La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Real Sociedad - 27. srpna 2022   17:30

0:1
(0:1)
Real Sociedad
21' Méndez  (Zubimendi)
Elche
Badía (C) – Lirola (46. Palacios), Roco, Bigas, Mojica – Collado, Mascarell (78. Quina), Gumbau (46. Guti), Morente – Martí (62. P. Milla), Ponce (62. Boyé).
Werner, Lopez – Pastore, Nwankwo, D. González, Josan, Clerc.
Iglesias – Bueno, Cerezo
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
Remiro – Gorosabel (89. J. Pacheco), Zubeldia (61. Elustondo), Le Normand, A. Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino (C) – D. Silva (78. Illarramendi) – Cho (62. Karrikaburu), Kubo (79. Barrenetxea).
Marrero, Zubiaurre – Martín IV, Navarro, U. González, Sola, Olasagasti.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:19.
Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí! Real Sociedad odváží z Elche cenné vítězství 1:0!

Hostující fotbalisté vstoupili do utkání o něco aktivněji, ale první závažnější akce se naskytla až po dvaceti minutách. Zubimendi využil parádní kolmou přihrávkou chyby v domácí obraně, vyslal do úniku Braise Méndeze a ten překonal Badíu v brance Elche. Druhý zásah mohl přijít z penalty. Hostující kapitán Mikel Merino však zvolil zakončení a lá Antonín Panenka a byl vychytán Badíou.

Po změně stran se sice hrálo ve vysokém tempu, ale branková příležitost přišla jen jedna. Méndez vyslal za obranu Silvu, ale ten si nesrovnal míč ideálně a šanci na zakončení prováhal. V závěru sice Elche mělo mírný tlak, ale obranu Álexe Remira neohrozilo.
90+5'
90+4'
Střídající Jon Pacheco dokázal tělem odstavit Millu, balon projel za koncovou čárou a rozehrávat bude opět Remiro.
90+3'
Álex Remiro si dával na čas s rozehrávkou od vlastní branky. Nakonec to ale stihl v limitu a hlavní sudí nemusel vytahovat žlutou kartu.
90+2'
Morente zkoušel prostrčit míč do pokutového území, ale Boyé jeho záměr nevystihl a balon propadl až za koncovou čáru.
90'
Po autovém vhazování chtěli hosté udržet míč co nejdéle ve své moci. Po faulu Méndeze však musí hrací předmět odevzdat.
89'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Jon Pacheco.
88'
Rozehrávka Bigase nebyla z nejpřesnějších, u postranní lajny ještě zachytil míč ve skluzu Palacios, ale domácí se přece jen museli stáhnout na svou polovinu.
87'
Jon Karrikaburu odkopl míč po odpískaném faulu a je potrestán žlutou kartou.
87'
Hosté se pomalu zatahují do obrany, už nechtějí riskovat zbytečnou chybu. Elche obehrává vápno, ale do něj se ne a ne dostat.
86'
Na levé straně operoval s míček Collado. Po mizerné přihrávce však dostal do úzkých svého spoluhráče, který musel faulovat.
85'
Tentokrát už domácí rozehrávali centrem do vápna, ale ani nyní se k zakončení nedostali. Obrana hostů stále drží.
84'
Domácí dokázali vybojovat balon ve středu pole. Do útoku se okamžitě hnal Tete Morente a získal pro Elche rohový kop.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce zápasu. Hostující Real Sociedad si stále hlídá jednobrankové vedení.
81'
Asier Illarramendi spolupracoval ve středu pole s Méndezem. Střelec zatím jediné dnešní branky však nedokázal lépe zpracovat a poté pod tlakem přihrával ke stoperům.
80'
Johan Mojica zcela zbytečně přišlápl ve skluzu Merina a je potrestán žlutou kartou.
79'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Ander Barrenetxea.
78'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Asier Illarramendi.
78'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Domingos Quina.
76'
Následuje znovu krátká přestávka na občerstvení.
76'
Hra stále pokračuje. Do útoku mohli jít také hosté, ale dlouhý pas za obranu na Karrikabura dokázal stáhnout pro sebe Bigas.
75'
Ještě před střídáním ale domácí rozehráli rohový kop. Morente poslal míč jen do kombinace, následně se mohl předvést v obraně Andoni Gorosabel.
75'
Za postranní lajnou už se chystá ke vstupu do hry hostující Asier Illarramendi.
74'
Zdá se, že domácí už nemají tolik sil na útočení. Obrana Realu Sociedad pevně stojí před vlastním pokutovým územím.
72'
Hosté mohli předat pojistku. Po pohledné nahrávce Silvy střílel zhruba z dvaceti metrů Méndez, ale balon mu nesedl ideálně na kopačku a poté projel jen vedle tyče.
71'
Výtečnou práci v obraně odvedl hostující Aritz Elustondo. Před nabíhajícím Millou dokázal balon sebrat a ještě ho udržel ve hře.
70'
Po malém faulu Zubimendiho mohli domácí rozehrát rychlou akci. Na hranici pokutového území si však pomohl falem střídající Guti.
69'
Ani řada střídání domácím zatím nepomáhá. Ve střední části trávníku si nerozuměl Guti s Morentem.
67'
Souhra hostů putovala od Silvy k nohám Méndeze. Přes obranu domácího celku se nepodařilo projít a tak přišla jen zpětná nahrávka.
66'
Ani hostům se ale nyní nedaří přejít až do pokutového území. Silvova pobídka mezi obránce nestačila najít rozběhnutého Kuba.
65'
Napadající Boyé donutil Le Normanda hrát jen k vlastnímu brankáři. S rozehrávkou však hosté potíže nemají.
63'
Hostující tým se usadil na útočné polovině trávníku. Dlouhý pas do pokutového území však nedokázal Zubimendi zpracovat.
62'
ze hřiště odchází Ezequiel Ponce, přichází Lucas Boyé.
62'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Pere Milla.
62'
ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Jon Karrikaburu.
61'
ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Aritz Elustondo.
60'
I po hodině hry vede hostující San Sebastian nad Elche o jednu branku. V posledních minutách se však více a více tlačí do ofenzivy domácí.
59'
Tentokrát kroutil míč do pokutového území Mojica. Úvodní pas si hosté pohlídali, ale balon se odrazil proti noze Rogera Martího. Další pokus zblokoval pohotovým zákrokem Le Normand.
58'
Před Remira přilétl nebezpečný centr, ale hostující gólman si sáhl v klubku hráčů na balon a dokázal ho vyboxovat z šestnáctky.
57'
Domácí sice získali míč ještě na útočné polovině, ale nevytěžili z toho ani zakončení. Martího pokus byl zblokován na rohový kop.
56'
Druhý poločas pokračuje v divokém tempu. Nyní byl Ponce v souboji s Zubeldiou jasně pozdě, přesto dohrál soupeře a píská se opět proti domácím.
55'
K údivu především domácích fanoušků je pískán po souboji s Le Normandem faul Ponceho. Hlavní rozhodčí však viděl nedovolený zákrok domácího útočníka.
54'
A další nebezpečí před brankou Realu Sociedad. Tentokrát postupoval Morente otevřenější obranou a pálil jen těsně vedle pravé tyče.
53'
Také Álex Remiro musel zasahovat. Po dlouhé době se objevili v útoku i domácí. Pohotovou ránu z hranice šestnáctky od Gutiho si hostujícího gólman pohlídal.
51'
Igor Zubeldia dostává žlutou kartu za taktický faul ve středu trávníku.
50'
Pohledná akce hostujícího týmu. Méndez poslal parádní průnikovou přihrávku za obranu Silvovi. Ten byl nejspíše v mírném ofsajdu, ale pokračovalo se ve hře. Sám proti Badíovi si neporadil a poté po zbrzdění akce už se vrátili domácí obránci.
49'
Obrana Realu Sociedad zatím nemá žádné potíže. Ponce ani Martí se nemohou prosadit k jedinému zakončení.
48'
O nebezpečnou střelu z úhlu se postaral Merino. Hostující kapitán však Badíu pokusem po trávníku nezaskočil.
47'
Domácí vstoupili do druhé půle s větším nasazením. Střídající Guti okamžitě hledal Martího, kterého si ale pohlídal tělem Méndez.
46'
ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Helibelton Palacios.
46'
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Raúl Guti.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odházejí do šaten za stavu 0:1.

45+3'
45+2'
V samém závěru první půle vletěl nešetrně do souboje Merino a také vidí žlutou kartu od hlavního sudího.
45+2'
Po autovém vhazování mohl ještě poslat balon do ohně před Badíu Méndez, ale jeho centr nenašel žádného z hráčů Realu Sociedad.
45'
Souboj u postranní lajny sice Collado dokázal vyhrát, ale poté posunul míč jen mimo dosah Martího. Muňozovi však utekl míč za koncovou čáru a vhazovat ještě mohou domácí.
44'
Před aktivním Kubem sebral balon pro domácí Tete Morente. Edgar Badía poté měl spoustu času na rozehrávku z vlastního pokutového území.
43'
Nebezpečná akce v domácím vápně. Přetažený centr přilétl až ke vzdálenější tyči, kde byli připraveni hned dva hostující hráči, ale oba přehrál na poslední chvíli Roco.
43'
O další průnikovou nahrávku do útoku se postaral David Silva. Zkušený středopolař sice našel Kuba, ale toho si tělem pohlídal Johan Mojica.
41'
Zhruba posledních pět minut prvního poločasu. Hosté nyní v rozehrávce zariskovali, ale Remirovi se podařilo přihrát mezi dvěma soupeři.
40'
Hosté musí myslet i na obranu. Jako poslední obránce zachraňoval situaci před Poncem Igor Zubeldia. Přihrávkou zpět si poté pomohl s Remirem.
39'
Napadání Realu Sociedad se závěrem první půle ještě roste. Kuba, Merino i Cho hluboko na polovině soupeře získali míč pro sebe.
38'
Hosty neproměněné penalta nerozhodila a pořád se snaží útočit. Merinova nahrávka směrem na Kuba byla sražena k Morentemu a poté přišel faul při napadání.
37'
O faul se je hlásil také mladý Takefusa Kubo. Jeho souboj s Morentem však hlavní rozhodčí přešel bez povšimnutí.
35'
Domácí fanoušci se radují! Balon si na penaltový bod postavil hostující kapitán Mikel Merino a zkusil vystřelit po vzoru Antonína Panenky dloubákem do středu branky. To si ale Badía pohlídal a je právem oslavován.
34'
Penalta pro hosty! Mojica fauloval v pokutovém území rozhběhnutého Choa.
34'
Muňoz si v souboji s Martím pomohl lehkým postrčením, to ale uniklo hlavnímu rozhodčímu.
33'
Hráči jsou zpět na svých pozicích a závěrečná čtvrthodina prvního poločasu může pokračovat.
31'
Následuje krátká přestávka na občerstvení.
30'
Tete Morente se až příliš rozčiloval na rozhodčího, že na něj neodpískal faul a vyfasoval za to žlutou kartu.
30'
I po půlhodině hry vede Real Sociedad na půdě Elche o jednu branku. O tu se postaral po chybě obraně a povedeném zakončení Méndez.
29'
Až od Remira začala akce hostujícího celku. Silva si přišel pro balon až mezi stopery, poté zkoušel oslovit Choa, kterého si ale pohlídal Bigas.
28'
Hned dva souboje musel ve středu pole podstoupit Gumbau. Aktivní napadání hostujícího celku ho však donutilo k přihrávce až k vlastním stoperům.
27'
Real Sociedad pokračoval v mírném tlaku rozehrávkou rohového kopu. Badía si křičel o balon, ale ještě před ním ho odhlavičkoval do bezpečí Pedro Bigas.
26'
Průnikovou nahrávku do vápna dokázal ještě zachytit na hrací ploše Kubo. Následný centr byl sražen Mojicou za koncovou čáru.
25'
Dlouhý nákop Remira podcenil bránící Mojica. Už se zdálo, že by mohl jít Cho do úniku, ale je pískán ofsajd francouzského útočníka.
23'
Elche okamžitě rozehrálo na levou stranu. Collado servíroval míč na zadní tyč, kde se tak tak nedostal k hlavičce Martí. Skvělou práci v obraně předvedl Le Normand.
22'
Domácí se snaží o rychlou odpověď. Právě střelec úvodního gólu Méndez musel sáhnout k tvrdému faulu ve středu trávníku.
21'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hostující tým se ujímá vedení! Náramná nahrávka Zubimendiho našla rozběhnutého mezi obránci BRAISE MÉNDEZE a ten s ledovým klidem prostřelil osamoceného Badíu.
20'
Také Badía musel poprvé zasahovat. Pokus Méndeze by však stejně neplatil, protože před domácím brankářem clonil v ofsajdu Cho.
19'
Álex Remiro musel poprvé zasahovat. Po Colladově nahrávce pálil zpoza vápna Omar Marcarell, ale nedokázal střelu umístit mimo dosah hostujícího gólmana.
18'
Do souhry hostů se zapojil Martín Zubimendi. Právě jeho nahrávka měla najít Kuba mezi obránci, ale míč nebyl přesný.
16'
Martí byl po nahrávce Marcarella nachytán v ofsajdu. Pomezní rozhodčí byl přesný a rozehrávat budou moci k klidové pozice hosté.
15'
Badía musel rychle z branky. Nakopnutý balon směřoval za domácí obranu na rozběhnutého Kuba, ale jako první byl u míče právě gólman Elche.
13'
Do otevřenější obrany hostujícího týmu mířil Roger Martí. Jeho přihrávka ještě našla Ponceho, ale to už se stačila obrana Realu Sociedad zformovat.
12'
Hosté postupovali do útoku po levém kraji. Merinův centr nepracoval ideálně v pokutovém území Bigas a míč se odrazil těsně vedle branky.
11'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je domácí Gerard Gumbau, který zcela zbytečně trefil Gorosela u postranní čáry.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Hosté jsou sice více u balonu, ale ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.
9'
Balon si na místo přestupku postavil velezkušený David Silva. Mizerný centr však prolétl vápnem a skončil za koncovou čárou bez doteku hráčů.
8'
Z vlastní poloviny přihrával ke Kubovi Muňoz. Japonského útočníka poslal okamžitě k zemi bránící Lirola a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.
7'
Gorosabel přihrával podél postranní lajny Méndezovi. Hosté se hnali do útoku, ale Silvu opět zklamala nahrávka kupředu.
6'
Do kombinace Realu Sociedad se dostal i David Silva. Po ztrátě balonu si museli hosté pomoci dalším faulem na Morenteho.
5'
Od Remira putoval balon dlouhým výkopem až na hrot ke Kubovi. Japonský útočník hostujícího celku však hlavičkový souboj prohrál a do útoku mohou znovu hráči Elche.
4'
Zpoza postranní lajny vhazoval Johan Mojica. Domácí mohli postupovat směrem do útoku, ze třiceti metrů se opřel do balonu Marcarell, ale hostující branku neohrozil.
3'
Balon se nečekaně odrazil přesně do pohybu Mohameda Cho. Mladý obránce hostujícího týmu se dokázal dlouho udržet v souboji s Bigasem, ale nakonec skončil na trávníku. Faul v pokutovém území se nepíská.
2'
U středového kruhu fauloval Le Normand. Už už to vypadalo, že by mohl Gumbau přihrávat do brejku sprintujícímu Martímu, ale vše zastavil nedovoleně hostující stoper.
1'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Po agresivním napadání se ale k balonu dostali velmi rychle domácí.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třetího kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků začít.

Elche CF: Badía (C) – Lirola, Roco, Bigas, Mojica – Collado, Mascarell, Gumbau, Morente – Martí, Ponce.
Náhradníci: Werner, Lopez – Pastore, Nwankwo, D. González, Boyé, Josan, Clerc, P. Milla, Guti, Palacios, Quina.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino (C) – D. Silva – Cho, Kubo.
Náhradníci: Marrero, Zubiaurre – Illarramendi, Martín IV, J. Pacheco, Navarro, Karrikaburu, Elustondo, U. González, Barrenetxea, Sola, Olasagasti.

Elche CF

Elche sice v loňském ročníku La Ligy skončilo na solidním 13. místě, ale v napěchované části tabulky mělo pouze čtyřbodový náskok na sestupující Granadu. A se sestupem bude mít Elche nejspíše problémy i nyní. Ze dvou úvodních duelů vytěžilo pouze bod, když po jasné porážce 0:3 s Betisem uhrálo remízu v domácím prostředí proti Almeríi a s jedním bodem je tak na sedmnácté pozici.

Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad zakončil předešlý ročník španělské nejvyšší soutěže na konečné šesté příčce a může se těšit na souboji v základní skupině Evropské ligy. Na úvod nového ročníku zvítězil Real Sociedad 1:0 díky brance Kuba proti Cádizu. Před týdnem už ale přišla v domácím prostředu těžká porážka s Barcelonou 1:4, když hned dvakrát rozvlnil domácí síť Robert Lewandowski.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje třetím kolem a my se společně zaměříme na utkání Elche, které před domácím publikem přivítá Real Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.