La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Celta Vigo - 9. října 2022   21:00

Barcelona
17' Pedri
1:0
(1:0)
Barcelona
ter Stegen – Balde (77. S. Roberto), Piqué, Alonso, Alba (86. Eric García) – Gavi, Busquets (C), Pedri (63. de Jong) – Raphinha (63. Dembèlé), Lewandowski, F. Torres (63. Fati).
I. Peña, Tenas – Torre.
Munuera Montero – Prieto, Martínez
Spotify Camp Nou (Barcelona)
Celta Vigo
Marchesín – Mallo (C) (90+3. Mingueza), Núñez, Aidoo, Galán – Veiga (75. Solari), Cervi (84. Paciência), Beltrán, Ós. Rodríguez – Strand Larsen (75. C. Pérez), Aspas.
Villar – Domínguez, de la Torre, Swedberg, Tapia, K. Vázquez.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:9.
Barcelona poráží Celtu Vigo 1:0 brankou Pedriho ze sedmnácté minuty. Po prvním poločase to vůbec nevypadalo, že případná výhra Barcelony bude skutečně s odřenýma ušima, po změně stran však do té doby zcela nevýrazná Celta měla velké množství obrovských šancí, které ale Barcelona dokázala přežít a nakonec bere důležité tři body za těsnou výhru.

Hráčem zápasu byl vyhlášen Gavi.
90+6'
90+6'
Další šance Celty, která znovu končí zpětně odmávaným ofsajdem, do zakončení se teď dostal Pérez, jehož střelu mířící pod břevno ter Stegen vytáhl nad branku, právě Pérez ale byl v zárodku akce teď již ve výraznějším ofsajdu.
90+4'
Neuvěřitelné, co Barcelona přežila! Po Aspasově průniku Paciencia trefil tyč, dorážku dobíhajícího Péreze skvělým zákrokem zablokoval Busqets! Asistent rozhodčího Prieto Martínez pak zpětně odmával Aspasovi ofsajd, byla to však velmi těsná situace, která by se prověřovala u videa.
90+3'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Oscar Mingueza.
90+3'
Iagu Aspasovi se nadvakrát nepovedlo odcentrovat z pravého křídla, míč se pak dostal do středu hřiště, kde Lewandowski nedovoleně přistrčil Péreze.
90+1'
Solariho centr z pravé straně se neujal, stále ale trvá útočné snažení Celty.
90+1'
Rozhodčí Munuera Montero oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90'
Paciencia se na křídle výborně zbavil Roberta, po následném centru nevyšlo těžké zakončení Rodríguezovi, k míči se pak neprotlačil ani Hugo Mallo.
90'
Galánův centr odvrátil do zámezí Pique, hosté mohou vhazovat.
88'
Dembélé na útočné polovině vybojoval autové vhazování, Barcelona může držet míč daleko od své branky.
87'
Celta měla k dispozici standardní situaci, centru Óscara Rodrígueze se Barcelona ubránila.
86'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Eric García.
85'
Druhým žlutě napomenutým hráčem Barcelony je Sergio Busquets.
85'
Obrovská šance Celty! Po hostující souhře na pravé straně se v pokutovém území objevil naprosto osamocený Iago Aspas, ovšem nevyzrál na ter Stegena!
84'
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Gonçalo Paciência.
83'
Ousmane Dembélé po dlouhé době zaznamenal domácí střelu na branku, mířil ale do Marchesínovy náruče.
82'
Celta chystá další střídání, do hry se chystá Goncalo Paciencia.
80'
Ansu Fati v pokutovém území Celty zasáhl ruku Huga Malla, ten ji podle rozhodčího Munuery Montera měl u těla.
79'
Sergi Roberto pronikl po pravém křídle, ovšem nepovedlo se mu kvalitně odcentrovat.
78'
Po tvrdé srážce Malla s Fatim se z trávníku zvedal hůře domácí kapitán, ačkoliv to byl právě on, kdo si počínal výrazně důrazněji.
77'
ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Sergi Roberto.
75'
ze hřiště odchází Jörgen Strand Larsen, přichází Carles Pérez.
75'
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Augusto Solari.
74'
Přetažený centr Busquetse se snažil vrátit před branku Fati, mířil ale jen do boční sítě.
73'
Po nepříjemné srážce se Strandem Larsenem se těžce zvedal z trávníku Busquets, následovat bude standardní situace pro Barcelonu.
72'
Lewandowski dostal dlouhý pas na levé křídlo, dříve u míč ale byl Marchesín, jenž ve skluzu odehrál balón za postranní čáru.
71'
Žlutou kartu za vzájemnou rozmíšku dostávají Óscar Rodríguez a Jordi Alba.
70'
Aidoo dostává žlutou kartu za nedovolený zákrok ve středu hřiště, oba domácí stopeři budou pokračovat se žlutou kartou na kontě.
70'
Celta poprvé dopravila míč do barcelonské sítě, když se Cervi uvolnil na levém křídle pokutového území, jeho střelu z úhlu ter Stegen vyrazil jen ke vzdálenější tyči, kde Iago Aspas dorazil míč do sítě, to už ale byl Cervimu máván ofsajd.
69'
Centr od praporku vyrazil ter Stegen do bezpečného prostoru.
69'
Hugo Mallo na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Celtu, teprve druhý hostující.
67'
Jörgen Strand Larsen se pak z dálky pokusil ohrozit přímo ter Stegena, střela ale mířila výrazně mimo branku.
66'
Pique se provinil nedovoleným zákrokem na Stranda Larsena, hosté mohou rozehrávat na útočné polovině.
65'
Gaviho centr byl příliš vysoký a doletěl přímo do náruče brankáře Marchesína.
63'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ousmane Dembèlé.
63'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Frenkie de Jong.
63'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Ansu Fati.
63'
Domácí trenér Xavi je výrazně nespokojen s děním ve druhém poločase a chystá hned trojnásobné střídání.
61'
Rozhodčí Munuera Montero poprvé tahá z kapsy kartu, ukazuje ji Núňezovi za taktický faul na Pedriho u středové čáry, když domácí středopolař mohl spěchat do volného prostoru.
59'
Barcelona je v obrovské herní krizi, domácí rychle po rozehrávce od branky ztratili míč, Óscar Rodríguez jej posunul Veigovi, také jeho střela je zablokována.
58'
Celta je stále aktivnější, teď se z ostrého úhlu snažil vystřelit Cervi, skákající míč ale promáchl a bude se jen kopat od branky.
56'
Další ohromná šance Óscara Rodrígueze! K němu se míč odrazil v závaru před barcelonskou branku po Veigově průniku, do střely ale stačil vpadnout Pique!
55'
Po rohu se míč od Piqueho odrazil k brance, kde byl Ferrán Torres, jenž zblízka nedokázal zakončit na branku, dorážku Lewandowskiho pak výborným zákrokem vyrazil Marchesín, to už ale byl Torresovi máván ofsajd. Tentokrát však vyžaduje ošetření stav hostujícího brankáře.
54'
Gavi na křídle neuspěl v souboji s Óscarem Rodríguezem, následovat bude šestý rohový kop Barcelony.
52'
Marc-André ter Stegen bude po ošetření schopen pokračovat.
50'
Nepříjemnost pro Barcelonu, neboť zdravotní potíže se zády trápí ter Stegena, to je klíčový muž v brance domácích.
48'
Další útočná snaha hostů, Aspas kolmicí po levé straně pokutového území vysunul Galána, ten pak ale centroval z těžké pozice až za barcelonskou branku.
47'
První tutovka Celty! Hostům vyšel rychlý brejk, Iago Aspas připravil obrovskou příležitost pro Óscara Rodrígueze, ten ale před ter Stegenem nezvládl zakončení a domácí branku minul!
46'
Barcelona brzy vybojovala rohový kop, ze standardních situací ale domácí nejsou moc nebezpečni, teď po pátém rohu byl odpískán faul Piquemu.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Barcelona měla obrovskou převahu od páté do dvacáté minuty, kterou využila k vedoucí brance Pedriho ze sedmnácté minuty. Jinak jsme ale sledovali nepříliš záživný průběh s minimem příležitostí.
45+1'
45+1'
V nastaveném času se Celta nastěhovala před branku Barcelony, hostující snaha ale skončila jen velmi nepřesnou hlavičkou Stranda Larsena ze záklonu, navíc mu byl máván ofsajd a střelecký pokus tak nebude ani počítán do statistik.
45+1'
Rozhodčí Munuera Montero k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Na přetažený centr z rohu si naskočil Pique, jeho hlavička se snesla nad břevno.
45'
Raphinha na pravém křídle neprošel kolem Galána, vybojoval ale rohový kop pro Barcelonu.
44'
Po hostujícím zisku míče byl faulován Iago Aspas Gavim, Celta bude moci rozehrávat míč z klidu.
43'
Blaugranas znovu kombinují na hostující polovině, zatím si ale jen pozvolna přihrávají nedaleko středové čáry.
41'
Stejný výsledek byl i po rychlé kontrole u videa, byť se jednalo o více než spornou situaci.
40'
Publikum bouřlivě píská po střetu Raphinhy s Núňezem, kdy Brazilec přes svého soka přepadl, rozhodčí Munuera Muntero ale odmítl odpískat penaltu.
39'
Balde se vložil do hostující rozehrávky u postranní čáry a byť jen odrazil míč do zámezí, tak znovu znemožnil Celtě přechod na útočnou polovinu.
37'
Iago Aspas si u hranice pokutového území dvakrát vyměnil míč s Óscarem Rodríguezem, ten pak nepřesně centroval.
35'
Celta drží míč na svých kopačkách, teď má ale problémy i s přechodem jen ke středové čáře.
33'
Celta se řítila do své dosud nejvýraznější šance, když Fran Beltrán dostal přihrávku do volného prostoru za záda domácích zadáků, jednak mu ale byl zpětně máván ofsajd, navíc si nedokázal dobře poradit se zpracováním balónu a domácí se stihli v pohodě vrátit.
31'
Iago Aspas se snažil vysunout do pokutového území Franca Cerviho, včas ale vyběhl z branky ter Stegen a zachytil míč před hostujícím fotbalistou.
29'
Snad vůbec poprvé v zápase se Celta na několik desítek sekund dostala s míčem na barcelonskou polovinu, zatím si ale hosté přihrávají na nějakých pětatřiceti metrech od branky.
27'
Raphinhův centr jen proletěl pokutovým územím za branku Celty, teď už jsou Marchesínovy odkopy podstatně rychlejší.
25'
I nadále se hraje pod taktovkou Barcelony, domácí si přihrávají ve středu hřiště a znovu hledají cestu před branku Celty.
23'
Sergio Busquets výbornou kolmicí uvolnil v pokutovém území Jordiho Albu, jeho rána prosvištěla vedle hostující branky.
22'
Ferrán Torres od levé postranní čáry vnikl do pokutového území, jeho následná střela byla sražena k protější postranní čáře.
20'
Javiera Galána nedovoleně přistrčil Gavi, krátce po rozehrání už ale Celta zase přišla o míč.
19'
Alejandro Balde si našel střeleckou parketu, zpoza pokutového území ale pálil nepřesně.
19'
Raphinha byl u postranní čáry povalen k zemi Galánem, nadále sledujeme dominantní převahu Barcelony.
17'
Barcelona se ujímá vedení! Gavi pronikl po levém křídle, následná přihrávka před branku nebyla úplně ideální, míč se ale od hostujících zadáků šťastně odrazil k PEDRIMU před zcela prázdnou branku a pro domácího středopolaře už pak bylo zakončení jednoduché.
14'
Při další Marchesínově prodlevě při odkopu od branky už mu rozhodčí Munuera Montero dává důrazné varování, že tohle tolerovat nebude.
13'
U rohu pokutového území se ocitl naprosto osamocený Ferrán Torres, jeho ránu Marchesín dokázal vyrazit!
13'
Iago Aspas potáhl míč po pravém křídle, následně poslal obloučkem míč k brankáři ter Stegenovi.
12'
Na centr Jordiho Alby si naskočil Lewandowski, Marchesín si připisuje další úspěšný zákrok.
11'
Následný rohový kop si Marchesín pohlídal.
11'
Raphinha vystřelil z dobrých třiceti metrů a brankář Marchesín měl plné ruce práce, aby jeho střelu dokázal vytěsnit vedle branky.
10'
Barcelona bude zahrávat standardní situaci od levé postranní čáry.
8'
Publikum pískotem doprovázelo poněkud delší čekání brankáře Marchesína před odkopem od branky.
7'
Na výborný pas Jordyho Alby těsně nedosáhl Ferrán Torres, to by bývala byla obrovská příležitost!
6'
Ani druhý barcelonský roh nevedl k nějakému střeleckému zakončení.
6'
Tentokrát domácí vybojovali roh na pravé straně hřiště, kde Galán odhlavičkoval míč před Raphinhou.
5'
Z nakrátko rozehraného rohu Barcelona nijak nezahrozila, respektive hned se vrátila zpět do středu hřiště.
4'
Busquets přenesl hru na levé křídlo, tam se Ferrán Torres nedostal kolem Malla, vybojoval ale rohový kop.
3'
Úvodní minuty se odehrávají výhradně ve středu hřiště, oba týmy se zatím snaží především neudělat chybu.
1'
Oba celky hrají v tradičních barvách, Barcelona tedy v červeno-modré kombinaci a Celta ve světle-modré.
1'
Úvodního výkopu se ujala Celta a je rozehráno.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Josém Munuerou Monterem přivádí fotbalisty na trávník, start zápasu už se blíží.

FC Barcelona: ter Stegen – Balde, Piqué, Alonso, Alba – Gavi, Busquets (C), Pedri – Raphinha, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Casado, Riad, Dembèlé, de Jong, Fati, Eric García, S. Roberto, Torre.
Trenér: Xavi

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo (C), Núñez, Aidoo, Galán – Veiga, Cervi, Beltrán, Ós. Rodríguez – Strand Larsen, Aspas.
Náhradníci: Villar – Mingueza, Domínguez, de la Torre, Paciência, C. Pérez, Solari, Swedberg, Tapia, K. Vázquez.
Trenér: Eduardo Coudet

Rozhodčí: Munuera Montero – Prieto, Martínez.
RC Celta Vigo

Fotbalisté Celty vstupují do utkání z jedenácté pozice, když dosavadních sedm kol odehráli s vyrovnanou bilancí 3-1-3, ovšem výrazně negativní skóre 9:13 zapříčiňují nedávné nezdary na hřištích soupeřů, když na Atléticu Madrid Celta prohrála 1:4, ve Valencii pak 0:3. Výrazně lépe si pak galicijský celek vedl v domácím prostředí, kde porazil Betis 1:0 a doma si připsal druhou výhrou bez inkasované branky v řadě.

V Barceloně se Celta dočkala cenného vítězství v květnu 2021, kdy zvítězila 2:1 a tříbodově tak na Camp Nou uspěla poprvé od listopadu 2014. Loni tu Barcelona zvítězila 3:1.
FC Barcelona

Barcelona si v domácí nejvyšší soutěži vede nadmíru dobře, když po trochu smolné bezbrankové remíze v prvním kole s Rayem Vallecanem dokázala vyhrát všech šest šest dalších ligových zápasů s celkovým skóre 19:1. Dosud jedinou branku inkasovala při výhře 4:1v San Sebastianu a vyjma poslední výhry 1:0 na Mallorce porazila všechny soupeře opravdu přesvědčivě.

Problém ale nastává na mezinárodní scéně. Do Ligy mistrů soubor kolem Roberta Lewandowskiho sice vstoupil jasnou výhrou 5:1 nad Plzní, poté ale prohrál 0:2 v Mnichově s Bayernem, 0:1 v Miláně i Interem a právě italského vicemistra musí Barcelona nutně porazit ve středeční odvetě, pokud chce pomýšlet na postup. Už za týden ji přitom čeká slavné El Clasico, do nějž aktuálně může více sil uspořit soupeř z Madridu.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného utkání dnešního programu 8. kola španělské La Ligy, Barcelona na Spotify Camp Nou přivítá Celtu Vigo. Ta dnes nemusí být úplně bez šance, neboť pro Barcelonu je nyní absolutní prioritou porazit ve středečním utkání Ligy mistrů Inter Milán, neboť i remíza ji takřka vyřazuje z reálné šance na postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.