La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Getafe - 13. srpna 2021   21:00

Valencia
11' Soler
1:0
(1:0)
Valencia
Mamardašvili – T. Correia, Paulista, Alderete, Gayá – Soler (86. Diakhaby), Wass (69. Račić), Guillamón, Čeryšev (77. Sobrino) – M. Gómez, Guedes (86. Jason).
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de Mestalla (Valencia)
Getafe
Soria – Dakonam, Cabaco, S. Mitrović (46. Vitolo), Olivera – Damián Suárez (79. Duro), Arambarri, Nemanja Maksimović, Aleñá (46. Jaime Mata) – Ünal (68. Cucurella), Sandro Ramírez (67. Macías).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Úvodní zápas nového ročníku španělské La Ligy nabídl velmi dramatickou podívanou. První tři body do tabulky vyválčila Valencia, jež na domácím stadiónu porazila Getafe nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Dlouho si prvního zápasu nové sezóny neužil Hugo Guillamón, který byl vyloučen už po třech minutách. Domácí se ovšem touto nepříjemností nenechali rozhodit a v 11. minutě získali vedení na svou stranu zásluhou proměněné penalty Carlose Solera. Hosté proti přesile častěji drželi míč na polovině soupeře, ale vyrovnání ne a ne přijít. V 76. minutě navíc přišla červená karta i do jejich řad, po druhé žluté byl vyloučen Cabaco.

Getafe si paradoxně vypracovalo nejvíc šancí v deseti. V 81. minutě Mauro Arambarri technickým pokusem napálil tyčku. O tři minuty později se Mamardašvili vytáhl proti tečované střele Dura, ale ještě lepší kousek si gruzínský gólman schoval do páté nastavené minuty, kdy pravou rukou vytáhl ještě výrazněji tečovaný projektil, v tomto případě zakončoval Vitolo.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:12. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 24:15.
90+9'
90+8'
Jaime Mata zazdil rozehrávku, balón napálil do dvoučlenné zdi. Každou vteřinkou lze očekávat závěrečný hvizd sudího.
90+7'
Je jasné, že rozehrávka volného přímého kopu bude tím posledním, co se dnes stane. Ještě předtím však dochází k ošetření Račiće.
90+6'
Už v prvním poločase si Omar Alderete vysloužil varování. Hlavně proto nyní dostal žlutou kartu, přestože zákrok na Dura nebyl příliš tvrdý.
90+6'
Arbitr Gil nakonec odpískal ofsajd, a to na popud zdviženého praporku pomezního. To ovšem nic nemění na faktu, že Mamardašvili předvedl parádní zákrok a pokud by balón skončil v síti, gól by platil, protože Macías se zapojil až do dorážky.
90+5'
Fantastický Giorgi Mamardašvili. Dvacetiletý Gruzínec, který dostal šanci hlavně pro to, že jsou Cillesen a Doménech zranění, zřejmě vychytal Valencii tři body! I přestože už ležel, tak dokázal zareagovat na teč Vitolovy střely, pravou rukou vyrazil míč na tyčku. Do bezpečí pak odkopl balón Paulista.
90+4'
Zajímavý sprinterský souboj proti sobě svedli Maxi Gómez a Djené Dakonam. Uspěl hostující stoper, ve skluzu si počínal čistým způsobem.
90+2'
Žlutá karta pro Jasona. Po faulu udělal všechno pro to, aby podržel rozehrávku, balón kopl daleko od místa přestupku. A za tento čin následoval žlutý trest.
90+1'
Za hranicí velkého pokutového území vypálil pravačkou Mauro Arambarri. Balón vystoupal hodně vysoko a začal klesat příliš pozdě.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.
89'
Po faulu Mouctara Diakhabyho došlo k potyčce právě mezi francouzským stoperem a Marcem Cucurellou. Arbitr Gil zvládl udržet emoce v obou táborech, horké hlavy od sebe oddělil.
88'
Dlouhým nákopem hledal Hugo Duro rozběhnutého Macíase. Mexičan ve sprinterském souboji nestačil na rychle reagujícího Correiu, jenž míč poslal do autu.
87'
Nově příchozí Jason se hned zapojil do hry. Narazil si se Sobrinem, načež vybojoval proti Vitolovi autové vhazování, a to se počítá.
86'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Jason.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Mouctar Diakhaby.
85'
Netopýři jsou pod velkým tlakem. Už několik minut se marně snaží proniknout na útočnou polovinu, hosté přitápí pod kotlem.
84'
Giorgi Mamardašvili skvělým zákrokem udržel Valencii ve vedení! Proti tečované střele Huga Dura šel včas na zem, pravou rukou udržel míč ve hře.
82'
Hosté pokračují v útočné aktivitě. Pěknou individuální akcí se prezentoval Marc Cucurella. Chybělo jen dobré zakončení, žolík napálil jen před sebou stojícího Paulistu.
81'
Od vyrovnání zabránila Getafe levá tyč! Do velkého vápna dostal nahrávku Mauro Arambarri, technickým pokusem pravou nohou orazítkoval pouze brankovou konstrukci.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Valencia drží těsný náskok, ale vítězství nemá ještě ani zdaleka jisté, přestože se síly na trávníku vyrovnaly.
79'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Hugo Duro.
79'
V bolestech se na trávníku svíjí Jaime Mata, jehož ve skluzu nebezpečně atakoval Uroš Račić. Na Getafe čeká standardka.
78'
Stejně jako v prvním poločase, i v tom druhém nařídil arbitr přestávku na občerstvení. Opět jsou hodně slyšet trenéři, ti brejku využívají ze všech nejvíce.
77'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Rubén Sobrino.
76'
Síly na hřišti se vyrovnávají! Erick Cabaco totiž dohrál Gómeze, za což si vysloužil žlutou kartu. A protože už jednu na kontě měl, tak následovalo vyloučení.
75'
José Macías zabíhal za obranu, avšak míče se nedočkal. Skluzující Thierry Correia posunul špičkou pravé kopačky míč mimo hrací plochu.
74'
Hráči v modrých dresech zapojili do hry i gólmana Soriu. Španěl dlouho neotálel a z druhého doteku přenesl hru doprava na Cabaca.
73'
Rozehrávka na krátko se neukázala býti tím nejlepším řešením. Marc Cucurella na šestnáctce našel Oliveru, ten vysoko přestřelil.
72'
Přijde vyrovnání z rohového kopu? Vitolo si na malém prostoru velmi dobře pokryl balón, následný centr odvrátil hlavou nad vlastní bránu Alderete.
71'
Valencia hraje přesně to, co potřebuje. V defenzivě hraje na výbornou a často kouskuje hru, čímž neumožňuje soupeři vytvořit si souvislý tlak.
70'
José Gayá podklouzl, proto nezachytil pohyb čerstvého Josého Macíase. Mexického hráče zezadu podrazil, žlutou kartu musel očekávat.
69'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Uroš Račić.
68'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Marc Cucurella.
67'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází José Macías.
67'
Polovysoký balón na přední tyč nepřinesl kýžené ovoce. Před Ramírezem odpálil kulatý nesmysl do bezpečí stoper Gabriel Paulista.
66'
Těsně za hranicí šestnáctky fauloval Omar Alderete rozběhnutého Oliveru. na přímou střelu to nebude, lze očekávat centr.
65'
Sandro Ramírez přihrál mezi dva protihráče Jaime Matovi. Španěl ještě před tím, než stihl udělat kličku, o míč přišel na úkor skluzujícího Gayi.
64'
Z jedničky centroval Damián Suárez do vnitra pokutového území. Nejvýše se ve vápně vyšponoval Gabriel Paulista, hrací předmět dlouho v šestnáctce Netopýrů nepobyl.
63'
Velké nebezpečí zažehnal Djené Dakonam. Za stříleným centrem Gómeze běžel Guedes, hostující stoper před ním zakročil v poslední chvíli ve skluzu.
62'
Centr se Carlosi Solerovi vůbec nepovedl. Kulatý nesmysl poslal přím do rukavic brankáře Sorii, ten nezaváhal.
61'
Thierry Correia podpořil ofenzivu, hned si za to vysloužil tvrdý úder loktem do obličeje. Vitolo vyvázl s ústní domluvou.
60'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Valencia drží těsné jednobrankové vedení, ale Getafe je v průběhu druhé půle aktivnějším týmem.
59'
Ukázkový skluz předvedl José Gayá, následně se zapojil i do útočné akce. Po pravé lajně nabral velkou rychlost, ale pak jej čistým způsobem zastavil Cabaco.
58'
Getafe pokračuje v dobývání domácí svatyně. Zatím marně. Enes Ünal nenašel průnikovou nahrávkou Ramíreze, skvěle zakročil Paulista.
57'
Maxi Gómez se přes Ericka Cabaca dostal k zakončení, ale soka nebezpečně trefil loktem. Místo gólové radosti si vysloužil kartónek žluté barvy.
56'
Gruzínský gólman ve službách Valencie skvěle vystartoval proti centru Vitola zprava. Pravou rukou balón vyboxoval mimo šestnáctku.
55'
Za dlouhým odkopem Giorgiho Mamardašviliho vystartoval Maxi Gómez. Ještě blíže měl však k míči Djené Dakonam, jenž hlavou posunul míč k brankáři.
54'
Zajímavě sehraný rohový kop, ale Sandro Ramírez, který byl adresátem přetaženého centru, se ke střele přes bránícího Gayu nedostal.
53'
Odvážnou kličku si dovolil Djené Dakonam proti Gómezovi a vyšla mu. Posléze rozvinul kombinační akci nahrávkou do pravé lajny k nohám Suíreze.
52'
Omar Alderete rozehrál trestuhodně přímo do nohy Sandra Raíreze, jenž rozjel brejk čtyř proti třem. Posunul hru po pravé straně na Ünala, jeho střílený centr srazil do bezpečí Paulista.
51'
Výborné krytí míče v podání Maxiho Gómeze. Moc dobře věděl o Jaime Matovi, před nějž nastavil tělo a pak se nechal zfaulovat.
50'
Dosud jediný střelec utkání Carlos Soler úmyslně přišlápl pravačkou levý kotník Arambarriho. Žlutá karta je logickým vyústěním akce.
49'
Příliš brzy rozehrál volný přímý kop José Gayá. Arbitr Gil zastavil hru a nechal levého beku rozehrávku opakovat.
48'
Hlouběji do obrany se stáhl Sandro Ramírez, jenž si vykoledoval faul na Carlosi Solerovi, ten soka zezadu podrazil.
47'
Zatímco domácí trenér žádnou změnu v sestavě neudělal, tak hostující kouč udělal střídání rovnou dvě. Posílil ofenzivu, když útočníku Matu vystřídal za záložníka Aleñu a obránce Mitroviće vystřídal záložník Vitolo.
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Jaime Mata.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Vitolo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První poločas úvodní sezóny La Ligy nabídl hned několik zajímavých příležitostí. Už ve třetí minutě inkasoval červenou kartu Hugo Guillamón, který nebezpečným šlapákem zajel do protihráči. Přesto získali vedení na svou stranu oslabení domácí, když penaltu po faulu na Čeryševa proměnil s velkým přehledem Carlos Soler. Getafe mělo po zbytek první půle podle očekávání více ze hry, ale čisté konto Mamardašviliho zatím zrušit nedokázali, domácí defenziva spolupracuje spolu s gruzínským gólmanem velmi dobře.
45+5'
45+4'
Výborné čtení hry ukázal Gonçalo Guedes, Portugalec vystihl nahrávku Aleni na Arambarriho. Vzápětí však poslal balón mimo dosah Čeryševa.
45+3'
Sandro Ramírez přihrál do vnitra pokutového území Enesi Ünalovi. Turecký reprezentant si udělal prostor kolem Aldereteho, z otočky ale vypálil hodně nepřesně.
45+2'
Útočným faulem se provinil Maxi Gómez. Tak dlouho okopával Ericka Cabaca, až arbitra Gila donutil k přerušení hry.
45+1'
Rychlý protiútok táhl pravou lajnou Denis Čeryšev. Chtěl centrovat do vápna, jenže neměl na koho, posléze neuspěl kličkou proti Oliverovi.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu čtyři minuty.
44'
Hosté kombinují na útočné polovině, ale k šestnáctce je Valencia zatím nepustila. Hráči v modrém dobývají pokutové území marně.
43'
Střílený centr od levé lajny vyprodukoval Carles Aleñá. Sandro Ramírez míč špičkou kopačky tečoval, balón pak proskákal těsně vedle pravé tyče.
42'
Praporek pomezního vyletěl vzhůru, v ofsajdu byl polapen Gonçalo Guedes. Obránci výborně vystoupili, překvapený Portugalec naopak zůstal stát.
41'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Djené Dakonam viděl rozběhnutého Ramíreze, avšak jeho rychlostní schopnosti přecenil, míč poslal mimo jeho dosah.
40'
Přímý kop si vzal na starosti Carlos Soler. Zakončení mu vůbec nevyšlo, hrací předmět poslal o několik metrů nad horní tyčku.
38'
Zaslouženou žlutou kartu si pěkně zblízka prohlédl Erick Cabaco. Pravou rukou úmyslně postrčil unikajícího Guedese, ten neudržel rovnováhu a skončil na trávníku.
38'
Chybnou rozehrávku Thierryho Correii nedokázal Nemanja Maksimović využít. Balón posunul po své pravé ruce na Ünala, jehož zakončení zblokoval Paulista.
37'
Velkého zaváhání se dopustil Djené Dakonam, jenž pustil balón za sebe, kde ovšem stál protihráč Čeryšev. Getafe zachránil skvěle vyběhnuvší Soria, pravačkou míč odpálil do bezpečí.
36'
Rohový kop to nebude, ale i autové vhazování je dobrým výsledkem práce Denise Čeryševa, k němuž se sběhli tři protihráči.
35'
Na pravé straně dostal moře volného prostoru Carles Aleñá. Centr posadil na hlavu Maura Arambarriho, zakončení do středu brány Giorgi Mamardašvili hravě lapil.
34'
Do brejku startoval Sandro Ramírez. Gabriel Paulista jej zastavil zatažením za dres, což pozornosti sudího neuniklo, tentokráte nechal karty v kapse.
33'
Přetažený cent nebyl dobrou volbou. Většina domácích totiž běžela na přední tyč, nedorozumění využil Cabaco k odhlavičkování míče mimo šestnáctku.
32'
Gonçalo Guedes přidal do kroku a udržel kulatý nesmysl ve hře. Následně si netroufl na souboj proti Cabacovi, pouze jej nastřelil a získal roh.
31'
Prvním držitelem žluté karty v řadách hostů se stal Mathias Olivera. Do souboje s Gómezem přiběhl pozdě, ve skluzu trefil jenom jeho kotníky.
30'
Hra pokračuje. Carles Aleñá poslal dlouhý nákop na Ramíreze, který zabral příliš pozdě, balón doběhl až mimo hrací plochu.
29'
Ve Valencii panuje velké teplo, proto nařídil hlavní rozhodčí Gil oběma týmů pauzu na občerstvení. Trenéři tohoto brejku využívají k udílení nových taktických pokynů.
28'
Centr Ünalovi nevyšel podle představ. Proletěl pokutovým územím až k Aleňovi, ani tomu se centr vůbec nevydařil.
27'
Denis Čeryšev se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu, ale Stefan Mitrović si počínal v rámci pravidel, následně přenesl hru na Cabaca.
26'
Domácí pokračují v útočení i navzdory faktu, že jsou ve vedení. Carlos Soler si sběhl na penaltu ke střílenému centru Guedese, levačkou dal však míči opačnou faleš, než potřeboval.
25'
V defenzivě na jedničku zapracoval Djené Dakonam. Vyskočil vysoko a s velkým přehledem přeskočil Solera, ten je i vzrůstem výrazně menší.
24'
Výborné pokrytí tělem ukázal Maxi Gómez. Nenechal se odstavit Cabacem, který nakonec soka zastavil až za použití nedovolených prostředků.
23'
V ofsajdovém postavení byl nachytán Enes Ünal. Za posledního beka naběhl příliš brzy, nahrávka Aleni byla zbytečná.
22'
Hosté pokračují v kombinační převaze. Zatím jim to ovšem k ničemu není, naopak v přesilové hře inkasovali gól a musí tak dotahovat.
21'
Tentokráte zakončoval Damián Suárez. Střílel na stranu brankáře a vůbec ne zle! Giorgi Mamardašvili měl co dělat, aby balón vytáhl mimo tři tyče.
20'
Proti pravidlům hrál znovu Alderete. Zase zavinil nebezpečnou standardku a od rozhodčího si vysloužil ústní varování.
19'
Exekuci si vzal na starosti Enes Ünal. Balón zakroutil zajímavě přes zeď, kulatý nesmysl usměrnil jen pár decimetrů vedle pravé části brankové konstrukce.
18'
Slibná standardní situace se naskýtá pro domácí mužstvo. Kousek za šestnáctkou Omar Alderete podrazil rozběhnutého Ramíreze.
17'
Moc nechybělo, aby Carles Aleñá dosáhl na průnikovou nahrávku. Balón nakonec převzal, ale pod tak velkým úhlem již nemohl střílet.
16'
Centr nad přední tyč nebyl úplně tím nejlepším řešením. Nejvýše se sice vyšplhal Ramírez, ale z velkého úhlu poslal míč vedle levé tyčky.
15'
Po tlakem vybojoval Sandro Ramírez rohový kop. Šikovně nastřelil Correiu, od nějž se kulatý nesmysl odrazil do zámezí.
14'
Na obou týmech je vidět, že se nového ročníku nemohli dočkat. Nechybí tvrdé souboje, i když doposud byli některé až moc tvrdé, což dokonale potvrzuje i skutečnost, že již došlo k vyloučení.
13'
Po červené kartě přichází i žlutá karta. Tu si vykoledoval středopolař Daniel Wass, který po ztrátě balónu podrazil Ünala bez snahy hrát míč.
11'
Valencia právě vstřelila branku!
Je to gól, domácí berou i navzdory oslabení! CARLOS SOLER si počínal s velkým přehledem. Poskočil si, čímž zpomalil svůj pohyb, načež balón poslal do protipohybu gólmana.
10'
Penalta potvrzena, balón už si staví Carlos Soler.
9'
Hosté protestují a a arbitr Gil ještě celou situaci řeší u videa. Konzultace probíhá už poměrně dlouho, zřejmě se řeší, zda skutečně ke kontaktu došlo.
8'
Bude se kopat penalta! Denis Čeryšev se kličkou zbavil Dakonama, jenž následně soupeře zezadu nesmyslně podrazil, rozhodčí neměl jinou možnost.
7'
Nedovolený zákrok i na druhé straně. Carlos Soler si v hlavičkovém souboji pomohl loktem, kterým trefil do obličeje Cabaca.
6'
Útočný faul, domácí fotbalisté mohou na pár okamžiků vydechnout. Enes Ünal v plném sprintu přišlápl pravou nohu Paulistovi.
5'
Hosté začínají tlačit, což je vzhledem k jejich početní převaze pochopitelné. Sandro Ramírez vystřelil levačkou pouze do bránícího Aldereteho.
4'
Málem přišel dvojitý trest. Přetažený centr totiž vracel do ohně Carles Aleñá, adresát Enes Ünal hlavičkoval těsně nad břevno.
3'
Ano! Hugo Guillamón je předčasně poslán do sprch, prvního zápasu v sezóně si tedy dlouho neužil. A výrazně tak zavařil pro další průběh střetnutí i spoluhráčům.
3'
Tak pozor! Arbitr Gil si jde prohlédnou situaci, kdy Hugo Guillamón zajel šlapákem do jednoho z protihráčů. Budeme svědky červené karty?
2'
Domácí vstoupili do prvního ligového utkání nové sezóny v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Getafe oblékli pro dnešní střetnutí dresy modré barvy.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – T. Correia, Paulista, Alderete, Gayá – Soler, Wass, Guillamón, Čeryšev – M. Gómez, Guedes.
Náhradníci: Rivero – Jason, Sobrino, Diakhaby, Koindredi, M. Vallejo, Račić, J. Vázquez, Joseda, López.

Getafe CF: Soria – Dakonam, Cabaco, S. Mitrović, Olivera – Damián Suárez, Arambarri, Nemanja Maksimović, Aleñá – Ünal, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Yáñez, Conde – Cucurella, Jaime Mata, Duro, Miquel, Macías, Chema, Iglesias, Vitolo.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Getafe CF

Jako den a noc, tak by se dala zhodnotit předloňská ligová sezóna Getafe v porovnání s tou loňskou. Zatímco v prvním případě do posledního kola bojovali o účast v evropských pohárech, tak v tom druhém o udržení v soutěži. To se nakonec podařilo, když obsadilo patnáctou příčku se čtyřbodovým náskokem na první sestupující Huescu. Letos má družina Bordaláse Jiméneze co zlepšovat. Přípravu odehrála parádně, neboť v sedmi zápasech neprohrála a remizovala pouze s Vallecanem.
Valencia CF

Valencia je tradičním španělským klubem, který tradičně bojoval o poháry. V posledních letech je ale lehce na ústupu, neboť na španělskou špičku nestačí. Loni dokonce skončila až ve druhé polovině tabulky, konkrétně na 13. místě, letos se jí tedy evropské poháry netýkají. Svěřenci kouče Vora mají co zlepšovat, ale zda se jim to podaří zatím zůstává ve hvězdách. V předsezónní přípravě odehráli sedm zápasů s bilancí pěti vítězství a dvou porážek, to je důvod k mírnému optimismu.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer! Nejlepší fotbalové ligy světa se vrací a výjimkou není ani ta španělská. Vítám vás při sledování předehrávky 1. kola La Ligy mezi Valencií a Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.