La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Getafe - 22. ledna 2023   18:30

Barcelona
35' Pedri (Raphinha)
1:0
(1:0)
Barcelona
ter Stegen – S. Roberto (77. Alonso), Koundé, Christensen (46. E. García), Balde (46. Alba) – Gavi, Busquets (C), Pedri – Dembélé, Fati, Raphinha (62. Kessié).
Tenas, I. Peña – Torre, Bellerín, de Jong, Araújo, Alarcón.
Iglesias – Bueno, Cerezo
Spotify Camp Nou (Barcelona)
79 814 diváků
Getafe
Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias (84. G. Álvarez) – Aleñá, L. Milla (84. Seoane), Algobia (62. G. Villar) – Mayoral (77. Portu), Ünal (84. Latasa).
Casilla, D. Conde – Amavi, Mitrović, Maksimović, Mata.

Barcelona potvrdila roli favorita a upevnila si pozici na čele španělské LaLigy. I bez disciplinárně potrestaného Roberta Lewandowského porazila patnácté Getafe gólem Pedriho z 35. minuty. Utkání bohužel příliš krásy nepobralo. Viděli jsme minimum vyložených šancí. Hosté v prvním poločase několikrát zaútočili z rychlých kontrů, ale Barcelonu podržel ter Stegen, v závěru mohli ze standardky srovnat, ale Latasa hlavičkoval do náruče gólmana. Domácí mohli pro změnu definitivně rozhodnout Kessiém z vápna. Nicméně Barcelonu to mrzet nemusí.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 11:6.
90+5'
90+5'
Ter Stegen byl u prodlouženého míče dříve než útočící hráč a vypadá to, že Barcelona vyhraje.
90+4'
Getafe sevřelo Barcelonu u vápna, ale potom kdosi z hostů ochotně upadl, když si chtěl vynutit volný přímý kop z dvaceti metrů. Na to mu sudí neskočil.
90+3'
Největší šance hostů ve druhém poločase, při centru na zadní tyč zaváhal Busquets, ale střídající Latasa hlavičkoval přímo do náruče ter Stegena.
90+3'
Pedri držel Soeanea daleko od brány a klidně mohl dostat žlutou kartu, nařízena standardka pro Getafe.
90+2'
Duarte odpálil míč z pravé strany, ale tohle se teď Getafe vůbec nehodí, Barcelona tahá čas před autovým vhazováním.
90'
Nákop po pravé straně pouštěla defenziva až k ter Stegenovi.
89'
Barcelona zaútočila Dembélém, ten se snažil o křižný pas na levou stranu na Kessiého, záložník z Pobřeží Slonoviny minul vzdálenější tyč.
88'
Getafe víceméně muselo presovat z pravé strany až Dakonam získal balón ve spolupráci se Seoanem, jenže na míči se hosté příliš dlouho neudrželi.
87'
Garcia odkopl centr z levé strany na přední tyč, Getafe ještě bude vhazovat na své útočné polovině.
86'
Barcelona drží míč zhruba na polovině hřiště.
85'
Kessié spálil obrovskou šanci, Dembélé mu vytvořil pozici na levé straně, Kessié zasekl na pravačku, ale jeho příležitost z penalty vytahoval Soria.
84'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Jaime Seoane.
84'
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Juan Latasa,
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Gastón Álvarez.
84'
Nadále platí, že Getafe doposud ve druhém poločase nevystřelilo na branku.
83'
Barcelona se otáčela na rozhodčího, jestli se nejednalo na pravé straně o faul na Dembélého.
82'
Útočný faul na pravé straně, Enes Ünal dostane ještě za sáhnutí levou rukou do obličeje Busquetse žlutou kartu.
81'
Soria vybíhal z pravé strany proti Kessiému, ten i kdyby skóroval, tak se nacházel v ofsajdu.
80'
Hosté šli do přečíslení, ale domácí se vrátili a Getafe nevymyslelo na pravé straně vůbec nic.
78'
Zatím se úplně neschyluje k nějakému závěrečnému tlaku Getafe.
77'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Marcos Alonso.

ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Portu.
75'
Ofsajd hostů na pravé straně, Carles Aleñá si naváděl míč na levačku, ale to už bylo zbytečné.
74'
Hosté si vyměňovali balón na útočné polovině, potom roztáhli do pravé strany a přišel centr Suárez, ten prodlužoval hlavou Mayoral vedle levé tyče.
73'
Dakonam se nabízel na bližší tyči, ale hosté nevystřelili a hráli až dozadu na Soriu.
72'
Marc-André ter Stegen chyboval v rozehrávce, ale Koundé odvrátil hlavou centr z levé strany na rohový kop.
71'
Soria nakopával na půli, kde se hosté nedostali k balónu.
70'
Za pískotu tribun se Alderete zvedl a Soria tak bude rozehrávat.
69'
Omar Alderete je ještě ošetřovaný.
68'
Dembélé dostává kartu za šlapák na pravé straně nad kotník Aldereteho. Písknuto sice s prodlevou, ale správně. Těžko soudit, proč Barcelona protestuje. Alberete se svíjí na zemi a není mu, co závidět.
67'
Hosté si vybrali levou stranu, ale centr přistál na noze Koundého, ten odehrál balón z prvního doteku z šestnáctky.
66'
Hosté si ještě ve druhém poločase nevypracovali příležitost na srovnání.
65'
Domácí byli nastěhovaní na své útočné polovině až jejich pobyt ukončil čtvrtý ofsajd.
64'
Hlavní rozhodčí přiběhl domluvit Xavimu, prozatím se to obejde bez karty.
63'
Gavi přebíral pas na levé straně v ofsajdu.
62'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Franck Kessié.

ze hřiště odchází Ángel Algobia, přichází Gonzalo Villar.
61'
Gavi prodlužoval hlavou po levé straně k soupeři, vzápětí odpískal sudí Albův faul.
60'
Barcelona přišla o míč na levé straně a hrát bude Getafe, tou dobou se chystá na plac Kessié.
59'
Po odraženém míči v levé části vápna vypálil Dembélé pravačkou vedle bližší tyče.
58'
Dembélé měl proti sobě tři hráče na levé straně a neprošel. Druhý poločas je zatím obrovská nuda.
57'
Duarte se vrhl rybičkou proti centru z pravé strany, následovalo několik odrazů před vápnem a míč pro hostující celek.
56'
Barcelona si přihrávala třicet metrů od brány, Getafe dobře vystupovalo.
55'
Ve druhém poločase se hraje bez střel na branku a obrazem připomíná ten první.
54'
Faul na někoho z Getafe na půli, hosté se nikam neženou.
53'
Barcelona se vypořádala s nákopem Sorii a zapojil se i ter Stegen. Vzápětí dopadl útok nahrávkou středem na paty Fatiho.
52'
Raphinha nezvládl zpracování křižného pasu od Garcii a vhazovat tak bude Suárez.
51'
Raphinha táhl akci, míč se k němu vrátil na levou stranu, ale nacentroval jen na hlavu beka.
50'
Soria vyrážel Rapinhův centr z levé strany, k dorážce se Barcelona už nedostala.
49'
Getafe bylo aktivní po ztrátě míče a otravovalo Barcelonu při její rozehrávce.
47'
Marc-André ter Stegen vyboxoval Mayoralovu střelu z úhlu na levé straně svou pravou rukou, ještě roh pro hosty.
46'
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Eric García,
ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Jordi Alba.
46'
První poločas úplně nenadchnul. Barcelona se směrem dopředu dlouho trápila až skórovala Pedrim, ten využil centru Raphinhy z levé strany. Getafe hraje hlavně na brejky a může ho mrzet, že neproměnilo ani jeden ze čtyř samostatných úniků. Zatím to rozhodně nevypadá, že hraje lídr tabulky s patnáctým celkem.
45+3'
45+2'
Barcelona disponovala rohem zprava a posílala jej na přední tyč, kde hosté hlavičkovali před Busquetsem.
45'
Nástřel odvrátila hostující defenziva, vzápětí jsme sledovali úsilí Barcelony vynutit si další standardku za zákrok do obličeje Raphinhy při narážečce.
44'
Soria se vzteká, ale sudí nařizuje zkrácený roh zprava za zákrok na Dembélého, k tomu žlutá karta pro Aldereteho.
43'
Hosté přenesli hru na levou stranu a Iglesias nahrál do běhu, centr před prázdnou bránu proskákal malým vápnem, zadní tyč zavíral ve skluzu podle všeho Mayoral.
43'
Na poslední chvíli zneškodnilo Getafe centr z levé strany na hranu malého vápna.
42'
Odhadem tak třetí samostatný únik Getafe na ter Stegena, jenže ten se nenechal obstřelit ani Mayoralem z levé strany na druhou tyč.
41'
Soria vykopával hodně nepřesně na levou stranu a Barcelona získala aut z poloviny hřiště bez větší námahy.
40'
Iglesias posílá centr Dembélého z pravé strany na rohový kop.
39'
Domácí si trošku zavařili při rozehrávce, vzápětí postrčili do pravé strany, kde tvořil hru Dembélé.
38'
Barcelona presovala z levé strany, ale pomohla si faulem na Dakonama.
35'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácím vyšla nahrávka přes levou stranu a následoval centr Raphinhy, kde čtyři hráči hostů sledovali, jak PEDRI zakončuje ze středu vápna na pravou ruku Sorii.
34'
Barcelona má sice výraznou převahu na držení míče, ale moderní fotbalové trendy velí tomu, že na tuhle statistiku se prostě nehraje (viz vyřazení Španělska na posledním MS).
33'
Getafe vyvezlo míč na svou útočnou polovinu, ale zkazilo křižný pas na pravou stranu.
32'
Zničehonic postupoval Mayoral sám na ter Stegena a tentokráte nebyl v ofsajdu, německý brankář jej ale vychytal. Dobře vyběhl skoro až na hranici šestnáctky.
31'
Gavi se odhodlal k přízemnímu pokusu z pětadvaceti metrů k levé tyči, kde Soria padl na trávník.
30'
Gaviho centr z volného přímého kopu na pravé straně končí na hlavě obránce.
29'
Getafe zatím nehraje vůbec špatně, když si člověk uvědomí, že je patnácté. Barcelona nepředvedla prakticky nic.
28'
Milla si postavil standardku zprava na bližší tyč, Barcelona ji přečkala bez pomoci ter Stegena.
27'
Stadion se dožadoval faulu Dakonama zprava na Gaviho, ten vztekle rukou praštil do trávníku.
26'
Hosté nevystřelili a zdálo se, že se nacházeli v ofsajdu.
25'
Zase se nebude hrát a může za to faul vyskakujícího Koundého ve středovém kruhu.
24'
Domácí ani nezakončili z velmi dobré pozice, když Gavi připravil balón zleva za malé vápno Fatimu, posléze byl faulován hostující Dakonam.
23'
K vidění byl první barcelonský ofsajd v tomto zápase.
22'
Rychlý Raphinha vnikl do levé poloviny šestnáctky, ale neprosadil se, posléze se pískal nedovolený zákrok Christensena.
21'
Dakonam odhlavičkoval centr z pravé strany, krátce poté reklamoval Roberto faul na sebe mimo hru.
20'
Kouč Flores zatím nemusí sahat do základní sestavy a ponechává na place oněch jedenáct vyvolených.
19'
Suárez zůstává ležet ve vlastní šestnáctce a kdo ví, jestli nebude muset Getafe střídat.
18'
Zdálo se, že by Mayoral mohl jít opět sám na ter Stegena, ale zpomalil a nevyšla mu zasekávačka na pravačku ve vápně. I tak se ale opět s prodlevou mával ofsajd.
17'
Pedri faulovaný zezadu na půli, Barcelona zvolila rozehrávku nakrátko.
16'
Zatím jsme viděli jedinou pořádnou střelu na branku. Není to úplně strhující fotbal.
15'
Enes Ünal dotíral na hráče na posledním a ten si pomohl zapojením ter Stegena, hostující fotbalista navíc možná i fauloval.
14'
Barcelona připravena o míč před šestnáctkou, ale posléze vysunula presink. Nicméně Dakonam obstál v této situaci.
13'
Hosté zrychlili přihrávkou na levou stranu, ale domácí přestáli centr Iglesiase.
12'
Sudí ukončil ponechanou výhodu a domluvil Gavimu kvůli ostrému skluzu na Millu.
11'
Dembélé zastaven na levé straně, ale hosté neměli míč ve svém držení příliš dlouho.
10'
Vynikající pas mezi několik hráčů na pravou stranu na Raphinhu, tomu ale ve velkém vápně skočil Soria pod nohy.
9'
Barcelona si přihrávala poblíž vápna až na pravé straně o míč přišla.
8'
Getafe přeneslo hru na levou stranu, kde si chtěl Mayoral obhodit Roberta, ten kontroloval balón směřující za branku.
7'
Dembélé dostal nahrávku pod sebe a práskl do přízemního pokusu z levé strany na bližší tyč, kde vyrážel rukama Soria.
6'
Oba jsou na nohou, Getafe nebude muset střídat. Na míči je Barcelona.
5'
Soria šel z brány proti Fatimu a vyboxoval balón, srazil se při tom s Dakonamem a hra je přerušena.
4'
Což se z logiky věci změnilo, ter Stegen čelil samostatnému úniku, ten vykopl pravou nohou, ale BORJA MAYORAL dorážel po zemi zleva na přední tyč. Nicméně celé situaci předcházel ofsajd.
3'
Úvod zápasu je hodně opatrný a neděje se prakticky nic zásadního.
2'
Křižnou nahrávku na pravou stranu už domácí nezastihli na hrací ploše a Soria tak bude vykopávat.
1'
Busquets posouval mezi dvěma na levou stranu, Barcelona si potom vyměňovala míč.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – S. Roberto, Koundé, Christensen, Balde – Gavi, Busquets (C), Pedri – Dembélé, Fati, Raphinha.
Náhradníci: Tenas, I. Peña – E. García, Torre, Alba, Alonso, Kessié, Bellerín, de Jong, Araújo, Alarcón.
Trenér: Xavi

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias – Aleñá, L. Milla, Algobia – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Casilla, D. Conde – Amavi, G. Álvarez, Portu, Mitrović, Latasa, Maksimović, G. Villar, Mata, Seoane.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo.
Delegace
Hlavním rozhodčím tohoto zápasu je Javier Iglesias, jeho asistenty Jorge Bueno a Antonio Cerezo. Role čtvrtého sudího se zhostí Alberto Gomez.
Getafe CF
Hosté jsou před dnešním duelem pasováni do role velkého papírového outsidera. V aktuálním vydání tabulky španělské LaLigy se nachází na šestnácté pozici. Někdejší účastník evropských pohárů tak nějak potvrzuje, že zažívá ústup ze slávy. V posledních dvou sezónách obsadil shodně patnáctou příčku. Přitom Getafe nedisponuje na papíře vůbec špatným kádrem. Na jeho soupisce najdeme dva hráče s barcelonskou minulostí, a sice útočníka Munira a záložníka Alenu. Zmínit můžeme také někdejšího hráče Realu Madrid Borju Mayorala či brankáře Sevilly Davida Soriu.
FC Barcelona
Barcelona před týdnem oslavila zisk první trofeje pod klubovou legendou Xavim. V rámci Španělského Superpoháru porazila Real Madrid 3:1. To byla zároveň derniéra pro Nizozemce Memphise Depaye, který posílil Atlético Madrid. Pro Barcelonu je to tak další ztráta poté, co ukončil kariéru obránce Gerard Piqué. Španělský stoper se rozloučil celkem stylově. Červenou kartou jako kdysi Francouz Zidane. Naopak pro domácí je pozitivem, že vlivem prohry již zmíněného Realu Madrid proti Villarrealu poskočili do čela nejvyšší španělské soutěže. Na Bílý balet má Barcelona náskok tří bodů. Dodejme, že Barcelona se dnes musí obejít bez Roberta Lewandowskiho kvůli jeho třízápasovému trestu za vyloučení proti Osasuně v utkání hraném ještě před MS v Kataru.
Vzájemné zápasy
V loňské sezoně vyhrála Barcelona doma 2:1, když všechny branky padly v úvodním poločase. V odvetě se diváci žádného gólu nedočkali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.