La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Almeria - 22. srpna 2022   20:00

31' Collado (Martí)
1:1
(1:1)
Almeria
23' Sadiq  (Robertone)
Elche
Badía (C) – Lirola, Roco, Bigas (90. Palacios), Mojica – Morente (86. Pastore), Mascarell, Gumbau (78. P. Milla), Collado (86. Josan) – Martí (78. Quina), Ponce (68. Boyé).
Lopez, Werner – Clerc, D. González, Guti.
de Mera – Becerril, Santaursula
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Almeria
Fernando – Puigmal (81. Brandáriz), Kaiky, Ely, Babić (C), Akieme – Robertone (75. Baptistão), Eguaras, S. Costa – Ramazani (87. Portillo), Sadiq (81. Sousa).
Fuoli – Appiah, Centelles, C. Sánchez, Rojas.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc.
Ve druhém poločase už branka nepadla, a tak oba celky berou po bodu za výsledek 1:1. Po změně stran už nebylo vidět tolik šancí, a když nějaké přišly, tak jim chyběla větší kvalita. S výsledkem bude více spokojená Almería, který je nováčkem a v nejvyšší soutěži zaznamenala vůbec první bod v tomto ročníku.
90+6'
90+4'
Režie dnešního zápasu si vybírá trenéra Joana Rubiho, který kontroluje své hodinky. Almería zřejmě bod z venkovního zápasu bere všemi deseti.
90+2'
Kolmá přihrávka mířila na pravou stranu šestnáctky, kam si nabíhal Josan. Ten si vylámal zuby na brankáři, ale také se nacházel v ofsajdovém postavení.
90+1'
Normální hrací doba je už minulostí, ovšem čeká nás ještě pětiminutové nastavení.
90'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Helibelton Palacios.
89'
Centr hostujícího celku přišel zprava a k balonu se před brankou dostal atakovaný Léo Baptistão. Brazilského útočníka ale zklamalo zpracování.
88'
Nemůžeme říct, že by jedno z mužstev bylo aktivnější a zasloužilo si vyhrát. Ovšem co můžeme říct je fakt, že jsou pod stejným tlakem, protože potřebují bodovat.
87'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Francisco Portillo.
86'
ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Javier Pastore.
ze hřiště odchází Álex Collado, přichází Josan.
86'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Kaiky, Léo Baptistão).
84'
Dalším zakončením se prezentoval Domingos Quina, jehož pokus zamířil těsně vedle branky. Jenomže celou situaci kontroloval Fernando, jenž už byl u tyče připravený.
83'
Standardní situaci budou rozehrávat domácí hráči, konkrétně Tete Morente. Jeho centr byl sice nadýchaný, ale zamířil přesně k soupeři.
81'
ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Dyego Sousa.
ze hřiště odchází Arnau Puigmal, přichází Juan Brandáriz.
81'
Jsme už v poslední desetiminutovce zápasu a jeho stav je stále vyrovnaný. Oba celky mají hodně šancí, ale neproměňují je.
78'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Domingos Quina.
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Pere Milla.
77'
Hlavní rozhodčí znovu přerušuje hru a posílá oba tábory, aby se občerstvily. Uvidíme, které mužstvo zvládne lépe koncovku zápasu.
76'
Mezi brankovou čárou a soupeřem se protáhl Largie Ramazani, který přihrával do druhé vlny. Nově příchozí Léo Baptistão měl na noze vedení svého mužstva, ovšem placírkou zamířil do míst, kde byl připravený Edgar Badía!
75'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Léo Baptistão.
74'
Balon z pravé strany šestnáctky mířil na zadní tyčku, kde byl zcela osamocený Tete Morente. Jeho pokus z hranice malého vápna zamířil nad branku. Tohle je situace, která prostě musí končit vstřeleným gólem!
73'
Na levé straně se nacházel Lucas Boyé, který měl proti sobě jediného soupeře. Hodil si balon na pravou nohu, ovšem bránící hráč se skvěle postavil a zakončení překazil.
72'
Vypadá to, že oba trenéři jsou s výkony hráčů spokojeni, protože do této doby se střídalo pouze jednou. Další změna přijde při dalším přerušení, tentokrát na straně nováčka LaLigy.
71'
Do konce střetnutí schází ještě dvacet minut a nastavení. Na útočné polovině se s balonem nacházel Umar Sadiq, jenž po souboji skončil na zeleném pažitu. Ovšem rozhodčí ukazuje, aby se pokračovalo ve hře.
70'
Možná s faulem kombinoval domácí tým na levé straně, ale rozhodčí celou situaci pustil. Balonu se poté chopil Lucas Boyé, jenž odcentroval do území nikoho v bílém dresu.
69'
Na levé straně byl rozeběhnutý Largie Ramazani, jehož zastavil soupeř. Následně se nenechal od míče odstavit Umar Sadiq, jehož následnou přihrávku lapil brankář Edgar Badía.
68'
ze hřiště odchází Ezequiel Ponce, přichází Lucas Boyé.
67'
Hráči v bílých dresech se znovu chopili míče a složitě kombinují na útočné polovině. Po chvíli kolmice mířila před branku, jenomže Ezequiel Ponce se přes dvojici soupeřů neprobojoval.
65'
Na levé straně prošel přes soupeře Samuel Costa, který ve vápně dával míč pod sebe. Zakončením placírkou se prezentoval Largie Ramazani, který tlačil balon do bližšího spodního rohu branky. Edgar Badía si připisuje další zákrok dnešního večera.
64'
Gerard Gumbau rozehrával na zadní tyčku, kde se nacházel osamocený Tete Morente, který tlačil balon dolů. Ovšem do správných míst se dostal Fernando, jenž zachránil nováčka od katastrofy.
63'
Ve druhém poločase se hraje opravdu ofenzivně, oba celky cítí šanci na vítězství. Střílenou přihrávku před branku vyslal Johan Mojica, avšak obránce byl velmi dobře postavený a míč odehrál do bezpečí.
61'
Další centr od rohového kopu zamířil na zadní tyčku, kde nůžkami chtěl vystřelit Umar Sadiq. Avšak z branky vyrazil Edgar Badía, jenž celou situaci úspěšně vyhodnotil a hru otočil.
60'
Po rohovém kopu naskakoval na malém vápně obtěžovaný Srdjan Babić, jehož pokus mířil pod horní tyčku. Ovšem také do míst, kde se nacházel Edgar Badía, jenž míč vyrazil na rohový kop.
59'
Largie Ramazani si chtěl narazit se spoluhráčem, jenomže Umar Sadiq zůstal stát a o balon na malou chvíli přišel. Hostující celek se k míči vrátil a vybojoval další rohový kop.
58'
Largie Ramazani posunul míč na Sergia Akiemea, který okamžitě přihrával do pokutového území. Umar Sadiq už si situaci chystal ke střele, ale míč mu odskočil daleko od nohy.
57'
Almería nastoupila do druhého poločasu velmi aktivně a je vidět, že cítí, že by mohla odskočit do vedení. Hostující celek se tak znovu nachází u balonu a hledá cestu k brance.
55'
K přímému kopu se postavil Lucas Robertone, jenž nastřelil zeď. Do otevřené obrany mohl zamířit Johan Mojica, jehož za žlutou cenu atakoval Sergio Akieme (Almería).
54'
Další žlutou kartu inkasuje Íñigo Eguaras (Almería), jemuž se nelíbilo, kde stojí zeď a hodně dlouho protestoval.
52'
Prvním hříšníkem zápasu je Gerard Gumbau (Elche), který těsně před šestnáctkou stáhl k zemi Umara Sadiqa. Nováček LaLigy bude rozehrávat velmi zajímavou standardní situaci.
50'
Hostující celek vyslal zakončení zpoza pokutového území, který před brankářem skončil. Ovšem Edgar Badía byl pozorný a míč vyrazil do bezpečných míst.
49'
Těžkou přihrávku od brankáře dostal Srdjan Babić, kterému balon odskočil. A tak se ho chopil Álex Collado, který chtěl přihrávat před branku. Jenomže Fernando skvěle vystrčil nohu, čímž zachránil svůj tým od inkasovaného gólu.
48'
Po chvíli se balonu chopil Pedro Bigas, který vyrazil po levé straně a byl faulován. Po stříleném balonu se natahoval Roger Martí, ale míč šel vedle branky. Případný gól by znovu neplatil, jelikož byla odhalená ofsajdová situace.
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že ani jeden z trenéru nesáhl ke střídání. Aktuálně Kaiky bude vhazovat, a tak Almería bude u míče.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, v němž se jako první míče dotkl Ezequiel Ponce. Domácí celek se pokusil o nákop za obranu, který si pohlídal brankář Fernando.
46'
V prvním poločase jsme viděli dvě branky, každou na jedné straně, a tak je stav o přestávce 1:1. Nováček soutěže se dostal do vedení, ovšem Elche našlo celkem rychlou odpověď. Nutno přiznat, že domácí mužstvo předvádí větší kvalitu a je aktivnější. Naopak Almería čeká na rychle brejky. Uvidíme, která taktika bude slavit úspěch po změně stran!
45+7'
45+6'
V samotném závěru prvního poločasu se rozehrával ještě rohový kop, který si na první tyči pohlídal Samuel Costa, který se navíc srazil se spoluhráčem a zůstal ležet na trávníku.
45+5'
Vysoký balon nováčka soutěže mířil za vápno, odkud to volejem vyzkoušel Sergio Akieme. Jeho pokus trochu přibrzdil Pol Lirola, a tak Edgar Badía v pohodě zasáhl.
45+4'
Nepříjemným zákrokem poslal Omar Mascarell na trávník Samuela Costu. Bránící hráč doslova vletěl do soupeře a ještě vytrčil loket proti jeho boku.
45+2'
Obránci v tmavě modrých dresech jsou u balonu a znovu čekali, až je soupeř bude napadat. Až v momentě kdy Largie Ramazani zabíhal za obranu, tak přišel pas, jenž si obrana Elche pohlídala.
45'
Largie Ramazani posunul míč na spoluhráče a Umar Sadiq se po otočení snažil trefit zařízení. Jenomže Johan Mojica byl soupeři velmi blízko, a také on pokus zablokoval.
44'
Almería se zmocnila míče, který letěl na útočníka. Jenomže Pedro Bigas byl úspěšnější než Umar Sadiq. Elche pak otočilo hru a zakončení zablokoval vracející se Rodrigo Ely.
43'
Hráči v bílých dresech jsou znovu na balonu, jenomže už nikam moc nespěchají. Vypadá to, že první poločas se už bude pouze dohrávat.
42'
Na levé straně byl rozeběhnutý Johan Mojica, který to měl sice k míči dále, ale získal jej. Ovšem nestihl se otočit u čáry, a tak se znovu bude rozehrávat od branky.
41'
Na útočné polovině se faulu dopustil Gerard Gumbau, jenž ve vzduchu nedovoleně atakoval Íñigoa Eguarase. Almería sice rozehrávala, avšak předvedla další zbytečnou ztrátu.
39'
Při rozehrání rohového kopu skončil na hrací ploše Pedro Bigas, který byl v souboji se střelcem úvodní branky zápasu. Domácí hráč tomu výrazně přidal, a tak se pokutový kop rozhodně zahrávat nebude.
38'
Po nepřesné přihrávce se natahoval Sergio Akieme, kterému míč utekl k soupeři. Elche znovu vyrazilo po pravé straně, odkud přízemní centr vyslal Roger Martí. Jeden z obránců srazil míč těsně vedle vlastní branky.
37'
Po krátce přihrávce se k balonu vrátil Álex Collado, který se snažil odcentrovat na zadní tyčku. Jenomže míči dal velkou razanci, a tak se bude rozehrávat od branky.
36'
U středové čáry podklouzl Álex Collado, a tak do otevřené obrany vyrazil Umar Sadiq, ale dal si míč daleko od nohy. Elche po zisku okamžitě otočilo hru a vybojovalo další rohový kop.
35'
Po občerstvení se znovu pokračuje v utkání, jdeme tak do koncovky prvního poločasu, který by se mohl dlouho prodlužovat.
33'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru a posílá obě jedenáctky se občerstvit. Za malou chvíli se bude pokračovat v prvním poločase.
31'
Elche právě vstřelilo branku!
Po velkém tlaku domácího mužstva je zaslouženě vyrovnáno! Roger Martí posunul míč do šestnáctky, kde si míč na střed posunul ÁLEX COLLADO. Jeho zakončení proletělo mezi obráncovými nohami a zamířilo do bližšího spodního rohu branky, kam nedosáhl Fernando – 1:1. Asistence: Roger Martí.
30'
Tete Morente si skvěle navedl míč k pokutovému puntíku, odkud vystřelil doprostřed branky, kde se ještě nacházely nohy brankáře.
29'
Domácí mužstvo se za další šancí dralo po levé straně, odkud přišel centr. Před brankou se po míči natahoval marně jeden z hráčů. Ovšem celou situaci uzavíral Ezequiel Ponce, jenž mířil těsně vedle branky.
28'
Centrovaný míč znovu mířil na zadní tyčku a také do branky. Celou situaci znovu uzavíral Umar Sadiq, avšak Edgar Badía balon vyrazil. Hlavní rozhodčí hru přerušil, protože Pedro Bigas byl faulován.
27'
Almería je při chuti a Samuel Costa vybojoval na levé straně další rohový kop. Hráči v bílých dresech by se měli rychle vzchopit, protože jinak mohou inkasovat další branku.
26'
Domácí celek byl znovu pod tlakem, když Umar Sadiq vyslal kolmou přihrávku na pravou stranu šestnáctky, kde se po míči marně natahoval Largie Ramazani. Johan Mojica se aktuálně hodně rozčiluje a hlavní sudí jej uklidňuje.
23'
Almería právě vstřelila branku!
Centr od rohového praporku zamířil na zadní tyčku, kde UMAR SADIQ i s ofáčovanou hlavou předskočil Pola Lirolu. Zakončení hlavou se o obránícího hráče jemně otřelo a míč zamířil do levého spodního rohu branky. Nováček španělské LaLigy tak jde do vedení – 0:1. Asistence: Lucas Robertone.
23'
Akce hostujícího celku byla tažená po levé straně, kde Almería vybojovala další rohový kop.
22'
Hráči v bílých dresech se snaží uklidnit hru, ovšem Almería velmi rychle dostupuje hráče s míčem. To se vyplatilo o malou chvíli později, když se balonu chopil Rodrigo Ely.
21'
Hra se přenesla na druhou stranu, kde za šestnáctkou byl Ezequiel Ponce. Domácí útočník se snažil otočit, ale na zádech měl hned dvojici soupeřů.
20'
Zatímco Enzo Roco je na hrací ploše, tak Umar Sadiq byl ještě chvíli ošetřován. Oba hráči ale už míří na zelený pažit, kde se Elche aktuálně brání.
19'
Umar Sadiq má tržnou ránu na čele, ale vypadá to, že bude schopen pokračovat v utkání. Modřinu nad obočím má také Enzo Roco a také on je tvrďákem a minimálně to ještě zkusí.
18'
Stále se nehraje a oba hráči jsou stále ošetřování. Hůře vypadá Enzo Roco, který dlouhou dobu ležel na trávníku. Naopak Umar Sadiq sice sedí, ale je dosti otřesený a jeho hlava bude ofáčovaná.
16'
Nováček španělské nejvyšší soutěže znovu zaútočil a po centru z levé strany se hlavou natahoval Umar Sadiq. Ovšem lépe si počínal Enzo Roco a oba zmíněný se střetli hlavami. Na trávník tak míří oba lékařský tým, ale hůře to vypadá s obráncem Elche.
15'
Před branku se znovu hnal Ezequiel Ponce, jehož na poslední chvíli zastavil Srdjan Babić. Pomezní rozhodčí čekal na dokončení akce a poté zdvihl praporek na hlavu. Případná branka domácího celku by tak neplatila.
14'
Pol Lirola se vrátil pomoci obráncům a vynutil si faul. Hráči v bílých dresech jsou znovu u balonu a posouvají se blíže soupeřově brance.
13'
Kvalita je jednoznačně na straně domácího celku, který se znovu nacházel na útočné polovině. Přihrávka zprava mířila před branku, ovšem obrana Almeríi byla znovu připravena zasáhnout.
12'
Velmi rychle si musel počínat brankář Edgar Badía, který dostal přihrávku pod tlak. S napadáním neváhal Largie Ramazani, ovšem domácí brankář si poradil.
11'
Přihrávku na pravou stranu šestnáctky dostal Álex Collado, jehož pokus tečoval nad branku Srdjan Babić. Elche rozehrávalo rohový kop, na který si počíhal Fernando.
10'
Deset minut hry je minulostí a zatím sledujeme velmi opatrnou partii. Srdjan Babić si dal před soupeře tělo, ovšem míč následně ukopl mimo hrací plochu.
9'
Domácí celek znovu rychle otočil kormidlem hry a z pravé strany odcentroval nepřesně Pol Lirola. Nováček španělské nejvyšší soutěže tak může myslet na další útočnou akci.
8'
Almería se rychle vrátila k balonu a rozehrávala standardní situaci. Centr byl odvrácený prvním bránícím hráčem, a tak se volejem zpoza vápna prezentoval Largie Ramazani. Jeho pokus mířil doprostřed branky, kde byl připravený Edgar Badía.
7'
Snad poprvé se hostující mužstvo dostalo na útočnou polovinu a vybojovalo rohový kop. Centr od praporku proletěl vápnem, avšak zakončení jsme se ani tentokrát nedočkali.
5'
Domácí mužstvo znovu útočilo a pokoušelo se o nákop po levé straně. Jenomže praporek pomezního rozhodčího šel nad hlavu a hra se znovu přerušuje.
3'
Na levé straně měl hodně prostoru Pol Lirola, který viděl před branku nabíhajícího Ezequiela Poncea. Ovšem centrovaný míč šel velmi blízko brankáři, jenž nezaváhal.
3'
Na levé straně se snažil projít Tete Morente, jemuž se pod nohy položil Arnau Puigmal. Hostující celek bude navíc odkopávat od vlastní branky.
2'
Omar Mascarell otočil hru na levou stranu, kde se nacházel Johan Mojica. Jemu centr vůbec nevyšel, jelikož balon poslal mimo hrací plochu.
1'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, kterého se chopil nováček španělské nejvyšší soutěže. Almería začala přihrávkou k brankáři, ovšem následně přišla ztráta a faul.
1'
Za malou chvíli začne utkání třetího kola španělské LaLigy! Rozhodčí přivedli na hrací plochu základní jedenáctky, což značí, že za pár okamžiků bude střetnutí odstartováno.

Elche CF: Badía (C) – Lirola, Roco, Bigas, Mojica – Morente, Mascarell, Gumbau, Collado – Martí, Ponce.
Náhradníci: Lopez, Werner – Boyé, Clerc, D. González, Guti, Josan, P. Milla, Palacios, Pastore, Quina.
Trenér: Francisco Rodríguez

UD Almería: Fernando – Puigmal, Kaiky, Ely, Babić (C), Akieme – Robertone, Eguaras, S. Costa – Ramazani, Sadiq.
Náhradníci: Fuoli – Appiah, Centelles, C. Sánchez, Brandáriz, Portillo, Rojas, Sousa, Baptistão.
Trenér: Joan Rubi

Rozhodčí: de Mera – Becerril, Santaursula.
Souboj dvou týmů, které by se rady vzdálily sestupujícím příčkám startuje ve 20 hodin. Ze střetnutí je připravený podrobný přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že nás čeká zajímavé utkání, které nabídne také několik vstřelených branek.
V loňském ročníku španělského poháru se oba celky potkaly naposledy, když se z těsného vítězství radovalo Elche. Na konci poločasu otevřel skóre Largie Ramazani, ovšem sedm minut po poločasové přestávce srovnal Pablo Piatti. Navíc šest minut před koncem normální hrací plochy se prosadil také Raul Guti, jenž otočil stav zápasu na stranu Elche.
Ve druhém kole španělské LaLigy půjde o souboj dvou týmů, které vstoupily do nového ročníku porážkami. Což ale není nic neočekávaného, protože oba soupeři se chtějí v první řadě vyhnout sestupovým příčkám. Navíc Almería je nováčkem soutěže a v úvodním kole na ní čekal slavný Real Madrid. Nováčka poslal do vedení v šesté minutě Largie Ramazani a dlouhý dobu hledal bílý balet odpověď. Ovšem ve druhém poločase stav zápasu otočil, když se prosadili Lucas Vázquez a David Alaba. Ani na Elche nečekalo nic jednoduchého, zajíždělo totiž na hřiště Betisu, kde prohrálo 0:3. Také statisticky dnes domácí celek neodehrál dobré střetnutí, byl proti Betisu výrazně horší, a tak výsledek odpovídal realitě.
Vítám všechny fanoušky španělského fotbalu u druhého kola LaLigy, v níž se potkají Elche CF a UD Almería. Půjde tak o souboj mužstev, která by se ráda vyhnula sestupovým příčkám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.