La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Cádiz - 2. září 2022   21:00

Celta Vigo
56' Aspas (Veiga) • 62' Ós. Rodríguez (Strand Larsen) • 75' Aspas (Cervi)
3:0
(0:0)
Celta Vigo
Marchesín – Mallo (C) (82. Mingueza), Aidoo, Núñez, Galán – Tapia (46. Veiga) – Cervi, Beltrán (82. de la Torre), Ós. Rodríguez (67. Solari) – C. Pérez (46. Strand Larsen), Aspas.
Villar – Fran López, Domínguez, Mi. Rodríguez, Swedberg, K. Vázquez.
Pulido – Escuela, Garrido
Abanca-Balaídos (Vigo)
14 510 diváků
Cádiz
Ledesma – Zaldúa, L. Hernández, Chust, Espino (C) – Alejo (64. Sobrino), San Emeterio (63. Bongonda), Alarcón, Blanco (74. Á. Giménez), Ocampo (74. Ále. Fernández) – A. Lozano (63. Lucas Pérez).
D. Gil – Arzamendia, Cala, Carcelén, Fali, Negredo, Mari.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:23.
Katastrofální start Cádizu do tohoto ligového ročníku pokračoval ve Vigu, kde domácí Celtě podlehl 0:3 a po čtyřech kolech zůstává poslední bez bodu i bez vstřelené branky, aktuálně má skóre 0:10. V příštím kole navíc hostí Barcelonu a trenéru Sergiu Gonzálezovi se během týdne určitě nebude spát dobře, pokud vůbec vydrží na týmové lavičce.

Celta odehrála velmi zlý první poločas, ve druhém už ale byla jasně lepší a nakonec vítězí zaslouženě, dvakrát se trefil Iago Aspas, autor už pěti letošních ligových branek, jednu pak přidal Óscar Rodríguez.
90+3'
90+2'
V nastaveném čase se zápas spíše jen dohrává, po odrazu míče za postranní čáru se autového vhazování ujme Óscar Mingueza.
90+1'
Rozhodčí Pulido Santana oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90+1'
Joseba Zaldúa bez snahy zahrát míč podkopl Cerviho a dostává žlutou kartu.
90'
Galánovi nevyšel průnik po levém křídle, bude se jen kopat od branky. Domácí obránce ale byl zároveň nepříjemně atakován do oblasti kotníku a těžce se zvedal na nohy.
88'
Jednalo se o jubilejní dvacátý faul Cádizu, domácí jich mají přesně polovinu.
87'
Franco Cervi byl nepříjemně sražen Lucasem Pérezem, hlavní arbitr to řeší domluvou.
86'
Álvaru Giménezovi je pískána hra rukou, byť hostující útočník gestikuluje k rozhodčímu Pulidovi, že zahrál míč ramenem.
85'
Po skutečně velmi bídném prvním poločase už si domácí příznivci užívají průběh zápasu a s chutí hromadně zpívají klubovou hymnu.
84'
Po hostujícím nedorozumění bude vhazovat Celta, ujme se toho Javier Galán.
82'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Luca de la Torre.
82'
ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Oscar Mingueza.
80'
Domácím fanouškům se nelíbí tvrdý atak Sobrina na Galána, rozhodčí Pulido tentokrát nechává žlutou kartu ve své kapse.
78'
Jörgen Strand Larsen v osobním souboji naběhl do Luise Hernándeze a po zásahu soupeře loktem si prohlíží žlutou kartu.
77'
Na šance už to statistici spočítali na 7:0 pro Celtu, ta po změně stran absolutně dominuje.
75'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku! Celta už vede o tři branky! Přihrávku Solariho od postranní čáry Cervi sklepl k IAGU ASPASOVI, na jehož dalekonosnou ránu brankář Ledesma nedosáhl!
75'
Po dalších dvou změnách už hostující trenér Sergio González vyměnil během druhého poločasu polovinu své sestavy, další změny už dělat nemůže.
74'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Brian Ocampo, přichází Álex Fernández.
74'
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Álvaro Giménez.
73'
S maskou na obličeji se brzy objeví na trávníku Álex Fernández, bratr Nacha Fernándeze z Realu Madrid.
72'
Javier Galán byl faulován u postranní čáry, Celta rozehrává na vlastní polovině.
70'
Hugo Mallo musí být ošetřen po nepříjemném zásahu Espina kolíky do stehna.
69'
Podobně nepřesný byl centr Zaldúy z opačné strany.
69'
Ocampův přetažený centr mířil mimo dosah jeho spoluhráčů.
67'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Augusto Solari.
66'
Svalové problémy trápí Óscara Rodrígueze, střelec druhé branky velmi pravděpdobně nebude schopen pokračovat kvůli zadnímu stehennímu svalu.
65'
Hosté se pokusili zahrozit dlouhým autem Hernándeze, míč se odrážel před brankou, pak jej domácí odkopli do bezpečí.
64'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Rubén Sobrino.
63'
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Théo Bongonda.
63'
ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Lucas Pérez.
62'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku! Ještě před změnami v týmu Cádizu se ale domácí fanoušci mohou podruhé radovat! Po souhře Aspase s Veigou Jörgen Strand Larsen patičkou posunul míč ÓSCARU RODRÍGUEZOVI, jenž brankáři Ledesmovi nedal šanci zasáhnout!
62'
Hostující trenér Sergio González chystá hned trojnásobné střídání, čeká se na přerušení hry.
61'
Galánův centr Espino odvrátil jen ke Gabrielu Veigovi, jehož rána bez přípravy končí vedle hostující branky.
60'
Při pokračování akce pak Jörgen Strand Larsen po centru z levé strany hlavičkoval do tyče!
59'
Cerviho centr odvrátil Zaldúa, domácím se moc nelíbilo držení Stranda Larsena před brankou.
57'
Iago Aspas je letos při chuti, ve čtvrtém kole této sezóny zaznamenal svoji již čtvrtou ligovou trefu, Celta jich přitom vstřelila jen pět.
56'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku! Celta se ujímá vedení! Gabriel Veiga zachytil hostující přihrávku ve středu hřiště, posunul míč IAGU ASPASOVI, jenž potáhl míč po ose hřiště, před pokutovým územím vystřelil a tečovaná rána mířila do protipohybu brankáře Ledesmy!
56'
Po faulu Briana Ocampa už to na nedovolené zákroky je 6:15 z pohledu domácí Celty.
55'
S nákopem Franca Cerviho do pokutového území si defenziva Cádizu bezpečně poradila, odraženého míče se ale zase ujala Celta.
53'
Znovu jsou v držení míče, Celta působě po změně stran mnohem aktivněji než v prvním poločase.
51'
Celta zvyšuje aktivitu, Franco Cervi se z pravé strany rozběhl k brance, Ledesma jej ale včasným vyběhnutím nepustil do zakončení.
50'
Přetažený roh Óscara Rodrígueze vracel z voleje před branku Iago Aspas a stoper Unai Núňez pak zakončoval zády k brance jen těsně vedle tyče Ledesmovy branky!
50'
Na opačné straně je Mallův centr sražen na rohový kop, domácí hlavičkáři už míří před Jeremíase Ledesmu.
49'
Zaldúovi se na pravém křídle neprovedlo odcentrovat přes Frana Beltrána, ten navíc vybojoval odkop od branky.
47'
Utkání sleduje 14 510 fanoušků, nedalo to moc dlouhý čas spočítat.
46'
ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Gabriel Veiga.
46'
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Jörgen Strand Larsen.
46'
Domácí trenér Eduardo Coudet vyšle do druhého poločasu novou posilu, Jörgena Strand Larsena. Norský útočník přišel do galicijského klubu z nizozemského Groningenu, na trávníku se objeví také Gabriel Veiga.
Rozhodčí Puulido Santana skutečně neměl nejmenší důvod k nastavení s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Úvodní dějství mělo bídnou úroveň, neviděli jsme takřka nic zajímavého a není divu, že skóre zůstává bezbrankové.
45'
45'
Po rohu se o zajímavý pokus přes hlavu pokoušel Anthony Lozano, mířil ale výrazně mimo branku.
45'
Z rohového kopu se Cádiz nedokázal nijak prosadit, brzy ale hosté budou zahrávat další.
44'
Hosté vybojovali při akci po pravé straně rohový kop.
43'
K první střele na branku napřáhl Óscar Rodríguez z dobrých pětatřiceti metrů, pro Ledesmu to bylo jako horký brambor, neboť při střele doprostřed branky mu míč vypadl, pak už se mu ale povedl zkrotit.
41'
Po ubráněném rohu se hosté vydali do rychlého brejku, Ocampova přihrávka do pokutového území ale končí jen útočným faulem Tomáse Alarcóna.
40'
Iago Aspas se na pravém křídle nedostal k centru před branku, vybojoval alespoň rohový kop.
39'
Alejo dostal příliš dlouhý pas podél pravé postranní čáry, bude se kopat od branky Agustína Marchesína.
38'
Cádiz se rozestavil po útočné polovině, zatím se ale nemůže přiblížit k pokutovému území.
36'
Iván Alejo se pomalu tlačil do zakončení, v něm mu ale stačil zamezit Galán.
35'
Neúspěšný průnik Aleja po pravém křídle, o míč jej obral Javier Galán.
34'
Příliš přetažený centr Óscara Rodrígueze Hugo Mallo nestačil zachytit na hrací ploše.
33'
Už devátého faulu hosté se v blízkosti středové čáry dopustil Fede San Emeterio, jenž podrazil Huga Malla.
32'
Ocampo přihrál k postranní čáře Espinovi, ten pak posouval míč ke středu hřiště naslepo a velmi nepřesně.
31'
Iago Aspas se protáhl s míčem po pravém křídle, pak odcentroval před branku, kde si situaci pohlídal Jeremías Ledesma.
30'
Antonio Blanco dostal příliš dlouhý pas na levé křídlo, odstavil jej Joseph Aidoo a pohlídal cestu míče za brankovou čáru.
28'
Přetažený centr Renata Tapii doputoval až za protější postranní čáru, vhazovat bude Cádiz.
27'
Po odkopu Ledesmy dostává žlutou kartu Anthony Lozano za faul na bránícího Unaie Núňeze, jedná se ale o více než přísnou žlutou kartu.
27'
Vysoký centr Malla z pravého křídla se neujal, navíc domácímu bekovi máván ofsajd.
26'
Carles Pérez dostal dlouhý pas do volného prostoru na útočnou polovinu, míč se ale dokutálel za postranní čáru.
25'
Ocampo se na levém křídle neprobil přes Aidooa, tomu se ještě vleže povedlo odkopnout míč za postranní čáru.
24'
Po hrubce Fedeho San Emeteria ve středu pole mohli domácí podniknout rychlý protiútok, Iago Aspas ale byl čistě obrán o míč.
23'
Po Beltránově přihrávce se od rohu pokutového území opřel do míče Carles Pérez, trefil ale jen bránícího Luise Hernándeze.
22'
Po faulu Blanca na Tapiu budou domácí rozehrávat z místa přestupku na útočné polovině.
21'
V úvodních dvaceti minutách jsme marně čekali na jakýkoliv střelecký pokus či jiné ohrožení jedné z branek.
20'
Alfonso Espino přišlápl nohu Óscaru Rodríguezovi u postranní čáry, z místa přestupku rozehrávají domácí.
18'
Defenziva Cádizu si poradila s nákopem Frana Beltrána do pokutového území.
17'
Óscar Rodríguez byl faulován poblíž středové čáry, brzy se ale píská také faul domácích na Ivána Aleja a míče se znovu ujme Cádiz.
16'
Právě napravo od pokutového území se teď neprosadil ani Alejo, dalšího odkopu od branky se ujme Agustín Marchesín.
14'
Nejnovější posile Cádizu, Brianu Ocampovi, se nepovedlo zpracovat dlouhý nákop na pravé křídlo, bude se kopat od branky Celty.
13'
Hostující defenziva si pohlídala i nákop Aidooa, hosté ale brzy další nepřesností o míč znovu přišli.
11'
Do pokutového území centroval Óscar Rodríguez, hosté se bez potíží ubránili.
10'
Renato Tapia byl faulován u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Celtu.
8'
Lozano vybojoval míč ve středu hřiště a snažil se o rychlý přechod dopředu, ovšem neměl vůbec nikoho ke spolupráci a brzy o balón zase přišel.
7'
Ocampo na levém křídle posunul míč do běhu Espinovi, jeho přízemní centr skončil u brankáře Marchesína. Ten se dnes účastní souboje argentinských brankářů, neboť protějšek Jeremías Ledesma je stejné národnosti.
6'
Brzy už se ale zase k míči dostali domácí, ti se ale zatím nemohou dostat k pokutovému území soupeře.
5'
Teď už se píská faul na Ivána Aleja, hostující fotbalista byl nedovoleně atakován na vlastní polovině.
3'
U pravé postranní čáry padl k zemi s hlasitým křikem Iván Alejo, sudího Pulida to ale rozhodně nepřesvědčilo k odpískání faulu.
2'
V úvodních desítkách sekund mají častěji míč na svých kopačkách hosté, zatím se ale hraje výhradně ve středu hřiště.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté a utkání je rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barvách, Celta tedy ve světle modré a Cádiz ve žluté.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Juanem Pulidou Santanou přivedla fotbalisty na trávník stadiónu Abanca-Balaídos, který není zcela zaplněn, přesto bude mít zápas důstojnou kulisu.

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo, Aidoo, Núñez, Galán – Tapia – Cervi, Beltrán, Ós. Rodríguez – C. Pérez, Aspas.
Náhradníci: Villar – de la Torre, Fran López, Domínguez, Larsen, Mi. Rodríguez, Mingueza, Solari, Swedberg, Veiga, K. Vázquez.
Trenér: Eduardo Coudet

Cádiz CF: Ledesma – Zaldúa, L. Hernández, Chust, Espino – Alejo, San Emeterio, Alarcón, Blanco, Ocampo – A. Lozano.
Náhradníci: D. Gil – Arzamendia, Cala, Carcelén, Fali, Ále. Fernández, Á. Giménez, Lucas Pérez, Negredo, Sobrino, Mari, Bongonda.
Trenér: Sergi González

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Garrido.
Cádiz CF

Cádiz zahájil sezónu vskutku katastrofálně, když všechna tři dosavadní utkání sehrál proti baskickým týmům, postupně podlehl 0:1 doma San Sebastianu, 0:2 v Pamploně a naposledy doma 0:4 s Athleticem Bilbao, což jej přikovalo na poslední místo tabulky bez jediného bodu i bez vstřelené branky.

Dlouhodobá zranění trápí Rubéna Alcaraze a Jona Andera Pereu, nejistý je start dvojice Iza Carcelen a Alberto Perea, oba mají menší zranění. Do sestavy se může vrátit Tomas Alarcón poté, co si při vysoké domácí prohře s Bilbaem odpykal trest za vyloučení ze zápasu s Osasunou.
RC Celta Vigo

Také Celta nemůže označit začátek sezóny za dobrý, když v úvodních dvou domácích zápasech získala jen bod za remízu s Espanyolem 2:2, ačkoliv ještě dvacet minut před koncem vedla o dvě branky, pak hladce nestačila na obhájce titulu Real Madrid, kterému podlehla 1:4. Prvního vítězství se tak dočkala až při venkovním zápase, kdy v Gironě zvítězila 1:0 brankou Iaga Aspase zkraje druhého poločasu.

Celtě se v poslední době vůbec nedaří ve vzájemných zápasech, když třikrát za sebou Cádiz neporazila, loni tu s ním navíc prohrála 1:2 a poslední výhry nad svým dnešním soupeřem se dočkala v prosinci 2020.
Hezký večer při sledování přenosu předehrávky čtvrtého kola španělské La Ligy, Celta Vigo bude určitě favoritem v domácím zápase s Cádizem, který je jediným týmem bez bodu, navíc i bez vstřelené branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.