La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Villarreal - 13. ledna 2023   21:00

Celta Vigo
68' Strand Larsen (Veiga)
1:1
(0:1)
Villarreal
15' G. Moreno  (Chukwueze)
Celta Vigo
Marchesín – Mallo (C), Mingueza (54. C. Pérez), Núñez, Aidoo, Galán – Ó. Rodríguez (64. Strand Larsen), Beltrán, Cervi (46. de la Torre) – Veiga (87. Tapia), Aspas.
Villar – Domínguez, Durán, Paciência, Medrano, Solari, Swedberg, K. Vázquez.
Alberola Rojas – Sobrino, Hernández
Abanca-Balaídos (Vigo)
Villarreal
Reina – Foyth (65. Femenía, 70. Cuenca), Mándí, P. Torres, Mojica – Parejo – Chukwueze (46. Pino), Coquelin (64. Capoue), Trigueros (C) (78. Morlanes), Morales – G. Moreno.
Jörgensen – Danjuma, A. Moreno I.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:8.
Domácí se po závěrečném hvizdu zlobí, když jim rozhodčí Alberola Rojas upřel další rohový kop, utkání každopádně skončí 1:1.

Celta v něm dlouho prohrávala, když v patnácté minutě otevřel skóre Gerard Moreno, v 68. minutě se ale povedlo vyrovnat Jörgenu Strandu Larsenovi, jenž se také stal nejlepším hráčem zápasu. V závěru byla výrazně lepší Celta, která Villarreal ve druhém poločase naprosto jednoznačně přehrála, dokonat obrat už ale nedokázala.
90+5'
90+5'
Po Beltránově rohu se k hlavičce dostal Hugo Mallo, jeho hlavičce ale chyběla potřebná razance a Pepe Reina míč lapil do svých rukavic.
90+4'
Závěr zápasu je velmi svižný, Iaga Aspase při rozletu na pravé straně hřiště přibrzdil Jorge Cuenca jen za cenu rohového kopu.
90+3'
Po čase mohli zahrozit hosté, Mándí kolmicí vysunul po pravém křídle Yeremiho Pina, jeho centr ale byl příliš prudký a nepřesný, míč doputoval až za protější postranní čáru.
90+2'
Étienne Capoue byl podražen Núňezem ve středovém kruhu, rozehrávat mohou hosté. Na fauly je to velmi slušně hraný zápas, viděli jsme jich dohromady jen 16 (9:7).
90+1'
Rozhodčí Javier Alberola Rojas oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Po něm se míč odrazil od klubka těl vysoko nad branku, domácí se marně dožadovali rohového kopu, bude se jen rozehrávat od branky Pepeho Reiny.
90'
Pérezově průniku do pokutového území hosté zamezili jen odražením míče na další roh.
89'
Iago Aspas tentokrát rozehrál po zemi na Beltrána, jenž mu míč vrátil a Aspasův výborný centr našel v obrovské šanci Renata Tapiu, jehož hlavičku pokryl na brankové čáře Pepe Reina!
88'
Po sražené přihrávce Aspase z levého křídla bude následovat další roh.
87'
Jubilejní desátý rohový kop Celty znovu nepřinesl žádné ohrožení pro Reinu. Ten má mnohem více práce ze hry než po standardních situacích.
87'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Renato Tapia.
86'
Další ránu aktivního Carlese Péreze vyrazil Pepe Reina do míst, kde nebyl žádný z domácích fotbalistů, nadále ale trvá vysoká aktivita Celty, která je mnohem hladovější po vítězství.
85'
Manu Morlanes byl faulován ve středu hřiště, hosté rychle rozehráli, ovšem také podobně rychle o míč zase přišli.
83'
Po centru Huga Malla se k hlavičce dostal Pau Torres a mířil jen těsně vedle hostující branky!

Podle statistiků se jednalo o pátou velkou šanci Celty, hosté měli jen dvě. Ti mají koneckonců i právě jen dva střelecké pokusy.
83'
Tento roh hosté odhlavičkovali k Pérezovi, jehož pokus z dálky si neproklestil cestu hradbou těl před Reinou.
82'
Galánův centr prodloužil Pau Torres na devátý rohový kop Celty.
82'
Carles Pérez si už podruhé navedl míč zprava do pokutového území, kde chtěl střílet levačkou, pokus byl ale zablokován.
81'
Domácí vybojovali standardní situaci, Aspasův centr od postranní čáry ale přeletěl všechny fotbalisty nabíhající před Pepeho Reinu.
80'
Iago Aspas se u postranní čáry neprosadil v souboji s Cuencou, vybojoval alespoň autové vhazování.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Manu Morlanes.
76'
Další akce domácích, po patičce Veigy Aspas posunul míč k de la Torremu, jehož střela kolem Mándího mířila vedle hostující branky.
74'
Velmi nepovedený pokus Veigy z otočky se sotva dokutálel k Reinovi, Celta ale i po vyrovnání zůstává aktivní.
74'
Carles Pérez si z pravého křídla navedl míč do pokutového území, pak se mu do střely složil Johan Mojica.
72'
José Luis Morales dostal příliš dlouhou přihrávku po levé straně, bude se kopat od domácí branky.
71'
Zajímavá situace, Kiko Femenía vydržel na trávníku jen šest minut, než je zase stažen.
70'
ze hřiště odchází Kiko Femenía, přichází Jorge Cuenca.
68'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku! Celtě se povedlo vyrovnat! Gabriel Veiga výborně načasovanou kolmicí vysunul do velké šance JÖRGENA STRANDA LARSENA, ten se vyhnul ofsajdu a střelou kolem Pepeho Reiny nedal hostujícímu brankáři šanci!
68'
José Luis Morales ve středu hřiště zatáhl za rozběhnutého de la Torreho, čímž si vynutil žlutou kartu.
67'
Po tomto rohu se míč od Huga Malla odrazil za branku, minimálně by se do statistik mělo jednat o vůbec první domácí střelecké zakončení z osmi rohových kopů.
66'
Po Mallově centru před Strandem Larsenem zasáhl Pau Torres a odehrál míč na další rohový kop.
65'
Také sedmý rohový kop Celty byl zcela bez úspěchu, hosté snadno dostali míč do středu hřiště.
65'
ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Kiko Femenía.
64'
ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Étienne Capoue.
64'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Jörgen Strand Larsen.
63'
Galánův centr odhlavičkoval na rohový kop Ajsa Mándí.
63'
Dánský útočník si ale musí počkat na přerušení hry, zatím si domácí přihrávají ve středu hřiště.
63'
Domácí kouč Carlos Carvalhal bude zřejmě brzy opět střídat, do hry přijde Jörgen Strand Larsen, jenž by mohl nahradit Gabriela Veigu.
62'
Předchozí střela Moralese byla vůbec druhým střeleckým pokusem hostů! Celta jich zatím má pět.
61'
José Luis Morales se dostal ke střele z osmnácti metrů, ta se otřela o horní část spojnice tyče a břevna!
59'
Pérez se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Coquelinem, hosté mohou rozehrávat ve středu hřiště.
58'
Velmi aktivně se rozcvičuje Kiko Femenía, ovšem zdá se, že Juan Foyth bude schopen v zápase pokračovat.
58'
Po srážce Juana Foytha s Óscarem Rodríguezem se oba hráči těžce zvedají z trávníku, rozhodně hůře je na tom ale rameno hostujícího mistra světa.
57'
Galán si naběhl na dlouhý pas za defenzivu Villarrealu, včas ale vyběhl ze své branky Pepe Reina a míč odkopl do bezpečného prostoru.
56'
Javimu Galánovi nevyšel průnik podél postranní čáry, domácí fotbalista vybojoval alespoň autové vhazování.
54'
Mingueza je pořádně nahněvaný, příchod Péreze bude znamenat velké změny v domácím rozestavení.
54'
ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Carles Pérez.
54'
Domácí trenér Carvalhal se znovu pokusí oživit hru, na trávníku se objeví Carles Pérez.
53'
Úvod druhého poločasu navazuje na druhou polovinu toho prvního, sledujeme tedy převážně hru ve středu hřiště, sem tam nějaký rohový kop, ovšem zcela bez nějaké zajímavější příležitosti.
51'
Mojicově centru k bližší tyči se defenziva Celty ubránila.
50'
José Luis Morales na levém křídle vybojoval třetí rohový kop Villarrealu, oba předchozí se uskutečnily už v úvodní desetiminutovce zápasu.
48'
Pro nepovedený Galánův nákop do pokutového území si v pohodě došel Pepe Reina.
46'
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Yeremi Pino.
46'
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Luca de la Torre.
46'
Americký záložník se na trávníku objeví místo Franca Cerviho.
Domácí do druhého poločasu změní sestavu, do hry se chystá Luca de la Torre.
Je za námi první poločas souboje Celty Vigo s Villarrealem, po němž hosté vedou 1:0 díky trefě Gerarda Morena z patnácté minuty.

Viděli jsme poločas dvou rozdílných částí. První čtvrtina zápasu nabídla zajímavou podívanou s řadou důležitých momentů na obou stranách, ta druhá pak už spíše jen boj ve středu hřiště.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Javier Alberola Rojas k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Šestý roh Celty se rovná šestému nezdaru, Cerviho krátký centr odhlavičkoval Gerard Moreno.
44'
Javi Galán vysunul po levé straně Franca Cerviho, jeho pas před branku na nabíhajícího Aspase ale stačil srazit na rohový kop Juan Foyth.
42'
Gerard Moreno se dostal do tísně mezi třemi protihráči, povedlo se mu ale otřít míč o Franca Cerviho a vybojovat tím autové vhazování.
40'
Ten pátý ale dopadl stejně jako všechny čtyři předchozí, tedy zcela bez zakončení.
39'
Minguezův centr přeletěl nabíhajícího Cerviho, domácí ale vybojovali svůj pátý rohový kop.
38'
Hugo Mallo na pravém křídle nedokázal zpracovat dlouhé přenesení hry napříč celou šíří hřiště.
36'
Celta se po zisku míče pokusila o rychlý kontr, Veigovi se ale nepovedlo zpracovat přihrávku Iaga Aspase.
36'
Morales si vynutil nedovolený zákrok u postranní čáry, hosté mají znovu míč ve svém držení.
34'
Gerard Moreno při snaze získat míč podkopl Beltrána, domácí na své polovině rychle rozehráli.
33'
Manu Trigueros ji s Mojicou rozehráli jen nakrátko a hosté si znovu předávají míč krátkými přihrávkami ve středu hřiště.
33'
Po faulu Veigy na Mojicu bude Villarreal zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
31'
Óscar Rodríguez vysunul po levé straně Cerviho, jehož centr si před brankou našel pozorný Ajsa Mándí.
30'
Mojica zprvu parádní kolmicí vysunul po levém křídle Moralese, jehož přihrávku Unai Núňez srazil těsně vedle vlastní branky, ovšem přeci jen souhra Mojicy s Moralesem nebyla dobře načasována, neboť druhý jmenovaný se ocitl v těsném ofsajdu.
28'
Hosté už mají zase míč pod kontrolou a přihrávají si v okolí středové čáry.
26'
Manu Trigueros dostává první žlutou kartu zápasu, hostující kapitán se provinil faulem na Javiho Galána ve středu hřiště.
24'
Nadále sledujeme zajímavý průběh, Óscar Rodríguez napřáhl z dobrých třiceti metrů a byť mířil doprostřed branky, tak míč během letu zaplaval, Reinovi pak vypadl před něj, domácí hráči ale měli k dorážce daleko.
23'
Čtvrtý roh domácích dopadl stejně jako předchozí tři, tedy s naprosto nulovým efektem.
22'
Další velká šance domácích! Po nepřesném odkopu Reiny domácí rychle dostali míč do pokutového území, kde Veiga výbornou patičkou uvolnil Iaga Aspase, jehož střela je sražena na rohový kop.
21'
Villarreal v úvodu zcela dominuje v držení míče, hosté už jsou na sedmdesáti procentech.
19'
Ani třetí rohový kop Celty pak nevedl k nějakému ohrožení Reiny, domácí se po standardních situacích marně snaží dostat do zakončení.
18'
Celta sehrála zajímavou kombinaci v pokutovém území Villarrealu, po souhře Iaga Aspase s Francem Cervim se míč dostal k naprosto osamocenému Veigovi, jehož ránu stačil srazit mimo branku Samu Chukwueze!
17'
Javi Galán dostal na levé křídlo příliš dlouhou přihrávku a byť ještě stačil míč zpracovat ve hřišti, tak neměl dostatek prostoru na centr a musel jej vrátit do hloubi pole.
15'
Villarreal právě vstřelil branku! Villarreal otevírá skóre utkání! Marchesínův odkop našel jen Torrese, jenž rozjel rychlou souhru, v jejímž závěru Chukwueze sklepl míč ke GERARDU MORENOVI, jenž si jej levačkou prvním dotykem zpracoval a druhým zpoza pokutového území napálil k tyči!
14'
Rohovému kopu se pak Villarreal v poklidu ubránil.
13'
Hosté hrubě chybovali při rozehrávce u vlastního pokutového území, Parejo na míč nedosáhl a jen jej prodloužil k domácím, ti sehráli rychlou kombinaci, v jejímž závěru Iago Aspas uvolnil Gabriela Veigu, jehož ránu dokázal Pepe Reina vyrazit!
12'
Johan Mojica byl faulován u postranní čáry, hosté rozehrávají v blízkosti střídaček.
11'
Po něm domácí nijak nezahrozili, zpětný míč do pokutového území pak nalezl Javiho Galána v ofsajdu.
10'
Celta rychle přenesla hru po pravé straně k pokutovému území soupeře, kde domácí vybojovali svůj první rohový kop.
9'
Villarreal poprvé dopravil míč do branky, když Morenův centr doputoval ke vzdálenější tyči, kde se prosadil Pau Torres, rozhodčí ale viděli ofsajd Coquelina, jenž míč v pokutovém území nejspíše jemně tečoval a branku neuznávají, což potvrdilo i video.
8'
Po přetaženém rohovém kopu hostů vracel míč před branku Pau Torres, brankář Marchesín si pak počínal velmi nejistě a musel mu pomoci Unai Núňez, jenž odhlavičkoval míč nad branku.
6'
Aktivní Chukwueze přihrál do pokutového území Morenovi, jemuž se v tísni nepovedlo prodloužit míč na Josého Luise Moralese, po domácím odkopu se pak zase velmi rychle ujali míče hosté.
5'
Villarreal je znovu usazen na útočné polovině a postupnými přihrávkami hledá cestu k pokutovému území soupeře.
3'
Chukwueze si parádně zpracoval dlouhý pas okolo Galána a protáhl se po pravém křídle, pak nepřesně přihrával před branku.
1'
Iago Aspas u postranní čáry šikovnou patičkou přihrál do běhu Minguezovi, tomu se ale nepovedlo dobře odcentrovat.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí a je rozehráno!
1'
Ve vzájemných zápasech nehrozí nějaký barevný konflikt, Celta tak oblékne světle modré dresy, Villarreal se představí celý ve žlutém.
Trojice rozhodčích v čele s Javierem Alberolou Rojasem přivedla fotbalisty na trávník stadiónu Abanca-Balaídos, utkání bude brzy zahájeno.

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo (C), Mingueza, Núñez, Aidoo, Galán – Ó. Rodríguez, Beltrán, Cervi – Veiga, Aspas.
Náhradníci: Villar – de la Torre, Domínguez, Durán, Strand Larsen, C. Pérez, Paciência, Medrano, Tapia, Solari, Swedberg, K. Vázquez.
Trenér: Carlos Carvalhal

Villarreal CF: Reina – Foyth, Mándí, P. Torres, Mojica – Parejo – Chukwueze, Coquelin, Trigueros (C), Morales – G. Moreno.
Náhradníci: Jörgensen – Danjuma, Capoue, Cuenca, A. Moreno I, Femenía, Pino, Morlanes.
Trenér: Quique Setien

Rozhodčí: Alberola Rojas – Sobrino, Hernández.
Villarreal CF

Villarreal jde do dnešního utkání v obrovské pohodě, neboť po první části sezóny, strávené kvůli rekonstrukci svého stadiónu v azylu na stadiónu valencijského Levante, se vrátil na svůj klasický stadión a návrat okořenil dvěma velkými výhrami. Nejdříve Žlutá ponorka otočila derby s Valencií a poté si vyšlápla i na Real Madrid, oba soky zdolala shodně 2:1.

V tabulce je Villarreal šestý se ztrátou jediného bodu na čtvrtý Betis, o skóre pak zaostává za pátým Atléticem Madrid.

Souboj s obhájcem titulu vynechal Etienne Capoue, po menších svalových potížích už by ale měl být zase fit a připraven vyběhnout do dnešního zápasu, ve stoperské dvojice by pak měl vykartovaného Raúla Albiola nahradit Aissa Mandí. Nejistý je start zraněných Lo Celsa a Jacksona, kromě Albiola chybí kvůli žlutým kartám i Álex Baena.
RC Celta Vigo

Fotbalisté Celty Vigo strávili mistrovství světa jen těsně nad sestupovým pásmem a v podobné pozici jsou i po dvou kolech, neboť i přes čtyři získané body mají stále jen bod náskok na osmnáctý Cádiz. K tomu „pomohlo“, že i právě Cádiz a Sevilla získaly rovněž shodně čtyři body a rozestupy se tak moc nezměnily, tato trojice se ale výrazně přiblížila k týmům před ní.

Po mistrovství světa Celta odehrála vzájemný zápas právě s již zmíněnou Sevillou, který v Andalusii skončil 0:0, pak se Celtě povedlo zvítězit 1:0 na trávníku takřka odepsaného Elche, jež má po šestnácti kolech pouhé čtyři body.

Dá se očekávat, že sestava bude velmi podobná té, která zvítězila v Elche, ale změna by mohla nastat v útoku, kde by Iaga Aspase mohl místo Goncala Paciencii doplnit Jörgen Strand Larsen.
Hezký večer při sledování přenosu úvodního utkání 17. kola španělské La Ligy, Celta Vigo přivítá v obrovské formě hrající Villarreal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.