La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Atlético - 9. ledna 2022   21:00

Villarreal
29' P. Torres  • 58' A. Moreno (G. Moreno)
2:2
(1:1)
Atlético
10' Á. Correa   • 67' Kondogbia
Villarreal
Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Estupiñán (86. Jackson) – Capoue (80. Iborra), Parejo – Moisés Gómez, Trigueros (74. Pedraza), A. Moreno (74. Pino) – G. Moreno.
Rojas – González, Sevilla
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
14 127 diváků
Atlético
Oblak (C) – M. Llorente, Felipe, Hermoso, Lodi (63. Vrsaljko) – Carrasco, de Paul (62. Félix), Kondogbia, Lemar – Á. Correa, Cunha (63. Koke).
Lecomte – Koke, Félix, H. Herrera, Vrsaljko, Serrano, Simeone, Rojas.

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 13:8.
Druhý poločas začal v podobném duchu, v jakém probíhalo první dějství a Villarreal byl mnohem aktivnější. Jeho aktivitu dokázal korunovat vedoucím gólem Alberto Moreno, jenž v 58. minutě úspěšně zakončil svůj samostatný únik. Poté ale přišlo trojité střídání Atlética, které úplně změnilo obraz hry. Hosté se najednou začali tlačit dopředu a dočkali se vyrovnání, když dokázal v 67. minutě vyrovnat Geoffrey Kondogbia. Po této brance kromě gólové příležitosti Lemara a velké snaze Villarrealu v závěru zápasu už k ohrožení některé z branek nedošlo. Nic na tom nezměnila ani červená karta pro Kondogbiu v přidaném čase a týmy se tak po výborném utkání plném zajímavých momentů rozcházejí s nerozhodným výsledkem.

Villarreal tedy nevyhrál popáté za sebou a zůstal na osmé příčce ligové tabulky. Atlético je v tabulce na čtvrté pozici.
90+3'
90+3'
Parejo nakopl míč na zadní tyč, kde se dostal k zakončením Gerard Moreno. Jeho střela z voleje ale skončila výrazně mimo branku hostů.
90+2'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Geoffrey Kondogbia (Atlético Madrid), jenž před vlastní šestnáctkou šlápl na nohu Pinovi. Villarreal bude mít k dispozici standardku ze zajímavé pozice.
90+1'
Villarreal se nadechl k závěrečnému náporu. Iborrův centr od rohového praporku odhlavičkoval Carrasco, odražený míč se ale za šestnáctkou dostal opět k domácím.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
89'
Tlak Villarrealu ukončil až gólman madridského týmu Jan Oblak, jenž chytil Parejův centr z rohu. Výkop se mu ale následně nepovedl a míč ve středu pole získali domácí.
88'
Parejo nacentroval na přední tyč, kde se k hlavičce dostal Torres. Jeho pokus byl sražen obráncem Atlética na další roh.
87'
Centr z rohu domácích odhlavičkoval za vlastní šestnáctku Felipe, míč se ale dostal k Gerardovi Morenovi na levé křídlo a jeho centr byl také sražen na rohový kop.
86'
Pino zavezl míč na útočnou polovinu a na pravém křídle se pokusil dostat do šestnáctky, hrací předmět mu ale odkopl na roh Felipe.
86'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Nicolas Jackson.
83'
Carrascův nákop chtěl chytit brankář Villarrealu Rulliho, ve vzdušném souboji ale do něj vletěl Felipe. Obránci Atlética je odpískán faul.
82'
Držení míče: 57 % : 43 %
81'
Félix byl faulován na útočné polovině. Lemar chtěl rozehrát standardku nacvičeným signálem, Carrasco si ale míč nedokázal v šestnáctce Villarrealu zpracovat.
80'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Vicente Iborra.
79'
Obraz hry se po střídáních Atlética úplně změnil. Hosté mají míč mnohem častěji na kopačkách a domácí mají naopak obrovský problém založit solidnější útočnou akci.
78'
Carrasco dostal míč do šestnáctky Villarrealu a přihrávkou na penaltový bod našel volného Lemara, jehož pokus srazil těsně nad svou branku Estupiñán.
77'
Lemar napřáhl ke střele ze zhruba 30 metrů a i když byla jeho rána pořádně tvrdá, tak letěla přímo do středu branky na připraveného brankáře Rulliho.
76'
Hosté následně vyrazili do rychlého protiútoku, ten ale skončil nepovedenou narážečkou mezi Carrascem a Correou na levé straně šestnáctky Villarrealu.
75'
Střídající Pedraza se hned zapojil do kombinace svého týmu a získal rohový kop. Centr z něj odhlavičkoval na přední tyči stojící Hermoso.
74'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Alfonso Pedraza.
74'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Yeremi Pino.
72'
Llorente zblokoval centr Triguerose, se kterým se pak srazil. Vypadá to ale tak, že Llorente nakonec nebude potřebovat ošetření.
71'
Villarreal se po delší době dostal na útočnou polovinu a svou tradiční postupnou kombinací se opět snaží dostat hosty pod tlak.
71'
Žlutou kartu dostává za sražení Capouea na trávník ve vzdušném souboji Geoffrey Kondogbia (Atlético Madrid). Tato žlutá karta je vůbec první v tomto utkání.
67'
Atlético právě vstřelilo branku!
Je opět vyrovnáno! Carrascův centr zleva si na přední tyči zpracoval Correa, jehož střelu z otočky reflexivně vyrazil nohou brankář Rulli. Míč se však odrazil na hranici šestnáctky před dobíhajícího GEOFFREYHO KONDOGBIU, jenž ho poslal na branku. Jeho střela letěla víceméně přímo na brankáře Villarrealu, ten ale míč přes spoluhráče asi neviděl a nakonec se mu pod tělem dokutálel do branky. Bez asistence.
67'
Vypadá to tak, že Atléticu střídání skutečně pomohla. Hosté jsou mnohem aktivnější, více se tlačí dopředu a Villarreal se v posledních minutách jen brání.
66'
Držení míče: 66 % : 34 %
65'
Vysoký presink hostů pak přinesl zisk míč pro Atlético. Hosté s ním zacouvali na vlastní polovinu hrací plochy.
64'
Hosté se hned po střídáních pokusili zrychlit hru, Carrasco si ale zpracoval nákop na levou stranu šestnáctky v ofsajdové pozici.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Šime Vrsaljko.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Koke.
62'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází João Félix.
61'
Obraz hry se vůbec nemění. Hosté drží míč na vlastní polovině, kde za nimi běhají napadající domácí.
60'
Atlético se snaží rozehrát svůj postupný útok, vysoký presink Villarrealu mu ale dělá obrovské problémy.
58'
Villarreal právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! Gerard Moreno po přihrávce Capouea vysunul přihrávkou mezi obránce Atlética do úniku ALBERTA MORENA, jenž si s touto situaci poradil skvěle. Jeho střelu mezi nohy sice dokázal vybíhající brankář Oblak srazit, míč ale i tak doletěl do jeho branky. Asistence: Gerard Moreno.
57'
Centr z něj odvrátil Albiol za šestnáctku ke Carrascovi, jenž vypálil z první vysoko nad Rulliho branku.
56'
Atlético se přes seřazenou obranu Villarrealu k domácí šestnáctce nakonec dostalo a díky zblokovanému centru Lodiho získalo rohový kop.
55'
Po delší době se Atlético konečně dostalo k míči, jeho kombinace se ale pro tuto chvíli zasekla ve středu pole.
53'
Moisés Gómez se uvolnil na pravém křídle a poslal střílený centr před Oblakovu branku. Ten Hermoso odkopl k Gerardovi Morenovi, jenž vypálil z první mimo branku.
52'
Villarreal už se vrátil ke stylu hry, který předváděl v prvním poločase a získal územní převahu.
51'
Gerard Moreno mohl po zisku míče běžet do otevřené obrany, taktickým faulem ho ale zastavil Hermoso. I když byl tento zákrok na žlutou kartu, tak hlavní rozhodčí si ji ponechal zatím v kapse.
50'
Carrasco nezastavil nákop na levou stranu šestnáctky a míč se za ním dostal k Estupiñánovi, jenž ho poslal z ostrého úhlu na tribunu za Oblakovou brankou.
49'
Hosté zatím disciplinovaně drží obranné postavení, domácí proto kombinují jen v uctivé vzdálenosti od jejich branky.
48'
Villarreal se poprvé ve druhém poločase nastěhoval na polovinu Atlética a postupným útokem tlačí hosty do obrany.
47'
Foyth vzal míč na vlastní polovině Lemarovi a pak se s ním rozběhl na útočnou polovinu, kde se dostal přes trojici protihráčů. Jeho akci ukončil až před šestnáctkou Atlética Felipe.
46'
Výkop druhého poločasu mělo Atlético. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
V prvním poločase měl výraznou územní převahu domácí Villarreal, který v některých chvílích dostal Atlético pod skutečně drtivý tlak. Paradoxně však inkasoval jako první, protože Ángel Correa ve stylu Patrika Schicka z Mistrovství Evropy zaskočil domácího brankáře Rulliho pohotovou střelou ze středového kruhu. Villarrealu chvilku trvalo, než se z tohoto úderu oklepal, pak ale dostal hosty pod obrovský tlak. Důležitou postavou byl Alberto Moreno, jenž nejdřív trefil tyč branky hostů a o několik minut později jeho centr zblokoval rukou Lemar. Následnou penaltu Gerard Moreno neproměnil a i když dorazil míč do sítě Parejo, tak to bylo podle názoru videoasistenta s přispěním ruky. Gólu se ale domácí přece jen dočkali a to z kopačky Torrese. Hra se po této brance víceméně uklidnila a remízový výsledek se už do konce poločasu nezměnil.

Fauly: 5:4
45+2'
45+2'
Závěr prvního poločasu se odehrává tam, kde jeho většina – na polovině Atlética. Hosté už se zjevně snaží jen ubránit polčasovou remízu.
45+1'
Bude se hrát ještě dvě minuty.
45'
Gerard Moreno se dostal k míči před šestnáctkou Atlética a dlouho si ho naváděl na střelu. Prostor se mu ale neotevřel a nakonec nepřesným centrem poslal míč přímo do rukou brankáře Oblaka.
44'
Carrasco pak našel nákopem na levou stranu šestnáctky Villarrealu rozběhnutého Lodiho, jeho centr z první ale zastavil Foyth. Domácí pak otočili hru na opačnou stranu.
43'
Carrasco vystihl Torresovu rozehrávku a hned posunul míč na pravé křídlo na Cunhu, jehož centr byl zblokován. Míč se odrazil zpátky ke Cunhovi.
42'
Villarreal musel před napadajícími hosty zacouvat na vlastní polovinu a po přihrávkách dozadu se dostal k míči i domácí brankář Rulli.
41'
Hra se po předchozím útočném náporu Villarrealu uklidnila a oba týmy se snaží hlavně prorazit středem hřiště na útočnou polovinu.
39'
Atlético se dostalo až k šestnáctce Villarrealu a po přihrávce Correy poslal z pravé strany střílený centr na domácí branku Carrasco. Jeho polostřelu – polocentr vyrazil gólman Rulli.
38'
Aktivní Foyth poslal míč zprava dvakrát do šestnáctky Atlética, oba jeho nákopy ale obrana hostujícího týmu vyřešila. Až teď se hosté konečně dostali k míči.
37'
Obléhání obrany Atlética pokračuje. Hosté se ne a ne dostat k míči, ani domácím se ale v této chvíli nedaří proniknout do zajímavé střelecké pozice.
36'
Centr Pareja z rohu odvrátil do bezpečí hned první bránící hráč Atlética. Domácí se pak ve středu pole zmocnili kulatého nesmyslu.
35'
Madriďanům se rozehrávka nakonec nepovedla a domácí hrací předmět získali. Foythovi ho skluzem vypíchl na rohový kop Lemar.
34'
Týmem, který presuje vysoko, je teď Villarreal. Domácí míč nezískali, nedovolili ale ani rozehrát hostům, a ti si tak míč přihrávají u vlastní šestnáctky.
33'
Atléticu presink přinesl úspěch a hned po zisku míče ho hosté posunuli na obránce dozadu. Obránci se spolu s brankářem Oblakem snaží hru trochu uklidnit.
32'
Domácí už mají výraznou převahu a hosté se v posledních minutách jen brání. Teď se jim povedlo alespoň vytlačit kombinující domácí na jejich polovinu.
31'
Estupiñán sklepl Parejův nákop ze středu pole na dobíhajícího Triguerose, jenž z hranice šestnáctky vypálil těsně nad Oblakovu branku.
29'
Domácí přece jen vyrovnávají! Parejův centr ze standardky letěl přímo na brankáře Oblaka, tomu ale míč vypadl a odrazil se tak přímo k PAUOVI FRANCISCOVI TORRESOVI, jenž ho poslal i trochu se štěstím přes gólmana hostů do odkryté branky Atlética. Bez asistence.
28'
Villarreal pokračuje i po neuznané brance v tlaku a získal přímý kop z levého křídla.
26'
Držení míče: 73 % : 27 %
25'
Gól ještě prozkoumal VAR a branka nakonec není uznána, protože podle zpomaleného záznamu zasáhl Parejo míč rukou.
24'
Je vyrovnáno! Gerard Moreno kopl penaltu do středu branky Atlética, kde nechal gólman Oblak nohu. Míč se od ní pak odrazil před odkrytou branku hostů, kde vletěl do souboje s Felipem DANI PAREJO a od něj se míč odrazil do branky Atlética. Bez asistence.
23'
Brankář Atlética Jan Oblak (Atlético Madrid) chytil pokutový kop Gerarda Morena (Villarreal CF).
22'
Centr Alberta Morena srazil těsně za hranicí vlastní šestnáctky zvednutou rukou Lemar. Penalta pro Villarreal!
20'
Centr z rohu Atlética prodloužil hlavou za obranu Villarrealu Felipe a Correa pak míč patičkou nasměroval do branky. Gól ale neplatí, protože Correa byl v ofsajdu.
19'
Llorente se dostal na pravém křídle k nepovedenému odkopu Albiola a nacentroval do šestnáctky. Tento nákop srazil rukou na roh Torres.
18'
Obraz hry se hned změnil. Teď je týmem, který je nastěhován na polovině soupeře Atlético a domácí se zatáhli k vlastní šestnáctce.
17'
Až teď se jim to konečně povedlo a hned z toho byla nadějná příležitost. De Paul prodloužil přihrávku za domácí obranu na Cunhu, toho ale vychytal vybíhající brankář Rulli.
16'
Villarreal už převzal iniciativu a tlačí hosty hluboko do obrany. Ti se nejsou schopni dostat k míči.
15'
Foythův centr z pravé strany zasáhl na přední tyči Alberto Moreno, jenž ho nasměroval do bližší tyče. Od ní se míč odrazil na opačnou stranu šestnáctky Atlética, odkud ho poslal těsně mimo odkrytou branku hostů Estupiñán.
13'
Aktivita domácích pokračuje. Atlético zacouvalo dozadu a drží obranné postavení.
12'
Villarreal je tímto gólem zjevně zaskočen a i když domácí mají míč na svých kopačkách, tak se nejsou schopni dostat k šestnáctce Atlética.
V letošní sezoně španělské LaLigy byl tento Correův zásah brankou z největší vzdálenosti.
10'
Hosté otevírají skóre! Parejovu přihrávku na Estupiñána vystihl ve středovém kruhu ÁNGEL CORREA. Ten na nic nečekal a ještě ze středového kruhu poslal míč na branku Villarrealu, čímž zaskočil domácího brankáře Rulliho, který byl daleko před brankou a už se do ní nestihl vrátit. Krásný gól! Bez asistence.
9'
Atléticu se ani další pokus o postupný útok nepovedl a míč se opět vrátil na kopačky obránců Villarrealu.
8'
Gerard Moreno vysunul do šestnáctky svého jmenovce Alberta, jehož střelu srazil Felipe na roh. Centr z něj pak odvrátil do bezpečí Kondogbia.
7'
Foyth si naběhl na pravé křídlo na výborný nákop Albiola, narážečka s Gerardem Morenem se mu ale nepovedla a hrací předmět skončil za autovou čárou.
6'
Úvod zápasu je zatím plný nepřesností a oba týmy si nepřesnými nákopy znovu vystřídaly kontrolu nad míčem. V této chvíli je u gólmana Villarrealu Rulliho.
5'
Domácí okamžitě zacouvali dozadu a hosté musí útočit „do plných“. Jejich útok nakonec ukončil Kondogbia, jenž míč v souboji s Albertem Morenem ztratil.
4'
Gerard Moreno dostal míč z autového vhazování do šestnáctky Atlética, jeho přihrávka ale nenašla žádného z jeho spoluhráčů. Hosté pak míč získali.
3'
Villarreal se dostal na útočnou polovinu, nákop na Gerarda Morena do šestnáctky ale následně odhlavičkoval do autu Felipe.
2'
Atlético míč okamžitě vrátilo domácím podobně nepovedenou rozehrávkou. Domácí tentokrát přecházejí k postupnému založení svého útoku.
1'
Výkop utkání měli domácí. Hned první nákop domácích obránců byl tak nepřesný, že pro míč si v klidu došel brankář Atlética Jan Oblak.
1'
Villarreal bude hrát ve žlutých dresech, Atlético v modrých.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Estupiñán – Capoue, Parejo – Moisés Gómez, Trigueros, A. Moreno – G. Moreno.

Náhradníci: Asenjo, Jörgensen – M. Gaspar, Iborra, Raba, Pino, Pedraza, Jackson, Josifov, Lanchi, C. García, Pacheco.

Trenér: Unai Emery

Atlético Madrid: Oblak (C) – M. Llorente, Felipe, Hermoso, Lodi – Carrasco, de Paul, Kondogbia, Lemar – Á. Correa, Cunha.

Náhradníci: Lecomte – Koke, Félix, H. Herrera, Vrsaljko, Serrano, Simeone, Rojas.

Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Rojas – González, Sevilla.

Vzájemné zápasy

V posledních sezonách je jasně úspěšnějším týmem ve vzájemných soubojích Atlético Madrid, které s Villarrealem neprohrálo posledních 7 vzájemných ligových zápasů. Od března 2018, kdy Villarreal vyhrál zatím naposledy nad Atléticem, vyhrál madridský klub třikrát a remizoval čtyřikrát, přičemž mu Villarreal vstřelil v těchto sedmi zápasech jen 4 branky. První vzájemný souboj v této sezoně se na konci srpna 2021 v Madridu skončil remízou 2:2.

Atlético Madrid

Atlético si v prosinci prošlo možná největší krizí, jakou za celou dobu působení Diega Simeoneho na střídačce zažilo. Madridský klub prohrál všechny čtyři prosincové ligové zápasy a i když hned první zápas v roce 2022 proti Vallecanu vyhrál, tak ztratil kontakt s úplným čelem tabulky. Před dneškem bylo Atlético na pátém místě a na první Real ztrácelo už 17 bodů (Atlético má dva zápasy k dobru). Jediným pozitivem v prosinci byla jen výhra v Portu, ktorou si Atlético zajistilo účast v osmifinále Ligy mistrů. Podobně jako Villarreal, hrálo Atlético ve čtvrtek ve Španělském poháru, Rayo Majadahonda ale bez větších problémů nadělilo debakl 5:0. Venku se zatím Madriďanům v letošní ligové sezoně příliš nedaří a dnes budou hrát teprve o svou pátou výhru na trávníku soupeřů.

Villarreal CF

Villarreal se po rozpačitém úvodu sezony v posledních týdnech chytil, výsledkem čeho byly čtyři ligové výhry za sebou a posun na průběžné 8. místo v ligové tabulce. „Žluté ponorce“ se navíc výhrou na hřišti Atalanty povedlo vybojovat postup do osmifinále Ligy mistrů, jedinou kaňkou tak je čtvrteční vyřazení druholigovým Gijónem ve Španělském poháru. V něm ale nastoupili převážně hráči, kteří nepatří mezi fotbalisty základní sestavy. Kromě zraněného Alcácera dnes navíc může Villarreal počítat s kompletním kádrem a má tak možnost potvrdit výborné domácí výkony, protože v tabulce zápasů doma je na čtvrtém místě.

Sevilla – Villarreal 1:0
Villarreal – Vallecano 2:0
Real Sociedad – Villarreal 1:3
Villarreal – Alavés 5:2
Villarreal – Levante 5:0
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Villarreal CF – Atlético Madrid. Utkání 20. kola španělské LaLigy začíná ve 21:00.