La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Celta Vigo - 8. ledna 2022   16:15

Real Sociedad
13' Oyarzabal
1:0
(1:0)
Remiro – Gorosabel (78. Zaldúa), A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Rafinha Alcântara (78. Guridi), Guevara (88. Zubimendi), Merino – Januzaj (78. Lobete), Isak (39. Portu), Oyarzabal (C).
C. Fernández – A. Fernández, Lopéz
Reale Arena (San Sebastián)
Celta Vigo
Dituro – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Galán – Beltrán – Méndez, Denis Suárez (80. Galhardo), Cervi (58. Nolito) – S. Mina, Aspas.

Real Sociedad San Sebastian získává po dlouhé době tři body do ligové tabulky a v průběhu nekompletního 20. kola se výhrou dostává před Vallecano, Barcelonu a Atlético Madrid na čtvrtou pozici. Úspěšný výsledek obstaral svou brankou z 13. minuty kapitán mužstva Mikel Oyarzabal. Nutno ale pochválit zejména skvěle organizovanou a disciplinovanou obranu baskického celku, která měla proti sobě v poslední době solidně hrající Celtu s jedním z nejlepších střelců ligy.
Hosté směrem dopředu prakticky nic nepředvedli a situace si říkala o větší osvěžení než pouze dvě střídání kouče Coudeta.

Děkuji vám za pozornost!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:18.
90+5'
90+4'
Na centr si do před bránu Remira sprintovala hned trojice hráčů Viga, kteří tak početně vyrovnali obránce domácích, ale centr jejich spoluhráče čel jen do rukavic vysokého gólmana.
90+4'
Moderní Reale Arenou se rozléhá oslavný chorál domácích fanoušků a na hřišti se mezitím hosté snaží o další útok, ale bohužel pro ně to doprovází nepřesnostmi.
90+2'
Po Aspasově centru přišel ještě další z kopačky Nolita, ale hlavičkující Mina mířil vysoko nad.
90+2'
Takřka všichni hráči Celty se přesouvají do vápna domácích. Centrovat bude Aspas.
90+1'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
90'
Nastavovat se bude pět minut.
89'
Celta Vigo je u míče, ale jen na vlastní polovině a daleko od míst, kde by ideálně chtěli její hráči operovat.
88'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.
86'
Nepříjemná srážka Oyarzabala s Galánem. Galánovi teče z nosu krev a je přímo na hřišti ošetřován. Oyarzabal vyšel ze souboje bez újmy.
86'
Čas pro Celtu Vigo běží rychleji, než by si asi přála. Aspas se teď z pravé strany dostal k zakončení, ale mířil jen do boční sítě.
85'
Centr před bránu San Sebastianu odvrací odkopem do autu Le Normand.
83'
Statistika ukazuje, že Fran Beltrán ze Celty Vigo už naběhal bez 100 metrů celých 11 kilometrů. Na druhé straně stejnou pozici hrající Ander Guevara je hned za ním s 10,8 km.
82'
Mikel Oyarzabal prošel přes tři soupeře a nabídl míč Lobetemu. Nový muž na hrací ploše ale nedovedl zakončit přes mexického stopera Arauja a následuje další roh.
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Thiago Galhardo.
80'
Centr Portua nenašel hlavy spoluhráčů, ale následuje alespoň rohový kop.
80'
Nezvyklý tah domácích. Při jednobrankovém vedení mohli střídání využít postupně ke zkrácení reálného herního času, ale vystřídali tři hráče najednou. Jednalo se zároveň o tři fotbalisty, kteří hráli dnes na pravé straně hřiště
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Joseba Zaldúa.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Julen Lobete.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Jon Guridi.
77'
Dobrá práce hráčů v modro-bílém. Celtu čeká zakládání akce znovu od samého začátku.
76'
Dlouhý centr před bránu domácích a další rohový kop Viga.
Ten byl obranou Sociedadu prodloužen za koncovou čáru a čeká nás třetí roh v krátkém sledu.
75'
Nakonec se ale zadařilo a hosté při obléhání vápna postupně přesunuli míč z levé strany na pravou, odkud přišel pas na zakončujícího Aspase. Je z toho po bloku roh Celty.
74'
Celta se teď s balónem nemůže odlepit ze své poloviny. San Sebastian je vysoko napadá a nedává jim vůbec prostor ke konstruktivní rozehrávce.
73'
Za nesportovní chování dostává žlutou kartu hostující Thiago Galhardo, který je dnes zatím na lavičce.
72'
Rychlému protiútoku domácích teď musel skluzem na Januzaje zabránit Iago Aspas. Šlo na něm vidět, že si zákrok vzhledem ke svému dnešnímu rozpoložení užil a dostává zaslouženě žlutou kartu.
71'
Denis Suárez rozehrál přímý kop, ale před hráči Viga vyboxoval balón Remiro.
70'
Zbývá dohrát něco přes dvacet minut a domácí stále vedou nejtěsnějším možným náskokem 1:0.
Vigo nepůsobí zatím žádnou škodu, ale Real Sociedad bere každý pokus o útok ze strany hostů naprosto zodpovědně-
68'
Pravděpodobně nejslibnější situace pro hosty za celé utkání. Mina se dostal s míčem do vápna a z pravé strany hledal před bránou Aspase, ten byl ovšem dobře zablokován stoperem.
67'
Nolito si stěžuje rozhodčímu, že byl přímo před ním faulován, ale nutno podotknout, že tomu hodně pomohl. Rozhodčí to za nedovolené nepovažoval.
65'
Po zákroku Elustonda měla Celta příležitost v podobě volného přímého kopu, ale opět k žádnému vzruchu okolo brány Remira nedošlo.
64'
Žlutou kartu dostává Aritz Elustondo (Real Sociedad San Sebastian).
63'
Rafinha se díky skvělému náběhu objevil uprostřed vápna, předskočil nic netušícího Arauja a hlavičkou mířil těsně vedle brány Celty!
62'
Na trávníku se přiostřuje. Chumel domácích se vytvořil kolem rozhodčího Fernándeze po tvrdém zákroku Miny. Útočník Viga už má na kontě žlutou kartu, takže se jeho soupeři pochopitelně dožadovali druhé a následného vyloučení.
60'
Januzajův centr si našel stopera Elustonda a sedmadvacetiletý Bask dostal míč za záda Ditura. Záznam ale ukázal, že se jednalo o ofsajdové postavení a branka tak nemůže platit.
59'
Lehký závar ve vápně hostů dopadl pro Celtu dobře. Následoval ale nedovolený skluz a je tu velká příležitost pro domácí.
58'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Nolito.
56'
Celta Vigo je i po poločase zatím horším celkem a každou minutou už očekáváme nějaká střídání v režii kouče Edouarda Coudeta.
55'
Mikel Merino byl opět tím, kdo zakončoval hlavou. Svůj pokus namířil směrem k zemi, od které se míč odrazil do břevna Tidurovy brány!
54'
Mallo v dalším souboji kapitánů skluzem zblokoval centrujícího Oyarzabala a uvidíme roh modro-bílých.
53'
Iago Aspas dává čím dál víc najevo svou frustraci. Záznam teď odhalil, jak se kvůli další ztrátě balónu po soupeři ohnal mimo zraky sudích loktem.
52'
Právě Rafinha teď levou nohou vyslal pokus na branku hostů. Střele však chyběla razance a Dituro si připsal snadný zákrok.
51'
Rafinha se po zákroku Galána drží za rameno. Nemělo by se však jednat o nic, co by Brazilci hostujícímu z PSG bránilo ve hře.
50'
Dituro teď mírně zariskoval a na skákající míč směřující k němu čekal tak, aby ho na kraji vápna mohl chytit do rukou, ale málem u něj byl dřív útočící hráč Realu Sociedad.
49'
Roh hosté přežili bez újmy a snažili se založit útok, ale veškerá snaha přišla vniveč ještě na jejich polovině.
49'
Na pravou nohu si navedl míč pravý bek San Sebastianu Andoni Gorosabel a po teči je tu roh.
48'
Hlasitý křik Januzaje se ozval po jeho pádu v souboji s kapitánem hostů, ale za tři vteřiny byl Belgičan zpět na nohou a můžeme pokračovat.
47'
Hezká kombinace Aspase s Méndezem, ale druhý jmenovaný si míč ve vápně ukopl a rozehrávku tak má k dispozici domácí brankář Remiro.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločase žádnou změnu.
Celta Vigo hned získává míč a pohybuje se s ním na polovině domácích.
46'
Máme za sebou první poločas souboje Realu Sociedad se Celtou Vigo a průběžné zasloužené vedení domácích.
Zatímco hosté si nevytvořili žádnou vážnější příležitost, modro-bílí prověřili schopnosti Matíase Tidura v bráně Viga hned několikrát. Gólman z Argentiny podržel Celtu několika skvělými zákroky, což platí i u akce, po které nakonec z dorážky skóroval Oyarzabal.
Hosté mají sice držení míče 56 %, ale na kontě zároveň jen jednu střelu mimo bránu a žádnou mezi tři tyče.
Real Sociedad je na nejlepší cestě za první ligovou výhrou po dlouhých šesti kolech.
45+2'
45+2'
Poločas dohrávají s míčem na nohou hráči domácího baskického celku a už asi nebudou chtít nic riskovat.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Januzaj centrm skvěle našel nabíhajícího Mikela Merina, ale jeho prudká hlavička mířila mimo.
Rodák z Pamplony, který prošel Dortmundem či Newcastlem, tedy standardní situaci nejen vybojoval, ale málem z ní také skóroval.
44'
Méndez fauloval domácího Merina a je tu na závěr poločasu další dobrá příležitost San Sebastianu. Míč si staví Adnan Januzaj.
43'
Útočný faul Portua schytal Javi Galán. Tento šlapák měl logický důsledek v podobě žluté karty pro střídajícího hráče domácích.
42'
Iago Aspas si stěžuje na přistrčení od Le Normanda, ale není sudím vyslyšen. Třetí nejlepší střelec ligy dnes zatím neprožívá šťastné odpoledne a jde to na něm znát.
41'
Hosté vyváželi míč ze své poloviny, ale těsně za středovou čárou znovu narazili a musí začít od svého vápna.
39'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Portu.
38'
Galánův křižný centr si po odrazu našel kapitán Hugo Ballo, ale střela pravého beka Celty Vigo šla hodně mimo.
Hosté byli při této akci stadionem vypískáni, jelikož ještě před zahájením útoku si na zem lehl zraněný Isak a Celta nezakopla míč.
38'
Isak už je zpět, ale zranění je vážnějšího charakteru. Teď signalizoval klasický mlýnek značící potřebu střídání.
37'
Ander Guevara dnes naběhal už pět kilometrů. Pilný středový záložník domcích odvádí kvalitní práci hlavně při narušování akcí Celty.
36'
Stále ještě bez Isaka hrají domácí v deseti lidech. Celta Vigo získává územní převahu, ale stále tomu něco chybí. Obrana San Sebastianu je dnes velmi dobře organizovaná.
34'
Na trávníku zůstává po středu s Araujem útočník San Sebastianu Alexander Isak. Švédský mladík má problém s pravou nohou, ale bude pokračovat ve hře.
33'
Sporná situace na hranici vápna domácích, kde došlo k pádu hostujícího hráče. Rozhodčí měl ale dobrý výhled a nereaguje přerušením hry.
32'
Z rohového kopu Real Sociedad sice nic nevytěžil, ale aspoň zůstal u míče a vrací se s ním na svou polovinu.
32'
Centr byl prodloužen za bránu hráči Viga, takže je tu roh domácích.
30'
Přímo před rozhodčím si počínal v souboji nedovoleně Santiago Mina a udeřil soupeře loktem. Žlutá karta pro Minu a standardka pro domácí.
29'
Po neúspěšném rohu se míč vrátil do vápna domácích, ale Brais Méndez v červeno-bílém dresu zahrál rukou.
28'
Centr byl obranou Sociedadu bez problémů odvrácen. Celta ale v útočení pokračuje a i ona si vyzkouší rohový kop.
27'
Rafinha fauloval Cerviho a Vigu se nabízí možnost standardní situace a tím tak i první větší možnost ohrožení brány domácích.
26'
První rohový kop utkání měli na starost domácí. Po rozehrávce na krátko přišel centr, do kterého se pověsil stoper Aritz Elustondo, ale rodák ze San Sebastianu Ditura nepřekonal! Brankář hostů si připsal další důležitý zákrok.
25'
Adrian Januzaj se s balónem dostal za lajnu a i když chtěl pokračovat ve hře, asistent rozhodčího odmával správně aut pro hosty. Belgičan, co strávil několik let v Manchesteru United, se dnes zatím hledá.
23'
Oyarzabalův centr z levé strany byl moc dlouhý.
22'
Januzaj během souboje sáhl soupeři do obličeje, za což ho zatím bez karty napomíná sudí Fednández.
20'
Fantastický zákrok Ditura! Centr domácích dopadl na zadní tyč k Merinovi, který ho vracel před bránu a od stopera Aidooa došlo k odrazu přímo na bránu. Argentinský brankář, který ve Vigu hostuje z chilské ligy ovšem předvedl skvělý reflex.
18'
Hosté museli hru vrátit zpět na svou polovinu hřiště a musí zahájit postup dopředu od samého začátku.
17'
S míčem teď hraje spíš Celta. Usadila se na polovině San Sebastianu, ale nedokáže vymyslet nic, co by vedlo k ohrožení Remirovy svatyně.
15'
Celta Vigo vytahuje své napadání výš, ale domácí si zatím počínají bez větších obtíží.
13'
Real Sociedad právě vstřelil branku!

Velmi nepřesností je zatím ve hře Viga, čehož dokonale využívají domácí. MIKEL OYARZABAL dostal krásnou přihrávku mezi stopery a nejprve tváří v tvář Ditura nepřekonal, ale míč se k němu od gólmana odrazil zpět a nejlepší střelec Sociedadu už si poradil lépe – 1:0!
11'
Rychlý útok domácích zbrzdil u vápna Isak, ale nakonec se za několik dalších vteřin dostal k odraženému balónu a střele aspoň Rafinha, ale bráněn nezakončil přesně. Fanoušci Sociedadu by rádi viděli penaltu.
8'
Teď to ale vypadalo dobře pro hosty, Aspas převzal ve sprintu balón a v cestě k bráně mu překážel už jen Robin Le Normand. Francouzský stoper situaci zvládl a brána Sociedadu nebyla v ohrožení.
8'
Zatím jsme svědky boje hlavně okolo středu hrací plochy. Ani jeden tým nedává tomu druhému moc prostoru.
6'
Dobré napadání Oyarzabala, který nedovolil v souboji kapitánů odkop Mallovi. Hned poté ale po souboji zůstává na zemi levý bek domácích Muñoz. Vypadá to, že dostal od Méndeze loktem.
4'
Hosté se usadili u vápna San Sebastianu, ale nedokázali míč dostat k bráně než o něj přišli.
3'
Právě Mikel Oyarzabal dal letos čtvrtinu branek Sociedadu. Na druhé straně Iago Aspas vsítil takřka polovinu tref Celty. Uvidíme, jak dnes tito střelci poměří své síly.
2'
Kapitán Oyarzabal prudkým centrem levou nohou hledal před bránou Isaka, ale ten měl k míči daleko.
1'
Rozehrávku si vzali na starost hráči Celty. Nejprve dvakrát rozehráli bez pokynu sudího, takže se situace opakovala a povedlo se až na třetí pokus.
1'
Real Sociedad dnes oblékne své hlavní dresy s modrými a bílými pruhy. Hosté z Galicie přijedou v červeno-bílé kombinaci trikotem velmi připomínající pražskou Slavii.
Domácí dnes nastoupí se sestavou, která má věkový průměr pouhých 25,7 let. Obvyklou záležitostí u baskických celků je velký počet odchovanců, modro-bílí jich mají v základní jedenáctce pět.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Rafinha Alcântara, Guevara, Merino – Januzaj, Isak, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Ryan – Zaldúa, Rico, J. Pacheco, Zubeldia, Illarramendi, Portu, Djouahra, Turrientes, Guridi, Zubimendi, Lobete.
Trenér: Imanol

Real Club Celta de Vigo: Dituro – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Galán – Beltrán – Méndez, Denis Suárez, Cervi – S. Mina, Aspas.
Náhradníci: Balea Carrillo – K. Vázquez, Domínguez, Murillo, Medrano, Fontán, Nolito, Yokuşlu, Veiga, Galhardo.
Trenér: Coudet

Rozhodčí: C. Fernández – A. Fernández, Lopéz.
Real Sociedad San Sebastian

Ligová forma modro-bílých je doslova bídná v podobě čekání výhry od začátku listopadu. To znamená pád z výšin na současné sedmé místo. Fanouškům baskického klubu dělá poslední dobou radost spíš pohárové zápolení. V Copa del Rey jsou po výhře na stadionu Leganés už v osmifinále. Co se týká Evropské ligy, tam San Sebastian prohrál pouze jediný zápas své skupiny, a to na hřišti silného Monaka, což ho posílá do jarní části soutěže, kde si to rozdá s Lipskem.
Kouč Imanol se musí vyrovnat s čerstvým zraněním mladého Andrea Barrentxey, jehož čeká operace stehenního svalu a několikaměsíční pauza. Monreala a Fernandeze stále trápí koleno, počítat nelze ani s nemocným Gorosabelem. Připraven by měl být už host z PSG Rafinha.
Real Club Celta de Vigo

Celta disponuje vyrovnaným skóre 22:22 a ziskem 23 bodů z 19 kol, což se rovná 12. pozici. Oproti loňské osmé pozici je to sice pád, ale zároveň ne žádná katastrofa. Nový rok začal překvapivou výhrou na hřišti Betisu, kterou zařídil dvěma góly třetí nejlepší střelec ligy Iago Aspas.
Poté ale přišel krach ve španělském poháru a výpadek s třetiligovým Baleares.
Za zmínku stojí určitě venkovní bilance Viga, která je čtvrtá nejlepší v celé lize a Os Celestes právě na hřištích soupeřů získávají zatím většinu svých bodů.
Návrat hlásí skupin hráčů nakažená na konci prosince koronavirem a chybět by tak měl pouze Solari a čerstvě nakažený Renato Tapia, který po pozitivním testu přidal ještě zraněné koleno.
Real Sociedad San Sebastian a Real Club Celta de Vigo vstupují do druhé poloviny vzájemným zápasem. Pro sedmý San Sebastian je 12. Celta Vigo poměrně oblíbený soupeř, protože jí dokázal v posledních třech vzájemných utkáních porazit. V této sezóně se potkali v rámci 11. kola, kdy Celta doma podlehla po gólech Isaka a Elustonda 0:2.
Tehdy se díky výhře Baskové vrátili na první místo tabulky. Od té doby se ale mnohé změnilo a po šesti ligových utkáních bez výhry směřují spíš do středních vod. Vigo naopak stoupá díky bilanci z posledních osmi zápasů, která činí tři výhry, čtyři remízy a pouhou jednu prohru s Valencií.
Kurzy každopádně navzdory formě favorizují domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.