La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Mallorca - 28. května 2023   19:00

Barcelona
1' Fati (Gavi) • 24' Fati (Lewandowski) • 70' Gavi (Dembélé)
3:0
(2:0)
Barcelona
ter Stegen – Balde (17. Roberto), Christensen, Koundé, Alba (80. Alonso) – Gavi, Busquets /C/ (84. E. García), de Jong – Dembélé (84. Torres), Lewandowski, Fati (80. Raphinha).
Peña, Tenas – Kessié, Torre.
Figueroa – Carreño, Villate
Spotify Camp Nou, Barcelona
85 627 diváků
Mallorca
Greif – Maffeo, Gayá (46. Grenier), Valjent, Copete, Costa (86. Quintanilla) – D. Rodríguez /C/ (71. Á. Rodríguez), Baba, Morlanes (86. González) – Ndiaye, Muriqi.
Rajković, Román – Llabrés, Fernández, Kadewere, Prats, M. García.

Držení míče: 78 % : 22 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 11:0. Rohy: 14:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:9.
S mistrovským titulem v kapse odevzdala Barcelona dva předchozí zápasy, dnes ale nedala Mallorce sebemenší šanci. Skóre otevřel hned v první minutě Fati, navíc po Ndiayeho zákeřném faulu na Baldeho kotník dohrávali hosté více než 75 minut v oslabení a zápas se stal jen otázkou skóre. Z mračna šancí udeřilo ještě dvakrát, kromě toho zachránil hosty několikrát Greif a dvakrát také břevno.
90+2'
90+2'
Torresův centr odkopává Grenier rázně za postranní čáru.
89'
Pokus Ferrána Torrese směřuje vysoko nad břevno a chytá ho až jeden z diváků na tribuně.
89'
Dávno rozhodnutý zápas se dohrává už ve velmi vlažném tempu.
86'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Giovanni González,
ze hřiště odchází Jaume Costa, ligový debut si odbyde Rubén Quintanilla.
85'
Máme tu další dojemné loučení. Kapitán, který v celé své kariéře nehrál za jiný klub a v dresu Barcelony nastoupil během patnácti sezón do neskutečných 722 soutěžních zápasů, mává aplaudujícím ochozům Camp Nou.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Eric García,
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Ferrán Torres.
81'
Jordiho Albu vyprovodily dvouminutové ovace vestoje, legenda končí kariéru po 11 letech, během kterých za FC Barcelona odehrál obdivuhodných 459 utkání.
80'
ze hřiště odchází Ansu Fati, přichází Raphinha Belloli,
ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Marcos Alonso.
78'
Lewandowski se položil do Dembélého centru polovičními nůžkami, dnes ale polskému kanonýru štěstí nepřeje a míč po odrazu o trávník přeletěl o centimetry břevno odkryté brány.
76'
Grenier rozehrál třetí roh Mallorcy, domácí zakopávají míč na její polovinu a Jaume Costa ho zase vrací jako přes kopec, ovšem jen k ter Stegenovi.
74'
Barcelona dál neúnavně útočí. Fatimu ale střela z úhlu po zemi příliš nesedla a Greif snadno chytá.
73'
Po rohu nakrátko vracel míč před bránu Lewandowski a Christensenova hlavička měla hodně daleko od prostoru mezi tyčemi.
73'
Busquetsovu střelu ze střední vzdálenosti srazila obrana na dvanáctý roh Barcelony.
71'
Střídání v mužstvu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází jeho jmenovec Ángel Rodríguez.
70'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí zamotali soupeři hlavu sérií typických krátkých přihrávek kolem velkého vápna. Tu finální vyslal Ousmane Dembélé a PABLO „GAVI“ PAEZ levačkou zavěsil k tyči. Greif po míči skákal, ale neměl nárok.
67'
Trestný kop z 20 metrů rozehrál sám faulovaný Lewandowski a otřásl spojnicí břevna s bližší tyčí!
66'
Jaume Costa postrčil do zad Lewandowského a domácí mohou něco vymyslet z přímého kopu nedaleko velkého vápna.
65'
Alba předvedl magnetické zpracování přetaženého míče, jeho centr srazil Grenier za postranní čáru.
64'
Hosté se přece jen více osmělili a v deseti vybojovali další roh. Domácí obrana si však centr pohlídala.
61'
Jasně nejlepší barcelonský střelec sezóny Robert Lewandowski mířil po Dembélého přihrávce do vápna z otočky opět nepřesně.
60'
Sergi Roberto dostal míč do uličky od Dembélého, nasadil jesličky Babovi, ale jeho křížná střela po zemi skončila vedle.
59'
Capete se prosadil u koncové čáry přes dva hráče, jeho centr však končí v ter Stegenově náruči.
59'
Vzápětí Christensen v hraničním souboji odvrací míč na první roh Mallorcy.
58'
Dani Rodríguez vyrazil do kontru, který zastavuje Koundé faulem a je to vůbec první odpískaný přestupek Barcelony v celém zápase.
57'
Fati se vymotal z obklíčení a ťukl míč na levé křídlo Albovi, jehož nadýchaný centr hlavičkoval Lewandowski vedle pravé tyče.
56'
Nerad bych se mýlil, ale mám dojem, že si ter Stegen vůbec poprvé sáhl na míč, když vyrazil proti dlouhému nákopu a v pohodě rozehrává.
54'
Lewandowski založil akci do strany na Fatiho a po jeho centru hlavičkoval Dembélé koníčkem, který uklízí z brankové čáry obránce Valjent.
53'
Ošetření obou hráčů ještě pokračuje v zámezí, zatím se pokračuje v deseti.
51'
V pokutovém území Mallorcy se srazili v plné rychlosti hlavami Gavira s Babou a sprinterský závod dvojic podnikají zdravotníci z obou laviček.
50'
Po dalším rohu Barcelony padá při kličce Dembélé a míč mu utíká za koncovou čáru.
47'
Po rohu centroval Jordi Alba a při hlavičce Julese Koundého z malého vápna zachránilo překonaného Dominika Greifa břevno!
46'
Jen 50 vteřin trvalo, než Barcelona zaokrouhlila počet rohů na deset.
46'
S jednou změnou v sestavě se vrací na trávník RCD Mallorca:
na hřišti schází Josep Gayá, přichází Clément Grenier.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 83% – 17%, střely na bránu 5:0, střely mimo 4:0, rohy 9:0, fauly 0:5, ofsajdy 0:0.
Fotbalisté Mallorcy přijeli do Barcelony vyloženě na výlet, za celý poločas se nedostali ke střele a prakticky ani k míči a jen se snaží blokovat střelbu jistého mistra, který má zdrcující převahu. Po brutálním zákroku Ndiayeho hrají o deseti a již se jen snaží vyhnout hanebné výši skóre. To otevřel už na konci úvodní minuty Fati, který po další nádherné kombinaci přidal ještě jednu branku v přesilovce.
45+3'
45+3'
Již po vypršení avizovaných dvou minut nechal rozhodčí Figueroa dohrát domácí mužstvo poslední akci, Roberto pálil ze střední vzdálenosti v plné rychlosti nad břevno.
45+1'
Busquetsovu tvrdou střelu srazili hosté na další roh.
45'
De Jong přiťukl ve vápně krásnou patičkou Fatimu, který pálil do šibenice a skvělý Greifův zákrok sebral rodákovi z Guineje-Bissau radost z hattricku.
42'
Po rozehrávce nakrátko centroval Alba jen na kopačky hráčů Mallorcy.
41'
Rohový kop pro Barcelonu.
38'
Nakopávaný míč si tentokrát stahuje slovenský brankář Greif bez potíží.
37'
Mallorca se musí bránit dalšímu přímému kopu.
34'
Dembélé si potáhl míč dopředu, křížnou střelou však bránu Mallorcy o notný kus minul.
33'
Fati nabídl míč obloučkem Robertovi, jehož centr rovnou z voleje chytá Greif do koše.
30'
Lewandowského přízemní střelu z velkého vápna chytá Greif s jistotou na čáře.
27'
Fati se hattricku nedočkal, jeho další pokus nebyl přesně mířený.
24'
Domácí se opět pomazlili s míčem jako za svých nejslavnějších časů. Bleskovou souhru na jeden dotek po ose Fati – de Jong – Lewandowski zakončil tváří v tvář brankáři po zemi znovu ANSU FATI.
20'
Po Fatiho zblokované střele zachytil míč de Jong a vyslal výstavní točenou ránu, která prosvištěla těsně vedle vzdálenější tyče.
17'
ze hřiště odchází zraněný Alejandro Balde, přichází Sergi Roberto.
14'
Rozhodčí původně ukázal Ndiayemu jen žlutou kartu, dostal ale pokyn od VAR a po prohlédnutí záznamu ji ruší a ukazuje viníkovi rovnou červenou.
13'
Červená karta pro RCD Mallorca! Amath Ndiaye kriminálním skluzem kolíky napřed trefil plnou silou kotník Baldeho, který se svíjí u lajny a na hřiště spěchá lékař i masér.
11'
Fatiho pokus z dálky obrana Mallorcy zblokovala.
10'
Po faulu na Dembélého nevyužili domácí trestný kop z velmi nadějné pozice.
9'
Gavirova rána z 20 metrů míří doprostřed brány, Greif neměl potíže.
8'
Hraje se víceméně vyčkávací fotbal ze strany domácích, pokud ligové statistiky neklamou, tak má Mallorca zatím zapsanou jedinou přesnou přihrávku, jinak pouze běhá bez míče.
5'
Barcelona po vstřelené brance hraje typickou tiki-taku a nepůjčuje soupeři míč.
1'
Domácí udeřili po necelé minutě hry z kouzelné akce. Kolmou přihrávku prodloužil Lewandowski skvělou patičkou na Gaviru, který vylákal brankáře a sklepl pod sebe, ANSU FATI už měl pak snadnou práci doklepnout do odkryté brány.
1'
Již jistý mistr bude hrát v tradičních červenomodře pruhovaných dresech, hosté v bílých.

FC Barcelona: ter Stegen – Balde, Christensen, Koundé, Alba – Gavira, Busquets (C), de Jong – Dembélé, Lewandowski, Fati.
Náhradníci: Peña, Tenas – Alonso, E. García, Kessié, Torre, Belloli, Torres.
Trenér: Hernández

RCD Mallorca: Greif – Maffeo, Gayá, Valjent, Copete, Costa – D. Rodríguez (C), Baba, Morlanes – Ndiaye, Muriqi.
Náhradníci: Rajković, Román – González, Llabrés, Fernández, Grenier, Kadewere, Prats, Á. Rodríguez, M. García, Quintanilla.
Trenér: Aguirre

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Villate.
Mallorca nebodovala proti Barceloně desetkrát za sebou, ovšem nejčerstvější tři porážky z loňské a letošní sezóny byly vždy nejtěsnějším rozdílem. Před rokem vydřel favorit na Camp Nou jen výhru 2:1, na podzim na Mallorce zařídil výsledek 1:0 Lewandowski již ve 20. minutě.
RCD Mallorca
Také hosté dohrávají sezónu na rozdíl od loňska bez starostí uprostřed tabulky. Zatímco doma na Baleárách šestkrát v řadě neprohráli, z venkovních zápasů si přivezli tři porážky – po Atléticu Madrid nestačili na Gironu ani Almeríi. Ve čtvrtečním vloženém kole Mallorca doma přemohla Valencii 1:0 a posunula se na 11. příčku.

Střelci: 15 – Muriqi, 6 – I Kang-in, 4 – D. Rodríguez, Prats.
FC Barcelona
Po třech letech madridského panování oslavili Katalánci znovu mistrovský titul, a to s velkým předstihem čtyř kol v městském derby na hřišti Espanyolu. Jak už to po mistrovských oslavách bývá, Barça poněkud polevila a odevzdala všechny body San Sebastianu i Valladolidu. S vlastními fanoušky se určitě nebude chtít rozloučit porážkou, i když jí už v podstatě o nic nejde.

Střelci: 33 – Lewandowski, 10 – Belloli, 8 – Dembélé, 7 – González, Torres, Fati.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.