La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Real - 19. září 2021   21:00

66' Duro
1:2
(0:0)
Real
86' Vinícius Júnior  (Benzema) • 88' Benzema  (Vinícius Júnior)
Valencia
Mamardašvili – T. Correia (23. Lato), Paulista, Alderete, Foulquier – Soler (C) (15. Musah), Wass, Guillamón, Duro (79. André) – Guedes (79. Costa), M. Gómez (80. Račić).
González – Rodríguez, Bárcena
Estadio de Mestalla (Valencia)
26 689 diváků
Real
Courtois – Carvajal (26. L. Vázquez), Militao, Alaba, Nacho Fernández – Valverde (78. Isco), Casemiro (67. Camavinga), Modrić (68. Rodrygo) – Vinícius Júnior, Benzema (C), E. Hazard (78. Jović).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Realu Madrid ve šlágru 5. kola španělské La Ligy zvítězili, po obrovském dramatu v závěru, na půdě Valencie 2:1 a udržují ligovou neporazitelnost.

První poločas skončil bez branek, přičemž nabídl jedinou gólovou příležitost, a to ve 43. minutě, kdy Paulista střílel hlavičkou pouze do připraveného Courtoise. Domácí ochozy rozvášnil v 66. minutě Hugo Duro, který křižnou střelou z levé strany šestnáctky poslal Valencii do vedení a přiblížil ji tak třem bodům.

Real Madrid však v závěru ukázal svou sílu a během tří minut v průběhu poslední desetiminutovky překlopil misky vah na svou stranu. Nejprve po přihrávce Benzemy a teči Foulquiera skóroval v 86. minutě Vinícius Júnior, načež si tito dva hráči o dvě minuty později pozice prohodily a byl to Karim Benzema, kdo zařídil bílému baletu vítězství 2:1 a zisk plného počtu bodů.

Svěřenci kouče Ancelottiho se dnešním vítězstvím vyhoupli do čela tabulky před městského rivala Atlético, Valencia i navzdory první ligové porážce v sezóně zůstává na velmi pěkném 3. místě.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 7:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:14.
90+6'
90+5'
Půjčil, ale hráči v bílém již nic zajímavého vymyslet nedokázali. Dlouhý aut Musaha prodloužil za sebe Hugo Guillamón, avšak pouze k Militaovi, Brazilec hlavou poslal balón do rukavic brankáře.
90+4'
Bez větších problémů si Thibaut Courtois vyskočil pro vysoký centr, který vyslal od pravé lajny Yunus Musah. Valencia má šanci na poslední útok, pokud jí soupeř ještě půjčí balón.
90+3'
Další žlutá karta do řad Realu Madrid, vysloužil si ji Eduardo Camavinga. Středopolař zastavil Costu zažením za dres.
90+2'
Oprávněná žlutá karta pro Viníciuse Júniora, jenž po přerušení hry úmyslně zakopl balón do hlediště, aby domácí nemohli rychle rozehrát.
90+1'
Na trávník se položil Eduardo Camavinga, který inkasoval úder loktem do obličeje od Paulisty. Arbitr González musel přerušit hru.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
88'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Fantastický obrat bílého baletu! Strůjci prvního gólu si nyní vyměnily role, když Vinícius Júnior z levé strany odcentroval a KARIM BENZEMA si našel prostor mezi oběma stopery a pravým ramenem dostal míč do sítě, špatně vyběhnuvší Mamardašvili plachtil vzduchem naprázdno.
86'
Je vyrovnáno! Benzema přihrál do vnitra pokutového území VINÍCIUSOVI JÚNIOROVI a Brazilec chtěl z levé strany střílet na zadní tyč, s čímž Mamardašvili počítal, jenže bránící Foulquier smolně ztečoval míč k druhé tyči.
85'
Také Eduardo Camavinga volil postup akce přes Lucase Vázqueze. V tomto případě měl jeho centr o poznání lepší parametry, nicméně Jović z velkého úhlu zasáhl pouze jednoho z obránců.
84'
Krátce poté, co Lucas Vázquez převzal balón, tak centroval do vnitra pokutového území. Karim Benzema se přes stoperskou dvojici neprosadil.
83'
Sám proti třem neměl Yunus Musah moc šancí na úspěch. Alespoň pár vteřin americký reprezentant pošetřil, nakonec fauloval Isca.
82'
Ne, Danielu Wassovi centr vůbec nevyšel. Míči dal příliš malou výšku, Benzema sklepl hrací předmět příhodně pro Joviće.
81'
Zbytečně ostře šel Rodrygo do Toniho Lata, kterého ve skluzu trefil na pravé koleno. Naprosto zasloužená žlutá karta pro brazilského křídelníka.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Valencia vede nad Realem Madrid nejtěsnějším možným rozdílem a má skvěle nakročeno k zisku nečekaných tří bodů. Bílý balet ale stále bojuje, minimálně o remízu.
80'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Uroš Račić.
79'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Hélder Costa.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Marcos André.
78'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Luka Jović.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Isco.
77'
Další příležitost sebral hostujícímu celku zdvižený praporek pomezního. V ofsajdovém postavení se nechal chytit Karim Benzema.
76'
Středem hřiště zkusil proniknout až do pokutového území Eden Hazard. V cestě mu zamezil Gabriel Paulista, soka odstavil tělem.
75'
Pohybem si řekl o míč Rodrygo. Domácí fanoušci a hráči ale mohl zůstat klidnými, protože Valverde poslal příliš dlouhý pas.
74'
Zleva zahrozil pro změnu Lucas Vázquez. Kličkou do středu vyřadil ze hry Paulistu, pak ovšem vysoko přestřelil cílové zařízení.
73'
prakticky naslepo pálil z velkého úhlu Rodrygo. Přesto se jednalo o velmi nebezpečnou střelu, která jen těsně proletěla vedle levé tyče.
72'
Bílý balet drží míč na útočné polovině a hledá okénko, jímž by mohla vést cesta k vyrovnání. Ale defenziva Valencie má skvěle přebrané hráče.
71'
Fotbalisté v bílých dresech hrají přesně to, co potřebují. Nyní si i chvíli užili míče, až Alderete jej odkopl před dotírajícím Benzemou do bezpečí.
70'
Zápas má parádní náboj. Hosté si jsou vědomi, že nemohou ztrácet čas přehnaně pomalou kombinací a ženou se do ofenzivy, zatímco domácí pochopitelně více hru zatáhli.
69'
K vyrovnání moc nescházelo! Karim Benzema se prodral až do pokutového území a z dobré pozice střílel levačkou, ale jen do míst, kde stál připravený Giorgi Mamardašvili!
68'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Rodrygo.
67'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Eduardo Camavinga.
66'
Valencia právě vstřelila branku!
Schyluje se k překvapení! Centr od pravé lajny Vázquez smolně prodloužil přímo k nohám HUGA DURA, jenž si míč nechal skočit a pak jej napálil nechytatelně na zadní, pravou tyč! Courtois byl bez šance.
65'
Lucas Vázquez si dvakrát vyměnil míč s Benzemou. Následně si našel prostor pro centr, jenže když spatřil, že ve vápně nemá žádného ze spoluhráčů, tak hru otočil dozadu na Modriće.
64'
Stoper Omar Alderete přenesl hru doprava na Guedese, k němuž se ovšem skvěle stáhl Éder Militao a hlavou odklidil balón mimo hrací plochu.
63'
Podruhé v utkání vystřelil na bránu Casemiro. Štiplavá rána nadělala Giorgi Mamardašvili, gruzínský gólman ji zpacifikoval až nadvakrát.
62'
Pár centimetrů chybělo Benzemovi k tomu, aby dosáhl na dobře myšlený centr Alaby. Překvapený Lato neodvracel z první, ale až po zpracování, které si mohl dovolit.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Stále marně čekáme na gól, ale na nudu si rozhodně stěžovat nemůžeme.
60'
Poprvé o sobě dal výrazněji vědět Lucas Vázquez. Opřel se do odraženého míče, ten poslal o značný kus nad horní tyčku.
59'
Obrana Valencie nebezpečí nepřipustila. Nejvýše se vyšplhal Omar Alderete, kulatý nesmysl vyhlavičkoval ven z šestnáctky.
58'
Karim Benzema se nechal vytlačit z ideální střelecké pozice. Nakonec přeci jen vystřelil, ale pouze do obránce, nicméně vybojoval roh.
57'
Domácí se vůbec nedohodli. Za centrem Wasse totiž nevystartoval žádný ze spoluhráčů, Thibaut Courtois měl snadnou práci.
56'
Nachu Fernándezovi byl odpískán faul za zákrok na Musaha. Cestou k vlastní šestnáctce si neodpustil ostřejšího slůvka směrem k pomeznímu, za odměnu inkasoval žlutou kartu od hlavního.
55'
Sice se Vinícius Júnior probojoval k míče, jenže proti Foulquierovi si pomohl nedovolenými prostředky. Útočný faul spatřil i sudí González.
54'
Netopýři hrají v úvodu druhé půle výrazně lépe, než favorit. Další pěknou akci zakončil Hugo Duro příliš slabou střelou, Courtois měl snadnou práci.
53'
Rozzlobený Maxi Gómez tluče hlavou o zem, neboť si je vědom, že s balónem mohl naložit lépe. Místo střely z dobré pozice zbytečně hledal obsazeného Guedese.
52'
Křídelník Eden Hazard ukázal, že umí i bránit. Stáhl se společně s Guillamónem, jehož dokonce čistě zbavil balónu.
51'
Gólovku Gonçalo Guedes v branku nepřetavil! Po výborné práci Musaha dostal nahrávku na střed do vnitra pokutového území, forvard zakroutil míč zhruba metr nad břevno.
50'
Dimitri Foulquier ukázkově přenesl hru na Toniho Lata. Ten si poradil se zpracováním, načež po lajně zapojil do hry Musaha.
49'
Vinícius Júnior využívá obrovského zrychlení při každé příležitosti. Prohnal se přes Aldereteho, ale bodlem vystřelil vedle levé tyče.
48'
Po levé lajně se do šance hnal Hugo Duro. Z velkého úhlu už ovšem nedokázal najít mezeru mezi Coutoisem a levou tyčí, Belgičan zapisuje úspěšný zákrok.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, což je pochopitelné vzhledem k faktu, že ba museli střídat už v průběhu prvního z důvodu zraněné, domácí Bordalás Jiménez dokonce dvakrát.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
První poločas zápasu mezi Valencií a Realem Madrid gól nepřinesl. K vidění byla jediná příležitost, která zaváněla brankou a došlo k ní ve 43. minutě, kdy Paulista hlavičkou po centru Wasse z volného přímého kopu nechal vyniknout Courtoise. Úvodní dějství výrazně ovlivnily i zdravotní komplikace, domácí museli střídat dvakrát, hosté jednou. Netopýři hrají bez přehnaného respektu a bezbrankový výsledek si zaslouží, bílý balet nebude mít ani ve druhé půli cestu za třemi body vůbec jednoduchou.
45+6'
45+5'
Přímý kop obstaral Maxi Gómez. Mířil přes zeď k levé tyčce, kterou těsně minul, v případě přesného zakončení by ovšem Thibaut Courtois nejspíše zakročil.
45+4'
V zeleném dresu tentokráte fauloval Casemiro a nyní už je to za žlutou kartu. Casemiro sice ve skluzu zasáhl balón, ale zároveň s tím nebezpečně přejel Gómezovy kotníky.
45+4'
Luka Modrić v rychlostním souboji prohrál s Danielem Wassem, toho navíc ve finále souboje fauloval. Chorvat se s rozhodnutím arbitra vůbec neztotožňuje.
45+3'
V plné rychlosti vypálil z dobrých pětadvaceti metrů od brány Hugo Guillamón. Tvrdou dělovku poslal o pořádný kus nad břevno.
45+2'
Real Madrid zvládl ubránit roh konkurenta bez větších problémů. Nacho Fernández v osobním souboji přehlavičkoval Musaha.
45+1'
Skvělou práci odvedl Gonçalo Guedes. V pokutovém území se nenechal odtlačit Militaem, aby posléze nastřelil Alabu a získal roh.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu čtyři minuty.
44'
Uruguayský středopolař Federico Valverde zkusil najít lobem za obranu Benzemu. Z brány včas vystartoval Giorgi Mamardašvili, míč lapil do rukavic.
43'
Daniel Wass našel centrem hlavu Gabriela Paulisty, jehož zakončení z hranice malého vápna Thibaut Courtois reflexivně vyrazil mimo nebezpečí!
42'
Gólman Realu Madrid je v pořádku a bude čelit nebezpečnému volnému přímému kopu poté, co Casemiro podrazil Guillamóna.
41'
Čistým způsobem si Éder Militao počínal proti Guedesovi, jenž následně ztratil stabilitu a nekontrolovaně vletěl do padajícího Courtoise, Belgičan zůstává v bolestech ležet na trávníku.
40'
Maxi Gómez se nechal nachytat v ofsajdu. Bylo to těsné, ale pomezní ukázal dobré oko, centimetry skutečně hrály v neprospěch domácího forvarda.
39'
První žlutou kartu v utkání vyfasoval Gabriel Paulista. Držitel kapitánské pásky po zraněném Solerovi podražením zabránil Viníciusovi Júniorovi rozvíjet brejk.
38'
Bez servítek vletěl pod Benzemovy nohy Gabriel Paulista. Jako první trefil balón, takže se jednalo o čistý zákrok, navíc dojel až do rohového praporku, který vystřelil z tradičního postavení.
37'
Velkou rychlost nabral Eden Hazard, jenž z pravého křídla centroval pod sebe. Těsně před Benzemou zažehnal nebezpečí Dimitri Foulquier.
36'
Yunus Musah obelstil osobního strážce v podobě Nacha, ale střílený centr mu nevyšel podle představ, našel pouze kopačky Militaa.
35'
Těžkou malou domů dostal Thibaut Courtois. Ovšem poradil si na výbornou, z jedničky zapojil do hry u levé lajny osamoceně stojícího Nacha.
34'
Premiérový pokus mezi tři tyče zapsal Casemiro. Jako první musel zasahovat Giorgi Mamardašvili, pomalé zakončení udržel v rukavicích.
33'
Ani Wass, ani Duro nedosáhl na dobře myšlený střílený centr Guedese od levé lajny. Do bezpečí posléze odpálil hrací předmět Alaba.
32'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje. Další nedovolený zákrok přišel v podání Luky Modriće, jenž ve skluzu podrazil Guillamóna.
31'
Sudí González si pro jistotu ještě správnost rozhodnutí střetu Gómeze s Alabou nechal prověřit u videorozhodčího, ten dospěl ke stejnému názoru.
30'
Na druhé straně již došlo k faulu v pokutovém území, ale jen k útočnému. Federico Valverde si pomohl rukama proti Wassovi.
29'
Parádní pas za obranu dostal Maxi Gómez. Postupoval sám na gólmana, avšak po lehkém kontaktu s Alabou šel k zemi. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
28'
Nacho Fernández při obranném odkopu zvedl nohu příliš vysoko a Gómeze trefil do hlavy. Naštěstí jen lehce, každopádně i tak se samozřejmě jednalo o faul.
27'
To je neuvěřitelné. Tak nejen na domácí se lepí smůla skrze zranění, ale i hosté museli sáhnout k vynucené změně, místo Carvajala naskočil do hry Lucas Vázquez.
26'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.
25'
Eden Hazard si narazil s Viníciusem Júniorem, pak přihrál do šestnáctky na levou stranu Benzemovi, ten proti trojici protihráčů nic nevymyslel.
24'
Pryč je teprve polovina úvodního dějství, přesto Valencia vyplýtvala už dvě možnosti na vystřídání. Correia si při souboji s Hazardem natáhl tříslo, s takovou indispozicí opravdu pokračovat nelze.
23'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Toni Lato.
23'
A znovu Foulquier. Zleva přenesl hru doprava na Thierryho Correiu, ten v souboji tělo na tělo prohrál s Edenem Hazardem.
22'
Velkou aktivitou hýří v průběhu utkání Dimitri Foulquier. Podpořil ofenzivu a troufl si i na Carvajala, vybojoval alespoň aut.
21'
Lehký pozdrav od Daniela Wasse Thibautovi Courtoisovi. Slabou střelu do středu brány belgický gólman bez problémů zachytil do rukavic.
20'
Éder Militao vystoupil proti Maximu Gómezovi, proti němuž si pomohl rukama, a to pozornosti arbitra Gonzáleze neuniklo.
19'
Hosté s míčem u kopaček příliš do útoku nespěchají. Jsou si vědomi, že do konce zápasu je ještě dost času, raději si dávají pozor na zbytečné chyby.
18'
Nedovolený zákrok na vlastní osobu si zkusil vymodlit Gonçalo Guedes. Spadl po jemném kontaktu s Carvajalem, píšťalka rozhodčího zůstala němá.
17'
Špatnou rozehrávku Thibauta Courtoise nedokázal Daniel Wass využít. Místo očekávané střely vyslal příliš dlouhou přihrávku na Gómeze.
16'
Citelné oslabení pro domácí, ty však tato skutečnost může ještě více nakopnout. Je šance ukázat, že dokáží hrát s těmi nejlepšími i bez kapitána.
15'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Yunus Musah.
14'
Na trávník se posadil domácí kapitán Carlos Soler a nevypadá to s ním vůbec dobře. Zdravotníci ukazují směrem k lavičce jasné gesto, bude se muset střídat.
13'
Hodně se Luka Modrić zlobil, ale skutečně to byl on, kdo se jako poslední dotkl míč předtím, než opustil hrací plochu. Aut pro Valencii.
12'
Střílený centr Federica Valverdeho nezaskočil připraveného Giorgiho Mamardašviliho. Gruzínec vyrazil míč před sebe, do bezpečí ho odkopl Coreia.
11'
Gonçalo Guedes si z levé strany navedl míč na střed, ovšem jako klíště se jej držel Federico Valverde, který protihráči vystřelit nedovolil.
10'
Ani podruhé Viníciusovi Júniorovi nevyšel útok středem, v tomto případě mu vystavil stopku dobře postavený Hugo Guillamón.
9'
Hráči Valencie získali míč pro sebe, ale zatím se nezvládli přiblížit pokutového území soupeře, Hazard naopak donutil Paulistu donutit na obrannou polovinu.
8'
Dlouho se domácí fotbalisté u míče neohřáli. Favorit získal kulatý nesmysl zpátky do své moci, ale na první gól stále čeká. Valverde střílel jen do obránce před sebou, načež Casemiro minul pravou tyčku.
7'
Nyní ztroskotal útok Realu Madrid na Dimitrim Foulquierovi. Ten výborně vystál Edena Hazarda, jehož za sebe nepustil.
6'
Vinícius Júnior názorně ukázal, jaké jsou jeho přednosti. Středem se prohnal jako vítr mezi dvojicí protihráčů, pak ale nahrál obsazenému Benzemovi.
5'
Exekuce volného přímého kopu se chopil kapitán Carlos Soler. Polovysoký centr nebyl pro obranu bílého baletu žádným problémem.
4'
První faul v utkání předvedl Luka Modrić. Chorvatský středopolař neodhadl dobře, kam udělá Guedes kličku, načež jej podrazil.
3'
Do defenzivy skvěle zapracoval Hugo Guillamón. Udržel na zádech Valverdeho i přes zakopnutí, Uruguayec již nestihl míč na hrací ploše.
2'
Domácí vstoupili o utkání v tradičních bílých dresech. Hostující Real Madrid pro dnešní ligové střetnutí oblékl dresy barvy zelené.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – T. Correia, Paulista, Alderete, Foulquier – Soler (C), Wass, Guillamón, Duro – Guedes, M. Gómez.
Náhradníci: Cillessen – Račić, Lato, J. Vázquez, Jason, Diakhaby, André, M. Vallejo, Costa, Musah, Koindredi.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Nacho Fernández – Valverde, Casemiro, Modrić – Vinícius Júnior, Benzema (C), E. Hazard.
Náhradníci: Fuidias, Lunin – J. Vallejo, Camavinga, Rodrygo, Asensio, Jović, Blanco, L. Vázquez, Isco, Gutiérrez.

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena.
Real Madrid CF

Bílý balet je každoročně pasován do role největšího favorita, a to spolu s městským rivalem Atléticem a katalánskou Barcelonou. Ancelottiho družina má stejný počet bodů jako dnešní soupeř, o body přišla v Levante, v divoké přestřelce se zrodil výsledek 3:3. Kromě La Ligy působí Real i v Lize mistrů, kde v týdnu odehrál svůj první skupinový zápas a v Interu zvítězil pozdním gólem střídajícího Rodryga těsně 1:0.
Valencia CF

Fotbalisté Valencie v posledních letech nepodávali ideální výkony, ale jak se zdá, letos by znovu mohli bojovat o poháry. Po čtyřech kolech se nacházejí s deseti body na 3. místě za týmu z Madridu Atléticem a Realem, body ztratili pouze za remízu 1:1 S Getafe. Svěřenci kouče Bordaláse Jiméneze dali už v přípravě napovědět, že forma není vůbec špatná, v sedmi utkáních našli přemožitele jen dvakrát. Pokud budou Netopýři podobné výkony podávat i v dalším průběhu ligového ročníku, tak je jisté, že loňská 13. příčka bude vylepšena.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer. Vítám vás při sledování 5. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Valencií a Realem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.