La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Elche  - 26. září 2021   18:30

Real Sociedad
81' Oyarzabal (Zubeldia)
1:0
(0:0)
Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Muñoz (74. Cristo Romero) – Turrientes (84. Guevara), Zubimendi, Merino (90. A. Elustondo) – Januzaj (74. Portu), Lobete, Oyarzabal (C) (84. Valera).
Cordero – Cerezo, Álvarez
Reale Arena (San Sebastián)
Elche
Casilla – Palacios, Roco, González, Mojica – Piatti, Mascarell, Guti (67. Gumbau), Fidel (C) (87. Pastore) – Benedetto (77. Milla), Lucas Pérez (67. Carrillo).

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z LaLigy zase někdy na počtenou!
Real Sociedad se protrápil k výhře nad Elche a v tabulce LaLigy poskočil na druhé místo

Favorit tvořil hru, přesto si v prvním poločase nebyl schopen vypracovat jedinou gólovku. To se nedá říct o hostech z Elche, kteří hráli ze zabezpečené obrany a při tom spoléhali na brejky. Při jednom z nich zakončoval Darío Benedetto na zadní tyči ve skluzu a za přesunujícím se Remirem trefil tyč. Do podobného místa mířil při dalším kontru i Lucas Pérez, jemuž k rozpoutání radosti scházely rovněž centimetry. A nevyšlo to ani do třetice, když Piattiho skrytou střelu vyrazil Álex Remiro. První poločas tak branku nenabídl.

A bezgólový stav vydržel i dlouho po přestávce. Piattiho tvrdou ránu totiž opět stopnul Remiro, tentokrát mu k tomu ale pomohlo břevno, a na opačné straně neuspěl ani v jedné akci dvakrát dorážející Mikel Oyarzabal. Ten nejprve zblízka trefil vyběhnutého Casillu, dorážku mu na brankové čáře překazil Enzo Roco a do třetice byla jeho střela zblokována. Náladu si domácí kanonýr spravil deset minut před koncem, kdy za chybujícím Rocem převzal Zubeldiův míč, tváří v tvář obešel brankáře a pak už pohodlně doklepl do zcela prázdné branky.

Závěr už si Real Sociedad pohlídal a po těsné výhře nad Elche se posunul na druhé místo o bod za Real Madrid.
Držení míče: 63% : 37%.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:3.
Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:16.
90+5'
90+4'
Portu při další samostatné akci získal pro domácí tým roh. Centrovaný míč spadl na hlavu Enzo Roca, který ho dopravil mimo rizikovou zónu. Elche nutně potřebovalo útočit a ne se jenom bránit. Jenže čas už vypršel.
90+2'
Jenže Elche namísto útočení brání. Do vápna nechali projít Julena Lobeteho a pak měli problém ho od míče odstavit. Nakonec se jim to podařilo, balon skončil za koncovou čárou a Kiko Casilla už spěchá k jeho odkopu.
90+1'
Hráčům Elche zbývá na srovnání 5 minut.
90'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Aritz Elustondo.
88'
Enzo Roco povalil na zem Mikela Merina a tomu se nechce vstát. Těžko říct, zda kvůli zdravotní indispozici, nebo aby ušetřil drahocenný čas.
87'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Fidel, přichází Javier Pastore.
85'
Konečně se míče zmocnili fotbalisté Elche, kteří se co nejdříve chtějí dostat dopředu.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Benat Turrientes, přichází Ander Guevara.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Germán Valera.
82'
Real Sociedad je po vstřeleném gólu v laufu a vytrvale zaměstnává soupeřovu obranu.
81'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Střelecké trápení je u konce! Enzo Roco hlavou neodvrátil Zubeldiův vysoký míč, který za jeho zády převzal MIKEL OYARZABAL. Největší strašák pro defenzivu Elche zachoval chladnou hlavu, položil si balon na zem a oběhnul Casillu, aby mohl pohodlně doklepávat do jeho prázdné branky. Radost z gólu slaví v této sezoně LaLigy už popáté.
79'
Domácí se při ataku snaží soupeře zmást změnou pozic. Uvidíme, zda jim to do závěrečných minut pomůže.
77'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Pere Milla.
76'
Žlutou kartu dostává Portu (Real Sociedad).
76'
Mikel Merino si troufl na souboj muž proti muži, přes Helibeltona Palaciose ovšem neprošel.
75'
Držení míče: 67% : 33%.
74'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Portu.
74'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Cristo Romero.
73'
Z něj už hosté nedokázali zahrozit a v přerušené hře přichází na řadu dvojnásobná výměna.
73'
Málem ano! Ze střední vzdálenosti napřáhl Pablo Piatti a jeho ránu jako z děla vytáhl Álex Remiro s vypětím všech sil na břevno! Nebezpečí definitivně zažehnáno není, Elche totiž ještě rozehraje roh.
71'
Ani dvacet minut před koncem jsme v zápase Real Sociedad – Elche neviděli gól. Podaří se některému z týmů strhnou vedení na svou stranu?
70'
Po nezaviněném střetu zůstal na zemi ležet Robin Le Normand. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a domácí stoper už zase stojí na nohou.
69'
Po přechodu středem hřiště chtěl zrychlit hru Mikel Merino. Nabízel se mu Mikel Oyarzabal, ale přihrávka na něj byla příliš prudká.
68'
Za nečinného přihlížení fotbalistů Elche kombinují domácí na vlastní polovině.
67'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Gerard Gumbau.
67'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Guido Carrillo.
66'
Francisco Escriba má připraveno dvojnásobné střídání. Čeká se jen na přerušení hry.
64'
Žlutou kartu dostává Omar Mascarell (Elche).

Na hřišti se začíná přiostřovat. Na vlastní kůži to pocítil Mikel Oyarzabal, kterému Mascarell přišlápl nárt. Za bolestivý faul nemohl přijít jiný trest.
63'
Žlutou kartu dostává Johan Mojica (Elche).

Když už se jim to přeci jen podařilo, tak se Mojica v osobním souboji ohnal po Merinovi a za hrubý prohřešek byl po zásluze potrestán.
61'
Zatímco hráči Realu Sociedad jsou při chuti, fotbalisté Elche mají problém prolézt středem hřiště.
60'
Držení míče: 66% : 34%.
59'
Na levé straně vápna nepokrytý Julen Lobete si počkal na odražený míč, který levačkou z voleje napálil nad břevno. Za tohle ho domácí kouč asi nepochválí.
58'
Ofsajd a v něm Mikel Oyarzabal.
57'
Žlutou kartu dostává Kiko Casilla (Elche).

Tak dlouho otálel gólman Elche s výkopem, až rozhodčímu došla trpělivost. První žlutá karta večera je za nesportovní chování.
55'
Následný roh Elche spolehlivě ubránilo.
54'
Mikel Oyarzabal měl neskutečnou smůlu! Domácí hráč se jako slepý k houslím dostal k soupeřově nepochopitelnému odkopu, na hranici vápna přetlačil Palaciose a zblízka trefil vyběhnutého Casillu! Dorážku mu na brankové čáře překazil Enzo Roco a do třetice byla jeho střela zblokována!
52'
Mikel Merino je na začátku druhé půle hodně vidět. Tentokrát se neodhodlal k zakončení, nýbrž k centru, který Diego González vyhlavičkoval do bezpečí.
51'
Nový útok týmu z města San Sebastian ztroskotal na ofsajdu, mimo hru byl přistižen Julen Lobete.
50'
Standardka pro Real Sociedad. Mikel Merino dostal další centr na hlavu, ale ani tentokrát nebyl schopen lépe zacílit.
49'
A byl to kvalitní centr na zadní tyč, kam si naběhla dvojice útočících hráčů. Nejblíže k balonu měl Mikel Merino, který ve vysoké rychlosti branku přehlavikčoval.
48'
On a další stoper Diego González korigují obranu, ta momentálně vyčkává, s čím dalším na ni soupeř vyrukuje.
47'
Pokud domácí chtějí uspět, musejí být směrem dopředu dravější. Toho si je dobře vědom i Benat Turrientes, který se nějakých dvacet metrů od brány protlačil do zakončení. Proti němu vystoupil obětavý Enzo Roco.
46'
Imanol Alguacil ani Francisco Escriba nevyužili možnost střídání, ve hře tak pokračuje všech dvaadvacet hráčů z první půle.
46'
Hlavní aktéři se vracejí na hřiště. Druhý poločas zápasu Real Sociedad – Elche začne co nevidět!
Favorizovaný Real Sociedad tvořil hru, přesto si za celých pětačtyřicet minut nebyl schopný vypracovat jedinou gólovku. To se nedá říct o hostech z Elche, kteří hráli ze zabezpečené obrany a při tom spoléhali na brejky. Při jednom z nich zakončoval Darío Benedetto na zadní tyči ve skluzu a za přesunujícím se Remirem trefil tyč. Do podobného místa mířil při dalším kontru i Lucas Pérez, jemuž k rozpoutání radosti scházely rovněž centimetry. A nevyšlo to ani do třetice, když Piattiho skrytou střelu vyrazil Álex Remiro. Real Sociedad tak hraje s Elche po první půli bez branek.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 3:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:6.
45+4'
45+3'
Domácí tým čelil standardce. Centrovaný balon propadl až před branku, kde ho dostal pod kontrolu Álex Remiro. Nakolik je zranění Raúla Gutiho vážné, to se dozvíme až po přestávce.
45+2'
Raúl Guti odešel za postranní čáru, kde proběhne jeho další ošetření. Rozhodčí Cardero mezitím ukazuje, že původně dvě nastavené minuty prodlouží o další dvě.
45+1'
Souboj "osmiček" nedopadl dobře pro Raúla Gutiho. Ten se bolestivě srazil s Merinem a musí k němu spěchat zdravotníci. Snad bude hráč Elche v pořádku.
45'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Benat Turrientes. Pro útočící Sociedad to však dobře nebylo, jelikož se rána z velké dálky stočila směrem do brány.
43'
A když pak v souboji muž proti muži neuspěl ani Adnan Januzaj, museli domácí fotbalisté zařadit zpětný chod.
42'
Mikel Oyarzabal se nadechl k samostatné akci. Na jejím konci chtěl prostrčit míč do vápna, v tom mu ale stoperská dvojice zabránila.
40'
Zatímco Real Sociedad disponuje územní převahou, Elche si vytváří šance! Jednu takovou si vypracoval Pablo Piatti, který překvapil Remira střelou ukrytou za bránícího Muñoze. I proto měl domácí gólman s jejím vyražením plné ruce práce.
39'
Hráči Elche své protivníky postupně vytlačili až na opačnou stranu hřiště, po malé domů si zahrál i Álex Remiro.
38'
Domácí se posunují podél levé lajny, autové vhazování si vezme na starost Aihen Muñoz.
36'
Balon ale vybojoval Enzo Roco a přes Pabla Piattiho ho posunul dál do pole. Za půlící čárou už číhal Martín Zubimendi, jenž protiútok zastavil.
35'
Real Sociedad drží pozici na území Elche a trpělivě hledá mezery v jeho obraně.
33'
Agilní Mikel Merino byl při svém sólu málem svlečen z trenýrek. Divím se, že ani tady žlutá karta nepřišla.
31'
Po zisku míče ve středu hřiště uháněli fotbalisté Elche do brejku! Lucas Pérez se při něm protáhl přes Zubeldiu do nebezpečné pozice a nechybělo moc, aby rozezvučel stejnou tyč jako před ním Benedetto.
30'
Držení míče: 64% : 36%.
29'
Právě on pak od postranní čáry vhodil balon do hry, to však bylo ze strany Elche vše.
28'
Následovalo zrychlení hry nákopem k rohovému praporku, kde se o Mikela Oyarzabala postaral Helibelton Palacios.
27'
Hra se přesunula ke středovému kruhu a právě u něj domácí rozehráli populární bago.
25'
Přesto se hosté opět dostali do blízkosti šestnáctky. Raúl Guti chtěl do ní poslat Palaciose, jenže přihrávku na něj pokazil.
24'
Po předchozí výstraze hraje Real Sociedad vzadu opatrněji a s útoky to nepřehání.
22'
Hosté po delší době zavítali na útočnou polovinu a hned vystrčili drápy! Darío Benedetto si naběhl na zadní tyč a zakončil ve skluzu, přesunujícímu se Remirovi zazvonilo v uších!
20'
Zatím sledujeme hru kočky s myší. Zatímco Real Sociedad trpělivě útočí, Elche pozorně brání.
19'
Po Merinově nahrávce se před Aihenem Muñozem otevřela celá levá strana. K soupeři však rychle přistoupil Helibelton Palacios a jeho centr zblokoval.
17'
Těžko teď soudit, zda to byla střela, nebo centr. Adnan Januzaj každopádně branku minul a míč si znovu staví gólman Casilla.
16'
Oyarzabalovu křídelní přihrávku srazil Palacios na roh. Situaci pak dobře vyhodnotil Kiko Casilla, jenž si došel pro centrovaný míč.
15'
Držení míče: 70% : 30%.
14'
Julen Lobete pokročil dva metry za půlící čáru a tam ho Enzo Roco atakoval loktem. Žlutou kartu Adrián Cordero ještě ponechává v kapse.
13'
Fotbalisté Elche se snaží rozehrávající soupeře dostat pod tlak presinkem.
11'
První roh Elche ubránilo, ale následoval druhý. Při něm vyskočil ze všech nejvýše Mikel Merino, který v klinči nedokázal přesně zacílit.
10'
A tak se balonu zmocnili domácí. Oyarzabalův nízký centr z levé strany pak Omar Mascarell srazil mimo branku na roh.
9'
Od svého brankáře hosté zakládají další akci, půlící čáru se jim zatím nedaří překročit.
8'
První střelecký pokus je na světě. Benat Turrientes převzal přihrávku před hranici vápna a odtud z kroku vystřelil. Kiko Casilla měl optimální výhled a pokus letící do středu jeho branky hravě chytil.
7'
Znovu Real Sociedad zaútočil po levé straně a tentokrát to byl Mikel Oyarzabal, kdo hledal nabíhajícího Julena Lobeteho. Tomu chyběl krok.
6'
Hosté nazdařbůh odkopli míč daleko za půlící čáru a přinutili tím Real Sociedad začít od píky.
5'
I další útok domácí vedli po levém křídle. A byl to Adnan Januzaj, kdo odcentroval do vápna. Nikoho v modro-bílém dresu tam však nenašel.
4'
Mikel Oyarzabal běžel pro vzdušný pas až k rohovému praporku, kde mu zatarasil cestu Diego González. Výborná práce fotbalisty Elche.
3'
Po rozehrávce na kratší vzdálenost pokračuje domácí tým v kombinaci na útočné polovině.
2'
Favorit je od začátku aktivní a snaží se dostat do střelecké pozice jako první. Možnost k tomu bude mít po faulu na Mikela Oyarzabala.
1'
37letý Adrián Cordero zadul do píšťalky. Rozehrávku provedl v modro-bílém hrající Real Sociedad, hosté z Elche oblékli tmavé dresy.
1'
Kabinu Realu Sociedad sužuje početná marodka (mimo hru je hned jedenáct hráčů) a bude zajímavé sledovat, jak se s ní baskický klub vypořádá.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Turrientes, Zubimendi, Merino – Januzaj, Lobete, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Ryan – Djouahra, Guevara, A. Elustondo, Navarro, Portu, Cristo Romero, Valera, Zaldúa, González.

Elche CF: Casilla – Palacios, Roco, González, Mojica – Piatti, Mascarell, Guti, Fidel (C) – Benedetto, Lucas Pérez.
Náhradníci: Badía, Werner – Barragán, Carrillo, Gumbau, Josan, Josema, Marcone, Milla, Morente, Pastore, Verdú.

Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Álvarez.
Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Real Sociedad – Elche, který se odehraje v rámci 7. kola LaLigy. Hráči obou celků jsou uprostřed rozcvičky, a to je nejvyšší čas představit vám je.

Real Sociedad naopak prožívá velmi dobrý vstup do sezony. V šesti duelech získal třináct bodů a patří mu čtvrtá pozice, která je vstupenkou do skupiny Ligy mistrů. V případě výhry se San Sebastian posune dokonce na druhé místo hned za vedoucí Real Madrid. Naváže na výhru 3:2 v Granadě?
Elche CF

Elche zažívá takový průměrný vstup do nového ročníku La Ligy, když po šesti duelech má na kontě šest bodů a drží čtrnáctou pozici. Na sestupové vody má tým z jihovýchodní části země tříbodový náskok. Naposledy padlo Elche výsledkem 1:4 na půdě Villarrealu. Teď je tu další venkovní duel a s ještě těžším soupeřem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání španělské La Ligy mezi Realem Sociedad a Elche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.