La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Villarreal - 4. března 2023   16:15

0:2
(0:0)
Villarreal
76' G. Moreno  (Chukwueze) • 88' Morales  (Chukwueze)
Almeria
F. Martínez (46. Mariño) – Brandáriz, Ely, Babić, Akieme (46. Centelles) – Baptistão, Robertone, de la Hoz (C) (79. Lázaro), Embarba (46. S. Costa) – L. Suárez (70. Ramazani), Touré.
Eguaras, Kaiky, Mendes, Portillo, A. Pozo, Puigmal, Sousa.
Fuertes – Moreno, Rodríguez
Power Horse Stadium (Almería)
13 311 diváků
Villarreal
Reina – Foyth, Albiol (C), P. Torres, A. Moreno I (79. Pedraza) – Terrats (69. Capoue), Parejo, Baena (89. Lo Celso) – Chukwueze (89. Mojica), Morales, Pino (69. G. Moreno).
I. Álvarez, Jörgensen – Cuenca, Jackson, Femenía, Mándí, Pascual.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 11:10.
Almería nezopakovala týden starou výhru nad Barcelonou. Na Villarreal aplikovala podobný defenzivní styl, jenomže čtvrthodinu před koncem o dostačující bezbrankové skóre přišla gólem střídajícího Gerarda Morena. V 88. minutě zvýšil Morales na konečných 2:0 a zajistil osmifinalistovi Evropské konferenční ligy posun na šesté místo. Almería naopak klesla za Getafe na 17. příčku a v rámci tohoto kola ještě může spadnout do sestupového pásma.
90+4'
90+4'
Poslední akce málem skončila kuriózním vlastencem Rodriga Elyho, jenž ve skluzu odklonil střílenou přihrávku Pedrazy do tyče!
90+2'
Luis Javier Suárez ze střídačky komentoval faul Lo Celsa tak vehementně, že Fuertes udělil žluté karty oběma.
90+1'
Villarreal kontroluje balon na své polovině a ukusuje celé desítky sekund. I domácí aktivita už hodně ochabla.
89'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Álex Baena, přichází Giovani Lo Celso.
89'
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Johan Mojica.
88'
Villarreal právě vstřelil branku!
Centelles prohrál souboj na půlící čáře. Chukwueze přešel do centrovací pozice a JOSÉ LUIS MORALES křížnou střelou z voleje zajistil hostům klid pro závěrečné minuty zápasu!
87'
Villarreal si váží míče natolik, že se po útočném autu dobrovolně vrátil až k Reinovi. Mezitím čekají na šanci další dva připravení náhradníci.
86'
Pedraza profitoval z čerstvých sil. Urazil s balonem několik desítek metrů a sraženým centrem se podepsal pod zisk vhazování.
84'
Rychlý přechod Almeríe končil tečovanou střelou Lázara. Po rohovém kopu Ramazanimu ani trochu nevyšla odvážná rána z voleje.
83'
Oba týmy pokračují v deseti. V případě Srđana Babiće by bylo vážnější zranění větším problémem, Almería už nemůže střídat.
81'
Z obou laviček vystartovali členové realizačního týmu. Fuertes je přivolal kvůli nepěkné kolizi mezi Gerardem Morenem a Srđanem Babićem.
80'
Gerard Moreno strhl k zemi Robertoneho a s udiveným výrazem v obličeji spatřil v ruce rozhodčího Fuertese žlutou kartu.
79'
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Alfonso Pedraza.
79'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází César de la Hoz, přichází Lázaro.
78'
Alberto Moreno si poranil nohu, když se neohrabaně natahoval po balónu. Quique Setién ho bude muset stáhnout ze hry.
76'
Domácí obrana si přestala všímat GERARDA MORENA v očekávání Chukwuezeho centru z pravého křídla. Místo toho ale přišla přihrávka po zemi a střídající útočník povedeným obloučkem z prvního doteku vystřelil Villarrealu vedoucí branku.
76'
Parejo nebyl o moc úspěšnější. Hosté se vraceli na hrot dlouhým nákopem, nicméně Morales byl důkladně uhlídán.
75'
Baena kroutil balon k malému vápnu. Mariño jej rukavicí tečoval a standardka se bude opakovat z protější strany.
74'
Brandáriz si nebyl jist situací kolem sebe a neadresný Caoupeho centru pro jistotu odhlavičkoval na osmý hostující roh.
72'
Parejo kopal standardku k Morenovi. Ten hlavou míč jen lehce lízl a posunul ho na Albiola, který byl v daný moment v postavení mimo hru.
71'
Samuel Costa vylekal hosty nečekaně rychlým průnikem. Překvapený zůstal i sám útočící hráč, v koncovce zazmatkoval a čtyřicetiletý Reina chytat nemusel.
70'
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Largie Ramazani.
70'
Pinův odchod se dá považovat za překvapivý. Jako jeden z mála hráčů pravidelně rozbíjel domácí obranu svou kreativitou.
69'
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází Étienne Capoue.
69'
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Gerard Moreno.
69'
Pepe Reina vyboxoval mimo pokutové území. Před vhazováním dojde na avizované střídání hostujícího týmu.
68'
Robertone zahnal Suáreze až do rohu, kde opět odvedl vynikající práci bezchybný Foyth. Na programu je rohový kop.
67'
Jako památku na podražení Suáreze si Raúl Albiol odnesl žlutou kartu.
66'
Morales nepodpořil uvolnění na levém křídle o kvalitní centr. Balon vypadl ze hřiště a vracet se bude odkopem od branky.
65'
Standardku domácího týmu znehodnotil útočný faul na Juana Foytha. Současně už vidíme první pohyb na střídačce Villarrealu.
64'
Touré a Suárez vyjeli do protiútoku. Žlutí se s nejlepším střelcem Almeríe bravurně vrátili, konkrétně šlo o Daniho Pareja.
63'
Pau Torres vyrazil na útočný výlet. Centr zleva skončil v ochranné síti kvůli teči Brandárize. Z následného rohu nebylo zhola nic.
62'
Parejo vypustil za obranu Moralese. Brandáriz jej nestíhal, ale Mariño v brance Almeríe opět ukázal, že se na něj trenér Rubi může spolehnout. Moralesova dorážka z rohu malého boxu už ho zajímat nemusela.
61'
Držení míče: 24 % – 76 %.
60'
De la Hoz na okraji vápna vypíchl míč Moralesovi. Luis Javier Suárez o kus dál povalil Terratse a Villarreal může zůstat nastěhovaný u Mariña.
59'
Další ztráta Chukwuezeho. Domácí hráči moc dobře věděli, jaký pohyb bude po přihrávce Terratse následovat.
58'
Samuel Chukwueze trochu doplácí na to, že jde o „jednonohého“ fotbalistu. Opět si musel přehazovat míč na levačku a technickou střelou o velký kus minul vzdálenější tyč.
57'
Robertone si odskočil od hostující obrany. Costa mu pozdě přihrál do ofsajdu a ještě k tomu dost nepřesně.
56'
Stejně jako Brandáriz dopadl hostující pravý bek Juan Foyth, jenž po ztrátě Chukwuezeho tvrdě zabrousil do Luise Javiera Suáreze.
55'
Juan Brandáriz neuhlídal svůj pravý loket. Dost nešetrně se ohnal po hlavě Pina a ještě může být rád za udělenou žlutou kartu.
54'
Dnešní utkání sleduje 13 311 diváků.
53'
Hosté si trochu alibisticky přihrávali na polovině hřiště. Míč tam ztratili a teď budou čelit autovému vhazování Centellese.
52'
Baena na ose vymyslel krásnou průnikovou přihrávku. Pino nebyl v ofsajdu a běžel na Mariña, který ozdobil svůj první start za Almeríi důležitým zákrokem na přední tyči.
51'
Pepe Reina si dovolil vykročit z pokutového území. S míčem na noze urazil dalších patnáct metrů a přesto se ho Suárez s Tourém ani náznakem nepokusili napadat.
49'
Chukwueze obešel Centellese, kterého o kus dál zajistil další náhradník Costa. Následuje pouze aut Villarrealu.
48'
Spolupráci mezi Tourém a zakončujícím Suárezem překazil velezkušený stoper Raúl Albiol. Střelu jihoamerického protihráče pravou nohou zablokoval.
47'
Nepřipravený centr Chukwuezeho přistál u Baptistãa. Ten se ještě dostal pod tlak, ovšem o míč se vedle vápna připravit nenechal.
46'
Rubi se rozhodl rovnou pro tři střídání. Minimálně v případě zraněného brankáře Martíneze bylo vynucené. Mezi tyče se staví Diego Mariño. Za Embarbu s Akiemem dále přichází Costa a Centelles.
46'
Almería celou první půli aplikovala styl hry, který se dá popsat slovem „beton“. Villarreal se prosazoval jen velmi složitě a kromě střely Terratse ze sedmé minuty brankáře Martíneze víceméně nezaměstnal. Mimo ofsajdové šance Martíneze jde vypíchnout snad jenom nepřesná hlavička Foytha.
45+3'
45+3'
Morales byl obklíčen ze všech stran. Pomohl si s Baenou, jenže tomu Brandáriz skočil pod nohy tak šikovně, že je nařízen odkop od branky.
45+2'
Chukwueze zahnal Pina až k zadní čáře. Finální přihrávku z nouze před Moralesem pokryl spolehlivě fungující stoper Rodrigo Ely.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
Domácí se připravili o náznak šance nechytatelnou přihrávkou směrem na Luise Javiera Suáreze.
44'
Juan Brandáriz odcizil míč Morenovi docela odvážným skluzem u postranní čáry. Odměnou mu je autové vhazování.
43'
Pino stál nad míčem vedle malého boxu. Přes Brandárize do něj poslal prudkou přihrávku, ale zbylí zadáci Almeríe žádné drama nedovolili.
42'
El Bilal Touré se za celý poločas skoro nepotkal s balonem. Teď to chtěl změnit, jenže Torres ho vytlačil mimo hřiště.
41'
Ani z levé strany toho hostující fotbalisté moc nevymysleli. Po krátké rozehrávce Martíneze se aspoň snaží o presink.
40'
Terrats kopal roh na zadní tyč. Pino v těžké pozici balon nesklepnul, ale bere zavděk další standardní situací.
39'
Moc dlouho si červenobílí balónu neužili. Luis Javier Suárez ho u levé postranní čáry musel odevzdat kvůli faulu na Foytha.
38'
Díky faulu Baeny na Robertoneho se domácí konečně mohou podívat na útočnou polovinu.
37'
Nikdo neběhá, míč cirkuluje mezi hostujícími kopačkami. Diváci dávají najevo nespokojenost stále výraznějším pískotem.
36'
Po centru Pareja vyplavali za obranou Torres a Pino. Ani jeden z nich na míč o půlmetr nedosáhl, přičemž Pinovi byl domávnut ofsajd.
35'
Za minutu dvanáct se domácím povedlo ucpat prostory v pokutovém území. Masivní územní převaha Villarrealu pokračuje rohovým kopem.
34'
Moreno zleva nahrál do šestnáctky. Chukwueze si na pětníku přehazoval míč z jedné nohy na druhou, ale na střelu si ve finále netroufl.
32'
Álex Baena využil volné pravé strany. Chukwueze místo přímého ohrožení branky ještě jednou nastřeloval balon do malého vápna, jenomže na to nebyli ostatní hráči ve žlutém připraveni.
31'
Fernando Martínez si nechal obvázat pravé stehno a je připraven pokračovat.
30'
Držení míče: 26 % – 74 %.
29'
Domácí gólman při nezbytném zákroku utrpěl svalové zranění. Během důkladného ošetřování se pro jistotu rozehřívá Mariño.
28'
Zadní řada Almeríe bravurně vystoupila a vystavila do ofsajdu Moralese. Ten po kolmici Pina navíc ztroskotal na Martínezovi.
27'
Rozhodčí neviděli problém v hraničním zákroku na Pina, jenž nedostal ani centimetr prostoru k přebrání autového vhazování.
26'
Chodící fotbal zrychlil Pino. Baenovi se ale nepovedlo zpracování a moment překvapení byl fuč.
25'
Zase jsme u toho, že Villarreal přes minutu kombinuje z nohy na nohu a jen velmi nepatrně se přitom přibližuje do palebné destinace.
23'
José Luis Morales si nepohlídal hranu ofsajdu. Po sražené přihrávce do předbrankového prostoru kvůli tomu letěl nahoru praporek pomezního.
22'
Almería zůstává hodně zalezlá. Obraz hry dost připomíná její souboj s Barcelonou, který zázrakem skončil výhrou outsidera.
21'
Na výtečný centr Torrese si z druhé vlny nabíhal Foyth. Byl důraznější než Embarba, ale hlavou pouze otřel míč o vnější boční síť.
20'
Akiememu se vůbec nepovedl centr z prvního doteku. Rodící se přechodovou fázi hostů přibrzdil taktický faul Brandárize.
19'
Terrats originálně prodlužoval Morenovu přihrávku hlouběji do pokutového území. Před Chukwuezem lapil balon brankář Martínez.
18'
Žlutá ponorka má více než sedmdesátiprocentní držení míče. Z toho jsou dobré tři čtvrtiny u půlící čáry.
17'
Baptistão se stal obětí drobného faulu ve středovém kruhu. Sudí Fuertes přisoudil balon Almeríi.
16'
Albiolova nedbalost dostala hostující beky pod tlak. Vysvobozením byl útočný faul Luise Javiera Suáreze na Foytha.
15'
Almería je v jedenácti lidech pod balonem. Ani náznakem se nesnaží napadat a hosté si proto vyměňují nespočet přihrávek ve středním pásmu.
14'
Narážečka mezi Baptistãem a Robertonem dopadla ztrátou míče. O pár sekund později de la Hoz zatáhl Baenu a řekl si o žlutou kartu.
12'
Juan Foyth získal další plusové body. U lajny opět zneprůchodnil cestu houževnatému křídelníkovi Embarbovi.
11'
Moreno a Morales sehráli něco podobného, co před chvílí předvedl Pino a Terrats. V tomto případě Martínezův zákrok nebyl zapotřebí, Morales totiž přestřelil.
10'
Baena roztáhl hru doprava. Chukwueze si tentokráte na nic netroufl a vrátil míč o několik metrů zpět.
9'
Embarba nebyl schopný projít podél postranní čáry. Žlutá ponorka je zpátky u míče a nikam se bezhlavě nežene.
7'
Pino využil nedůsledného bránění a z pravého okraje pokutového území přihrál pod sebe Terratsovi. Martínez měl co dělat, aby střelu z prvního doteku udržel před brankovou čarou.
6'
Foyth ubránil Embarbu. Tři útočící hráči Almeríe se před Reinou vytouženého centru nedočkali.
5'
Albiol bránil Baptistãa ze špatné strany a dal mu šanci vystřelit z centru Embarby. Čtyřicátníkovi Reinovi proletěl míč vedle levé tyče.
4'
Dobrých patnáct hráčů se sešlo v malém boxu před rohovým kopem Villarrealu. Nepřekvapivě se tam nikdo neprotlačil k hlavičce na bránu Fernanda Martíneze.
3'
Chukwueze motal hlavy svým dvěma oponentům. Finální přihrávka mu ale nevyšla, z domácí perspektivy vyřešil situaci Babić.
2'
Zahajovací výkop obstarali domácí, kteří přetáhli přes hlavy červenobílé dresy. Villarreal je ve své typické žluté barvě.
1'

UD Almería: F. Martínez – Brandáriz, Ely, Babić, Akieme – Baptistão, Robertone, de la Hoz, Embarba – L. Suárez, Touré.
Náhradníci: Mariño – Centelles, S. Costa, Eguaras, Kaiky, Lázaro, Mendes, Portillo, A. Pozo, Puigmal, Ramazani, Sousa.
Trenér: Rubi

Villarreal CF: Reina – Foyth, Albiol, P. Torres, A. Moreno I – Terrats, Parejo, Baena – Chukwueze, Morales, Pino.
Náhradníci: I. Álvarez, Jörgensen – Capoue, Cuenca, Jackson, Femenía, Lo Celso, Mándí, Mojica, G. Moreno, Pascual, Pedraza.
Trenér: Quique Setién

Rozhodčí: Fuertes – Moreno, Rodríguez.
1. vzájemný zápas

Oba soupeři se poprvé potkali v jedenáctém kole. Hrálo se ve Valencii a necelých čtrnáct tisíc diváků vidělo velkou divočinu. Za stavu 1:1 Villareal přišel o dva vyloučené hráče, ale díky Jacksonově gólu v 94. minutě přesto urval tři body za výsledek 2:1.
Villarreal CF

Žlutá ponorka minulý týden udolala 2:1 zachraňující se Getafe a ukončila černou sérii čtyř porážek, které jí hodně uškodily v závodě o pohárové příčky. Před čtyřiadvacátým kolem je Villareal na sedmém místě a chybí mu jeden bod na šesté Vallecano. Hned v závěsu navíc jsou týmy Osasuny, Bilbaa, Mallorcy a Girony. Největší podíl z šestadvaceti ligových gólů má s pěti zásahy a dvěma asistencemi útočník Gerard Moreno.
UD Almería

Domácí tým se v minulém kole postaral o prvotřídní senzaci, když gólem Tourého připravil suverénně vedoucí Barceloně teprve druhou porážku v sezoně. Nečekané tři body se Almeríi náramně hodily do napínavého boje o záchranu. Posunula se na patnácté místo, přičemž má dva body k dobru na osmnáctou Valencii. Nejproduktivnějším členem týmu je už zmíněný útočník El Bilal Touré, který přidal k šesti trefám i dvě asistence.
Všem fotbalovým příznivcům přejeme příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiadvacátého kola španělské LaLigy. Od šestnácti hodin a patnácti minut se proti sobě postaví Almería a Villareal!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.