La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Mallorca - 19. prosince 2021   14:00

Granada
21' J. Molina (Suárez) • 62' J. Molina  • 90+2' J. Molina (Puertas) • 90+6' Puertas (Suárez)
4:1
(1:1)
Mallorca
25' D. Rodríguez  (J. Costa)
Granada
Maximiano – Quini, Torrente, G. Sánchez, Neva (69. Escudero) – Milla, Gonalons, Machís (82. S. Arias) – Puertas, J. Molina (90+5. Butzke), Suárez.
Mallorca
Reina – Maffeo (70. Niño), Sedlar, Valjent, J. Costa (81. Oliván) – D. Rodríguez, Baba, de Galarreta (70. Sevilla) – Lee Kang-in (61. A. Sánchez), Ángel Rodríguez (81. Prats), Kubo.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 12:15.
Je konec! Granada nakonec poráží Mallorcu 4:1 a připisuje si důležité tři body. Domácí měli skvělý vstup do utkání a Molina poslal domácí celek do vedení. Na opačné straně ale o čtyři minuty později vyrovnal Dani Rodríguez. Po půlhodině se Granada mohla vrátit do vedení, ale Machís trestuhodně přestřelil odkrytou branku. Po změně stran navíc vrátil domácím vedení Jorge Molina. Mallorca se poté nemohla dostat do tlaku. V závěru navíc Jorge Molina dovršil hattrick a v závěru nastavení se prosadil ještě Antonio Puertas.
90+6'
90+6'
Granada právě vstřelila branku!
Tak ještě jeden zásah Granady! Domácí zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Suárez míč tak tak udržel na trávníku, poslal pobídku před branku a ANTONIO PUERTAS už měl snadnou práci!
90+5'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Adrián Butzke.
90+4'
Domácí fanoušci si už závěrečné minuty užívají a hlasitým skandováním odměňují Granadu za dnešní velmi aktivní výkon.
90+2'
Je hotovo! Domácí Granada odskakuje na rozdíl dvou branek a definitivně potvrzuje svůj dnešní triumf! JORGE MOLINA si našel prostor v blízkosti velkého vápna a zpoza jeho hranice dovršil hattrick!
90+2'
Mallorca zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde zasáhla defenziva.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Po ošetření se opět pokračuje ve hře. Hosté se dostali do útoku, ale centr z pravé strany skončil na hrudi prvního obránce.
88'
Dva soupeři se hlavou srazili na polovině hřiště. Sudí tak kvůli nezbytnému ošetření musel přerušit hru.
87'
Kubo prošel do pokutového území, ale nedokázal si obhodit jednoho z obránců. Mallorca je sice o něco aktivnější, ale na šanci stále čeká.
86'
Sevilla se hnal na hranici velkého vápna, ale jeden z domácích obránců mu míč skvělým způsobem vypíchl daleko od nohy.
85'
Suárez prošel na hranici velkého vápna, kde udržel míč pod tlakem napadajícího soupeře, ale nedokázal přesně rozehrát.
84'
Kubo na pravé straně obešel Escudera, jehož pobídka skončila na značce pokutového kopu, kde zasáhl dobře postavený Milla.
83'
Mallorca se až nyní dostala na polovinu soupeře, kde kombinuje s míčem na kopačkách, ale zatím se nedostává do zakončení.
82'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Santiago Arias.
81'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Brian Oliván.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Abdón Prats.
80'
Machís upadl po souboji v pokutovém území, ale podle rozhodčího se o nedovolený zákrok nejednalo. Penalta se tak kopat nebude.
79'
Domácí už se nikam neženou a spíše se koncentrují na defenzivu. Granada si je vědoma toho, že tři body z dnešního duelu mohou být na konci ligy nesmírně důležité.
78'
Žlutou kartu dostává Iddrisu Baba (RCD Mallorca).
77'
Právě Salva Sevilla následně šlápl soupeři na hranici velkého vápna na nohu a přerušil ofenzivní snažení svého mužstva.
76'
Salva Sevilla poslal přihrávku na levou stranu, kde měl Sáncheze, ale jeho centr zablokoval hned první obránce v červenobílém dresu.
75'
Domácí brankář nakopl míč na levou stranu, kde byl Puertas, který míč hlavou přizvedl za obranu Mallorcy. Zadáci hostů míč získali pro sebe.
74'
Jaume Costa si míč pokryl na polovině hřiště, ale pod tlakem napadajícího soupeře si musel pomoci pouze malou domů.
73'
Granada se drží na polovině soupeře a Mallorcu prakticky nepouští na svou polovinu. Hosté už vývojem utkání vypadají hodně frustrovaní.
72'
Střídající Sergio Escudero našel vhazováním Suáreze, který byl faulován a vybojoval pro domácí celek rozehrávku přímého kopu.
71'
Mallorca se s míčem znovu usadila na polovině soupeře, ale kombinace hostů je zatím plná nepřesností. Domácí se v zadních řadách ani moc nenadřou.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Fernando Niño.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Salva Sevilla.
69'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Sergio Escudero.
68'
Kubo vymyslel přihrávku do pokutového území, kam spěchal Angel Rodríguez, ale domácí obránce Sánchez pobídku skvěle zastavil.
67'
Mallorca prošla po levé straně do útoku, ale defenziva domácí Granady se zatím stačila srovnat kolem šestnáctky a nenechala nikoho zakončit.
66'
Mallorca se po obdržení druhé branky okamžitě tlačí vpřed, ale hostům se v kombinaci vůbec nedaří. Nepřesná přihrávka skončila v zámezí.
65'
Puertas si výborně splnil své defenzivní povinnosti. Domácí hráč se natlačil před soupeře a vybojoval faul na svou osobu.
64'
Hostující brankář si dal pozor na průnikovou přihrávku, vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic. Gólman Mallorcy poté nakopl míč vpřed.
62'
Domácí celeke se dostává do vedení! Granada předvedla další rychlou akci, která sice vypadala kostrbatě, ale splnila účel! K odraženému míči se ve vápně dostal JORGE MOLINA, který pohotově napálil míč pod břevno!
61'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Antonio Sánchez.
60'
Je za námi hodina hry a stále platí nerozhodný stav. Domácí Granada však stupňuje svou aktivitu a pomaličku se dostává do šancí.
59'
Suárez dostal přihrávku na polovinu soupeře, dobře si míč pokryl a sklepl míč na levou stranu. Granada je v posledních minutách aktivnější.
58'
Granada měla obrovskou šanci! Luis Javier Suárez si navedl míč do blízkosti velkého vápna, ale jeho rána levačkou skončila nad břevnem!
57'
Kubo si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, kde se odpoutal od obránce a rozehrál na pravou stranu. Defenziva Granady zatím brání pozorně.
56'
Gonalons už je také zpátky ve hře. Granada rozjela další útok po pravé straně hrací plochy, ale nákop za soupeřovu obranu skončil v autu.
55'
Zranění také na straně Granady. Na zemi zůstává ležet Gonalons, který potřebuje ošetření stehna.
54'
Quini předvedl další nedovolený zákrok. Domácí hráč by si na podobné prohřešky měl dávat problém.
53'
Právě Dani Rodríguez se po chvíli dostal do pokutového území, kde dokonce zakončil, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
52'
Hostující hráč už je zpátky na nohou a podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře. Sudí ale musí na trávníku krotit emoce.
51'
Hra je přerušena! Dani Rodríguez zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
50'
Žlutou kartu dostává Quini (Granada CF).
49'
Granada zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Nadýchaná pobídka směřovala na značku pokutového kopu, kde zasáhla obrana.
48'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Sedlar (RCD Mallorca).
47'
Puertas dostal přihrávku na pravou stranu, odkud pohotově odcentroval do pokutového území, ale na jeho nadýchanou pobídku nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
46'
Mallorca obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale nákop skončil v rukavicích brankáře.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali dramatickou podívanou. Domácí měli skvělý vstup do utkání a Molina poslal domácí celek do vedení. Na opačné straně ale o čtyři minuty později vyrovnal Dani Rodríguez. Po půlhodině se Granada mohla vrátit do vedení, ale Machís trestuhodně přestřelil odkrytou branku. Do kabin se proto odchází za stavu 1:1.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Kubo se otočil kolem soupeře na hranici velkého vápna, ale jeho následný centr skončil v rukavicích domácího brankáře.
44'
Jaume Costa v blízkosti velkého vápna uspěl v hlavičkovém souboji a byl faulován. Mallorca opět nepustila domácí celek do zakončení.
43'
Mallorca zahrávala rohový kop. Centrovaný míč propadl na hranici velkého vápna, odkud střílel z voleje Kubo, ale trefil prostor, kde číhal brankář.
42'
Rodríguez postupoval středem hrací plochy do pokutového území, ale zbytečně si míč předkopl příliš daleko před sebe a vůbec nezakončil.
41'
Kubo prošel po pravé straně na hranici velkého vápna, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Na malém vápně pobídku zastavil brankář.
40'
Morento si rozehrávku ještě jednou zopakoval, ale jeho další centr skončil v rukavicích připraveného brankáře.
39'
Domácí sice rozehráli přímý kop, ale sudí ještě před kopem do míče zadul do píšťalky. Rozehrávka se zřejmě bude opakovat.
38'
Iñigo Ruiz de Galarreta zastavil kombinaci domácího celku na polovině hřiště a sklepl míč vpravo, jenže Dani Rodríguez centrem trefil prvního soupeře.
37'
Mallorca se po pravé straně dostala do pokutového území, ale Kubo nedokázal procedit přihrávku na nikoho v bílém dresu.
36'
Kubo z pravé strany odcentroval do pokutového území, ale jeho pobídka skončila v rukavicích připraveného brankáře domácího mužstva.
35'
Po rohovém kopu přiletěl nadýchaný centr na malé vápno, kde se o prostor doslova rval Molina, ale podle arbitra si pomohl útočným faulem.
34'
Molina sklepl míč na pravou stranu, odkud okamžitě centroval Suárez, ale jeho přízemní pobídku srazil obránce v bílém dresu na další rohový kop.
33'
Granada zahrávala rohový kop. Prudký centr přiletěl na přední tyč, kde hlavičkoval Sánchez, ale hostující brankář Reina skvěle zakročil.
32'
Puertas spěchal za přihrávkou do pokutového území, ale Maffeo před ním míč na poslední chvíli přizvedl hlavou na rohový kop.
31'
Machís se v pokutovém území dostal k odraženému míči, který chtěl pohotově dorazit do prakticky opuštěné branky, ale trestuhodně přestřelil!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velkou bitvu. Oba týmy se už dokázaly prosadit. Aktivita je nyní na straně Mallorcy.
29'
Gonalons se otočil na polovině hrací plochy a přenesl těžiště hry na levou stranu. Jeho pobídku si defenziva soupeře pohlídala.
28'
Mallorca se dostala do blízkosti velkého vápna, kam směřoval prudký aut, nicméně pobídku si pohlídal dobře postavený obránce Maxime Gonalons.
27'
Granada se ihned po obdržení vyrovnávací branky vydala na polovinu Mallorcy a snaží se rychle odpověděť. Hosté ale brání v kompaktním bloku.
25'
Mallorca právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Mallorca udeřila po krásné akci. Po přenesení na levou stranu odcentroval do pokutového území Costa. Jeho pobídku si našel DANI RODRÍGUEZ, který hlavou nedal brankáři šanci!
24'
Mallorca zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Kubo místo centru do pokutového území přenesl míč na levou stranu, čímž celou akci zabrzdil.
23'
Žlutou kartu dostává Maxime Gonalons (Granada CF).
23'
Hostující celek kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Mallorcu zatím brzdí velké množství nepovedených přihrávek.
21'
Domácí celek se dostává do vedení! Granada předvedla vynikající protiútok! Na přihrávku do velkého vápna si naběhl JORGE MOLINA, který bez přípravy zakončil placírkou a poslal míč do horního rohu!
20'
Žlutou kartu dostává Luis Milla (Granada CF).
19'
Suárez chtěl obejít statického obránce, přehodil si míč na pravačku, ale jeho následný projektil skončil vedle zadní tyčky.
18'
Dani Rodríguez hlavou prodloužil míč do pokutového území, ale podle rozhodčího si ještě před tímto sklepnutím pomohl rukou.
17'
Po delší době se do útoku vydala také Mallorca, nicméně akce po pravé straně skončila pro hostující celek jen ziskem autového vhazování.
16'
První obrovskou šanci měla Granada! Luis Javier Suárez se opřel z voleje do skákavého míče, ale jeho ránu levačkou defenziva srazila na roh!
15'
Carlos Neva se v blízkosti šestnáctky probil k odraženému míči, který pohotově poslal do pokutového území, ale jeho centr si obrana pohlídala.
14'
Luis Javier Suárez přenesl hru na pravou stranu, odkud do pokutového území přiletěl prudký centr. Jeho pobídku si defenziva pohlídala.
13'
Machís vybojoval volný míč na levé straně hřiště a bleskově rozehrál vhazováním na hranici šestnáctky. Jeho pobídku si defenziva Mallorcy pohlídala.
12'
Luis Javier Suárez dostal přihrávku na polovinu soupeře, kde si míč skvěle zpracoval a sklepl jej pod sebe. Defenziva Mallorcy aktivně vystupuje.
11'
Granada se znovu dostala do útoku po pravé straně, ale vysoký centr prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče. Mallorca zatím v zadních řadách nemá problémy.
10'
Neva vhazoval z levé strany do pokutového území. Molina sice uspěl v hlavičkovém souboji s obráncem, ale míč neprodloužil do prostoru za sebou.
9'
Domácí brankář si dal pozor na prudký nákop za obranu Granady a bez problémů si pro míč dokráčel na hranici velkého vápna.
8'
Granada už opět kombinuje na polovině soupeře a hledá si prostor pro zakončení. Maxime Gonalons však přihrávkou na hranici šestnáctky spoluhráče neuvolnil.
7'
Molina se v pokutovém území pokusil o překvapivé zakončení patou, ale to se mu vůbec nepovedlo. Připravený brankář tak ukryl míč do rukavic.
6'
Maxime Gonalons se z levé strany dostal k odcentrování, ale jeho prudká pobídka mířila jen do rukavic připraveného brankáře Reiny.
5'
K odraženému míči se na hranici velkého vápna probil Rodríguez, který chtěl pohotově zakončit pravačkou, ale jeho zakončení skončilo blokem soupeře.
4'
Hosté zahrávali další standardní sitauci v blízkosti velkého vápna. Centr z levé strany směřoval na značku pokutového kopu, kde zakročila defenziva.
3'
Mallorca zahrávala rohový kop. Do pokutového území přiletěl přetažený centr, ale domácí brankář si dokráčel pro míč na malé vápno.
2'
Hostující brankář Manolo Reina nakopl míč na pravou stranu, kam přiletěl nadýchaný míč, ale následný centr skončil na bloku obránců.
1'
Domácí obstarali výkop do prvního poločasu, ale útočník Molina si v hlavičkovém souboji pomohl loktem a dopustil se nedovoleného zákroku.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Granada bude hrát v červenobílém, zatímco Mallorca oblékne bílou sadu.

Granada CF: Maximiano – Quini, Torrente, G. Sánchez, Neva – Milla, Gonalons, Machís – Puertas, J. Molina, Suárez.
Náhradníci: A. Escandell – Bacca, Abram, S. Arias, Díaz, Butzke, Escudero, Monchu, Eteki, Ruiz, Soro.

RCD Mallorca: Reina – Maffeo, Sedlar, Valjent, J. Costa – D. Rodríguez, Baba, de Galarreta – Lee Kang-in, Ángel Rodríguez, Kubo.
Náhradníci: Román – Battaglia, Febas, Gayá, Llabres, Mboula, Niño, Prats, Oliván, A. Sánchez, Sevilla..
Granada CF

Domácí Granada je na tom velmi podobně. Po šestnácti odehraných duelech má domácí celek na kontě šestnáct bodů a drží se na patnácté pozici hned za svým dnešním soupeřem. Granada se ale boje o udržení musí obávat o něco více. Na svém hřišti dosud získala jen osm bodů. V posledním kole remizovala 1:1 na půdě Cádizu. V Copa del Rey pak padla 0:1 na půdě týmu Mancha.
RCD Mallorca

Hostující Mallorca měla vynikající vstup do letošního ročníku nejvyšší španělské soutěže, ale v posledních týdnech se pomaličku propadá do spodních pater. Po sedmnácti odehraných duelech má na svém kontě dvacet bodů a zatím drží čtrnáctou pozici ligové tabulky. Na sestupové příčky má k dobru náskok sedmi bodů. Naposledy Mallorca doma remizovala bez branek s Celtou Vigo. V poháru pak zvítězila 6:0 na půdě Llanery.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La Ligy mezi Granadou a RCD Mallorca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.