La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Valencia - 22. září 2021   19:30

Sevilla
3' A. Gómez (Lamela) • 15' Lato(vl.)  • 22' Mir (Fernando)
3:1
(3:1)
Valencia
31' Duro
Sevilla
Bunú – G. Montiel (57. Navas), Koundé, Diego Carlos, Rekik – Jordán (57. Rakitić), Fernando (C) (77. Gudelj), A. Gómez – Lamela, Mir (56. Nasjrí), Ocampos (69. Delaney).
J.Sanchez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
23 654 diváků
Valencia
Mamardašvili – Lato, Alderete (46. Diakhaby), Paulista (C), Foulquier – Duro (80. M. Vallejo), Guillamón, Wass (67. Koindredi), Jason (46. Musah) – M. Gómez, Guedes (67. André).

Ve druhém poločase už nám žádná branka nepadla. Vše podstatné se tedy stalo v prvních třiceti minutách hry, kdy si Sevilla vytvořila tři brankový náskok. Na ten dokázal jejich soupeř odpovědět jen jednou brankou. Ve druhém poločase neměl ani jeden celek výrazně navrch. Občas přišla nebezpečná situace, ale jinak jsme mohli sledovat průměrnou hru, kterou po taktické stránce Sevilla zvládla na výbornou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 25:21.
90+5'
90+5'
Centr z levé strany jen prosvištěl pokutovým územím a to byl poslední dnešní počin ze strany Valencie.
90+4'
Centr ve vápně odhlavičkoval obránce. Valencie se v samotném závěru dostává do blízkosti branky Sevilly.
90+3'
Sevilla v nastaveném čase kontroluje svou hru a nedává svému soupeři žádný prostor ke kontaktní brance.
90+2'
Šikovná pobídka na levou zadní tyč. Míč byl však hodně rychlý a ani jeden z hráčů Sevilly neměl šanci doběhnout tento centr.
90'
Ještě dobrých pět minut hry mají hosté k nějakému dramatu. Tolik činí nastavený čas pro druhý poločas.
89'
Faul poblíž domácí branky a hráč rozhodně zpět na nohy nespěchá.
88'
Nějaký tlak z pohledu Valencie není k vidění a s největší pravděpodobností si připíšou druhou porážku v řadě za sebou.
86'
Čas se neúprosně blíží ke svému konci a Sevilla si drží nadějný náskok, který so vybudovala hned v první pětadvaceti minutovce zápasu.
85'
Opět je hra přerušena a to z důvodu faulu Júsufa Nasjrího, který nakonec tento střet odnesl daleko bolestivěji než faulovaný Mouctar Diakhaby.
83'
Seville se daří držet míč daleko od své branky a co víc, zaměstnávat nyní defenzívu Valencie.
82'
Gudelj dlouho na hřišti není a už za tvrdý faul vidí žluté napomenutí z rukou rozhodčího.
81'
K vysokému míči se do vápna přihnal jako vítr hráč Sevilly a z první trefil míč. Ovšem ten skončil daleko na tribuně stadionu.
80'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Manu Vallejo.
79'
Hráč Sevilly se pokoušel udělat prostor ke střele, ale obránce dokázal kopírovat jeho pohyb a nepustil jej k žádnému zakončení.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Fernando, přichází Nemanja Gudelj.
76'
A poté rozhodčí nařizuje i ve druhém poločase krátkou občerstvovací pauzu.
75'
Fernando nyní dostal křeče do své nohy a spoluhráč mu dává první pomoc a protahuje mu danou nohu.
74'
Maxi Gómez si udělal ve vápně prostor ke své střele a jeho pokus nebyl vůbec špatná. Obránce však stačil tečovat mimo tři tyče.
73'
Po delší době se i Sevilla dostává k ohrožení branky, ta nyní kombinuje s míčem na polovině soupeře a tím i probudila fanoušky na tamním stadionu.
71'
Včas nyní brankář Valencie zachytil míč před dobíhajícím soupeře a hned rozehrává na svého spoluhráče.
70'
Hráč Valencie nyní použil ruce a tento útočný faul rozhodčí nepřehlédl a píská v neprospěch hostujícího celku.
69'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Thomas Delaney.
68'
Žlutou kartu dostává Mouctar Diakhaby (Valencia CF).
68'
Tvrdší faul na hráče Sevilly, který je nyní ošetřován a domácí toho taky využijí ke svému dalšímu střídání.
67'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Koba Koindredi.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Marcos André.
65'
Z něj Valencie neudeřila, ale drží míč na svých kopačkách a obléhá branku svého soka.
64'
Centrovaný míč ze standardní situace nebyl moc nebezpečný a snesl se nad branku Sevilly. Brankář pro jistotu tečoval míč a je tu roh.
63'
Nepovedený útok Sevilly a tam čeká na odkop hostujícího brankáře. Občas se něco stane před jednou či druhou brankou, ale jinak sledujeme nepříliš záživnou hru.
62'
...centrovaný míč mířil k pravé tyčce, kde však nenabíhal nikdo z řad hostí a brankář pohodlně zachytil míč.
61'
Standardní situace pro Valencii ze střední vzdálenosti...
60'
Konečně i nějaké pozdvižení před brankou Valencie! Dobrý centr z pravé strany hlavičkoval jeden z hráčů a přesně do prostoru, kde byl připraven Giorgi Mamardašvili!
59'
Další ze série lehčích faulů a hra je opět přerušena. Těchto pasáží nám zatím druhý poločas nabízí poměrně hodně.
58'
Hráči Sevilly napadají kombinaci svého soka, ovšem nyní bez úspěchu.
57'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Jesús Navas.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Ivan Rakitić.
56'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Júsuf Nasjrí.
54'
Lucas Ocampos byl nyní faulován a jeho celek bude moci na chvíli přerušit snahu soupeře a donutit jej stáhnout se na svou polovinu.
53'
Hra nemá zatím ve druhém poločase takový spád, jako v prvním poločase. Nyní spíše sledujeme postupnou kombinační snahu Valencie, která se snaží o kontaktní branku.
52'
Gonçalo Guedes rozehrál standardní situaci, kdy vyslal centr do vápna a tam si nabíhal jeden ze spoluhráčů, který však na míč nedosáhl.
51'
Žlutou kartu dostává Joan Jordán (Sevilla FC).
50'
Jeden z hráčů Sevilly nyní zahrál vysokou nohou a moc nechybělo, aby trefil hlavu soupeře.
49'
Sevilla se nyní snaží postupovat rozvážně a kombinačně směrem k brance soupeře. Ten však zatím eliminuje veškerou jejich snahu.
48'
Dimitri Foulquier si narazil se spoluhráčem a z malého vápna se dostal ke střele. Tu vykryl dobře postavený Jasín Bunú!
47'
Po boji o míč na polovině, se nakonec k útoku dostali hosté, kteří svůj postup zabrzdili a nakonec nic nevymysleli.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Omar Alderete, přichází Mouctar Diakhaby.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Jason, přichází Yunus Musah.
46'
45+2'
45+2'
Srážka dvou hráčů na polovině Sevilly byla vyhodnocena jako faul ze strany hráče Valencie a brankář se ujme rozehrávky.
45'
Ještě dvě minuty nastavuje hlavní sudí nad rámec prvního poločasu.
43'
Domácí celek drží míč a chce dohrát závěr prvního poločasu v poklidu.
42'
Dlouhý aut mířil až do vápna Valencie. Na ten si počíhal brankář a ten zamezil dalším případným dorážkám.
42'
Lucas Ocampos byl sražen ve vápně na hrací plochu, ale rozhodčí ukazuje, že se o penaltovou situaci nejednalo. Sevilla bude vhazovat aut.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut a uvidíme, zda se ještě dostaneme k nějaké brankové situaci.
39'
Brankář Valencie nyní pohotově sebral přízemní míč a nedovolil tak žádnou dorážku ze strany domácího celku.
38'
Hlavičkou nyní jeden z obránců raději vyslal míč na svého brankáře, aby si zbytečně nekomplikoval situaci.
36'
Lucas Ocampos ve snaze vybojovat, respektive dohnat delší míč, se dopustil útočného faulu.
35'
Žlutou kartu dostává Rafa Mir (Sevilla FC).
35'
Giorgi Mamardašvili se vydal daleko od své branky, aby odrazil míč do bezpečí. To se mu nakonec povedlo. Sevilla nyní drží míč na polovině hrací plochy.
34'
Nyní jsme mohli vidět nejprve útok na straně Valencie a to bez úspěšného konce. Na druhé straně taktéž útočná akce skončila a to u postranní čáry.
32'
Rozhodčí nyní dává prostor k občerstvení pro oba celky. Přece jen je v Seville 26°C.
31'
Valencia právě vstřelila branku!
Samotná standardní situace sice branku nepřinesla, ale k odraženému míči se ve vápně dostal HUGO DURO a ten už jej dokázal dostat do branky.
30'
A z opakovaného záběru jde vidět, že Montiel se nyní vrhl ze zadu pod nohy soupeře a tohle muselo být potrestáno žlutou kartou.
28'
Valencie kombinovala na levé straně hřiště a po krkolomné kombinaci si nakonec vybojovala faul a tím standardní situaci.
27'
Nyní spíše odevzdaný míč a Giorgi Mamardašvili jej zpracovává a rozehrává na svého spoluhráče v obraně.
25'
Zatím stále platí, že jsou hosté v útoku bezzubí a Jasín Bunú nemusel ukazovat žádný zákrok.
24'
Hostující celek tedy už prohrává o tři trefy a to ještě není za námi ani půl hodina hry. Uvidíme, jak na to Valencie dokáže zareagovat.
23'
Valencie měla nyní možnost standardní situace z pravé strany a to v blízkosti pokutového území soupeře. Tu však nevyužila k žádnému nebezpečnému ohrožení branky.
22'
Sevilla právě vstřelila branku!
A hrozivý scénář se rázem pro hosty naplnil. RAFA MIR si naběhl na dlouhou pobídku z poloviny hřiště a lobem překonal brankáře Valencie, který častěji loví míče ze své sítě, než by je chytal do rukavic. Asistence: Fernando.
22'
Nyní se hostům daří dostat míč až před branku soupeře, ale tam dlouho nezůstali.
21'
Hosté se snaží dostat míč od své branky, neboť opět Sevilla nebezpečně krouží kolem jejich svatyně. Potenciální třetí branka už by byla velkou komplikací.
20'
Sevilla zahrávala standardní situaci ze slibné vzdálenosti. Míč nakonec putoval mimo tři tyče, ale v hledišti to jen zahučelo.
17'
A je tu třetí žlutá karta v krátké době za sebou. Tu nyní vidí Lamela za nesportovní chování.
17'
Žlutou kartu dostává Toni Lato (Valencia CF).
17'
Žlutou kartu dostává Omar Alderete (Valencia CF).
15'
Kuriózní branka nyní rozvlnila síť za brankářem Mamardašvilim! Gonzalo vyslal spíše takový centr z pravé strany, míč se odrazil od zad bránícího TONIHO LATA a následně míč dopadl před branku, kde se odrazil od země a zamířil za překvapeného brankáře do jeho branky.
14'
Valencie se zatím nedostala k výraznému ohrožení branky a to již budeme mít za sebou úvodní čtvrt hodinku hry!
13'
Sevilla nezvolila centr do šestnáctky soupeře, ale míč si rozehrála na krátko a ujímá se kombinace.
12'
Lucas Ocampos chtěl zpracovávat míč u postranní čáry. Ten nakonec opustil hrací plochu, jenže Ocampos byl vzápětí sražen soupeřem k zemi.
11'
Vedoucí tým se nyní nedostal do útoku, protože se dopustil nedovoleného zákroku.
10'
Po dalším útoku Sevilly se jeden z hráčů dostal k zakončení, ale míč mu nesedl a vysoko přestřelil branku Valencie.
9'
Hraje se nyní převážně poblíž půlící čáry. Nyní mají míč na svých kopačkách domácí.
7'
Valencia dostala míč na polovinu Sevilly, kde se ujímá vhazování autu.
6'
Domácí zahrávali standardní situaci, se kterou si hosté poradili. Ti se však v úvodních minutách dostávají pod tlak.
5'
Vzápětí se domácí celek opět dostával do nebezpečné blízkosti branky Valencie, jejichž defenzíva měla opět nejvyšší pohotovost.
3'
Na úvodní trefu jsme dlouho čekat nemuseli. Sevilla zahájila rychlý protiútok a Lamela přesně přihrál na ALEJANDRA GÓMEZE, který přesnou ranou prostřelil brankáře. Asistence: Érik Lamela.
2'
Poblíž půlící čáry přišel faul a Valencie se ujme rozehrávky.
1'
Hráči Sevilly v první minutě kombinovali s míčem, na polovinu soupeře se nedostali.
1'

Sevilla FC: Bunú – G. Montiel, Koundé, Diego Carlos, Rekik – Jordán, Fernando (C), A. Gómez – Lamela, Mir, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Dmitrović – Acuňa, Augustinsson, Delaney, Munir, Nasjrí, Gudelj, Idrissi, Navas, Rakitić, Óscar Rodríguez.

Valencia CF: Mamardašvili – Lato, Alderete, Paulista (C), Foulquier – Duro, Guillamón, Wass, Jason – M. Gómez, Guedes.
Náhradníci: Cillessen – Costa, Diakhaby, Joseda, Koindredi, André, Musah, Račić, M. Vallejo, J. Vázquez, Mosquera.

Rozhodčí: J.Sanchez.

Sevilla FC

Domácí odehráli v nové sezóně čtyři zápasy a ještě ani jednou neprohráli. Dvakrát brali tři body za výhry a dvakrát bod za remízový stav. V úvodu sezóny je na tom defenzíva Sevilly velmi dobře a během čtyř utkání inkasovala jen jednou! Jejich ofenzíva se pak prosadila zatím celkem pětkrát. Poslední zápas odehrála Sevilla s Realem Sociedad a s ním právě přišla jedna z remíz (0:0).

Valencia CF

Hostující celek už má za sebou celkem pět utkání. Začátek sezóny se jim vydařil, když třikrát Valencia slavila vítězství a jednou remizovala. Nicméně v posledním hraném utkání přišla jejich první porážka. Proti Realu Madrid sice vedla, ale jejich soupeř dokázal hru otočit v závěru zápasu dvěma slepenými brankami a Valencia tak poprvé v sezóně nebodovala.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.