La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Espanyol - 27. srpna 2021   20:00

Mallorca
27' Rodríguez
1:0
(1:0)
Mallorca
Reina (C) – Maffeo, Russo (46. Sedlar), Valjent, Oliván – Baba, Sevilla (68. de Galarreta) – Mboula (61. Ndiaye), Kubo (86. Battaglia), Rodríguez – Niño (86. Prats).
Díaz de Mera – Iglesias, Alberola
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Espanyol
Diego López – Ó. Gil (86. Vadillo), Sergi Gómez, Cabrera, Vilà – Embarba (55. Melamed), David López (C) (55. Morlanes), Darder, Puado (75. Aleix Vidal) – Dimata (75. Loren), de Tomás.

Z tohoto klání už je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme za pozornost a užijte si víkend. Na viděnou.
Po reprezentační přestávce se Mallorca představí na hřišti Bilbaa. Espanyol bude v domácím prostředí hostit úřadující mistry – fotbalisty Atlética Madrid.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:16.
Fotbalisté Mallorky bodovali i ve svém třetím letošním vystoupení a po výhře 1:0 nad Espanyolem se minimálně do soboty posouvají do čela celé La Ligy! Souboj dvou klubů, které mezi španělskou elitu postoupily z druhé nejvyšší soutěže, rozhodl gólem z 27. minuty Dani Rodríguez. Jeho pohotová střela o zem k pravé tyči byla jedinou, která se v duelu dvou rozdílných poločasů ujala. Úvodní dějství nabídlo ofenzivní podívanou, to druhé už spíše taktickou s minimem šancí. Espanyol v závěru dohrával bez vyloučeného Gómeze, který zhatil únik Ndiayeho pouze za cenu červené karty.
90+8'
90+8'
Na závěr ještě jedna žlutá karta, kterou vyfasoval Álvaro Vadillo po skrumáži u rohového praporku.
90+7'
Končí sedmá minuta nastavení. Domácí fotbalisté dohrávají utkání zkušeně na polovině soupeře. Zdá se, že náskok už udrží.
90+6'
Ta nic zajímavého nepřinesla, zakrátko byl ale na levé straně hřiště faulován Martin Valjent, a tak je z toho další standardka pro Mallorku.
90+5'
V akci opět zdravotníci, kteří se starají o Ndiayeho. Po ošetření bude Mallorca zahrávat standardní situaci.
90+4'
Amath Ndiaye se dostal do samostatného úniku, který hasil za cenu červené karty faulem zezadu Sergi Gómez.
90+4'
Brian Oliván míří v doprovodu zdravotníků za postranní čáru. Dá se očekávat, že rozhodčí budou nastavovat ještě o minutku více, než bylo avizováno.
90+3'
Dlouhé vhazování do šestnáctky odvrátil hlavou Iñigo Ruiz de Galarreta. Na zemi poté zůstal ležet Brian Oliván, který potřebuje ošetřit.
90+2'
Barcelonští se posunuli s míčem na dostřel brány. Budou vhazovat z pravé strany.
90+2'
Žádný závěrečný nápor Espanyolu se (zatím) nekoná. Aktéři se s míčem pohybují poblíž středového kruhu.
90+1'
Ze signalizace čtvrtého rozhodčího vzešlo, že duel bude nastaven o pět minut.
90'
Po vzájemném souboji skončili na zemi Rodrigo Battaglia a Aleix Vidal. Hra je v závěru zápasu hodně rozkouskovaná, což určitě více vyhovuje domácím.
88'
Fanoušci mohutně aplaudují Japonci Kubovi, který před malou chvílí vystřídal. Ten vhodil do ochozů svůj dres. A hřiště? Na tom se momentálně nic zajímavého neděje.
87'
Nakonec střídal i Espanyol. Do hry se tedy z lavičky dostalo už deset hráčů, čímž jsou možnosti pro změny v sestavách na obou stranách vyčerpány.
86'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Álvaro Vadillo.
86'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Fernando Niño, přichází Abdón Prats.
86'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Rodrigo Battaglia.
85'
Hostující obléhání šestnáctky Mallorky k ničemu nevedlo. Domácím se povedlo vyvézt balon, Iñigo Ruiz de Galarreta si navíc vykoledoval faul. Následuje dvojité střídání.
84'
Aleix Vidal inkasoval bolestivý zásah do obličeje. U míče zůstane Espanyol, který trochu přidal na aktivitě.
83'
Sergi Darder faulován na útočné polovině. Prudká centr z levé strany hřiště obrana Mallorky ihned z vápna odvrátila.
82'
Mallorca podnikla bleskový protiútok, na jehož konci střílel zpoza šestnáctky levačkou jen těsně nad břevno aktivní Takefusa Kubo. V ochozech to jen zahučelo.
81'
Po centru z levé strany se nikdo v pruhovaném do zakončení nedostal. Dva hráči Espanyolu skončili na zemi, a tak odkopával do bezpečí Amath Ndiaye.
80'
Dobrý obranný zákrok Briana Olivána, který na poslední chvíli odkopával balon před malým vápnem na rohový kop.
80'
Aleksandar Sedlar zasáhl ve výskoku protihráče a vykoledoval si žlutou kartu.
79'
Domácí si žádali autové vhazování. Rozhodčí to viděl jinak a nechal rozehrát Óscara Gila.
78'
Statistika držení míče je zhruba čtvrthodinu před koncem vzácně vyrovnaná – padesát na padesát.
77'
Espanyol je nyní směrem dopředu naprosto bezzubý. Katalánci kombinují před napadajícími protihráči s vlastním brankářem a nemají chvíli klidu. Vzhledem k výsledku by přitom potřebovali být poblíž opačné branky.
76'
Na zemi leží s bolestivou grimasou Dani Rodríguez. Dídac Vilà mu nevybíravě skočil na nárt. Tohle klidně mohlo být za kartu.
75'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Nany Landry Dimata, přichází Loren.
75'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Aleix Vidal.
74'
Mallorce se daří v posledních minutách držet míč na svých kopačkách. Domácí jsou znovu usazeni na útočné polovině.
73'
Tentokrát rychlá akce Mallorky po levé straně. Z úhlu střílel po zemi na zadní tyč Brian Oliván. Míč prosvištěl necelý metr mimo. První vážnější okamžik druhé půle.
72'
Fotbalisté Mallorky nějakou dobu kombinovali na pravé straně. Nakonec jejích ofenzivní snaha skončila na nepřesném centru do šestnáctky. Tam nikdo v červeném totiž nebyl.
70'
Brian Oliván se před autovým vhazováním pustil do bouřlivé debaty s rozhodčím a vzešla z toho pro něj žlutá karta.
69'
V krátkém sledu další nedovolený zákrok Espanyolu. Nico Melamed poslal k zemi Pabla Maffea, kterému na nohy pomáhá brankář Manolo Reina.
68'
Při snaze o vyvezení míče byl tvrdým skluzem Sergiho Dardera sejmut nově příchozí Iñigo Ruiz de Galarreta.
68'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta.
67'
Balon se aktuálně už nějakou dobu pohybuje ve střední části hrací plochy. A z tohoto prostoru, jak je známo, góly zrovna nepadají.
65'
Na střídačce už se svlékl Dominik Greif, zatím se ale zdá, že kapitán Mallorky bude moci v utkání pokračovat.
64'
Ještě si ale musí hosté počkat. Nějaký zdravotní problém má domácí brankář Manolo Reina, jenž je nyní ošetřován na trávníku.
63'
Melamedova rána z voleje se uvnitř šestnáctky otřela o jednoho z domácích hráčů. Espanyol tak bude zahrávat rohový kop.
62'
Zajímavá možnost Espanyolu, z níž se dalo vytěžit rozhodně více. Zhruba metr za hranicí šestnáctky se balon odrazil k volnému Óscaru Gilovi. Tomu ale rána vůbec nesedla a zamířila spoustu metrů nad branku.
62'
Domácímu celku byl v krátkém sledu hned dvakrát odpískán hodně diskutabilní ofsajd. Teď už se musí červení bránit.
61'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Jordi Mboula, přichází Amath Ndiaye.
60'
Naplnila se hodina hry. Mallorca vede nad Espanyolem stále 1:0 a pokud by náskok udržela, dostala by se minimálně do zítřka do čela La Ligy!
59'
Obrana Mallorky odvracela z pokutového území přízemní nákop z pravé strany. Balon posléze doputoval až k brankáři Diegu Lópezovi. Espanyol tak musí zakládat novou akci úplně od píky.
58'
Druhý poločas zatím zaostává za úvodním. Alespoň co se týče hry směrem dopředu. Na první větší šanci po pauze stále čekáme.
56'
Óscar Gil přidržel za dres rozběhnutého Daniho Rodrígueze, který skončil na trávníku. Žlutá karta.
56'
Adrián Embarba nesl svoje stažení ze hřiště hodně nelibě. Trenérovi to dal hodně jasně najevo.
55'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Manu Morlanes.
55'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Nico Melamed.
53'
Takefusa Kubo uvolnil průnikovou přihrávkou Fernanda Niña. Na hranici šestnáctky ale balon odkopl jeden z hostů.
52'
Salva Sevilla zakroutil přízemní střelu doprostřed branky, kde číhal připravený Diego López. Nebezpečí tkvělo spíše v možné teči před brankou, kde skončilo několik hráčů na zemi. Vše ale bylo čisté.
51'
Teď už ale musí být hosté v plné permanenci. Mallorca získala standardní situaci z nějakých pětadvaceti metrů.
50'
Akce Mallorky končí poté, co Jordi Mboula zahrál na polovině hřiště rukou.
49'
V souboji dvou sedmnáctek poslal k zemi Dídac Vilà Takefusu Kuba. Japonec si při pádu pochroumal zápěstí, bude ale v pořádku.
49'
Mallorca kombinuje s balonem na vlastní polovině a nikam nespěchá. Hrát musí především Espanyol, který jednu branku ztrácí.
48'
Jordi Mboula se snažil prodrat s balonem zleva do šestnáctky. Přes jednoho protihráče přešel, druhý už mu míč ukořistil.
47'
Domácí si žádali standardku po souboji na pravém kraji hřiště. Bylo z toho jen spoustu rozhozených rukou, hvizd do píšťalky žádný.
46'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Franco Russo, přichází Aleksandar Sedlar.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
Zápas dvou staronových účastníků La Ligy nabídl v prvním poločase zajímavou podívanou. O něco aktivněji si počínala lehce favorizovaná Mallorca, která se dokázala jednou prosadit. Ve 27. minutě střílel v pokutovém území bez přípravy o zem k pravé tyči Dani Rodríguez a otevřel skóre. Velkou možnost měl krátce před pauzou rovněž Takefusa Kubo, jeho pěknou ránu levačkou ale Diego López tygřím skokem vyrazil.
45+2'
45+2'
Ihned poté, co brankář Espanyolu nakopl balon, foukl hlavní rozhodčí do píšťalky a ukončil první poločas.
45+1'
Tlak Mallorky končí. Jordi Mboula naskočil na záda Óscara Gila, který se drží za žebra. Diego López pošle směrem dopředu dlouhý nákop.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Obrana Espanyolu odvrátila dloubáček z levé strany na autové vhazování. Mallorca dohrává úvodní dějství na polovině soupeře.
43'
Domácí tým je teď natlačen před brankou Espanyolu. Z tlaku Mallorky pramení rohový kop z levé strany. Fanoušci jsou ve varu.
42'
Takefusa Kubo si před hranicí šestnáctky zasekl míč na levačku a vystřelil ke vzdálenější levé tyči. Diego López se proletěl vzduchem a efektivním zákrokem ránu vyrazil.
41'
Nehraje se zrovna v rukavičkách. Úder rukou do obličeje nyní schytal Iddrisu Baba. Rozhodčí v tom Dimatův úmysl neviděl a kartu neuděluje.
40'
Raúl de Tomás upadl po souboji s protihráčem v pokutovém území a rozhodčí foukl do píšťalky! Reagoval ovšem jen na signalizaci kolegy na pomezí, který mával ofsajd. Penalta z toho nebude.
39'
Adrián Embarba zkusil přímou střelu. Mířil doprostřed branky, kde Manolo Reina míč pouze vyboxovával před sebe. Po šťastném odrazu následně doplachtil balon obloučkem zpět do jeho rukavic.
38'
Espanyol získal faul na útočné polovině. Je z toho standardní situace z větší vzdálenosti. Míč si staví Adrián Embarba.
37'
Takefusa Kubo šel příliš tvrdě do souboje s Dídacem Vilou. Rozhodčí jeho počínání ocenil žlutou kartou.
36'
Zadáci Espanyolu zapojili do kombinace i brankáře Diega Lópeze. Ten dnes po dvou vychytaných čistých kontech poprvé v sezoně inkasoval.
35'
Nepřesný nákop Mallorky po pravém křídle. Barcelonští budou vhazovat.
34'
Manolo Reina si stáhl do rukavic centrovaný balon z levé strany a může trochu uklidnit situaci.
33'
Espanyol po inkasované brance zabral. Momentálně jsou to právě fotbalisté v pruhovaných dresech, kdo je směrem dopředu aktivnější.
31'
Druhým dnešním adresátem žluté karty je po prohřešku na středu hřiště Leandro Cabrera.
31'
Takefusa Kubo založil rychlý protiútok Mallorky. Nic z něj ale nebylo, neboť Fernando Niño zahrál rukou.
30'
Je za námi úvodní půlhodina utkání a zatím se nezaujatý divák rozhodně nenudí. Souboj nováčků nabízí ofenzivní podívanou.
29'
Autor vedoucí branky se tentokrát prezentoval nedovoleným zákrokem. Rozehrávat tak bude Espanyol.
27'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí fotbalisté jdou do vedení! Z levé strany se dostal balon na střed vápna k Niñovi, kterému ale odskočil od nohy. Jeden z hostů následně odvracel balon jen na pravou stranu k volnému DANIMU RODRÍGUEZOVI, který skákavou střelou o zem k pravé tyči nedal Lópezovi šanci.
26'
Individuálním průnikem se chtěl blýsknout Javi Puado. Balon si ale na levém křídle dal příliš od nohy, a tak o něj posléze přišel.
24'
Ve vzduchu se srazili Leandro Cabrera a Pablo Maffeo. Faulován byl druhý jmenovaný, který skončil na zemi a potřebuje ošetřit. Fanoušci reagují hanlivými pokřiky na adresu Espanyolu.
23'
Óscar Gil vybojoval na pravém okraji hřiště pro Espanyol rohový kop. Brian Oliván vehementně protestoval, že on se balonu jako poslední rozhodně nedotkl.
21'
Takefusa Kubo vybídl ke skórování z pravé strany šestnáctky Fernanda Niña, proti tomu ale výborně vyběhl brankář Diego López, který velkou šanci zneškodnil.
19'
Registrujeme první žlutou kartu. Faulem na vlastní obranné polovině se provinil Fernando Niño, který s verdiktem rozhodčího příliš nesouhlasí.
19'
Nany Landry Dimata si naskakoval na Vilův centr z levé strany. Balon ale podskočil, a tak skončil až v rukavicích brankáře Reiny.
18'
Na druhé straně musel likvidovat Darderovu pumelici z nějakých pětadvaceti metrů Manolo Reina. Míč se odrazil k de Tomasovi, který z dorážky vysoko přestřelil.
17'
Po prostrkávačce na pravé křídlo se hnal s míčem na branku Fernando Niño. Z úhlu střílel k bližší tyči, kde pohotově vyrážel Diego López.
16'
Nany Landry Dimata kličkoval s balonem na levém okraji velkého čtverce, který nakonec skončil v zámezí. Hostující útočník si žádal rohový kop, sudí Díaz de Mera byl ale jiného názoru a nařídil odkop od domácí branky.
15'
Diego López si dával až příliš načas s rozehrávkou od vlastní branky. Domácí příznivci reagovali bouřlivým pískotem.
14'
Na protějším konci hrací plochy střílel slabě po zemi daleko vedle pravé tyče Dani Rodríguez.
13'
Javi Puado neuspěl v individuálním souboji jeden na jednoho a ke střele uvnitř šestnáctky se tak nedostal.
12'
Červení se hnali dopředu ve třech hráčích. Chvíli to vypadalo na nadějné přečíslení, celá akce ale byla zbrzděna a nakonec z ní nebylo nic.
11'
Adrián Embarba si nabíhal na zajímavou přihrávku, domácí zadáci ale včas zasáhli. Dopředu může vyrazit k radosti fanoušků Mallorca.
10'
Salva Sevilla podrazil skluzem zezadu Sergiho Dardera. Espanyol, který před malou chvíli musel na poslední chvíli zastavovat dravý průnik domácích, si tak může po útočném faulu na okamžik oddechnout.
9'
Po centrovaném balonu z levého vrcholku pokutového území hlavičkoval vedle pravé tyče Takefusa Kubo. Jeho hlava v dlaních značí, že tohle se rozhodně dalo vyřešit lépe.
7'
Po rohu z levé strany se Mallorca do zakončení nedostala. O chvíli později nicméně přišel přízemní pokus zpoza šestnáctky, který si Diego López pohodlně stáhl do klubíčka.
6'
Napadající Fernando Niño teď zatopil obraně Espanyolu. Jeden z hostů nepřesnou malou domů pořádně rozběhal brankáře Lópeze, který rohovému kopu nakonec už nezabránil.
6'
Takefusa Kubo je na nohou a pokračuje ve hře. Teď nicméně odevzdal dvacetiletý Japonec nepřesnou průnikovou přihrávkou míč do držení soupeřů.
5'
Hra pokračuje. Domácí tým rozehraje novou akci od svého brankáře Manola Reiny.
4'
David López trefil při pokusu o odkop balonem do hlavy Takefusu Kuba, který leží otřesen na zemi. Momentálně se tak nehraje.
3'
Mallorca podnikla hezkou kombinaci středem hřiště, na jejímž konci byl střílející Fernando Niño. Z hranice šestnáctky ale pálil výrazně mimo. Byla to nicméně taková první "vlaštovka".
2'
V úvodu hrají s míčem především hosté. Zatím ale kombinují jen na vlastní polovině a nikam se neženou.
1'
Mallorca nastoupila do utkání v červených dresech. Hosté z Barcelony se navlékli do pruhovaných bílo-modrých.
1'

RCD Mallorca: Reina (C) – Maffeo, Russo, Valjent, Oliván – Baba, Sevilla – Mboula, Kubo, Rodríguez – Niño.
Náhradníci: Greif – Battaglia, J. Costa, Febas, Gálvez, Lago Junior, Mollejo, Ndiaye, Prats, de Galarreta, Sedlar.

Espanyol Barcelona: Diego López – Ó. Gil, Sergi Gómez, Cabrera, Vilà – Embarba, David López (C), Darder, Puado – Dimata, de Tomás.
Náhradníci: Oier – Bare, F. Calero, Gori, Melamed, Melendo, Mérida, Miguelón, Morlanes, Vadillo, Loren, Aleix Vidal.

Rozhodčí: Díaz de Mera – Iglesias, Alberola.
Oba týmy na sebe loni narážely o soutěž níže. Úspěšněji si vedl Espanyol. Po domácí bezgólové remíze vyhrál na jaře 2:1 na stadionu soupeře.
Bez porážky je po dvou kolech i Espanyol. Barcelonský klub zaznamenal zkraje sezony dvě bezgólové remízy s Osasunou a Villarrealem. Dva získané body stačí ve dvacetičlenné tabulce momentálně na čtrnáctou pozici. Co se týče (ne)produktivity, dalo by se říci, že Espanyol začal tam, kde předloni v La Lize skončil. Za posledních deset zápasů v nejvyšší soutěži vstřelil dohromady jediný gól. To bude chtít nyní úřadující vítěz druhé ligy změnit. Na marodce má jen Pedrosu, jenž má zlomenou ruku.
Mallorca vstoupila do nového ročníku mezi elitou výborně. Po dvou kolech je se čtyřmi body na pátém místě. Druhý tým loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže nejprve remizoval v domácím prostředí 1:1 s Betisem a následně porazil venku nejtěsnějším rozdílem 1:0 Alavés. Pokud by Mallorca uspěla i proti Espanyolu, vyhrála by dva prvoligové duely poprvé od října roku 2019. Vypořádat se každopádně musí hned s několika absencemi. Na marodce jsou Angel, Costa, Raillo, Sánchez a Sastre.
Hezký páteční večer. Třetí kolo španělské La Ligy dnes odstartuje soubojem mezi týmy RCD Mallorca a Espanyol Barcelona, které jsou v soutěži nováčky. Oba totiž hrály v loňské sezoně o patro níže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.