lodi chtěl hlavou prodloužit míč na Correu, ale druhý jmenovaný jeho sklepnutí nepochopil a vůbec se za míčem nerozběhl.
61'
Getafe zahrávalo přímý kop. Carles Aleñá dloubl míč do pokutového území hodně zajímavě, ale Savič před Dakonamem zažehnal nebezpečí.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Getafe si stále drží svůj těsný náskok. Atlético po změně stran sice zvýšilo aktivitu, ale do vyložených šancí se nedostává.
58'
Hra je přerušena! Domácí útočník Macías zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
57'
Právě Jaime Mata si v dalším hlavičkovém souboji se Savičem výborně pokryl míč a byl faulován. Domácí Getafe tak nasbírá cenné sekundy k dobru.
56'
Další pokus Getafe o rychlý přechod do útoku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Jaime Mata.
55'
Až nyní Kieran Trippier vybojoval míč pro Atlético na pravé straně hrací plochy. Zadáci úřadujícího mistrovského celku teď kombinují na vlastní polovině.
54'
Getafe se opět usadilo na polovině soupeře, kde si domácí vyměňují krátké přihrávky. Hráči Atlética se teď jen těžko dostávají k balónu.
53'
Getafe může po delší době uklidnit hru. Na polovině hřiště zahrál ve skluzu rukou Renan Lodi, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
52'
Antoine Griezmann se zpoza velkého vápna opřel do míče, ale jeho rána levačkou se vznesla až nad břevno domácí branky.
51'
Yannick Carrasco se hnal do blízkosti velkého vápna, ale Carles Aleñá jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Atlético tak bude zahrávat přímý kop.
50'
Llorente po rychlém přechodu do útoku odcentroval z pravé strany, nicméně před dobíhajícím Griezmannem odehrál míč do bezpečí Dakonam.
49'
Atlético vlétlo do druhého poločasu hodně aktivně. Hosté byli znovu nastěhovaní kolem velkého vápna, ale centry si domácí zadáci pohlídali.
48'
Luis Suárez si tentokrát troufl na kličku, kterou ošálil prvního soupeře, ale další hráč v modrém dresu Getafe už před ním míč odkopl do bezpečí.
47'
Hosté hned v úvodu druhého poločasu zahrávali rohový kop. Přihrávka nakonec propadla k Luisi Suárezovi, jehož další pobídku srazil obránce na další roh.
46'
Atlético Madrid obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Favorizovaný celek bude muset po změně stran pořádně zabrat.
46'
První poločas končí a platí po něm překvapivý stav 1:0 pro Getafe! O něco aktivnější přitom bylo favorizované Atlético Madrid, jenže hosté svou velkou šanci zahodili, když Suárezův volej vyrazil Soria na roh. V závěru prvního poločasu pak přesnou hlavičkou poslal Getafe do vedení Stefan Mitrovič.
45+1'
45'
Getafe právě vstřelilo branku!
Domácí celek se ještě před přestávkou dostává do vedení! Vše rozjela chyba Jana Oblaka, který neudržel v rukavicích centr z levé strany. Akce Getafe následně pokračovala. Na centr z pravé strany si naběhl STEFAN MITROVIĆ, který hlavou o tyč poslal Getafe do vedení!
45'
Jaime Mata v závěru prvního poločasu vybojoval pro domácí celek přímý kop z levé strany hrací plochy. Jeho rozehrávky se ujal Iglesias, ale centrem do vápna našel jen připraveného Lodiho.
44'
Luis Suárez si pohybem řekl o další přihrávku za obranu Getafe, ale míč se po trávníku svezl do rukavic vyběhnutého brankáře domácího mužstva.
43'
Mathias Olivera vhazoval na levé straně, ale jeho pobídku zastavil Herrera. Atlético ale následnou nepřesností v rozehrávce vrátilo míč soupeři.
42'
Kieran Trippier na pravé straně dohnal dlouhou přihrávku a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídku ale zablokoval dobře postavený Cuenca.
41'
Aleňa na pravé straně obral o míč obránce Lodiho, dostal se na hranici velkého vápna a dloubl míč do šestnáctky. Jeho pobídku odvrátil do bezpečí Savič.
40'
Correa si připravil míč ke střele v blízkosti velkého vápna, ale nakonec místo zakončení ještě rozehrál na levou stranu hrací plochy.
39'
Atlético zůstává usazené před pokutovým územím soupeře. Na pravé straně kouzlil s míčem Llorente, ale získal pro svůj celek jen vhazování.
38'
První obrovská šance Atlética Madrid! Do padajícího míče se z voleje položil Luis Suárez, ale domácí brankář Soria jeho dělovku skvěle vyrazil!
37'
Macías výborně napadal záložníky Atlética a donutil Llorenteho k přihrávce do zadních řad. Domácí se zatím stačili srovnat do kompaktního bloku.
36'
Jan Oblak se opět musel zapojit do rozehrávky Atlética Madrid. Hosté mají s výstavbou útoku velké problémy. Domácí se totiž skvěle pohybují.
35'
Llorente sice uspěl v souboji na polovině Getafe, ale k odraženému míči se už nedostal nikdo z hostů. Domácí tak mohou vhazováním uklidnit dění na hřišti.
34'
Luis Suárez sice zahrál jednomu z obránců na housličky, ale po následném kontaktu se poroučel k zemi. Podle hlavního arbitra se o faul nejednalo.
33'
Domácí Jaime Mata střelou z pokutového území sice prověřil pozornost Jana Oblaka, ale podle asistenta rozhodčího stál v těsném ofsajdu. Vzrušení tak bylo zbytečné.
32'
Getafe zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde vládli zadáci Atlética Madrid.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme hodně bojovný duel. Favorizované Atlético je sice aktivnější, ale do zakončení se dostávají spíše domácí.
29'
Luis Suárez se hnal za nákopem za obranu Getafe, jenže obránce Dakonam se k němu stáhl o něco rychleji a odkopl míč do zámezí.
28'
Jan Oblak si musel dát dobrý pozor na prudkou malou domů, kterou mu adresoval Correa. Slovinský brankář těžkou situaci zvládl s noblesou.
27'
José Macías dostal přihrávku do skvělé pozice v pokutovém území, ale nepochopitelně střílel vnějším nártem a slabou střelou vůbec netrefil branku.
26'
Correa se z pravé strany dral do pokutového území, ale důrazný obránce jej čistým zákrokem nepustil do velkého vápna. Atlético se zatím těžko dostává do zakončení.
25'
Macías se zpoza velkého vápna levačkou opřel do odraženého míče, ale jeho přízemní pokus minul branku Atlética Madrid o pořádný kus.
24'
Jaime Mata přenesl hru na pravou stranu, kde byl Iglesias, ale jeho prudký přízemní centr srazil do bezpečího hned první hráč v červenobílém dresu.
22'
Luis Suárez vlétl do souboje na hranici velkého vápna, kde fauloval a vidí žlutou kartu.
21'
Juan Iglesias se hnal na pravé straně do pokutového území, ale pomohl si zatažením za dres jednoho ze stoperů Atlética Madrid. Hosté budou rozehrávat.
20'
Hostující celek zahrával další přímý kop ze zajímavé pozice. Jeho rozehrávky se chopil právě faulovaný Renan Lodi, ale Savič hlavou přestřelil.
19'
Iglesias ostrým skluzem poslal k zemi unikajícího Renana Lodiho a je k podivu, že za takový zákrok nedostal ani žlutou kartu. Diví se i hráči Atlética.
18'
Carrasco si došel pro míč na pravou stranu, kde jej faulem poslal na trávník Carles Aleñá. Getafe se ale daří brzdit akce Atlética hned v zárodku.
17'
Kieran Trippier dostal přihrávku na pravou stranu, kam musel hodně spěchat a s míčem se dostal do autu. Podle sudího to ale bylo po zásahu domácího hráče.
16'
Renan Lodi si na levé straně zkoušel obhodit obránce, ale předkopl si míč daleko před sebe a už jej nedohnal na hrací ploše. Zatím je hra plná nepřesností.
15'
Juan Iglesias spěchal za přihrávkou na pravou stranu hrací plochy, ale podle hlavního arbitra už jej nedokázal udržet ve hře. Vhazovat bude Atlético.
14'
Kieran Trippier opět vhazoval na pravé straně. Uvedení míče do hry ale nebylo podle pravidel. Sudí tak nařídil vhazování pro Getafe. I tohle se na vrcholné úrovni občas stává.
13'
Domácí hráči nyní zvýšili presink na polovině Atlética a vybojovali míč. Maksimovič ale zkusil rychlé přenesení hry na levou stranu, kde neměl spoluhráče.
12'
Djene Dakonam nakopl míč na hranici velkého vápna, nicméně zadáci Atlética míč bez problémů odehráli ven ze šestnáctky.
11'
Jaime Mata se znovu stáhl pro míč na polovinu hrací plochy, kde jej Trippier nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Domácí celek bude rozehrávat.
10'
Domácí brankář Soria nakopl míč na levou stranu, kde v hlavičkové souboji uspěl Kieran Trippier. Krajní zadák Atlética navíc našel Suáreze, který ale neobešel důrazného stopera.
9'
Hosté zahrávali další rohový kop. Jeho exekuce se opět chopil Kieran Trippier, který odcentroval na zadní tyč, ale před Savičem zakročil Mitrovič.
8'
Domácí útočník Jaime Mata si v hlavičkovém souboji se Savičem pomohl nedovoleným zákrokem a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
7'
Getafe se po delší době podívalo na polovinu favorizovaného Atlética Madrid. Luis Suárez se ale stáhl pomoci svým spoluhráčům a získal míč.
6'
Kieran Trippier se ujal rozehrávky rohového kopu Atlética Madrid, jenže jeho centr si ve vápně našel jen Gimenéz, který podle rozhodčího zahrál rukou.
5'
Další akci Atlética Madrid zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Na pravé straně se uvolnil Kieran Trippier, ale nepohlídal si postavení.
4'
Héctor Herrera se s míčem dostal na polovinu hřiště a přízemní pobídkou přenesl těžiště hry na levou stranu. Atlético je v úvodu aktivnější.
3'
Domácí se mohli znovu vydal do útoku, ale Marco Aleňa se na levé straně nedokázal dobře zorientovat a levačkou kopl míč jen do těsného autu.
2'
Savič poslal přihrávku na pravou stranu, kam spěchal Kieran Trippier. Anglický hráč ihned poslal míč do vápna, ale Luis Suárez se nedokázal prosadit.
1'
Domácí Getafe obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Getafe se ihned vydalo do útoku, ale nákop skončil v moci obránců Atlética.
1'
Oba týmy už nastupují na hřiště. Getafe bude hrát v modrém, zatímco Atlético oblékne červenobílou sadu.

Getafe CF: Soria – Iglesias, Dakonam, S. Mitrović, Cuenca, Olivera – Florentino, Nemanja Maksimović, Aleñá – Jaime Mata, Macías.
Náhradníci: Conde, Yáñez – Koffi, Chema, Patrick, Poveda Romera, Nyom, Timor, J. Silva, Damián Suárez, Ünal.

Atlético Madrid: Oblak (C) – Trippier, Savić, J. Giménez, Lodi, Á. Correa, M. Llorente, H. Herrera, Carrasco, L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Lecomte – Cunha, de Paul, Felipe, Hermoso, Serrano, Šaponjić, Simeone, Vrsaljko.

Rozhodčí: Cuadra – Barbero, Lopez.
Getafe CF

Domácí Getafe je na tom mnohem hůře. Celek z předměstí Madridu prožívá doslova hororový vstup do nového ročníku nejvyšší španělského soutěže. V pěti duelech nezískal ani bod a se skóre 1:8 se krčí na předposlední devatenácté pozici ligové tabulky. Naposledy Getafe padlo výsledkem 0:3 na půdě Vallecana. Navíc se zranil český reprezentant Jakub Jankto, kterého trápí lýtková kost.
Atlético Madrid

Hostující Atlético Madrid letos prožívá solidní vstup do nového ročníku. Úřadující španělský mistr odehrál v letošním ročníku zatím pět zápasů, ve kterých vybojoval jedenáct bodů a patří mu druhá pozice ligové tabulky. Na vedoucí Real Madrid navíc Atlético ztrácí pouhé dva body. V posledním kole uhrálo doma jen bezbrankovou remízu s Bilbaem. Ještě před tímto soubojem v Lize mistrů doma rovněž hrálo bez branek s Portem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Getafe CF a Atléticem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.