La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Atlético - 23. dubna 2023   16:15

Barcelona
45' F. Torres (Raphinha)
1:0
(1:0)
Barcelona
ter Stegen – Koundé, Araújo, Alonso (61. E. García), Balde – de Jong (78. Kessié), Busquets (C), Gavi – Raphinha (90+2. Fati), Lewandowski, F. Torres (61. Pedri).
Tenas, I. Peña – Á. Alarcón, Alba, Torre, Yamal.
Sánchez – Cabañero, López
Spotify Camp Nou (Barcelona)
80 965 diváků
Atlético
Oblak (C) – Molina, J. Giménez, Savić, Hermoso (79. Reguilón) – Carrasco, de Paul, Witsel (59. Morata), Lemar (67. Saúl) – Griezmann, Correa (59. Barrios).
Gomis – M. Moreno, Doherty, Koke.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:16.
Šlágr kola končí vítězstvím Barcelony 1:0. Domácí tak udrželi jedenáctibodový náskok na druhý Real Madrid. Navíc se chytili po dvou ligových zápasech, v nichž uhráli jen bezgólové remízy. V prvním poločase bylo nebezpečnější Atlético. Griezmann dokonce hned v úvodu trefil břevno. V jeho závěru se však z první střely Katalánců mezi tyče prosadil Ferrán Torres, jehož gól byl také jediným v zápase. Po změně stran se přitom hrálo atraktivnější utkání. Příležitostí se urodilo na obou stranách dost, ale buď dobře zachytali brankáři, nebo byli střelci nepřesní. V samotném závěru se pak duel zvrhl v karetní mariáš.
90+5'
90+5'
Rozhodčí se krátce poradil s kolegy u videa a signalizuje, že to na penaltu nebylo. Následně utkání hvizdem uzavřel!
90+5'
Dobrý centr Nahuela Moliny z pravé strany. Obrana Barcelony ale odvrací. Hosté ještě reklamují ruku. Do hry půjde VAR!
90+4'
To je mariáš! Žlutou kartu za šlapák vyfasoval hostující Saúl.
90+3'
Po útočném faulu Lewandowského na de Paula budou Atleti rozehrávat jednu z posledních akcí zápasu.
90+2'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ansu Fati.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty. Žlutou kartu od něho dostal trenér Atlética Diego Simeone.
90'
Centr Griezmanna odvrátil na zadní tyči Koundé. Poté dostal žlutou kartu Gavi. Fauloval Saúla.
90'
Běží už poslední minuta základní hrací doby. Morata byl faulován Araújem. Standardka pro Los Colchoneros.
89'
Jan Oblak se snažil rychle odehrát míč dopředu. Svůj nákop však přepálila kopat se bude pro změnu od brány kolegy ter Stegena.
88'
Na centr z levé strany si seběhl Álvaro Morata. Dostal se k hlavičce na bližší tyči a zdálo se, že míč ještě sklepává na tyč vzdálenější. Tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
86'
Yannick Carrasco se uvolnil na levé straně pokutového území, ale jeho střela byla zablokována. Po míči se pak akrobaticky natahoval Álvaro Morata, který však kopl do hrudi Erica Garcíu. Po hvizdu rozhodčího zareagoval podrážděně a odměnou mu byla žlutá karta.
85'
Bude to ale dobré. Brazilský reprezentant může pokračovat.
84'
Další žlutá! Sergio Reguilón zajel do Raphinhi. Nebylo to asi úplně chtěné, zdálo se, že hostujícímu krajnímu bekovi podjela noha. Raphinha se drží za koleno a nevypadá to s ním úplně dobře.
83'
V posledních minutách se začalo hodně žlutit. Za zákrok na Baldeho byl potrestán Pablo Barrios.
81'
José Giménez nakopl v ostrém souboji kotník Pedriho. Žlutá karta pro stopera Atlética.
80'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Stefan Savić).
79'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Sergio Reguilón.
78'
ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Franck Kessié.
78'
Žlutou kartu dostal domácí křídelník Raphinha.
76'
Tohle Robert Lewandowski pokazil! Na pas Garcíi startoval z půlící čáry, takže by to nebyl ofsajd. Postupoval sám na Oblaka, který vyběhl až mimo šestnáctku a na druhé straně ještě nabíhal Raphinha. Pokud by Lewandowski nahrával, běžel by jeho spoluhráč na úplně prázdnou bránu. Lewa však zachrtil, zakončoval sám a to navíc hodně nepřesně.
75'
Griezmann tentokrát zasáhl šlapákem Erica Garcíu. Za to dostal žlutou kartu.
73'
Příležitost také na druhé straně! Álvaro Morata převzal míč na pravé straně šestnáctky. Přízemním centrem našel Antoina Griezmanna, který zakončoval patičkou. Míč usměrnil blízko ter Stegena, který tak dokázal zasáhnout!
72'
Obrovská šance Blaugranas na navýšení náskoku! Robert Lewandowski si zaběhl do šestnáctky z levé strany. Udělal to výborně. Míč nabízel na zadní tyč Raphinhovi. Ten už by měl před sebou prázdnou bránu, balón však trefil kolenem a Oblak stačil před brankovou čarou zakročit!
71'
Další roh Atlética. Centr Carrasca si stáhl ze vzduchu ter Stegen.
70'
Domácí se ubránili. Poté se dostávali do brejku. Míč za obranu dostával Robert Lewandowski, těsně před ním zasáhl vybíhající Oblak.
69'
Nahuel Molina střílel pouze do nohy bránícího Araúja. Bude se kopat roh Atlética.
68'
Gavi spadl v šestnáctce po souboji se Savićem. Penaltu si domácí fotbalisté nevymodlili. Rozhodčí ukazuje, že o tom diskutovat nehodlá.
67'
ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Saúl.
65'
Raphinovu přihrávku za obranu přečetl Oblak, který si pro míč vyběhl ze své brány. Před tím nezpracoval nabídku stejného hráče Pedri.
63'
Šance na druhé straně! Zpětnou přihrávku Carrasca si našel Rodrigo de Paul, který pálil zhruba z penalty vedle pravé tyče. Ter Stegen se jen ohlédl za míčem.
62'
Domácí mohli navýšit svůj náskok! Po rohu se míč dostal s přispěním několika odrazů ke Gavimu. Ten tak mohl střílet z pravé strany šestnáctky a jeho křížná rána těsně minula vzdálenější tyč!
61'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Pedri,
ze hřiště odchází Marcos Alonso, přichází Eric García.
60'
Jules Koundé centroval z pravé strany. Před Lewandowskim stačil dobře zakročit Stefan Savić.
59'
ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Álvaro Morata,
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Pablo Barrios.
58'
Lemar v šestnáctce předal míč Yannickovi Carrascovi. Ten to zkusil na bližší tyč, kterou minul.
57'
Sergio Busquets držel za dres Thomase Lemara. Ten mu to pak vrátil takovým způsobem, že domácímu kapitánovu ruply trenky a musí si je jít vyměnit. Žlutou kartu ale dostal jen Bosquets.
56'
Raphinha si navedl balón na pravačku a zkusil to z nějakých 20 metrů. Míč skončil metr vedle levé tyče.
54'
Yannick Carrasco chtěl zřejmě centrovat. Míč ale padal na bránu a ter Stegen ho musel konečky prstů přizvedávat. Rozhodčí se následně upískl, když hru přerušil, ještě před tím, než balón opustil hrací plochu. Hosté tak přišli o roh, místo toho přijde na řadu míč rozhodčího.
52'
José Giménez dohrál šlapákem Raphinhu. K údivu domácích to sudí neviděl a tak se nepíská.
51'
Baldeho centr z levé strany si našel na penaltě Robert Lewandowski, který však promáchl. Následně byl v ofsajdu Gavi.
50'
Yannick Carrasco vběhl s míčem až do šestnáctky a zkusil střelecké štěstí. zamířil ale poměrně vysoko nad.
48'
Barcelona si vytvořila dobrou příležitost. Zařídilo ji stejné duo, které bylo i u prvního gólu. Raphinha nahrával a Ferrán Torres pálil. Oblak byl na zemi včas a míč směřující k levé tyči vyrazil.
46'
Ani jeden z týmů nesáhl o přestávce ke střídání.
46'
Po prvním poločase odcházejí do šaten přeci jen spokojenější hráči Barcelony. Nebezpečnější přitom bylo Atlético. Hned v úvodní minutě skončila technická střela Griezmanna na břevně, později pak další nebezpečné zakončení stejného hráče vyrazil ter Stegen. V samotném závěru prvního dějství však Katalánci udeřili ze své první střely na bránu. Po zemi k tyči se trefil Ferrán Torres.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí skórují z první střely na bránu! Raphinha převzal míč na pravém křídle. Následně našel FERRÁNA TORRESE, který ho převzal na hranici šestnáctky a pravačkou zamířil po zemi k levé tyči, kam se Oblak natahoval marně.
43'
Domácí hrají spíše v rozestavení 3 – 4 – 3. Koundé se stahuje do stoperské trojice s Araújem a Alonsem.
42'
Držení míče – 64 % : 36 %
41'
Domácí u míče, opět to ale není v nějakém tempu, kterým by měli obranu Atlética překvapit.
40'
Mario Hermoso zastavil rukou Araújovu přihrávku. Pískáno proti obránci Atletů.
38'
Nákop Julese Koundého směřoval do země nikoho. Respektive do území, kde byl pouze brankář soupeře Jan Oblak.
37'
Nutno říci, že Barcelona zatím bránu soupeře příliš neohrozila. Naopak Antoine Griezmann mohl už dvakrát otevřít skóre. Jednou trefil břevno, podruhé ho vychytal ter Stegen.
35'
Šance Atlética! Ángel Correa v šestnáctce posunul míč na Antoina Griezmanna, který střílel po pravé ruce brankáře ter Stegena. Ten osvědčil výtečný reflex a podržel svůj tým!
35'
Antoine Griezmann si zabíhal za obranu Barcelony. Marcos Alonso ho dokázal pokrýt.
33'
Hodně zajímavé zakončení Frenkieho de Jonga. Ten si v šestnáctce šel pro odražený míč po Torresově centru, který sice získal de Paul, ovšem de Jong mu balón ve skluzu vypíchl a vleže dokonce dokázal vystřelit. Míč skončil nad břevnem, ovšem tento pokus diváky roztleskal.
32'
Tentokrát si už Gavi pro faul došel. Provinil se Axel Witsel.
31'
Gavimu se nelíbilo, že Giménezovo držení za dres nebylo posouzeno jako faul. S mladým záložníkem se sudí Sánchez odmítl bavit. Se Sergiem Busquetsem si pár vět vyměnil, ale na verdiktu už to samozřejmě nic nemění.
30'
Yannick Carrasco šel do rychlostního souboje s Koundém. Kopl si před něj míč, ale ten pak lapil vybíhající ter Stegen.
29'
Standardní situaci zahrával Antoine Griezmann. Ten ale trefil jen hráče ve zdi. Následný rychlý brejk Barcelony pak zastavil Stefan Savić.
27'
Marcos Alonso sundal Nahuela Molinu, který by byl u míče dříve než on. Bylo to za žlutou kartu.
26'
Přihrávka z kopačky Rodriga De Paula nenašla adresáta. Kope se od brány ter Stegena.
24'
Ferrán Torres dostal míč do běhu na levé křídlo. Dostal se do šestnáctky, kde chtěl centrovat na vzdálenější tyč, kterou zavíral Raphinha. Situaci ale přečetl Jan Oblak, který balón vyrazil mimo dosah nabíhajícího útočníka Barcelony!
23'
Nepřesnost v rozehrávce domácích. Kope se od brány Atlética.
22'
Ronald Araújo se musel vypořádat napadáním Griezmanna. Zvládl to a poté raději zahrál malou domů ter Stegenovi.
20'
Ángel Correa převzal na levé straně šestnáctky míč od Carrasca a zkusil střelecké štěstí. Po zemi ale mířil jen do středu brány, kde byl Marc-André ter Stegen.
19'
Hra se zase uklidnila a míč se pohybuje ve středu hřiště.
17'
To se málem povedlo! Přihrávku před šestnáctku dostal Robert Lewandwoski. Ten vyhrál souboj s de Paulem a dostal se až do pokutového území. Už to možná volalo po střele, polský útočník však ještě zasekával balón do středu a ránu mu zablokoval protihráč. Ani Ferrán Torres se pak neprotlačil k dorážce.
16'
Domácí stále drží míč na svých kopačkách. Vypadá to, že pomalejší hrou chtějí trochu uspat obranu soupeře.
15'
Ve žlutém hrající Barcelona kombinuje. Je to ale daleko od brány soupeře.
14'
Axel Witsel se dostal u vlastní šestnáctky pod tlak a mohla z toho být nebezpečná situace pro hosty. Vše skončilo odpískanou vysokou nohou Ferrána Torrese.
13'
Rozehrávka nakrátko. Po ní centroval Frenkie de Jong a míč musel boxovat brankář Oblak.
12'
Balde získal v souboji s Molinou rohový kop pro domácí.
11'
Hosté se vykombinovali s presinku Barcelony a dostali se na útočnou polovinu. Rodrigo de Paul našel Antoina Griezmanna, který si narazil míč s Correou a z pravé strany šestnáctky centroval před bránu. Tam byli připravení obránci domácích, ťukes ale pěkný.
10'
Jan Oblak zakládal akci Atletů dlouhým nákopem. Alejandro Balde však vyhrál hlavičku a získal míč pro domácí Blaugranas.
9'
Domácí se dostávají do tempa pomaleji. Teď se snaží obehrávat obranu Atlética.
7'
Dobrá souhra hostí na pravé straně. Tu zakončoval zpětnou přihrávkou do šestnáctky Nahuel Molina. Ángel Correa prudký a skákavý míč nezkrotil.
6'
Domácí chybovali v rozehrávce. Míč ztratil Ronald Araújo. Atlético se může vydat dopředu.
4'
Lemar vybojoval na vlastní polovině míč a následně byl faulován. Rozehrává Atlético.
3'
Hráči Atlética se snaží hráče soupeře rychle dostupovat a vyvíjet na ně tlak. Fotbalisté Barcelony si musejí dávat pozor na další ztráty.
1'
To je začátek! Hosté se málem ujali vedení. Thomas Lemar obral při napadání o míč Busquetse a posunul míč na Antoina Griezmanna. Ten vypustil z hranice šestnáctky technickou střelu levačkou, která zaťukala na břevno ter Stegenovy brány!
1'
Aktéři zápasu už nastupují na trávník Camp Nou. Velkou motivaci má určitě Antoine Griezmann, který ví, jaké je to nastupovat i v dresu Barcelony.

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Alonso, Balde – de Jong, Busquets (C), Gavi – Raphinha, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: Tenas, I. Peña – Kessié, Fati, E. García, Á. Alarcón, Alba, Pedri, Torre.
Trenér: Xavi

Atlético Madrid: Oblak (C) – Molina, J. Giménez, Savić, Hermoso – Carrasco, de Paul, Witsel, Lemar – Griezmann, Correa.
Náhradníci: Gomis – Reguilón, M. Moreno, Morata, Doherty, Barrios, Koke, Saúl.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López.
FC Barcelona (1. místo, 23 – 4 – 2, skóre 53:9, 73 bodů)
Barcelona vede La Ligu o 9 bodů před Realem Madrid. Z tohoto pohledu tedy může na Camp Nou panovat spokojenost. Poslední týdny ale poměrně výrazně pokazily dojem z dobré sezóny na domácím poli. Blaugranas nejprve nezvládli odvetu semifinále Copy del Rey proti Realu. Po nadějné výhře 1:0 v Madridu totálně selhali před svými diváky a úhlavnímu rivalovi ostudně podlehli 0:4. Následně přišly dvě ligové bezgólové remízy s outsidery z Girony a Getafe. Svěřenci kouče Xaviho se tak budou snažit opět najít především střeleckou pohodu.

Posledních 5 zápasů Barcelony:
Barcelona – Real Madrid 2:1
Elche – Barcelona 0:4
Barcelona – Real Madrid 0:4 (Copa del Rey)
Barcelona – Girona 0:0
Getafe – Barcelona 0:0
Atlético Madrid (3. místo, 18 – 6 – 5, skóre 47:21, 60 bodů)
Atlético se značnou část sezóny trápilo. Hlavně na podzim, kdy vypadlo už ve skupinové části Ligy mistrů. Ve své skupině navíc skončilo poslední, takže nešlo ani do vyřazovací části EL. V posledních týdnech a měsících se však zdá, že svěřenci kouče Diega Simeoneho našli svou herní tvář. V rámci La Ligy neprohráli už třináct zápasů. Momentálně táhnou vítěznou sérii dlouhou šest utkání. Naposledy doma přehráli výsledkem 2:1 Almeríi, když oba góly vstřelil Antoine Griezmann.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Girona – Atlético 0:1
Atlético – Valencia 3:0
Atlético – Betis 1:0
Vallecano – Atlético 1:2
Atlético – Almería 2:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Šlágrem 30. kola španělské La Ligy bude nedělní souboj vedoucí Barcelony a třetího Atlética Madrid. Domácí se budou chtít chytit střelecky, protože v posledních dvou zápasech ukopali pouze bezgólové remízy. Atleti se však nacházejí ve výborné formě. Aktuálně táhnou sérii šesti vítězných utkání v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.