La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Celta Vigo - 25. října 2021   21:00

0:3
(0:0)
Celta Vigo
55' S. Mina  (Méndez) • 58' Aspas  (Méndez) • 73' S. Mina  (Galhardo)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cuenca, Olivera – Arambarri, Florentino, Timor (60. Poveda Romera), Aleñá (67. S. Mitrović) – Nemanja Maksimović – Sandro Ramírez (45+1. Ünal).
J. Martínez – J. Gil, I. De Francisco
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
7630 diváků
Celta Vigo
Dituro – Mallo (C), Aidoo (66. N. Araujo), Murillo, Galán – Beltrán – Méndez, Denis Suárez (80. Yokuşlu), Nolito (71. Galhardo) – S. Mina (80. Álvarez), Aspas (71. Cervi).

A to už je pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a u dalších přenosů zase brzy na viděnou.
Další vystoupení čeká na oba týmy v rámci vloženého 11. kola už ve čtvrtek. Vigo doma přivítá vedoucí Real Sociedad, Getafe se představí na hřišti šestnácté Granady.
Vigo si po třetím triumfu v sezoně polepšilo o jednu pozici na čtrnácté místo. Getafe zůstává s pouhými dvěma body na chvostu dvacetičlenné tabulky.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:11.
Po nezáživné první půli začaly v té druhé padat góly. Aktivní Vigo poslal deset minut po změně stran do vedení Mina, jenž po rohovém kopu hlavičkoval neomylně k pravé tyči. Jen o tři minuty později navyšoval náskok Celty Aspas, jenž se po čechraném balonu z kopačky Méndeze odpoutal ve vápně od Dakonama a dloubl balon o ruku brankáře do sítě. Jen chvilku poté vyfasoval Dakonam za svůj šlapák na Minu červenou kartu a šance Getafe na první výhru v sezoně vzaly definitivně zasvé. Na konečných 3:0 pro Vigo pak v 73. minutě upravoval svou druhou trefou v utkání Mina, jenž těžil z patičky Galharda a střílel podél brankáře k pravé tyči.
90+5'
90+4'
David Soria trochu podběhl centr z pravé strany. Nakonec na něj přeci jen konečky prstů dosáhl a se štěstím ho dostal mimo šestnáctku. Chvíli předtím hosté neúspěšně reklamovali hru rukou ve vápně.
90+3'
Hugo Mallo faulován na pravém okraji hřiště zezadu Jorgem Cuencou. Standardka pro Vigo.
90+2'
Po centru z levé strany se mohl mezi střelce zapsat střídající Okay Yokuşlu. Svou hlavičku zakroutil zhruba metr vedle levého horního růžku Soriovy brány.
90+1'
Javier Galán potáhl míč z levé strany do vápna. Jeho pokus o přihrávku před branku byl zblokován na roh.
90+1'
Budou to ještě čtyři minuty. Čekalo se asi méně.
90'
Již běží poslední minuta řádné hrací doby. Hosté spokojeně kombinují s míčem na vlastní polovině. Uvidíme, kolik se hlavní arbitr rozhodne za rozhodnutého stavu nastavovat.
88'
Bylo to tak. Po nákopu Damiána Suáreze si vyběhl pro balon Matías Dituro, jenž jej nadvakrát zkrotil do rukavic.
87'
Další standardka pro domácí mužstvo. I tentokrát je to z uctivé vzdálenosti a očekávat lze tak spíše centr.
86'
Nákop do pokutového území odvrátili hosté za postranní čáru. Getafe vhazuje kousek od rohového praporku.
85'
Rozběhnutý Enes Ünal faulován na útočné polovině Néstorem Araujem. Standardní situace Getafe, na přímou střelu to ale není.
84'
Rozhodčí Martínez se snaží držet hráče na uzdě a tasí v závěru duelu z kapsičky jednu kartu za druhou.
83'
Žlutou kartu dostává Jeison Murillo (Real Club Celta de Vigo).
82'
Žlutou kartu dostává Erick Cabaco (Getafe CF).
81'
Další červená karta pro Getafe, tentokrát pro na střídačce působícího obránce Chemu Rodrígueze, který se tak dnes s jistotou do hry nedostane.
80'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Hugo Álvarez.
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Okay Yokuşlu.
79'
Na Getafe je teď znát snaha vsítit alespoň čestný gól. Fotbalisté v modrých dresech podnikli akci po levé straně. Nemanja Maksimović měl v jejím závěru příliš málo prostoru a o míč přišel.
78'
Damián Suárez odcentroval z pravé strany do vápna. Enes Ünal si zpracoval míč, po střetu s Néstorem Araujem ale skončil na zemi. Getafe si žádalo penaltu, ta se ovšem nepíská.
75'
Příznivci Getafe se po třetí inkasované brance svého týmu mohutně zvedají ze sedadel a rozcházejí se do svých domovů. Vítězství se nedočkají ani na desátý letošní pokus.
73'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Hosté přidávají třetí branku. Denis Suárez přihrával do uličky a po hezké patičce střídajícího Thiaga Galharda střílel z pravé strany vápna SANTIAGO MINA podél brankáře k bližší tyči.
71'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Thiago Galhardo.
71'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Franco Emanuel Cervi.
69'
Fotbalisté Viga proti oslabenému soupeři v pohodě kontrolují hru a nikam se aktuálně neženou. Dnes z toho bude s největší pravděpodobností třetí letošní výhra a posun na čtrnáctou příčku tabulky.
67'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Stefan Mitrović.
67'
Další rohový kop Viga. Po centru z levé strany hlavičkoval nepřesně daleko napravo od branky Santiago Mina. Důležité je, že je po ošetření schopen pokračovat ve hře.
66'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Joseph Aidoo, přichází Néstor Araujo.
64'
Následný přímý kop nerozehrál Nolito vůbec špatně. Střelu kousek zpoza vápna tlačil pod břevno. David Soria míč vytáhl na rohový kop.
63'
Je to skutečně tak! Djené Dakonam vidí za svůj nevybíravý šlapák kartu červené barvy a putuje předčasně ze hřiště. Další velká komplikace pro Getafe!
62'
Autor úvodní branky už odkulhává v péči lékařů za postranní čáru. Sudí Martínez navíc zkoumá video a ve hře je i případná červená karta.
61'
Djené Dakonam naběhl u postranní čáry do Santiaga Miny, s nímž to nevypadá vůbec dobře.
60'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází David Timor, přichází Darío Poveda Romera.
58'
Celta odskakuje na rozdíl dvou branek! Brais Méndez odcentroval z otočky na střed vápna, kde se od Dakonama odpoutal IAGO ASPAS a dloubl míč z bezprostřední blízkosti do sítě. David Soria si na něj sáhl, zastavit ho ale nedokázal.
57'
Getafe mělo možnost bleskově zareagovat. Po rohovém kopu z levé strany se však nebezpečí před svatyní Viga neurodilo.
55'
Z rohového kopu už jdou hosté do vedení! Centr zleva na bližší tyč prodloužil Brais Méndez na SANTIAGA MINU a ten hlavičkoval neomylně k pravé tyči.
54'
Iago Aspas vystihl špatnou zpětnou přihrávku Davida Timora a upaloval na branku. Vyhrál běžecký souboj s Jorgem Cuencou, jeho střelu ale výborně vyrazil na roh David Soria.
53'
Akce Viga skončila předčasně. Santiago Mina byl v momentě nákopu v ofsajdu, což rozhodčím neuniklo.
52'
Po přetaženém centru Maura Arambarriho přišla hlavička z levé strany, kterou si v pohodě pohlídal Matías Dituro.
51'
Dnešní utkání sleduje 7 630 diváků.
49'
Hugo Mallo hledal přihrávkou po zemi z pravé strany vápna na středu Santiaga Minu. Obrana Getafe míč dostala včas z pokutového území.
48'
Matías Dituro si stáhl do rukavic centrovaný míč vyslaný z levé části hrací plochy. Jeho autorem Mathias Olivera.
47'
Javier Galán se dostal na polovině hřiště s míčem za autovou čáru. Hrát mohou domácí.
46'
Úvodní střelu druhé půle obstaral zpoza šestnáctky David Timor. Šlo o hodně nepřesný pokus, který zamířil výrazně vedle pravé tyče.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Dohrávka 10. kola La Ligy mezi Getafe a Vigem toho v první půli příliš nenabídla. Hraje se vesměs opatrný fotbal, při němž mají herně navrch hosté. Ti si také vypracovali jedinou vážnější možnost, když po nepovedeném rohovém kopu Getafe založil rychlý protiútok dalekým nákopem na Nolita Mina. Prvně jmenovaný útočník ale na konci akce střílel po zemi jen do brankáře.
45+2'
45+2'
Vigo dohrává závěrečné momenty poločasu na útočné polovině. Už se ale zřejmě nic moc nestane.
45+1'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Enes Ünal.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Sandro Ramírez opět na trávníku, tentokrát bez cizího zavinění. Vypadá to na zdravotní problém, který nedovolí domácímu útočníkovi pokračovat v utkání.
44'
Míč si odkrokoval sám faulovaný Sandro Ramírez. Obstřelil sice zeď, míč ale umístil nad břevno. Matías Dituro dráhu letu balonu kontroloval.
42'
Joseph Aidoo se kousek před hranicí šestnáctky ohnal po Sandru Ramírezovi, který padl na zem. Je z toho první žlutá karta a zajímavá standardní situace pro Getafe.
41'
Brais Méndez našel krátkým centrem z pravé strany hlavu Santiaga Miny. Ten zakončoval slabě výrazně vedle vzdálenější levé tyče.
40'
Zajímavá možnost i na druhé straně. Po Oliveirově přihrávce zleva byla střela Sandra Ramíreze uvnitř vápna zblokovaná. Carles Aleñá poté z dorážky mířil vysoko nad branku.
38'
Domácím se roh nepovedl a Vigo se hnalo do rychlého protiútoku. Na jeho konci byl po Minově přenesení hry z levé strany šestnáctky zakončující Nolito, kterého neuhlídal Florentino. Po zemi ale mířil tváří v tvář jen do brankáře Getafe!
37'
Z levé strany odcentroval Carles Aleñá na střed vápna. Sandro Ramírez získal tečovanou hlavičkou pro Getafe první roh.
36'
Po vzdušném souboji uvnitř středového kruhu padl k zemi David Timor. Hra je teď dost rozkouskovaná.
35'
Na půlící čáře byl Sandro Ramírez faulován Jeisonem Murillem. Míč si mohou na chvíli užít fotbalisté Getafe, kteří se zatím vesměs brání.
34'
Převahu Viga dokumentuje statistika držení míče. Ta vyznívá z 66 procent lépe právě pro hostující tým.
33'
Za balonem se dral rozběhnutý Santiago Mina. Obránce Getafe na poslední chvíli odehrál míč na vlastního brankáře, který ihned odkopával.
32'
Carles Aleñá se dostal s míčem do autu. Fotbalisté Getafe znovu nespokojeně gestikulují. Zatím tahají herně za kratší konec pomyslného provazu.
31'
Mauro Arambarri se střetl s Josephem Aidooem a domácí si žádali odpískání faulu. Rozhodčí Martínez byl jiného názoru.
29'
Z pravé strany centroval před branku Iago Aspas. Došlo na blok, po němž Celta vhazuje vedle rohového praporku.
28'
Po Galánově centru z levé strany zaváhal ve vápně Djené Dakonam. Míč jen tak tak nepropadl k nabíhajícímu Nolitovi, jenž by zakončoval z dobré pozice.
27'
Vigo získalo svůj třetí roh. Po rozehrávce nakrátko přeci jen přišel zprava centr do šestnáctky. Domácí obrana ale balon ihned odvrátila až na druhou polovinu.
26'
David Timor od sebe odstrčil Frana Beltrána, který po úderu do tváře skončil na trávníku. Rozehrávat bude Vigo.
25'
Iago Aspas faulován na útočné polovině. Florentinovi po jeho skluzu domlouvá rozhodčí. Příště už by to klidně mohlo být za žlutou kartu.
23'
Akce pokračovala. Ke střele zpoza velkého čtverce se dostal David Timor, mířil ale výrazně napravo od branky.
22'
Těsně před čárou lemující šestnáctku upadl po kontaktu s Jeisonem Murillem Sandro Ramírez. Getafe ale standardku nezískalo. Domácí útočník pádu dost přidal.
21'
Po centru z pravé strany se do balonu opřel ze druhé vlny dobíhající Nolito. Z hranice šestnáctky mířil jen doprostřed branky, kde číhal připravený David Soria.
20'
Pokračuje se ve hře. Aktivnější Vigo vybojovalo svůj druhý rohový kop.
18'
Přetažený centr z levé strany vracel pod sebe Iago Aspas. Hugo Mallo pálil z pravé strany vápna jen do na hranici malého vápna stojícího Djeného Dakonama, který to schytal do intimních míst a zůstává otřesen.
17'
Zadáci Viga kombinují s balonem na vlastní polovině, kde zapojili do hry i brankáře Ditura. Zatím je to hodně opatrná podívaná.
16'
Průnik Javiera Galána zastavil nastavenou kopačkou Florentino. Počínal si nedovoleně.
15'
Podobně si na protějším konci hřiště počínal i Brais Méndez. Jeho centr z pravé strany skončil v rukavicích domácího gólmana.
13'
Z levého okraje hřiště odcentroval na hranici malého vápna Mathias Olivera. Ve vzdušném prostoru ale kraloval brankář Matías Dituro.
12'
Další pokus o nákop za obranu odvracel Jorge Cuenca za postranní čáru. Následovala nepřesná přihrávka, po níž se bude rozehrávat od branky Getafe.
11'
Centr z levé strany proletěl pokutovým územím. Po chvíli si stáhl do rukavic nepřesný nákop David Soria.
10'
Po teči Damiána Suáreze budou hosté zahrávat první rohový kop. Pro své barvy ho vybojoval Nolito.
9'
Balon se momentálně pohybuje v okolí středového kruhu, kde si ho oba týmy vyměňují jako pověstný horký brambor.
7'
Zahřívací zákrok má za sebou i Matías Dituro. Po centru z levé strany hlavičkoval Mauro Arambarri jen doprostřed branky.
6'
Po rychlém náběhu za obranu prověřil Davida Soriu první střelou Brais Méndez. Brankář Getafe byl ale na zemi včas.
5'
Stejná herní situace, jen v opačném gardu. Balon uvede zpoza postranní čáry vhozením do hry Mathias Olivera.
3'
V úvodu drží balon Celta. Ta nyní získala na polovině soupeře autové vhazování.
1'
Fotbalisté Getafe nastoupili do zápasu v modrých dresech. Vigo hraje v červeno-bílé kombinaci.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cuenca, Olivera – Arambarri, Florentino, Timor, Aleñá – Nemanja Maksimović – Sandro Ramírez.
Náhradníci: Conde, Yáñez – Cabaco, Chema, Iglesias, Koffi, Macías, S. Mitrović, Nyom, Poveda Romera, J. Silva, Ünal.

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo (C), Aidoo, Murillo, Galán – Beltrán – Méndez, Denis Suárez, Nolito – S. Mina, Aspas.
Náhradníci: R. Blanco, Balea Carrillo – N. Araujo, M. Baeza, Cervi, Galhardo, Medrano, Solari, Sotelo, K. Vázquez, Yokuşlu, Álvarez.

Rozhodčí: J. Martínez – J. Gil, I. De Francisco.
Ve vzájemných zápasech těchto soupeřů příliš branek nepadá. Naposledy se 12. května letošního roku radovalo z hubeného triumfu 1:0 Vigo. Na stadionu Getafe se pak dvakrát po sobě zrodila remíza (1:1 a 0:0).
Vigo je se sedmi získanými body na patnácté pozici. Také Celta nevstoupila do ročníku dobře, na konci září se ale zvedla, když zaznamenala v rozmezí týdne svá dvě premiérová vítězství (2:0 nad Levante a 1:0 nad Granadou). V minulých dvou kolech už ale Vigo opět nebodovalo, když nejprve prohrálo 0:1 v Elche a naposledy stejným výsledkem doma se Sevillou. Útočníci Iago Aspas a Santi Mina jsou zatím jedinými hráči Viga, kteří se v letošním ročníku prosadili více než jednou – konkrétně dvakrát.
Getafe je s pouhými dvěma body na samotném chvostu dvacetičlenné tabulky. Spolu se Levante je jediným týmem, který v tomto ročníku ještě nevyhrál. Po sedmi porážkách v řadě přišly v minulých dvou kolech alespoň dvě remízy s Realem Sociedad (1:1) a právě Levante (0:0). Negativní skóre 3:13 mimo jiné demonstruje fakt, že Getafe má momentálně nejméně produktivní útok v celé soutěži. Dva góly letos vsítil šestadvacetiletý útočník Sandro Ramírez. Na soupisce je rovněž český reprezentační záložník Jakub Jankto, vinou zraněné nohy už ale pět týdnů nezasáhl do hry.
Hezký pondělní večer. Španělská La Liga má dnes na programu dohrávku 10. kola, v níž se spolu utkají týmy Getafe CF a Real Club Celta de Vigo. Zápas dvou celků ze spodní části tabulky nemá řečí sázkových kurzů výraznějšího favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.