La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Almeria - 5. listopadu 2022   21:00

Barcelona
48' Dembélé  • 62' de Jong (Fati)
2:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – Balde, Piqué (84. Christensen), Alonso, Alba – de Jong, Busquets (67. Gavi), Pedri – Dembélé (67. Raphinha), Lewandowski, F. Torres (60. Fati).
I. Peña, Tenas – Bellerín, Eric García, Casadó, Riad, Torre.
González – Rodríguez, Bárcena
Spotify Camp Nou (Barcelona)
Almeria
Fernando – Akieme, Brandáriz, Ely, Kaiky (46. Babić), Mendes – S. Costa, Melero, Robertone (78. Portillo) – Ramazani, Baptistão (46. Sousa).
Fuoli – Eguaras, de la Hoz, C. Sánchez, Lázaro, A. Pozo, Puigmal, Centelles.

Máme za sebou konec zápasu, který skončil výhrou 2:0 pro Barcelonu. Domácí tým byl lepší ve všech směrech, ale dneska byl tento zápas speciální pro Gerarda Piquého, který odehrál svůj poslední zápas. Dneska byl zápas hlavně o něm a myslím, že nemůže být více spokojený, než tím, že vyhrál svůj poslední zápas. Je dost možné, že jeho další kroky budou nadále pokračovat ve fotbalové sféře, ale zatím je pouze ve hvězdách kde. To je z mé strany vše a doufám, že se uvidíme u dalších textových přenosů. Dobrou noc.
90+5'
90+4'
Do vápna se dostal Lewandowski, který se už snažil dostat do malého vápna, jenže dříve zareagoval postranní rozhodčí a označil akci za ofsajd.
90+3'
Almería se ještě snažila dostat za obranu. Akiemeho přihrávka na Sousu byla ale moc dlouhá.
90+2'
Blaugranas nejspíše míč budou držet do konce utkání a už se do ničeho moc hrnout nebudou.
90+1'
Jordi Alba s kapitánskou páskou se dostal za obranu, jenže byl vyslán do ofsajdového postavení.
89'
Lewandowski chtěl ještě vstřelit gól, ale zahrál šlapákem na Costu a tato akce byla tím pádem zastavena.
88'
Útok Almeríe, konkrétně Sousy zastavil ofsajd do kterého jej vyslal Ramazani.
87'
Na hráčích Barcelony jde vidět, že už mají zápas pod kontrolou a do akcí se dostává i hostující celek. Portillo poslal míč Akiememu, který ale nedokázal poslat míč do vápna.
86'
Ve hře se ale pokračuje a zdá se, že Barcelona dovede tuto rozlučku pro Piquého do šťastného konce.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Gerard Piqué, přichází Andreas Christensen.
83'
Gerard Piqué si sundává kapitánskou pásku a dává objetí s mnoha hráči Barcelony i s rozhodčím. Nic to nemění na tím, že tato legenda bude navždy zapsaná do historie Barcelony.
81'
Barcelona se snaží dostat hlouběji do pole ale ani jednomu z hráčů se to nedaří a balón od Fatiho zachytil Chumi.
80'
Hosté se snaží alespoň držet balónu. Pokus o nákop Mendese nevyšel podle jeho představ a u míče jsou opět Blaugranas.
79'
Portillo hned jak přišel na hřiště tak obral De Jonga a snažil se dostat do útoku. Jenže jej zastavil Alonso.
78'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Francisco Portillo.
77'
Raphinha dostal míč, který poslal na volného Fatiho ve vápně. Jenže byl obehrán a k míči se dostali opět hosté z Almeríe.
75'
Pro Piquého tikají poslední minuty jeho fotbalové kariéry. K této legendě se dostal míč, který poslal na Lewandowského, ale jeho střela skončila v zámezí.
74'
Fati opět překonal po přihrávce Gaviho brankáře Fernanda, jenže opět stál v ofsajdu.
73'
Barcelona stále nepolevuje v útoku a se stále mnohem aktivnější než hostující celek.
72'
Almería se sice dostala až na hranici vápna, jenže akce byla zastavena, když Sousa fauloval Alonsa.
71'
De Jong fauloval jednoho z hostujících hráčů a do útoku se dostanou po dlouhé době hosté.
70'
Fati se dostal sám před brankáře Fernanda, kterého i překonal. Jenže postranní rozhodčí posoudil akci za ofsajdovou.
69'
Hosté jsou trošku omámeni a domácí se lehčeji dostávají do útoku.
68'
Ely je již v pořádku a pokračuje ve hře. Mezitím se k míči dostal opět domácí celek.
67'
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Raphinha,
ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Gavi.
66'
Na hřišti nám leží hostující obránce Ely a moc se mu zvedat z trávníku nechce.
65'
Barcelonští byli opět kousek od branky. Prvně střílel De Jong, který netrefil balón ideálně. Následně se k hlavičce dostal Lewandowski, který pouze přestřelil.
63'
Barcelona, i přes to ukazuje svoji kvalitu, ale Fatimu ani Pedrimu se nepodařilo dostat do útoku.
62'
Tým Barcelona právě vstřelil branku!
Pedri poslal centr do vápna, kde se ocitl sám Fati, který ale trefil pouze brankáře. Jenže míč se dostal k FRANKIEMU DE JONGOVI, který tak pouze dorážel do prázdné branky.
61'
Po hodině hry jsou u míče jak jinak než domácí. Čekají na nějakou akci u půlkruhu.
60'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Ansu Fati.
59'
Po faulu na Busquetse, domácí rozehráli přímý kop na hranici vápna, který ale byl ale kopnut až do zázemí.
58'
Blaugranas jsou u balónu jako doma. Ale De Jongovi se nepodařilo poslat nákop před brankáře.
57'
Dembelé byl pouze malý kousek od vyrovnání! Zbavil se dvou obránců, ale i brankáře, jenže nevystřelil a balón mu ukradl jeden z obránců.
55'
Barcelona se stále snaží dostat Almeríu pod tlak, ale hosté se jen tak nedají a budou chtít skóre korigovat.
54'
Lewandowski se snažil projít obranou, ale zastavila jej dvojice Babić-Costa, kteří jej nepustili před brankáře Fernanda.
53'
Barcelona momentálně pouze kombinuje a bude si hlídat vedení, které by bylo pro Piquého velice pozitivní ukončení kariéry.
52'
K Torresovi se dostal velice hezká přihrávka od De Jonga, ale balón skončil pouze v autu.
51'
Almería se snaží dostat k balónu, ale domácí favorit si stále balón hýčká na svých kopačkách.
50'
Barcelona v tlaku nepolevuje a snaží se dát další gól. Teď se do vápna dostal Lewandowski, který avšak neprostřelil obranu.
48'
Pedri poslal daleký pass až na hranici vápna na levé straně, kde se k míči dostal OUSMANE DEMBÉLÉ, který prokličkoval mezi obránci a prostřelil brankáře.
47'
Barcelona se hned od začátku vrhla do útoku. Lewandowskiho střela byla zblokována. Roh, který se rozehrál hned na to Piqué nezvládl nátlak situace.
46'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Dyego Sousa,
ze hřiště odchází Kaiky, přichází Srdjan Babić.
46'
Máme za sebou první poločas, který je v režii domácích Blaugranas, kteří hrají svůj poslední zápas s Gerardem Piquém. Už v šesté minutě mohl Lewandowski poslat domácí tým do vedení, jenže jeho penalta skončila pouze na levé tyči. Jinak jsme mohli vidět mnoho šancí Barcelony, ale i hosté se dostali do akce díky Ramazanimu, který trefil pouze ter Stegena. Určitě nás čeká zajímavý zbytek zápasu a uvidíme zda se Piqué rozloučí výhrou nebo jestli Almería překvapí. Zůstaňte s námi po zbytek zápasu.
45'
45+1'
Do akce se dostala i Almeria, kterou ale Baptistao ani Ramazani nevyužili.
45+1'
Domácí i v nastavení chtějí přinést vedení na svoji stranu. Dembelé prvně se snažil centrovat na Pedriho ve vápně a druhou akci měl na starost zase Pedri, který hlavičkoval do Fernanda.
44'
Další akce od Torrese, který se dostal opět z levé strany až před brankáře. Jenže i teď si na něj Fernando počkal a balón chytil do svých rukavic.
42'
Dembelé se snažil rychle obrat Kaikyho o balón, jenže jej nechtěně trefil a odnáší si žlutou kartu.
41'
Do akce se dostal i Torres, který hlavičkoval, ale branku o nějaký metr netrefil.
40'
Dembelé byl kousek od prvního gólu utkání. Torres jej poslal skvělou přihrávku na kterou byl ale moc krátký a míč poslal pouze do brankáře i když měl volnou bránu.
39'
Barcelonští se moc k další akci nemají. Stále si kombinují kolem půlící čáry. Pedri sice poslal nákop až k Dembelému, ale i on byl na balón moc rychlý.
38'
Fernando si dal s další rozehrávkou záležet, ale byla zahrána moc daleko a míč se dostal pouze k Piquému.
37'
Nákop od Fernanda se dostal opět na nohy domácích, i když jej hned Ramazani odzbrojil.
35'
Barcelona opět pouze kombinuje a snaží se dostat před brankáře, jenže obránci jsou obětaví a daří se jim akce zadržovat.
34'
Torres se opět dostal do velice slibné situace na kterou mu nahrál Pedri. Jenže Torres neměl tak dlouhou nohu aby jej poslal do brány.
33'
Piqué poslal nákop na hranici malého vápna, kde si na něj počkal Torres. Jeho pokus o volej ale snadno chytil Fernando.
31'
Almería se stále snaží ohrožovat hráče Barcelony, jenže oni se svými rychlými kombinacemi dostávají snáž do akcí.
30'
Po půl hodině hry se dostal ke střele Torres, který překonal brankáře Fernanda, jenže na brankové čáře jej zastoupil Kaiky.
29'
Barcelona se opět dostává do útoku a kombinují na půlící čáře.
28'
Hostující Ramazani se dostal až k ter Stegenovi po nepříliš povedené rozehrávce de Jonga. Almería sice zahrála rohový kop, ale ten skončil v rukavicích německého gólmana.
27'
Po faulu De Jonga se k míči dostanou hosté, kteří stále spíše kombinují a přemýšlí jak se dostat za obranu a ohrozil brankáře ter Stegena.
26'
Dembelé poslal velice chytrý pass Pedrimu za obranu, jenže se snažil poslat míč Lewandowskemu, který čekal před prázdnou branku. Jenže na něj byl míč nepřesný a rychlý.
25'
Barcelona se zdá, že zařadila nový rychlostní stupeň. Torres se dostal až před brankáře Fernanda, který ale si před něj sedl a míč dostal pod svojí kontrolu.
24'
Almería se dostala do první akce, kdy Ramazani dostal míč za obranu, jenže balón byl na něj moc rychlý.
23'
De Jong fauloval Robertoneho a k míči se opět dostali hosté, kteří se snaží kombinovat na své polovině a vymyslet nějakou akci.
22'
O nákop do vápna se snažil Pedri. Ve vápně na něj čekal Piqué, ale Fernando byl u míče dřív.
21'
Po zblokované střele rozehrává další rohový kop Dembelé, který jej poslal do vápna. Nikoho ze svých spoluhráčů avšak nenašel.
19'
Blaugranas jsou stále u míče a vůbec jej nechtějí hostům darovat. Akieme sice se snažil De Jongovi míč vzít, ale ten si jej pohlídat.
18'
Pedri rozehrává přímý kop na krátko pro Albu, který míč pouze vyrazil, ale před ním čekal Ferran Torres, který ale míč poslal mezi fanoušky.
17'
Almería se sice dostala k míči, ale opět balón následně ztratila a pokračují opět domácí.
16'
Akieme srazil k zemi Pedriho, ale podle rozhodčího se o faul nejednalo.
15'
Nákop do vápna hlavičkoval Ely pouze do autu a Barcelona už rozehrála celkově čtvrtý rohový kop, který ale nevyšel podle jejich představ a míč se dostal k hráči Almérie.
14'
Domácí se stále drží na polovině soupeře a snaží se dostat do dalších akcí, kterým ale hostující obránci vzdorují.
13'
Rohový kop zahrával De Jong a ve vápně našel Busquetse, který ale hlavičkoval nad branku.
12'
Poprvé na útočnou polovinu se dostal i hostující tým, který ale poslal míč přes celé hřiště k brankáři svého týmu, který ale zbytečně poslal balón do zázemí a daroval roh Barceloně.
11'
Barcelona se stále dostává do útoků přes kombinace. Teď se dostal do vápna Lewandowski, který se nedostal přes vícečlennou obranu Almeríe.
10'
Do akce se teď dostal Dembelé, který se snažil dostat až před brankáře, kterého ale nijak nerozhodil.
8'
Barcelona stále pokračuje v tlaku, jenže Torres, který před pár momenty zařídil penaltu pro jeho tým si teď odnáší žlutou kartu za útok na brankáře Fernanda.
7'
Lewandowski trefil pouze levou tyč! Skóre tak zůstává stále vyrovnané.
6'
Nakonec se bude kopat penalta! K ní se postaví Lewandowski.
5'
Torres ale hlásí ruku jednoho z obránců. Hlavní rozhodčí jde zkotrolovat situaci ve vápnu k videorozhodčímu.
4'
Almeria se stále nedostala k balónu a Barcelona stále hrozí. Dembelé centroval do vápna na Torrése.
3'
De Jong rozehrál rohový kop, po neúspěšném pasu Piquého. Rohový kop jenže nevyšel tak jak by měl, ale u balónu jsou stále domácí.
2'
Výkop měli na starost domácí, kteří si kombinují a snaží se dostat hlouběji do útoku.
1'
Utkání nám začalo! Barcelona nastupuje ve svých typických domácích dresech a Almeira hraje ve svých hostujících červeno-bílých.
1'
Robert Lewandowski si ještě vyzvedl ocenění za nejlepšího hráče La Ligy za minulý měsíc.
Všichni hráči Barcelony mají na sobě dres se jménem Gerarda Piqueho i jeho trojkou.

FC Barcelona: ter Stegen – Balde, Piqué, Alonso, Alba – de Jong, Busquets, Pedri – Dembélé, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Bellerín, Fati, Christensen, Raphinha, Eric García, Casadó, Gavi, Riad, Torre.
Trenér: Xavi

UD Almería: Fernando – Akieme, Brandáriz, Ely, Kaiky, Mendes – S. Costa, Melero, Robertone – Ramazani, Baptistão.
Náhradníci: Fuoli – Eguaras, de la Hoz, Portillo, Sousa, C. Sánchez, Lázaro, A. Pozo, Puigmal, Centelles, Babić.
Trenér: Rubi

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena.
UD Almería

Almería byla před sezónou pasována do role výrazného adepta na sestup a se čtyřmi body po pěti kolech to s ní nevypadalo ideálně, Almería ale nečekaně dokázala vyhrát všechny tři poslední domácí, díky čemuž se vyšvihla na dvanáctou pozici. S domácí bilancí 4-0-2 je v tabulce domácích zápasů dokonce na šestém místě.

Mnohem horší to však je na trávnících soupeřů, kde Almería uhrála z posledních šesti zápasů jen bod v úvodním venkovním zápase v Elche, od té doby domů nepřivezla ani jeden bod z pěti vystoupení na hřištích soupeřů.

Hostující trenér Rubi může počítat s téměř kompletním kádrem, mimo hru by měli být pouze Juanjo Nieto a Ivan Martos. Nebylo by překvapením, pokud by Rubi postavil stejnou základní jedenáctku, která před týdnem přispěla k výhře 3:1 nad Vigem.
FC Barcelona

Barcelona už před týdnem přišla o možnost postoupit do vyřazovací fáze Ligy mistrů a z účasti nečekaně jen v Evropské lize bylo v katalánské metropoli pořádné rozčarování.

Dohrát základní skupinu Barcelona přijela do Plzně, kde porazila místní Viktorii bez mnoha opor 4:2.

Výrazně lepší je to v La Lize, kde Barcelona v úvodních dvanácti kolech desetkrát udržela čisté konto, branky inkasovala jen při výhře 4:1 ve Vigu a prohře 1:3 na Realu, další bodovou ztrátu pak utrpěla už jen v úvodním kole na svém stadiónu při remíze 0:0 s Vallecanem. Doma Barcelona v šesti zápasech stále ještě neinkasovala.

Při zápase v Plzni se zranil Franck Kessie, mimo hru jinak jsou Sergi Roberto, Ronald Araujo, Eric Garcia, naopak fit po menších zdravotních komplikacích by měli být Kounde, Christensen i Depay.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání souboje 13. kola španělské La Ligy, vysoce favorizovaná Barcelona přivítá nováčka z Almeríe.

Jedná se o první vzájemný souboj od roku 2015, kdy právě zde na Spotify Camp Nou Barcelona přejela svého soupeře 4:0. Poslední bodový úspěch Almeríe se datuje k březnu 2010, kdy v domácím prostředí vyválčila remízu 2:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.