La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Valencia - 8. ledna 2022   21:00

Real
43' Benzema  • 52' Vinícius Júnior  • 61' Vinícius Júnior  • 88' Benzema (F. Mendy)
4:1
(1:0)
Valencia
76' Guedes
Real
Courtois – L. Vázquez (87. Nacho Fernández), Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro (70. Camavinga), Modrić (70. D. Ceballos) – Vinícius Júnior (87. Valverde), Benzema (C) (89. Isco), Asensio.
Hernández – Naranjo, Sánchez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
40 716 diváků
Valencia
Cillessen – Piccini (77. Iranzo), Alderete, Diakhaby, Gayá (C) – Musah (66. Čeryšev), Wass, Guillamón, Costa (66. M. André) – Guedes, M. Gómez (66. Koindredi, 83. M. Vallejo).

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:24.
Real Madrid s velkým přehledem zdolal Valencii 4:1, když jeho elitní střelci Karim Benzema a Vinícius Júnior se rovným dílem podělili o všechny trefy svého celku, za hosty jen korigoval stav dorážkou své neproměněné penalty Goncalo Guedes.

Hráčem zápasu byl vyhlášen Vinícius Júnior.
90+3'
90+3'
Díky povedené Kroosově přihrávce se domácí dostali do přečíslení, střela Nacha Fernándeze ale byla zablokována.
90+2'
Hosté si přihrávají ve středu hřiště a utkání míří ke svému konci.
90+1'
Nevídaná situace, Camavinga jedním skluzem sestřelil zároveň Diakhabyho i Gayu.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Isco.
88'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Už je to zase o tři branky! Ceballos na levém křídle uvolnil kolmicí Mendyho, jeho přihrávku si zády k brance zpracoval KARIM BENZEMA a přesnou ránou z otočky prostřelil Cillessena!
87'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Nacho Fernández.
87'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Federico Valverde.
87'
Valencie získala rohový kop, z něj ale nedokázala nijak zahrozit.
85'
Čeryšev potáhl míč volným prostorem až k pokutovému území, pak prudkou ránou k tyči pořádně protáhl Thibauta Courtoise!
84'
Denis Čeryšev byl příliš agresivní při snaze získat míč v souboji s Militaem a prohlíží si žlutou kartu.
83'
Koba Koindredi kvůli svalovým potížím vydržel na trávníku jen sedmnáct minut.
83'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Koba Koindredi, přichází Manu Vallejo.
81'
Real se usadil na útočné polovině, po odrazu míče do zámezí mohou domácí vhazovat.
78'
Už to mohlo být zase dramatičtější! Daniel Wass napřáhl k nebezpečné ráně zpoza pokutového území, ta zapadla těsně za vzdálenější tyč domácí branky.
77'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Cristiano Piccini, přichází Rubén Iranzo.
76'
Valencia právě vstřelila branku!
.... GONCALO GUEDES ale hlavou dokázal míč dorazit do sítě!
76'
Goncalo Guedes penaltu neproměnil, když jeho střelu do pravé strany Courtois vystihl a vyrazil...
75'
Ferland Mendy zároveň inkasuje žlutou kartu.
75'
Ferland Mendy před brankou jasně zatáhl za ruku Marcose Andrého a rozhodčí Hernández okamžitě nařídil penaltu!
75'
Penalta pro Valencii!
75'
Marco Asensio dostal obrovské množství prostoru na pravém křídle, jeho prudká rána je ale zablokována!
74'
Po čase se pokusila zaútočit Valencie, Marcos André ale nedokázal dobře zpracovat přihrávku do pokutového území.
72'
Po přechodu na útočnou polovinu byl Asensio faulován Wassem, byť to byl domácí hráč, který si zprvu pomohl faulem.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Eduardo Camavinga.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos.
69'
Marco Asensio střílel levačkou jen do zdi.
68'
Zatímco se do hry chystá Dani Ceballos, tak Real bude zahrávat volný kop v pozici, která už rozhodně je palebnou.
67'
Další útočnou akci Realu znovu vedl Vinícius Júnior, před hostující brankou to pak vypadalo na převahu domácích tři na jednoho, do zakončení se ale nedostali.
66'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hélder Costa, přichází Marcos André.
66'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Denis Čeryšev.
66'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Koba Koindredi.
64'
Po následném rohu se do odraženého míče opřel znovu Wass, jeho rána ale tentokrát proletěla nad břevnem.
63'
Na opačné straně nebyl daleko k úspěchu Daniel Wass, jehož projektil letěl pod břevno, Courtois se ale zaskvěl vynikajícím zákrokem!
61'
Už je to o tři branky! Po Musahově ztrátě míče Benzema přihrál do běhu Marcu Asensiovi, jehož střelu Cillessen vyrazil jen vedle sebe, kde dobíhající VINÍCIUS JÚNIOR hlavičkou takřka z brankové čáry potřetí rozvlnil síť!
60'
Vinícius Júnior nepřesně hledal u pokutového území Benzemu, ten se navíc dopustil nedovoleného zákroku.
58'
Musah skluzem zezadu atakoval Casemira, dostává tak žlutou kartu.
58'
Hosté disponovali hned dvěma rohy v rychlém sledu, do zakončení se ale nedostali.
57'
Valencie mohla zahrozit z volného kopu, Maxi Gómez ale neprostřelil zeď, odražený míč pak Benzema ukopl před dotírajícím Diakhabym na rohový kop.
55'
Marco Asensio dostal pod tlak Cillessena, ten rozehrál jen k Benzemovu, pak ale nevyšla souhra dnešním střelcům Realu.
54'
Na gólové příležitosti už to podle statistiků je 5:0, to jen dokumentuje dnešní převahu lídra tabulky.
52'
VINÍCIUS JÚNIOR vnikl do pokutového území pomocí narážečky s Benzemou, prostrčil si míč mezi dvěma protihráči a z bezprostřední blízkosti nedal Cillessenovi šanci zasáhnout!
51'
Viníciuse Júniora při přechodu středu hřiště viditelně přidržel Piccini a stává se prvním žlutě napomenutým hráčem Valencie.
50'
Hélder Costa po zisku míče přenesl hru na útočnou polovinu, hosté tak mohou ve druhém poločase zaútočit vůbec poprvé.
48'
Utkání sleduje 40 716 diváků.
47'
Musah si u postranní čáry došel pro faul a rychle rozehrál volný kop.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách a zatím za komorní atmosféry.
46'
Valencie sice byla v úvodu zápasu aktivní, postupem času se ale ze hřiště zcela vytratila, Real ji začal výrazně přehrávat a svoji aktivitu využil k vedoucímu gólu, který po faulu na Casemira vstřelil z penalty Karim Benzema.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Hernández k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Toni Kroos z dálky střílel velmi nepřesně.
45'
Po domácím dlouhém nákopu z hloubi pole stoper Diakhaby uplatnil skvělé rychlostní předpoklady, byl u míče dříve než Asensio a zahrál jej do zámezí, aby zamezil brejku.
43'
KARIM BENZEMA suše proměnil penaltu do horního rohu hostující branky! Jasper Cillessen sice vystihl stranu, neměl však nejmenší šanci zasáhnout!
41'
Penalta pro Real Madrid! Casemiro byl faulován Alderetem při průniku do pokutového území a rozhodčí Hernández s nařízením penalty neváhal.
41'
Po akci Viníciuse Júniora si výbornou palebnou pozici připravil Luka Modrić, jeho ránu však zastavilo břevno a míč se odrazil těsně před brankovou čáru!
39'
Další průnik Mendyho po levém křídle, Lucas Vázquez pak také trefil jen jednoho ze svých spoluhráčů, který se mu připletl do cesty.
38'
José Gayá se příliš naivním pádem na levém křídle pokusil vymodlit standardní situaci pro Valencii, rozhodčí Hernández mu to nezbaštil.
37'
Ferland Mendy se rozběhl s míčem po levém křídle, míč si ale ukopl do zámezí.
37'
Hosté obrali Luku Modriće o míč jen pomocí nedovoleného zákroku, těch na obou stranách neustále přibývá.
35'
Benzema si u pokutového území Valencie zpracoval Mendyho přihrávku, pak z kroku střílel zhruba půl metru za vzdálenější tyč hostující branky.
34'
Rozehrávka volného kopu ale hostům vůbec nevyšla, Gonzalo Guedes dostal na levé křídlo příliš dlouhý pas.
33'
Asensio zválcoval k zemi Guillamóna, Valencie bude moci hrát na útočné polovině.
33'
Centr Lucase Vázqueze našel před brankou Casemira, ten v těžké pozici hlavičkoval mimo branku.
32'
Další do řady zablokovaných střel přidává Casemiro, Valencii pak nevyšel pokus o rychlý brejk.
31'
Na rohové kopy už je srovnáno, ten třetí domácí Asensio nasměroval jen k Cillesenovi.
30'
Na Modrićův pas za hostující obranu si naběhl Marco Asensio, jeho pohotovou ránu z úhlu Cillesen vyrazil na rohový kop.
30'
Karim Benzema střelou zpoza pokutového území trefil jen záda spoluhráče Viníciuse Júniora.
29'
Po souhře Alaby s Mendym se Vinícius přímočaře vrhnul do pokutového území, pak je jeho střela zablokována.
28'
Také Wassův zákrok na Kroose volal po žluté kartě, k nevoli domácích hráčů ji ale hlavní rozhodčí neukázal.
26'
Nepříjemnost pro Real, po Casemirovi dostává žlutou kartu i Éder Militao za bezohledné vražení do Gayi.
26'
Po rozehrávce nakrátko Modrić centroval přímo k Jasperu Cillesenovi.
26'
Kroosův centr je prodloužen na rohový kop, toho se ujme právě německý středopolař.
25'
Luka Modrić byl na soupeřově polovině nedovoleně atakován Aldaretem, hrát může Real.
24'
Další neúspěšná snaha Valencie na útočné polovině, Guedesovi je na levém křídle odpískán faul na Casemira, jenž se tělem vložil před protihráče.
22'
Snaha Netopýrů ale končí jen ztrátou míče a následným faulem.
21'
Valencia se usadila na útočné polovině, hosté tam teď mají hodně prostoru pro kombinaci.
19'
Na Mendyho centr si naskočil Vinícius, v tísni ale minul hostující branku.
17'
Guedesovu ztrátu míče na hostující polovině se snažil potrestat Casemiro, tomu ale nevyšla dalekonosná střela, která mířila daleko vedle hostující branky.
16'
Gonzalo Guedes se opřel do míče z dobrých pětadvaceti metrů, přízemní střelu k tyči ale lapil Courtois.
14'
První žlutou kartu zápasu dostává Casemiro, ten se už potřetí provinil nedovoleným zákrokem, když u postranní čáry fauloval Aldereteho.
14'
Po souhře s Modrićem nebezpečně přihrával před branku Lucas Vázquez, Vinícius Júnior se ale do zakončení nedostal.
13'
Na dlouhý Gayův nákop jen těsně nedosáhl Maxi Gómez.
12'
Na další centr Guedese si naskočil Guillamón a dokázal hlavičkovat na branku, ovšem jen do míst, která si hlídal Thibaut Courtois.
12'
Guedesovi nevyšel centr od praporku k bližší tyči, pohlídal si jej Lucas Vázquez.
12'
Centr ze standardní situace Toni Kroos odhlavičkoval na třetí valencijský roh.
11'
Cristiano Piccini byl faulován při průniku podél postranní čáry, provinil se Casemiro.
9'
Hostující nákop na útočnou polovinu doskákal až za postranní čáru, autového vhazování se ujme Mendy.
7'
Teď byl sám Casemiro obětí faulu, píská se ve středu hřiště po přistrčení Maxim Gómezem.
6'
Na Kroosův centr si naskočil Éder Militao a jeho hlavičku Jasper Cillesen dokázal zlikvidovat na brankové čáře! Casemiro se při snaze o dorážku provinil nedovoleným zákrokem.
6'
Lucas Vázquez byl faulován Gayou při průniku po útočné polovině, následovat bude první standardní situace pro Real Madrid.
5'
Lucase Vázqueze u postranní čáry nedovoleně atakoval Yunus Musah.
5'
Z druhého rohu se hosté neprosadili, zůstávají ale usazeni na útočné polovině.
4'
Po nacvičeném signálu při rohu si za pokutovým územím zpracoval míč Daniel Wass, pak je jeho střela sražena na druhý rohový kop.
3'
Gonzalo Guedes nedokázal proniknout po útočné polovině, Casemiro mu ale ve skluzu odehrál míč jen na rohový kop, je tu první standardní situace zápasu.
2'
Dlouhý nákop Mendyho po levé straně si zpracoval Asensio, hosté mu odkopli míč do zámezí.
1'
Úvodního výkopu se ujala Valencie a je rozehráno!
1'
Jelikož oba týmy vyznávají především bílou barvu, tak Valencia dnes oblékla rudé dresy.
Fotbalisté už nastupují na trávník stadiónu Santiaga Bernabeua, utkání bude brzy zahájeno.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Vinícius Júnior, Benzema (C), Asensio.
Náhradníci: Lunin, Piňeiro – Camavinga, D. Ceballos, Nacho Fernández, E. Hazard, Isco, Marcelo, Rodrygo, J. Vallejo, Valverde.
Trenér: Carlo Ancelotti

Valencia CF: Cillessen – Piccini, Alderete, Diakhaby, Gayá (C) – Musah, Wass, Guillamón, Costa – Guedes, M. Gómez.
Náhradníci: Doménech, Mamardašvili – Aleman, A. Blanco, Čeryšev, Iranzo, Koindredi, Mosquera, M. André, Račić, M. Vallejo, J. Vázquez.
Trenér: José Bordalás

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez.
Valencia CF

Netopýři z Valencie na tom taktéž nejsou zle, ale určitě by mohli být i lépe. Odehráli 19 ligových klání, během nichž získali 28 bodů, což nestačí na lepší než 9. pozici. I svěřenci kouče Bordaláse zvládli 4. kolo poháru, po vítězství 2:1 nad Cartagenou postoupili do osmifinále. Jinak i celková forma je velmi dobrá, minulý víkend Valencii ukončil Espanyol devítizápasovou sérii bez porážky, na Mestalle zvítězil po obratu v poslední desetiminutovce 2:1. Nejlepším střelcem netopýrů je Carlos Soler s osmi góly.
Real Madrid CF

Real Madrid je momentálně nejlepší tým Španělska. V dosavadních 20 kolech nasbíral 46 bodů a na městského rivala, Atlético, disponuje pětibodovým náskokem, sehrál ovšem o jedno utkání více. V týdnu hrála Ancelottiho družina pohárový zápas s třetiligovým Alcoyanem a pořádně se zapotila, výhru 3:1 a postup si zajistila až v závěrečné patnáctiminutovce. Jinak bílý balet nadále působí i v Lize mistrů, v osmifinále změří v únoru síly s velmi těžkým soupeřem, a sice francouzským PSG. Nejlepším střelcem týmu je Karim Benzema s dvaceti trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 20. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Realem Madrid a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.