La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Mallorca - 20. února 2022   18:30

Real Betis
25' Moreno (Canales) • 83' José
2:1
(1:0)
Mallorca
75' Muriqi  (J. Costa)
Real Betis
Rui Silva – Bellerín, Bartra, V. Ruiz (62. González), Moreno – G. Rodríguez, W. Carvalho – Fékir, Canales (C) (84. Joaquín), Juanmi (62. Tello) – Iglesias (71. José).
Soto – De Francisco, Álvarez
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
Mallorca
S. Rico – Maffeo, Valjent (C), Raíllo, J. Costa – Kubo (46. Lee Kang-in), Sevilla (65. Battaglia), de Galarreta (45+2. A. Sánchez), D. Rodríguez (70. Niño) – Ángel Rodríguez (46. Ndiaye), Muriqi.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:17.
Utkání je u konce a tohle byl opravdu dramatický zápas až do posledních chvil. Mallorca se po pauze pustila do snahy o srovnání a byla úspěšná. Vyrovnávací trefa přišla v 75. minutě, kdy se hlavou trefil dnes aktivní Vedat Muriqi a vypadalo to, že dnes skončí duel remízou. Jenže v 82. minutě odpískal hlavní sudí penaltu za Battagliovu ruku a o minutu později ji proměnil Willian José. Znovuzískaný náskok už Real Betis nepustil, přečkal i závěrečný nápor soupeře a utkání skončilo výsledkem 2:1. Real Betis je po této výhře na třetím místě se 46 body, Mallorca je na 16. místě s 26 body.
90+7'
90+6'
Odvrácený centr zamířil mimo vápno, další rozehru si museli hráči v červeném odpustit, jinak by se pískal Leeho ofsajd.
90+6'
Ještě jeden roh pro Mallorku, všichni se stěhují před Ruie Silvu.
90+5'
U střídaček byl přistrčen Alex Moreno, velice ochotně si poležel, ale už je popoháněn hlavním sudím, aby vstal a pokračoval ve hře.
90+4'
Rui Silva si do rukavic stáhl nepříjemný centr z pravého křídla a s rozehrávkou rozhodně chvátat nebude.
90+3'
Do pootevřené obrany Mallorky pronikal Willian José, u vápna byl ale dostižen a o míč přišel.
90+2'
Valjent táhne akci hostů pravou stranou, chybí mu ale více podpory od spoluhráčů.
90+1'
Hra je daleko od Ruie Silvy, tohle domácím naprosto vyhovuje.
90'
Bude se nastavovat šest minut!
90'
Centr před Ruie Silvu domácí obrana odvrátila, navíc se pískalo proti Mallorce.
89'
Roh pro Mallorku.
88'
Hosté se samozřejmě snaží s výsledkem něco udělat, tlak zatím odvrací dobře postavený Bartra.
87'
Další žlutá, nyní na straně Realu Betis. Potrestán byl Héctor Bellerín.
86'
Rui Silva rozehrává od své branky, samozřejmě s tím nikam nepospíchá.
85'
Rui Silva pohledem kontroloval střelu z levého křídla, tohle šlo vedle jeho branky.
84'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Joaquín.
83'
Real Betis právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil WILLIAN JOSÉ, dal si pomalý rozběh krokem, sledoval gólmana a pak poslal dobře umístěnou ránu k tyči. Rico zvolil správnou stranu, ma střelu ale nedosáhl – 2:1.
82'
Rodrigo Battaglia navíc dostal žlutou kartu.
82'
A je to penalta!
81'
Samotný VAR zatím nerozhodl, rozhodčí Soto je sám povolán si prohlédnout záznam.
80'
Vzruch u vápna Mallorky, domácí totiž reklamují ruku soupeře a tudíž pokutový kop.
78'
Moreno se levou stranou protlačil do šestnáctky a i přes důraznou obranu v pádu odcentroval. Jeho pak už ale hráči v červeném odkopli.
77'
Centr byl hosty hladce odvrácen, nicméně Betis se prakticky okamžitě dostal k míči a zase tlačí.
76'
Real Betis bude mít možnost zareagovat rohovým kopem.
75'
Mallorca právě vstřelila branku!
Zničehonic máme srovnáno! Mallorca potáhla akci, z levé strany nacentroval Jaume Costa, svým pasem našel ve vápně VEDATA MURIQIHO a jeho hlavička zaplila přesně k tyči. Rui Silva se natahoval, co jen mohl, ale na míč nedosáhl – 1:1.
73'
Domácí Carvalho byl přišlápnut u středové čáry, Betis rozehrává přímý kop.
72'
Domácí potáhli akci pravým křídlem, po narážečce se ale míč pouze odrazil k nohám gólmana Rica.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Fernando Niño.
69'
Nepovedený centr do pokutového území Betisu, pro tohle si Rui Silva hravě došel.
68'
Stále sledujeme poměrně tvrdou hru z obou stran, sudí Soto tomu ale dává celkem volný průběh.
67'
Bartra se pokoušel středem dostat hru k pokutovému území, našel však pouze obrannou řadu Mallorky.
65'
Další míč do pokutového území Betisu, situaci ale nejlépe přečetl gólman Rui Silva a míč skryl ve svých rukavicích.
65'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Rodrigo Battaglia.
64'
Šance Mallorky po centru z levé strany, Canales s Carvalhem ji ale ve vápně zvládli odvrátit.
62'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Víctor Ruiz, přichází Edgar González.
62'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Cristian Tello.
61'
Navíc je tu útočný faul a teď už asi dojde na zmiňované střídání.
60'
Mallorca kombinuje ve středu hrací plochy, dál to zatím pro dobrou obranu nejde.
58'
Na lavičce Betisu se chystá střídání, čeká se na přerušení hry.
57'
Další atak Leeho už ale odpískán byl, provinil se Alex Moreno. Mallorca rozehrává z hloubi vlastní poloviny.
56'
Zákrok na Leeho vypadal jako nedovolený, hlavní sudí ale ukázal, že tohle pískat nebude a je z toho pouze vhazování.
54'
Druhý poločas je teď hodně o boji, než fotbalových okamžicích...
52'
Přímý kop byl rozehrán do šířky a po narážečce vystřelil z velké dálky Sergio Canales. Rána prolétla kousek vedle levé Ricovy tyče.
52'
Další žlutá karta, nyní na straně hostů. Za tvrdý zákrok zezadu na Canalese ji dostal Vedat Muriqi.
49'
Hraje se ve středu hrací plochy, zatím bez šancí.
46'
Ostrý úvod druhé půle, domácí Juanmi trefil kolíky Leeho a dostal za to žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Amath Ndiaye.
46'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Lee Kang-in.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 19:37.
První půle je za námi a po celkem akčním průběhu jsou domácí v těsném náskoku. Přitom úvod patřil spíše Mallorce, ta ale své možnosti nevyužila a ve 25. minutě přišel úder Betisu. Na Canalesův centr si v pokutovém území naběhl Alex Moreno a důraznou hlavičkou nedal Ricovi žádnou šanci na případný zákrok. O vyrovnání se pak mohl postarat Muriqi, prudkou ranou ale trefil pouze tyč. Stav po první pětačtyřicetiminutovce je tak 1:0.
45+5'
45+4'
Carvalho v levém rohu pokutového území prováhal nejlepší okamžik na střelu a byl o míč ihned obrán.
45+2'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Antonio Sánchez.
45+2'
No a je tu potíž pro hosty, neboť de Galarreta je na nosítkách odnášen mimo hrací plochu a tady se bude muset střídat.
45'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na de Galarretu ve středovém kruhu ji dostal domácí Víctor Ruiz.
44'
O malou chvíli později se už domácí ke střele dostali, Canales ale trefil pouze stínícího obránce.
43'
Alex Moreno se ve vápně k míči nedostal, tentokrát neměl prostor se vynořit do šance a vše skončilo malou domů na Rica.
42'
Skákavá střela domácího Canalese zpoza vápna Rica prověřila, ten ale na brankové čáře nezaváhal a připsal si jistý zákrok.
41'
Dlouhý pas za obranu Mallorky, k centru však nakonec nedošlo, hosté se stihli vrátit.
39'
Tak zase vše jinak, Russo, který byl již nachystán vstoupit na hrací plochu se ještě vrátil do rozlišováku a pokračuje v rozcvičce.
38'
No a dle chůze je jasné, že se bude střídat. Na lavičce hostů se chystá rychlé střídání.
37'
Máme tu pauzu, neboť na trávníku sedí hostující Valjent a je v péči lékařů. Zatím to na jeho rychlý návrat na trávník nevypadá.
36'
Ofenzivu Mallorky táhne hlavně Muriqi, opět se dostával ke střele, tentokrát k němu ale obrana domácích včas přistoupila a šanci mu zmařila.
34'
Trocha uklidnění na hrací ploše, viděli jsme několik výměn míče bez průniku k šestnáctkám.
33'
Kubo táhne protiakci Mallorky, míč se k němu nakonec i vrátil, křížnou ranou ale Silvovu branku minul.
31'
Začal se nám hrát fotbal nahoru a dolů, zase tu byla šance Betisu. Zpoza šestnáctky napřáhl Canales a Rico jeho prudkou a táhlou ránu jen tak tak vyrazil.
30'
Šance i na straně hostujícího RCD. Na oblouček za obranu si naběhl Muriqi, s ničím se nepáral, jenže svou ranou pouze trefil Silvovu tyč!
28'
Rozhodčí ještě o daném okamžiku diskutuje s Fékirem, který právě v šestnáctce upadl a vysvětluje mu, že tohle faul opravdu nebyl.
27'
Betis je vedoucí brankou hodně povzbuzen a zase se nacpal do vápna, V něm přišel těsný souboj, pád, penalta se ale nepískala.
25'
Domácí tým se dostává do vedení. Po kombinaci pravou stranou přilétl do pokutového území Canalesův centr, za Kubem se dokázal skrýt ALEX MORENO, v pravý okamžik se uvolnit a křížnou hlavičkou otevřít skóre – 1:0!
23'
Ani tato standardka hostům nevyšla a byl tu rychlý úprk hráčů Betisu. Na centr z pravého křídla si nejvýše naskočil Juanmi, ale jeho hlavička šla pouze do nebes.
22'
Trochu se nám přitvrdilo, domácí Guido Rodríguez přibrousil de Galarreru a Mallorca rozehrává z levé strany.
20'
Betis opět u míče, tentokrát je to opatrnější a pomalejší. Hráči postupují do plných.
19'
Tyč! Na levé straně dostal domácí Canales dost prostoru na střelu a jeho křížný pokus, navíc tečován jedním z obránců, skončil na brankové konstrukci Ricovy branky!
17'
Roh se hostům vůbec nevyvedl a to mohli být rádi, že z rodícího se brejku se Carvalho nedostal do úniku.
16'
Opět jsme viděli kombinaci, kdy Kubo hledal Muriqiho, Bartra na poslední chvíli odkopl míč na rohový kop.
14'
První vážnější okamžik před Ricem, kdy Canales přihrával do vápna na Juanmiho, tomu scházel možná půlkrok k tomu, aby míč sklepl na branku. Rico zapsal pohotový zákrok.
13'
Kubo vybídl Muriqiho na levou stranu, ten zvládl obejít i gólmana a zakončit. Trefil však boční síť a navíc byl stejně v ofsajdu.
12'
Mallorca se teď nikam nehrne, trpělivě kombinuje na vlastní polovině, do hry je zapojen i gólman Sergio Rico.
10'
Akce Betisu. Kombinace po pravé straně ale skončila ještě před vápnem na zformované obraně RCD.
9'
Sergio Canales centroval do pokutového území, tohle ale bylo příliš dlouhé a míč skončil zcela mimo dění hry.
8'
Po delší době se k míči dostal i Betis, domácí budou vhazovat kousek od rohového praporku.
7'
Další výpad Mallorky byl zastaven hlavním sudím, Ángel Rodríguez se dopustil útočného faulu
6'
Z pravé strany poslal vysoký centr hostující Kubo, Marc Bartra zvládl nabíhajícího útočníka ubránit.
5'
Zatím sledujeme hodně opatrný úvod, oba celky předvedly jen náznaky výpadů.
4'
Mallorca se hned dostala do útoku, Vedat Muriqi si nabíhal za obranu, jenže byl až moc rychlý a byl chycen v ofsajdu.
3'
Velká malá domů na Rica, ten neváhal a okamžitě rozehrál na pravou stranu.
2'
Po pravé straně unikal hostující Muriqi, centrel hledal Daniho Rodrígueze, tomu se ale v běhu nepovedlo míč usměrnit na branku.
1'

Real Betis: Rui Silva – Bellerín, Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, W. Carvalho – Fékir, Canales (C), Juanmi – Iglesias.
Náhradníci: Robles, C. Bravo – Guardado, Joaquín, González, Ruibal, D. Lainez, Tello, Pezzella, Akouokou, José, Sabaly.
Trenér: Manuel Pellegrini

RCD Mallorca: S. Rico – Maffeo, Valjent (C), Raíllo, J. Costa – Kubo, Sevilla, de Galarreta, D. Rodríguez – Ángel Rodríguez, Muriqi.
Náhradníci: Reina – A. Sánchez, Llabres, Ndiaye, Russo, G. González, Prats, Battaglia, Sedlar, Niño, Hoppe, Lee Kang-in.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: Soto – De Francisco, Álvarez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Benízo Villamarín začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude César Soto, kterému budou na pomezí asistovat Iker De Francisco a Carlos Álvarez.
Poslední vzájemný zápas

Oba celky se spolu utkaly hned v úvodním kole letošního ročníku LaLigy a na trávníku Mallorky skončil duel remízou 1:1. Domácí vedli od 25. minuty po gólu Briana Olivána, Betis pak srovnal v 59. minutě, vlastní gól si dal Manolo Reina.
Real Betis

Domácí tým je v tuto chvíli na výborném třetím místě se 43 body, což znamená jednobodový náskok na čtvrté Atlético Madrid, ale také sedmibodovou ztrátu na druhou Sevillu. Betis má nyní skvělou formu, napříč soutěžemi vyhrál z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát, postoupil do semifinále domácího poháru a také skvěle rozehrál playoff Evropské ligy. Dnes bude favoritem a bude chtít připsat další body.

RCD Mallorca

Hostům patří 16. místo s 26 body a musí se dívat pod sebe, neboť na osmáctý Cádiz má pouze šestibodový náskok. Ale i Mallorce se teď daří, ve dvou posledních ligových zápasech na svém stadionu uspěl, nejprve právě proti Cádizu 2:1 a poté i 3:2 proti Bilbau. Dnes tak uvidíme bitvu dvou celků, které mají slušnou formu a každý má o co hrát.
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 25. kola mezi týmy Real Betis a RCD Mallorca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.