La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Cádiz - 5. února 2022   16:15

Mallorca
20' Sevilla  • 66' Muriqi
2:1
(1:1)
Cádiz
8' R. Alcaraz  (Alejo)
Mallorca
S. Rico – Maffeo, Valjent, Raíllo, Oliván – Sevilla (82. A. Sánchez), de Galarreta – Kubo (89. Battaglia), Ángel Rodríguez (70. Ndiaye), D. Rodríguez – Muriqi (89. Prats).
Del Cerro – Yuste, G. García
Iberostar Estadi, Palma de Mallorca
13 226 diváků
Cádiz
Ledesma – Carcelén, Harojan (90+1. Idrissi), Chust, A. Espino – Alejo (62. Sobrino), R. Alcaraz, Álex Fernández (75. L. Hernández), Salvi (62. Jönsson) – Negredo, Lucas Pérez (90+1. Perea).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:15.
Mallorka zvládla přetěžký souboj se zachraňujícím se Cádizem, kterému tak odskakuje v tabulce již na pětibodový rozdíl a získává tak alespoň relativní klid do záchranářských bojů.
Cádiz nepředvedl nijak špatný výkon, sahal po bodech, ale nakonec odjíždí domů s prázdnou. Výhra domácích je zasloužení, Mallorce patřila většina zápasu.
90+10'
90+10'
Statistika držení míče – 49% : 51%.
90+8'
Na druhé straně končí akce Cádizu nepřesným centrem z pravé strany.
90+7'
Mohlo být rozhodnuto, po střele Abdóna Pratse, který ale trefil z hranice vápna pouze tyč a dobíhající Amath Ndiaye netrefil míč.
90+6'
A domácí šetří čas poté, co hosté faulují u půlící čáry, domácí nespěchají s rozehrávkou.
90+4'
Odkop od branky Mallorky, míč letí za půlící čáru, kde ho vybojovali hosté.
90+2'
Nastavuje se deset minut, hosté tak mají ještě čas alespoň na vyrovnání.
90+1'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Alberto Perea.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Varazdat Harojan, přichází Oussama Idrissi.
89'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Rodrigo Battaglia.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
88'
Hosté centrují z levé strany, míč ve vápně odhlavičkovává bránící hráč Mallorky.
86'
Mallorka v útoku, na hranici vápna Cádizu ale neuspěl v souboji jeden na jednoho domácí Dani Rodríguez.
85'
Rohový kop pro Cádiz, hosté rozehrávají z pravé strany, ale domácí se ubránili.
83'
Žlutou kartu dostává Víctor Chust (Cádiz CF).
83'
Cádiz opět v držení míče, hosté hledají skulinku k brance soupeře.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Antonio Sánchez.
81'
Po akci Cádizu zůstávají na polovině domácích hned dva hráči Mallorky na trávníku.
80'
Je před námi posledních zhruba deset minut, domácí si koledují o vyrovnání, poslední minuty totiž patřily hostům.
79'
Po inkasovaném druhém gólu se hosté jakoby probrali a nyní se více snaží, dostávají se častěji k vápnu Mallorky.
77'
Žlutou kartu dostává Amath Ndiaye (RCD Mallorca).
76'
Vedat Muriqi (Mallorca) nedoskočil na centr z pravé strany, míč končí mimo hřiště, rozehrávka od branky Cádizu.
75'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Luis Hernández.
74'
Bránící Varazdat Harojan (Cádiz) odkopává míč, u půlící čáry dochází opět k faulu, po němž zůstávají dva hráči na trávníku.
72'
Rubén Sobrino (Cádiz) si šel do vápna pro penaltu, ale sudí nechává rozehrát od branky Mallorky, žádná penalta se nepíská.
71'
Nepřesným centrem z levé strany končí akce domácích, Jeremías Ledesma bude rozehrávat od branky Cádizu.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Amath Ndiaye.
69'
Žlutou kartu dostává Iñigo Ruiz de Galarreta (RCD Mallorca).
69'
Statistika držení míče – 56% : 44%.
68'
Odkop míče v podání hostů, kteří se v tuto chvíli na víc nezmohou, domácí mají stále převahu.
66'
Mallorca právě vstřelila branku!
VEDAT MURIQI proměňuje pokutový kop a domácí otáčí zápas.
65'
Žlutou kartu dostává Lucas Pérez (Cádiz CF).
64'
A je to pokutový kop! Gólman Jeremías Ledesma (Cádiz) fauloval, za tento faul dostal žlutou kartu a navíc bude čelit druhému rohovému kopu v zápase.
63'
Pozor, do hry vstupuje VAR, posuzuje se situace ve vápně Cádizu, kde došlo ke střetu gólmana s útočícím hráčem Mallorky.
62'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Jens Jönsson.
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Rubén Sobrino.
61'
Ve druhé půli je hra častokrát přerušována kvůli faulům, to je škoda, protože tím hodně trpí kvalita hry.
60'
Žlutou kartu dostává Isaac Carcelén (Cádiz CF).
60'
Nepřesným centrem končí akce Cádizu, míč získávají domácí.
59'
Rohový kop pro Cádiz, hosté budou rozehrávat z levé strany.
58'
Mallorka s míčem na útočné polovině.
57'
Nepřesnosti na obou stranách, Cádiz zkouší zaútočit, ale znovu hosté ztrácejí míč pár metrů za půlící čárou.
55'
Mezitím se již do hry vrátil Víctor Chust (Cádiz) s ovázanou hlavou, kterého ještě před vpuštěním na trávník zkontroloval hlavní sudí.
54'
Sergio Rico (Mallorca) musí rychle odehrát míč před dotírajícím Lucasem Pérezem, což se také povedlo.
53'
Víctor Chust (Cádiz) s ovázanou hlavou za postranní čáru, kde se musí převléci, neboť na stávajícím dresu měl krev.
52'
A na trávníku jsou i lékaři Cádizu, kteří ošetřují zraněného Chusta.
51'
Další útočný faul domácích, tentokrát ve vápně Cádizu, kde utrpěl zranění hlavy bránící Víctor Chust.
50'
Útočným faulem končí akce domácích, kteří jsou i v úvodu druhé půle viditelně aktivnější.
49'
Z levé strany, zpoza vápna, vypálil Brian Oliván (Mallorca), branku ale přestřeluje.
48'
Dnešní utkání sleduje 13 226 diváků.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:19.
Skončil první poločas, který nabídl nadstandardní fotbal, plný šancí a v podstatě neustále bylo na co koukat. Do vedení se rychle dostali hosté, po překvapivé a parádní střele Alcaraze v 8. minutě. Pak hosté pouze bránili útočné akce soupeře, Mallorka měla viditelnou převahu, kterou zužitkovala v pokutový kop a ten ve 20. minutě s přehledem proměnil Sevilla. Góly pak do konce první půle mohly padnout na obou stranách, ale nakonec se již skóre neměnilo.
45+3'
45+2'
A na druhé straně to mohl být také gól, Ángel Rodríguez ale orazítkoval tyč!
45+1'
Dvě šance hostů v samém závěru první půle, kdy nejprve první střelu soupeře gólman Sergio Rico (Mallorca) vyrazil, následnou dorážku pak dokázal lapit.
44'
Takefusa Kubo (Mallorca) se dostal do zakončení, z levé strany, uvnitř vápna, zamířil na vzdálenější tyč, kterou ale o zhruba metr míjí.
43'
Hodně nedobře zahraná standardka, v podání hostů, míče se chopili domácí, kteří tak mohou zaútočit.
42'
Volný kop pro Cádiz, z pravé strany, nedaleko vápna domácích.
40'
Míč se od levého rohového praporku dostal až na vzdálenější tyč, kde ho odkopl jeden z bránících hráčů Cádizu.
39'
A je z toho roh pro Mallorku, která ho bude rozehrávat z levé strany.
38'
Iñigo Ruiz de Galarreta (Mallorca) ztrácí míč na pravém křídle, ale domácí ještě zabojovali a zůstávají na útočné polovině.
36'
Rohový kop rozehráli domácí z pravé strany, ale do zakončení se nedostali.
35'
Teď to ale byla šance domácích, po centru z levé strany hlavičkuje Vedat Muriqi a gólman Cádizu měl co dělat, aby míč vytěsnil na roh!
34'
Mallorka má viditelnou převahu, jen bez jakéhokoliv většího efektu.
33'
Statistika držení míče – 60% : 40%.
32'
Antonio Raíllo (Mallorca) fauluje u půlící čáry, míč pro Cádiz.
31'
Na levém křídle zabojoval útočící Dani Rodríguez (Mallorca), který ale nedokázal vystřelit, ani odcentrovat a o míč nakonec přišel.
30'
Je za námi první půl hodina hry, která nabídla zatím velice pěkný fotbal, zejména do chvíle, kdy domácí vyrovnali z pokutového kopu.
29'
Hra je nyní neurovnaná, oba týmy často ztrácejí míče.
27'
Z pravé strany zamířil centr do vápna Cádizu, tam zaúřadoval bránící Rubén Alcaraz.
25'
Také tento roh byla nacvičená akce, v podání domácích, nicméně míč končí vysoko nad bránou, po střele jednoho z domácích.
24'
Rohový kop pro domácí, rozehrávat se bude z levé strany.
23'
Nakonec z toho byla nacvičená akce, která se ale domácím tak úplně nepovedla, navíc je jim odpískán útočný faul.
22'
Volný kop pro Mallorku, na útočné polovině, ve střední vzdálenosti.
20'
SALVA SEVILLA s naprostým přehledem proměňuje pokutový kop a domácí tak srovnávají stav.
19'
Brian Oliván (Mallorca) byl ve vápně stažen bránícím Ivánem Alejem a sudí nařizuje pokutový kop pro domácí.
18'
Pozor, sudí nařizuje pokutový kop!
16'
Brian Oliván (Mallorca) se provinil proti pravidlům a je mu odpískán útočný faul, domácí o míč přichází.
15'
Mallorka se pouští do útočení a její útoky nejsou vůbec špatné, domácí usilují o vyrovnání.
14'
Nakonec hned třikrát rozehrávali domácí roh z lev strany, branku však ohrozili pouze jednou, při zmíněné hlavičce Vajlenta.
13'
A byla z toho šance, kdy hlavičkoval Martin Valjent, jenže gólman Jeremías Ledesma stál na svém místě.
12'
Ve dvanácté minutě vybojovali svůj první rohový kop také domácí, rozehrávat ho budou z levé strany.
11'
Útočná akce domácích končí nepřesnou střelou ze střední vzdálenosti.
10'
Gól padl vůbec z první střely v zápase na bránu, takže to je skvělá produktivita.
8'
Cádiz právě vstřelil branku!
RUBÉN ALCARAZ nyní dokonale zaskočil obranu Mallorky, když si z pravé strany naběhl k vápnu a povedenou technickou střelou střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři Ricovi šanci.
8'
Centr z pravé strany zamířil na bližší tyč, domácí se ale bez problémů ubránili.
7'
Budeme svědky prvního rohového kopu, který z pravé strany rozehrají hosté.
7'
Ángel Rodríguez (Mallorca) neuspěl v souboji u půlící čáry, míč končí v autu, vhazují hosté.
6'
Rozehrávka od branky Cádizu, gólman Ledesma posílá míč za půlící čáru.
5'
Po centru Pabla Maffea se dostal k hlavičce Vedad Muriqi, který ale branku Cádizu netrefil.
3'
Isaac Carcelén (Cádiz) vybojoval autové vhazování z pravé strany, na polovině soupeře.
2'
Malá domů v podání Cádizu, který rozjíždí svou akci po levé straně a dostává se na polovinu soupeře.
1'

RCD Mallorca: S. Rico – Maffeo, Valjent, Raíllo, Oliván – Sevilla, de Galarreta – Kubo, Ángel Rodríguez, D. Rodríguez – Muriqi.
Náhradníci: Román, Reina – Hoppe, Battaglia, Lee Kang-in, G. González, Prats, J. Costa, Ndiaye, A. Sánchez, Niño, Sedlar.
Trenér: Luis García

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Harojan, Chust, A. Espino – Alejo, R. Alcaraz, Álex Fernández, Salvi – Negredo, Lucas Pérez.
Náhradníci: Gil, Aznar Ussen – L. Hernández, Alarcón, Sobrino, Perea, Jönsson, Cala, Idrissi, Mari, Akapo, Arzamendia.
Trenér: Sergio

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, G. García.
Utkáním provede jako hlavní sudí Carlos del Cerro, kterému budou na čarách asistovat Juan Yuste a Gonzalo García. Čtvrtým rozhodčím je delegován Víctor Pérez.
CÁDIZ CF
Jak již bylo zmíněno, je Mallorca mírným favoritem, ovšem s přihlédnutím k bilanci posledních zápasů není pozice domácích nijak jednoznačná. Cádiz má totiž z poslední doby přece jenom lepší výsledky, naposledy dokázal vyhrát 2:0 na hřišti posledního Levante a, stejně jako Mallorca, dokázal i Cádiz zaskočit favorita v prosincovém utkání. Konkrétně v předvánočním souboji 19. 12. dokázal uhrát nesmírně cennou bezbrankovou remízu na hřišti lídra Realu Madrid! Byť nemá Cádiz bilanci z posledních zápasů nijak oslnivou, přece jen se může pochlubit šesti získanými body z posledních šesti ligových kol.
RCD MALLORCA
Do souboje dvou týmů, které jsou namočené v sestupových vodách, půjdou v roli mírného favorita domácí. Těm aktuálně patří totiž sedmnáctá, a tedy první nesestupující, příčka. Na svého soupeře má RCD náskok dvou bodů, který by se tak mohl, v případě výhry, zvětšit na pětibodový rozdíl. Pravdou však je, že pro Mallorcu to bude nesmírně těžký úkol, vždyť na ligovou výhru čeká již téměř celé dva měsíce, včetně krátké vánoční ligové přestávky. 4. prosince dokázala Mallorca zaskočit favorizované Atlético, které na jeho hřišti porazila senzačně 2:1. Pak však v dalších pěti ligových kolech vybojovala pouze bod a čtyřikrát odešla poražena. Naposledy 0:3 ve Villarrealu.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 23. kola španělské LaLigy, v němž RCD MALLORCA přivítá na svém stadionu CÁDIZ CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.