La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Bilbao - 14. února 2022   21:00

Mallorca
22' Sevilla  • 30' Ángel Rodríguez (Muriqi) • 88' Kubo (Muriqi)
3:2
(2:0)
Bilbao
59' Raúl García  (Berchiche) • 61' Berenguer  (Muniain)
Mallorca
S. Rico – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Oliván (90. J. Costa) – Sevilla (62. A. Sánchez), de Galarreta (90. Battaglia) – Kubo (90+1. G. González), Ángel Rodríguez (73. Lee Kang-in), D. Rodríguez – Muriqi.
Díaz de Mera – Becerril, Santaursula
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Bilbao
Simón – Lekue, Vivian, Núñez (46. Berenguer), Balenziaga – Zarraga, Vesga (72. Petxarroman), Dani García (46. Berchiche), Muniain – Sancet (77. Villalibre), Raúl García (72. I. Williams).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 22:15.
Fotbalisté Mallorky vítězí v dramatickém zápase nad Bilbaem 3:2. Baskického soupeře porážejí poprvé od roku 2011. Domácím vyšla výtečně první půle. Po proměněné penaltě Salvy Sevilly a zásahu Ángela Rodrígueze šli do kabin za stavu 2:0. Bilbao se dlouho nemohlo dostat do hry, ovšem pak si pomohlo dvěma slepenými góly. V 59. minutě snížil po spolupráci s Berchichem Raúl García a o pouhé dvě minuty později se prosadil po rohovém kopu střídající Álex Berenguer. Alespoň na bod to však Baskům nestačilo. V 88. minutě totiž fotbalisté Mallorky rozehráli nakrátko roh, míč pak doputoval až před bránu k Murigimu a po jeho nabídce rozhodl Takefusa Kubo.
90+8'
90+8'
Stále se hraje. Avizované nestavení už přitom vypršelo. Domácí kouč Luis García se gesty domáhá závěrečného hvizdu.
90+7'
Teď hosté zahrávali standardní situaci. Centr Muniaina nebyl špatný, nabíhající Álex Berenguer však na zadní tyči nedosáhl na balón.
90+6'
Hraje se daleko od domácí brány. Hostům už přitom dochází čas.
90+4'
Domácí směřují k důležité výhře, která by je zase vzdálila od pásma sestupu. Atheltic se zatím nemůže vzpamatovat ze třetího obdrženého gólu.
90+3'
Ještě dlužím informaci o nastavení. To by mělo činit sedm minut!
90+2'
Domácí hráli na útočné polovině bago, což neunesl Álex Berenguer. Ten zajel do Daniho Rodrígueze a může být rád za žlutou kartu.
90+1'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Giovanni González.
90'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Brian Oliván, přichází Jaume Costa.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Rodrigo Battaglia.
88'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí si berou zpátky vedení, které po změně stran ztratili! Rohový kop byl rozehrán nakrátko. Balón se dostal do šestnáctky k Danimu Rodríguezovi, jehož přihrávka prošla až před bránu na Vedata Murigiho. Ten míč před brankářem Simónem ještě nesobecky posunul na TAKEFUSU KUBA, který ranou k bližší tyči rozvášnil fanoušky na tribuně za bránou Bilbaa – 3:2.
87'
Dlouhý aut Olivána nadělal hostující obraně velké problémy! Míč propadl na malé vápno, kde byl Vedat Murigi a také Lee. Korejský fotbalista neprostřelil Simóna, který zasáhl pravou nohou!
85'
Domácí přestáli další rohový kop svého soupeře.
84'
Hosté po odvráceném rohu zůstali u míče. Asier Villalibre v šestnáctce pustil míč na Iñakiho Williamse, který už byl v dobré příležitosti. Jeho střelu však ve skluzu srazil Raíllo.
83'
Centr Mikela Balenziagy byl sražen do zámezí. Roh pro baskický klub.
81'
Domácí v posledních minutách reagují hodně podrážděně na výroky rozhodčího. Žlutou kartu za řeči obdržel jejich kapitán Antonio Raíllo.
79'
Žlutou kartu dostává Mikel Balenziaga (Athletic Bilbao).
79'
Lee Kang-in si na levé straně pokutového území našel prostor pro centr na přední tyč. Tam si naběhl Brian Oliván, který z dobré pozice usměrnil balón pouze do rukavic hostujícího Simóna.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Asier Villalibre.
77'
Domácí se ubránili a přešli do rychlého brejku. Kubo posunul míč na Vedata Muriqiho, který z levé strany nepropálil Unaie Simóna!
76'
Brian Oliván se snažil udržet míč v souboji s protihráčem. Při pádu na zem se ho ale dotkl rukou a sudí nařizuje standardní situaci proti domácím. Ti protestují, podle nich byl faulován jejich fotbalista.
74'
Žlutou kartu dostává náhradní brankář Mallorky Manolo Reina. Ten si zřejmě neodpustil nějaká kritická slova na rozhodčí.
73'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Lee Kang-in.
73'
Domácí Ángel Rodríguez dostal žlutou kartu zřejmě za protesty.
72'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Iñaki Williams.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Alex Petxarroman.
70'
Takefusa Kubo si na hranici šestnáctky naváděl míč na střelu levačkou, ale ta na hostující bránu neprošla. Obrana Bilbaa pak zablokovala i pokus Antonia Sáncheze. Ten ovšem reklamoval, že to bylo rukou. Sudí ukazuje, že bránící hráč neporušil pravidla a na penaltu to rozhodně nebylo.
68'
Rozhodčí si nyní zkontroloval právě Iñiga Lekueho. Zřejmě se chtěl přesvědčit, zda hostující hráč nekrvácí. Vypadá to ale, že je vše v pořádku.
66'
Nakonec se nejedná o nic vážného. Sudí už dává pokyn k zahájení hry.
65'
Vedat Muriqi se v pokutovém území srazil s Iñigem Lekuem, který se zřítil na hrací plochu. Rozhodčí okamžitě volá lékaře. Obránce Bilbaa dostal úder do hlavy.
64'
Další roh hostí. Po centru Ikera Muniaina se domácí tentokrát ubránili.
63'
Vše je tedy úplně jinak. Hráči Bilbaa se budou snažit využít momentum, které získali po smazání dvougólového manka.
62'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Antonio Sánchez.
61'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Ledová sprcha pro domácí tým, který ztratil během dvou minut dvougólové vedení! Po rohovém kopu balón propadl na zadní tyč, kde ho ÁLEX BERENGUER dokázal zády k bráně zblízka protlačit za brankovou čáru.
59'
Hosté jsou zpět v zápase! V pokutovém území se dostal k míči RAÚL GARCÍA. Ten ho nahrál doleva Yurimu Berchichemu, který mu balón přízemním centem vrátil a García ho po zemi uklidil za záda Sergia Rica – 2:1.
57'
Hostující kapitán Iker Muniain fauloval de Galarretu, za což byl potrestán žlutou kartou.
56'
Střely na bránu – 2:0
54'
Hráči Mallorky pokračují v dobrém výkonu a zatím soupeře téměř k ničemu nepustili.
53'
Salva Sevilla zahrál rohový kop velmi zajímavě! Míč se točil přímo na bránu a boxovat ho musel Unai Simón.
52'
Hostující Oier Zarraga fauloval jednoho z protihráčů, za což byl ohodnocen žlutou kartou.
50'
Brejk domácích zastavil hvizd rozhodčího! Ten viděl faul nabíhajícího Daniho Rodrígueze na vracejícího se hráče Bilbaa. Fanouškům Mallorky se to vůbec nelíbí, rozehrávat však bude hostující celek.
48'
Mikel Vesga centroval z hloubi pole. Nabíhající Raúl García skončil na trávníku po souboji s Raíllem. Bylo tam ale vzájemné držení a rozhodčí tak celou situaci dál neřešil.
46'
Hostující trenér sáhl ke dvojitému střídání. Uvidíme, jak noví hráči výkon Bilbaa oživí.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Núñez, přichází Álex Berenguer.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Yuri Berchiche.
46'
První poločas se vydařil mnohem lépe Mallorce. Začátek utkání byl přitom vyrovnaný a hosté dokonce měli první velkou šanci po chybě brankáře Rica v rozehrávce. Ve 22. minutě však přišel Núñezův faul v pokutovém území na Maffea a nařízenou penaltu proměnil Salva Sevilla. Od té chvíle Mallorca převzala otěže zápasu do svých rukou a po půlhodině navýšila skóre zásluhou pohotově zakončujícího Ángela Rodrígueze. Hosté zatím zůstávají výrazně za očekáváním.
45+1'
45+1'
Iker Muniain dělal kličku na půlce a Maffeo ho fauloval. Hosté tedy budou ještě rozehrávat...
45+1'
Nastavovat se bude ještě jedna minuta.
45'
Domácí dohrávají poločas s míčem na kopačkách. Běží už jeho poslední minuta.
44'
Takefusa Kubo byl nyní přistižen v ofsajdovém postavení.
42'
Nadýchaný centr Pabla Maffea musela likvidovat obrana hostí. Ti následně vyrazili do rychlého protiútoku, který zastavil skluzem Antonio Raíllo. Balón pak zachránil ještě na hřišti Sergio Rico, jenž tak zabránil rohovému kopu.
41'
Zhruba z 20 metrů to zkoušel Salva Sevilla. Sedmatřicetiletý záložník Mallorky pálil vysoko nad.
40'
Hosté jsou po obdržených gólech hodně zaraženi. Od proměněné penalty Sevilly se v podstatě nepodívali do blízkosti šestnáctky soupeře.
38'
Vedat Muriqi nyní ve vzdušném souboji fauloval Viviana. Rozehrávají hosté.
38'
Před bránou skákal aktivní Muriqi, tentokrát se ale do zakončení nedostal.
37'
Po rohu Kuba se balón dostal k Vedatovi Muriqimu. Jeho přízemní rána směřovala asi vedle, ovšem Simón to raději jistil zákrokem. Bude z toho další rohový kop.
36'
Brian Oliván směřoval dopředu na levé straně. Jeho přízemní centr pak hledal Ángela, před kterým balón odvrátil na roh Vivian.
34'
U střídačky Bilbaa se rozcvičují náhradníci. Vypadá to, že kouč Marcelino bude chtít nejpozději o poločasové přestávce střídat.
32'
Bilbao přijelo na Mallorku jako mírný favorit duelu, ale utkání zatím nezvládá. Domácí drží dvougólové vedení a jsou na dobré cestě za třemi body.
30'
Domácí navyšují svůj náskok krásným gólem! Po vyhrané hlavičce Vedata Muriqiho se balón dostal před bránu na ÁNGELA RODRÍGUEZE, který parádním zakončením z otočky umístil míč k tyči po pravé ruce bezmocného Unaie Simóna – 2:0.
28'
Domácí zahrávali rohový kop. Ten zahrával Kubo. Hosté míč odvrátili k Muriqimu, který ho vracel do ohně. Před Ángelem Rodríguezem ale zasáhla obrana.
26'
Domácí fotbalisté se po vstřeleném gólu namlsali a teď jsou aktivnějším týmem.
24'
Mallorca vstřelila své poslední tři góly vždy z penalt. Dvakrát takto udeřila ve vítězném duelu proti Cádizu a dnes se střelou z puntíku ujala vedení.
22'
Zkušený záložník SALVA SEVILLA se z penaltového puntíku nemýlil! Jeho střela sice nebyla nějak extra umístěná, ale Sevilla ji dal velkou razanci a balón zamířil pod tělo padajícího Unaie Simóna.
21'
Pablo Maffeo padl v pokutovém území a domácí budou zahrávat pokutový kop! Provinil se Unai Núñez.
18'
Rozvážná kombinace domácích fotbalistů. Ti nepospíchají s míčem z vlastní poloviny.
16'
Na stadionu panuje dobrá atmosféra, byť kapacita ještě nemůže být vzhledem k epidemiologickým opatřením zcela naplněna. Fanoušci Mallorky ženou své hráče dopředu.
14'
Hosté nepotrestali obrovskou chybu Sergia Rica! Domácí brankář bohorovným obloučkem namazal míč Ohianovi Sancetovi. Ten mohl i střílet, ale ještě hledal Raúla Garcíu, jemuž nevyšel pokus o efektní zakončení patičkou!
14'
Standardku zahrával Iker Muniain. Jeho centr domácí odvrátili před pokutové území, odkud střílel Oier Zarraga. Ten mířil tak metr nad břevno.
13'
Oliván si už kartičku prohlédl a spěchá do pokutového území bránit standardní situaci. Bude tedy v pořádku.
12'
Průnik Raúla Garcíi na pravé straně zastavil ostrým faulem Brian Oliván. Ten se po střetu s protihráčem sám zranil, žluté kartě se však nevyhnul.
11'
Takefusa Kubo zkusil překvapit Unaie Simóna přízemní střelou z pravé strany, která směřovala na bližší tyč. Reprezentační gólman Španělska byl ale připraven.
10'
Levý bek Bilbaa Mikel Balenziaga adresátem nepřesné přihrávky. Vhazují tedy domácí.
9'
Pokračuje přetlačovaná s množstvím osobních soubojů. Domácí stoper Martin Valjent na půlce fauloval Ohiana Sanceta.
8'
Takefusa Kubo byl hráčem, od kterého se balón odrazil do zámezí. Athletic má další vhazování, tentokrát na útočné polovině.
6'
Nepřesná přihrávka do levého křídla na Daniho Rodrígueze, který tam nedostihl míč. Vhazují hosté.
5'
Začátek utkání se nese v opatrnějším duchu. Mallorca drží balón, nikam s ním ale nespěchá.
2'
Ostrovní celek zapojil do kombinace i brankáře Sergia Rica. Ten přišel nedávno z Paris Saint-Germain.
1'
Domácí měli k dispozici úvodní rozehrávku. Míče se však rychle ujalo Bilbao, které kombinovalo kolem šestnáctky soupeře. Nakonec z toho vzešel nepovedený centr Ohiana Sanceta.
1'

RCD Mallorca: S. Rico – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Oliván – Sevilla, de Galarreta – Kubo, Ángel Rodríguez, D. Rodríguez – Muriqi.
Náhradníci: Reina – Llabres, Prats, Lee Kang-in, Sedlar, Battaglia, Russo, G. González, Hoppe, J. Costa, A. Sánchez, Niño.
Trenér: L. García

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Vivian, Núñez, Balenziaga – Zarraga, Vesga, Dani García, Muniain – Sancet, Raúl García.
Náhradníci: Ezkieta – Yeray, Villalibre, Serrano, Berchiche, Berenguer, I. Williams, Petxarroman.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Díaz de Mera – Becerril, Santaursula.
Bilbao s Mallorcou neprohrálo už devět utkání v řadě. Z nich hned sedm vyhrálo. První vzájemný zápas v tomto ročníku skončil domácím vítězstvím Athleticu 2:0.
RCD Mallorca (17. místo, 5 – 8 – 9, skóre 19:34, 23 bodů)
Mallorca se po solidním startu do sezóny postupně propadla až do nebezpečné blízkosti pásma sestupu. Aktuálně je těsně na ním s tříbodovým náskokem na osmnáctý Alavés. Celek z turisty vyhledávaného ostrova naposledy doma zdolal 2:1 Cádiz, čímž si hodně pomohl. Předtím měl totiž v La Lize na kontě hned čtyři po sobě jdoucí porážky. Hráči Mallorky se mohou soustředit výhradně už jen na boj o udržení, na začátku února totiž skončili v národním poháru, v jehož čtvrtfinále padli výsledkem 0:1 na hřišti Vallecana.

Posledních 5 zápasů Mallorky:
Levante – Mallorca 2:0
Mallorca – Espanyol 2:1 (Copa del Rey)
Villarreal – Mallorca 3:0
Vallecano – Mallorca 1:0 (Copa del Rey)
Mallorca – Cádiz 2:1
Athletic Bilbao (9. místo, 8 – 10 – 5, skóre 23:18, 34 bodů)
Fotbalisté Bilbaa se nacházejí v horní polovině tabulky. Pohárové příčky mají relativně na dosah, například na šestý Villarreal ztrácejí jen dva body. Baskický celek je s deseti nerozhodnými výsledky remízovým králem soutěže. O tuto pozici se dělí s Cádizem. Athleticu se momentálně daří. Z posledních čtyř duelů La Ligy třikrát zvítězil a jednou remizoval. K tomu hráči tohoto klubu prošli do semifinále Copy del Rey, kde ve čtvrtek v prvním duelu doma remizovali 1:1 s Valencií. O finále se tedy budou muset poprat v odvetě na Mestalle.

Posledních 5 zápasů Bilbaa:
Bilbao – Barcelona 3:2 po prodl. (Copa del Rey)
Vallecano – Bilbao 0:1
Bilbao – Real Madrid 1:0 (Copa del Rey)
Bilbao – Espanyol 2:1
Bilbao – Valencia 1:1 (Copa del Rey)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V pondělní dohrávce 24. kola španělské La Ligy hostí o záchranu bojující Mallorca osmé Bilbao. To pro změnu pošilhává po pohárových příčkách, takže rozhodně bude o co hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.