La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Getafe - 27. listopadu 2021   18:30

0:0
(0:0)
Mallorca
Reina (C) – Maffeo, Valjent, Russo, J. Costa – Baba, de Galarreta – Mboula (68. Kubo), Lee Kang-in, D. Rodríguez – Ángel Rodríguez (75. Prats).
Jaime – Bueno, Tresaco
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), S. Mitrović, Cuenca, Olivera – Aleñá (88. Poveda Romera), Arambarri (70. Florentino), Nemanja Maksimović – Sandro Ramírez (68. Jaime Mata), Ünal.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:19.
Utkání mezi Mallorkou a Getafe gól nenabídlo. Bohužel jsme sledovali podprůměrný fotbal s minimem šancí. Nevýrazní domácí se trochu probudili až na konci, kdy si také vytvořili největší příležitost v zápase. Střídající Prats však hlavičkoval těsně vedle. Dělba bodů je zasloužená.
90+5'
90+5'
K hlavičce se po něm dostal Franco Russo, nemířil ale přesně. Zápas končí!
90+4'
Tak ještě rohový kop pro Mallorku. Zřejmě poslední šance k ohrožení brány soupeře...
90+3'
Abdón Prats oživil domácí hru. Teď to ale přehnal s důrazem, když zajel při napadání do Dakonama a dostal za to žlutou kartu. Kapitán Getafe nepospíchá na nohy.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
90'
Domácí se snaží přeci jen duel rozhodnout. Getafe vyloženě brání bod.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Darío Poveda Romera.
87'
Takhle už ano! Z pravé strany vyprodukoval kvalitní centr Maffeo a Abdón Prats hlavičkoval jen těsně vedle levé tyče z pohledu Davida Sorii!
87'
Domácí drží míč na kopačkách, ale je to pomalé. Takhle obranu Getafe opravdu nepřekvapí.
86'
Střely celkem – 8:8
85'
Tenhle zápas směřuje k bezgólové remíze. Hostům to v tomto čase již vyhovuje, Mallorca zase dosud neprojevila kvalitu na to, že by to mohla zlomit.
83'
Takefusa Kubo centroval z pravé strany. Nabíhající Abdón Prats však neměl šanci na balón dosáhnout.
83'
Mallorca s blížícím se koncem zápasu přeci jen přidává. Domácí si uvědomili, že by doma měli zkusit přerušit čekání na výhru.
81'
Abdón Prats byl faulován Dakonamem. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
80'
Z dálky to zkusil Iddrisu Baba. Ten netrefil hostující svatyni.
79'
Carles Aleñá se mimo hru srazil s de Galarretou. Hostující záložník zůstal ležet na zemi, ale snad to nic vážného nebude.
79'
Držení míče – 49 % : 51 %
77'
Hostující Enes Ünal se snažil obtočit kolem Franca Russa, ale skončil na zemi! Rozhodčí ukazuje, že to na penaltu nebylo.
76'
Abdón Prats se mohl poprvé zapojit do hry. Nedosáhl však na kolmou přihrávku Kuba.
75'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Abdón Prats.
75'
Lee předával míč Jaumemu Costovi už za ofsajd lajnu. Z téhle akce domácích tak nic nebude.
72'
Mathias Olivera zahrál míč jen do autu. Vhazují tedy domácí. Ti také chystají další střídání.
72'
V ofsajdu se ocitl domácí Russo, který si nabíhal na centr po standardní situaci.
70'
Hosté musejí vynuceně střídat. Zraněného Maura Arambarriho nahrazuje Florentino.
69'
Hodně zajímavý závar před domácí bránou! Manolo Reina neudržel míč v rukavicích a pomoci mu tak museli obránci. Ti dokázali zablokovat dorážky Enese Ünala a Carlese Aleñi.
68'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Jordi Mboula, přichází Takefusa Kubo.
68'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Jaime Mata.
67'
Franco Russo sundal na půlce Sandra Ramíreze. Domácí fotbalista si připisuje žlutou kartu.
65'
Lee se dostal k centru z levé strany, který skončil jen v rukavicích brankáře Davida Sorii.
63'
Standardku rozehrával Lee Kang-in. Jeho centr nevypadal zle, ovšem hosté se ubránili. Ofenzivní snaha Mallorky pak definitivně skončila faulem Ángela Rodrígueze na Ünala.
62'
Ángel Rodríguez si došel pro nedovolený zákrok od Stefana Mitroviće. Následovat bude solidní standardní situace pro domácí...
61'
Za námi je hodina zápasu. Gól jsme stále neviděli. Hlavně čekáme i na nějaké zajímavější situace.
60'
Jordi Mboula u postranní čáry zastavil nedovoleným způsobem Mathiase Oliveru, za což vyfasoval žlutou kartu. Rozhodčí vůbec poprvé v utkání sáhl do kapsičky pro karetní trest.
59'
Dani Rodríguez se na levé straně uvolnil a ranou pravačkou donutil hostujícího brankáře Soriu k zákroku. Nebylo to ale nic složitého, míč letěl na střed brány.
58'
Z pravé strany centroval Suárez, ale Olivera balón nedoběhl a ten skončil až za brankovou čarou.
57'
Domácí fanoušci pískají na hostujícího Damiana Suáreze, který moc nepospíchal s vhozením autu. Pískat by ale spíše měli na své fotbalisty, kteří směrem dopředu nehrají téměř nic.
56'
Zajímavě vyhlížející protiútok hostí skončil nepřesnou přihrávkou Aleñi na Damiana Suáreze. Dopředu může pro změnu Mallorca.
54'
Slovenský reprezentant Martin Valjent vyhrál hlavičkový souboj s Ünalem a balón tak získali domácí fotbalisté.
53'
Stále se hraje bez gólových příležitostí. Je to typický zápas, který může rozhodnout jediný gól.
51'
De Galarreta hledal centrem z hloubi pole Ángela Rodrígueze. Domácí útočník stačil balón jen líznout špičkou kopačky a neohrozil bránu Getafe.
50'
Enes Ünal se dostal ke střele z hranice pokutového území. Do cesty se mu však postavil bránící hráč, který balón zablokoval.
49'
Enes Ünal teď přistrčil Iddrisua Babu a rozehrávat tedy mohou domácí.
49'
Hostující celek se v úvodu druhé půle zatím častěji drží na balónu.
47'
Hostující Nemanja Maksimović rozčísl utkání pokusem ze střední vzdálenosti, který však netrefil prostor mezi tyčemi.
46'
Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke střídání.
46'
První poločas tohoto duelu je minulostí. Nějakou velkou fotbalovou krásu nenabídl. Šancí si oba celky vytvořily minimum. O něco fotbalověji však před přestávkou přeci jen začalo působit hostující Getafe. I proto fanoušci Mallorky při odchodu hráčů do šaten pískají.
45+1'
44'
Getafe je v závěru první půle lepším týmem. Centr Damiana Suáreze našel na zadní tyč nabíhajícího Mathiase Oliveru, který ve velké příležitosti netrefil bránu. I pokud by byl ale úspěšný, gól by nemohl platit. Opakovaný závěr totiž ukázal, že se Olivera nacházel v ofsajdu.
43'
Hostující stoper Cuenca podpořil ofenzivu svého týmu, když míč vyvezl až k šestnáctce soupeře. Hru pak roztáhl doleva, odkud přišel centr Sandra Ramíreze. S ním si obrana domácích poradila.
42'
Daleko z brány musel hostující brankář Soria, který odehrál balón do bezpečí před útočníky soupeře.
41'
Střely na bránu – 1:0, střely mimo – 2:3
40'
Další centr Suáreze zprava. Opět si naskočil Enes Ünal, který se tentokrát snažil sám ohrozit bránu soupeře, ovšem nemířil přesně.
38'
Damian Suárez centroval z pravé strany. Enes Ünal balón hlavou přizvedával na vzdálenější tyč, tam se však k zakončení nedostal Sandro Ramírez.
36'
Domácí de Galarreta byl faulován na vlastní polovině. Mallorca tak může v klidu rozehrát.
36'
Počet ofsajdů – 2:2
34'
Domácí nyní kombinovali kolem pokutového území soupeře. Nejprve si dělal prostor ke střele Lee, byl ale včas dostoupen. Poté se o něco podobného pokoušel Dani Rodríguez, i proti němu však včas vystoupil protihráč.
33'
Hosté v posledních minutách přebrali iniciativu. Enes Ünal zakončil obléhání šestnáctky Mallorky ranou do protihráče.
30'
Solidní příležitost hostí. Základ položil Carles Aleñá dobrým centrem na Enese Ünala. Ten balón zády k bráně sklepl pro Sandra Ramíreze, který ale nedokázal přesně zakončit. Mířil vedle pravé tyče z pohledu Reiny.
29'
Útočná snaha domácích začíná od brankáře Reiny, který se dostal k míči po malé domů od spoluhráče.
27'
Zatím to není moc zábavný fotbal. Oběma týmům jde poměrně o hodně a spíše se tak čeká na chybu toho druhého.
26'
Jorge Cuenca vystoupil přes půlící čáru proti domácímu Lee Kang-inovi, kterého poměrně ostře dohrál. Obešlo se to bez karetního trestu.
25'
Carles Aleñá se snažil dostat k míči v domácím pokutovém území. Cestu mu ale zahradil Iddrisu Baba, jenž po lehkém kontaktu se záložníkem Getafe upadl. Rozhodčí to posoudil jako útočný faul Aleñi.
24'
Jordi Mboula posílal příliš prudkou kolmici pro Leeho. Balón sbírá hostující brankář Soria.
22'
Dosud jsme neviděli žádnou větší gólovou příležitost. Oba týmy jsou v defenzivách zatím pozorné.
21'
Jordi Mboula nabral rychlost na pravém křídle, unikl Oliverovi a dostal se k i centru. Míč ale skončil v rukavicích Davida Sorii.
20'
Nic z ní nevytěžili. Po nepovedeném centru se bude kopat od brány Manola Reiny.
19'
Iñigo Ruiz de Galarreta přidržel za dres unikajícího Enese Ünala. Zatím se nežlutí, hosté se ale mohou těšit na zajímavou standardní situaci.
18'
Teď se k balónu dostali domácí. Lee Kang-in se snažil zakombinovat s Ángelem Rodríguezem, obrana Getafe však tuto spolupráci překazila.
17'
U míče jsou nyní hosté, kteří ho drží na polovině hřiště.
16'
Pomezní odmával ofsajd hostujícímu Sandrovi Ramírezovi. Míč pro domácí Real.
15'
Enes Ünal byl při výskoku faulován Babou. Hosté rozehrávají z poloviny hrací plochy.
14'
Carles Aleñá to vzal na sebe. S míčem doběhl k pokutovému území, pak ale střílel jen do obránce domácího celku.
14'
Obraz hry je zatím vyrovnaný. Ostatně oba celky by na tom měly být kvalitativně podobně, byť mělo Getafe slabší začátek ročníku.
12'
První náznak příležitosti domácích. Pablo Maffeo dobře odcentroval z pravé strany a k hlavičce se dostal Ángel Rodríguez. Balón však poslal vede tyče hostující svatyně.
11'
Sandro Ramírez pospíchal za domácí obranu. U dlouhého nákopu jeho spoluhráče byl ale první brankář Mallorky Manolo Reina.
10'
Po ní se ocitl v ofsajdu hostující kapitán Djené Dakonam.
9'
Nyní byl Enes Ünal faulován vracejícím se Iddrisuem Babou. Standardní situace pro hosty.
7'
Enes Ünal adresoval nepřesnou přihrávku do křídla pro Damiana Suáreze. Rozehrávat budou hosté.
6'
Domácí měli k dispozici první rohový kop v zápase. Celek Getafe se ubránil.
4'
Hosté se snažili o postupný přechod do útoku. Jaume Costa však vystihl přihrávku, která mířila na Damiana Suáreze a balón má Mallorca.
3'
Enes Ünal si počínal nedovoleným způsobem v souboji s Babou. Sudí odpískal hostujícímu hroťákovi útočný faul.
1'
Domácí Lee Kang-in se prezentoval střelou z poměrně velké dálky. Navíc scházela razance a David Soria si tak připsal lehký zahřívací zákrok.
1'
Aktéři zápasu právě nastoupili na trávník. Vše se chystá k úvodnímu výkopu.

RCD Mallorca: Reina – Maffeo, Valjent, Russo, J. Costa – Baba, de Galarreta – Mboula, Lee Kang-in, D. Rodríguez – Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Román, Garcia – Sedlar, Llabres, Prats, Kubo, Battaglia, Niño, A. Sánchez, Febas, Oliván, Sastre.
Trenér: Luis García

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), S. Mitrović, Cuenca, Olivera – Aleñá, Arambarri, Nemanja Maksimović – Sandro Ramírez, Ünal.
Náhradníci: Yáñez, Conde – Macías, Nyom, Poveda Romera, Cabaco, Chema, Florentino, Iglesias, Koffi, J. Silva, Jaime Mata.
Trenér: Sánchez Flores

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
RCD Mallorca (13. místo, 3 – 6 – 5, skóre 14:22, 15 bodů)
Mallorca se vrátila do nejvyšší soutěže po roce. Jako nováček začala dobře, drží se stále poměrně bezpečně mimo sestupové pásmo, ale po nadějném startu se přeci jen zasekla. Na výhru tak čeká již šest zápasů, byť si v tomto období připsala alespoň čtyři body za remízy. Naposledy však celek ze známého ostrova prohrál 1:3 na hřišti Vallecana. Na pásmo sestupu má Mallorca k dobru čtyři body.

Posledních 5 zápasů Mallorky:
Valencia – Mallorca 2:2
Mallorca – Sevilla 1:1
Cádiz – Mallorca 1:1
Mallorca – Elche 2:2
Vallecano – Mallorca 3:1
Getafe CF (14. místo, 2 – 3 – 9, skóre 10:19, 9 bodů)
Fotbalisté Getafe jsou v tabulce La Ligy na předposledním místě. Na první výhru čekali až do 12. kola, v němž doma zdolali 2:1 Espanyol. Poté padli 0:1 na Villarrealu, ovšem naposledy v domácím duelu proti Cádizu koncertovali. Soupeře jasně přehráli a připsali si do tabulky důležité tři body za výhru 4:0. Momentálně celek z předměstí Madridu ztrácí na nesestupové pozice dva body.

Posledních 5 zápasů Getafe:
Getafe – Celta 0:3
Granada – Getafe 1:1
Getafe – Espanyol 2:1
Villarreal – Getafe 1:0
Getafe – Cádiz 4:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! 15. kolo španělské La Ligy nabídne také záchranářský souboj Mallorky a Getafe. Domácímu nováčkovi patří v tabulce třinácté místo, nicméně už šest zápasů nedokázal vyhrát. Hostující Getafe je předposlední, ale v minulém ligovém kole tento celek výsledkově koncertoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.