La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Levante - 28. listopadu 2021   14:00

Real Betis
54' Juanmi (José) • 63' Juanmi (José) • 78' Juanmi (Fékir)
3:1
(0:1)
Levante
7' Mustafi  (E. Bardhi)
Real Betis
Rui Silva – Ruibal (76. González), Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Guardado (C) – Canales, Fékir (90+1. D. Lainez), Juanmi (88. W. Carvalho) – José.
Arias – Fernández, Jiménez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
45 012 diváků
Levante
Cárdenas – Son, Mustafi, Vezo, C. Clerc – E. Bardhi, Malsa, Campaña – De Frutos (63. Soldado), Martí, Morales (C).

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.

Fauly: 16:9.
Betis předvedl ve druhém poločase skvělý výkon a úplně zaslouženě otočil skóre a vyhrál. Domácí měli ve druhém poločase hromadu gólových příležitostí, hlavní hvězdou se ale stal Juanmi, jenž se hattrickem postaral o všechny branky Betisu. V 54. minutě zakončil po přihrávce Josého rychlý protiútok Betisu, v 63. minutě poslal míč do branky hostů po rohovém kopu a v 78. minutě proměnil na gól krásnou Fékirovu přihrávku na konci dalšího rychlého protiútoku domácích. Hosté sice začali zápas velmi dobře, postupně se ale dostávali pod čím dál větší tlak Betisu a ve druhém poločase už byli směrem dopředu prakticky neškodní.

Krize Levante tak pokračuje dál. Klub z Valencie zůstane i po 15. kole jediným, který v letošní sezoně španělské LaLigy ještě nevyhrál a zůstane na posledním místě tabulky. Betis se naopak posunul na průběžné 4. místo.
90+6'
90+5'
Gólman Levante Cárdenas chytil nákop do své šestnáctky a ještě vyhodil míč na spoluhráče na útočné polovině. Sonův centr zprava odhlavičkoval do bezpečí Ruiz.
90+4'
Domácí ještě navíc zaútočili a i když už se nesnaží o přímočarost, tak míč bez větších problémů dokázali dostat až k pokutovému území Levante.
90+3'
Bardhiho mizerný centr z pravé strany odkopl Bartra a útok Levante pak ukončil další ofsajd Martího.
90+2'
Hosté se nejsou schopni ani dostat na delší dobu na útočnou polovinu a jejich další porážka je už téměř jistá. Betis má závěr zápasu plně pod kontrolou.
90+1'
Bude se hrát ještě šest minut.
90+1'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Diego Lainez.
Juanmi má po dnešním zápase na kontě 8 vstřelených branek. Jeho rekord je 11 branek v dresu Realu Sociedad v sezoně 2016/2017, tuto sezonu tak Juanmi rozjel směrem ke svému osobnímu rekordu.
88'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází William Carvalho.
87'
Hosté dokázali vysokým presinkem hrací předmět získat, nepřesnou přihrávkou na Bardhiho se ale vytlačili na pravou stranu, kde dokázali kvůli faulu domácího záložníka Canalese získat jen přímý kop.
86'
Hosté rozehráli roh nakrátko a centr Bardhiho, který se vůbec nepovedl, skončil daleko za Silvovou brankou.
85'
Clerc potáhl míč po jeho zisku na útočnou polovinu. Svým průnikem se dostal až k domácí šestnáctce a jelikož jeho centr byl sražen, tak získal rohový kop pro Levante.
84'
Malsa, už zřejmě trochu z frustrace, stáhl v souboji o míč na trávník Josého. Domácí rozehráli standardku přihrávkou po zemi a pokračují v postupné kombinaci.
83'
Betis kontroluje dění na trávníku a fotbalisté v zeleno-bílém si přihrávají míč na vlastní polovině a ve středu pole.
82'
Bardhi si naběhl na levou stranu šestnáctky na oblouček ze středu pole a z voleje, z poměrně ostrého úhlu, vypálil vysoko nad Silvovu branku.
80'
Branka definitivně platí! Betis tak vede už o dvě branky!
79'
Gól Juanmiho ještě přezkoumává VAR kvůli možnému ofsajdu Fékira.
78'
Real Betis právě vstřelil branku!
Juanmi završuje svůj hattrick! Fékir si zpracoval krásný pas za obranu Levante z vlastní poloviny hřiště, potáhl míč k šestnáctce hostů a v ní ho posunul doleva na dobíhajícího JUANMIHO, jenž míč poslal po zemi do protipohybu zasahujícího brankáře Cárdenase k levé tyči. Asistence: Nabil Fékir.
77'
Hosté by se rádi dostali do tlaku, přechod středem pole se jim ale vůbec nedaří. Jejich další rozehrávku překazil ve středovém kruhu Juanmi.
76'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Edgar González.
75'
Levante pak otočilo hru na opačnou stranu a mohlo se dostat do nadějné brankové příležitosti, tu ale překazil ofsajd Martího a Soldada.
74'
Ruibal se po přihrávce patičkou dostal do šestnáctky Levante. Jeho přihrávka na Juanmiho neprošla, míč se ale k němu vrátil a jeho pohotovou střelu po zemi musel vyrazit brankář hostů Cárdenas.
72'
Campaña z následné standardky zakroutil míč tak, že pro domácího gólmana Ruie Silvu nebyl žádný problém hrací předmět chytit. Výkop se mu však vůbec nepovedl a míč poslal do zámezí na útočné polovině.
71'
Žlutou kartu za držení Martího dostává Nabil Fékir (Real Betis). Fékir nebude kvůli žlutým kartám hrát v dalším zápase.
70'
Fékirův centr z rohu prodloužil hlavou domácí kapitán Guardado a rozběhnutý Ruiz hlavičkou do země usměrnil míč mimo Cárdenasovu branku.
69'
Betis i po obratu pokračuje v tlaku na obranu Levante. Fékirovu kolmici na Juanmiho, jenž zjevně touží po hattricku, odkopl ve skluzu na roh Mustafi.
68'
Centr ze standardky Betisu do šestnáctky Levante chytil gólman hostů Cárdenas. Ten chtěl rychle rozehrát útočnou akci svého týmu, domácí se ale bleskurychle seřadili do obrany.
67'
Žlutou kartu za zásah Ruibala vysokou nohou dostává Mickaël Malsa (Levante UD).
66'
Postupný útok hostů ale nevedl k ničemu nebezpečnému, naopak, skončil ztrátou míče. Domácí rychle přenesli hru na opačnou stranu.
65'
Levante se musí vrhnout do útoku a hosté se okamžitě po výkopu dostali na polovinu Betisu.
Juanmi dnes vstřelil svůj 6. a 7. gól v sezoně.
63'
Juanmi druhým přesným zásahem otáčí skóre! Fékirův centr z rohu prodloužil na přední tyči hlavou za sebe José a za ním byl úplně volný JUANMI, jenž míč zblízka nasměroval ve skluzu k pravé tyči branky Levante. Asistence: Willian José.
63'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Roberto Soldado.
62'
Moreno se uvolnil na hranici šestnáctky Levante a jeho pohotová tvrdá střela byla sražena Mustafim do boční sítě.
61'
Betis se tak mohl vrátit na polovinu Levante. Jeho kombinaci zakončil technickou střelou z cca 25 metrů nad Cárdenasovu branku střelec domácího gólu Juanmi.
60'
Levante se povedlo podržet míč na svých kopačkách a trochu uklidnit hru. Jakmile se ale hosté pokusili přejít na útočnou polovinu, tak ve středu pole o hrací předmět přišli.
59'
Střely: 16:7
58'
Fékirův centr z následného rohového kopu odkopl na přední tyči Mustafi. Ve středu pole pak získali hrací předmět obránci Betisu.
57'
Fékir napřáhl ke střele ze zhruba 25 metrů a vůbec ne zbytečně, protože jeho ránu k levé tyči musel gólman Levante Cárdenas vyrazit.
56'
Betis tato branka výrazně povzbudila a domácí okamžitě po výkopu hostů po inkasované brance získali kulatý nesmysl zpět pod svou kontrolu.
54'
Domácí z první povedené akce ve druhém poločase vyrovnávají! Canales si naběhl do šestnáctky Levante na přihrávku Fékira, kterému chtěl míč ještě vrátit. Fékir si ho zpracovat nedokázal, ze skrumáže na přední tyči ho ale dokázal vybojovat José, jenž ho posunul zhruba na penaltový bod k volnému JUANMIMU a ten poslal hrací předmět z první k levé tyči branky Levante. Asistence: Willian José.
54'
A v tomto útoku se ani nedostanou, protože Guardado si v souboji s De Frutosem pomohl při zpracovávání míče rukou.
53'
Betis se vůbec poprvé ve druhém poločase dokázal dostat postupnou kombinací k šestnáctce Levante. K centru do nebezpečného prostoru se ale domácí zatím nedostali.
52'
Canalesův oblouček do pokutového území hostů odhlavičkoval Vezo. Ruibal se pak rozběhl na pravém křídle za odraženým míčem, na hrací ploše se ale k němu nedostal.
51'
De Frutos si naběhl na pravé křídlo na kolmici od Bardhiho, v okamžiku přihrávky ale byl v ofsajdovém postavení. Hosté hned poté zacouvali dozadu.
50'
Hosté hned rozehráli svůj útok a i když se Betis snažil vysoko napadat kombinující hráče Levante, tak se mu míč získat nepovedlo.
49'
Rodríguez si před šestnáctkou Levante hezky zasekl Bardhiho a tvrdou střelou výrazně minul Cárdenasovu branku.
48'
Son si na pravém křídle narazil míč s Bardhim a nacentroval do šestnáctky Betisu. Jeho nákop srazil Moreno a i když se původně zdálo, že rukou, tak opakovaný záznam ukázal, že míč zasáhl hrudí.
47'
Hosté hned na úvod druhého dějství získali po faulu na Martího standardku na útočné polovině. Tu rozehráli po zemi a pokračují v postupném útoku.
46'
Výkop druhého poločasu měli hosté. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
Úvod prvního poločasu byl z obou stran plný nepřesností, hned první standardka ale přinesla jeho jedinou branku, když se po centru Bardhiho z rohového kopu prosadil v 7. minutě hlavou Mustafi. Domácí se poté rozbíhali pomalu, poslední čtvrthodina prvního poločasu ale přinesla několik velmi dobrých gólových příležitostí Betisu. Domácí ale pokaždé buď těsně minuli branku hostů nebo Levante podržel svými zákroky brankář Cárdenas. Hosté si také dokázali vytvořit v úplném závěru obrovskou brankovou možnost, Morales ale namířil jen do břevna domácí branky. Po prvním poločase tak má Levante reálnou šanci na první výhru v letošní sezoně.

Fauly: 6:6
45+2'
45+1'
Betis hned přenesl hru na opačnou stranu. Guardadovu střelu z hranice šestnáctky Levante obránci hostujícího týmu zblokovali, míč se ale vrátil k domácím.
45'
Bude se hrát ještě dvě minuty.
45'
Morales si naběhl na levou stranu domácí šestnáctky na kolmici od Martího a tvrdou střelou trefil břevno Silvovy branky.
44'
Guardado našel výborným centrem z pravé strany na zadní tyč Morena, jehož hlavička skončila těsně nad břevnem Cárdenasovy branky.
43'
Levante odvrátilo dva centry z křídel za sebou, míč se ale znovu vrátil na kopačky domácích, kteří pokračují v obléhání obrany Levante.
42'
Betis se znovu začíná tlačit do útoku. Hosté se seřadili do obranné formace před vlastním pokutovým územím.
41'
Odkop Mustafiho do Malsy se odrazil do šestnáctky Levante k úplně volnému Canalesovi, jenž namířil přímo do brankáře Cárdenase. Míč se pak ještě odrazil zpět k domácím a Canales ukončil tento útok domácích střelou těsně nad břevno branky Levante.
40'
Žlutou kartu za protesty proti verdiktu rozhodčího dostává Víctor Ruiz (Real Betis).
38'
Ten hosté rozehráli nakrátko, k centru se ale nedostali a kvůli nepřesné přihrávce Clerca na levé straně útočné poloviny o míč přišli.
37'
Na konci této útočné akce Levante získal Morales průnikem z levého křídla pro svůj tým rohový kop.
36'
Fékir se také pokusil o sólový průnik do šestnáctky, hosté mu ale míč vzali. Levante vyráží do rychlého protiútoku.
35'
Na centr z něj si naběhl Rodríguez, jehož hlavičku k zemi zastavil výborným zákrokem brankář Levante Cárdenas. Obránce Levante pak míč odkopl z nebezpečného prostoru.
34'
Betis díky zblokovanému centru Juanmiho z levého křídla získal poprvé v zápase rohový kop.
33'
Držení míče: 57 % : 43 %
32'
Betis rychle zacouval dozadu do obranného postavení a Martího navíc taktickým faulem ve středu pole podrazil Ruiz.
31'
Canales si dlouho připravoval míč před šestnáctkou Levante na střelu a až De Frutos mu ho ostrým skluzem vypíchl. Hosté hned otáčí hru na opačnou stranu.
30'
Ruibalův centr zprava byl sražen na levou stranu šestnáctky Levante k volnému Morenovi, jenž krásnou střelou šajtlí těsně minul vzdálenější tyč Cárdenasovy branky.
29'
Žlutou kartu dostává za držení Ruibala za dres Roger Martí (Levante UD).
29'
Bardhi tentokrát rozehrál roh nakrátko s Campañou, jenž nacentroval na přední tyč. Tam byl připravený domácí brankář Rui Silva, který míč s přehledem chytil.
28'
Hosté jsou ale v těchto minutách mnohem aktivnější a znovu získali rohový kop. Bardhiho nákop na přední tyč odkopl z vlastní šestnáctky Moreno, zblokovaným centrem zprava ale získalo Levante další rohový kop.
27'
Další Bardhiho centr spadl v domácí šestnáctce trochu nečekaně přímo mezi hráče, domácím se ho ale nakonec povedlo odkopnout i trochu se štěstím do bezpečí.
26'
Hosté získali další rohový kop. Bardhi zakroutil tentokrát míč velmi nebezpečně směrem k brance a gólman Rui Silva musel hrací předmět vyrazit na další roh.
25'
Domácí brankář Rui Silva pokazil rozehrávku a nepřesnou přihrávkou doslova daroval míč hostům. Ti se okamžitě nastěhovali k pokutovému území Betisu, před kterým je seřazena domácí obrana.
24'
Betisu se přece jen povedlo úspěšně rozehrát a postupným útokem se dostal k šestnáctce hostů. Moreno se opět pokusil o individuální průnik z levého křídla, míč si ale při kličce předkopl za brankovou čáru.
23'
Domácí obránci se snaží najít prostor na rozehrávku, vysoko napadající hosté je ale drží na jejich polovině hřiště.
22'
De Frutos si na pravém křídle narazil míč s Martím a pak si ho navedl do šestnáctky na levačku. Střela se mu však nepovedla a pomalý pokus po zemi chytil domácí gólman Rui Silva.
20'
Campaña poslal míč od rohového praporku vysokým centrem na zadní tyč, kde se k hlavičce protlačil Morales. Jeho hlavičku odvrátil do bezpečí Ruiz.
19'
Centr do šestnáctky Betisu odhlavičkoval Bartra k Bardhimu, jehož tvrdá střela byla sražena na rohový kop hostů.
18'
Hra se teď začala kouskovat, protože hned po faulu Veza přišel faul i ze strany domácích. Hosté s rozehrávkou nepospíchají.
17'
První žlutou kartu utkání dostává za úder loktem do hlavy Josého v hlavičkovém souboji Rúben Vezo (Levante UD).
17'
Opakovaný záznam odhalil, že Moreno při kličce šlápl na nohu Sonovi a uklouzl sám. Penalta je tedy odvolána.
16'
Hlavní rozhodčí Miguel Ángel Ortiz Arias se po poradě s videoasistentem jde podívat na videozáznam sám.
15'
Moreno se rozběhl z levého křídla do šestnáctky Levante a jeho krásnou sólovou akci ukončil podražením v pokutovém území Son. Penalta pro Betis!
14'
Betis se pak rychle dostal na polovinu Levante a jeho krátký útok zakončil střelou vysoko nad Cárdenasovu branku Bartra.
13'
Martí hned po zisku míče ve středu pole zkusil ohrozit domácího brankáře Ruie Silvu střelou téměř ze středového kruhu, branku domácích ale výrazně minul.
12'
Canales si hezky navedl míč z pravého křídla na osu hřiště a z pozice na hranici šestnáctky Levante vystřelil. Jeho pokus zblokoval Clerc a hosté pak míč odkopli na polovinu Betisu.
11'
José nakonec vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho tvrdá rána ale letěla do středu branky hostů, přímo do rukou brankáře Cárdenase.
10'
Bardhiho rozehrávku vystihl Juanmi, jenž potáhl míč až k pokutovému území Levante. Tam nedokázal posunout hrací předmět na rozběhnutého Josého, míč ale udržel pod kontrolou Betisu.
9'
Rozehrávku domácích po inkasované brance ukončil faulem proti Martímu Canales. Hosté drží míč na svých kopačkách ve středu pole.
7'
Levante právě vstřelilo branku!
Hosté z první standardky utkání otevírají skóre! Na Bardhiho výborný centr od rohového praporku si zhruba na penaltovém bodě v šestnáctce Betisu odskočil od Rodrígueze SHKODRAN MUSTAFI a prudkou hlavičkou v pádu nasměroval míč nechytatelně do pravého horního rohu domácí branky. Asistence: Enis Bardhi.
6'
Betis se dostal na útočnou polovinu, hosté ho ale vytlačili zpátky za středovou čáru. Obránci domácího týmu museli s míčem na chvilku zacouvat až před vlastní šestnáctku.
5'
Rozehrávka hostů byla stejně mizerná a míč se rychle vrátil k domácím. Úvod utkání je zatím z obou stran plný nepřesností.
4'
Hosté vytlačili aktivním presinkem domácí k jejich šestnáctce a brankář Betisu Rui Silva musel pod tlakem odkopnout hrací předmět alespoň k obráncům Levante.
3'
Nedorozumění ve středu pole ale stálo domácí míč. Hosté hned otočili hru na opačnou stranu, nákop na pravé křídlo ale na hrací ploše nedoběhl De Frutos.
2'
Levante ztratilo míč ve středu pole a Martí při snaze o jeho zpětný zisk zasáhl hrací předmět rukou. Domácí s rozehrávkou nikam nespěchají.
1'
Výkop utkání měli domácí. První nákop obránců Betisu skončil až u brankáře Levante Cárdenase, od něhož začíná první postupný útok hostů.
1'
Betis bude hrát v zeleno-bílých dresech, Levante v červeno-modrých.
Oba týmy právě vycházejí na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Real Betis: Rui Silva – Ruibal, Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Guardado (C) – Canales, Fékir, Juanmi – José.

Náhradníci: Robles – González, Akouokou, Iglesias, Tello, W. Carvalho, Joaquín, D. Lainez, Rober, Miranda.

Trenér: Manuel Pellegrini

Levante UD: Cárdenas – Son, Mustafi, Vezo, C. Clerc – E. Bardhi, Malsa, Campaña – De Frutos, Martí, Morales (C).

Náhradníci: Aitor Fernández – Franquesa, Pier, Radoja, Ó. Duarte, Pepelu, Soldado, N. Vukčević, Miramón, Goméz, Coke, Martínez.

Trenér: Javier Pereira

Rozhodčí: Arias – Fernández, Jiménez.

Vzájemné zápasy

V posledních sezonách v zápasech těchto dvou klubů vůbec nedochází k remízám. Poslední nerozhodný výsledek nastal ještě v říjnu 2013 (0:0) a od té doby se tyto dva kluby utkaly ve španělské LaLize 11krát, přičemž sedmkrát vyhrál Betis a čtyřikrát Levante. Posledních pět vzájemných soubojů navíc vyhrál tým hrající doma. V minulé sezoně vyhrálo Levante doma na konci prosince 2020 4:3, v březnu 2021 ale prohrálo na hřišti Betisu 0:2.

Levante UD

Už po třetině sezony je jasné, že Levante čeká boj o záchranu. Tým z Valencie je jediným týmem španělské LaLigy, který v letošní sezoně ještě nevyhrál a v tabulce se po 14 odehraných zápasech nachází na posledním místě. Na 17. Cádiz navíc už teď ztrácí 5 bodů. Poslední ligová výhra Levante přišla ještě v polovině dubna 2021 a od té doby tak tento klub tahá sérii 22 ligových zápasů bez výhry. Levante doplácí hlavně na mizernou obranu, která je s 25 inkasovanými góly nejhorší v soutěži. Kromě toho zatím hraje venku velmi špatně, protože i v tabulce zápasů na cizích trávnících je na posledním místě.

Real Betis

Betis, který hrál v letošní sezoně zatím ve velké pohodě, zaváhal v posledních týdnech v soubojích s Atléticem Madrid (0:3) a se Sevillou (0:2) a o něco se propadl tabulkou. Poslední výhra nad Elche znamená pro Betis před dneškem šestou pozici, ze které ztrácí dva body na 4. Atlético Madrid (které má o jeden odehraný zápas méně). Betis patří v této sezoně zatím mezi nejproduktivnější týmy, jen čtyři celky totiž vstřelily více branek než on (22). Současně má však z týmů na čelných pozicích tabulky nejhorší obranu (17 inkasovaných branek). Doma se mu v tomto ročníku zatím příliš nedaří a s 11 body v 7 domácích zápasech je až na 10. místě tabulky zápasů doma.

Betis – Vallecano 3:2
Betis – Valencia 4:1
Atlético Madrid – Betis 3:0
Betis – Sevilla 0:2
Elche – Betis 0:3
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Real Betis – Levante UD. Utkání 15. kola španělské LaLigy začíná v 14:00.