La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Mallorca - 20. května 2023   18:30

Almeria
12' Lázaro  • 42' Lázaro  • 58' Lázaro (L. Suárez)
3:0
(2:0)
Almeria
F. Martínez – A. Pozo, Ely, Babić (C), Centelles – Melero (63. de la Hoz), S. Costa (74. Eguaras), Robertone – Lázaro (74. Portillo), L. Suárez (81. Sousa), Embarba (81. Puigmal).
Mariño, Fuoli – Sanca, Akieme, M. Peña, Mendes, Ramazani.
del Cerro – Porrasová, García
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
12 791 diváků
Mallorca
Rajković – A. Sánchez (56. G. González), Valjent, Hadžikadunić, Copete (56. Grenier), Maffeo – Ndiaye, D. Rodríguez (C) (56. Kadewere), Baba, I Kang-in (70. Án. Rodríguez) – Muriqi (70. Prats).
Greif, Román – Garay, Fernández, Llabrés, Gayá, Montiel.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:15.
Hráčem zápasu byl vyhlášen Lázaro. Není divu. Křídelník Almeríe totiž dosáhl hattricku a byl hlavním strůjcem výhry domácího týmu 3:0. Tři body nováčka výrazně přiblížily k záchraně. Momentálně se Almería posunula v tabulce na dvanácté místo právě za Mallorku.

Domácí se dvakrát prosadili už v první půli. Lázaro nejprve doklepl balón do sítě po tečované střele Suáreze a krátce před přestávkou napálil z hranice šestnáctky za záda brankáře Rajkoviće odražený míč. Skóre duelu pak Brazilec zpečetil v 58. minutě po nízkém centru Suáreze. Hosté si dnes žádnou větší příležitost nevytvořili a zaslouženě se tak vrací na Mallorcu s porážkou.
90+5'
90+5'
Ještě poslední útočná akce domácích. Tu zakončil pumelicí z 20 metrů Lucas Robertone, který mířil vedle pravé tyče.
90+3'
Od rohového praporku rozehrával Grenier. Ani jeho centr kýžený efekt neměl.
90+3'
Giovanni González si napravo narazil s Grenierem a následně centroval. Pro míč si šel Martínez, ale Babić ho zřejmě neslyšel a tak před ním odhlavičkoval na roh.
90+1'
Tino Kadewere se prezentoval velmi nepřesným pokusem zpoza šestnáctky. Martínez bude vykopávat od své brány.
90'
Ani rohový kop Mallorky nepřinesl alespoň čestný úspěch.
89'
Ángel Rodríguez obral o míč Rodryga Elyho a namířil si to do pokutového území z levé strany. Pak však přišel čistý skluz Robertoneho, který balón odehrál na roh.
87'
Rozehrával ji Clément Grenier. Jeho centr stáhl ze vzduchu Martínez.
87'
Pablo Maffeo byl na levé straně faulován Puigmalem a získal pro hosty standardní situaci.
86'
Střelu Ángela Rodrígueze zpoza šestnáctky přizvedl bránící Rodrygo Ely. Míč se snesl obloučkem do rukavic domácího brankáře Martíneze.
85'
Nyní sledujeme kombinaci hostí na půlce hřiště. Nahrávají si stopeři, ofenzivní hráči jsou spíše schovaní za protihráči.
83'
Hostující Dennis Hadžikadunić to přehnal v souboji s Dyegem Sousou, do něhož zajel skluzem. Odměnou mu je žlutá karta.
83'
Utkání se dohrává v poklidném tempu. Míč drží na kopačkách domácí.
81'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Arnau Puigmal,
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Dyego Sousa.
79'
Hostující Amath Ndiaye dostal míč za obranu a sám před Martínezem poslal hrací předmět do sítě. Sám se ale ani neradoval, tušil, že se nachází v ofsajdu, což bylo záhy potvrzeno i rozhodčími.
77'
Domácí mohli do rychlého protiútoku, akci ale zpomalili a nyní je z toho už taková klasická kombinace ve středu hřiště.
76'
Hosté zahrávali rohový kop. Almería se v klidu ubránila.

Rohové kopy - 4:4
75'
Dnešní utkání sleduje 12 791 diváků.
74'
Lázaro tedy dohrál. Ze hřiště ho vyprovázel velký aplaus. Vždyť zařídil aktuální stav hattrickem.
74'
ze hřiště odchází Lázaro, přichází Francisco Portillo,
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Íñigo Eguaras.
73'
Domácího hrdinu Lázara zřejmě postihly křeče. Křídelník Almeríe tak pravděpodobně dohrál.
72'
Tino Kadewere na levé straně pokutového území ukličkoval protihráče. Následně ale pokazil centr a Almería bude vhazovat.
71'
Máme před sebou závěrečných dvacet minut normální hrací doby. Momentálně se hraje v celkem poklidném tempu.
70'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Ángel Rodríguez,
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
67'
Robertone šel do skluzu proti I Kang-inovi. Došlo ke strážce, při níž hostující hráč Robertoneho přišlápl a sudí to ocenil žlutou kartou.
66'
Ambarba si to odvážně namířil do hostujícího pokutového území. Obešel dva hráče, González ho však nekompromisně odstavil tělem.
65'
Domácí celek podle statistiky vystřelil jen třikrát na bránu. Všechny pokusy si tedy našly cestu za záda brankáře Rajkoviće.
63'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází César de la Hoz.
62'
V dobré náladě jsou také domácí fanoušci, kteří si užívají jasné vedení svých miláčků.
60'
Zdá se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Almería si jde pro důležité tři body v boji o záchranu.
58'
Almería právě vstřelila branku!
LÁZARO se dočkal hattricku! Luis Suárez pláchl na pravé straně Valjentovi a poslal do pokutového území nízký centr, po němž míč uklidil zblízka do sítě právě Lázaro – 3:0.
56'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Giovanni González,
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Clément Grenier,
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Tino Kadewere.
55'
Z levé strany odcentroval I Kang-in. Balón odvrátil před Muriqim Babić. Domácí kapitán pak zůstal ležet před svou bránou. Při obranném zákroku si ublížil.
53'
Po hlavičkovém souboji s Valjentem se svalil k zemi Suárez. Hra tentokrát pokračuje. Podle sudího to nic nebylo.
52'
Adrián Embarba se ocitl na zemi po nakopnutí od Antonia Sáncheze. Domácí budou rozehrávat z poloviny hřiště.
50'
Hosté budou ve snaze o vstřelení kontaktního gólu otevírat hru a Almería tak bude mít šanci chodit do podobných brejků, jaký jsme viděli i před chvílí.
48'
Lázaro mohl dovršit hattrick! Po kolmici od Robertoneho pelášil z levé strany sám na Rajkoviće. V obrovské šanci ale přestřelil!
47'
Korejec rozehrával také od rohového praporku. Míč skončil v rukavicích Martíneze.
47'
Centr I Kang-ina propadl šestnáctkou. Byl tečován domácím hráčem, takže z toho bude roh.
46'
Faul domácích hned v úvodu druhého poločasu. Standardka pro Mallorku.
46'
Almería má utkání proti Mallorce rozehráno velmi dobře. Po poločase vede 2:0. Hlavním hrdinou je Brazilec Lázaro, který zařídil oba domácí góly. Ve 12. minutě doklepl míč do sítě po tečované střele Luise Suáreze a v závěru prvního dějství pak z hranice šestnáctky napálil za záda Rajkoviće odražený balón. Hosté si nějakou zásadnější příležitost zatím nevytvořili.
45+1'
45'
Tu rozehrával I Kang-in. Jeho centr směřoval na vzdálenější tyč, kam si seběhl Dennis Hadžikadunić, který balón nedokázal usměrnit na bránu.
44'
Taktický faul Luise Suáreze přerušil akci hostí. Ti budou zahrávat standardku.
42'
Domácí navyšují své vedení! Z levé strany poslal míč do šestnáctky Álex Centelles. Balón se od bránícího Rodrígueze odrazil k LÁZAROVI, který přízemní střelou z hranice šestnáctky překonal Rajkoviće. Ten se vrhal k levé tyči marně a brazilský fotbalista slaví svou druhou trefu v utkání – 2:0.
41'
Adrián Embarba pracoval s míčem na levé straně. Balón mu vypíchl Valjent, domácí ale zůstávají na útočné polovině.
40'
Pro centr Antonia Sáncheze z pravé strany si vyběhl domácí brankář Fernando Martínez.
40'
Hosté nyní obléhali pokutové území soupeře, ale nedostali míč do nebezpečných prostor. Teď už se domácí celek ubránil.
38'
Po rohovém kopu Robertoneho byl odpískán útočný faul Gonzalovi Melerovi.
37'
Z dálky to zkusil domácí kapitán Srđan Babić, který zamířil tak metr vedle levé tyče. Rajković to kontroloval, byla tam však drobná teč, což znamená roh pro Almeríi.
36'
Vedat Muriqi si nabíhal na centr z hloubi pole. Byl ale v ofsajdu, takže snaha o zakončení hlavou už byla zbytečná.
34'
Zahrával ho Argentinec Robertone. Jeho centr byl obranou Mallorky odvrácen do bezpečí.
33'
Alejandro Pozo si hezky obhodil Babu, ale toho zdvojil Maffeo. Bude z toho rohový kop pro domácí.
32'
Hosté zahrávali rohový kop. Po centru I Kang-ina skončil míč v rukavicích brankáře Martíneze.
30'
Pokračuje bitva, kterou má zatím lépe rozjetou Almería. Domácím by se v boji o záchranu hodila domácí výhry.
28'
Všichni zmínění hráči budou v pořádku a zápas může pokračovat.
27'
Hned dva domácí hráči skončili u pokutového území soupeře na zemi. Jedná se o Adriána Embarbu a Gonzala Melera. Na straně hostí má zase problémy s ramenem Antonio Sánchez. Nedovolený zákrok se nepíská, dojde na míč rozhodčího.
26'
Rozhodčí del Cerro přišel domluvit hostujícímu trenérovi Javierovi Aguirremu. Pokud jsem dobře viděl, obešlo se to zatím bez karty.
24'
Hosté přicházejí o šanci zahrozit po útočném faulu Vedata Muriqiho.
23'
Přímý kop zahrával Adrián Embarba. Z nějakých 28 metrů zamířil nad břevno.
21'
Pro nedovolený zákrok od Dennise Hadžikaduniće si došel Luis Suárez. Domácí budou rozehrávat standardku.
21'
Z uctivé vzdálenosti to zkusil hostující záložník Iddrisu Baba. Prostor mezi tyčemi netrefuje.
19'
Domácí si nahrávají ve středu hřiště a uklidňují tempo hry.
18'
Domácí zahrávali dva rohy v krátkém sledu. Ani po jednom centru Adriána Embarby se skóre nemění.
17'
V pokutovém území se nyní neprosadil hostující hroťák Muriqi.
14'
Amath Ndiaye dostal nahrávku na levou stranu a ještě chtěl hledat před bránu nabíhajícího Vedata Muriqiho. Byl ale v ofsajdu, takže byla hostující akce pozastavena.
12'
Domácí se ujímají vedení! Po jejich tlaku se míč dostal na levou stranu pokutového území k Luisovi Suárezovi. Jeho střelu tečoval bránící Martin Valjent tak nešťastně, že se balón odrazil k na zadní tyči nabíhajícímu LÁZAROVI, který ho pohodlně doklepl do odkryté brány.
10'
Aktivní I Kang-in si narazil míč s Muruqim a odcentroval. Spoluhráče nenašel, navíc mu pak byl dopísknut ofsajd.
10'
Hosté nezačali špatně a momentálně se hraje především na jejich útočné polovině.
8'
Standardku zahrával sám faulovaný I Kang-in. Zkusil to přímo, ale trefil jen protihráče Robertoneho.
7'
Za dres byl zatažený I Kang-in. Provinil se Rodrigo Ely, který za to dostal žlutou kartu.
4'
Brejkovou situaci hostí táhl I Kang-in. Korejský fotbalista se na pravé straně pokutového území dostal i k přízemní střele, kterou pokryl domácí gólman Fernando Martínez.
2'
Domácí začali aktivně. Ze strany centroval Álex Centelles. Míč ale skončil na obraně Mallorky.
1'

UD Almería: F. Martínez – A. Pozo, Ely, Babić (C), Centelles – Melero, S. Costa, Robertone – Lázaro, L. Suárez, Embarba.
Náhradníci: Mariño, Fuoli – Sanca, Akieme, Puigmal, Sousa, M. Peña, Portillo, Mendes, Ramazani, Eguaras, de la Hoz.
Trenér: Rubi

RCD Mallorca: Rajković – A. Sánchez, Valjent, Hadžikadunić, Copete, Maffeo – Ndiaye, D. Rodríguez (C), Baba, I Kang-in – Muriqi.
Náhradníci: Greif, Román – Garay, Kadewere, G. González, Grenier, Fernández, Llabrés, Gayá, Prats, Án. Rodríguez, Montiel.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: del Cerro – Porras, García.
První vzájemné utkání v tomto ročníku skončilo výhrou Mallorky 1:0.
UD Almería (15. místo, 10 – 6 – 18, skóre 43:61, 36 bodů)
Almería bojuje jako nováček o záchranu. Z patnácté pozice má pouze dvoubodový náskok na osmnácté Getafe. Body tedy nutně potřebuje získávat, hlavně na svém stadionu. To se Almeríi povedlo v posledním domácím vystoupení proti poslednímu Elche, které bylo zdoláno výsledkem 2:1. Naposledy Rojiblancos naopak museli zkousnout porážku 1:3 na hřišti Osasuny. Svěřenci kouče Rubiho se oproti konkurentům ze druhé poloviny tabulky prezentují poměrně ofenzivním fotbalem. Více gólů dávají a také jich více dostávají.

Posledních 5 zápasů Almeríe:
Almería – Bilbao 1:2
Getafe – Almería 1:2
Real Madrid – Almería 4:2
Almería – Elche 2:1
Osasuna – Almería 3:1
RCD Mallorca (12. místo, 12 – 8 – 14, skóre 33:37, 44 bodů)
Mallorca má už jistou záchranu. Na sestupové příčky má čtyři kola před koncem k dobru dostatečných 12 bodů. Definitivu si Real definitivně zajistil v minulém kole, v němž doma zdolal 1:0 Cádiz. Před tím svěřenci mexického kouče Javiera Aguirreho padli 1:2 v Gironě. Mallorca získává body spíše doma. Venku disponuje bilancí 4 – 3 – 10.

Posledních 5 zápasů Mallorky:
Mallorca – Getafe 3:1
Atlético M. – Mallorca 3:1
Mallorca – Bilbao 1:1
Girona – Mallorca 2:1
Mallorca – Cádiz 1:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! 35. kolem pokračuje španělská La Liga. V sobotu v podvečer se odehraje utkání mezi patnáctou Almeríí a dvanáctou Mallorcou. Zatímco domácí nováček stále hraje o záchranu, tak ostrovní celek se nachází v poměrně klidné části ligové tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.