La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Girona - 20. října 2022   19:00

Almeria
14' Baptistão  • 18' Touré  • 38' Embarba
3:2
(3:0)
Girona
48' Riquelme   • 83' Stuani
Almeria
Fernando – Mendes, Ely, Babić, Akieme – de la Hoz, Melero (65. Ramazani) – Baptistão (65. S. Costa), Robertone, Embarba (73. A. Pozo) – Touré (85. Portillo).
F. Pacheco – Eguaras, Kaiky, Lázaro, Puigmal, Sousa, Šviderský.
Girona
Carlos – A. Martínez (70. Couto), Bueno, Espinosa, Gutiérrez (80. Val. Fernández), A. Garcia – Y. Herrera, Romeu, Riquelme (80. Villa) – Castellanos (70. M. Vallejo), Stuani.
Fuidias, Gazzaniga – Hernandez, López, Martín, Sáiz, Terrats.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:14.
Je konec! Almería v úchvatném duelu přehrála Gironu 3:2. Do vedení poslal domácí celek Léo Baptistao. O čtyři minuty později navíc potrestal chybu obrany hostů Touré. V závěru poločasu se pak z přímého kopu krásně trefil Embarba. Hned v úvodu druhého poločasu snížil Riquelme. V závěru dostali hosté možnost kopat penaltu, ale Stuaniho vychytal domácí brankář. O pět minut později ale přišel další faul. Stuani si znovu vzal penaltu pro sebe a s přehledem proměnil. V závěru nastavení pak hosté dokonce vyrovnali, ale sudí branku neuznal pro faul.
90+8'
90+7'
Hosté sice v závěru nastavení dopravili míč do sítě, ale branka zatím neplatí. Rozhodčí viděl před zakončením útočný faul.
90+6'
Cristhian Stuani se hnal za kolmicí za obranu, jenže si nepohlídal postavení a byl mu odmáván ofsajd.
90+4'
Po dalším centru do vápna se k zakončení dral Vallejo, ale ve skluzu mu kousek scházel.
90+3'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Bernardo Espinosa).
90+2'
Centr z pravé strany poslal do vápna střídající Villa, ale nikdo z hráčů v pokutovém území na jeho pobídku nedosáhl.
90'
Domácí se následně hnali do protitúoku, jenže Largie Ramazani si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
89'
Fernando si dal pozor na centr z pravé strany a jednoduše schoval míč do rukavic. Domácí brankář s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
88'
Yangel Herrera se uvolnil na levé straně, nicméně přenesení hry do vápna se mu vůbec nepovedlo. Girona ale bude směřovat za vyrovnáním.
87'
Rychlonohý Ramazani sprintoval za přihrávkou na levou stranu, jenže míč na trávníku nedohnal. Girona ihned pokračuje v ofenzivě.
86'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Largie Ramazani).
85'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Francisco Portillo.
83'
Girona právě vstřelila branku! I podruhé si penaltu připravil CRISTHIAN STUANI, ale tentokrát míč napálil nechytatelně do šibenice!
82'
Pozor! Po faulu na hranici velkého vápna bude Girona kopat druhou penaltu!
81'
Hostující kouč se všemi možnými způsobi snaží okysličit svůj tým, ale Girona se o lepší výsledek zatím připravuje vlastními chybami.
80'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Valery Fernández,
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Toni Villa.
80'
Domácí fotbalisté jsou po skvělém zásahu svého brankáře pořádně nabuzení a nadále se tlačí vpřed. Ramazani obešel dva soupeře, nicméně následně nepřihrál přesně.
79'
K exekuci pokutového kopu se postavil Stuani, ale Fernando skvělým zákrokem penaltu chytil!
78'
Pokutový kop pro Gironu!
77'
Sudí se jde podívat na video!
76'
Hosté po rohovém kopu reklamují ruku jednoho z domácích fotbalistů.
75'
Stuani dostal přihrávku na levou stranu, kde si obhodil obránce, který jej následně přidržel za dres.
74'
Hosté nadále kombinují v blízkosti velkého vápna domácích, ale nedostávají se do zakončení.
73'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Alejandro Pozo.
72'
Girona už se opět usadila na polovině soupeře, nicméně její kombinace je zatím hodně nepřesná. Domácí se dostávají k odraženým míčům.
71'
Domácí příznivci si výkon Almeríe v dnešním souboji užívají a hlasitým skandováním ženou své oblíbence za vstřelením dalších branek.
70'
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Manu Vallejo,
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Yan Couto.
69'
Ramazani opět skvěle vypomohl domácí obraně a u rohového praporku vybojoval pro celek z jihu Španělska vhazování.
68'
Jenže ani ze standardní situace se Girona nedostala do nebezpečné situace. Obrana Almeríe hraje velmi obětavě. Nyní navíc vypomohl Largie Ramazani.
67'
Další akce hostů skončila nedovoleným zákrokem, kterého se dopustil domácí Lucas Robertone. Girona bude zahrávat přímý kop v blízkosti velkého vápna.
66'
Domácí brankář nakopl míč na levou stranu hřiště, kam se ale nedostal nikdo v červeném. Girona ve druhé půli sbírá jeden nákop za druhým.
65'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Largie Ramazani,
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Samuel Costa.
64'
Girona zahrávala další rohový kop. García poslal míč na malé vápno, ale obrana domácího mužstva míč odvrátila do bezpečí.
63'
Arnau Martínez na pravé straně kličkou nechal projet obránce do autu a sám poslal pobídku na malé vápno, kde číhal další zadák Almeríe.
62'
Girona má nadále optický tlak, ale v posledních minutách výrazně ubylo střeleckých pokusů. Obrana Almeríe zatím drží kompaktní blok.
61'
Hosté se dostali vpřed po pravém křídle. Arnau Martínez centroval na malé vápno, ale na jeho pobídku si nikdo ze spoluhráčů nenaběhl.
60'
Je za námi hodina hry a nadále sledujeme ofenzivně laděné střetnutí. Oba týmy se i po změně stran snaží hrát velmi sympaticky.
59'
Adrián Embarba sice na levém křídle obešel prvního soupeře, nicméně po následném kontaktu se poroučel k zemi.
58'
Girona je v úvodu druhého poločasu jasně aktivnějším týmem a tlačí se dopředu. Obranu Almeríe nečeká ve zbytku utkání nic snadného.
57'
Mohlo být zaděláno na drama! Valentín Castellanos si naskočil na pobídku z pravé strany, ale jeho hlavička se odrazila nad břevno!
56'
Cristhian Stuani dostal přihrávku na pravou stranu, odkud chtěl přihrát do vápna, jenže trefil jen prvního rivala v červeném dresu.
55'
Riquelme bojoval o míč na levé straně, nicméně napadající soupeř jej dokázal čistě odstavit.
54'
Hostující brankář nakopl míč na levou stranu, ale nikdo z hlavičkářů na jeho pobídku nedosáhl. Vhazovat bude domácí Almería.
53'
Cristhian Stuani byl na polovině hřiště zbytečně dohrán soupeřem. Sudí ale nedovolený zákrok neodpískal.
52'
Almería se dostala vpřed a kombinovala kolem rohového praporku. Defenziva Girony ale nepustila centr až do velkého vápna.
51'
Na opačné straně pálil z ostrého úhlu Léo Baptistao, nicméně jeho pokus se vznesl příliš vysoko a skončil nad břevnem hostující svatyně.
50'
Dopředu se znovu tlačil střelec branky Riquelme, nicméně podle rozhodčího si při průniku do vápna pomohl nedovoleným zákrokem.
48'
Girona právě vstřelila branku! Je sníženo! Hned v úvodu druhého poločasu se hostující celek vrací do hry! Přihrávku do brejku dostal RODRIGO RIQUELME, který si všiml vysokého postavení brankáře a bez problémů napálil míč do opuštěné branky!
47'
Léo Baptistão dostal přihrávku do pokutového území, kde se obratně otočil, nicméně následnou ránu mu obránce srazil na roh.
46'
Domácí Almería obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hráči v červeném se ihned vydali vpřed, ale nákop skončil u soupeře.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Almería. Do vedení poslal domácí celek Léo Baptistao. O čtyři minuty později navíc potrestal chybu obrany hostů Touré. V závěru poločasu se pak z přímého kopu krásně trefil Embarba.
45'
45'
Houboulang Mendes dostal přihrávku na pravou stranu, dloubl míč na polovinu Girony, nicméně tam neměl nikoho v červenobílém dresu.
44'
Adrián Embarba si dnešní duel zatím užívá! Autor třetí branky baví fanoušky přesnými patičkami. Obrana Girony se musí hodně snažit.
43'
El Bilal Touré se po rychlém protiútoku skvěle uvolnil na hranici velkého vápna a vypálil pravačkou. Jeho pokus ale prolétl kolem branky!
42'
Aleix Garcia diriguje rozehrávku Girony na polovině soupeře. Defenziva domácího mužstva zatím zvládá držet kompaktní blok.
41'
Domácí fanoušci si první poločas skutečně užívají. Almería zatím hraje prakticky bez chyby.
40'
Miguel Gutiérrez se na opačné straně hnal do zakončení, jenže skákavý napálil jen do dobře postaveného obránce.
38'
Almería právě vstřelila branku! Domácí celek si dnes otevřel střelnici! Almería měla k dispozici přímý kop z velké vzdálenosti. Do míče se nártem položil ADRIÁN EMBARBA a krásnou střelou překonal brankáře!
37'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Santiago Bueno).
37'
Girona se sice v posledních minutách snaží hrát ofenzivně, jenže kombinace hostujícího celku jsou zatím plné nepřesností.
36'
El Bilal Touré si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a přenesl hru na levou stranu. Na jeho pobídku ale nikdo v červenobílém dresu nedosáhl.
35'
Herrera si na hranici velkého vápna připravil míč na levačku a zakončil. Jeho přízemní pokus ale prosvištěl kolem levé tyče.
34'
Adrián Embarba si naběhl na kolmici za obranu a pohotově zakončil. Jeho dělovku pravou nohou ale obránce srazil na rohový kop.
33'
Fernando si dal pozor na centr z levé strany, vyrazil na malé vápno a s jistotou stáhl míč do rukavic.
32'
Valentín Castellanos dloubl míč za obranu domácího celku, nicméně nikdo v modrém dresu Girony jeho úmysl nepochopil. Míč skončil v rukavicích brankáře.
31'
Miguel Gutiérrez poslal nákop na levé křídlo, nicméně zadáci domácího celku si bez problémů poradili a získali míč pro sebe.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velký boj. Domácí Almería se po skvělé pasáži nikam nežene.
29'
El Bilal Touré neuspěl v souboji na polovině hřiště a Girona se mohla vydat vpřed. Centr z pravé strany ale skončil na hlavě obránce.
28'
Po dalším rohu přišel útočný faul domácího Melera, který měl sudí přímo před očima. Rozehrávat tak bude hostující Girona.
27'
Domácí sice zahrávali roh, ale celá situace se bude opakovat. Sudí uklidňuje kohouty na malém vápně.
26'
Girona kombinuje s míčem na vlastní polovině, jenže domácí celek stále pokračuje ve vysokém presinku a nenechává soupeři prostor ke kombinaci.
25'
Léo Baptistão táhl akci domácího celku, přenechal míč Melerovi, nicméně jeho projektil z ostrého úhlu Juan Carlos ukryl do rukavic.
24'
Léo Baptistão u postranní čáry zbytečně dohrál jednoho ze soupeřů a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu. V kombinaci může pokračovat Girona.
23'
El Bilal Touré natáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti. Jeho sraženou ránu ale gólman Juan Carlos bez problémů schoval do rukavic.
22'
Rodrigo Ely táhl akci domácího celku středem hrací plochy, obešel obránce, nicméně nedokázal přesně rozehrát.
21'
Zadáci hostujícího celku kombinují na vlastní polovině a snaží se najít recept na pevnou defenzivu soupeře. Almería ale dnes hýří pohybem.
20'
Hosté měli k dispozici přímý kop. Na nadýchaný centr si brousil zuby Bernardo Espinosa, jenže hlavičkou z úhlu získal jen rohový kop.
18'
Almería právě vstřelila branku! Domácí celek rychle přidává i druhý zásah! Další gól ale hosté soupeři doslova darovali! Po nedomluvě v zadních řadách obránce hlavičkou přehodil vyběhnutého brankáře a osamocený EL BILAL TOURÉ bez problémů doklepl míč do prázdné branky!
17'
El Bilal Touré si došel pro přihrávku ke středové čáře, kde se otočil a přenesl hru na pravé křídlo. Jeho pobídka ale proskákala do zámezí.
16'
Domácí fotbalisté jsou po vstřelení úvodní branky pořádně nabuzení a nadále se tlačí do ofenzivy. Almeríu dnes žene i slušně zaplněný stadion.
14'
Almería právě vstřelila branku! Domácí celek se dostává do vedení hned v úvodu. Po trpělivé kombinaci si na parádní centr z pravé strany naskočil LEO BAPTISTAO a přesnou hlavičkou rozvlnil síť!
14'
Domácí celek měl k dispozici rohový kop. Centrovaný míč se snesl na značku pokutového kopu, kde bez problémů zakročila defenziva.
13'
Hra je přerušena! Riquelme zůstává po střetu ležet na hranici velkého vápna a potřebuje ošetření.
12'
Girona zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč putoval do pokutového území, ale César de la Hoz míč odehrál do bezpečí.
11'
Na opačné straně zakončoval z hranice velkého vápna osamocený Riquelme, který však pálil ze záklonu a poslal míč vysoko nad břevno.
10'
César de la Hoz poslal přihrávku na levou stranu, nicméně tam neměl volného spoluhráče v červeném dresu.
9'
El Bilal Touré uspěl v souboji na vlastní polovině, jenže sklepnutím na pravou stranu nebezpečnou situaci pro spoluhráče nepřipravil.
8'
Na levé straně napadal rozehrávku soupeře Gonzalo Melero, ale zadáci Girony si opět dokázali poradit a bez problémů přenesli těžiště hry.
7'
Stopeři hostující Girony nyní kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině. Domácí fotbalisté zatím katalánský celek neatakují.
6'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Yangel Herrera).
5'
Na přihrávku do běhu si brousil zuby Valentín Castellanos, ale stopeři domácí Almeríe si jeho náběh pohlídali a odehráli mčí do bezpečí.
4'
Na pravé straně operoval s míčem u nohy Miguel Gutiérrez, jenže nepovedenou kličkou se sám zahnal do zámezí.
3'
Girona zatím hraje hodně aktivně a snaží se rozehrávku domácího celku napadat. Almería nemá moc prostoru pro kombinaci.
2'
Přihrávku na levou stranu dostal César de la Hoz, který zvolil kličku do hřiště, nicméně místo zakončení si míč ukopl k prvnímu soupeři.
1'
Hostující Girona obstarala výkop do prvního poločasu. Nováčkovský souboj je velmi důležitý pro oba týmy, které potřebují bodovat.
1'

UD Almería: Fernando – Mendes, Ely, Babić, Akieme – de la Hoz, Melero – Baptistão, Robertone, Embarba – Touré.
Náhradníci: F. Pacheco – S. Costa, Eguaras, Kaiky, Lázaro, Portillo, A. Pozo, Puigmal, Sousa, Ramazani, Šviderský.

Girona FC: Carlos – A. Martínez, Bueno, Espinosa, Gutiérrez, A. Garcia – Y. Herrera, Romeu, Riquelme – Castellanos, Stuani.
Náhradníci: Fuidias, Gazzaniga – Couto, Val. Fernández, Hernandez, López, Martín, Sáiz, Terrats, M. Vallejo, Villa.
UD Almería

Domácí Almería je na tom ještě o něco hůře. Po devíti kolech má na kontě sedm bodů a krčí se na sestupové osmnácté pozici bod za svým dnešním soupeřem. Ze zadních pozic navíc začíná dotírat Cádiz. Svou pozici si Almería vylepšila alespoň lehce vítězstvím nad Vallecanem. Jinak z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát padla bez vstřelené branky. Tým navíc táhnou rychlíci Ramazani a Touré.
Girona FC

Hostující Girona po postupu zpět mezi španělskou elitu zažívá spíše trápení. Po devíti odehraných duelech má na kontě osm bodů a zatím mu jí patří sedmnáctá pozice. Na sestupové vody má Girona k dobru náskok jediného bodu. Letos se ale trápí směrem dozadu, když inkasovala už patnáct branek. Na vítězství už ale čeká čtyři duely. O víkendu však doma v nastavení z pokutového kopu zachránila alespoň bod za remízu s Cádizem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.