La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Mallorca - 22. listopadu 2021   21:00

Vallecano
16' Guardiola (Comesaña) • 20' Á. García (Trejo) • 64' Trejo
3:1
(2:0)
Mallorca
89' Prats  (Ángel Rodríguez)
Vallecano
Dimitrievski – F. García, Hyka, Catena, Saveljich – Á. García (87. Kévin Rodrígues), Valentín – Palazón (85. Martín), Trejo (68. Unai López), Comesaña (73. Pozo) – Guardiola (68. Bébé).
Figueroa – Porras, Carreno
Venue Estadio de Vallecas, Madrid
Mallorca
Reina – Russo, Valjent, Maffeo, Oliván – A. Sánchez (70. Ndiaye), de Galarreta (70. Febas), Battaglia – Niño (56. Ángel Rodríguez), D. Rodríguez (85. Prats), Lee Kang-in (55. Mboula).

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:17.
Je dobojováno! Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který nakonec mnohem lépe zvládl domácí celke. Vallecano vedlo po prvním poločase zcela zaslouženě 2:0, ve druhém dějství se dokázalo prosadit potřetí. V závěru utkání hostující Mallorca snížila, ale víc už hosté nestihli. Vallecano tedy vyhrálo 3:1 a zcela zaslouženě získalo všechny tři body. Domácí byli dnes jednoznačně lepším týmem.
90+3'
90+3'
Utkání se už pouze dohrává, nic se už nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Hostující celek zahrával rohový kop, ale nic z něho nebylo.
89'
Mallorca právě vstřelila branku!
Hosté se dočkali a snižují na rozdíl dvou branek! Po zisku míče uprostřed hrací plochy přišla rychlá akce, na jejím konci byl ABDÓN PRATS, který propálil brankáře!
87'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Kévin Rodrígues.
86'
Z následného rohového kopu nic nebylo a stav se tedy nemění.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Abdón Prats.
85'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Andrés Martín.
84'
Domácí šli do přečíslení tři na dva, ale hostující hráč se skvěle vrátil a míč odkopl na rohový kop.
82'
Domácí se dočkali čtvrté branky, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
81'
Ángel Rodríguez utekl po levé straně, poslal míč před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nenatlačil.
79'
Vallecano zahrávalo už pátý rohový kop v tomto utkání, ale nic z něho nevytěžilo. Na tahu je Mallorca.
78'
Domácí celek vybojoval rohový kop.
76'
Amath Ndiaye čaroval ve vápně soupeře, ale nakonec se dostal i s míčem do zámezí a ani z této akce nic nebylo.
75'
Nyní to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a hostující zadáci si v pohodě poradili.
73'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází José Angel Pozo.
72'
Hostující hráči se i nadále tlačí dopředu, ale do zakončení se dostávají opravdu sporadicky. Domácí obrana dnes funguje skvěle.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Amath Ndiaye.
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Aleix Febas.
70'
Je před námi posledních dvacet minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
68'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Unai López.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Bébé.
68'
Z následujícího rohového kopu nic nebylo a hosté tedy i nadále prohrávají o tři branky. Troufám si tvrdit, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto.
67'
Hostující hráč to vyzkoušel ze standardní situace a nebyl to vůbec špatný pokus, ovšem míč směřující pod břevno vyrazil Stole Dimitrievski na rohový kop!
66'
Vzápětí střelec třetí domácí branky Óscar Trejo fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
64'
Vallecano právě vstřelilo branku!
K míči se postavil ÓSCAR TREJO, který si zahrál na legendárního Antonína Panenku, míč dloubl doprostřed branky a domácí celek jde do vedení 3:0!
63'
Martin Valjent faulova je z toho pokutový kop pro domácí!
62'
Ze svého druhého rohového kopu v tomto utkání ale hosté nic nevymysleli a stav utkání se tedy nemění.
61'
Ángel Rodríguez si parádně navedl míč na hranici velkého vápna, vystřelil a po teči skončil míč těsně nad břevnem! Roh pro Mallorcu!
60'
A Mallorca už má pouze přibližně třicet minutek na to, aby něco udělala s nepříznivým výsledkem. Domácí ale dnes hrají velice dobře a na nějakou otočku to tedy zatím nevypadá.
58'
Z dalšího rohového kopu nic nebylo a dopředu už pospíchají hosté, kterým se velice rychle krátí čas.
57'
Po rohovém kopu propadl míč až na malé vápno, kde zakončoval ve skluzu jeden z domácích, ale hostující hráč míč fantasticky vykopl na rohový kop!
57'
Žlutou kartu dostává Brian Oliván (RCD Mallorca).
57'
Žlutou kartu dostává Sergi Guardiola (Rayo Vallecano).
56'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Fernando Niño, přichází Ángel Rodríguez.
55'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Jordi Mboula.
54'
Ani tentokrát to hostům nevyšlo. Další nepřesná přihrávka a další akce, která k ničemu nevedla. Vypadá to, že Mallorca bude střídat.
52'
Hra je ve druhém poločase hodně rozkouskovaný malými fauly. Hraje se tak hlavně uprostřed hrací plochy, zatím bez šancí. To ale samozřejmě vyhovuje domácím.
50'
Hosté jsou ve druhém poločase hodně aktivní směrem dopředu, jenže tentokrát je zradila přihrávka a Iñigo Ruiz de Galarreta míč na hrací ploše už nezachytil.
49'
Hostující hráč si naběhl za obranu, dostal povedenou přihrávku, ale zakončení z první nezvládl a branku trefit nedokázal.
48'
Domácí Óscar Valentín fauloval na polovině hřiště a vyfasoval žlutou kartu.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02 hodin.
První poločas je za námi a myslím si, že byl velmi zajímavý. Domácí celek od úvodních minut diktoval tempo hry, stále se tlačil dopředu a kolem dvacáté minuty dvakrát udeřil. Hosté se pak snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale příliš toho nevymysleli a prosadit se nedokázali. Domácí tedy vedou v poločase 2:0. A nutno dodat, že vedou zcela zaslouženě. Je ale jasné, že ve druhém dějství to bude ještě hodně zajímavé.
45+1'
45+1'
V prvním poločase se už nic nestane.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Domácí to nyní sehráli parádně u pravé lajny. Po kombinaci přišel oblouček za obranu, Óscar Valentín následně tlačil míč před branku, ale tam zasáhl jeden z obránců.
43'
Hostům nelze upřít snahu, ale ve finální fázi se jim dnes vůbec, ale vůbec nedaří. Nutno ale dodat, že domácí velmi dobře brání.
42'
Snažení domácích skončilo dalším útočným faulem. Na tahu jsou hosté, tak uvidíme, zda konečně něco kloudného vymyslí.
41'
Je před námi posledních zhruba pět minutek prvního poločasu, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
39'
Po rohu se domácí dočkali třetí branky, ale ta nakonec zřejmě kvůli faulu na brankáře Reinu neplatí. Stav se tedy nemění, Vallecano stále vede 2:0.
38'
Jahmir Hyka se dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale míč směřující do branky vyhlavičkoval jeden z hostujících hráčů! Rohový kop pro domácí celek.
37'
Domácí opět rychle získali míč a tlačí se znovu dopředu. Vallecano je dnes zatím jasně lepším týmem a zcela zaslouženě vede o dvě branky.
36'
Zajímavý pokus i na druhé straně! Po hezké kombinaci to z hranice velkého vápna vyzkoušel Isi Palazón, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče!
34'
Lee Kang-in vymyslel parádní kolmou přihrávku a do velké šance se dostal Antonio Sánchez, jenže z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře!
32'
Nyní je k vidění velké množství nepřesností. Míč létá ze strany na stranu a na další šanci stále čekáme. Víc ze hry mají i nadále domácí fotbalisté.
31'
Hosté nyní v pěti lidech napadali domácí rozehrávku a nakonec získali míč.
30'
Isi Palazón se dostal do vápna, srovnal si míč na střelu a vypálil, ovšem jeho rána skluzem zastavil jeden z obránců. Následně domácí hráč fauloval.
28'
Hosté opět ztratili míč na polovině soupeře a Lee Kang-in bleskovou akci domácích zastavil faulem za žlutou kartu.
28'
Další akci domácích ukončil Isi Palazón, který se provinil faulem. U míče jsou tedy hostující fotbalisté.
27'
Stole Dimitrievski musel zasahovat, ale se střelou, kterou se prezentoval Lee Kang-in, neměl vůbec žádné problémy. To byl hodně propagační pokus z dálky.
26'
Nakonec se domácí dopředu vydali. Po kombinaci to vzal na sebe Santi Comesaña, ale jeho rána z hranice velkého vápna nebyla přesná a míč skončil vysoko nad brankou.
25'
Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
24'
Fernando Niño se hnal dopředu po pravé straně, ale nakonec mu byl po souboji odpískán útočný faul a na tahu je tedy domácí Vallecano.
22'
Parádní dvouminutovka domácího celku znamená, že Vallecano rázem vede 2:0. Uvidíme, jak si s tím hosté poradí, protože domácí jsou nyní hodně na koni.
20'
A je to 2:0 pro domácí! Hosté kombinovali před velkým vápnem soupeře, jenže pak přišla laciná ztráta míče, následovala dlouhá přihrávka a ÁLVARO GARCÍA šel sám na brankáře, kterého pohodlně překonal!
18'
Hostující celek se hned vydal dopředu a snažil se rychle odpovědět, ale z kombinace nakonec nic nebylo, takže domácí i nadále vedou o jednu branku. No, bude to ještě hodně zajímavé.
16'
Z rohového kopu nic nebylo, ale domácí pokračovali ve svém snažení. Po krásné přihrávce se ve vápně dostal k míči SERGI GUARDIOLA, který ho z první poslal za brankáře a Vallecano jde do vedení 1:0!
16'
Ze svého prvního rohu v tomto utkání ale domácí nic nevytěžili. Zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet.
15'
Fran García se uvolnil a nakonec to vzal na sebe, ale jeho střela byla zblokována na rohový kop.
14'
Santi Comesaña se parádně uvolnil přes obránce, namířil si to do vápna, ale pak se mu zamotal míč pod nohy a přihrát tak už nedokázal. Velká škoda pro domácí.
13'
Hostující hráč poslal míč z autového vhazování do vápna, ale žádný z hráčů ho nezasáhl a ten tak skončil v zámezí.
12'
Isi Palazón dostal naloženo, dnes už podruhé a není tak divu, že se domácí hráč rozčiluje. Brian Oliván byl důrazně napomenut hlavním rozhodčím, příště už to bude nejspíše za žlutou kartu.
11'
Po bleskové kombinaci na své polovině se hosté vydali dopředu, následoval zajímavý centr z levé strany, ale k zakončení chyběl jednomu z hráčů krok.
10'
Jeden z domácích obránců zaváhal a při odkopu promáchl. Za míčem se hnal Fernando Niño, ale také on podklouzl a k míči se nedostal.
8'
Domácím se zatím směrem dopředu daří, ovšem ve finální fázi jim to vázne. Nyní dobře kombinovali, ale nakonec z toho byl nepřesný centr a míč sebrala Manolo Reina.
7'
Domácí se opět dostali do vápna soupeře, ovšem v rozhodující okamžik Sergi Guardiola podklouzl a Brian Oliván odkopl míč na polovině Vallecana.
6'
Na druhé straně přišla vysoká přihrávka do vápna, akrobaticky to vyzkoušel Sergi Guardiola, ale v těžké pozici nedokázal zamířit přesně. Od své branky bude rozehrávat Manolo Reina.
5'
Celé snažení hostujících hráčů nakonec skončilo útočným faulem. U míče jsou tedy domácí, kteří zatím jen trpělivě kombinují na své polovině.
4'
Po zásahu domácího hráče je tu první rohový kop pro Mallorcu.
4'
Lee Kang-in čaroval u postranní lajny a nakonec byl po kličce poslán k zemi. Zajímavá standardní situace pro Mallorcu.
3'
Hosté to nyní skvěle vykombinovali. Po několika přihrávkách přišla kolmice, ale té scházela přesnost a míč sebral Alejandro Catena.
2'
Domácí se vydali dopředu a nakonec z toho byla nepřesná přihrávka. Míč se zmocnil Manolo Reina, který trochu zariskoval s rozehrávkou, ale dobře to pro hosty dopadlo.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – F. García, Hyka, Catena, Saveljich – Á. García, Valentín – Palazón, Trejo, Comesaña – Guardiola.
Náhradníci: I. Arboleda, L. Zidane – Bébé, Falcao, Hernández, Unai López, Martín, Maraš, Pozo, Qasmi, Kévin Rodrígues, Mario Suárez.

RCD Mallorca: Reina – Russo, Valjent, Maffeo, Oliván – A. Sánchez, de Galarreta, Battaglia – Niño, D. Rodríguez, Lee Kang-in.
Náhradníci: Garcia, Román – J. Costa, Ángel Rodríguez, Febas, Gayá, Mboula, Ndiaye, Prats, Sastre, Sedlar.

RCD Mallorca

Ani hostující celek si nevede špatně. Mallorca zatím nasbírala 15 bodů a nachází se na třináctém místě v tabulce. Pokud by tedy dnes hosté uspěli, tak bodově přiblíží dnešnímu soupeři. Jenže Mallorca z posledních pěti utkání ani jednou nevyhrála. Z posledních čtyř utkání ale ani jednou neprohrála, protože čtyřikrát v řadě remizovala, dvakrát 2:2 a dvakrát 1:1. Dnes by hosté potřebovali zabrat a získat všechny tři body.
Rayo Vallecano

Domácí celek si v této sezoně zatím nevede vůbec špatně. Vallecano má na svém kontě po třinácti zápasech slušných 20 bodů a nachází se na sedmém místě. Pokud by Vallecano dnes vyhrálo, tak půjde na šesté místo před Barcelonu. Na vítězství čekají domácí už dvě kola, protože po remíze s Celtou přišla prohra na hřišti Realu Madrid.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. LaLiga má na programu poslední zápas 14. kola, ve kterém Vallecano přivítá Mallorcu. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento duel nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.