La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Cádiz - 19. prosince 2021   21:00

Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy (82. Nacho Fernández) – Kroos, Casemiro, Valverde (70. Jović) – E. Hazard, Benzema (C), Vinícius Júnior.
38818 diváků
Cádiz
Ledesma – Akapo, Cala, Fali, A. Espino – Alejo (70. Chapela), Alarcón (90+4. Mauro López), Jönsson (85. Bastida), Sobrino – Álex Fernández (C), Lozano (46. Negredo).

Z tohoto klání, které přineslo nečekané vyústění, je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek čtvrté adventní neděle. Na viděnou.
Další utkání čeká na Real už za tři dny, a to na hřišti devátého Bilbaa. Cádiz už má pro letošek v lize hotovo. Na trávník vyběhnou "piráti" znovu až 3. ledna, kdy domu přivítají již zmíněnou druhou Sevillu.
Oba týmy zůstaly po utkání na svých pozicích. Real je na čele se šestibodovým náskokem před druhou Sevillou, která má ovšem zápas k dobru. Cádiz je po druhé remíze v řadě předposlední. Na nesestupové Elche ztrácí jediný bod.
Držení míče: 82 % : 18 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 12:4. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:10.
V součtu s Ligou mistrů desetizápasová vítězná šňůra Realu Madrid je u konce. Lídr La Ligy doma klopýtl s předposledním Cádizem, který jako by na Estadio Santiago Bernabéu přijel s jediným cílem – ubránit bezgólovou remízu. Odpovídá tomu zejména statistika držení míče, kterou domácí vyhráli v procentech 82 ku 18, na střely na branku pak triumfoval Real v poměru 9:0. Jenže míč za záda pozorně chytajícího Ledesmy, kterému v obranné fázi zdatně sekundovali po celou dobu jeho spoluhráči, favorit nedostal. Do tabulky si tak Real nečekaně připsal pouze bod.
90+5'
90+5'
K míči se postavili David Alaba a Toni Kroos. Exekuce se ujal prvně jmenovaný, jenž mířil do zdi. Do odraženého balonu se bez přípravy opřel i Kroos, skákavý balon ale doputoval přímo k Ledesmovi.
90+4'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Tomás Alarcón, přichází Marcos Mauro López.
90+3'
Zřejmě poslední šance pro Real! Alfonso Espino fauloval těsně před hranicí pokutového území Lucase Vázqueze. Domácí celek má možnost strhnout vítězství na svou stranu z přímého kopu. Nejprve ale ještě dojde na straně Cádizu ke střídání.
90+2'
Toni Kroos odcentroval od levého praporku. Vzdušný pas si našel Karim Benzema. Hlavičkoval pod břevno, ale jen doprostřed branky. Jeremías Ledesma připisuje další zákrok a přibližuje se čistému kontu.
90+1'
Eden Hazard se dral za balonem před malým vápnem. O kousek dříve byl u něj Jeremías Ledesma, který dobře vyběhl.
90+1'
Je to tak. Hrát se bude ještě přibližně 180 vteřin, resp. tři minuty.
90'
Již se rozběhla závěrečná minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik se bude nastavovat. Vzhledem k menšímu počtu střídání není důvod, aby to bylo nějak mnoho.
89'
Po přihrávce z pravé strany si přehodil míč na střelu Luka Jović. Zpoza vápna jej poslal po zemi poměrně dost vedle pravé tyčky.
88'
Po chvíli další roh pro Real. Centr z pravé strany skončil jen v rukavicích Ledesmy. Na střely vedou Madridští aktuálně 23:3, leč na ukazateli skóre stále svítí dvě nuly!
88'
Z levé strany vypálil po narážečce se spoluhráčem pod břevno Toni Kroos. Jeremías Ledesma vyrážel.
87'
Hosté si v obraně dávali přednost. Z menších zmatků rezultuje už dvanáctý rohový kop Realu.
86'
Do konce zápasu zbývá posledních pět minut plus nějaké to nastavení. Hosté drží zuby nehty nadějnou bezbrankovou remízu. Cádiz již absolutně rezignoval na nějakou hru směrem dopředu.
85'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Álvaro Bastida.
84'
Ledesmovi vypadl balon z rukavic a musel rychle spěchat z pravé strany zpět mezi tyče. Ke střele se dostal Lucas Vázquez, byla ale zblokována jen na další roh.
83'
Po střídání byl na programu další rohový kop. I tentokrát kralovali ve vzdušném prostoru žlutí. Cádiz posléze vyvezl balon až k protější brance, kde o něj přišel.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Nacho Fernández.
81'
Karim Benzema z nějakých devatenácti metrů obstřelil zeď. Na padající míč ale číhal v pravé dolní části branky Jeremías Ledesma, jenž ho pohotově vyrazil koleny.
80'
Alfonso Espino přišlápl nohu Éderu Militaovi. Real má k dispozici přímý kop z hodně nebezpečné pozice!
80'
Další roh rozehrál zprava Toni Kroos nakrátko. A posléze se sám dostal ke střele. Ta ale byla zblokována Álvarem Negredem.
79'
Real zahrával osmý rohový kop. Musel se po něm vracet pro míč až na polovinu hřiště. Cádiz i nadále se svou "bořící" hrou odolává.
78'
Bílý balet stupňuje svůj tlak a je pevně nastěhován před brankou Cádizu. Hosty zřejmě čeká ještě hodně perná čtvrthodina.
77'
Vinícius Júnior kličkoval z levé strany až k malému vápnu. Tam byl přesilou od míče odzbrojen.
76'
Karim Benzema se po drobném kontaktu s Juanem Calou dožadoval pokutového kopu. Opakované záběry daly zapravdu spíše rozhodčímu.
75'
Na protějším konci hřiště si na centrovaný balon naskočil střídající Luka Jović. Poslal ho jen vedle pravé tyčky.
75'
Zničehonic se zrodila velká šance Cádizu! Álvaro Negredo střílel po krátké Sobrinově přihrávce z levé strany po zemi jen těsně vedle pravé tyče! To bylo o decimetry!
74'
Iván Chapela sprintoval za dlouhým nákopem na pravé křídlo. U míče byl o něco dříve Ferland Mendy, jenž ho výborně pokryl tělem.
73'
Centr z pravé strany zakopával na roh Carlos Akapo. Ten ale k nelibosti Realu následovat nebude, neboť došlo k nějakému prohřešku proti pravidlům.
72'
Nadále pokračuje urputné dobývání obrany Cádizu. Real Madrid má na prodloužení své vítězné série už jen něco okolo dvaceti minut. Dokáže si nakonec dokráčet pro očekávané vítězství?
71'
Cádiz chvíli pobyl na domácí polovině. Álex Fernández ovšem velmi rychle o míč na levém okraji přišel. A tak se musí se spoluhráči opět zatáhnout dozadu.
70'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Iván Chapela.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Luka Jović.
70'
V pádu se o zakončení na středu vápna pokoušel Éder Militao. Trefil jen před sebou stojícího protihráče. Následovalo zacílení vysoko nad branku.
69'
Toni Kroos si staví balon k rohovému praporku. I tentokrát to bude z levé strany.
68'
Po nedovoleném zákroku na Edena Hazarda následovala další domácí standardka. Karim Benzema už si zpracovával balon na penaltovém puntíku. Na poslední chvíli mu jej ukopl Carlos Akapo. Ten si dnes plní své obranné povinnosti skutečně na podtrženou jedničku se dvěma hvězdičkami.
67'
Cádizu se rýsovala možnost akce dva na dva. Domácí nakonec vše vyřešili zpětnou přihrávkou na Thibauta Courtoise, který reagoval dalekým odkopem.
66'
Álex Fernández chvíli živil naději na centr z levé strany. V tísni protihráče mu nakonec utekl balon do zámezí. Sám pak měl co dělat, aby nepřepadl přes reklamní panel.
65'
Následovala standardka Realu. Po centru do šestnáctky naskočil Éder Militao pouze do Faliho, který padl na trávník. Pískán je útočný faul.
64'
Juan Cala se pověsil na dres Hazardovi a vyfasoval žlutou kartu. Znamená to pro něj mimo jiné stopku pro příští soutěžní duel.
64'
Cádiz může na chvíli vydechnout. Carlos Akapo uvede do hry autové vhazování a pokusí se posunout merunu na polovinu soupeře.
62'
Vinícius Júnior nabral rychlost na levém křídle. Na poslední chvíli jej dalším čistým skluzem rozhodil Carlos Akapo. Míč utekl prvně jmenovanému do zámezí.
62'
Karim Benzema se pokoušel odražený míč zasáhnout uvnitř šestnáctky nůžkami. Netrefil je vůbec dobře.
61'
Carlos Akapo se na poslední chvíli vrhl pod nohy Viníciusovi Júniorovi a zblokoval jeho pokus o přihrávku zleva před branku na roh.
60'
Rubén Sobrino vysílal na zteč Álvara Negreda. Nadějná situace Cádizu ale ztroskotala téměř v zárodku. Pískán byl velmi rychle ofsajd.
59'
Vinícius Júnior dostal přihrávku do běhu. Na levé straně šestnáctky si zasekl míč na střelu. Tu umístil jen doprostřed branky, kde číhal připravený Jeremías Ledesma.
58'
Držení míče ve druhém poločase vyznívá naprosto drtivě ve prospěch Realu Madrid. Posuďte sami – v procentech 90 ku 10. To se jen tak nevidí.
57'
Casemiro zkusil odvážný pokus z poměrně velké vzdálenosti. Ledesma se vrhl k pravé tyči, zasahovat ale nakonec nemusel. Míč šel zhruba metr mimo.
56'
Toni Kroos odcentroval z levé strany k penaltovému puntíku, odkud hlavičkoval z ideální pozice do pravé části branky Eden Hazard. Jeremías Ledesma reagoval včas a balon vyrazil! Výborný zákrok.
54'
Casemiro si při souboji o míč pomohl zatažením za dres. Sudí Jaime to se svými kolegy postřehl a přisoudil balon Cádizu. Ten je po změně stran ještě pasivnější než v úvodní půli.
52'
Karim Benzema se vysunul po vzdušném pasu za obranu a byl úplně sám před Ledesmou. Mohl se zeptat, kam to chce, hostující brankář ale míč na hranici malého vápna vyrazil nohou! Francouzského kanonýra, jenž dnes slaví své 34. narozeniny, to mrzet nemusí. Gól by stejně neplatil kvůli ofsajdu.
51'
Carlos Akapo výborně ubránil tělem dotírajícího Viníciuse Júniora, který se k míči ve vápně nedostal. Rozehrávat bude Jeremías Ledesma.
50'
Závar před Ledesmou skončil pouze čtvrtým domácím rohem, když Hazardův centr z pravé strany odvracel hlavou Carlos Akapo. Toni Kroos jej rozehrál nakrátko. Mendyho zakončení mířilo výrazně mimo zařízení.
50'
Čerstvý Álvaro Negredo dotíral na Davida Alabu. Ten si tak pomohl dlouhou zpětnou přihrávkou na Thibauta Courtoise.
49'
Fotbalisté ze španělské metropole přenášejí hru z jednoho křídla na druhé. Směrem dopředu to ovšem nadále drhne.
48'
Real zahájil druhé dějství aktivitou na útočné polovině. Dostal se s míčem až do vápna, pak byl ale vytlačen někam k půlící čáře.
47'
Dnešní utkání sleduje 38 818 diváků.
46'
Domácí tým vstoupil do druhé části beze změn v sestavě. Na straně Cádizu chybí zraněný Lozano, kterého nakonec místo Osmanjiče nahradil veterán Álvaro Negredo.
46'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Álvaro Negredo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Úvodní dějství mezi Realem Madrid a Cádizem se neslo ve znamení nezáživné podívané. Lídr La Ligy měl sice proti adeptovi na sestup výraznou územní převahu, žádnou stoprocentní šanci si ale dosud "bílý balet" nevypracoval. Za zmínku stojí snad jen Valverdeho dělovka zpoza šestnáctky, kterou ale Ledesma vytěsnil skokem k levé tyči na rohový kop. Pokud chce Real navléknout na vítěznou šňůrku jedenáctý korálek, bude muset po změně stran přidat.
45+2'
45+1'
Po krátké přihrávce z pravé strany střílel zpoza vápna Toni Kroos. Balon zakroutil vysoko nad břevno.
45+1'
Ohlášena jedna nastavená minuta. Vzhledem k aktuálnímu dění se dá ale očekávat, že to bude o něco déle.
45'
Lozano odkulhává v doprovodu lékařů za postranní čáru. Do hry se připravuje Milutin Osmajić. Bude tedy nutné střídání. Uvidíme, zda na něj dojde ještě v prvním poločase.
44'
A pozor! Anthony Lozano sedí uvnitř středového kruhu a nezvedá se na nohy. Tohle by byla pro Cádiz obrovská ztráta. Právě honduraský útočník je s pěti góly nejlepším letošním střelcem svého týmu.
43'
Anthony Lozano povalil v souboji o balon Édera Militaa, který skončil v krátkém sledu podruhé na zemi. Zprvu nadějně vypadající pokus o rychlý protiútok Cádizu přišel vniveč.
42'
Anthony Lozano se provinil útočným faulem na Édera Militaa. Po odpískání ještě přišla Fernándezova střela do tyče, za kterou klidně mohla následovat žlutá. Hlavní arbitr je zatím benevolentní a nasadil dnes spíše mírnější metr.
41'
Už několikátý Vázquezův centr z pravé strany. Zase jím ale našel jen připravené rukavice Jeremíase Ledesmy.
40'
Juan Cala utnul domácí akci vedenou po levé straně odkopem za autovou čáru. Vhazování pro Real Madrid.
39'
Fotbalisté Cádizu jsou opět zataženi hluboko před vlastní svatyní. V předbrankovém prostoru zatím žlutí dominují. Real dnes urputně dobývá.
38'
A znovu Lucas Vázquez. Tentokrát střílel z pravé strany šestnáctky. Jednak ale nešťastně trefil spoluhráče Benzemu, a druhak byl vzápětí máván a pískán ofsajd Edena Hazarda.
37'
Lucas Vázquez centroval z pravé strany. Míč si stáhl ze vzduchu do rukavic Jeremías Ledesma.
36'
Real kombinuje s míčem, ale jen na své půlce. Do hry zapojili domácí zpětnou přihrávkou i brankáře Courtoise.
35'
Do konce úvodního poločasu schází posledních deset minut. Na Estadiu Santiago Bernabéu je zatím k vidění trochu překvapivě fotbalová nuda.
34'
Lucas Vázquez a další střelecký pokus pouze zpoza velkého čtverce. Jeremías Ledesma kontroloval dráhu letu míče očima. Více činit nemusel, balon letěl nad horní tyč.
33'
Federico Valverde centroval z pravé strany. Trefil jen poblíž stojícího Alfonsa Espinu.
32'
Real Madrid zatím ne a ne najít cestičku do šestnáctky. Ledesma musel likvidovat pouze Valverdeho pokus ze střední vzdálenosti. Nyní se domácí nepřesným přenesením na pravou stranu sami připravili o balon.
31'
Po centru z pravé strany byl na hranici malého vápna faulován Jeremías Ledesma. Je pískáno ve prospěch Cádizu.
30'
Na konci úvodní půlhodiny získali domácí standardní situaci. Fauloval Alfonso Espino. Toni Kroos bude centrovat z pravého okraje hřiště.
29'
V obraně dobře zasáhl Anthony Lozano. Následně chyběl v útoku, a tak z protiakce vedené Alejem nic nebylo. Hostující záložník se požduchal s Mendym. Vše se obešlo bez karetního napomínání.
28'
Cádiz s nákopem dopředu neuspěl. Nyní už je míč opět plně v držení Realu Madrid, který sbírá krátké přihrávky na polovině soupeře.
26'
Casemiro sundal skluzem zezadu uvnitř středového kruhu Ivána Aleja. Sudí Jaime sáhl poprvé do kapsičky pro žlutou kartu.
25'
Z nějakých pětadvaceti metrů vypálil Iván Alejo. Míč se stočil výrazně mimo pravý horní růžek branky. Thibaut Courtois zasahovat nemusel.
24'
Kroosův centr od rohového praporku hostující defenziva odvrátila. Tomás Alarcón získal po chvíli faul na útočné polovině.
23'
Jeremías Ledesma musel poprvé zasahovat! Valverdeho bombu zpoza šestnáctky vyrážel hostující brankář u levé tyčky na roh.
22'
Vinícius Júnior nedovoleně atakován poblíž půlící čáry. Real může založit novou postupnou kombinaci.
21'
Vázquezův pokus o centr zprava byl zblokován do zámezí Rubénem Sobrinem. Třetí roh z toho ovšem pro Real není, neboť všemu předcházel ofsajd.
21'
Na držení míče vede Real Madrid v procentech 73 ku 27. Zatím má ale lídr La Ligy velký problém překonat obrannou hráz Cádizu.
20'
Iván Alejo znovu zažehl "tryskové motory" na pravém křídle. Jeho střílený centr na bližší tyč pokryl bez problémů Thibaut Courtois.
19'
Ani tentokrát z něj Real Madrid branku neohrozil. Balon si tak staví na odkop Jeremías Ledesma. Spěchat rozhodně nebude.
18'
Mendyho střela zpoza šestnáctky byla jedním z hostů přizvednuta nad branku. Real má k dispozici druhý roh.
17'
Benzemovu přihrávku z levé strany vytěsnil Jeremías Ledesma na hranici malého vápna. Federico Valverde pak při pokusu o zpracování balonu poslal "kulatý nesmysl" vedle levé tyčky.
16'
Toni Kroos zkusil štěstí střelou z nějakých dvaadvaceti metrů. Zařízení vysoko přestřelil.
15'
Hosté pozorně brání hranici pokutového území. Po čtvrthodině tak stále na úvodní šanci čekáme.
14'
Lucas Vázquez neuspěl na pravé straně s přihrávkou na okraj šestnáctky. Cádiz balon odvrátil do bezpečí.
13'
Hned od úvodu se nehraje v rukavičkách. Éder Militao zezadu strčil do Anthonyho Lozana, který se ochotně skácel k zemi. Domácí jsou nazlobeni na sudího.
12'
Iván Alejo centrem z pravé strany nikoho z nabízející se dvojice spoluhráčů nenašel. Balon doplachtil přímo do rukavic Thibauta Courtoise.
12'
Kombinace Realu ukončena útočným faulem. Dopustil se ho Toni Kroos, jenž lehce zasáhl Ivána Aleja.
11'
Casemiro se snažil procedit míč do vápna. Po kontaktu s Calou upadl před hranicí pokutového území. Píšťalka rozhodčího zůstala němá.
10'
Centr na přední tyč byl odvrácen. Poté přišel další pas, který se dostal napravo k Falimu. Ten to zkoušel z první, Courtoisovu svatyni vysoko přestřelil.
9'
Centr Tomáse Alarcóna odvrátila domácí obrana. Zakrátko se Cádiz k míči vrátil a vysloužil si další roh. Z hlediště se ozývá pískot.
8'
Rohový kop i na druhé straně. Zblokovaným centrem ho pro "piráty" vybojoval Alfonso Espino.
7'
Real Madrid rozehrál roh nacvičeným signálem. Po centru před hranici šestnáctky se do míče opřel z voleje Federico Valverde. Mířil hodně nepřesně.
7'
Vinícius Júnior nabral rychlost na levé straně. Ztroskotal na pozorném bloku, kterým se prezentoval Juan Cala. Bude se kopat první roh.
6'
Ferland Mendy přihrával z levého okraje šestnáctky před branku. Míč skončil jen u brankáře Ledesmy.
5'
Stále stejný obrázek. Bílý balet kombinuje s míčem na polovině Cádizu, na dostřel branky se ale zatím nedostává.
4'
Eden Hazard si naváděl merunu zprava na střed. Ke střele zpoza vápna se nakonec nedostal. Cádiz má k dispozici vhazování.
3'
Casemiro se nedohodl s Valverdem. Následně chtěl centrovat Lucas Vázquez, natlačil se ale před něj Rubén Sobrino, který míč ubránil tělem. Kope se od branky Cádizu.
2'
Domácí favorité kombinují hned od úvodu klání s míčem na útočné polovině. Hosté jsou zataženi před hranicí šestnáctky.
1'
Oba týmy nastoupily ke střetnutí ve svých tradičních dresech. Real Madrid hraje v bílých, Cádiz ve žlutých.
1'

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Valverde – E. Hazard, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Fuidias, López – Blanco, Camavinga, D. Ceballos, Nacho Fernández, Gutiérrez, Jović, J. Vallejo, González.
Trenér: Carlo Ancelotti

Cádiz CF: Ledesma – Akapo, Cala, Fali, A. Espino – Alejo, Alarcón, Jönsson, Sobrino – Álex Fernández (C), Lozano.
Náhradníci: Gil – Bastida, Calderón, Harojan, Chapela, Chust, Jiménez, Mauro López, Negredo, Osmajić, Parra, Perea.
Trenér: Alvaro Cervera Díaz

Rozhodčí: S. Jaime – D. Medié, I. Díaz de Mera.
Ze sedmnácti celkových vzájemných střetnutí prohrál Real Madrid na svém stadionu s Cádizem jen jedinkrát. Stalo se tak při poslední návštěvě soupeře 17. října loňského roku. Duel hraný bez diváků rozhodl už po čtvrthodině Lozano, jenž zařídil nečekanou výhru outsidera v poměru 1:0.
Cádiz si po postupu kroutí v La Lize svou druhou sezónu. A jak se často říká – ta bývá pro nováčka těžší než ta první. V minulém ročníku se Andalusané s přehledem zachránili, když obsadili solidní dvanáctou příčku. Letos už to s nimi vypadá hůře. Pouhá dvě vítězství a jeden získaný bod z posledních čtyř kol znamená umístění v sestupovém pásmu na osmnáctém místě. Hůře už jsou na tom jen Getafe s Levante. V minulém kole přišli "piráti" o triumf nad Granadou až dvě minuty před koncem řádné hrací doby (1:1). Nejlepším střelcem Cádizu je s pěti brankami osmadvacetiletý útočník z Hondurasu Choco Lozano.
Real Madrid je po sedmnácti odehraných zápasech na čele tabulky, a to s pětibodovým náskokem před druhou Sevillou. Spolu s Ligou mistrů táhne momentálně "bílý balet" sérii deseti vítězných zápasů v řadě a třinácti bez porážky. Naposledy se lídr La Ligy utkal před týdnem v městském derby s úřadujícími šampiony z Atlética, které porazil po gólech Benzemy a Asensia 2:0. Prvně jmenovaný Francouz je se třinácti vstřelenými góly nejlepším střelcem celé soutěže. Hned na druhém místě je s deseti zásahy Brazilec Vinicius Junior.
Hezký nedělní večer u sledování španělske fotbalové La Ligy, která má dnes na programu celkem kvarteto zápasů 18. kola. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na duel, který bude mít obrovského papírového favorita v domácím mužstvu. Real Madrid CF přivítá na Santiago Bernabéu Cádiz CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.