La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Mallorca - 23. října 2021   14:00

Valencia
90+3' Guedes  • 90+8' Gayá (M. André)
2:2
(0:2)
Mallorca
32' Ángel Rodríguez  (Lee Kang-in) • 38' Diakhaby (vl.) (Ángel Rodríguez)
Valencia
Cillessen – Foulquier (75. Jason), Paulista, Diakhaby (46. Alderete), Gayá (C) – Costa, Račić (46. Soler), Wass, Duro (64. M. Vallejo) – M. Gómez (46. M. André), Guedes.
Del Cerro – García, Alonso
Estadio de Mestalla (Valencia)
Mallorca
Reina (C) – Maffeo, Valjent, Russo, Oliván – Lee Kang-in, Baba, A. Sánchez (85. J. Costa), de Galarreta (75. Lago Junior), D. Rodríguez (75. Battaglia) – Ángel Rodríguez (62. Niño).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:19.
Fotbalisté Valencie nakonec po fantastickém závěru berou z duelu proti Mallorce alespoň bod! Hosté vedli ještě po 90. minutě 2:0, ovšem v oslabení závěrečnému náporu domácích neodolali. Krásnou střelou z dálky nejprve snížil Gonçalo Guedes a již po uplynutí avizovaného sedmiminutového nastavení srovnal kapitán José Gayá. Na Mestalle je tedy po závěrečném hvizdu nakonec veselo, byť to tak ještě před pár minutami nevypadalo ani náznakem.

Připomeňme si, že hostům skvěle vyšel první poločas, v němž se trefil nejprve Ángel Rodríguez a o pár minut později si zakončení Daniho Rodrígueze srazil do vlastní sítě Diakhaby. V 55. minutě byl ale vyloučen Lee a Mallorca závěrečný tlak Valencie neustála.
90+8'
90+8'
Valencia právě vstřelila branku!
Obrovská radost na Mestalle! Valencia v posledních sekundách vyrovnává! Závěrečný nákop do pokutového území si našel Marcos André, který balón ve skluzu vrátil před bránu a tam ho akrobaticky dopravil do sítě kapitán netopýrů JOSÉ GAYÁ – 2:2.
90+7'
Na trávníku ještě leží Pablo Maffeo. Toho složil centr Heldéra Costy, který ho trefil do obličeje.
90+7'
Běží už poslední minuta avizovaného nastavení. Domácí zakládají jeden z posledních útoků...
90+5'
Po nákopu Jasona se dostal k hlavičce Marcos André. Zkoušel to v pádu a Manolo Reyna dokázal zakročit.
90+4'
Manu Vallejo šel do souboje s Maffeem příliš tvrdě a dostal za to žlutou kartu.
90+3'
Je tu kontaktní gól domácích! Z dálky vypálil GONÇALO GUEDES, míč ještě lehce přizvedl bránící hráč a brankář Reyna plachtil vzduchem marně. Krásná trefa!
90+2'
Hosté odkopli míč na svou útočnou polovinu a mohou se zase zformovat do obranného bloku.
90+1'
Gaya vyslal vůbec první domácí střelu, která směřovala mezi tyče. To je hodně chabá bilance pro ofenzivu Valencie.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě sedm minut!
90'
José Gayá vyslal zpoza šestnáctky tvrdou střelu. Ta ale směřovala na střed brány a Manolo Reyna tak dokázal prudký míč vyboxovat nad svou svatyni!
89'
Rodrigo Battaglia je potrestán žlutou kartou, Valencia pospíchá s rozehrávkou.
89'
Jason spadl v pokutovém území. Penalta z toho ale nebude, byť by si ji domácí hodně přáli.
88'
Další centr Wasse zase našel jen hráče hostí, konkrétně stopera Russa.
87'
Domácí si poradili s centrem Daniela Wasse, Mallorku pak vysvobodil odkopem Oliván. Míč navíc doběhl Rodrigo Battaglia, jenž si navíc došel pro faul.
86'
Ze strany Valencie je to už velká křeč. Do hry domácích se vkládají výrazné nepřesnosti.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Jaume Costa.
83'
Po centru domácího Jasona míč nadvakrát zkrotil ve svých rukavicích Manolo Reyna.
82'
Běží už závěrečná desetiminutovka tohoto utkání. Valencia se nastěhovala na útočnou polovinu a snaží se něco vymyslet.
80'
Domácí se stále marně snaží něco udělat s výsledkem. Stále více je už bude tlačit čas.
77'
Žlutou kartu dostává Brian Oliván (RCD Mallorca).
77'
Po delší době se dostali do útoku hosté. Střela Briana Olivána se však mezi tyče nevešla.
76'
Do dobré pozice prošel domácí Heldér Costa. Jeho střelu ale stačil srazit mimo bránu obránce.
75'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Jason.
75'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Rodrigo Battaglia.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Lago Junior.
73'
Obrovský tlak Valencie. Domácí směřovali před bránu soupeře jeden míč za druhým. Největší příležitost měl José Gayá, jehož střela by asi skončila za brankářem Reynou, ovšem zablokoval ji obránce! Nápor netopýrů pak zakončil útočný faul.
71'
Domácí málem snížili! Po centru Heldéra Costy přišla hlavička Marcose Andrého, která skončila na břevně a míč pak z úrovně brankové čáry odkopl do bezpečí obránce! Domácí reklamovali, že míč přešel brankovou čáru, ale zřejmě tomu tak nebylo.
70'
Foulquierův centr byl sražený. Míč pak stačil včas zachytit brankář Reyna, jenž zabránil rohovému kopu.
69'
Další přerušení hry, tentokrát ležel na trávníku Marcos André. Takovéto kouskování hry pochopitelně sedí spíše hostům.
68'
Centrované míče zatím úspěšně řeší obrana Mallorky, případně je stahuje ze vzduchu Manolo Reyna. Brankář hostí dosud nemusel čelit větší šanci.
67'
Hostující Fernando Niño zůstal ležet na hřišti po hlavičkovém souboji s Omarem Alderetem. Hráč RCD je už ale na nohou a bude pokračovat.
65'
Další centr Foulquiera, po němž hlavičkoval mimo Manu Vallejo. Domácí zvyšují tlak, zatím scházejí gólové šance.
65'
Z pravé strany centroval Dimitri Foulquier. Situaci zvládli hostující stopeři.
64'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Manu Vallejo.
64'
Hosté se po vyloučení samozřejmě zatáhli a nechávají Valencii dobývat. Prudký centr Josého Gay z levé strany lapil Manolo Reyna.
62'
Ángel Rodríguez ale nakonec odstupuje ze zápasu. Do hry pouští Fernanda Niña.
61'
Útočník Mallorky je v pořádku a vrátil se zpátky na hřiště.
59'
Carlos Soler si počínal nešikovně v souboji s Ángelem Rodríguezem, jehož zasáhl vysokou nohou. Hostující hráč bude potřebovat ošetření.
58'
Po centru z levé strany se prodral k hlavičce Carlos Soler. Ten ale netrefil balón ideálně a brankáře Manola Reinu neohrozil.
58'
José Gayá našel na levé straně Gonçala Guedese. Ten odcentroval jen do protihráče.
55'
Lee Kang-in ostře fauloval Daniela Wasse a po druhé žluté kartě je vykázán ze hřiště! Mallorca bude dohrávat o deseti a zápas dostává nový náboj!
53'
Lee Kang-in to zkusil z přímého kopu rovnou na bránu. Mířil ale do jejího středu a brankář Cillessen míč zkrotil v rukavicích.
52'
Průnik Maffea zastavil skluzem Daniel Wass. Maffeo se to snažil ustát, ale nakonec se neudržel na nohách. Pískán faul a Mallorca má k dispozici standardní situaci.
51'
Stále ještě pokulhávající Gabriel se vrací do hry. Zdá se, že to rozchodí.
50'
Nějaké zdravotní problémy měl domácí stoper Gabriel Paulista, který si po přerušení hry sedl na trávník. Po chvíli odešel v doprovodu lékařů za postranní čáru a Valencia zatím bude pokračovat v deseti.
48'
K velkému sólu se nadechl domácí Carlos Soler. V poslední chvíli ho ale čistě připravil o míč Oliván.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Marcos André.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Mouctar Diakhaby, přichází Omar Alderete.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Uroš Račić, přichází Carlos Soler.
46'
První poločas vyšel nakonec mnohem lépe hostující Mallorce. Ta totiž vede ve Valencii 2:0. Opatrnější partii utnul ve 32. minutě svým průnikem hostující Lee, který zpětnou přihrávkou oslovil Ángela Rodrígueze a ten otevřel skóre. Ve 38. minutě se pak prosadil pro změnu Dani Rodríguez, který dostal míč do sítě i s přispěním teče bránícího Diakhabyho. Gólovou situaci pak dlouho zkoumalo video, řešil se zřejmě ofsajd, ovšem vše bylo nakonec podle pravidel.
45+4'
45+4'
Vše je už v pořádku. Oba hráči mohou pokračovat.
45+2'
Nepříjemná srážka domácího Foulquiera s Olivánem. Oba hráči zůstávají ležet na hrací ploše a musejí být ošetřeni.
45+2'
Střely na bránu – 0:2
45+1'
Lee si navedl míč k pokutovému území, kde ho přenechal Iñigovi Ruizovi de Galarretovi. Jeho rána byla zablokovaná domácí obranou.
45'
Ángel Rodríguez mohl hrát poté, co se míč odrazil o rohový praporek. Zkusil odcentrovat, míč ale dolétl do rukavic Jaspera Cillessena.
43'
Zaskočení domácí jsou momentálně psychicky dole. Potřebovali by se něčím chytit, asi se jim bude hodit i poločasová přestávka.
42'
Gól platí! Mallorca tak vede na Mestalle 2:0.
40'
Rozhodčí je ještě v komunikaci s kolegy u videa a dokonce se jde sám podívat k monitoru...
38'
Mallorca právě vstřelila branku!
Hosté navyšují své vedení! Pablo Maffeo přebral míč na pravém křídle. Vyměnil si ho s Danim Rodríguezem a poslal přízemní centr na přední tyč, kam si naběhl již zmíněný Dani Rodríguez, jenž balón z ostrého úhlu dostal do sítě i s přispěním nešťastné teče bránícího Diakhabyho. Právě MOUCKTAR DIAKHABY je nakonec označen za autora vlastního gólu.
38'
Heldér Costa dokázal odcentrovat přes Maffea, ovšem další z obránců Mallorky míč odkopl do autu.
37'
Po faulu na Foulquiera bude rozehrávat zase Valencia.
37'
Uroš Račić neprošel přes Russa a dopředu mohou vyrazit zase hosté.
35'
Hostující Brian Oliván vyfasoval žlutou kartu za faul v hlavičkovém souboji.
34'
Žlutou kartu dostává Maxi Gómez (Valencia CF).
32'
Hosté se radují z vedoucího gólu! Po nepřesné rozehrávce Wasse se dostal na pravém křídle k míči Lee Kang-in. Ten si pohrál s bránícím Gayou a podél brankové čáry proběhl až do šestnáctky. Tam našel zpětnou přihrávkou volného ÁNGELA RODRÍGUEZE, který zhruba z prostoru penaltového puntíku zamířil do protipohybu brankáře Cillessena.
31'
Žlutou kartu dostává Lee Kang-in (RCD Mallorca).
30'
Gonçalo Guedes si před šestnáctkou navedl míč na pravačku a vystřelil. Zamířil vysoko nad bránu.
29'
Atmosféru zápasu dokresluje i místní dechovka. To je na Mestalle taková tradice.
28'
José Gayá chtěl zřejmě centrovat, ovšem trochu mu to ulétlo a málem z toho bylo pořádné ohrožení hostující brány. Míč prosvištěl kousek nad břevnem!
27'
Prudký centr Heldéra Costy z levé strany prolétl nad hlavami nabíhajících hráčů.
26'
Račić bojoval o míč s Maffeem. Píská se proti domácím.
25'
Pokus o vysunutí Heldéra Costy domácím nevyšel. Křídelník, který ve Valencii hostuje z anglického Leedsu, na balón nedosáhl.
24'
Zatím jsme viděli jen minimum šancí. Oba celky si vytvořily, řekněme, po jedné poloviční příležitosti.
23'
Ten zahrával právě portugalský fotbalista. Hosté ale dostali míč do bezpečí.
22'
Gonçalo Guedes vybojoval pro domácí tým rohový kop.
21'
Hosté se v posledních minutách osmělili a hrají aktivně. Kapitán Valencie José Gayá teď měl co dělat, aby zastavil Pabla Maffea.
19'
Hostující Korejec Lee to zkusil z větší vzdálenosti. Bránu netrefil.
17'
Hosté už také ukázali, že umějí zahrozit. Valencia si musí dávat v defenzivě pozor.
15'
Hosté zahrozili! Centr Lee Kang-ina ze standardní situace Cillessen vyboxoval k Pablovi Maffeovi, který balón z dálky napálil na bránu. Domácí brankář nebezpečnou ránu na první pokus vyrazil před sebe a měl co dělat, aby zabránil v dorážce Ángelovi Rodríguezovi.
14'
Diakhaby navíc dostal i žlutou kartu.
13'
Mouctar Diakhaby fauloval Ángela Rodrígueze. Uvidíme standardní situaci hostujícího celku.
13'
Brian Oliván si pohlídal náběh Heldéra Costy a pustil míč do autu. Vhazuje Mallorca.
11'
Na pravé straně hostí to tentokrát zkoušel krajní bek Pablo Maffeo. Nic velkého však nevymyslel, bude se kopat od brány Valencie.
10'
Z pravé strany odcentroval Antonio Sánchez. Míč prošel přes bránícího Gabriela Paulistu, ovšem za ním se nenacházel žádný z hostujících fotbalistů.
8'
Domácí netopýři se snaží hrát aktivně a drží hru v blízkosti šestnáctky celku ze slunného ostrova.
6'
Na oblouček Daniela Wasse si naběhl Maxi Gómez. Ten si míč v šestnáctce výborně zpracoval, obhodil si obránce, ovšem v koncovce mu na poslední chvíli zabránil Franco Russo! Odražený balón pak napálil mimo Uroš Račić.
5'
Nyní byl Račić faulován a domácí tak mohou zahrávat standardní situaci.
4'
Uroš Račić zastavil skluzem Pabla Maffea. Hosté budou vhazovat.
2'
Dimitri Foulquier při útočné snaze Valencie fauloval Daniho Rodrígueze. Rozehrává Mallorca.
1'
Hostující Brian Oliván si naběhl z pozice levého beka do ofsajdu.
1'
Před utkáním proběhla ještě minuta ticha za zesnulého Luise Casanovu Iranza. Jedná se o syna bývalého prezidenta klubu Luise Casanovy.
Aktéři zápasu už jsou na trávníku. Připravuje se úvodní výkop.

Valencia CF: Cillessen – Foulquier, Paulista, Diakhaby, Gayá (C) – Costa, Račić, Wass, Duro – M. Gómez, Guedes.
Náhradníci: Doménech, Mamardašvili – Alderete, A. Blanco, Guillamón, Jason, M. André, Musah, Soler, M. Vallejo, J. Vázquez.

RCD Mallorca: Reina (C) – Maffeo, Valjent, Russo, Oliván – Lee Kang-in, Baba, A. Sánchez, de Galarreta, Rodríguez – Ángel Rodríguez.
Náhradníci: Greif – Battaglia, Febas, Sevilla, J. Costa, Lago Junior, Mboula, Ndiaye, Prats, Sastre, Sedlar, Niño.

Rozhodčí: Del Cerro – García, Alonso.
Valencia CF (10. místo, 3 – 3 – 3, skóre 13:11, 12 bodů)
Ve Valencii mohou s nostalgií vzpomínat na dobu, kdy tým bojoval o přední příčky a pravidelně nastupoval v Lize mistrů. Současní Netopýři aktuálně patří spíše do středu tabulky, což potvrzují i výsledky v tomto ročníku. Naposledy hráči Valencie padli 1:3 na Barceloně. Na výhru čekají už pět utkání. Proti Mallorce už tedy potřebují zabrat.

Posledních 5 zápasů Valencie:
Valencia – Real Madrid 1:2
Sevilla – Valencia 3:1
Valencia – Bilbao 1:1
Cádiz – Valencia 0:0
Barcelona – Valencia 3:1
RCD Mallorca (13. místo, 3 – 2 – 4, skóre 7:13, 11 bodů)
Mallorca se vrátila do La Ligy po roční pauze a tentokrát by mezi elitou ráda vydržela. Sezónu rozjela velmi nadějně, když si z prvních tří kol připsala sedm bodů. Od té doby už ale dokázala bodovat jen dvakrát a postupně se tabulkou propadá. V posledním kole nováček zajížděl na hřiště vedoucího Realu Sociedad, kde podlehl těsně 0:1. Domácí navíc zápas rozhodli až v nastaveném čase druhé půle.

Posledních 5 zápasů Mallorky:
Mallorca – Villarreal 0:0
Real Madrid – Mallorca 6:1
Mallorca – Osasuna 2:3
Mallorca – Levante 1:0
R. Sociedad – Mallorca 1:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 10. kole španělské La Ligy se utkají Valencia a Mallorca. Domácím patří v tabulce desáté místo, nováček ze známého ostrova je aktuálně třináctý. Oba soupeře od sebe dělí jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.