La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Vallecano - 8. října 2022   14:00

Almeria
9' Robertone (Embarba) • 17' Babić (Embarba) • 40' Touré (Melero)
3:1
(3:0)
Vallecano
81' Catena  (Palazón)
Almeria
Fernando – Mendes (90+5. Kaiky), Ely, Babić, Akieme – de la Hoz (C), Robertone (80. Ramazani) – Baptistão (66. S. Costa), Melero (66. A. Pozo), Embarba – Touré (79. Eguaras).
F. Pacheco – Sousa, Puigmal, Šviderský, Guedes, Portillo, Lázaro.
González – Rodríguez, Bárcena
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
Vallecano
López – Balliu, Lejeune (46. Valentín), Catena, García – Palazón (86. Nteka), López, Ciss (46. Comesaña), Salvi (46. Falcao) – Trejo (C) (72. Bébé), Camello.
Dimitrievski – Saveljich, Mumin, J. Pozo, M. Hernández, Chavarria, Ma. Suárez.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 22:12.
Osm nastavených minut uplynulo a zápas končí! Almería překvapivě vítězí nad Vallecanem 3:1.

Lehce aktivněji vstoupili do zápasu hostujícího hráči, ale Trejovo zakončení se v úvodních minutách do branky nevešlo. Naopak hosté doslova darovali Almeríi vedení, když López namazal Embarbovi a celou akci završil gólem Lucas Robertone. Netrvalo to dlouho a po rohovém kopu zvýšil vedení domácího celku hlavičkou Srdjan Babić. Ještě do poločasu dokázali domác udeřit potřetí, když pohotové zakončil El Bilal Touré.

Po změně stran se dlouho hosté nemohli dostat do jediné šance. Až se závěrem utkání se tlak lehce zvyšoval. Snížení přišlo až deset minut před koncem, kdy se prosadil hlavou Alejandro Catena. Následně byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen domácí Adrián Embarba, ale ani toho hosté využít nedokázali.
90+8'
90+7'
Nakonec mohl být ještě drama! Nejprve Bébé ze třiceti metrů napálil dělovkou břevno. Následně ještě zakončoval Falcao, ale tak svým obstřelem branku netrefil.
90+7'
Také Fernando s rozehrávkou od své branky dvakrát nespěchá. Tentokrát to ale domácímu brankáři prošlo.
90+6'
Obrana Almeríe pořád drží jako skála. Ntekův centr nebyl úspěšný a poté už přišel dlouhý odkop.
90+5'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Kaiky.
90+4'
Dlouhý nákop měl nají osamoceného Costu, který ale míč na hrací ploše neudržel. Domácí fotbalisté už se soustředí výhradně na obranu.
90+3'
López sice naservíroval povedený centr do vápna domácího celku, ale Falcao ani následně Bébé se prosadit nedokázali.
90+2'
Domácí hrají o čas. Nyní přišel faul De la Hoze, následně ale ještě pokračoval v akci Ramazani a vyfasoval žlutou kartu za zdržování.
90'
Almería už je hodně zatažena před vlastním vápnem. Přes zhuštěný střed trávníku to budu mít hosté hodně těžké.
89'
Domácím se daří i v deseti držet soupeře dál od své branky. Vallecano nemá potřenou sílu dostat se k dramatizaci zápasu.
87'
Embarba inkasuje druhou žlutou kartu a musí předčasně trávník opustit. Nyní si nevšiml, že mu za zády proběhl soupeř a trefil ho kopačkou do oblasti hlavy.
86'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Randy Nteka.
85'
Hra se pořádně otevírá. Hosté se snaží ještě zápas zdramatizovat a zapomínají tak bránit. Nyní šel sám na Lópeze Eguaras, který ho ale překonat nedokázal. Navíc je následně pískán ofsajd.
84'
Embarba má stále dostatek sil. Rychlým sprintem však balon na hrací ploše nezastavit. Hosté se dostávají lehce k balonu v středu trávníku.
83'
Domácí se opět vrhli do útoku. Nadějnou spolupráci otevřel De la Hoz, který našel na pravé straně Costu. Střídající fotbalista ale získal jen rohový kop, po kterém přišel útočný faul.
81'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Hostům se přece jen daří deset minut před koncem snížit ztrátu! Po rychlém rozehrávce rohového kopu se octil nehlídaný v pokutovém území ALEJANDRO CATENA a hlavou propálil Fernanda.
81'
Střídající Bébé si v tvrdém souboji neporadil s Mendesem, ale získal pro hostující tým alespoň rohový kop.
80'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Largie Ramazani.
79'
ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Íñigo Eguaras.
78'
Závěrečná čtvrthodina zápasu může pokračovat. Hráči jsou zpět n svých pozicích na trávníku.
77'
Hlavní rozhodčí dává i ve druhém poločase čas hráčům na občerstvení u laviček.
76'
Nebezpečná akce domácího celku. Balon si ve středu pole vyměnili De la Hoz s Robertonem, následně přilétl centr do vápna a ten jen s dávkou štěstí odvrátil Catena.
74'
Další Mendesův centr z levého kraje už byl mizerný. Balon přeletěl branku hostujícího celku. Rozehrávat může Diego López.
73'
Mendes měl na levém kraji spoustu prostoru, ale k průniku do vápna se neodvážil. Jeho centr byl sražen na rohový kop a Almería může pokračovat v útoku.
72'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Bébé.
71'
Dalším potrestaným hráčem je Adrián Embarba, který u postranní lajny sestřelil loktem Comesaňu.
70'
Další útočné snažení hostujícího celku ukončuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Falcao byl v době přihrávky za posledním obráncem.
69'
Perfektní obranný zákrok předvedl ve vápně Rodrigo Ely. Už už zabíhal za Elyho Falcao, ale nakonec se do zakončení nedostal.
68'
Až příliš dlouhý byl pas Palazóna přes celou šířku trávníku. Hosté se už u balonu nedokázali udržet.
67'
Samuel Costa se neuvádí na trávníku v nejlepším světle. Po skluzu trefil Treja a je potrestán žlutou kartou.
66'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Alejandro Pozo.
66'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Samuel Costa.
66'
Opět byl v akci Sergio Canello. Hostující útočník nyní hledal prudkou nahrávkou Falcaa, ale nebyl přesný.
65'
Nyní zkoušel zajisti Vallecanu penaltu Camello, ale jeho skok po lehkém kontaktu jednoznačně nestačil.
64'
Zdálo se, že Akieme zahrál ve vápně rukou, ale hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko a nechal hru pokračovat bez přerušení.
63'
Od Fernanda putoval balon po trávníku ke kopačkám Mendese. Domácí ale u míče nezůstali dlouho a musí se opět přesouvat do obrany.
61'
Nyní mohl jít do otevřenější obrany střídající Radamel Falcao. Velezkušený útočník ale ztroskotal na Babićovi ještě před vápnem.
60'
I po hodině hry vede Almería před vlastními fanoušky nad Vallecanem o tři zásahy. Po změně stran se sice hosté tlačí do útoku o něco více, ale na ohrožení branky to stále nestačí.
59'
Domácí jsou nebezpeční i ve druhém poločase. nepříjemný centr z pravé strany musel srazit na rohový kop Alejandro Catena.
58'
Adrián Embarba pohlednou kličkou obelstil Valentína, který poté domácího útočníka poslal tvrdě k zemi. Je z toho zasloužená žlutá karta.
57'
Diego López chtěl dlouhým nákopem najít spoluhráče na hrotu, ale míč propadl kolem stoperů až do rukavic domácího gólmana.
56'
Fernando neměl potíže sebral balon ze vzduchu při přetaženém centru od Falcaa. Hosté se nemohou dostat do slibné příležitosti ke snížení.
55'
Zničehonic přišla parádní průniková nahrávka na Embarbu. Z úhlu pálil třicetiletý křídelník pouze do boční sítě a Lópze zasahovat nemusel.
54'
Netrvalo to dlouho a Mendes už je znovu na trávníku. Tentokrát po souboji s Garcíou. Domácí po odpískaném faulu rychle rozehráli, ale u míče se dlouho nezdrželi.
53'
Nyní už se Houboulang Mendes vrací zpět na trávník a zdá se, že bude pokračovat ve zbytku zápasu.
52'
Zatímco byl Mendes za postranní lajnou se domácí dokázali ubránit akci soupeře. Na druhou stranu poté směřoval Touré, ale byl lehce zastaven.
51'
Na hrací plochu musí i lékaři domácího celku. Vypadá to, že Mendes je pořádně otřesen.
50'
Domácí Mendes má zdravotní potíže a hra musí být přerušena.
48'
Vallecano se usadilo s míčem pod kontrolou na útočné polovině. Mizerná Trejova střela však neměla šanci na úspěch.
47'
Do druhého poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Úvod druhé půle je však velmi opatrný.
46'
ze hřiště odchází Florian Lejeune, přichází Óscar Valentín.
46'
ze hřiště odchází Salvi, přichází Radamel Falcao.
46'
ze hřiště odchází Pathé Ciss, přichází Santi Comesaña.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Almería vede nad Vallecanem v polovině zápasu 3:0.

45+2'
45+2'
Rychlý kontr domácího celku musel zastavit za cenu žluté karty taktickým faulem Salvi.
45+1'
Po zpětné kličce s odhodlal ke střele Isi Palazón. Na přední tyči byl ale Fernando pozorný a míč vyrazil na rohový kop.
45'
Babić hrál v nouzi k Fernandovi. Následně přišel dlouhý nákop na útočnou polovinu domácího celku, kde sebral balon Florian Lejeune.
44'
Po pravé straně to dnes domácím vychází. Baptistao skvěle předběhl Garcíu, ale následný centr nasměroval jen do náruče hostujícího gólmana.
43'
Také hosté mohli zahrozit. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Senegalec Pathé Ciss, ale míč neusměrnil přesně mezi tři tyče.
42'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Almería v domácím prostředí jednoznační přehrává Vallecano.
40'
Almería právě vstřelila branku!
Almería měla k dispozici další rohový kop. Tentokrát ale domácí neudeřili rovnou po Embarbově centru. Po dohrané akci se prosadil pohotovým zakončením EL BILAL TOURÉ.
38'
Hned několik tvrdších soubojů ve středu trávníku hlavní rozhodčí přešel. Domácí tak mohli vhazovat z pravé strany, ale u balonu se příliš dlouho nezdrželi.
37'
Ani nyní Melerovi nevyšla kolmice za obranu. Stopeři Vallecana dokázali lehce odpravit balon za postranní lajnu.
36'
Až příliš prudká byla pobídka Embarby na Tourého. Hrotový útočník domácího celku sice udržel míč na hrací ploše ale pouze pro soupeře.
35'
Houbouland Mendes vhazoval zpoza postranní lajny k nohám De la Hoze. Domácí kapitán na nic nečekal a rychle přihrával Tourému, ale míč odskočil jen do rukavic Lópeze.
34'
Hráči jsou opět na svých místech a první poločas může pokračovat.
32'
Hlavní rozhodčí dává hráčům čas na krátké občerstvení.
31'
Vallecano se nemůže dostat do souvislejšího tlaku, aby si vynutilo nebezpečnější situaci na útočné polovině trávníku.
30'
I po půlhodině hry vede domácí celek nad Vallecanem o dva góly. V posledních minutách jsou navíc fotbalisté Almeríe častěji u balonu.
28'
Touré prolétl podél pravé postranní lajny až do hostujícího vápna. Tam našel na hranici šestnáctky Melera, který chtěl ještě celou akci vyšperkovat na Embarbu, ale poslal míč jen do zámezí.
27'
Tvrdou ránu nyní inkasoval domácí Léo Baptistao. García za nepříjemnou dohrávku soupeře žlutou kartu neviděl, ale nyní si už bude muset na podobné zákroky dávat pozor.
26'
Léo Baptistao nepříjemně napadal Salviho. Už už to vypadalo, že získá míč v nebezpečném prostoru, ale nakonec si pomohl lehkým faulem.
25'
Hosté opět výrazně zariskovali v rozehrávku a téměř se jim to znovu nevyplatilo. Embarba byl velmi blízko zisku míče před samotným Lópezem.
24'
Pohledná souhra domácího celku na pravé straně. Baptistao s De la Hozem vykombinovali tři soupeře a poté druhý jmenovaný naservíroval centr na hlavu Tourého. Hlavička pod tlakem bránícího soupeře nebyla přesná.
23'
Právě Adrián Embarba dokázal odcentrovat od rohového praporku až ke vzdálenější tyči. Ani Touré ale už míč na hrací ploše udržet nedokázal.
21'
Dlouhý pas Babiće na Tourého byl zblokován za postranní lajnu. Domácí rychle vhodili míč zpět do hry a tak tak, že se nedostali do další gólovky. Z hranice vápna nezakončil rychlou akci Embarba.
20'
Po dvaceti minutách zápasu vede domácí Almería nad Vallecanem o dva góly. Hosté se sice snaží útočit především po levém kraji, ale k nebezpečnější situaci se ještě nedostali.
19'
Vallecano je jasně zaskočeno vývojem zápasu. Hostující celek byl totiž pasován do role lehkého favorita.
17'
Almería využívá rohový kop a odskakuje do vedení 2:0. Hostující obrana nechala trestuhodně volného SRDJANA BABIČE, který se lehce uvolnil k hlavičce a s tečí bránícího Cateny překonal Lópeze. Ten si ještě na míč sáhl, ale už ho neudržel před brankovou čárou.
16'
Iván Balliu zpracoval míč těsně u postranní lajny, poté chtěl rozběhnout nadějným pasem Treja, který byl ale lehce ubráněn stoperskou dvojicí.
15'
Po úvodním gólu se hra uklidnila. Domácí se snaží držet balon dále od své branky. V tvrdém souboji nyní proti Salvimu uspěl Mendes.
14'
Z dobrých pětatřiceti metrů se odhodlal ke střele z volného přímého kopu Adrián Embarba. Balon však zaplachtil jen nad hostující branku.
13'
Domácím se daří uklidnit hru ve středu pole. Melero zkoušel ještě najít rozběhnutého Akiemeho na levém kraji, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá.
12'
Rayo se ještě udrželo s míčem pod kontrolou na útočné polovině. Po dalším zásahu dokonce hosté rozehrávali rohový kop, který skončil pohotovým zákrokem Fernanda po hlavičce Palazóna.
10'
Vallecano se snaží o okamžitou odpověď. Po faulu Mendese rozehrávali hosté volný přímý kop z nadějné pozice, ale obrana domácího celku obstála.
9'
Almería jde do vedení po obrovské hrubce v rozehrávce Vallecana! Diego López doslova namazal přihrávku přesně Embarbovi, toho poté dokázal ještě v pokutovém území ubránit, ale míč do opuštěné sítě dopravil zcela bez komplikací LUCAS ROBERTONE.
8'
Domácí poprvé zahrozili. Cisse obral o míč Melero, následně se prohnal kolem dvou protihráčů Léo Baptistao, ale jeho prudký pokus se mezi tři tyče nevešel.
7'
Zlobí se domácí hráči i fanoušci. Hlavní rozhodčí nyní odpískal útočný faul Baptistaovi a Almería se tak nemohla hnát do nadějného kontru.
6'
Už už to vypadalo, že by Melero mohl obrat o balon Cisse. Hostující záložník ale skluzem ještě zasáhl míč a dokázal ho přiťuknout Palazónovi.
5'
Opět byl v rychlém náběhu podél postranní lajny jednatřicetiletý Salvi. Balon mu ale od trávníku odskočil mimo hrací plochu a vhazovat budou moci domácí.
4'
Vallecano se opět udrželo u balonu. Nyní po kolmici Lópeze se pískal ofsajd, když si své postavení na obranné linii nepohlídal Isi Palazón.
3'
Nadějná souhra Vallecana hned v úvodu zápasu. Na levém kraji měl více prostoru Salvi, povedeným centrem našel ve vápně Treja, který ale z voleje zakončoval jen mimo branku.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Ciss neměl příliš prostoru pro přihrávku kupředu a tak zvolil spolupráci se stopery.
1'
Hlavní rozhodčí již se svými asistenty přivádí na hrací plochu základní jedenáctky. Zápas osmého kola nejvyšší španělské soutěže může za několik okamžiků začít.

UD Almería: Fernando – Mendes, Ely, Babić, Akieme – de la Hoz (C), Robertone – Baptistão, Melero, Embarba – Touré.
Náhradníci: F. Pacheco – Sousa, Puigmal, Kaiky, Eguaras, A. Pozo, Šviderský, Guedes, Portillo, S. Costa, Lázaro, Ramazani.

Rayo Vallecano: López – Balliu, Lejeune, Catena, García – Palazón, López, Ciss, Salvi – Trejo (C), Camello.
Náhradníci: Dimitrievski – Saveljich, Mumin, Valentín, J. Pozo, M. Hernández, Nteka, Bébé, Chavarria, Comesaña, Ma. Suárez, Falcao.

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena.
Posledních pět vzájemných zápasů

02.04.2021 Almería – Vallecano 0:1
08.11.2020 Vallecano – Almería 0:1
13.07.2020 Almería – Vallecano 3:2
21.09.2019 Vallecano – Almería 1:1
10.03.2018 Almería – Vallecano 0:1
Almería strávila loňskou sezonu v druhé nejvyšší španělské soutěži. V La Lize 2 dokonce i přes dvě remízy v posledních dvou kolech zůstalo na první pozici a zajistila si přímý postup mezi španělskou elitu.

Letos se ale bude muset pořádně ohánět, aby si udržela přítomnost v nejvyšší soutěži. V prvních sedmi kolech vyhrála Almería pouze jednou a to když v domácím prostředí zaskočila trápící se Sevillu. Od té doby ale nevstřelila Almería ve čtyřech zápasech ani gól a nehrála ani jediný bod. Před týdnem navíc vyfasovala Almería debakl 0:4 na trávníku nebezpečného Bilbaa.
Vallecano i přes zpackaný závěr loňského ročníku obsadila v La Lize konečné dvanácté místo, v posledních pěti kolech však vyválčilo pouze dva body a obralo se tak o výrazně lepší umístění.

Na úvod nové sezony uhrálo Vallecano cennou remízu 0:0 na trávníku vysoce favorizované Barcelony. Poté přišla dokonce výhra 2:0 s Espanyolem. Střídavé úspěchy a pády v podání Vallecana pokračovaly na konci srpna. Před týdnem poté Vallecano uhájilo domácí výhodu v páté minutě nastavení, Elche setnul na poslední chvíli Unai Lopez.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již osmým kolem a my se společně zaměříme na utkání Almeríe, která na domácím trávníku přivítá Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.