La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Real Betis - 14. srpna 2021   19:30

Mallorca
25' Oliván (Rodríguez)
1:1
(1:0)
Real Betis
59' Juanmi  (Fékir)
Mallorca
Reina (C) – Maffeo, Valjent, Raíllo, Oliván – Sevilla (61. Kubo), Baba, de Galarreta (72. Febas) – Mboula (72. Lago Junior), Ángel Rodríguez (61. Ndiaye), Rodríguez (90. Sedlar).
Lahoz – Munuera, Fernández
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
6 279 diváků
Real Betis
Rui Silva – Montoya, González, V. Ruiz, Moreno (26. Calderón) – Akouokou (82. Guardado), Canales (C) – Rodri (55. Rober), Fékir (82. Joaquín), Ruibal (55. Juanmi) – Iglesias.

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 12:18.
Druhý poločas přinesl ve srovnání s prvním dějstvím úplně jiný průběh. Betis měl výraznou územní a střeleckou převahu, většina jeho střel ale nebyla vůbec nebezpečná. Ke gólu však hostům paradoxně pomohl domácí brankář Reina, jenž si srazil do sítě hlavičku Juanmiho. Mallorca ve druhém poločase nevymyslela směrem dopředu prakticky nic a nakonec se zaměřila už jen na to, aby ubránila remízu. To se jí povedlo a oba týmy si tak na úvod nového ročníku španělské LaLigy body rozdělily.
90+5'
90+4'
Joaquín nakonec hledal centrem z pravé strany nabíhajícího Juanmiho, ten ale míč nezasáhl a hrací předmět skončil v rukách brankáře Mallorcy Reiny.
90+3'
Obléhání domácí obrany pokračuje. Betis si přihrává míč ze strany na stranu kolem šestnáctky Mallorcy, ke střele se ale zatím neodhodlal.
90+2'
Betis se nadále tlačí dopředu. Centr Robera z levého křídla proletěl šestnáctkou domácích bez toho, aby míč někdo zasáhl.
90+1'
Juanmiho centr zprava odvrátil jeden z obránců Mallorcy na hranici vlastní šestnáctky k Joaquínovi, jenž si zasekl Babu a tvrdou střelou vypálil těsně nad domácí branku.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
90'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Aleksandar Sedlar.
89'
Baba chtěl ve skluzu vzít míč Joaquínovi, při tomto zákroku se ale sám zranil a bude muset být ošetřen. Hra je přerušená.
88'
Calderónův centr zleva Juanmi ve středu šestnáctky nezasáhl a na zadní tyči Iglesias míč pro změnu trefil tak, že doskákal za brankovou čáru.
87'
Mallorca je zatažená hluboko v obraně. Betis drží míč na kopačkách a snaží se najít mezírku, kterou by se dostal do střelecké pozice.
86'
Rober vyslal z pravého křídla na branku Mallorcy něco mezi střelou a centrem, domácí brankář Reina každopádně tento pokus úspěšně vyrazil.
84'
Na Juanmiho centr z pravé strany si nabíhal do středu šestnáctky Mallorcy Iglesias, který spadl ve velmi diskutabilním souboji s Valjentem. Po konzultaci hlavního rozhodčí s videoasistentem ale hra napokon pokračuje rozehrávkou domácích.
83'
Betis se po této krátké aktivitě vrátil na útočnou polovinu, kde svou kombinací tlačí domácí opět k jejich šestnáctce.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Paul Akouokou, přichází Andrés Guardado.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Joaquín.
81'
Centr z rohu Mallorcy obrana Betisu vyřešila, míč se ale odrazil zpátky k domácím. Ti v posledních minutách dokázali vyrovnat hru.
79'
Hned poté dostává žlutou kartu i Juanmi (Real Betis), jenž na vlastní polovině ostrým skluzem doslova sestřelil Daniho Rodrígueze.
79'
Žlutou kartu za podražení Fékira na vlastní polovině hřiště dostává Aleix Febas (RCD Mallorca).
78'
Hned po obnovení hry se po dvou soubojích ve středu hřiště ocitli na trávníku dva hráči Betisu. Naštěstí jsou oba v pořádku a budou pokračovat v zápase.
75'
Kubo vypálil z této standardky nad Silvovu branku. Následuje přestávka na občerstvení hráčů.
74'
Žlutou kartu za držení pronikajícího Kuba před vlastní šestnáctkou dostává Paul Akouokou (Real Betis). Mallorca získává přímý kop z výborné střelecké pozice.
73'
Mallorce se snad vůbec poprvé ve druhé půli povedl přechod středem pole a díky zblokovanému centru z křídla získala rohový kop.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Aleix Febas.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Jordi Mboula, přichází Lago Junior.
71'
Mallorca se snaží napadat rozehrávku Betis, hosté ale mají ve druhém poločase dění na trávníku pod kontrolou a míč domácím nepůjčují.
70'
Nákop domácích obránců bez problémů získali hosté. Betis může rozehrát svůj další postupný útok.
69'
Fékir si zasekl na levém křídle Maffea a přihrávkou do šestnáctky hledal nabíhajícího Juanmiho. Tomu míč při zpracovávání odskočil.
67'
Betis pokračuje v náporu. Juanmi si naváděl míč do šestnáctky, při kličce si ho ale posunul až příliš daleko od nohy a nakonec mu odskočil za brankovou čáru.
66'
Fékir se kolem Maffea protlačil z levého křídla do šestnáctky a tvrdou střelou namířil do boční sítě Reinovy branky.
65'
Tlak Betisu pokračuje. Domácí běhají za hosty ze strany na stranu, kulatý nesmysl se jim ale pořád nedaří získat.
64'
Betis se postupně přibližuje k pokutovému území domácích, ti ale drží hosty zatím v uctivé vzdálenosti od své branky.
63'
Držení míče: 35 % : 65 %
Střely na branku: 1:1
62'
Betis zjevně cítí šanci na to, aby zlomil zápas na svou stranu. Hned po výkopu získal míč a tlačí se na polovinu Mallorcy.
61'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Amath Ndiaye.
61'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Takefusa Kubo.
59'
Real Betis právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Fékir nacentroval z přímého kopu na zadní tyč, kde se k hlavičce z velmi ostrého úhlu dostal střídající JUANMI. Jeho hlavička už snad ani neletěla do branky, domácí brankář Reina si ale míč nešikovným zákrokem srazil do vlastní branky. Asistence: Nabil Fékir.
58'
Fékir si naváděl míč na pravém křídle do šestnáctky, těsně před ní ho ale srazil nedovoleně na trávník Oliván. Přímý kop pro Betis.
57'
Kombinaci Betisu ukončil Akouokou, jenž tvrdou střelou ze střední vzdálenosti poslal míč vysoko nad Reinovu branku.
56'
Betis míč vybojoval a rychle se dostal k šestnáctce domácích. Juanmiho centr zleva byl sražen na pravé křídlo, kde míč vybojoval kapitán Betisu Canales.
55'
Oba týmy se rychle vystřídaly ve svých útocích, až se míč nakonec vrátil na kopačky hráčů domácího celku.
55'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Juanmi.
55'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rodri, přichází Rober.
53'
Hra se teď začíná kouskovat, protože jsme v průběhu minuty viděli hned tři nedovolené zákroky. Po posledním z nich skončil míč na kopačkách fotbalistů Mallorcy.
52'
Oliván se dostal k míči na levé straně a odvážně se rozběhl směrem k šestnáctce Betisu. Jeho střelecký pokus ale skončil výrazně mimo Silvovu branku.
51'
Fékir si před domácí šestnáctkou zpracoval nákop z vlastní poloviny, obránci domácího týmu mu ale míč odkopli. Betis začíná svou další akci z vlastní poloviny hřiště.
50'
Dlouho ale útok Mallorcy netrval, protože po několika přihrávkách skončil míč na kopačkách hostů. Ti rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
49'
Nebezpečný centr Ruibala z pravé strany odkopl až do středu pole Valjent. Domácí se pak konečně dostali k hracímu předmětu a mohou poprvé ve druhém poločase zaútočit.
48'
Betis začal druhé dějství velmi aktivně a nadále se snaží najít mezeru v obraně domácích.
47'
Betis hned po výkopu obral domácí o míč a kombinuje na útočné polovině. Domácí jsou zataženi v obranném postavení.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:34.
První poločas začal hodně opatrně, pak ale převzala otěže utkání Mallorca, která začala být mnohem aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Ze své aktivity napokon vytěžila i zatím jediný gól zápasu, když se trefil levý obránce domácího týmu Oliván. Betis se z tohoto úderu nějakou dobu vzpamatovával, s blížícím se závěrem prvního dějství ale dostal Mallorcu přece jen pod velký tlak. Přes skvěle zorganizovanou domácí obranu se však zeleno-bílí nedostali k ničemu a před druhým poločasem tak budou mít v šatně co rozebírat.

Fauly: 4:9
45+4'
45+3'
První žlutou kartu zápasu za podražení rozběhnutého Ángela Rodrígueze dostává Edgar González (Real Betis).
45+2'
I tentokrát si ale domácí obrana s centrem poradila. Odražený míč se pak dostal k hostům.
45+1'
Betis už má v této chvíli solidní tlak a domácí se už snaží jen udržet čisté konto do přestávky. Další zblokovaný centr Betisu z pravé strany znamená rohový kop hostů.
45'
Bude se hrát ještě tři minuty.
45'
Fékir ho rozehrál nakrátko a následný nákop Calderóna do domácího pokutového území obrana Mallorcy opět vyřešila.
44'
Fékir se dostal na levé straně útočné poloviny k odraženému míči a po nedorozumení v obraně domácího celku získal i trochu náhodný rohový kop.
43'
Betisu se v závěru prvního poločasu přece jen daří získávat míč na polovině Mallorcy, jeho kombinace ale zatím nepřinášejí nebezpečí pro domácí branku.
42'
Domácí ale sami pokazili tuto akci a míč se vrátil na kopačky hostů. Montoya pak hledal centrem zprava spoluhráče v šestnáctce Mallorcy, ani jeden z nich ale míč nezasáhl.
41'
Centr od rohového praporku ale vyřešila domácí obrana. Domácí pak vyrazili do rychlého protiútoku do otevřené obrany Betisu.
40'
Hostům se přechod středem pole prostě nedaří, proto to začali zkoušet nákopy. Na jeden z nich si nabíhal na levé straně Ruibal a Maffeo mu míč odkopl na roh.
39'
Po dlouhé době se ke kombinaci na polovině soupěre dostali i hosté, ze své akce ale vytěžili jen jeden centr Ruibala zleva, který chytil domácí brankář Reina.
38'
Mboula si hezky navedl míč na pravé straně kolem Maffea, při centru ale podklouzl a nakonec míč přihrával už z místa za brankovou čárou.
37'
Mallorca opět zatlačila protihráče do obrany a obléhá jejich pokutové území. Hosté teď odvrátili do bezpečí centr Olivána z levého křídla.
36'
Držení míče: 32 % : 68 %
35'
Mallorca má v této chvíli dění na trávníku plně pod kontrolou. Hosté mají obrovský problém se vůbec dostat na polovinu svého soupeře, natož pak nebezpečněji zaútočit.
34'
Mboula míč získal ve středu pole a rozběhl se po pravém křídle směrem k šestnáctce Betisu. Tam jeho průnik zastavil odkopem míče střídající Calderón.
33'
Hra pokračuje další rozehrávkou obránců Betisu. Ti si míč přihrávají na vlastní polovině hřiště.
30'
Přestávka na občerstvení hráčů.
29'
Další Mboulův centr zprava skončil až v autu na opačné straně. Obránci Betisu se snaží o postupnou rozehrávku.
28'
Z této standardky ale žádné nebezpečí pro branku Betisu nepřijde, protože se jeden z domácích fotbalistů provinil proti pravidlům faulem.
27'
Mallorca je při chuti a rychle se dostala k míči. Mboulův centr z pravé strany srazil Ruiz na rohový kop.
26'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alex Moreno, přichází José Manuel Calderón.
25'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí otevírají skóre! Dani Rodríguez krásnou přihrávkou mezi obránce Betisu vysunul do šestnáctky hostů BRIANA OLIVÁNA, který si naběhl za obránce z levého křídla. Levý obránce domácího týmu pak z první obstřelil vybíhajícího brankáře Ruie Silvu a nasměroval míč k bližší tyči. Asistence: Dani Rodríguez.
23'
Mboula vypíchl ve středu pole míč Morenovi a vyrazil po pravé straně do šestnáctky Betisu. Napokon se dostal i ke střele, ta ale skončila mimo Silvovu branku.
22'
Betis získal standardku z pravé strany útočné poloviny. Fékirův centr letěl do středu šestnáctky Mallorcy, odkud ho ale domácí obránce odhlavičkoval.
21'
De Galarreta nacentroval zleva do šestnáctky na Ángela Rodrígueze, jehož hlavička v pádu letěla do rukou brankáře Betisu Ruie Silvy. Případný gól by ale kvůli ofsajdu domácího útočníka neplatil.
20'
Na pas do šestnáctky domácího celku si naběhl Akouokou, hlavičkou z ostrého úhlu ale míč jen posunul do rukou brankáře Reiny.
19'
Centr z pravého křídla odhlavičkoval Valjent. Dani Rodríguez pak ve středu pole o míč přišel a hosté vyrazili do rychlého protiútoku.
18'
Jeho kombinace ale skončila po zhruba minutě ztrátou míče a pak musel taktickým faulem zastavit Fékir ve středu pole Maffea. Hlavní rozhodčí Fékirovi domlouvá.
17'
Betis se po delší době vrátil na útočnou polovinu a kombinací na krátké přihrávky se snaží přiblížit k pokutovému území Mallorcy.
16'
Mboula si navedl míč zprava k šestnáctce Betisu a vystřelil, jeho pokus se ale dokutálel výrazně mimo branku hostů.
15'
Mallorca převzala iniciativu a v posledních 5 minutách se začala výrazněji tlačit na útočnou polovinu. Teď ale byla hra přerušena, protože na trávníku zůstal sedět Fékir.
14'
Betis se pak pokusil o rychlou rozehrávku, nákop na pravé křídlo na rozběhnutého Rodriho ale skončil mimo hřiště.
13'
Mboula chtěl zaskočit obránce Betisu přihrávkou na spoluhráče na křídlo, nacvičený signál se ale domácím nepovedl, protože Sevilla byl v ofsajdu.
12'
Mallorca se vůbec poprvé nastěhovala na útočnou polovinu hřiště a po faulu na Mboulu získala i ona standardní situaci.
10'
Fékirův centr srazil jeden z domácích obránců ve skluzu do rukou vlastního brankáře Reiny. Ten míč okamžitě vykopl na útočnou polovinu, Ángel Rodríguez ho ale na hrací ploše nedoběhl.
9'
Sevilla potáhl před vlastní šestnáctkou za dres Rodriho. Přímý kop pro Betis ze zajímavé pozice.
8'
Úvod zápasu je zatím velmi opatrný. Ani jeden z týmů neotevírá hru, míč ale mají častěji na kopačkách hosté, kteří si ho přihrávají v uctivé vzdálenosti od domácí branky.
7'
Mboula si nabíhal za obranu Betisu na kolmou přihrávku Daniho Rodrígueze, před vlastní šestnáctkou mu ale míč odkopl vybíhající brankář hostů Rui Silva.
6'
Domácí brankář a kapitán Reina nakopl míč na Ángela Rodrígueze, ten ale prohrál souboj s Ruizem. Betis získal hrací předmět a opět kombinuje ve středu pole.
5'
Nákop na Ruibala na levé křídlo nebyl přesný. Domácí obránci získali míč, ani oni ale se založením útoku nikam nepospíchají.
4'
Betis tentokrát nikam nespěchá. Hosté se krátkými přihrávkami dostali až k šestnáctce domácích, když se ale do ní nedostali, tak posunuli míč dozadu.
3'
Možnost založit svůj první postupný útok měl i domácí tým, nákop na Ángela Rodrígueze na levé křídlo ale přesný nebyl a míč skončil na kopačkách obránců hostů.
2'
Betis se postupně posunul až k šestnáctce Mallorcy, nepřesný centr Morena z levého křídla ale skončil až v zámezí na opačné straně hřiště.
1'
Výkop utkání měli hosté, kteří začínají zápas rozehrávkou svého postupného útoku od obránců.
1'
Mallorca bude hrát v červených dresech, Betis v zeleno-bílých.
Oba týmy právě vycházejí na hrací plochu, o malou chvíli se tedy jejich první ligový zápas v nové sezoně španělské LaLigy začne.

RCD Mallorca: Reina (C) – Maffeo, Valjent, Raíllo, Oliván – Sevilla, Baba, de Galarreta – Mboula, Ángel Rodríguez, Rodríguez.

Náhradníci: Greif – Sastre, Russo, Febas, Prats, Lago Junior, Battaglia, Kubo, Sedlar, Ndiaye, Gálvez, Mollejo.

Real Betis: Rui Silva – Montoya, González, V. Ruiz, Moreno – Akouokou, Canales (C) – Rodri, Fékir, Ruibal – Iglesias.

Náhradníci: Bravo – Juanmi, W. Carvalho, Loren, Joaquín, Guardado, Fekir, G. Rodríguez, Rober, Delgado, Calderón, Hermoso.

Rozhodčí: Lahoz – Munuera, Fernández.

Vzájemné zápasy

Oba kluby se ve španělské Lalize utkaly naposledy v ročníku 2019/2020, kdy vyhrál Betis na hřišti Mallorcy 2:1 a doma s ní remizoval 3:3.

Real Betis

Betis si v minulé sezoně španělské LaLigy vybojoval díky šestému místu v konečné tabulce účast v Evropské lize. V přípravě na nový ligový ročník se kádr „zeleno-bílých“ příliš nezměnil a pohybů v něm bylo velmi málo. Do Betisu přišli zdarma brankář Rui Silva (z Granady), levý obránce Juan Miranda nebo pravý obránce Youssouf Sabaly (z Bordeaux). Naopak opačným směrem šel pravý obránce Emerson Royal (do Barcelony) a stopér Ajsa Mándí (do Villarrealu). Betis odehrál šest přípravných zápasů, ve kterých měl bilanci 3 výhry a 3 prohry. Do nové sezony se ale naladil skvěle, když v posledním přípravném souboji zdolal AS Řím 5:2.

Mallorca se po roce v LaLize2 do nejvyšší španělské soutěže vrátila jako tým postupující přímo z druhého místa nižší ligy. Nováček se během léta velmi zajímavě posílil. Nejdražší posilou se stal slovenský brankář Dominik Greif (ze Slovanu Bratislava), do klubu ale přišli například i pravý obránce Pablo Maffeo (hostování ze Stuttgartu), útočník Ángel Rodríguez (z Getafe) nebo levý obránce Jaume Costa (Villarreal). Po roce se na hostování vrátil i talentovaný Japonec Takefusa Kubo, kterého Mallorce „půjčil“ Real Madrid. Naopak, žádná z výraznějších postav úspěšné minulé sezony tým neopustila. Mallorce se dařilo i v přípravě, když ze sedmi zápasů vyhrála šest, je ale nutné přiznat, že se nejednalo o soupeře nejvyšší možné fotbalové úrovně. Jen dvakrát však vstřelila více než jednu branku a až čtyřikrát se tedy přípravný zápas skončil její výhrou 1:0.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu RCD Mallorca – Real Betis. Utkání 1. kola nového ročníku španělské LaLigy začíná v 19:30.