La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Real - 15. dubna 2023   21:00

0:2
(0:0)
Real
72' Na. Fernández  (Tchouaméni) • 76' Asensio  (Valverde)
Cádiz
D. Gil – R. Parra (55. Meré), L. Hernández, Fali, Espino – Bongonda, San Emeterio (70. Martí), Alcaraz, Sobrino (70. Ále. Fernández) – Guardiola (70. Alejo), C. Ramos (78. Negredo).
Aznar – Mbaye, Arzamendia, Chust, Mari, A. Lozano.
J. Gil – Á. Nevado, J. Martínez
Estadio Nuevo Mirandilla
19 833 diváků
Real
Courtois – L. Vázquez (67. Camavinga), Militão, Rüdiger, Na. Fernández – Valverde (80. Modrić), Tchouaméni, Ceballos – Asensio, Benzema (C), Rodrygo (80. Hazard).
Lunin, L. López – Carvajal, Alaba, J. Vallejo, Odriozola, Díaz.

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 7:12. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:7.
Druhé dějství už góly nabídlo, k nelibosti většiny osazenstva se o ně postarali pouze hosté, kteří v rozmezí 72 – 76. minuty skórovali dvakrát a náskok poté udrželi až do závěrečného hvizdu. Cádiz může litovat nastřelené tyče v první půli, být to gól, duel by se možná odvíjel jinak, avšak to se už nedozvíme.
90+5'
90+4'
Ještě jedna střela směřovala na Thibauta Courtoise, postaral se o ni Álvaro Negredo, jenž však zamířil přímo do rukou brankáře.
90+4'
Domácí zkoušeli ještě založit rychlý útok, avšak záměr se jim vůbec nevydařil.
90+3'
Bílý balet drží míč u šestnáctky Cádizu, o vítězi je zřejmě rozhodnuto.
90+2'
Po faulu musí domácí tým míč odevzdat, soupeř nikam nespěchá.
89'
Rohový kop bude rozehrávat hostující tým, který drží míč daleko od své brány a brání svůj dvoubrankový náskok.
88'
Výborný střelecký přízemní pokus na bližší stranu dokázal Gil perfektním zákrokem vyrazit. Marco Asensio málem vsítil svůj druhý gól, avšak Gil byl proti.
86'
Kapitán domácího mužstva tečoval hlavou míč v pokutovém území pouze nad břevno, Thibaut Courtois zasahovat nemusel.
84'
Pěknou kombinaci Realu se snažil zakončit Luka Modrić, avšak přihrávku na střed nedokázal zpracovat a míč mu utekl od kopaček k brankáři Cádizu.
82'
Hosté se málem dostali do další možnosti, ovšem o míč přišli před vápnem Cádizu.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Luka Modrić.
80'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Eden Hazard.
78'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Álvaro Negredo.
76'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Real rychle zvyšuje na rozdíl dvou branek. MARCO ASENSIO po kombinaci poslal svou střelu po zemi přesně ke vzdálenější tyči domácí svatyně. Ani v tomto případě neměl Gil šanci.
75'
Thibaut Courtois nejprve pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, o chvíli později sebral volný míč do rukou.
72'
Hosté jdou dvacet minut před koncem do vedení. NACHO FERNÁNDEZ dostal přihrávku na střed a parádní ranou pravačkou poslal míč do bližšího dolního rohu brány, kam se Gil natahoval marně.
70'
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Roger Martí.
70'
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Iván Alejo.
70'
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Álex Fernández.
69'
Rychlá kombinace Realu končí nepřesným střeleckým pokusem vedle vzdálenější tyče domácí brány.
67'
ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Eduardo Camavinga.
64'
Na druhé straně skončil sražený míč jen v rukavicích brankáře Madridu.
63'
Karim Benzema ve velké šanci poslal míč levou nohou pouze do bližší tyče.
61'
Domácí reklamovali ofsajd, hra však pokračovala, ale Real nabídnuté možnosti nevyužil, opět si jeho hráči špatně přihráli.
60'
Přihrávku před odkrytou bránu zmařil včas Gil rychlým pádem na zem, díky čemu vyrazil míč ke svému spoluhráči.
58'
Vzápětí další šance bílého baletu, po které míč letí mimo tři tyče.
57'
Pěkná kombinace Realu gólem nekončí, jeden z jeho hráčů střílel z bezprostřední blízkosti po zemi jen do zámezí.
55'
ze hřiště odchází Raúl Parra, přichází Jorge Meré.
54'
Marco Asensio střílel levačkou vedle vzdálenějšího horního rohu domácí brány.
54'
S prudkou střelou z dálky měl Thibaut Courtois nemalé problémy, míč se mu ale povedlo vyboxovat.
52'
Antonio Rüdiger si vynutil faul na útočné straně, jeho tým tak bude pokračovat u míče.
50'
No, skoro jsem to zakřiknul. Nyní se dostal do velké šance Rodrygo, jenž však střelou po zemi vyběhnutého domácího gólmana překonat nedokázal.
49'
Druhá půle zatím vůbec nic nenabídla, míč drží převážně hosté, ale to je tak vše.
46'
První dějství žádný gól nepřineslo, šance měla obě mužstva, v největší trefil domácí Espino tyč, za hosty zahrozil Benzema, ovšem domácí brankář předvedl výborný zákrok. Favorit se tak zatím trápí a může být rád, že neodchází do kabin s mankem na bedrech.
45+2'
45+1'
Útočný faul Realu zastavuje jeho útočnou snahu. A to bylo z první půle vše.
45'
Gil musí pomoct svým spoluhráčům s rozehrávkou.
44'
Domácí drží nyní hru daleko od své svatyně, první půle spěje do svého konce.
42'
David Gil dokázal nepříjemnou střelu do horní části brány vyrazit, soupeře vzápětí zastavuje ofsajd.
41'
Rohový kop pro bílý balet.
40'
Ani tohle není gól. Aurélien Tchouaméni prošel obranou Cádizu až před jeho brankáře, kterého však přízemní střelou nepřekonal. Gil dobrým zákrokem podržel své barvy.
37'
Hosté se nyní málem dostali do dobré možnosti, o míč však v rozhodujícím okamžiku přišli.
36'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, k vidění je řada nepřesných kombinaci na obou stranách.
34'
Po delší době se do útoku dostali i hráči Cádizu, nepřesná přihrávka z pravého křídla však jen projela pokutovým územím a skončila za vzdálenější postranní čárou. Real pokračuje vhazováním.
31'
Karim Benzema střílel z úhlu na levé straně nepřesně nad bránu.
29'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Rubén Alcaraz). Jedná se o trest za faul na Daniho Ceballose, ovšem docela přísný.
28'
Domácí kombinují dlouho na své polovině, dál se dostat nemohou nebo spíš ani nechtějí.
25'
Nepřesný centr z pravé strany žádný z hráčů Realu nezpracoval, šance z toho tak nebyla a balónu se zmocňují hosté.
23'
Alfonso Espino zakončoval z dobré pozice mimo tři tyče, Courtois se postará o rozehrávku.
21'
V nepřehledné situaci přišla hlavička jednoho z hráčů směrem na bránu, nebyla však nikterak prudká a David Gil snadno schoval míč do rukou.
21'
Dani Ceballos s tečí soupeře odehrál míč mimo bránu, následuje rohový kop.
19'
Karim Benzema se po naťukávačce dostal až před domácího gólmana, David Gil však vyběhl včas a protihráči zmenšil střelecký úhel, díky čemuž se mu povedlo míč vyrazit.
17'
Thibaut Courtois musel zachránit situaci rychlým vyběhnutím a ukrytím míče do náruče. Moc pohledný fotbal nyní opravdu nesledujeme.
14'
Nyní je to Real, který se musí bránit, domácí se stále více osmělují směrem dopředu.
12'
Domácí mohli jít do vedení, Alfonso Espino pálil levačkou prudce do vzdálenější tyče hostující svatyně, Thibaut Courtois se natahoval marně.
9'
Cádiz odvrátil míč na chvíli do bezpečí, ovšem soupeř je velmi rychle zpátky a opět dělá obraně domácímu celku problémy.
8'
Real obléhá pokutové území, ke střele se ale žádný z hráčů nemá.
5'
Karim Benzema střílel z dobré pozice na hranici vápna, pravačkou však trefil soupeřova záda, od kterých se míč odrazil do zámezí.
2'
Lucas Vázquez vyslal křižnou přihrávku do pokutového území, kde nenašel žádného ze spoluhráčů.
1'

Cádiz CF: D. Gil – R. Parra, L. Hernández, Fali, Espino – Bongonda, San Emeterio, Alcaraz, Sobrino – Guardiola, C. Ramos.
Náhradníci: Aznar – Mbaye, Arzamendia, Meré, Chust, Mari, Ále. Fernández, Alejo, A. Lozano, Martí, Negredo.
Trenér: Sergio.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militão, Rüdiger, Na. Fernández – Valverde, Tchouaméni, Ceballos – Asensio, Benzema (C), Rodrygo.
Náhradníci: Lunin, L. López – Carvajal, Alaba, J. Vallejo, Odriozola, Modrić, Camavinga, Díaz, Hazard.
Trenér: C. Ancelotti.

Rozhodčí: J. Gil – Á. Nevado, J. Martínez.
Posledních pět vzájemných zápasů

Real Madrid – Cádiz 2:1
Cádiz – Real Madrid 1:1
Real Madrid – Cádiz 0:0
Cádiz – Real Madrid 0:3
Real Madrid – Cádiz 0:1

Na svém hřišti Cádiz španělského giganta ještě neporazil.
Real Madrid

To hosté jsou ve zcela jiném postavení, pobývají na stříbrném stupni s 59 body, ovšem na vedoucí Barcelonu ztrácí propastných třináct bodů. Mimo svůj stadion odehrál "bílý balet" čtrnáct duelů s bilancí devíti výher, jedné remízy a čtyř porážek, k tomu přidal pětadvacet vstřelených a dvanáct inkasovaných gólů. Z posledních pěti venkovních klání vyhrál pouhé dvě, jednou bral bod za remízu a dvakrát odcházel zcela bez bodového zisku.
Francouz Karim Benzema je se čtrnácti brankami nejlepším kanonýrem mužstva, v ligové tabulce ztrácí tři góly na polskou hvězdu Roberta Lewandowskiho z Barcelony.
Cádiz

Domácímu celku patří čtrnáctá příčka s 31 body, před Valencií a Espanyolem, mužstvy na sestupových místech, má náskok čtyř bodů. Na svém hřišti se Cádizu moc nedaří, ze čtrnácti utkání si odnesl osmnáct bodů díky čtyřem výhrám a šesti remízám, skóroval ve čtrnácti případech a o pět branek více inkasoval. Naposledy před svými fanoušky podlehl 0:2 Seville.
Tři hráči, všichni Španělé, se se třemi zásahy dělí o prvenství tabulky střelců mužstva.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Čtyřmi zápasy dnes pokračuje 29. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu gigant Real Madrid, jenž zajíždí na hřiště Cádizu. Do zápasu půjde jako velký favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.