La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Real Sociedad - 28. dubna 2023   21:00

0:2
(0:1)
Real Sociedad
6' S. Herrera (vl.)  • 90+1' Kubo  (Merino)
CA Osasuna
S. Herrera – R. Peña (70. Rubén García), A. Hernández, J. Cruz I, M. Sánchez – Oroz (75. Ibáñez), I. Muñoz (74. Torró), Moncayola – Barja (C) (70. Ávila), K. García (61. Budimir), Mo. Gómez.
A. Fernández, Valencia – N. Vidal, Unai García, Benito.
Pizarro – Tresaco, Granel
Estadio El Sadar (Pamplona)
Remiro – Elustondo (C) (78. Gorosabel), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Merino, Zubimendi, Barrenetxea (64. Kubo) – D. Silva (79. Méndez) – C. Fernández (64. Sörloth), Cho (46. Oyarzabal).
Zubiaurre – Sola, Illarramendi, Guevara, R. Navarro, J. Pacheco, Turrientes.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 12:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:15.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Real Sociedad odjíždí z Osasuny s vítězstvím 2:0.

Hosté vstoupili do první pětačtyřicetiminutovky s velkým elánem a záhy byli odměněni. Silva rozběhl přihrávkou na levou stranu Berrenetxeu, který hledal ve vápně Fernándeze. Ten sice na balon nedosáhl, ale nešťastný zákrokem si míč do sítě srazil brankář Sergio Herrera. Další zajímavý okamžik přišel až těsně před přestávkou. Sporný zákrok v pokutovém území zkoumalo video, ale nakonec se penalta nepískala.

Dlouhé minuty po změně stran se nemohl ani jeden z týmů prosadit do šance. Až v 68. minutě měl na kopačce gól David Silva, ale Herrera se vyznamenal skvělým zákrokem. Podobně skvěle si vedl i o několik minut později proti střele Sörlotha. Definitivní tečku dal za utkáním Takefusa Kubo, který po přihrávce Merina prostřelil obránce před sebou i brankáře Herreru.
90+5'
90+4'
Hosté měli k dispozici ještě jeden rohový kop. Ten už však Méndez rozehrál jen do kombinace, aby nedal domácím více šancí na zisk balonu a rychlý kontr.
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
O zisku třech bodů je definitivně rozhodnuto. Ze skrumáže ve středu pole získal míč pro hosty Méndez, následně si ve vápně vedl velmi zkušeně TAKEFUSA KUBO, který z levé strany prostřelil Herreru.
90'
Jak se hrálo téměř celý zápas bez karet, tak v samotném závěru se tento trend mění. Také Moncayola je potrestán žlutou kartou.
90'
Takefusa Kuba na malou chvíli zavařil domácí obraně. Japonský fotbalista zkoušel obejít posledního bránícího Hernándeze, ale na střelu už mu nezbyla energie.
89'
Žlutou kartu za taktický faul ve středu pole vidí také Igor Zubeldia.
88'
Álex Remiro si došel pro skákavý balon až ke hranici velkého vápna. Následně doběhl Budimir, ale Remiro byl u míče o něco dříve.
87'
Po závaru v pokutovém území se zkoumala hra rukou od Le Normanda. Hlavní sudí si vše nechal posoudit u kolegů u videa a ani nyní penaltu nenařídil.
86'
Po centru Ávily byli domácí natlačeni v malém pokutovém území. Ani tentokrát však Remiro zasahovat nemusel.
85'
Za tvrdý skluz u postranní čáry na Kuba je potrestán žlutou kartou Manu Sánchez.
85'
Po dlouhé době musela hostující obrana řešit složitější situaci. Prvotní centr odvrátil Zubeldia, následně střílel jen do spoluhráče Gómez.
84'
O obstřel za hranice vápna se pokoušel Takefusa Kubo. Japonský fotbalista nemířil špatně, ale balon jen prolétl kolem vzdálenější tyče.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Real Sociedad i nadále drží jednobrankové vedení z první půle.
81'
Mikel Oyrzabal se nyní dožadoval odpískání faulu po souboji s Rubénem Garcíou. Hlavní rozhodčí však nařizuje pouze autové vhazování pro hosty.
80'
Oba trenéři mají již deset minut před koncem zápasu vyčerpány všechny možnosti ke střídání. Hernández si zahrál v nebezpečné pozici s rozehrávkou, ale nakonec udržel míč pro spouhráče.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází David Silva, přichází Brais Méndez.
78'
ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Andoni Gorosabel.
77'
Ani Ezequiel Ávila se nyní ve vápně neprosadil k přesné střele. Álex Remiro je zatím ve druhém poločase zcela bez práce.
76'
Od Hernándeze putoval balon k Torrómu jen do souboje. Nově přichází fotbalista svedl silový souboj s Merinem a právě hostující záložník byl úspěšnější.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Pablo Ibáñez.
74'
ze hřiště odchází Iker Muñoz, přichází Lucas Torró.
73'
Vzrušení bylo také před hostující branku. Už už to vypadalo, že půjde do zakončení Ávila, ale čerstvý fotbalista raději zvolil přihrávku a to už se obrana hostů stačila zformovat.
72'
A další parádní zákrok Sergia Herrery! Tentokrát přízemní přihrávkou našel spoluhráče ve vápně Oyrzabal. Sörloth však z jasné pozice trefil jen tyč, která poté napálila Herreru.
70'
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Ezequiel Ávila.
70'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Rubén García.
69'
Žlutou kartu za zákrok ve středu pole Juan Cruz.
68'
Obrovská šance hostujícího týmu! Sörloth se prosadil kolem Cruze, následně poslal míč po trávníku na osamoceného Silvu, který ale Herreru nepřekonal. Balon skončil po zákroku domácího brankáře na břevnu.
67'
Aridane Hernández raději před Silvou odehrál za postranní lajnu. Hosté se tak mohou téměř zadarmo dostat na útočnou polovinu trávníku.
66'
Střídající Kubo si říkal o nahrávku od Silvy. Tentokrát však balon na rozběhnutého Japonce nevyšla a hosté se musí vracet do obrany.
65'
Muňoz až příliš důrazně naléhal na Oroze a vykoledoval si odpískání faulu. I v závěrečné fázi zápasu hrajeme stále bez karet.
64'
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Alexander Sörloth.
64'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Takefusa Kubo.
63'
Před rozehrávkou od rohového praporku musel ještě hlavní sudí krotit vášně v pokutovém území. Osasuna však ze standardní situaci zakončení nevytěžila.
62'
Remiro musel být v pozoru. Z pravé strany totiž proskočil do pokutového území Peňa, který však před Remirem trefil ještě bránícího Zubeldiu.
61'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Ante Budimir.
60'
I po hodině hry vede Real Sociedad na půdě Osasuny o jednu branku. Ve druhém poločase zatím na výraznější šanci čekáme.
59'
Po odpískaném faulu mohl sám postižený David Silva rozehrávat z místa přestupku. Před Herrerou bylo pořádně horko, ale obrana nakonec obstála.
58'
David Silva podržel míč proti Muňozovi, následně nedal šanci ani Orozovi a tak mohl v útočném snažení pokračovat Mikel Oyarzabal.
57'
Z následného rohového kopu se hostům nezadařilo a tak bude moci od své branky rozehrávat Sergio Herrera.
56'
Sergio Herrera musel být v pozoru u své první tyče. Silva postrčil balon na pravou stranu k nohám Merina, který na nic nečekal a okamžitě vyslal střelu směrem na branku.
55'
Ve druhém poločase jsou zatím ofenzivněji naladěni domácí. Osasuna sice stále ztrácí jednu branku, ale od vyrovnání nejsou domácí daleko.
53'
Merino přišel o míč a poté musel děkovat svým spoluhráčům v obraně. Moncayola spěchal do útoku, skvěle přihrál do vápna, odkud z první pálil jen nad Kike García.
52'
Snad poprvé ve druhém poločase se k míči dostal David Silva. Velezkušený ofenzivní záložník hledal čerstvého Oyarzabala, ale míč skončil jen v zámezí.
51'
Osasuna se rozhodně nevzdává. Průnikovou nahrávku si zpracoval ve vápně Kike García, následně akce pokračovala, ale hlavičku do branky neusměrnil Moisés Gómez.
50'
Aihen Muňoz se nacpal tělem před Peňu, poté si ale soupeře přidržel za dres. Pomezní sudí ale mává faul domácího fotbalisty.
49'
Úvod druhé části zápasu je opatrný z obou stran. Ani jeden tým si nechce zbytečnou chybou znepříjemnit zbytek utkání.
48'
Domácí se u míče příliš dlouho nezdrželi. Do rychlého protiútoku mohl jít Mikel Merino, ale slabý centr z pravé strany si pro sebe stáhl Herrera.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou domácího týmu ze středového kruhu. Po Garcíovi se k balonu dostal také Moisés Gómez.
46'
ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Mikel Oyarzabal.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Real Sociedad vede nad Osasunou 1:0.

45+3'
45+3'
Sporná situace v samotném závěru prvního poločasu. Po sražení Muňoze se domácí dožadují pokutového kopu. Hlavní rozhodčí vše řeší s kolegy u videa.

Nakonec se ale místo penalty píská jen konec první půle.
45+2'
Elustondo odhlavičkoval z vlastního vápna nepříjemný centr Sáncheze. Následně se na třiceti metrech dopustil faulu David Silva.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Těsně před pauzou se k míči dostal David Silva. Přihrávka směřovala na již uzdraveného Fernándeze, který ale zakončoval jen na Herreru.
44'
Carlos Fernández odchází v doprovodu lékařů za postranní lajnu. Po krátkém ošetření to ale vypadá, že bude hostující útočník pokračovat v zápase.
43'
Carlos Fernández má zdravotní problémy po souboji s Hernándezem. Domácí obránce pořádně přibrousil soupeře, který má nyní potíže s lýtkem.
42'
Mohlo to být o dva góly. Zmatky v domácí obraně mohl využít Mohamed-Ali Cho, ale přízemní ránou Herreru nepřekonal.
41'
Podél postranní lajny posouval míč na Oroze Peňa. Následně byl ve hře i kapitán Kike Barja, ale nakonec nedošlo ani k centru do pokutového území.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Hosté i nadále drží jednobrankové vedení.
38'
Zničehonic přišla nebezpečná střela domácího celku. Kike García na nic nečekal a z prvního doteku pálil, branku Álexe Remira o něco minul.
37'
V pohybu směrem do ofenzivy byl na levém kraji Aihen Muňoz. Po lehké přistrčení balon ke středu mohl pálit Merino, ale jeho lehká rána Herreru nepřekvapila.
36'
Hlavní rozhodčí nyní musel řešit spor Merina s Moncayolou. Nakonec se vše obešlo bez delšího zdržení i udělených žlutých karet.
34'
Také do vápna před Remira letěl nepříjemný centr. Obrana v čele se Zubeldiou však míč odvrátila a poté byl faulován stojící David Silva.
33'
Herrera s přehledem vyboxoval prudký centr Davida Silvy. Následně akce ještě pokračovala, ale hosté se už do šestnáctky nepropracovali.
32'
Po pohledné kolmici za obranu se dostal k míči Fernández. Místo střely však vykouzlil zpětnou nahrávku na Merina, který však z hranice vápna výrazně minul.
31'
Hosté kombinovali na levém kraji trávníku. Souhra Muňoze s Barrenetyeou však nebyla nejpřesnější a tak se domácí dokázali rychle vrátit do obrany.
30'
I po půlhodině hry vede Real Sociedad nad Osasunou o jednu branku. Ta je v úvodu zápasu připsána domácímu brankáři jako vlastní.
29'
Teď fauloval také hostující Barrenetxea, který nalétl v hlavičkovém souboji do Peni. Domácí mohou rozehrávat z klidové pozice ve středovém kruhu.
28'
Na trávníku se začíná přiostřovat. Tvrdým zákrokem se prezentoval Kike García, který přejel Zubimendiho. To neuniklo hlavnímu rozhodčímu, ale obejde se to bez žluté karty.
27'
Domácí se dostali sami do potíží. Herreovi utekla malá domů až k Choovi, který však z blízkosti domácího gólmana nedokázal překonat.
25'
David Silva po zisku míče vyvezl míč z vlastní poloviny trávníku. Dále už ale neměl komu nahrát, dostal se do nouze a o balon přišel v souboji s Moncayolou.
23'
Domácí dokonce rozehrávali rohový kop, ale ani jeden ze dvou centrů se neujal. Obrana Realu Sociedad obstála bez potíží.
22'
Útok Osasuny vedl na pravé straně Aimar Oroz. Centr sice přetáhl daleko za vápno, ale Gómez ho ještě stihl na trávníku a poté získal aut.
21'
Ani dlouhý pas na Choa nebyl nejpřesnější. Mladý francouzský útočník se sice vydal za balonem, ale na hrací ploše už ho nezachytil.
20'
Igor Zubeldia byl pod tlakem napadajícího Gómeze. Hostující stoper si tak pomohl zpětnou nahrávkou až ke kopačkám Álexe Remira.
19'
Také Sergio Herrera si došel na hranici vápna pro dlouhou nahrávku a s klidem ji ukryl do náruče. Osasuna může uklidnit hru postupnou rozehrávkou.
18'
Kike Barja prostrkával míč do vápna na svého jmenovce Garcíu. Přihrávka byla ale až příliš prudká a skončila jen u Remira.
17'
Právě Álex Remiro dlouhým výkopem zkoušel najít Merina. Šestadvacetiletý záložník byl ale v obležení hned několika soupeřů a o míč záhy přišel.
16'
Po ospalém začátku utkání se dostává do tempa i Osasuna. Dlouhý aut měl ve vápně najít Gómeze, ale míč si pohlídal Remiro.
15'
Až příliš agresivně si počínal Carlos Fernández při napadání. Rukou si pomohl proti Cruzovi a hlavní rozhodčí okamžitě odpískal faul.
14'
Mohamed-Ali Cho zkoušel v rychlostním souboji předskočit Peňu. Balon si dal ale dále od kopačky a utekl mu až za koncovou čáru.
13'
Souboj Kikeho Garcíi se Zubimendim skončil jednoznačně pro hostujícího záložníka. Balon se navíc odrazil do autu od Garcíi.
11'
Kombinaci Davida Silvy s Merinem vystihl Moncayola. Domácí zkoušeli překvapit soupeře rychlým výpadem, ale míč skončil jen v zámezí.
10'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe hostům. Také Osasuna se začíná osmělovat, ale ani vysoký centr hostující obranu neohrozil.
9'
Také Osasuna se poprvé v zápase dostala do blízkosti hostujícího vápna. Až příliš přetažený byl centr od rohového praporku a Real Sociedad se lehce ubránil.
8'
Hosté pokračují v náporu i po brzké brance. Silvův nákop našel Fernándeze, ale zakončení z úhlu se tentokrát do sítě nedostalo.
6'
Hosté jdou v úvodu zápasu do vedení! David Silva převzal míč na ose trávníku, na levou stranu ho poslal Barrenetyeovi. Střílená přihrávka měla najít Fernándeze, ale ten se balonu nakonec nedotkl a tak si balon srazil do vlastní sítě SERGIO HERRERA.
5'
Opět byl u balonu Elustondo. Hosté jsou v úvodních minutách o poznání aktivnější a nepouští soupeře téměř vůbec k míči.
4'
Hosté pokračovali v mírném tlaku rohovým kopem. Tentokrát byl centr přetažený a mohl ho tak Fernández sklepnout Merinovi, který však v pádu pálil nad branku.
3'
Po faulu na Merina mohl David Silva rozehrávat standardní situaci. Centr však zastavil hned první bránící hráč domácího celku.
2'
Úvodní útok hostujícího celku vedl na pravé straně Elustondo. Obrana Osasuny se dokázala včas vrátit a balon odpravila dostatečně daleko od své branky.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvaatřicátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků odstartovat.

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña, A. Hernández, J. Cruz I, M. Sánchez – Oroz, I. Muñoz, Moncayola – Barja (C), K. García, Mo. Gómez.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – N. Vidal, Unai García, Torró, Ávila, Rubén García, Budimir, Ibáñez, Benito.
Trenér: Jagoba Arrasate

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo (C), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Merino, Zubimendi, Barrenetxea – D. Silva – C. Fernández, Cho.
Náhradníci: Zubiaurre – Sola, Illarramendi, Oyarzabal, Kubo, Guevara, R. Navarro, Gorosabel, Sörloth, J. Pacheco, Turrientes, Méndez.

CA Osasuna

Osasuna prožívá velmi povedenou sezonu. Sedm kol před koncem soutěže patří Osasuně osmé místo, když na soupeře před sebou ztrácí dva, respektive tři body. Jednoznačný vrchol roku bude pro Osasunu finále Španělského poháru! V semifinálovém dvojutkání dokázal outsider přehrát Athletic Bilbao. V boji o cennou trofej se střetne na začátku května s Realem Madrid.

Před týdnem Osasuna zvládla tuhý souboj s Betisem, když již v prvním poločase rozhodla třemi góly. Dvakrát se prosadil Budimir, na 3:0 upravoval také Moncayola a tak ani dva inkasované zásahy po přestávce nezkazilo radost ze třech bodů. V týdnu zajížděla Osasuna ke vloženému kolu do Cádizu. Domácí měli územní převahu, vytvořili si i více šancí, ale jediným gólem rozhodl o vítězství hostů Ruben García.
Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad je na nejlepší cestě k tomu, aby si v příští sezoně zahrál základní skupinu Ligy mistrů! I v závěrečné části La Ligy drží parádní čtvrté místo jen za trojicí gigantů Barcelonou, Realem Madrid a Atléticem. Navíc na pátý Betis má ještě šestibodový polštář.

Právě s Betisem odehrál Real Sociedad poslední ligové utkání. Více ze hry měl tým ze San Sebastianu, ale důležitý souboj nakonec skončil bezbrankovou remízou. Před týdnem o víkendu poté Real Sociedad přetlačil Vallecano, když rozhodla vlastní branky na 2:1 nešťastného Floriana Lejeuna.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již třiadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Osasuny, která před domácím publikem přivítá Real Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.