La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Real Sociedad - 6. února 2022   14:00

Valencia
Mamardašvili – T. Correia, Foulquier, Mosquera (46. Carlos Soler I), Cömert (71. Račić), Gayá – Moriba (71. Guedes), Guillamón, Musah (81. Duro) – M. Gómez (81. J. Vázquez), B. Gil.
Real Sociedad
Remiro – Gorosabel (90+2. Zaldúa), Zubeldia (64. A. Elustondo), Le Normand, Rico – Rafinha Alcântara (74. D. Silva), Zubimendi, Merino – Portu (74. Januzaj), Sörloth (64. Isak), Oyarzabal.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:2. Rohy: 9:9. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 17:14.
Je konec! Valencia se nakonec rozešla s Realem Sociedad bez branek. Mnohem aktivnější byl hostující Real Sociedad, který byl častěji na míči a dostával se do zakončení. Největší šanci měl po rohovém kopu Le Normand, ale jeho hlavička skončila skvělým zákrokem domácího brankáře. Po změně stran už Valencia začala hrát ofenzivně. V 66. minutě Solarův obstřel Remiro výborně vyrazil. Poslední možnost měl hostující Portu, ale technickou střelou těsně přestřelil branku.
90+9'
90+8'
Pokračuje se ve hře. Valencia se v závěru ještě dostala do zakončení, ale Gilova rána z hranice velkého vápna rozvlnila pouze boční síť.
90+6'
Dobré tři minuty se už nehraje kvůli ošetřování jednoho z domácích fotbalistů.
90+3'
Bryan Gil fauloval na polovině soupeře přímo před očima rozhodčího a nabídl soupeři rozehrávku.
90+2'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Joseba Zaldúa.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Uroš Račić (Valencia CF).
89'
Alexander Isak už na levé straně hrací plochy nedohnal míč na trávíku. Domácí tak měli k dispozici rozehrávku, ale u míče se dlouho neohřáli.
88'
Hosté zahrávali přímý kop na polovině Valencie. Centr směřoval na zadní tyč, kam se ve skluzu tlačil Elustondo, ale na pobídku nedosáhl.
87'
Hugo Guillamón si před napadajícím soupeřem pomohl pobídkou do zadních řad. Valencia se zřejmě chystá na závěrečný tlak.
86'
Gaya byl faulován v souboji na vlastní polovině. Rozhodčí si jeho zranění všiml až po chvíli a přerušil hru. Dlouhá prodleva se ale nelíbí domácím fanouškům.
85'
Další zajímavá možnost domácích! Přihrávku do vápna dostal Soler, který střílel levou nohou, ale dobře postavený Le Normand obětavě srazil míč na roh.
84'
Následný rohový kop už nebezpečí pro domácí svatyni nepřinesl. David Silva zakroutil míč na malé vápno, ale Zubimendi v tísni branku netrefil.
83'
Adnan Januzaj z pravé strany hrací plochy vymyslel nebezpečný centr, ale domácí brankář se vrátil k přední tyči a míč raději poslal na roh.
82'
Další pokus o rychlý přechod do útoku Valencii vůbec nevyšel. Dloubáček za obranu skončil až v rukavicích hostujícího brankáře.
81'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Hugo Duro.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Jesus Vázquez.
80'
Hosté zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území domácích. Zakončení z velké vzdálenosti ale skončilo vysoko nad domácí brankou.
78'
Valencia předvedla rychlou akci po pravém křídle. Soler se ve vápně natahoval po prudkém centru z pravé strany, ale opět mu kousek chyběl.
77'
Martín Zubimendi uspěl v hlavičkovém souboji, ale míč odehrál jen do zámezí. Valencia bude vhazovat na polovině Realu Sociedad.
76'
Giorgi Mamardašvili znovu prokázal skvělé čtení hry, došel si pro míč na hranici velkého vápna a rozehrál nákopem na pravé křídlo.
75'
Valencia zahrávala rohový kop. Centrovaný míč si na malém vápně našel Soler, jehož hlavička prosvištěla nad břevnem hostující svatyně.
74'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Portu, přichází Adnan Januzaj.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází David Silva.
73'
Jako blesk z čistého nebe se do obrovské šance dostal Portu, který si na hranici velkého vápna krásně stáhl míč a technickou střelou těsně minul břevno!
72'
Baskický celek se dral vpřed po levé straně, ale přihrávka skončila u prvního hráče v bílém dresu. Valencie je v obraně mnohem důraznější než před pauzou.
71'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ilaix Moriba, přichází Gonçalo Guedes.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Eray Cömert, přichází Uroš Račić.
70'
Zraněným hráčem Valencie je Eray Cömert, který podle všeho bude muset opustit trávník.
69'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
68'
Gil skvěle napadal Gorosabela, kterého málem připravil o míč. Zadák hostujícího celku s vypětím všech sil získal pro svůj tým vhazování.
67'
Domácí skvěle napadají rozehrávku soupeře a znepříjemňují baskickému celku rozehrávku. Valencia je po změně stran živější.
66'
Obrovská šance Valencie! Soler si naběhl na průnikovou přihrávku, zkoušel obstřelit brankáře na zadní tyč, ale Remiro skvěle zasáhl!
65'
Hosté se po delší době usadili na polovině Valencie, ale jejich kombinace skončila přihrávkou sraženou do autu. Domácí obrana se stačila srovnat.
64'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Aritz Elustondo.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Alexander Isak.
63'
Domácí brankář si pohlídal další nepřesný nákop za obranu Valencie a došel si pro míč. Domácí celek s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
62'
Domácí zahrávali další rohový kop. Do odraženého míče se zpoza vápna položil Bryan Gil, jehož rána levačkou prolétla kolem zadní tyčky.
61'
Valencia zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, nicméně nikdo v bílém dresu se k hlavičce nedostal.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Valencia ale po změně stran zvýšila aktivitu a je častěji na míči.
59'
Hosté sice dopravili míč do sítě, ale asistent rozhodčího okamžitě zvedl praporek nad hlavu. Ofsajd!
58'
Po následném rohovém kopu prodloužil Eray Cömert míč na zadní tyč, kde se po něm ve skluzu natahoval Musah, ale tomu scházel snad jediný krok.
57'
Gil si naběhl na průnikovou přihrávku na hranici velkého vápna, ale musel zakončovat z ostrého úhlu. Jeho ránu srazil obránce na rohový kop.
56'
Domácí brankář hodně zariskoval a vystartoval takřka na polovinu hrací plochy, kde odhlavičkoval nákop hostujícího brankáře. Tohle se jen tak nevidí.
55'
Domácí jsou po změně stran jako vyměnění! Z pravé strany centroval Correia a jeho pobídku srazil obránce na poslední chvíli na rohový kop.
54'
Domácí brankář vyrazil na hranici velkého vápna, kam přiletěl nepřesný nákop hostů. Gólman Valencie teď s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
53'
Do další šance hostů se hnal Portu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Obrana Valencie to sehrála skvěle.
52'
Domácí zahrávali přímý kop, po kterém se tlačil do zakončení urostlý Maxi Gómez, ale podle rozhodčího si pomohl útočným faulem.
51'
Žlutou kartu dostává Igor Zubeldia (Real Sociedad San Sebastian).
51'
Realu Sociedad se v úvodu druhého poločasu vůbec nedaří založení útoku. Nákop na pravou stranu byl tentokrát moc dlouhý a skončil v autu.
50'
Až nyní se Real Sociedad dostal do ofenzivy, ale Alexander Sörloth nemohl zakončovat, jelikož si nepohlídal své postavení. Ofsajd!
49'
Valencia je v úvodu druhého poločasu častěji na míči a soupeře k balónu zatím moc nepouští. Přihrávka na rozběhnutého Musaha ale byla nepřesná.
48'
Valencia zahrávala rohový kop, po kterém se domácím dokonce podařilo zakončit. Dělovku zpoza velkého vápna ale brankář vyrazil.
47'
Domácí stopeř riskovali při rozehrávce na vlastní polovině. Nepřesnou přihrávku skluzem na poslední chvíli zažehnal Comert.
47'
Real Sociedad obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale nákop skončil v rukavicích brankáře.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Cristhian Mosquera, přichází Carlos Soler I.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Mnohem aktivnější byl hostující Real Sociedad, který byl častěji na míči a dostával se do zakončení. Největší šanci měl po rohovém kopu Le Normand, ale jeho hlavička skončila skvělým zákrokem domácího brankáře. Ze strany Valencie je to zatím hodně málo.
45+5'
45+4'
Merino byl v samotném závěru prvního poločasu zastaven nedovoleným zákrokem a drží se za pravou holeň. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat i po změně stran.
45+3'
Valencia v nastavení zahrávala rohový kop. Gil vymyslel centr na malé vápno, jenže Hugo Guillamón se k zakončení hlavou neprobil.
45+2'
Zatím velmi aktivní Gil se po levé straně prodral do blízkosti pokutového území, jenže centr levou nohou se mu nepovedl. Míč skončil sražený v autu.
45+1'
45'
Zubimendi dloubl míč do pokutového území, kam se hnal Portu, ale ten si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
44'
Moriba se chtěl zbavit obránce na pravé straně, ale Merino k němu důrazně přistoupil, získal míč a odcentroval. Thierry Correia jeho pobídku přizvedl na roh.
43'
Gil chtěl na levé straně uvolnit spoluhráče, ale jeden ze soupeřů se na poslední chvíli stačil stáhnout a vypíchl míč špičkou kopačky do zámezí.
42'
Valencia uklidnila hru rozehrávkou na domácího brankáře, který následně nakopl míč na hrot, ale Goméz míč dlouho neudržel.
41'
Real Sociedad zahrával už svůj sedmý rohový kop v dnešním souboji. Centr propadl na malé vápno, nicméně nikdo ve vínovém se k zakončení nedostal.
40'
Maxi Gómez se po pádu v pokutovém území dožaduje odpískání pokutového kopu. Sudí ale ukazuje, že na penaltu to bylo málo.
39'
Mikel Merino se po předchozím faulu Moriby stále nezvedá. Hostující hráč schytal nepříjemný zásah do obličeji, ale po krátkém ošetření zřejmě bude schopen pokračovat.
38'
Žlutou kartu dostává Ilaix Moriba (Valencia CF).
37'
Moriba se otočil s míčem na polovině hrací plochy a jeden ze soupeřů jej fauloval. Domácí celek se snaží držet míč na kopačkách.
36'
Hra je přerušena! Thierry Correia zůstává ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
35'
Valencia zahrávala další přímý kop na polovině soupeře. Gil odcentroval na přední tyč, ale obrana Realu Sociedad byla v tomto případě pozorná.
34'
Portu si naběhl na průnikovou přihrávku mezi obránce, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
33'
Valencia nyní po delší době chvíli kombinovala s míčem na kopačkách na polovině soupeře. Do zakončení se ale hráči v bílém nedostali.
31'
Rafinha Alcântara narýsoval přihrávku do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila až v autu. Domácí celek bude rozehrávat od branky.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme nadvládu hostujícího celku. Real Sociedad drží míč ze sedmdesáti procent času a dostává se i do zakončení.
29'
Po dalším rohovém kopu se do míče z voleje položil Zubeldía, ale jeho rána levou nohou se vznesla vysoko nad břevno soupeřovy svatyně.
28'
Hosté zahrávali další rohový kop. Z ostrého úhlu nakonec zkoušel zakončit Oyarzabal, ale jeho rána vnějším nártem skončila sražená na další roh.
27'
Žlutou kartu dostává Cristhian Mosquera (Valencia CF).
26'
Le Normand si dal pozor na rozběhnutého soupeře, před kterým míč levačkou odehrál do zámezí. Valencia bude vhazovat v blízkosti šestnáctky.
25'
Hosté už opět kombinují s míčem v zadních řadách. Statistika držení míče zatím vyznívá 71 ku 29 procentům ve prospěch Realu Sociedad.
24'
Real Sociedad pro změnu zahrával rohový kop. Centr od rohového praporku tentokrát přiletěl na malé vápno, ale obrana Valencie opět zasáhla.
23'
První obrovská šance hostů! Na centr z levé strany si naskočil stoper Le Normand, jenže jeho pokus domácí brankář výborně vyrazil!
22'
Martín Zubimendi poslal nákop na polovinu Valencie, ale domácí zadáci stáli blízko u sebe. Dimitri Foulquier však fauloval a nabídl hostům přímý kop.
21'
Yunus Musah se ujal rozehrávky přímého kopu Valencie z levé strany. Jeho rozehrávka skončila zakončením zpoza vápna, ale míč se vznesl nad břevno.
20'
Musah utekl po pravém křídle a odcentroval před hostující svatyni. Po jeho pobídce se natahoval Maxi Gómez, ale ve skluzu mu scházel snad metr.
19'
Po krátkém ošetření se znovu pokračuje ve hře. Real Sociedad kombinuje kolem velkého vápna, ale zatím se hosté nedostávají k odcentrování.
17'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku a podle všeho bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
16'
Oyarzabal si řekl o přihrávku na pravou stranu, odkud hledal dloubákem na malé vápno spoluhráče, ale Foulquier míč odkopl na rohový kop.
15'
Hugo Guillamón si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a důrazný Rafinha jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Valencia bude zahrávat přímý kop.
14'
Real Sociedad opět kombinuje v zadních řadách a nikam se nežene. Hostující celek trpělivou kombinací čeká na skulinky v domácí obraně.
13'
Hosté zahrávali přímý kop z pravé strany. Centrovaný míč směřoval na malé vápno, nicméně domácí brankář vyrazil na značku pokutového kopu a schoval míč do rukavic.
12'
Rafinha Alcântara si na polovině domácích skvěle pokryl míč a napadající Hugo Guillamón jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
11'
Gorosabel dostal přihrávku na pravou stranu, odkud dirigoval rozehrávku hostujícího celku. Real Sociedad je v úvodních minutách velmi aktivní.
10'
Mosquera nakopl míč na levou stranu hrací plochy, jenže jeho pobídka propadla do zámezí. Vhazovat bude hostující Real Sociedad.
9'
Real Sociedad zahrával další rohový kop. K míči se ve vápně dostal Oyarzabal, ale svou pozicí byl natolik překvapen, že nedokázal zakončit.
8'
Dimitri Foulquier chtěl nakopnout míč na pravou stranu, jenže jeho nákop mu nevyšel a míč skončil vysoko na tribuně. Vhazovat budou hosté.
7'
Další ofenzivní snahu hostujícího celku zastavil hvizd hlavního rozhodčího. Při zpracování míče si rukou pomohl rozběhnutý Oyarzabal.
6'
Hosté jsou v úvodních minutách utkání hodně silní na míči, který soupeři prakticky nepůjčují. Při napadání rozehrávky baskického celku si faulem pomohl Gil.
5'
Real Sociedad zahrával svůj první rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, odkud jej domácí brankář vyboxoval do bezpečí.
4'
Alexander Sörloth zbytečným šlapákem dohrál jednoho z domácích stoperů přímo před očima hlavního rozhodčího. Sudí ihned odpískal přímý kop pro Valencii.
3'
Le Normand potáhl míč na polovinu Valencie, kde do rozehrávky zapojil Zubimendiho. Valencia kombinaci soupeře napadá hodně vysoko, ale hráči v bílém se zatím nemohou dostat k míči.
2'
Zadáci Realu Sociedad kombinují s míčem na kopačkách a tlačí se do útoku. Jejich akce ale neměla dlouhého trvání. Skvěle načasovaným skluzem získal míč pro domácí Musah
1'
Domácí Valencia obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop za obranu nebyl přesný.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – T. Correia, Foulquier, Mosquera, Piccini, Gayá – Moriba, Guillamón, Musah – M. Gómez, B. Gil.
Náhradníci: Doménech – Costa, Duro, Guedes, Čeryšev, Iranzo, Koindredi, Lato, M. André, Carlos Soler I, Račić, J. Vázquez.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Rico – Rafinha Alcântara, Zubimendi, Merino – Portu, Sörloth, Oyarzabal.
Náhradníci: Ryan – Djouahra, A. Elustondo, Guevara, Guridi, Illarramendi, Isak, Januzaj, Muñoz, J. Pacheco, D. Silva, Zaldúa..
Valencia CF

Domácí Valencia je na tom o něco hůře. Domácí celek vybojoval v dvaadvaceti odehraných zápasech dvacet devět bodů a patří mu jedenáctá pozice ligové tabulky. Na poháry přesto Valencia ztrácí jen pět bodů. Na svém stadionu letos střídá vítězství a porážky a patří mezi průměrné celky. Naposledy Valencia padla 2:3 na půdě Atlética Madrid. V týdnu ale postoupila do semifinále Copa del Rey díky troumfu 2:1 nad Cádizem.
Real Sociedad San Sebastian

Baskický celek letos už tradičně bojuje o umístění na pohárových pozicích. Po dvaceti jedna odehraných zápasech má Sociedad na kontě třicet čtyři bodů a patří mu šestá pozice ligové tabulky. Na čtvrté Atlético Madrid nyní ztrácí jen dva body. Ze spodních pater se na hosty tlačí další týmy. Naposledy Real Sociedad remizoval bez branek doma s Getafe. V týdnu navíc schytal domácí porážku 0:4 s Betisem a poroučel se z Copa del Rey.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání La ligy mezi Valencií a Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.