La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Celta Vigo - 21. září 2021   22:00

0:2
(0:0)
Celta Vigo
66' Aspas  (S. Mina) • 85' Méndez
Levante
Cárdenas – Mustafi, Rober (73. De Frutos), Vezo – Miramón (87. Cantero), Pepelu (77. N. Vukčević), Radoja (73. Goméz), Martínez (73. Melero), Franquesa – Morales, Martí.
Figueroa – Carreño, Núñez
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
Celta Vigo
Dituro – Mallo, N. Araujo, Murillo, Galán – Tapia (46. Nolito) – Méndez (88. Yokuşlu), Beltrán, Cervi (46. Denis Suárez) – S. Mina, Aspas (77. Domínguez).

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:12.
Celta de Vigo nakonec účinným proměňováním ojedinělých šancí ve druhém poločase dokráčelo pro vítězství. Vítězný gól hostů zaznamenal nádherně umístěnou ranou Iago Aspas, který poté pro změnu svým fanouškům přivodil infarkt, když zahrál rukou v pokutovém území. Jenže penaltu perfektně vystihnul brankář Matías Dituro, který obral o gól nešťastníka zápasu Rogera Martího. Ten měl na kopačce obrovskou příležitost už v 51. minutě, kdy z bezprostřední blízkosti minul. Skóre 0:2 pak v samotném závěru pečetil Brais Méndez, Celtě se tak dohrávalo s klidnější hlavou.

Ani jeden z týmů se zatím stále nevzdaluje záchranářským starostem. Real Club zaznamenal první vítězství v sezoně a poskočil na čtyři body a 16. místo. Hned před ním je právě Levante. Oba týmy ale ještě může teoreticky přeskočit Espanyol i Granada, neboť šesté kolo je zítra a pozítří teprve čeká.
90+3'
90+3'
Ještě jeden rohový kop čeká na Celtu. Ve vápně byl sražen Santiago Mina, ale sudí v zákroku Veza prohřešek neshledal.
90+2'
Vhazování až ke svému vápnu zvolil Enric Franquesa. Už by se také nejraději viděl v kabině.
90+1'
Ještě tři minuty si oba celky užijí na trávníku. Pro Celtu de Vigo to samozřejmě bude mnohem lépe strávený čas.
89'
Nikoliv penaltu, ale pouze žlutou kartu za simulování si odnese Jorge De Frutos. A je to tak správně. Rozhodčí tentokrát zaslouží pochvalu, podobné chování by do fotbalu patřit nemělo.
88'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Okay Yokuşlu.
87'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge Miramón, přichází Álex Cantero.
85'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Domácí jako by byli zaskočení tím, že se sudí ani nešel podívat na video. Úplně zapomněli bránit a cesta BRAISE MÉNDEZE k bráně se tím otevřela poměrně jednoduše. Záložník hostujícího celku klamavým pohybem namotal Enrica Franquesu a pak vcelku snadno prostřelil Cárdenase ranou na přední tyč. O vítězi tohoto utkání je téměř jistě rozhodnuto. Bez asistence.
84'
Ve vápně zůstává ležet Roger Martí. Vypadá to, že od Malla dostal pěstí do obličeje. Další penalta z toho ale určitě nebude, hraje se totiž dál.
84'
Úplně nenáročnou malou domů rozhodně nedal Rúben Vezo. Brankář Dani Cárdenas se musel dávat pozor.
83'
Svého osobního strážce obalamutil Rúben Vezo, ale zato nenacentroval příliš přesně. Odražený míč zkoušel těžkým volejem zasáhnout Shkodran Mustafi a podle toho to také dopadlo.
82'
Až nyní se z trávníku sbírá Brais Méndez, kterému Enric Franquesa uštědřil opravdu krutý šlapák. Žluté karty zřejmě sudí Figueroa zapomněl v kabině, jinak si jeho počínání nelze vysvětlit.
81'
Střelecký pokus má za sebou Dani Goméz, který strhl hru na střed a po třech rychlých krocích zkoušel kroutit míč na zadní tyč. Jenže ve skutečnosti pálil spíše propagačně.
80'
S rozehrávkou se nerozpakoval Matías Dituro. Jenže pak dostal pořádně naloženo na půlce Shkodran Mustafi. Stoličku mu vystavil Santiago Mina.
78'
Souboj nezvládnul Dani Goméz. Každá podobná ztráta za současného stavu bolí domácí o to víc.
77'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Carlos Domínguez.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Pepelu, přichází Nikola Vukčević.
76'
Skóre 0:1 stále trvá, zatímco se hra koná převážně na polovině hrací plochy. Na zemi zůstal ležet Pepelu.
74'
Blíží se koncovka zápasu a Real Club se snaží co nejvíce zůstávat na míči. Nyní si hraje s merunou Denis Suárez.
73'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rober, přichází Jorge De Frutos.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Pablo Martínez, přichází Gonzalo Melero.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nemanja Radoja, přichází Dani Goméz.
71'
Exkluzivní zákrok! K penaltě si trochu nepochopitelně stoupnul Roger Martí, který ve druhém poločase zahodil největší šanci svého týmu. Jenže teď ještě zvyšuje laťku. Střelu doleva Matías Dituro skvěle vystihl a drží vedení Celty de Vigo.
71'
Penalta se píská! Rozhodčí se u obrazovky utvrdil, že pronesl správný verdikt.
70'
Všechno ale není zjevně tak jasné, jak si rozhodčí myslel. Ještě poběží k VARu.
69'
Jenže záhy je Aspas smutným hrdinou. Ve vápně zasáhl míč rukou, navíc dostává žlutou kartu. Bude se kopat penalta!
66'
Jestli si někdo může založit úklidovou firmu, pak to musí být IAGO ASPAS. Jeho chirurgicky přesné zakončení na zadní tyč otevírá skóre zápasu, který by jinak zanikl ve fotbalové šedi. Rychlý kontr vedl Santiago Mina, který ustál kritický souboj před pokutovým územím a ještě vpádu postrčil míč před Aspase. Ten už věděl, jak s ním naložit, respektive kam ho uložit. Hosté dávají veledůležitý gól. Asistence: Santiago Mina.
65'
Míč promáchnul Denis Suárez. Hrozí protiútok.
64'
Fotbalisté Levante se snaží vybojovat si prostor na útočné polovině, zatím se to ovšem nedaří. A platí to i po průniku Rúbena Veza, který byl sice ambiciózní, ale zároveň zcela bez šance.
63'
Postup Josého Luise Moralese opět nevyšel, v tomto případě si na něj na levé straně obrany počíhal Jeison Murillo.
62'
Opět poněkud klidnější pasáž chtěl přerušit hlavičkou na střed Hugo Mallo, ale správného adresáta před vápnem nevyhledal.
60'
Poslední třetina utkání je před námi a kromě obrovské šance Martího se za hodinu hry prakticky nic nestalo. Změnit to chtěl hostující Santiago Mina, ale ukvapenou střelou pouze uhladil trávník v malém vápně.
59'
Tentokrát už karetní trest přichází, což se domácím zejména v souvislosti s předchozím faulem nemůže logicky líbit. Už s tím ale stejně nic neudělají. „Odměněným“ hráčem je Jorge Miramón.
58'
Další skluz navíc, tentokrát v podání Santiaga Miny. Rozhodčí udržuje velmi benevolentní metr, poslední zákrok si jasně žádal o žlutou kartu.
57'
Předávka na Méndeze se nepovedla Hugovi Mallovi. Celta de Vigo se po poločasové přestávce v podstatě vytratila.
56'
I když nechtěně, Enric Franquesa šlápnul na nárt Néstora Arauja a ten nevypadá vůbec dobře. Svíjí se na zemi s nepříjemnou grimasou.
55'
Hostující roh se daří obraně odvrátit a José Luis Morales ještě soupeře pořádně prohnal k půlící čáře.
53'
Levante už v první půli zvyšovalo obrátky, nyní ale přebírá iniciativu čím dál častěji. Výjimkou bude faul Enrica Franquesy.
51'
Fantastickou příležitost spálil Roger Martí. Tato situace ho bude ještě dlouho mrzet, protože moc podobných už Levante patrně nedostane. Martí zůstal zcela nekrytý uprostřed vápna po skvělém pasu Marimóna. Mohl si vybrat, kam míč pošle. Jenže on zvolil prostor nacházející se vedle pravé tyče.
51'
Brankář Matías Dituro odhadem podruhé v utkání sebere míč do rukavic. Centr od půlící čáry ho určitě nebude strašit ze spaní.
50'
Jasný faul provedl Santiago Mina, ale obejde se zatím bez karty.
49'
Už za čarou sbírá míč kapitán José Luis Morales, na kterém je prakticky od počátku vidět velká frustrace. Snaží se o sto šest, ale nejde to.
48'
Na střed zkoušel hru strhnout Hugo Mallo, kousek před šestnáctkou si ale nevyhověl s kolegou.
47'
Faul si neodpustil Denis Suárez a domácí se snažili okamžitě rychle rozehrát, aby zaskočeného soka překvapili. To se úplně nedaří, přihrávka byla hodně nepřesná.
46'
Celta v poločase vymyslela hned dvě změny. Ale první šance se rýsovala domácím. Pepelu už si přebíral míč, když v tom k němu přiskočil Néstor Araujo.
46'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Nolito.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Denis Suárez.
46'
Na úvodním poločase není příliš co vypíchnout. Viděli jsme všeho všudy jedno zakončení mimo bránu, které měl ve 28. minutě na svědomí Pablo Martínez. Takticky svázaný souboj dvou týmů, které čekají na skulinky v obraně soupeře, ale zatím se jich nedočkaly, nepřináší mnoho fotbalové zábavy a skóre vcelku logicky zůstává na hodnotě 0:0. Změnit to mohl ještě hostující Iago Aspas, ale poté, co získal s pomocí Beltrána míč ve vápně, namířil svou střelu jen do blokujícího Radojy.
45'
45'
Před Moralesem šikovně uhájil míč Néstor Araujo. I když se fandové zlobí, protože domácí mohli mít ještě aut v blízkosti pokutového území, bude to tečka za touto půlí.
45'
Probíhá poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu a není moc důvodů ho dále výrazně protahovat. O závěrečnou akci usiluje Celta.
44'
Centr Javiera Galána prošel tečí a nepříjemný odskok málem vyvolal roh. Dani Cárdenas je ale na nohách rychlý a následné ohrožení brány včasným zásahem odmítl.
43'
O balon přišel a zpátky už jej nevybojoval Pepelu. I když hosty provázely jisté potíže s rozehrávkou, vše bravurně vyřešili.
42'
Ani v tomto případě nesklízí Pablo Martínez významnější úspěch se svým centrem. Pro domácí fanoušky je to jistě zklamání, protože jinak než ze standardních situací jejich tým zatím hrozit nemůže.
42'
Nepříjemný šlapák na Jorgeho Miramóna unikl pozornosti pomezního, ale hlavní jeho zaváhání záhy napravil. Další přímý kop z ostrého úhlu pro Levante.
41'
Levante se herně zvedá a Fran Beltrán nyní na poslední chvíli zastavoval hladového Josého Luise Moralese. Domácí vlastní aut blízko pokutovému území.
40'
Ve vzduchu visela karta. Jeison Murillo šel do souboje s Moralesem velmi neohrabaně, ale nakonec zůstane vše u domluvy.
40'
Balon putuje až do pokutového území Levante, kde se ale v tuto chvíli nenachází nikdo jiný než brankář Dani Cárdenas.
39'
Rozehrávku si vzal na starost Pablo Martínez, jeho centr ale pro vlastního brankáře získal Renato Tapia. Hrudí míč srazil přímo ideálně.
38'
Nyní už ovšem předchozí tvrzení neplatí. José Luis Morales si nedobrovolně ustlal na travnatém pažitu a Celta de Vigo čelí nepříjemné standardní situaci z pravé strany.
37'
Zatím je z domácích řad nejvíce vidět José Luis Morales, který na pravé straně bojuje o každý balon. Účinek v podobě zajímavé šance to ale zatím nemá.
36'
K přílišnému důrazu se uchýlil Jorge Miramón. Rozehrávku v blízkosti svého pracoviště si bere gólman Matías Dituro.
35'
Domácí vyrobili nepochopitelnou ztrátu ve vlastním vápně, přitom situaci měli zdánlivě pod plnou kontrolou. Pohodu narušil Fran Beltrán a kdyby Iago Aspas tolik neotálel se střelou, už mohl slavit vedení Celty.
34'
Ofsajd jako evergreen prvního poločasu ze strany Celty a zejména pak jedné z hlavních osobností týmu Iaga Aspase. Znovu uvízl v pasti.
33'
S tvrdostí to přehnal kapitán José Luis Morales a rozhodčímu se omlouvá gestem. Nechce být totiž dalším v pořadí, kdo vyinkasuje žlutou kartu.
32'
Peripetie při vhazování si prožil Vezo, když několikrát couval tam a zpět a nemohl si vybrat ideální místo pro uvedení míče do hry.
31'
Ve vzdušném souboji se nechytal Iago Aspas. Celta de Vigo se proto na útočné polovině moc dlouho nezdrží.
30'
Rober nyní při snaze o odkop trefil vlastního spoluhráče, Jorgeho Miramóna. Nepříliš přesvědčivý výkon Levante trvá.
28'
Tentokrát už se dá hovořit minimálně o náznaku šance. José Luis Morales centroval z pravé strany a Pablo Martínez alespoň zasáhl míč ve vápně. Jeho střela je sice velmi nepřesná, ale tento zápas nejspíš moc větších možností nenabídne.
27'
Hlavu si v dlaních drží Jorge Miramón, když nezvládnul absolutně jednoduchou přihrávku po lajně, která by mohla domácím přinést zajímavou pozici.
26'
Na zemi se ocitá Roger Martí, s reklamacemi nicméně neuspěl. Na druhé straně opět v postavení mimo hru Iago Aspas, jedná se už o třetí ofsajd Celty.
26'
Levante se brání dalekým odkopem a Matías Dituro si rád vyběhne až za velké vápno, aby se seznámil s míčem. Dlouho tu kulatou věc vůbec neviděl.
25'
Rober znovu kazí snahu svých kolegů faulem na útočné polovině. Po 25 minutách zůstává brankář Real Clubu Matías Dituro bez zásahu.
24'
Na míči je zatím častěji hostující celek, ale nyní si neodpustil zaváhání v rozehrávce, takže vpřed postupoval Roger Martí, Rychlý kontr zabrzdil a snaží se o postupnou souhru.
22'
Dostatek možností k rozehrávce nespatřoval Javier Galán, proto se přihrávkou raději obrací na stopery. Pak ho fauluje Pepelu.
21'
Z fotbalové šedi nás zatím nevytrhne ani slušná přihrávka Enrica Franquesy, kterou ovšem včas nedoběhl José Luis Morales. Z frustrace pak nakopnul reklamní banner.
20'
Rozhodčího se táže José Luis Morales. Nabyl tušení, že na jeho osobu měl být pískán faul. Po tvrdém vzdušném střetu si chvíli poležel.
19'
Pěknou kličkovanou sice předvedl Javier Galán, ale hostující trenér na něj okamžitě vystartoval, protože si Galán neodpustil ztrátu. Přitom hosté se nadějně tlačili do vápna.
18'
Těžký míč na hrudi zkrotil Hugo Mallo. Škoda jen pro Celtu de Vigo, že už nerozvinul svou snahu i přesným centrem.
17'
Utkání je zatím velmi skoupé na šance, viděli jsme v podstatě jedinou propagační střelu a brankáři se začínají nudit. Po faulu Robera se nepodaří přechod Levante.
15'
Náročnou hlavičku zvládnul Jorge Miramón a udržel tak balon v mezích hřiště. Jenže další pokračování útočné akce už se Levante stejně nedaří.
14'
Z ostrého úhlu nenašel štěstí v koncovce Iago Aspas. Jeho přízemní pokus nemohl Daniho Cárdenase absolutně zaskočit.
13'
Faulu se nevyhnul Santiago Mina. S postranním sudím si ještě celou situaci vysvětluje a může být rád, že nevidí žlutou kartu. Míč totiž vzteky zakopl na bránu.
12'
Už za postranní čarou zřejmě míč odehrál Renato Tapia, pomezní je ovšem opačného názoru.
11'
Probíhá boj o výhodné postavení na středu hřiště, nesledujeme moc snahy projit zahuštěným prostorem. Aut vhazuje Jorge Miramón.
9'
Žlutou kartu dostává také domácí Roger Martí, který šel do vzdušného souboje poněkud naivně, s nohou namířenou proti hráči.
8'
O chvíli si dobře poradil i druhý muž ze stoperské dvojice, Rober. Jeho odkop z vápna vyhání soupeře.
8'
V obranné řadě dobře zasáhl Shkodran Mustafi. Domácí stoper odmítl průnikovou přihrávku včasně zvoleným skluzem.
7'
Předávka Franca Emanuela Cerviho mířila jen do ofsajdového postavení, Javier Galán tedy nemohl pokračovat. To je už druhý stejný přestupek proti pravidlům ze strany aktivních hostů.
6'
S výkopem si dával načas Matías Dituro a fanoušci už na něj začínají pískat. Mnoho z nich si po práci našlo cestu na stadion a touží po atraktivním fotbalu.
5'
Nyní se v přerušené hře ještě Renato Tapia domlouvá s hlavním rozhodčím. Jako by si snad myslel, že by ještě mohl žlutou kartu odvolat.
4'
Útočný výpad Nemanjy Radojy zastavuje pouze faulem Renato Tapia. A to je nepříjemná komplikace hned na úvod, záložník Celty totiž spatřuje žlutou kartu.
3'
Do svízelné situace se dostal Nemanja Radoja, ale dokázal se z úzkých dostat, tedy alespoň na chvíli. Levante patří aut.
2'
Záhy se ovšem balon dokutálí až k nohám brankáře Matíase Ditura. Následná rozehrávka vede k ofsajdu u půlící čáry.
2'
Dobře zapracoval Pepelu a Celta de Vigo ztrácí držení míče.
1'
U levé postranní čáry se dočká alespoň autu Santiago Mina. Hosté po úvodním výkopu pokračují v obléhání.
1'

Levante UD: Cárdenas – Mustafi, Rober, Vezo – Miramón, Pepelu, Radoja, Martínez, Franquesa – Morales, Martí.
Náhradníci: Aitor Fernández – Goméz, De Frutos, Cantero, C. Clerc, N. Vukčević, Blesa, Postigo, Coke, Ó. Duarte, Son, Melero.

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo, N. Araujo, Murillo, Galán – Tapia – Méndez, Beltrán, Cervi – S. Mina, Aspas.
Náhradníci: R. Blanco – Solari, Denis Suárez, K. Vázquez, Nolito, Galhardo, Fontán, Baeza, Yokuşlu, Domínguez.

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Núñez.
Vzájemné zápasy:

Historická bilance střetnutí těchto dvou vesměs zavedených prvoligových firem vyznívá jednoznačně pro hostující mužstvo. Celta dosud přemohla Levante v 13 zápasech, 7 jich skončilo remízou a jen zbylých 6 opanoval celek z Valencie.

Rovněž uplynulá sezóna vyšla v rámci této rivality lépe Vigu. Svěřenci Eduarda Coudeta na podzim venku remizovali 1:1 a doma pak v dubnu potvrdili výhodu prostředí vítězstvím 2:0.
Real Club Celta de Vigo:

Pokud by si domácí mužstvo přálo razantní zlepšení výkonnosti, tak pro hosty to platí dvojnásob. Na aktuální 18. místo posunuly Celtu čtyři porážky a jedna bezbranková remíza s Osasunou. Více než 10 branek, které už lovilo Vigo ze sítě, přitom žádný jiný tým neinkasoval. Galicijský soubor přitom završil loňský ročník na zajímavé 8. příčce.

Ačkoli minimálně papírově je Celta v ještě horším rozpoložení než Levante, ve prospěch jí hraje naprosto připravený kádr. Spoléhat budou fanoušci jako vždy především na pracovitého snajpra Iaga Aspase, který vloni zaznamenal jen v rámci LaLigy 14 gólů a 13 asistencí.

Poslední zápasy:

Real Club Celta de Vigo 1:2 Cádiz (LaLiga)
Real Madrid 5:2 Real Club Celta de Vigo (LaLiga)
Real Club Celta de Vigo 0:1 Athletic Bilbao (LaLiga)

Nejlepší střelec v soutěži:

Santi Mina (2 góly)

Nejlepší nahravač v soutěži:

Iago Aspas (1 asistence)
Levante UD:

Body zatím ve startující sezóně španělské nejvyšší soutěže sbírá Levante, kterému aktuálně náleží 15. příčka, výhradně po jednotkách. 14. tým uplynulého ročníku už čtyřikrát remizoval a jednou prohrál, na půdě San Sebastiánu. Například smír 3:3 s Realem Madrid lze považovat za úspěch, celkově by si ale jistě představoval kouč Paco López lepší výsledky.

Proti zcela rozladěné Celtě bude mít Levante k tříbodovému zisku zajímavou příležitost, nicméně musí počítat s několika absencemi. Kvůli zraněním zřejmě vynechají nadcházející duel Bardhi, kreativní záložník Campaña, de Frutos a také hvězdná letní posila Roberto Soldado.

Elche CF 1:1 Levante UD (LaLiga)
Levante UD 1:1 Rayo Vallecano (LaLiga)
Real Sociedad San Sebastián 1:0 Levante UD (LaLiga)

Nejlepší střelci v soutěži:

Roger Martí
José Luis Morales (oba 2 góly)

Gonzalo Melero (2 asistence)
Hezký den všem fanouškům španělské kopané! V tomto přenosu se zaměříme na utkání 6. hracího kola LaLigy mezi Levante UD a Real Club Celta de Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.