La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real Sociedad - 20. května 2023   21:00

Barcelona
90' Lewandowski (F. Torres)
1:2
(0:1)
Real Sociedad
5' Merino  (Sörloth) • 72' Sörloth  (Zubimendi)
Barcelona
ter Stegen – Balde, Koundé (46. Alonso), Christensen, Alba – Kessié (63. F. Torres), Busquets (C) (84. E. García), de Jong – Raphinha (63. Fati), Lewandowski, Dembélé (86. Torre).
I. Peña, Astralaga – S. Roberto.
Alberola – Sobrino, Hernández
Spotify Camp Nou (Barcelona)
88 049 diváků
Remiro – Elustondo, Zubeldia (81. J. Pacheco), Le Normand, Rico – Cho (58. Kubo), Zubimendi, Merino, Illarramendi (C) (58. Gorosabel) – Sörloth (81. C. Fernández), Barrenetxea (73. P. Marín).
Zubiaurre – Guevara, A. Muñoz, R. Navarro, Oyarzabal, Sola, Turrientes.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:16.
Barcelona utrpěla první ligovou domácí porážku v sezóně až v době, kdy je jistým mistrem, na Camp Nou podlehla Realu Sociedad těsně 1:2.

Skóre střetnutí otevřel v 5. minutě Mikel Merino, který tváří v tvář brankáři mířil úspěšně mezi nohy. Důležitá pojistka na vedení přišla v 72. minutě, kdy hosté skvěle sehráli situaci tří proti třem, na konci byla gólová přízemní střela Alexandera Sörlotha k pravé tyči. „Blaugranas“ ještě dokázali utkání zdramatizovat, když v 90. minutě skóroval hlavičkou do pravého horního rohu Robert Lewandowski, ale na vyrovnání už se domácí celek nezmohl.

Svěřenci kouče Xaviho navzdory porážce dnes budou slavit, čeká je totiž předávání poháru. Důvod ke spokojenosti samozřejmě má i Real Sociedad, který si cenným ziskem tří bodů pojistil kýženou čtvrtou příčku.
90+6'
90+5'
Poslední vteřiny nastaveného času právě plynou. Zřejmě poslední šanci Barcelony na vyrovnání zhatil útočný faul Roberta Lewandowského.
90+4'
Frenkie de Jong se snažil přenést míč doprava k Pablu Torremu, ale ke Španělovi se stáhl Robin Le Normand, hlavou navíc zvládl sklepnout hrací předmět pro Zubimendiho.
90+3'
U pravé lajny si pod tlakem Diego Rico neporadil úplně ideálně, naslepo poslal míč do vápna soupeře přímo do rukou ter Stegena.
90+2'
Pablo Torre na středu narazil Robertovi Lewandowskému, který si věřil na ránu z dvaceti metrů, bez problémů ji zblokoval Mikel Merino.
90+1'
A domácí cítí šanci. Středem zaútočil Frenkie de Jong, ale protihráči jej skřípli do kleští, až do vápna ho nepustili.
90'
Barcelona právě vstřelila branku!
Ještě to bude drama! Ferrán Torres si u pravé lajny vytvořil prostor kolem osobního strážce a centr posadil dokonale na hlavu ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, proti střele do pravého horního rohu byl Remiro bezmocný.
89'
Do příležitosti se po levém křídle hnal Pablo Marín. Doběhl až do vápna, ale zřejmě se nechal rozhodit dotírajícím protihráčem, střela levačkou měla k úspěchu hodně daleko.
88'
S centrem do vnitra pokutového území si věděl rady Aritz Elustondo, balón nekompromisně odhlavičkoval daleko od vlastního vápna.
87'
Už to vypadalo, že by do úniku mohl postupovat Ousmane Dembélé, jenže z brankové čáry výborně vyběhl Álex Remiro a u míče byl jako první.
86'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Pablo Torre.
85'
Žlutému trestu neunikl Frenkie de Jong. Poté, co jej fauloval Carlos Fernández, se hodně rozčílil, kartu dostal za zbytečná gesta. Žlutou dostal i faulující hostující forvard.
84'
ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Eric García.
83'
Výborný balón dostal za obranu Ferrán Torres, ale zpracování mu vůbec nevyšlo, hrací předmět mu vzápětí Álex Remiro sebral před nosem.
82'
Definitivní razítko na vítězství Realu Sociedad mohl sát Takefusa Kubo, ale jeho ránu zblokoval Christensen, střelu Rica zpoza velkého vápna zase ter Stegen skvěle zastavil levou rukou.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Carlos Fernández.
81'
ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Jon Pacheco.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Hosté jsou blízko velkému úspěchu, mohou mistrovi připravit první domácí porážku v sezóně.
79'
Takefusa Kubo nejprve objal Marcose Alonsa, jenž tuto skutečnost neunesl a faulujícímu Japonci na oplátku vlepil facku, žlutý kartónek dostali oba fotbalisté.
78'
Narážečka mezi Frenkiem de Jongem a Robertem Lewandowským nevyšla, zpětný pas vystihl pozičně dobře stojící Igor Zubeldia.
77'
Dlouhý nákop za obranu vyslal Martín Zubimendi. Alexander Sörloth vůbec nereagoval, kulatý nesmysl pomalu doskákal až k ter Stegenovi.
76'
Fotbalisté Realu Sociedad vymýšleli další brejkovou situaci, ale ta skončila brzy, Alexander Sörloth se nechal nachytat v ofsajdu.
75'
Domácí chtěli přispěchat s rychlou odpovědí. Odražený míč si po zblokovaném centru zprava našel Ferrán Torres, ale levačkou vypálil příliš vysoko.
73'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Pablo Marín.
72'
Po inkasovaném gólu se pár fotbalistů sběhlo k hlavnímu rozhodčímu, kteří zřejmě tvrdili, že došlo k faulu na de Jonga. Nejhlasitěji protestující Sergio Busquets si pěkně zblízka prohlédl žlutou kartu.
72'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hosté předvedli druhý smrtící protiútok, tři body z půdy mistra jsou blízko! Zubimendi obral de Jonga a společně s dalšími dvěma protihráči vystartoval do situace tří proti třem. Španěl si vyměnil balón s Kubem, načež na středu už uvnitř vápna oslovil úplně osamoceného ALEXANDERA SÖRLOTHA, Nor si před ter Stegenem ještě hrací předmět zpracoval a levou placírkou ho poslal po zemi neomylně k pravé tyčce.
70'
Nohama si dokonce zahrál i Marc-André ter Stegen, tomu adresoval nahrávku pod tlakem Sörlotha hrající Marcos Alonso.
69'
Álex Remiro si rozmyslel vyběhnutí proti Fatimu, jemuž nevyšlo zpracování a míč lehkým dotekem poslal mimo hrací plochu, rozhodčí překvapivě nařídil roh.
68'
Sám na sebe se nyní zlobil Martín Zubimendi, když dostal centr Torrese přímo na hlavu, leč kulatý nesmysl jenom odvrátil na roh.
67'
„Blaugranas“ kontrolují míč na svých kopačkách, zároveň však daleko od pokutového území soupeře, který má dobře rozestavené řady.
66'
Centr Takefusy Kuba měl oči! Balón nasměroval na hlavu Alexandera Sörlotha, jenž z bezprostřední blízkosti hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.
65'
V poslední chvíli ještě Andoni Gorosabel udržel balón ve hře a předal jej po pravé lajně Takefusu Kubovi, toho zezadu povalil k zemi Jordi Alba.
64'
Je třeba pochválit defenzivní složku hostujícího mužstva, které zatím ve druhé půli nepustila soka do vážnější příležitosti, cenný zisk bodů z půdy mistra je každou minutou blíž a blíž.
63'
ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Ferrán Torres.
63'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ansu Fati.
62'
Přestože měl Marcos Alonso ještě dost prostoru, tak volil přenesení doprava na Baldeho, na okamžik vázla komunikace mezi ním a Raphinhou, ale Barcelona zůstala na balónu.
61'
Pravou stranou nabral velkou rychlost Andoni Gorosabel. Těsně bráněný Albou se dostal ke střele pravačkou, s níž si Marc-André ter Stegen hravě poradil.
60'
Rozehrávajícího Sergia Busquetse ostře dohrál Ander Barrenetxea, arbitr Alberola ponechal domácím výhodu.
59'
Průniková nahrávka Frenkieho de Jonga měla oči, avšak Robert Lewandowski reagoval příliš pozdě a nechal se předběhnout Zubimendim.
58'
ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Takefusa Kubo.
58'
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Andoni Gorosabel.
57'
Dostatek prostoru dostal vpravo Raphinha. Centr přizvedl Aritz Elustondo k dembélému, jehož kličku nevystihl, ale nemusel smutnit, Francouz totiž levačkou vystřelil nepřesně.
56'
Alexander Sörloth s hlavou nahoře posunul balón na levou stranu k nikým neatakovanému Diegu Ricovi, křižný projektil se mezi tři tyče nevešel.
55'
Naštěstí to vypadá, že francouzský stoper Realu Sociedad bude v pořádku, z důvodu ošetření ale musí zamířit za postranní čáru.
54'
Robin Le Normand evidentně schytal opravdu nepříjemný úder, protože pokračuje jeho ošetřování na hrací ploše.
53'
Barceloně se rohový kop nepovedl, Robert Lewandowski navíc ohnal po Le Normandovi, jehož pravým loktem trefil do zad, žlutá karta je logickým vyústěním celé situace.
52'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Raphinha, když proti dvěma soupeřům jednoho z nich nastřelil, Aritz Elustondo balón na hrací ploše neudržel.
51'
Útočný faul vyprodukoval Mohamed-Ali Cho, při souboji s Jordim Albou soka viditelně popostrčil k zemi pravou rukou.
50'
Hodně nepovedený centr do vápna vyslal Raphinha, daleko mimo dosah adresáta Roberta Lewandowského.
49'
Sice Diego Rico viděl za obranou Alexandara Sörlotha, jenže norský útočník si byl vědom ofsajdového postavení, takže se do hry nezapojil.
48'
Robert Lewandowski si věřil, ale postupoval sám proti třem. Dva konkurenty vymíchal, na třetího, Robina Le Normanda, si už nepřišel.
47'
Zatímco hostující trenér ponechal sestavu beze změny, tak domácí kouč k jednomu střídání sáhl, při prvním gólu chybujícího Koundého nahradil Alonsem.
46'
ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Marcos Alonso.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Úvodní dějství zápasu již jistému mistrovi Španělska nevyšlo, s Realem Sociedad na domácí půdě prohrává těsně 0:1. Skóre střetnutí zatím udává útok z 5. minuty, kdy Sörloth obral Koundého a v přečíslení dvou na jednoho vybídl ke skórování Mikela Merina, španělský středopolař prostřelil brankáře mezi nohama. Domácí posléze zabrali, ale kýženého srovnání se zatím přes řadu příležitostí nedočkali.
45+1'
45+1'
Centr od praporku směřoval na přední tyčku, kde kraloval osamocený Andreas Christensen, Dán odhlavičkoval hrací předmět mimo vápno.
45'
Hlavní rozhodčí nenastavuje ani jednu minutu nad rámec první půle, ještě ale nechá zahrát hosty roh.
44'
Pomalu, ale jistě se Barcelona přibližovala pokutovému území soupeře. Až do něj se však neprocpala, hodně nepovedenou kličku Raphinhy vystihl Mohamed-Ali Cho.
43'
Aktivní Ousmane Dembélé přenášel balón doleva na Raphinhu, brazilský křídelník přes veškerou snahu na míč nedoskočil.
42'
Igor Zubeldia měl dost času na rozehrávku. Nikam nespěchal, až když se Robert Lewandowski nebezpečně přiblížil, tak míč poslal k Zubimendimu.
41'
Těžkou nahrávku dostal Álex Remiro, který trable úplně nevyřešil a středem prudce přihrál Anderu Barrenetxeovi, ten pod tlakem odkopával do zámezí.
40'
Zkušeně si v těžké situaci poradil Diego Rico, který před balón vložil tělo a Franck Kessié jej atakoval nedovoleným způsobem.
39'
Protiútok Realu Sociedad neměl dlouhého trvání. Mikel Merino neměl podporu od spoluhráčů, Andreas Christensen si s čitelnou kličkou protihráče věděl rady.
38'
Sergio Busquets si myslel, že Ousmane Dembélé znovu nastartuje motory po pravé lajně, jenže francouzský reprezentant zůstal stát, pro nákop si doběhl obránce Elustondo.
37'
Také druhá žlutá karta střetnutí míří do hostujících řad. Asier Illarramendi byl pozdě v souboji Kessiém, soka pravou nohou podrazil.
36'
Ousmane Dembélé dlouhým pasem za obranu hledal rozběhnutého aphinhu, u balónu byl jako první včas vyběhnuvší Remiro.
35'
O dlouhou malou domů si zakřičel Marc-André ter Stegen. Dostal ji, z první potom posunul těžiště doprava na Baldeho.
34'
Individuálně si věřil Franck Kessié. Individuálního strážce se zbavil, leč Aritz Elustondo již byl nad jeho síly.
33'
Na levou stranu velkého pokutového území dostal pas Jordi Alba. Přiblížil se více středu, slabší pravačkou vyslal balón do Remirových rukavic.
32'
Pěkně Mohamed-Ali Cho narazil Anderu Barrenetxeovi už do vápna, Španěl se nechal rozhodit vyběhnuvším brankářem a loboval příliš vysoko.
31'
Ousmane Dembélé kličkovanou přehnal. Po té poslední sice vypálil, ale jenom do dobře postaveného Igora Zubeldii.
30'
Barcelonu nyní podržel Marc-André ter Stegen! Druhou gólovou asistenci chtěl zaznamenat Alexander Sörloth, když z levé strany parádně nahrál do středu vápna hráči Mohamed-Ali Cho, střelu levačkou z první vyrazil německý gólman pravou nohou.
29'
Alejandro Balde si vyšlápl na Rica, načež nahrál do středu Lewandowského. Akce pokračovala přes Ousmane Dembélého, Francouz ztroskotal proti třem.
28'
Z hranice velkého pokutového území vypálil Mikel Merino, ovšem přímo do středu brány, takže Marc-André ter Stegen neměl moc práce.
27'
Tentokráte už se Raphinha dočkal. Povedeným centrem vybídl ke skórování Roberta Lewandowského, Polák v pádu střílel nad břevno.
26'
Zkušený středopolař Sergio Busquets sáhl k dlouhému nákopu za obranu, pozorný Robin Le Normand nedovolil Raphinhovi zakončovat.
25'
Navzdory vedení Real Sociedad pokračuje v útočení. Zleva vyzkoušel štěstí Ander Barrenetxea, skrze dvojici konkurentů se však neprobil.
24'
Norský útočník Alexander Sörloth běžel s míčem po pravé lajně, aby se nakonec probil až do vápna a pokusem z úhlu nastřelil clonícího Christensena.
23'
Franck Kessié volil nečekané zakončení, a sice střelu. Balón se vynesl příliš vysoko, proletěl nad břevnem.
22'
Standardka pro domácí. Robin Le Normand nezachytil sprint Roberta Lewandowského, polského útočníka proto lehce potáhl za dres.
21'
Nakonec se Barcelona přeci jen dočkala a Frenkie de Jong vysunul po levé straně Ousmane Dembélého, rána z velkého úhlu se mezi tři tyče nevešla.
20'
Hosté si jsou vědomi, že je třeba zklidnit hru. Kombinují kolem poloviny hřiště a domácím se nedaří balón získat zpět.
19'
Znovu byl netradičně v pozici útočníka Frenkie de Jong, ale v tomto případě se míče nedočkal, Martín Zubimendi úřadoval hlavou.
18'
Barcelona pořádně přitápí pod kotlem. Parádní pas dostal do vnitra vápna Frenkie de Jong. Nizozemec místo očekávané střely ještě sklepával pod sebe na Kessiého, tomu zabránil v zakončení Igor Zubeldia.
17'
A znovu chybičky při pohybu míče v blízkosti vlastní brány. Asier Illarramendi poslal dozadu pomalou nahrávku, tu vystihl Ousmane Dembélé, avšak jeden na jednoho proti Zubimendimu neuspěl.
16'
Ani teď to není gól! „Blaugranas“ pokračovali v tlaku a zleva dostal ideální pas na střed Franck Kessié, střelu levačkou vyhlavičkoval mimo bránu Robin Le Normand.
15'
Nahrávky uvnitř vlastního vápna mohly stát Real Sociedad hodně draho! Balón vypíchnul Raphinha pro Lewandowského, který svým obloučkem našel Ousmane Dembélého, zakončení hlavou Álex Remiro vyrazil levou nohou.
14'
Ofenzivní snahy hostujícího týmu ukončil Ander Barrenetxea, když po nepovedeném zpracování nataženou pravou nohou podrazil Busquetse.
13'
Alexander Sörloth si výborně pokryl balón tělem a sklepával těsně za velké vápno na Mikela Merina, ten si na střelu nevěřil, a proto nahrával doprava, kde se nacházel Mohamed-Ali Cho.
12'
Až mimo velké pokutové území vyběhl Marc-André ter Stegen a dočkal se přihrávky od Koundého, dlouhý nákop poté usměrnil mimo Raphinhův dosah.
11'
S malou domů si Álex Remiro poradil bez problémů. Po rychlém zpracování rozehrával přes dotírajícího Lewandowského k pravé lajně na volného Elustonda.
10'
Po centru do pokutového území se domácí fotbalisté hlasitě dožadovali odpískání pokutového kopu, avšak Alexander Sörloth si počínal povoleným způsobem.
8'
První žlutou kartu střetnutí obdržel hostující Igor Zubeldia, který nezachytil kličku Ousmane Dembélého, postavil se mu do cesty a tvrdě ho poslal na trávník.
8'
Real Sociedad útočil na navýšení náskoku z rohového kopu, s centrem na přední tyčku si poradil francouzský stoper Jules Koundé.
5'
Překvapivé brzké vedení na svou stranu strhávají hosté! Alexander Sörloth obral Koundého a rázem postupoval do přečíslení dvou na jednoho. Nor přes Christensena dokázal přihrát MIKELU MERINOVI, jenž tváří v tvář brankáři propálil ter Stegena mezi nohama.
5'
Vysunutý presink domácího celku znamenal ztrátu soupeře, Martín Zubimendi poslal nepovedený pas pouze do zámezí.
4'
Faul i na druhé straně. Provinil se Jordi Alba, který zezadu neúmyslně, ale přece stoupl na pravý kotník Anderu Barrenetxeovi.
3'
Středem mířil do slibné příležitosti Frenkie de Jong. K nahrávce už se nedočkal, protože jej zezadu stáhl Asier Illarramendi.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-modrých dresech. Fotbalisté Realu Sociedad pro dnešní střetnutí zvolili modro-bílou kombinaci.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Balde, Koundé, Christensen, Alba – Kessié, Busquets (C), de Jong – Raphinha, Lewandowski, Dembélé.
Náhradníci: I. Peña, Astralaga – Alonso, Fati, E. García, S. Roberto, Torre, F. Torres.
Trenér: Xavi

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – Cho, Zubimendi, Merino, Illarramendi (C) – Sörloth, Barrenetxea.
Náhradníci: Zubiaurre – C. Fernández, Gorosabel, Guevara, Kubo, P. Marín, A. Muñoz, R. Navarro, Oyarzabal, J. Pacheco, Sola, Turrientes.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Alberola – Sobrino, Hernández.
Real Sociedad San Sebastian

Fotbalisté Realu Sociedad mají slibně nakročeno k uchování elitní čtyřky, která by znamenala účast ve skupinové fázi příštího ročníku Ligy mistrů. Alguacilova družina figuruje na čtvrté příčce, přičemž náskok na pátý Villarreal čítá šest bodů, za třetím Atléticem Madrid zaostává sedmibodovým rozdílem. Real Sociedad v posledních týdnech předvádí solidní výkony, neprohrál už pětkrát v řadě, nicméně minulý víkend nepotvrdil roli favorita a doma s Gironou pouze remizoval 2:2. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Alexander Sörloth se 14 trefami.
FC Barcelona

Barcelona je čtyři kola před koncem jistým mistrem španělské ligy. „Blaugranas“ dali definitivní razítko na titul minulý týden ve vypjatém katalánském derby proti Espanyolu, kterým nejenže rozhodli o svém úspěchu, ale rivala zároveň odsoudili k pádu do druhé ligy. Svěřenci kouče Xaviho momentálně disponují sérií tří vítězství v řadě a v tabulce disponují čtrnáctibodovým náskokem na Real Madrid. Nejlepším střelcem mužstva je Robert Lewandowski s 31 góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 35. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Barcelonou a Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.